Full-time verkoopster (m/v) spelters Burgemeester Hahn schrikt van politiek cynisme bij burgers 'Zwervende Sjanellekes' maken indruk 6 h. Minder agressie in gemeentehuis OPRUIMING c*£; liAi^_ R DeMKB GIGANTISCHE OPRUIMING MET ENORME KORTINGEN TOT I Harold/ LENSSEN 4 Jfe \l automatiseerder haar hem jongens meisjes baby's DUTHLER U weet niet wat u ziet! ong^ifii dié specialist v oor tegels,, sanitair IP en En verder: Bandoetere Duthler ruimt op BurgerIaarverslag 2005 Zie verderop in deze editie ho niers Femke naar Raayland College Sprookjesbos in Swolgen Honderdzevenentwintigste jaargang - week 26 - donderdag 29 juni 2006 Terugkomdag Heidewachtels Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 23 Sport 27-28 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kerkelijke diensten 30 Wij zoeken Ben jij jong, enthousiast en heb je een goed mode-gevoel? Reageer dan snel en kom ons team versterken. Wij verkopen de hippe merken: Indian Rose, Take Two, Vero Moda, Dept, Mexx en Esprit Reacties naar: R. Bloemen, Grotestraat 33, 5801 BEVenray Tel. 0478-586386 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Liefde W\S dames T-shirts nu 2 voor ^9^95 heren sweaters, polo's overhemden nu 2 voor 39^95 mode voor het hele gezin Marijke Vervoort vermoedelijk dood Gemeente Meerlo-Wanssum i/e van loon - Schoolstraat 51 c '"'SIJMAT! VENRAY Julianasingel 7 WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl :Yo O CJl> MAAS A Burgemeester Hahn reageert 'erg geschrokken' op de uit komst van het onderzoek dat TNS NIPO onder de inwoners van Meerlo-Wanssum heeft gehouden. Het valt nogal nega tief uit voor het gemeentebe stuur en de politiek. Slechts 33 procent van de burgers voelt zich vertegenwoordigd door de gemeenteraad. Terwijl 43 procent vindt dat burge meester en wethouders hun beloftes niet waarmaken. En bijna de helft van de inwoners meent dat het geen invloed heeft op wat er in de gemeente gebeurt. Burgemeester Hahn neemt de negatieve onderzoeksresultaten hoog op. Hij spreekt van politiek cynisme."We hebben hoog in ons vaandel staan dat we zo dicht bij de burgers staan en dat we goed communiceren. Daarom ben ik zo geschrokken. Ik wil echt weten of de burgers wel vertrouwen in ons hebben." De burgemeester werd maandag niet gesteund door de gemeente raad. CDA-fractieleider Rob van der Heijden meent dat het alle maal wel meevalt. Hij plaatste vooral kritische kanttekeningen bij het NIPO-onderzoek. Volgens de CDA'er deugt het onderzoek niet. De vraagstelling zou niet goed zijn. Van der Heijden noem de als voorbeeld de vraag 'voelt u zich vertegenwoordigd door de gemeenteraad'. "Die vraag is veel te ruim. Er zou in plaats van 'gemeenteraad' moeten staan 'de partij waarop u gestemd heeft'." Hij vindt dat de cijfers ook anders geïnterpreteerd kunnen worden. Want een grote groep heeft neutraal of 'weet niet' geant woord. Van der Heijden meent dat Hahn het veel te hoog opneemt. "Zijn interpretatie is te negatief en te kort door de bocht." Ook Jan van Dijk (PK) hekelde het onderzoek. "Want qua dienst verlening scoort Meerlo-Wanssum juist goed. Zelfs hoger dan het lan delijk gemiddelde. We zijn uiter mate ongelukkig met de vraag stelling van het NIPO. Het valt op allerlei manieren uit te leggen." Arnold Holl (GP'94) vindt 'cynisme' geen goed woord. "Het zijn meer gevoelens van politieke onmacht bij de burgers", aldus Holl die het eveneens niet met de negatieve uitkomst eens is. "Want bij de collegebezoeken aan de dorpen zitten de zalen bijna altijd vol." Hahn vindt het onterecht dat de raadsleden twijfelen aan het onderzoek. "Ik ga ervan uit dat NIPO er juist verstand van heeft. Daarom hebben we ze ook inge schakeld. Ik heb geen enkele reden te twijfelen aan het onder zoek. Niet wij maar zij formuleren de vragen om een zo objectief mogelijk antwoord te krijgen. Er is nagedacht over de vraagstelling." De burgemeester bemerkt vooral verbaasde reacties in zijn omgeving."Hoe kan dat nu, vragen de mensen zich af. Ze geloven het gewoon niet." Hahn wil daarom het naadje van de kous weten. Hij dringt aan op een vervolgonder zoek om de achtergronden goed boven tafel te krijgen. "Dan weten we ook wat de mensen bedoeld hebben. We mogen niet zomaar voorbij gaan aan dit onderzoek. Veel burgers hebben een heel ander beeld dan wij over onszelf hebben. We moeten in de spiegel durven kijken." LEESVERDER OP PAGINA 3- Hoe het zit met de liefde in Ven ray? Ik weet het