Familiedag Heidewachtels bij 'van Loenerhof' in Merselo Koester uw monument 2500 euro voor Hospice "We voelden ons snel thuis" Jaimy wint kinderpodium „y aanmal jjmhr Honderdzevenentwintigste jaargang - week 26 - donderdag 29 juni 2006 Het Boschveldcollege, nu Raay- landcollege gelegen aan de Zuids ingel 1 inVenray. Deze Middelbare school is in opdracht van de Fran ciscanen ontworpen door wijlen RW Lerou in 1968, toen het oude gymnasium aan de Leunseweg te klein was geworden en pater Franciscaan Gussen nog rector was. Deze middelbare school, die toen de naam Het Boschveldcol lege droeg, heeft een U-vormige plattegrond. Het hoofdvolume bevat de entree, de centrale ruim te en de lokalen. De gevels van de tegenover elkaar gelegen bijzon dere vleugels zijn beide zeer sterk horizontaal geleed. Deze gevels hebben doorlopende strookra- men als onder en bovenlichten, die het gebouw een sterke expres siviteit geven. De linkervleugel bevat twee boven elkaar gelegen gymnastieklokalen. Koester uw Monument! Weet u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van haar Kerkdorpen? Reacties graag naar het secretariaat, Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX, Venray, e-mail venraymo- numentaal@kpnplanet.nl. Gerard Pouwels (75) en zijn echtgenote Mia houden zon dag 2 juli bij 'van Loenerhof in Merselo een familiedag voor de bij hen geboren Hei dewachtels. Op deze zogehe ten 'terugkomdag' worden verschillende activiteiten georganiseerd, zodat er van alles te doen is voor hond én baas. De 'bazen' kunnen ook kennismaken met broertjes en zusjes van hun Heidewachtel en ervaringen uitwisselen. Er worden ruim 200 gasten met hun Heidewachtels verwacht. Gerard en Mia Pouwels houden zich al sinds 1985 bezig met het fokken van honden. Dat houdt niet op bij het fokken alleen. Sinds 2003 mag ook Judith van Dijk de naam 'van Loenerhof' als haar kennelnaam noemen. Ze heeft ook al enige jaren ervaring met honden en dan met name Hei dewachtels. "Veel tijd gaat zitten in het uitzoeken van bloedlijnen, het 'opvoeden' van de honden en het verzorgen ervan. Met de vele jaren ervaring die we inmiddels hebben opgedaan, ziet u bij ons de echte Heidewachtel. Om ook bij te blijven bij de theoretische kant van het fokken, heeft Gerard de cursus Algemene Kynologische Kennis gevolgd (AKK) en Judith de cursus Kynologische Kennis 1 (KK1). Ze is momenteel bezig met Kynologische Kennis 2 (KK2). "Fokken is een serieuze zaak, vermeerderen kan iedereen. In de afgelopen jaren hebben we regelmatig reuen en teven uit de ons omringende landen gehaald, bijvoorbeeld Duitsland, Dene marken, en Zwitserland, om een goede bloedlijn te realiseren. Dat ons dat lukt, blijkt wel uit de vele prijzen die we op shows hebben gekregen. En al die mensen die bij ons een pup gehaald hebben, zijn uiterst tevreden. We gaan dan ook niet over een nacht ijs. Onze honden krijgen alle aandacht die ze nodig hebben en we steken er heel wat uren vrije tijd in. Enkele van onze honden wonen ook bij andere baasjes in huis. Een Hei dewachtel van 'van Loenerhof' betekent kwaliteit, dat blijkt uit de dieren zelf." Gerard en Mia Pouwels heb ben veel om trots op te zijn. Hun honden zijn liefst achttien keer wereldkampioen geweest, en blijven voor fantastische presta ties zorgen. In twintig jaar tijd is Pouwels met zijn vijf verschil lende lijnen het alfabet rond. Dat betekent dat A t/m Z op gemid deld zeven puppies per nest zijn toegepast. Het is zó dat er op dit moment een wachtlijst is voor de pups. "Er komt heel wat bij kijken als je goede lijnen wilt fokken. Er wordt gelet op karakter, gezond heid, jachtinstinct en uiterlijk van de honden. Dat is iets waar de meeste huis-, tuin- en keukendie renliefhebbers niet direct naar zullen kijken. Het is het beste dat als je een goede bloedlijn hebt gevonden, om dan zover mogelijk terug te zoeken in de stamboom en vanuit daar te gaan fokken." Heidewachtels worden al 20 jaar door Gerard en Mia Pouwels gefokt. "Een ras dat niet alleen een mooi uiterlijk