Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen Expositie Koningskerkje The Blues Boys wint biervatenrace Doe Mee met Literair Café Zilveren jubilaris Theis Goossens Zomerexpositie bij Galerie Irok Expositie Maria Renkens VakantieDoeboek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 23 In de sfeervolle tuin van de kasteelruïne in Kessel wordt zon dagmiddag 2 juli vanaf 14.00 uur de aftrap verricht van de vierde editie Klassiek op Locatie. Tijdens deze serie concerten ontmoet het publiek topmusici uit binnen- en buitenland op diverse bijzon dere plekken in Noord-Limburg. Het spits wordt afgebeten door het Rotterdams Kamperconcert onder leiding van dirigent Conrad van Alphen. Het orkest is in 2000 opgericht en heeft binnen vier jaar de internationale top bereikt. Inmiddels hebben de ambitieuze musici op vele belangrijke podia gestaan, zowel in binnen- als bui tenland. In het jaar van Mozart en Sjostakovitsj start Klassiek op Locatie zijn concertserie met wer ken van beide componisten, waar bij de solopartijen van de Sinfonia Concertante in uitmuntende han den liggen vanAnne Huser en Liza Ferschtman. Huser, altvioliste van Zwitserse komaf, won diverse prij zen en beurzen. Ze gaf concerten in vele Europese landen en werd in 2002 benoemd tot soloaltviolis- te van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. Ferschtman is naast Janine Jansen één van de meest succesvolle vioolsolisten van de jonge generatie. Op 21 juni werd de opening van de Robecocon- certen op televisie uitgezonden, begeleid door Amsterdam Sinfo- nietta. Het podium werd de afge lopen drie jaren reeds op vele verrassende plekken opgebouwd. In een beeldentuin, bij de TBS-kli- niek, midden in 'n bos, op de bin nenplaats van 'n historische boer derij of kasteel enzovoort. Steeds vond de organisatie een aankno pingspunt bij de natuur, cultuur, of historie. Ook in 2006 wordt het publiek naar onverwachte plek ken geleid. Vele solisten en ensem bles van allure hebben tot nu toe hun medewerking verleend aan het Noordlimburgse festival. De concerten van ondermeer Ronald Brautigam, het Nederlands Blazers Ensemble, het Wiener Klaviertrio en Wen-Yuh Shen blijven in de herinnering en ook dit jaar zullen vele musici eenn onuitwisbare indruk achterlaten. Het Noord- Limburgse publiek kan op 2 juli genieten van de 'streken' van Liza Ferschtman, Anne Huser en het Rotterdams Kamerorkest. Aanslui tend is er nog een muzikale ver rassing. Bij slecht weer vindt het concert plaats in de kerk in Kes sel. Meer informatie is verkrijgbaar op www.klassiekoplocatie.nl. of via tel. (077)4631459. De Venray Proms 2006 op 14 oktober staat geheel in het dag licht van vernieuwing. Niet alleen de locatie The Zenith is nieuw, maar ook de muzikale algehele leiding is geheel in handen van Mare Koninkx. Koninkx is verbon den aan de Koninklijke Harmonie Euterpe. Hoogtepunt uit deze nog korte periode is het optreden tijdens de carnavalsmis, dat live uitgezonden werd op de Neder landse televisie. Koninkx begon al op jeugdige leeftijd met musiceren bij de har monie als slagwerker en later als hoboïst en fagottist. Hij studeerde hobo bij Evert van Tright en in 1987 behaalde hij het diploma docerend musicus aan het conser vatorium in Enschede. Na direc- tielessen te hebben gevolgd bij Jan van Ossenbruggen, Gert Bui tenhuis en Jan Cober vervolgde hij zijn directiestudie bij Pierre Kuijpers en behaalde in 1997 zijn praktijkdiploma HaFa-directie aan het conservatorium in Maastricht. Aan dit examen verleende de Philips Harmonie uit Eindhoven haar medewerking. Koninkx was medeoprichter van de Jeugdhar- monie van Maasbracht in 1986 en dirigeerde dit orkest vanaf de oprichting tot januari 1994. Gedu rende vele jaren was hij tweede dirigent van de harmonie en op dit moment is hij nog steeds actief in de harmonie, nu als fagottist en bij lichte muziekprojecten als slag werker. Tevens is hij lid van diver se commissies (met name muziek- en opleidingscommissies). Naast een lespraktijk als hobo-, blok fluit- en theoriedocent is hij op dit moment vooral actief als dirigent van Harmonie St. Joseph Weert- Zuid, Harmonie Kunst Na Arbeid Belfeld en Harmonie Beatrix Horn. Met al deze orkesten behaalde hij diverse goede resultaten en promoties op diverse bondscon- coursen. Koninkx heeft reeds de nodige