Gemeente Venray Veel belangstelling voor lancering geboortekoffer Vandaag laatste extra avondopenstelling wS'A Aanpassing planning Oude Oostrumseweg Kijk ook op www.venray.nl Beperkte regeling schoolzwemmen Collegeprogramma "Ontwikkelen doen we samen" Interviews lokale omroep Subsidie van gemeente voor Slachtofferhulp Informatieavond kom Castenray PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Donderdag 29 juni is de laatste extra donderdagavondopenstelling voor het aanvragen van een paspoort of rijbewijs. U kunt nog een af spraak maken - (0478) 52 33 33 - om een document aan te vragen of af te halen. Vanaf juli gelden weer de normale openingstijden. Dan is het gemeentehuis dus gewoon op maandagavond open tot 20.00 uur. De gemeente deed de proef met de extra avondopenstelling op afspraak op donderdag van 16.00 tot 20.00 uur naar aanleiding van een onderzoek naar de klanttevredenheid. Daaruit bleek dat bezoekers de wachttijden (vooral op maandag) te lang vinden. Ook is er behoefte aan een extra avondopenstelling. Door de extra avondopenstelling op afspraak waren de wachttijden minimaal. Er is volop gebruik gemaakt van de extra service aan de inwoners in de drukste maanden van het jaar. De effecten ervan moeten nog geëvalueerd worden. Daarna neemt de gemeente in het najaar een besluit over eventuele uitbreiding van de openstelling en over werken op afspraak. Eerste aangifte na lancering geboortekoffer Geboorte aangeven? Kijk op www.venray.nl De interviews met het college over het college programma op de lokale omroep zijn elke maan dag van 17.00 tot 18.00 uur te beluisteren in het programma Lokaal Centraal en worden van 22.00 tot 23.00 uur herhaald. Maandag 17 juli is de laatste uitzending over het collegeprogramma. Venray, focus op mensen Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 26 f- KaaV-' De werkzaamheden aan de Oude Oostrumseweg liggen iets achter op schema. De gemeente wil voor de omwonenden de overlast zo veel mogelijk beperken. Daarom, en om de achterstand enigszins in te lopen, past zij de planning van de werkzaamheden aan. Voor de zomervakantie wordt de derde fase (tot aan houthandel Stevens) helemaal afgewerkt. Alle bedrijven aan de Oude Oostrumse weg zijn hiermee weer vanaf de Oostsingel bereikbaar. Dit wordt met borden aangegeven. Na de vakantie start de aannemer met de iets aan gepaste vierde fase. Deze loopt nu door tot en met de Vlierstraat. Het werk aan die fase duurt ongeveer drie weken. De inrit van het appar tementencomplex aan de Vlierstraat blijft zo veel mogelijk bereikbaar via een voorlopige voorziening. Alleen tijdens de werkzaamheden aan de straat wordt deze inrit een paar da gen afgesloten. De vijfde en laatste fase loopt van de Vlierstraat tot de Julianasingel. Deze duurt ook zo'n drie weken. De gemeente houdt u via de gemeentepagina's op de hoogte van het verdere verloop van de werkzaamheden en bijbehorende afsluitingen. Als u nog vragen heeft over de werkzaamheden of afsluiting van de Oude Oostrumseweg kunt u contact opnemen met projectleider Eric Verhagen via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Op woensdag 21 juni was de burgerzaal in het gemeentehuis gevuld met 125 pasgeboren baby's met hun ouders. Sommigen ook ver gezeld door broertjes en zusjes en zelfs opa's en oma's. Voor de lancering van de geboortekoffer had de gemeente alle 185 baby's uitgenodigd die vanaf 1 januari 2006 in Venray geboren zijn. De hond Dribbel, die op de geboortekoffer staat, was aanwezig om de kinderen te vermaken. Wethouder Mathieu Emonts heette alle nieuwe inwoners van Venray van harte welkom. "Als