heeft, maar ook een goed karakter. De Heidewachtel is van origine een jachthond en betrouwbaar in de omgang met kinderen." Gerard en Mia Pouwels bezitten zelf zo'n tien honden, waarmee ze fokken, wedstrijden en shows afgaan. Uit de nestjes puppies halen ze vaak de besten eruit om zelf te houden, de rest gaat naar anderen. "De mensen komen meestal al kijken als de pups net geboren zijn. Zo kunnen de kinderen er al mee spelen, en kan ik een idee krijgen welke pup bij welk gezin past. Ik vind het ook belangrijk dat ik zie dat men sen het echt serieus nemen en tijd in de hond gaan steken." De afgelopen jaren was er jaar lijks een nestevaluatie, waarbij de pups uit één nest terugkwamen naar Merselo om te zien wat er van geworden was.Van tijd tot tijd is er een nestje pups, zoals ook nu. Een ontzettend schattig en ont roerend gezicht. Toch heeft Pou wels er geen moeite mee afstand te doen van de pups. "Het hoort erbij. Je weet waar je aan begint, en zo kun je mensen blij maken met hun nieuwe huisgenoot." Op de terugkomdag, zondag 2 juli, worden de gasten vanaf 11.00 uur welkom geheten met koffie en vlaai. Vanaf 12.00 uur zijn er demonstraties over onder meer vachtverzorging, ringtrai ning, gehoorzaamheidstraining of apporteren. "Het is ontzettend leuk om alle honden weer eens terug te zien. En met 63 aanmel dingen, en zo'n 3 a 4 gezinsleden per hond, krijgen we een druk dagje." Maar dat is geen probleem op de grote, mooie boerderij van Pouwels. Met zo'n 6000 m2 land goed en een authentieke boerde rij met zalen die tevens verhuurt worden voor familiefeesten, is er ruimte genoeg voor de terugkom dag. Kijk voor meer informatie en foto's van de terugkomdag op www.loenerhof.nl Het Monuta Charity Fund, onderdeel van Monuta Uitvaart zorg en -verzekeringen, heeft 2500 euro gedoneerd aan Hospice Zenit in Venray. Linda Vermaas, team leider van Monuta uitvaartzorg, overhandigde de cheque. Hospice Zenit aan de Hoenderstraat 95E in Venray is er voor terminaal zieken waarvoor thuis (tijdelijk) niet vol doende hulp voorhanden is. Fami lie en vrienden houden er, net als in de thuissituatie, hun zorgtaken. De speciaal opgeleide vrijwilligers van het hospice vullen die waar nodig aan. In het hospice is ook altijd professionele zorg aanwezig. Het hospice biedt zorg in een hui selijke omgeving. Meer informatie vindt u op www.hospicezenit.nl. Jaarlijks stelt Monuta een deel van zijn inkomsten beschikbaar voor liefdadigheidsprojecten die lokaal worden opgezet. Deze pro jecten voldoen aan een aantal cri teria en passen binnen het thema Geef het leven kleur. Alle mede werkers van Monuta en assurantie adviseurs die met Monuta samen werken, zijn ambassadeur van het Monuta Charity Fund (MCF) en kunnen een aanvraag voor een project doen. Het onafhankelijk bestuur van het MCF beschikt over toekenning of afkeuring. Dit bestuur bestaat onder andere uit Erica Terpstra, Mies Bouwman en Cors Hage (directievoorzitter). Monuta is specialist op het gebied van uitvaartverzorging en verze keringen. Vanuit een netwerk van uitvaartcentra verzorgt Monuta uitvaarten in heel Nederland.Voor meer informatie kunt u terecht op www.monutacharityfund.nl. Gouden bruidspaar Martin en Annie Bakker Het kinderpodium, traditi oneel onderdeel van Venray Muzikaal Totaal, is dit jaar gewonnen door Jaimy Verhe- ijen. Zo'n vijftien jeugdige acts traden zaterdagmiddag op, op het podium aan de Grote Markt, gade geslagen door tal loze vriendjes, vriendinnetjes, familieleden en terrasbezoe kers. Ook dit jaar waren er diverse live-acts en een aantal playbac- kers. Jaimy Verheijen uit Broek- huizenvorst werd door de jury uiteindelijk als winnaar uitgeroe pen. Jaimy zong het nummer Ik wil het niet uit Kinderen voor Kinderen. Venray kan terugkijken op een geslaagd Venray Muzikaal Totaal. Het weer zat dit jaar erg mee waardoor het een gezellige sfeer in het dorp werd. Of het eve nement, dat dit jaar voor de tiende keer werd gehouden, volgend jaar ook over twee dagen wordt ver spreid, bekijkt de organisatie