'Geen bomen kappen in broedseizoen' Olie in grond vijver wordt verwijderd Een jaarabonnement kost u slechts Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 12 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. handtekening: Bankreknr.: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Woensdagmiddag landde ten noorden van het kerkdorp Meerlo in een weiland aan de Pluisbergweg, buurtschap Moleneind, een politie- helikopter terwijl op de weg enkele politieauto's stonden. Gelukkig was er geen criminele actie geweest maar een preventieve actie van politie en LLTB Limburg. Omdat steeds vaker illegaal henneplantages verschijnen in grote maïsvelden zijn LLTB, politie en boeren in actie gekomen. Er worden vier meter hoge palen in het veld geplaatst met daarop een gele jerrycan met de afbeelding van een cannabisplant. Dat is het teken dat de boer er op toeziet dat er geen hennep wordt ver bouwd. Honderd Limbugse boeren doen aan de actie mee. Per heli copter werd symbolisch de eerste paal met jerrycan (zie inzet foto) geplaatst in het Meerlose maisveld.. Natuurliefhebber en fervent wandelaar Ger Janssen deed maandag een oproep in de raads vergadering van Meerlo-Wanssum. Hij heeft geconstateerd dat de gemeente eind april en begin mei bomen en struiken aan het rooien was. "Dit is middenin het leg- en broedseizoen. In die periode moe ten we de vogels met rust laten. En we hebben zoveel mooie vogels in onze gemeente", zei Janssen die zijn bezorgdheid uitsprak. Hij heeft er begrip voor dat op diver se plaatsen onderhoud aan het groen nodig is. Maar dit moet niet in het voorjaar en evenmin in de zomer gebeuren. "Want rond deze tijd fladderen de jonge vogels nog Motorrijdster gewond De politie heeft dinsdagavond assistentie verleend bij een ver keersongeval op de Brugweg in Bergen. Daarbij zijn twee perso nen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde omstreeks zeven uur toen een 23-jarige automobiliste uit Well over de Grotestraat reed. Op de kruising met de Brug weg verleende ze vermoedelijk geen voorrang aan een 43-jarige motorrijdster uit Blitterswijck. De motorrijdster werd met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Een 9-jarige jongen, eveneens uit Blitterswijck, die bij haar achterop zat liep diverse schaafwonden op. Hij werd ook overgebracht naar het ziekenhuis. overal rond." Janssen vindt dat het bij de gemeente ontbreekt aan ken nis. Hij noemt als voorbeeld de wandelpaden in het Roekenbos in Blitterswijck. Door de kaalslag van afgelopen voorjaar hebben ondermeer spechten, merels, huismussen, de tjiftjaf en enkele spotvolgels het behoorlijk moeten ontgelden. Tevens zouden konijn holen ten onrechte zijn aangezien voor een dassenburcht. Janssen sprak burgemeester Hahn, als voorzitter van de wildbeheereen heid, er rechtstreeks op aan. Wethouder Carla Brugman (PK) reageerde. "Ik ben blij met een inwoner die opkomt voor de vogels. Ik was hiervan niet op de hoogte. Maar dit is geen goede zaak. Ik heb de schade in het Roekenbos ook gezien. Want daar kom ik dagelijks voorbij. Ik ga hier achteraan." Rommelmarkt De Gemengde Zangvereniging Erato uit Blitterswijck houdt op zondag 2 juli haar jaarlijkse rom melmarkt op de dorpsplein bij de kerk in Blitterswijck. Het aanbod en de diversiteit van gebruikte spullen is overweldigend. Meubels en kleding, keukenartikelen, snuis terijen en elektrische apparaten worden voor rommelprijzen ver kocht. Bij het Rad van Fortuin zijn leuke prijzen te winnen en het geheel wordt omlijst door muziek vanuit café De Zwart. De markt duurt van 9-30 tot 13.00 uur. Aannemer Swinkels is gestart met het opruimen van de diesel olie die, via een lekkage van een tractor, in de oevergrond van de vij ver in Tienray is gekomen. De die selolie is uiterlijk 3 juli opgeruimd. Dat is de afspraak die de gemeente Meerlo-Wanssum en de aannemer met de provincie, die toezicht houder is, hebben gemaakt. De aannemer laat daarnaast nieuwe monsters