Onvrede over bouwplan blijft 'Computervergoeding niet nodig' Verkeersremmers Maasheseweg in Geijsteren Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 11 Binnen het Koninklijk St. Wil- librordusgilde uit Geijsteren is traditiegetrouw gestreden om het koningschap van het gilde. De nieuwe koningen werden bij de aspiranten, Bas van Bergen en de gildekoning Alex Lommen. Eerst werd er afscheid genomen van de oude koningen en koningin. Dat waren Jan Peeters en zijn konin gin Riet en jeugdkoning Robbert Vink. Vervolgens hielden de aspi ranten hun wedstrijd. Door een jeugdledenwervings actie namen er dit jaar veel juni oren-aspiranten deel, elf in het totaal. De wedstrijd was hevig. De schoten werden niet altijd even snel afgevuurd, aangezien som mige van de aspiranten op een kratje moesten gaan staan om op de vogel te kunnen schieten. Toch moest deze het onderspit delven en na 162 schoten was het Bas van Bergen die zich jeugdko ning van het gilde mocht noemen voor het jaar 2006-2007. Daarna kon de wedstrijd om het koning schap van het gilde beginnen. De gehaaid in elkaar gezette en oersterk verlijmde vogel, die tra ditiegetrouw weer was gemaakt door keizer Hay Boom, werd door gildepriester pastoor Wim van Kempen, beschermheer Wilbert Baron de Weichs de Wenne en ons 91-jarige erelid Sjeng Kleeven ingewijd. Maar liefst 34 gildebroe- ders mengden zich in de strijd om het koningschap en in vlot tempo volgden de schoten elkaar op. Maar de vogel gaf pas na onge veer 500 schoten tekenen van ver moeidheid. Pas na 563 schoten gaf de vogel zich gewonnen en totaal verrast keek Alex Lommen op. Verrast, omdat hij in 1995 al eens koning was geweest. Alex werd dus voor de tweede keer in zijn leven koning. Alex zal door zijn echtgenote Gieta begeleid wor den. Zij gaat de taak van koningin op haar nemen en zij zal de nieu we, zilveren koninginnenkroon van het gilde dragen. De kroon werd geschonken door Carla Kunen, weduwe van Pieter Kunen, eerste gildemeester van het St. Willibrordusgilde tot aan zijn overlijden. De kroon is een toon beeld van symboliek. Zo symboli seert de bergkristal in het midden de Kei van Geijsteren. Eikenblade ren (bronsgroen eikenhout) op de rand en Andreaskruisen eronder completeren het beeld. De schit terende kroon werd gemaakt door edelsmid Mieke Stikkelbroeck uit Nijmegen. Op sacramentszondag werden de nieuwe koningen na de mis in de St. Willibrorduskerk in Geijs teren aan de gildepriester en aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne voorgesteld en vervolgens begeleidde het gilde de koning naar zijn huisadres aan de Graaf van Schellaertstraat in Geijsteren. De Stichting Ontwikkelings samenwerking (SOS) Meerlo- Wanssum gaat samen met de Hetty Denen Stichting uit Sambeek in een dorpje ten zuiden van de hoofdstad Lusa ka in Zambia een school bou wen. De kinderen moeten nu tientallen kilometers lopen om een oud en traditioneel schooltje te bereiken. Een actieve vrouwengroep uit het dorp heeft een beroep op SOS-Meerlo-Wanssum gedaan om een handje te helpen. Zij maken zelf de stenen, metselen de muren en timmeren het dak. SOS gaat de komende drie jaren acties voeren en mensen enthousiasmeren om in actie te komen om zodoende het benodigde geld bijeen te krij gen. De eerste actie om aan geld te komen, is een sponsortocht tijdens de Nijmeegse Vierdaagse welke wordt gehouden van 18 tot en met 21 juli. Vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum gaan vier dagen lang veertig kilometer lopen en sympathisanten kunnen hen ondersteunen door een gift over te maken ten behoeve van de bouw van een school in Zam bia. Elke euro die binnenkomt, komt ook echt in Zambia terecht! Er blijft ook deze keer geen euro cent aan de strijkstok kleven. Pen ningmeester Chris Cuppen en Gertie Mooren-Van den Heuvel van SOS Meerlo-Wanssum zijn twee van de Vierdaagselopers. Chris Cuppen mag je gerust een ervaren wandelaar noemen. Op initiatief van zijn vrouw Riek lie pen ze samen in 2004 voor de eerste keer deze mammoettocht. Riek was net hersteld van een ernstige ziekte en wilde via de Vierdaagse zichzelf en haar naas ten laten zien dat ze weer vol ledig was hersteld. De ervaring in het eerste jaar was zo goed dat Riek en Chris Cuppen heb ben besloten om de Vierdaagse vaker te lopen. Lia van den Eisen uit Meerlo loopt deze keer ook weer mee. Voor Gertie Mooren wordt het de tweede Vierdaagse. Zij loopt samen met haar vader Bert van den Heuvel uit Sambeek. Bert heeft de Vierdaagse ooit als militair uitgelopen. Dat was een moeizaam tochtje. Hij heeft altijd als een van zijn grootste wen sen gehad, om deze Vierdaagse nog eens te mogen doen, maar dan zonder de zware bepakking en dikke wollen soldatenbroek. Samen met Gertie vond hij vorig jaar de tijd om de nodige kilome tertjes te trainen en zo beslagen ten ijs te komen. 