Wij kf eest Antoniusveld Op zoek naar de beste bank voor het MKB Open huis lederwijs COLBERTS JACKS Kwaliteitscertificaat SMA KOSTUUMS PANTALONS ZAKELIJK BEKEKEN BEZORGEN? PEEL EN MAAS corridor RUIME SORTERING V.a. De wijk Antoniusveld houdt op zaterdag 24 juni haar jaarlijkse wijkfeest. Het feest begint om 13-00 uur op het feestterrein aan de St. Servatiusweg met een zes kamp. De zeskamp en het feest staan dit jaar in het teken van het circus. Deelnemers aan de zes kamp binden de sportieve strijd aan met onder meer het leeuwen temmen, paardendressuur en het messen werpen. De spellen wor den gespeeld rond een feesttent en terras. Na afloop kan men hier terecht voor de WK voetbalwed strijden en een barbecue. Tijdens het avondprogramma vindt tevens de prijsuitreiking plaats van de zeskamp. Ook niet-deelnemers kunnen meedingen naar een mooie prijs door mee te doen met de loterij. Second opinion kan leiden tot lagere financieringslasten Veel MKB-ondernemers ervaren het als een hele beslis sing om te gaan 'investeren in een pand'. En terecht. Het markeert vaak een volgende stap in de bedrijfsvoering, in de professionalisering. Juist dan is het zaak dat de onder nemer financiële speelruimte houdt. En... een goed finan cieel advies is daarbij onont beerlijk. Of u nu al een bedrijfshypo- theek heeft of een nieuwe wilt afsluiten: een second opinion zou wel eens kunnen leiden tot aanzienlijk lagere financierings lasten. Fortis Bank kan daarbij als geen ander helpen, vertelt Dré Schreurs, directeur van kantoor Venray. "Bij de aankoop van een bedrijfspand en het regelen van de bedrijfshypotheek is - in onze visie - maatwerk cruciaal. Vaak kom je bij een bank standaardop lossingen tegen waardoor er een groot deel van het eigen vermo gen in het bedrijfsonroerend goed gaat zitten. Onze ervaring is dat veel ondernemers hier problemen mee hebben. Dat terwijl het ook mogelijk is meer te financieren in combinatie met minder verplichte aflossingen. Zo creëer je ruimte voor andere investeringen of je hebt de mogelijkheid om toch juist dat ene pand te kopen. Meer mogelijkheden met maatwerk dus." Daarnaast is het natuurlijk zo dat bij MKB-bedrijven en vrije beroepsbeoefenaren zakelijk en privé sterk in elkaar overlopen. Juist daarom is het belangrijk om alle zaken goed op elkaar af te stemmen. Dré Schreurs: "Een hypotheek kan met allerlei zaken samenhangen. Denk bijvoorbeeld aan de pensioenopbouw, de bedrijfsoverdracht of zoiets prak tisch als internetbankieren met verschillende rekeningen. Het is handig een bank te hebben die zowel op het zakelijke vlak als op het particuliere terrein een brede dienstverlening biedt. Slimme oplossingen om het betalingsver keer te stroomlijnen, maar ook persoonlijk advies van de account manager over pensioen, verzeke ren, vermogensopbouw en zake lijke financieringen. Kortom, het 'one-stop-shopping concept' van Fortis spreekt ondernemers - ook in de privé-sfeer - bijzonder aan. Het werkt gewoon efficiënt als je voor alle financiële dienstverle ning op één plek terecht kunt." De meeste 'grote' zakenban ken bieden - net als Fortis - een breed pakket aan diensten, toe gesneden op MKB-bedrijven en vrije beroepsbeoefenaren. De kracht van Fortis ligt echter in het persoonlijke contact met de accountmanager. Dré Schreurs: "Juist bij zakelijk bankieren geven persoonlijke relaties vaak de door slag. De accountmanager kent de ondernemer en zijn bedrijf, denkt mee, biedt maatwerk en kan ieder gewenst specialisme inschakelen voor de klant. Dit is natuurlijk een service die ondernemers zelf moeten ervaren. Vandaar dat veel zakelijke klanten via een 'second opinion' binnenkomen: eenmaal bekend met Fortis wordt ons maatwerk in dienstverlening dus danig gewaardeerd dat een duur zame relatie ontstaat." Voor meer informatie: Fortis Bank, Patersstraat 13, 5801 AT Venray, tel. 0478-559502. Vroeger was er symmetrie. Aftrekbare kosten en te vergoe den kosten waren hetzelfde. Sinds de invoering van de Vermeend wetgeving in 2001 