gemeente willen we stilstaan bij het bijzondere moment van de geboorte van een kind. Daarom hebben we samen met de Provincie Limburg en Groene Kruis Jeugdgezondheidszorg de inhoud van de koffer sa mengesteld." Onder het genot van beschuit met muisjes kregen alle ouders een geboortekoffer. Welkomstgeschenk De geboortekoffer is een welkomstgeschenk voor ouders van een nieuwe wereldburger in de gemeente Venray. Ze bevat informatie over jeugdge zondheidszorg en een aantal producten en cadeautjes namens de gemeente Venray en provincie Limburg. Er is ook een landelijk magazine (10 uitgaven) met informatie voor ouders aan gekoppeld. Een van die uitgaven bevat een enquête van de gemeente Venray, samengesteld in samenwerking met het Groene Kruis, waarin ze de nieuwe ouders vraagt naar hun meningen en wensen over zaken die met kinderen te maken hebben. Die kennend kan de gemeente verder werken aan een optimale dienstverlening aan jonge gezinnen. Donderdag 22 juni 2006 is de allereerste geboortekoffer overhandigd aan de eerste vader die na de lancering aangifte kwam doen. Thijs Arts was er al vroeg bij om, samen met zijn zoontje Jan, de pasgeboren Noud aan te geven. De trotse vader kreeg de koffer van wethouder Hans Teunissen. Speciaal voor Noud was er een grote knuffelbeer en voor de hele familie nog wat lekkers. lirüDvi De Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV) wil het schoolzwem men afschaffen. Belangrijkste reden is dat er zowel bij de ouders als de basisscholen zelf te weinig draagvlak voor is. Het college van Burgemeester en Wethouders betreurt het besluit. Het wil voor kinderen die om een of andere reden geen particuliere zwemlessen kunnen volgen een speciale regeling treffen. Die moet nog worden uitgewerkt. De SPOV is sinds twee schooljaren verantwoordelijk voor het innen van de vrijwillige ouderbijdrage. Dat is een bedrag van ongeveer 18.000 euro. Er zijn ouders die niet bereid zijn de bijdrage te betalen. In het schooljaar 2004-2005 kwam daarom maar 67% van die 18.000 euro binnen. En voor het lopende schooljaar 2005-2006 is het beeld al niet anders. De SPOV wil dit financiële risico niet langer dragen. Te weinig draagvlak Ook vindt de SPOV dat één jaar zwemles (vroeger was dat twee jaar) niet voldoende is voor het behalen van een diploma. Er is regelmatig commen taar op de kwaliteit van de zwemlessen. Verder brengt het schoolzwemmen veel werk met zich mee. Denk daarbij aan het vervoer, het aan- en uitkleden en dergelijke. Dat 33% van de ouders de bijdrage niet wil betalen onder streept dat te veel ouders het schoolzwemmen niet belangrijk vinden. Vangnet De gemeente vindt het jammer dat de SPOV het schoolzwemmen wil af schaffen. Ze heeft de SPOV daarom een aantal oplossingen aangeboden. Een daarvan is het samen betalen van de ouderbijdrage. Maar de SPOV gaat hierin niet mee. De gemeente gaat nu in overleg met de SPOV een beperkte regeling uitwerken. Het moet een vangnet zijn voor kinderen die niet op particuliere zwemles kunnen. Meestal vanwege hun sociaal-culturele, econo mische of etnische achtergrond. Tijdelijk gymlessen De bestaande regeling voor schoolzwemmen wordt met ingang van het schooljaar 2006-2007 afgeschaft. Mogelijk kan er na de herfstvakantie weer, in afgeslankte vorm, begonnen worden met schoolzwemmen. Tot die tijd worden de zwemlessen omgezet in gymlessen. Op deze gemeentepagina informeert het college van Burgemeester en Wethouders over het collegeprogramma Doorontwikkelen en meedoen. Daarin staat wat het college vóór Venray en vooral samen mét Venray wil bereiken in de periode 2006-2010. Niet alleen op de