ervaring met succesvolle Promsconcerten met Belfeld en Horn en Theaterconcerten met Weert waarbij steeds samenwer king werd gezocht met andere vormen van kunst zoals een per cussie ensemble, vocalgroup en de laatste theaterproductie met een toneelvereniging. De Venray Proms is weer een nieuwe uit daging door de veelzijdigheid van genres en stijlen die we ten gehore brengen. Ook de samen werking met diverse solisten en Foto: Mare Koninkxdirigent Harmonie Euterpe. de close harmony group Confetti voegt een extra dimensie toe.The Zenith zal ook een geheel nieuwe sfeer creëren in dit geheel. De informele en gezellige ambiance die zo kenmerkend is voor de Venray Proms zal ook deze keer weer veel bezoekers trekken op 14 oktober. Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het vierde jaar op een rij een fotowed strijd in de vakantieperiode. Stuur een afdruk van uw leuk ste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier week- prijzen of de hoofdprijs, een jaar lang gratis fotograferen. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herin neringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bre- tagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprij- zen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Mels kens en uitgeverij/boekhandel Van den Munckhof, beide in Ven ray. Er worden op vier donderda gen weekprijzen vergeven: name lijk op de donderdagen 13, 20 en 27 juli en 3 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter bij Dom Melskens. Drie leuke prij zen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswin naars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 17 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gra tis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. SPELREGELS 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de week prijzen staan op 13, 20 en 27 juli en 3 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 17 augustus bekendgemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 14 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de School straat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. DeeBeetje-kampen De Stichting Jeugd en Jongeren Vakanties Don Bosco, ook wel bekend als de DeeBeetje-kampen houdt ieder jaar kampweken voor verschillende leeftijdsgroepen. Komend jaar bestaan de kampen veertig jaar. In de week van 30 juli tot en met 5 augustus is er een week voor kinderen van tien tot en met dertien jaar. Er kunnen nog kinderen mee. Het leidingte am heeft een programma in elkaar gezet waar voor ieder kind iets leuks bij zit, zoals fietsen, speur tochten, kampvuur, spooktochten en het bouwen van totempalen. Het thema is Hoe het Wilde Wes ten wild werd. De kampweken zijn bedoeld voor kinderen die het leuk vinden een weekje op kamp te gaan met andere leeftijds genootjes. De kampen worden gehouden in Assel, een gehucht in de buurt van Apeldoorn. In een kampschuur zijn twee slaapza len met stapelbedden, een grote eetzaal en douches en toiletten. Buiten heeft men de beschikking over een eigen bos en een voet balveld. Meer informatie staat op www. deebeetje-kamp.nl. of neem con tact op met Dominique Voesten- Gerritsen via tel. (077)3662479- Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De gemeente Boxmeer stelt een selectie van de gemeentelijke kunsteigendommen ten toon. De expositie is verdeeld over twee locaties. Op beide locaties vindt een officiële opening plaats. De opening in CC De Weijer is op vrij dag 30 juni om 20.00 uur en wordt verricht door de wethouder van kunstzaken, de heer R. Klaassen. De opening in het Koningskerkje vindt plaats op zondag 2 juli om 15.00 uur. Burgemeester K. van Soest verricht deze opening. De gemeente Boxmeer heeft door de jaren heen zo'n 130 kunstwer ken in eigendom gekregen of aan gekocht. Denk aan schilderijen, foto's, aardewerk en houtsnedes. Ook cultuurhistorische voorwer pen horen daarbij. Een selectie uit deze werken wordt tentoon gesteld tijdens de zomerexpositie in Cultureel Centrum De Weijer in Boxmeer en in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. De expositie vindt plaats op twee locaties: de Weijerkapel in Boxmeer en het Koningskerkje in Vierlingsbeek. In de Weijerkapel is onder ande re werk van Clemens Weijmans te zien. Dit werk hing voorheen in het gemeentehuis