160 Kilometer verder, een geweldige ervaring en een goed gevoel rijker, stapten ze samen over de Via Gladiola. Dit jaar zijn Bert van den Heuvel en dochter Gertie er weer bij, samen met de andere SOS Meerlo-Wans sum sympathisanten en lopen ze geld bijeen voor de bouw van een dorpsschooltje in Zambia. De SOS-wandelaars verbinden dit jaar een unieke sponsoractie aan hun kilometers/Wij zijn heel gelukkig dat wij de mogelijkheden hebben om voor ons plezier een eindje te mogen wandelen", legt Gertie Mooren uit. "Er zijn ook kinderen, zoals de kinderen in Zambia, die kilometers moeten lopen, willen ze naar school kunnen. Omdat deze tijdsinvestering vaak veel te groot is, gaan ze meestal niet naar school." Op initiatief van de lokale bevolking wordt nu in samenwer king met de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans sum een nieuwe dorpsschool gebouwd. SOS Meerlo-Wanssum biedt de kinderen van Zambia de mogelijkheid om dicht bij huis onderwijs te volgen, wat weer uitzicht geeft op een betere toe komst. Onze wandelaars lopen daarvoor samen minstens 640 kilometer. Voor een school is natuurlijk geld nodig. Onder het motto: Lopen voor Zambia, houdt SOS Meerlo-Wanssum een spon soractie. Wie de wandelaars wil ondersteunen en de bevolking van het kleine dorp in Zambia wil helpen om de school te realiseren, kan een eenmalige gift overma ken op de bankrekening van SOS Meerlo-Wanssum nr. 132591189 onder vermelding van: Lopen voor Zambia. Meer informatie staat op www. sos-meerlowanssum. nl. CDA stoort zich aan zwijgend PvdA Het CDA ergerde zich maan dagavond in de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum aan de PvdA. "Het begint te storen dat de PvdA op geen enkel agendapunt een reactie geeft", zei fractieleider Rob van der Heijden. Over belangrijke onderwerpen zoals het omstre den bouwplan in Wanssum, het burgerjaarverslag, de kaderbrief of de jaarrekening zweeg de PvdA. Terwijl de drie andere partijen CDA, GP'94 en PK wel tekens uitgebreid reageerden. Van de tweemansfractie van de PvdA was alleen Daniela Jilisen van de partij. Silvia Gielens was absent. Jilisen verklaarde dat ze het niet nodig vond iets te zeggen. "Waarom zou ik moeten herhalen, als er dingen gezegd zijn waar ik het mee eens ben." Wethouder Carla Brugman: "Gemeente voert voortaan regie' De gemeente wil zo snel mogelijk starten met het bouwplan van vijftien wonin gen tussen de Postbaan en de Beemdweg in Wanssum. Onder druk van de omwonenden worden er twee huizen min der gebouwd. Daardoor zijn de percelen en de woningen wel groter geworden. De buurt blijft dan ook ontevreden. Zo liet woordvoerder Jan Lensen maandag in de raadsvergade ring weten. "Er wordt niet met ons maar over ons en tegen ons gepraat. We verzoeken het college de procedure stop te zetten. Nu kan het nog." De nieuwe wethouder Carla Brugman (PK) wil desondanks het plan doorzetten. Er is meer aan de hand. Projectontwikkelaar Vissers uit Wanssum blijkt nog een claim te hebben openstaan. Die gaat de gemeente nu inlossen met dit bouwplan. De politiek wist hier aanvankelijk niets van. In de com missie Ruimte, die op 10 oktober 2005 het plan behandelde, is er niets over een claim gezegd. PK- fractieleiderTheo Francken is hier boos over. "Waarom is dat toen ver zwegen? Als we het hadden gewe ten dan was er wellicht een ander besluit genomen. De gemeente zou juist de regie in handen hou den. Daarvan is geen sprake meer. Het is de projectontwikkelaar die alles bepaalt." Het blijkt dat het college geen kant uitkan. Indien er nog minder huizen gebouwd mogen worden dan kan de gemeente rekenen op een fikse schadeclaim. Vandaar