nemen van de mogelijk vervuilde grond die is aangevoerd om de oevers te verstevigen. In die aangevoerde grond is zink aangetroffen, maar mogelijk gaat het om een natuurlijke concentra tie. De resultaten hiervan moeten voor 1 augustus bij de provincie bekend zijn. Wethouder Brugman: 'Overslagstation moeilijk te verhuren' Het oude overslagstation aan de Kulertsweg in Wanssum blijkt moeilijk te verhuren. Daardoor loopt de gemeente jaarlijks 10.000 euro aan huuropbrengsten mis. Jan Kuijpers (CDA) stelde maan dag vragen in de raadsvergadering. Wethouder Leo Beterams (PK): "We dachten dat het overslagstati on makkelijk te verhuren zou zijn. Maar het valt tegen. We hebben nog geen bedrijf kunnen vinden." De afdeling Openbare Werken heeft het terrein momenteel in gebruik voor de opslag van materi alen en veegvuil. Dit laatste levert jaarlijks een besparing van 2000 euro op aan transportkosten. "Over het gesprek met de aanne mer kan ik positief zijn. De aanne mer heeft zijn goodwill getoond en wil niets liever dan de vijver zo vlug mogelijk volgens afspraak opleveren. Elk verhaal heeft nu eenmaal twee kanten en het was goed om ook eens het verhaal van de aannemer te horen. We hebben duidelijke afspraken gemaakt en ik heb goede hoop op een posi tieve afloop." De provincie consta teerde vorige maand dat op een gedeelte van de oever sprake was van bodemverontreiniging door dieselolie. Ook kwam ze tot de conclusie dat de grond, die vanuit elders is aangevoerd om de oevers te verstevigen, verontreinigd was. Na overleg met de gemeente en de aannemer is besloten om een plan van aanpak te maken om de vervuiling zo snel mogelijk op te ruimen. Kleine brand Vrijdagavond heeft een kleine brand gewoed in een woning aan de Spoorstraat in Tienray. Er was sprake van een kleine brand in een aanbouw bij de woning. De brandweer trof er een hennep kwekerij aan van 100 vierkante meter met jonge aanplant. De oor zaak van de brand waren smeulen de stroomkabels. De politie gaat onderzoeken wie de aanbouw heeft gehuurd. De eigenaresse van de woning verklaarde niet op de hoogte te zijn van de hennepkwe kerij. De hennepplantjes worden geruimd en vernietigd. Luikse Markt In Wanssum wordt op zondag 2 juli de jaarlijkse Luikse Markt gehouden. Dit evenement, gehou den door fanfare Concordia en voetbalclub SV United kan ieder jaar terugzien op een grote schare bezoekers uit de wijde omgeving. Reeds een twintigtal jaren vindt deze markt plaats op het plein in het centrum van Wanssum en gesitueerd rondom de kerk. Mede door de pittoreske en gezellige entourage heeft dit evenement inmiddels naam opgebouwd als de grootste markt in de verre omtrek. Traditioneel trekt de markt grote aantallen kijkers en kopers. Deels verscholen in het groen en voor overig verkeer afgesloten wordt dit evenement gehouden. Ruime parkeerfaciliteit is binnen korte loopafstand aanwezig. Ongeveer tweehonderd standhouders zor gen ervoor dat voor ieders gading wel iets te vinden is, schilderijen met afbeeldingen van bijbelse taferelen, postzegels, beelden van heiligen, medailles, brillen, poë ziealbums, sigarenbandjes, enzo voort. Voor weinig geld kan men de eigenaar worden van nostalgi sche voorwerpen. Een paar oude schaatsen, een gehaakt kleedje voor een tafeltje, een pet van een militair, een roestig bietensnij machine, een handnaaimachine, houten bloementafeltje enz.Als de bezoeker moe is kan hij bijkomen op het terras, onder het genot van een drankje en livemuziek op de achtergrond. Verder is er nog een roofvogelshow waar men onder deskundige begeleiding tekst en uitleg krijgt over deze vogels. Aan de kinderen is natuurlijk ook gedacht. Een speciale oplegger met kinderattracties staat op het terrein gestald. De Luikse Markt in Wanssum is geopend van 9-00 tot 17.00 uur. De bossen in de omgeving van Swolgen zijn op zondag 2 juli omgetoverd tot een sprookjesbos. Leden van Toneelvereniging Ernst Humor beelden in samenwer king met vrijwilligers