van Vier lingsbeek. In het Koningskerkje wordt werk van Thijs Bastiaanse tentoongesteld. Dit had voorheen een plek in het gemeentehuis van Boxmeer. Aardige bijkomstigheid is dat zowel het Koningskerkje als Thijs Bastiaanse genomineerd waren voor de Dr. Peelen Cultuur prijs. De in eigendom zijnde wer ken zijn onder andere van gere nommeerde kunstenaars als Jos van Beek, Pieter Kortekaas, Toon Laurensse en Marie Verdijk. Wer ken van hen zijn te bezichtigen tijdens de expositie. De gemeente Boxmeer heeft ook een aantal beelden in bezit. Deze staan in alle kerkdorpen van de gemeente. In het Weijerpark staan beelden van o.a. Margriet Hovens Herman Ver dijk, Pieter Kortekaas en Gabriëla Stiegler-Gaus. Speciaal voor de expositie zal Pieter Kortekaas drie beelden enAnjeliek Blaauw twee beelden plaatsen. De expositie in De Weijerkapel duurt tot en met 3 september. De openingstijden van De Weijer zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De expositie in het Koningskerkje duurt tot en met 20 augustus. Het kerkje is iedere zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. De expositie kan ook op afspraak bezocht worden. Ysselsteynse kermis In Ysselsteyn wordt van vrij dag 30 juni tot en met dinsdag 4 juli de dorpskermis gehouden. Op vrijdagavond is er in café-res taurant Roelanzia een optreden door de band Live. De band zorgt voor de speciale sfeer van vroeger met back to the sixties/seventies muziek. Zaterdag is er in de feest tent een optreden door cover band 30 Euro Live. Deze band staat garant voor het betere cover- werk. 's Avonds kan men op het terras nog genieten van Jac Crae- nmehr. Op zondagmorgen kan men fruhshoppen met medewer king van De Smeleblaozers. Deze blaaskapel uit Ysselsteyn voorziet de mensen op het terras vanaf 12.00 uur van de nodige vrolijke klanken. Daarna is DJ Roel aan de beurt om er een gezellige dag van te maken. Zondagavond speelt in de tent de top-40 band MXL. MXL stond vorig jaar ook al op de Ysselsteynse planken en gaat ook nu de hoge verwachtingen waar maken nu ze een set samen spe len met feestbeest Starkoo. Maan dag speelt in de feesttent de band Santa Rosa. Santa Rosa heeft een geheel nieuw repertoire en heeft een top 40 hit gehad met Viva Hol- landia. Verder maakt ook Die Drie, mati nee zoals vroeger zijn opwachting. Aanvang 15.00 uur. Dinsdag gaan de Lustigen Schlagerfreunden de kermis afsluiten. Kleino en veel andere 'Duitse' gasten gaan dan optreden. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo houdt op zondag 2 juli de jaarlijkse fietstocht langs boeren erven en boerentuinen. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan vertrok ken worden vanaf museum De Locht. De deelnemers krijgen een routebeschrijving en een con sumptie. Het museum is deze dag ook geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen onder andere genieten van de expositie Glas in lood, schilderen met Licht. Zie www.delocht.nl. Zomer in Zoo Pare Tijdens de zomervakantie is er volop leven in de brouwerij in Zoo Pare Overloon. Er zijn vele jonge dieren in het park te bewonde ren, zoals ringstaartmaki's, oehoes, rode reuzenkangoeroes en kleine zilverreigers. In juli en augustus zijn er ook bijzondere activiteiten in Zoo Pare Overloon. Zo kunnen bezoekers onder andere genieten van de Magic Zoo Show en krijgen ze een andere kijk op de dierenwe reld bij Beestenboel. Speciaal voor de jongste bezoekertjes is er dage lijks schminken en ballonknopen en zijn er poppenkastvoorstel lingen. Bij de educatieve bakfiets Beestenboel kunnen bezoekers dierlijke materialen bekijken en vragen stellen. Om zoveel mogelijk te genieten van de zomeravonden, kunnen bezoekers deelnemen aan de Night Safari. Tijdens de Night Safari is het park tot 22.00 uur geopend en komen bezoekers er achter wat de dieren allemaal in de schemering uitspoken. Deel nemers aan de Night Safari maken een tocht door het park. Naast deze rondleiding zijn er ook tal van activiteiten, waaronder extra Zoo Times bij de neusberen en de otters. De Night Safari vindt plaats op 20 juli, 27 juli en 3 augustus. Zoo Pare is in juni geopend van 9-30 tot 18.00 uur en in juli en augustus van 9-00 tot 18.00. Zie ook www.overloonzoo.nl. Muzikale zondagmiddag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 2 juli van 14.00 tot 16.00 