dat wethouder Brugman het plan wil doordrukken. "Maar ik heb mijn les geleerd. Voortaan zullen we de regie veel strakker vanuit de gemeente moeten voeren." De nieuwe woningen grenzen aan de achtertuinen van de bewo ners van de Postbaan en Beemd- weg. Het bezwaar van de buurtbe woners is dat er teveel woningen op een klein perceel gebouwd worden. De huizen zijn ook te hoog en er is te weinig ruimte voor groen en een speelterrein. Jan Lensen vindt het schrappen van twee woningen onvoldoende. "Daardoor zijn de andere wonin gen tien procent groter geworden. Hier schieten de omwonenden helemaal niets mee op. We zijn niet tegen woningbouw. Maar dit plan kent voor ons alleen maar nadelen", aldus Lensen die ver zoekt de procedure stil te leggen en in overleg met alle betrokke nen een nieuw plan te ontwerpen. "Zodat het tegemoet komt aan de gerechtvaardigde belangen van alle partijen." Jan Kuijpers (CDA) wees erop dat wethouder Brugman onlangs bij een bijeenkomst toezeggingen heeft gedaan aan de buurtbewo ners. "Uit de reactie blijkt dat de mensen ontevreden zijn. Waarom heeft de wethouder niets met de beloftes gedaan?" Ex-wethouder Arnold Holl van oppositiepartij GP'94 vindt daar entegen dat de tijd van onder handelen voorbij is. "Het wordt een herhaling van zetten. Dit is zonde van de tijd. We moeten er een punt achterzetten en van start gaan met de bouw." Theo Francken (PK) wilde meer weten over de afspraken die met de projectontwikkelaar gemaakt zijn. Hij wilde ook meer duide lijkheid over de huizenprijzen en voor welke doelgroepen er gebouwd wordt. Carla Brugman kon er geen duidelijk antwoord op geven. Zij vertelde dat ze de procedure twee weken heeft opgeschort om met de omwonenden in gesprek te gaan. "We krijgen het verwijt dat we niet genoeg schuiven met de huizen en dat ze te hoog zijn. Maar schuiven betekent prop pen. We hebben goed naar alter natieven gekeken. Maar vanwege het kostenplaatje kunnen we de woningen niet lager maken. En er komen al twee huizen minder. We kunnen niet alles." De gemeente is bezig geweest om een nabijgelegen perceel bij het plan te betrekken. In eerste instantie wilden de eigenaren Sprunken en Luijendijk de grond niet verkopen. Brugman: "Later wilden ze het toch. Maar we kre gen het niet zwart op wit. Hier konden we niets mee.Vandaar dat we de procedure toch gewoon opstarten", aldus de wethouder die vertelde dat ze bij de buurtbe woners ook andere geluiden heeft gehoord."Sommige mensen willen ook dat we snel van start gaan. De bezwaarmakers krijgen straks de kans een reactie in te dienen. Want dat er zeer zit, dat begrijp ik." Kerstjens (GP'94): "Raadsleden moeten goede voorbeeld geven" Raadslid Frans Kerstjens (GP'94) vindt het niet nodig dat raadsleden jaarlijks een compu tervergoeding krijgen van 400 euro. "Want iedereen heeft al een computer met internetverbinding. Het geld kan besteed worden aan een printer of een nog snellere verbinding", zei Kerstjens die dit overbodig vindt. "Want de burgers moeten al bezuinigen. Dan dienen wij als raadslid het goede voor beeld te geven en af te zien van deze vergoeding." Burgemeester Hahn was het niet met het Swolgense raadslid eens. "De vergoeding voor raads werk is al niet om over naar huis te schrijven. Het weegt echt niet op tegen de vele uren die erin gaan zitten. De raadsleden moeten daarom wel erg gemotiveerd zijn. En we moeten onszelf ook niets tekort doen", vindt Hahn. De vergoeding van 400 euro wordt niet automatisch maar op aanvraag verstrekt. De raadsleden hoeven daarvoor geen factuur te overhandigen. "U koopt de appa ratuur die u nodig heeft en dient een verzoek voor 400 euro in", zei Hahn. Theo Francken (PK) reageerde dat de fractie van GP'94 vrij is om af te zien van de vergoeding. Rob van der Heijden (CDA) wilde daar entegen dat ook de commissiele den aanspraak kunnen maken op deze vergoeding. Hahn antwoord de dat de raad daar zelf een besluit over moet nemen. Francken vindt het lastig. Omdat er geen vaste commissiebezetting meer is. Zo kan het voorkomen dat mensen slechts een of twee keer per jaar een commissievergadering bijwo nen. "Dan zou de computerver goeding nog hoger zijn dan het presentiegeld. Dat kan niet de bedoeling zijn", aldus Francken