bekende en minder bekende sprookjes uit. Tijdens de wandeltocht kunnen de kinderen kennismaken met Hans en Grietje, Doornroosje of Klein Duimpje, maar ook Belle het Beest en Roodkapje gaan zich in het grote Sprookjesbos aan de bezoekers voorstellen. Het is niet uit te sluiten dat men tijdens de wandeling een fee of een heks ontmoet. Kinderen ontvangen bij inschrijving een wedstrijdformu lier waarmee na inlevering prijzen te verdienen zijn. Inschrijven kan van 11.00 tot 14.00 uur aan de Vlasweg. Alle kinderen worden tijdens de wandeling getrakteerd op een glaasje ranja en voor ieder kind is er een verrassing. Wat gebeurt er als U niet adverteert Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. ■Mort Giel (rechts) en Laurens met hun audiovisuele presentatie van de avonturen bij de Igorot bergstammen op de Filippijnen in de Mariaschool in Tienray. .kleur f j,|eur. nïleurÉI tyter—p De twee Swolgense scholie ren Laurens en Giel Lenssen ontpoppen zich als volwaar dige ambassadeurs van de Igorotstam op de Filippijnen. De twee jongens verbleven enkele maanden met hun ouders Diana en Wiek Lenssen op de Filippijnen, omdat Wiek daar in opdracht van Unesco, samen met de inheemse bevol king een film moest maken. Die film gaat over het verdwij nen van de eeuwenoude rijst- plantages doordat er steeds meer goudzoekers komen die de ber gen (waar de rijstplantages lig gen) opblazen. In samenwerking met de stichting ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum is tijdens hun verblijf op de Filippij nen een weblog geopend waarop scholieren uit Meerlo-Wanssum vragen konden stellen aan Lau rens en Giel. Op hun beurt gingen de twee jongens, soms geholpen voor Diana of Wiek, op zoek naar de antwoorden en publiceerden die weer op de weblog. Ook makten ze veel prachtige foto's en ook die verschenen op de website van SOS Meerlo-Wans sum. Zo ontstond tijdens het ver blijf een levendige discussie over het leven daar en hier. SOS Meerlo- Wanssum heeft dat project gepro moot bij de basisscholen zodat alle kinderen het konden volgen. Terug in Nederland hebben Giel en Laurens zich voorgenomen om hun spannend verhaal aan zoveel mogelijk kinderen te vertellen. Net terug in Swolgen hebben ze op de Jozefschool in hun woon plaats hun medescholieren uitvoe rig geïnformeerd aan de hand van hun verhalen en de foto's. Afgelo pen vrijdag hebben de twee op de Mariaschool in Tienray een fan tastische presentatie gegeven van hun avontuur op de Filippijnen. De kinderen van de Mariaschool uit Tienray hadden tijdens het verblijf van Laurens en Giel op de Filippijnen een heleboel vragen aan de twee Swolgense jongens gesteld. De kinderen van groep vijf tot en met acht van de Tien- rayse school zaten anderhalf uur met open mond te luisteren, toen de jongens over de gebruikelijke rituelen van de Filippijnen, het eten, hun afdalingen in de goud mijnen, de vervuilde rijstplantages, de betekenis van varkenstanden en slangenbotjes en de voetbal gemaakt van bladeren vertelden, en veel ook lieten zien. Na afloop was iedereen toch wel blij om in Nederland te wonen! Volgens SOS Meerlo-Wanssum zijn Laurens en Giel uitstekende ambassadeurs voor de Igorot-bergstammen op de Filippijnen en tegelijk zijn het prima ambassadeurs voor het werk van SOS Meerlo-Wanssum. Als er nog scholen in Meerlo-Wan- sum zijn die het verhaal van Lau rens en Giel willen horen kunnen ze contact opnemen met Diana Lenssen in Swolgen. SOS houdt in het najaar samen met Wiek en Diana Lenssen een informatieavond over deze trip naar de Filippijnen en gaat Wiek Lenssen zijn verhaal vertellen en de film vertonen. i 9, postcode 5800-5899 Cannabisactie met helicopter in maisveld Moleneind Meerlo Meerlo-Wanssum Swolgense scholieren ambassadeurs Igorotstam Sprookjestocht in Swolgen WT stortenl star f qe start gestart ■tartend □rii yjerï werk' werk wprkenl werk ge werk' qe werkt Wet'kprr land 'landen lor. geland geland nel end

Peel en Maas | 2006 | | pagina 12