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van Joekskapel Zuutjes an. Zuutjes an is opgericht in april 1984 en bestaat uit een groep mensen die door het jaar heen optredens ver zorgen bij festiviteiten in Venray en daarbuiten. Belangstellenden zijn welkom in het restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De orga nisatie is in handen van het Intern Activiteitencentrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg. De biervatenrace die tijdens Kermis Merselo is gehouden was een geweldige happening zater dag. Het was een race van zeven teams tegen de klok, tegen het warme weer, met als opdracht een biervat van dik 65 kilo zo snel mogelijk al rollend vanaf de Grote Markt van Venray naar het verderop gelegen Merselo te krij gen. Het startsein van wethouder Patrick van den Broeck was ook het startsein van de kermis in Merselo. Met dank aan de organi satie van Muziek Totaal in Venray, kon onder belangstelling van veel publiek deze race van start gaan. Joekskapel Luuster Efkes uit het Veulen zorgde voor de muzikale noot. Het werd een helse race. Gelukkig voor de scheidsrech ters, die per fiets een en ander in de gaten hielden, was het zo bij te houden. Op de Merseloseweg richting Merselose Beek ging het bergaf. Het team Roadrollers, wat in de voorste linie streed, had een beetje materiaalpech. Bij de Mer selose kerk zag men de teams puf fend en hijgend voorbij komen. De finish bij D n Tommes was voor allen een gelukkig eindpunt. Joekskapel De baetere helft zorg de voor een vrolijke noot, en na een korte beraadslaging tussen de scheidsrechters en de organisatie, kon wethouder Patrick van den Broeck de winnaar bekendmaken. DE LTTSLAG. Op de 7de plaats, de Neej aide buurt in een tijd van 26 minuten en 49 seconden. Op de 6de plaats, de Dorpsraad in een tijd van 26 minuten en 13 seconden. Op de 5de plaats, de Rosentaler in een tijd van 23 minuten en 33 secon den. Op de 4de plaats, de Roadrol lers in een tijd van 23 minuten en 27 seconden. Op de 3de plaats, De Zagewetters in een tijd van 22 minuten 58 seconden. Op de 2de plaats, de Biervatters in een tijd van 22 minuten en 17 seconden. En de winnaars, The Blue Boys, in een tijd van 20 minuten en 48 seconden. Ze ontvingen naast het vat bier ook de wisselbeker. aeur Door onvoorziene omstandigheden kan de opgave voor de Doe Mee- wedstrijd van Literair Café Venray-regio van juni niet verschijnen. De uitslag van de opgave van afgelopen mei en de nieuwe opgave vindt men in de Peel en Maas op de laatste donderdag van de maand juli. Een van de jongste organisten van Venray, Theis Goossens, is afgelopen zondag in het zonnetje gezet. Tijdens de mis in de Paters kerk zijn hartelijke woorden gesproken over de vele bewezen diensten van zijn trouwe dienst als organist. Na afloop van de mis is aan de langstraat bij de Zangers van Sint Frans het jubileum met alle koorleden gevierd. Al 25 jaar is Theis Goossens organist voor uiteenlopende verenigingen en parochies. In 1978 is Theis als 17 jarige leerling gestart bij leermees ter Heman Graste, waarna een carrière volgde waarbij meerdere malen Nijmegen werd aangedaan en uiteindelijk de gemeente Ven ray. Naast dat de Zangers van Sint Frans mag genieten van de kwa liteiten van Theis zijn er diverse andere koren in Venray waarbij Theis een belangrijke rol speelt. De vraag naar organisten blijft groot vandaag de dag en goede organisten hebben het voor het uitzoeken. De Zangers van Sint Frans zijn blij met de bewezen diensten van Theis en spreken daarvoor dank uit. We kijken uit naar het volgende jubileum, waar we met alle liefde aan gaan wer ken. Bij Galerie Irok in Horst wordt op zaterdag 1 juli een nieuwe zomerexpositie geopend. Van 15.00 tot 18.00 uur staan de deu ren open. Werk van elf Limburgse kunstenaars gaan de galerie kleur geven. De expositie staat in het teken van de KunstProefRoute, een initiatief van drie Noord-Lim burgse galerieën. Proeven van alles wat Noord-Limburg te bie den heeft op gebied van natuur, lekkernijen en uiteraard kunst. Voor meer informatie zie www. kunstproefroute.nl. De expositie bij galerie Irok omvat werken van: Jack Poels, indrukken van een bijzondere vakantie vastgelegd op doek; Annette Boots enTwan Nellen een kunstenaarsechtpaar met een heel bijzonder samenspel tussen schilderkunst en fotografie, thema: Zomer/Bloemen; Monique Romeijn, integer grafisch werk; Jeanny van Lieshout, kunst met een boodschap.; Dorieke, in één woord: 'puurheid'; lOneke, een thema in verschillende technie ken; Ria Erckens, kleurrijk schil derwerk en daarnaast sculpturen mooi door de eenvoud; Jobke Schobbers, expressief kleurrijk schilderwerk; Tom Seerden, bron zen sculpturen en Wim Geefshuy- sen, eigentijdse beelden in CorTen staal, voornamelijk te bezichtigen bij Hostellerie de Hamert in Wel- lerlooi.De expositie is toegankelijk en afwisselend, dit om de bezoe ker in brede zin in aanraking te laten komen met kunst van eigen bodem. De expositie is tot en met 27 augustus te bezichtigen. Irok is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9-30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur (vrijdag koopavond tot 20.00 uur) en op zaterdag van 9-30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie zie www. irok.nl.of via tel. (077)3984596. Maria Renkens-Lensen expo seert van 5 juli tot en met 13 augustus in Bibliotheek Venray. Renkens, 55 jaar, is heel haar leven al zoekende. Dit uit zich in de vele uiteenlopende werken die ze creëert. Van jongs af aan zijn teke nen en schilderen haar favoriete uitingsvormen. In haar beroep als lerares heeft zij dit verder kunnen ontwikkelen. Ze heeft cursussen gevolgd bij de vrije academie en later bij professionele kunstenaars om zoveel mogelijk technieken te leren. Na de dood van haar echtgenoot in 2001 is haar werk zich gaan verdiepen. Eerst waren het vooral aquarel, pastel, acryl en gemengde technieken, daarna vooral aquarel omdat dit paste bij haar rouwproces. Momenteel werkt ze op grote linnen doeken met olieverf op waterbasis. Steeds opnieuw is ze op zoek naar haar innerlijke beelden waarbij kleuren haar grootste passie zijn. Hiermee spelen en tot een soort evenwicht komen is wat haar innerlijk boeit en waarbij ze telkens op zoek is naar balans. De werken van Ren kens hebben vooral een futuristi sche uitstraling door haar interes se en verdieping in het spirituele. Haar werk kan velen inspireren om de innerlijke weg naar binnen te vinden. De vierde versie van het vakan- tiedoeboek van Hans Ubbink. Lezen, kijken, knippen, knutselen, spelen, koken en genieten. Drie honderdtweeëndertig pagina's vol reistips, foto's puzzels, mode, ver halen, recepten en je eigen Vakan- tieDagboek! Voor op het strand, in de auto, in de tuin, in de bergen, op de bank, in de trein, aan het zwem bad of op de camping. Vakantie! Het idee alleen al.... Pas op voor een idee, het zou wel eens aan stekelijk kunnen werken. Voordat je het weet wil is de hele wereld op vakantie en niet één keer, néé iedere week! Ja, dat willen we! Of eigenlijk: we denken dat we dat willen, maar William Shakespeare wees ons een tijdje geleden al op een mogelijke fout in dat denken: "If all the year were holidays;To work would be a sport." Desalniet temin: het idee 'vakantie' alleen al schenkt ons veel plezier. Daarom kun je er gerust het hele jaar mee bezig zijn, vind ik. En wat blijkt: ik ben daarin niet de enige. De ideeën bleven name lijk maar komen. Want iedereen heeft zo zijn of haar idee over vakantie. Bart Chabot doet zijn vakanties nog eens over in zijn gedichten. Ronald Giphart schrijft, kookt en fotografeert samen met zijn vrouw Mascha speciaal voor dit boek tien campingrecepten. Een ook Corine Koole,Jan Mul der, Robert van Weperen en Cor Hospens dragen een verhalend steentje bij. Ik ben ook bijzonder trots op de vakantiebeelden van Kors van Bennekom, Eric van den Eisen, Sean MacAndrew, Kommer Hakkenbrak en Elena Kulikova die op geheel eigen wijze het reis- en vakantiegevoel vastlegden. Het idee van vakantie: het komt voor dat de uiteindelijke vakantie daar bij verbleekt. Dus begin maar vast met je vakantie, thuis, op de bank, in de tuin, in de trein, in bad, op de wc, 's avonds door de week of in het weekend. Je zult zien: vakantie, het is een aanstekelijk idee. Het doet een glimlach in de ogen verschijnen. En dat is goed, of in de woorden van Milton Berle: "Laughter is an instant vacation." Vakantie, altijd, mijn idee! Hans Ubbink Hu.man Holidays is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs 16.90 euro. Klassiek op Locatie van start Mare Koninkx op Venray Proms Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23