gemeentepagina maakt het college bekend wat het met Venray wil bereiken. De wethouders hebben van harte de uitnodiging van de Lokale Omroep Venray aangenomen om ook via de ether te vertel len wat er de komende vier jaar op de agenda staat. Afgelopen week was dat wethouder Lei Heidens van Economische Ontwikkeling. Hij vertelde hoe het college zich sterk maakt voor de ontwikkeling van Venray. Lei Heidens gaf tijdens het interview met Leo Wilmot van de lokale omroep aan dat er de afgelopen jaren veel bereikt is. "Daar investeren we als col lege verder in. Onder andere door kennis en economische ontwikkelingen te koppelen." Heidens gaf het voorbeeld van Gilde Opleidingen die zich op De Hulst gaan vestigen. "Daarmee wordt kennis naar de ondernemers gebracht." Economische ontwikkeling is een totaalplaatje geworden, zo blijkt ook uit het collegeprogramma. Lei Heidens: "De gemeente creëert een klimaat voor kansen en ontwikkelingen. Door in te steken op groeiende werkgelegenheid, versterking van onze bereikbaarheid, een attractief winkelgebied en ontwikkelingen in de agrarische sector." Daarbij werkt de gemeente veel samen. Met de regio Venlo, met bedrijven en ondernemers en met de gemeente Meerlo-Wanssum voor de verdere ontwikkeling van de haven van Wanssum. "Door deze brede benadering maakt het college zich sterk voor de ontwikkeling van Venray." Het collegeprogramma is te vinden op www.venray.nl Ga direct naar. De gemeente Venray geeft Bureau Slachtofferhulp over 2007 een subsidie van 11.635 euro. Ze vindt het werk van het bureau erg belangrijk. Bureau Slachtofferhulp helpt mensen die het slachtoffer zijn geworden van een misdrijf of een verkeerson geval. Die vinden alleen vaak niet de weg in de doolhof van instanties, formulieren, schaderegelingen en juridische procedures. Bovendien maken ze vaak emotioneel een heel moeilijke tijd door. Bureau Slachtof ferhulp helpt ze de zaken op een rijtje te zetten. Helpt bijvoorbeeld met het invullen van formulieren, het schrijven van brieven of gaat met ze mee naar een advocaat of de rechtbank. Bij Slachtofferhulp kunnen ze ook hun verhaal kwijt. Ze vinden er een luisterend oor of krijgen de weg naar de juiste hulp verleners gewezen. Die hulp is gratis en wordt geboden door vrijwilligers. Deze vrijwilligers krijgen onder steuning van betaalde krachten. In de Provincie Limburg werken 21 beroepskrachten en 147 vrijwilligers. Wilt u meer weten over het werk van Slachtofferhulp? Kijk dan op de website van Slachtofferhulp Nederland (www.slachtofferhulp.nl). Wilt u contact met Slachtofferhulp dan kunt u bellen met 0900 - 0101. Op donderdag 6 juli aanstaande organiseert de gemeente een bijeenkomst over de uitvoering van de herinrichting van de kom van Castenray. De bijeenkomst wordt gehouden in gemeenschaps huis De Wis en begint om 20.00 uur. Aan de orde komen de uitvoering van het werk en de gevolgen voor de omwonenden. Het gaat dan om de planning, de fasering, verkeers- omleidingen en bereikbaarheid. De aannemer die het werk gaat doen is dan bekend en zal ook aanwezig zijn. De werkzaamheden beginnen na de bouwvakantie. De Horsterweg, Castenrayseweg en Lollebeekweg gaan op de schop. Er komt geluidsreducerend asfalt met rode fietsstroken. Ook komen er een trottoir, drempels, verhoogde kruisingen en vrij liggende parkeer plaatsen. Ook het groen krijgt een opknapbeurt en er komen wat bomen en struiken bij. De achterliggende straten worden ingericht als 30 kilo meterzone. Het plan is het resultaat van goede samenwerking met de dorpsraad en de inwoners van Cas tenray.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19