niet. Ik kan er geen touw aan vastknopen.Als je uitgaat van de cijfertjes dan is het niet zo goed. De gemeente had in 2005 ver wacht dat ze 176 huwelijken kon voltrekken of partnerschappen kon registreren. Het werden er slechts 124, waarvan ook nog eens ruim 50 paren de gelegenheid te baat namen om het gratis en voor niks te laten doen.Vroeger ging de liefde door de maag, nu schijnbaar door de portemonnee. Geen wonder dat de gemeente deze daling wijt aan de verhoogde leges. Maar er is nog hoop voor de liefde, dit jaar zijn de leges weer gedaald. Of zou het toch iets met de retro van de flower power te maken hebben. In de jaren zestig was het ineens love, peace en understan ding, gecombineerd met sex, drugs en rock 'n roll.Trouwen was er toen ook niet bij. Binnen het gemeentehuis is het ook steeds meer love, peace en understanding. Deze week laat de gemeente weten dat de agressie van burgers jegens ambtenaren fors gedaald is. Dertien incidenten in 2004, nog maar negen in 2005. En slechts twee keer werd echt aangif te gedaan bij de politie. Een mooie ontwikkeling zou je zeggen maar die kan ik pas onderschrijven als het aantal ingezonden brieven in deze krant, met de gemeente als lij dend voorwerp, afneemt. Het is niet meteen agressie te noemen maar menig burger schrijft zijn onvrede nog regelmatig van zich af. Dat is uiteindelijk ook veel beter dan amok liggen maken aan de balie van het gemeentehuis. Dan maar weer terug naar de lief de. Wat mij betreft mag het aantal trouwlustigen weer toenemen. Je kunt ook beter elkaar het jawoord geven in het gemeentehuis dan daar een beetje stennis te liggen maken. Bovendien heeft mijn baas daarmee ook weer wat drukorders binnen en hoef ik me geen zorgen te maken over mijn salaris. Peace man... Hannes Vfff.-.- Dit geldt voor de merken Revolution, Cheryl en Lady Day Dit geldt voor de merken Duomo, Kings Court, Lerros en Sharp Duthler Venray, Grotestraat 93 Tel.: 0478-581214 - vrijdag koopavond www.duthler.com De Sjanellekes uit Venray zijn afgelopen weekend winnaar geworden van het smartlappenfestival La Sonnerie in Son en Breugel. Uitgedost in de nieuwe zomerpakjes wisten de dames het publiek en de jury te overtuigen van hun vocale kwaliteiten en hun natuurlijke uitstraling. Vooral de sublieme zwerversact maakte grote indruk in het Brabantse In 2005 waren er minder agres sieve bezoekers in het gemeen tehuis van Venray dan het jaar daarvoor. Medewerkers maakten negen keer melding van agressie en geweld. In de meeste gevallen ging het om schelden of ander verbaal geweld of het dreigen met fysiek geweld. In 2004 waren er nog dertien meldingen. De daders ontvingen allemaal een brief dat hun gedrag niet kan worden geto lereerd. In de twee van de negen geval len is aangifte gedaan bij de politie. Er was sprake van fysiek geweld en vernieling van de gemeente lijke eigendommen. 'Hoogtepunt' was het incident op dinsdag 8 november toen een verongelijkte bezoeker een ravage aanrichtte in de publiekshal. Het bedrijfsmaat schappelijk werk is toen ingescha keld voor de ondersteuning van personeel en klanten die oogge tuige waren van de uitspatting. land. In september van dit jaar vieren De Sjanellekes alweer hun eerste lustrum en bij die gelegenheid wordt er een cd uitgebracht met muzi kale hoogtepunten van het damesgezelschap uit Venray. De 26-jarige in Venray geboren en getogen Marijke Vervoort is ver moedelijk niet meer in leven. De Noorse politie gaat daar in ieder geval van uit. Eind vorige week werd de zoektocht vanwege sneeuw val gestaakt. Als de sneeuw gesmolten is zal de zoektocht worden her vat. De politie vermoed dat Marijk in een gat of gletsjer is gevallen en sluit dan ook niet uit dat haar lichaam nooit gevonden zal worden. Het natuurgebied waar Marijke voor het laatst is gezien is zeer groot en uit gestrekt. Marijke Vervoort verdween op 4 juni in het berggebied Jotun- heimen in Noorwegen. Zij zou op 11 juni terugvliegen naar Nederland. Mannenmode voor elke dag Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak). Hotel Asteria venray, g| Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 I I i 1 f i Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl d HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND KAPPERS 1 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 's maandags gesloten bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl V Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1