bin nenkort. Het is al eerder verteld en toch blijft het elke keer leuk om te horen dat mensen elkaar 50 jaar geleden gewoon ontmoetten op een dansavond of op de kermis. Niet achter een beeldscherm of in een rumoerige disco, gewoon op een houten vloer met orkestje. En het functioneert niet alleen in Noord-Limburg, maar ook in het Noord-Hollandse Vin kenveen. Daar liepen Martin Bakker en en Annie de Jong elkaar tegen het lijf. "Er was een keer in de veertien dagen dansen in Vinkenveen en de andere week dan in Uithoorn", vertelt Annie de Jong-Bakker ruim 50 jaar later. Want in 1954 kwam ze op een van deze dansavonden Martin Bakker tegen en aangezien alle twee 'verwoed op dansen' waren kwam zo van de ene dans de andere en werd de verkering 'vast'. In 1956 trouwden ze al."Want", zegt Annie, "we konden een zaak kopen met een woninkje, dus het ging allemaal wat sneller." Martin werkte in die tijd op de admini stratie van een drukkerij inAmstel- veen en deze drukkerij bezat ook een boekhandel in de Amsterdam se Maritsstraat. Behalve boekhan del was het ook kantoorboekhan del en leesbibliotheek, zoals je er zoveel had in die tijd. Bij de winkel hoorde een piep klein woninkje, zoals Annie het een paar keer benadrukt. Maar een paar kamertjes om te wonen sen de uitleenboeken in de win kel. De drie kinderen werden er geboren en speelden tussen de boeken. Acht jaar later kregen ze er precies naast meer ruimte. "Dat was pas een echte woning", bena drukt Annie, "heerlijk en het was er precies naast dus als het druk was ging de winkelbel." Martin en Annie hebben de zaak altijd met z'n tweeën gerund. In 1969 kwam er w eer een verandering, de wijk werd gesaneerd, de winkel opge heven en Martin solliciteerde bij boekhandel Messemaeckers in Venray. Hij werd aangenomen en op 4 januari, vlak na het 12,5- jarig huwelijksfeest, vier dagen na het invoeren van de btw, ging hij aan de slag op de administratie en in de winkel. "Ik had meteen m'n handen vol." Annie kwam in de Tinnegieterstraat in een huis zo groot als ze tot dan toe alleen maar over had durven dromen. Drie slaapkamers maar liefst, en een grote tuin. GENIETEN Vooral de kinderen vonden het prachtig, zo veel ruimte om te spelen. De jongste kon echt genie ten omdat die nog niet school kon en dus tijd had om in de vele sneeuw van de winter van 1969 te ravotten. Martin ontdekte de tuin als hobby en Annie kreeg de tijd voor de kinderen en haar hobby's haken, borduren, lezen en puzze len. Op de vraag of de overgang van Amsterdam naar Venrav moeilijk was hoeven ze niet lang na te den ken. "Helemaal niet, voor de kinde ren zeker niet en ook wij voelden ons al snel prima thuis hier, we hebben ons er gewoon meteen ingegooid", bevestigen ze beiden. Vooral met carnaval vermaakten ze zich uitstekend. Wel vinden ze dat Venray veel veranderd is in al die jaren, met name dat het ope ner geworden is. Vervelen deden ze zich toen niet en nu nog steeds niet. Martin maakt nog steeds zijn 7D schilderijen met Anton Pieck voorstellingen, op het ogenblik is hij bezig met een prent van een oude bakkerij voor zijn zoon met een bakkerij in Sint.Anthonis. "Het is heel secuur werk", laat hij zien, "want je met elk laagje apart snij den en plakken." Ze wonen nu al een aantal jaren in het Kloosterhof, lekker op de bovenste verdieping met een groot terras vol met bloemenbak- ken."Je hebt hier je eigen woning, maar toch is het een beetje een woongroep, de mensen helpen elkaar, in de gemeenschappelijke ruimte kunnen we kaarten of sjoelen of gewoon gezellig zitten", aldus Annie. De bewoners zullen dan ook op koffie en koek getrak teerd worden volgende week. De kinderen wonen in Maashees en Venray, er zijn vier kleinkinde ren en er is een achterkleinkind op komst. Het 50-jarig huwelijks feest vieren ze in de tuin bij een van de kinderen, daarna gaan ze nog een keer een weekje met z'n allen naar Zuid-Limhurs MAAS EL EN en te slünpn en knken mnpst tns- I Monuta Charity Fund

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17