die voorstelde de commissieleden te faciliteren via de fractieonder steuning. De raad nam maandag nog geen besluit. "We komen er met een concreter voorstel later op terug", zei burgemeester Hahn. Het college van Meerlo- Wanssum wil 55.000 euro uit trekken voor verkeersmaatre gelen op de Geijsterseweg en Maasheseweg in Geijsteren. Dit gebeurt op de verzoek van de dorpsraad. B en W hopen zo de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal vrachtwagens te verminde ren. De verbindingsweg wordt inge richt als een 60-kilometerzone en er worden verkeersdrempels aan gelegd. In de raadsvergadering van 25 september wordt de gemeen teraad gevraagd hiervoor een kre diet van 55.000 euro beschikbaar te stellen uit de algemene reserve. Theo Francken (PK) toonde zich maandag in de raadsvergadering verbaasd dat het college nu met dit voorstel komt. "We zien het nu pas. Dit is nieuw beleid. Het colle ge heeft toch een actieve informa tieplicht", aldus Francken die het niet met het voorstel eens is. Vol gens het raadslid zijn er in Wans sum andere afspraken gemaakt. De containers zouden zowel door Geijsteren als door Wanssum rij den. Francken wijst erop dat de Maasheseweg al twee verkeers drempels telt. "Het heeft geen zin er in Geijsteren nog meer aan te leggen. De slingerweg tussen de bomen door leent zich al hele maal niet om hard te rijden." Wethouder Carla Brugman (PK) zei dat de dorpsraad van Geijs teren zorgen heeft over de ver keersveiligheid. "We zijn ermee bezig. Het is nu nog niet concreet. Ook ik heb mijn vraagtekens of we hiervoor 55.000 euro moeten uitgeven. Het is een moeilijk pro bleem. Deze weg wordt veel als fietsroute gebruikt. We moeten ook aan de veiligheid van de fiet sers denken. Ik vraag me af of de maatregelen wel voldoende zul len zijn." Open dag ambtswoning Meerlo? Sinds de verhuizing afgelopen voorjaar van burgemeester Hahn naar Oostrum staat de ambtswo ning aan de Mgr.Jenneskensstraat in Meerlo leeg. De gemeente heeft het plan de woning en de bijbehorende gronden te verko pen. Theo Francken (PK) doet het voorstel een opendag te orga niseren. "Wij horen van veel men sen dat ze wel eens willen weten hoe het er van binnen uitziet." Wethouder Leo Beterams (PK) sprak van een 'aardige suggestie' Maar hij toonde zich terughou dend. "Want dit kan ook verkeerd publiek aantrekken." Voor Jan Kuijpers (CDA) hoeven er geen pottenkijkers binnengelaten te worden. "Dit dient de verkoop niet. Het organiseren van zo'n open dag kost alleen maar geld. En de mensen hebben er niet veel aan. Ze lopen door een leeg gebouw." Beachvolleybal in Meerlo Na een aantal jaren afwezig heid is het er weer: het Set Up Beachtoernooi in Meerlo. Op een tropische zandvlakte nabij sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo vindt op 13 augustus dit toernooi plaats. In een gezel lige sfeer wordt een sportieve krachtmeting gehouden in diverse speelcategorieën.Vele geoefende en ongeoefende volleyballers strij den deze dag vanaf 10.00 uur om de hoogste eer. Het spel wordt gespeeld volgens de beachvol- leyball regels van de NeVoBo. De wedstrijden worden gefloten door de teams die op dat moment niet hoeven te spelen. Een team bestaat uit drie spelers. Er wordt gespeeld in de klassen dames en heren gevorderd, dames en heren ongeoefend, recreanten mix en jeugd tot achttien jaar. Gedurende de wedstrijden is er voor de kin deren een springkussen en kan men genieten van een hapje en een drankje in een van de standjes en de tropische muziek. Door de dag heen vinden diverse andere activiteiten plaats waarmee prij zen te winnen zijn. Voor inschrijven of meer infor matie kan men kijken op www. vcsetup.nl., inschrijven per e-mail beach-setup@hotmail.com. of con tact opnemen met Mare Kleeven via tel.(0478)698181. Brugman: 'Geen linkse directe' Wethouder Carla Brugman liep maandagvond met een grote blau we plek op haar linkerkaak rond. Om alle toespelingen voor te zijn verklaarde ze: "Nee, deze nieuwe wethouder heeft geen linkse directe gehad. Ik ben bij de kaak- chirurg geweest..." Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Alex Lommen nieuwe koning Geysteren Wandelaars lopen voor school in Zambia Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11