is dat vervallen. Bent u in loondienst, dan mag uw baas u bepaalde zaken vergoeden. Als uw baas u niets vergoedt heeft u pech, u mag zelf geen kosten aftrekken voor het vervullen van de dienstbetrekking. Of toch? We weten allemaal dat de kostenaftrek voor de kosten uit dienstbetrekking gesneuveld is. Dat is nu juist hetgeen de aangifte vroeger zo leuk maakte toch? Veel bijlagen bij de aangifte, veel betaalbewijzen en discussie. Het kostte de inspec tie zoveel tijd dat het schrappen van de regeling wel erg efficiënt was. Bovendien leverde het de schatkist opbrengsten op die teruggegeven zijn in de vorm van een tariefsverlaging. Waarom lijken er nu dan toch weer mogelijkheden te ont staan? Het Ministerie van Financiën heeft bepaald dat Wethouders beroepskosten mogen aftrekken. Maar nu de opening. Voor de loonbelasting zijn de Gemeentes de werkge vers voor de wethouders. Ze ontvangen loon en een on kostenvergoeding en hebben dus geen recht op aftrek van kosten. Maar, het Ministerie van Finan ciën heeft voor deze groep expliciet bepaald dat zij hun beroepskosten mogen aftrekken over de jaren 2002 tot en met 2005. Met een beroep op het gelijkheidsbeginsel zou dat in kunnen houden dat andere personen in loondienst kosten aftrek niet geweigerd zou mogen worden op grond van het gelijkheidsbeginsel. Dat zou inhouden dat voor alle nog niet definitief geregelde aanslagen nog mogelijkheden zouden bestaan. Uiteraard zal het Ministerie hier niet gelukkig mee zijn, het gaat om honderdduizenden gevallen. Het Ministerie zal aannemelijk moeten maken dat het hier niet gaat om vergelijkbare gevallen. De inspectie zal een zware kluif krijgen aan de weerlegging, al gebiedt de eerlijkheid u te voorspellen dat als de rechters in staat zullen zijn het beroep op het gelijkheidsbeginsel te door breken ze dat zullen doen. De gevolgen zijn immers immens. Wilt u uw aangifte weer leuk maken? Doe dan gerust een poging. Mario Langeveld CONTOUR Iederwijs Horst zet op zondag 25 juni van 14.00 tot 16.30 uur haar deuren open voor ouders, kinderen en geïnteresseerden in dit onder wijs. Er is een ruime gelegenheid om vragen te stellen en Iederwijs te leren kennen. Neem gerust de kinderen mee, want aan hen is uiteraard gedacht. Iederwijs Hakuna Matata in Horst biedt tevens potentiële kin deren en hun ouders aan om op iedere vrijdagmiddag mee te draaien. Aanmelden kan via tel. 06-49815210. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: SOShulp SOShulp Limburg verzorgt de hulpverlening via chat en e-mail in de provincie Limburg. Binnenkort start er een training om vrijwilligers op te leiden voor dit werk. SOShulp Limburg is onderdeel van Telehulp- verlening Limburg, een stichting waar ook de SOS Telefonische Hulp dienst en de Kindertelefoon deel van uitmaken. SOShulp richt zich speciaal op de ondersteuning via chat en e-mail. Gechat wordt er elke dinsdagavond van 19-30 tot 22.30 en elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Deze openingstijden worden op korte termijn uitgebreid. E-mails kunnen altijd beantwoord worden. SOS hulp is continu op zoek naar vrijwilligers die de organisatie wil len ondersteunen. Geïnteresseerden in mensen én in internet kunnen zich aanmelden als vrijwilliger. Een informatiepakket opvragen kan via tel. (077)3514057 of via e-mail info@telehulplimburg.nl. Ook op www. telehulplimburg.nl. is informatie te vinden. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray UITZOEKEN VOOR JTiJ 12^99 MEENEEMPRIJS «srasTTSf Vakbekwaam perso bediening Goede service Einduitvoering Kunstencentrum Jerusalem De Sportmedische Instelling SMA Noord-Limburg in Venlo heeft een kwaliteitscertificaat voor de sportgeneeskunde ont vangen. De vakbekwaamheid van SMA Noord-Limburg is daarmee officieel erkend. Anja Bruinsma, directeur Sportgeneeskunde Nederland reikte op 7 juni het cer tificaat uit tijdens een feestelijke bijeenkomst. Het SMA Noord-Lim burg heeft hiermee een primeur. Zij zijn als eerste sportmedische instelling in Limburg gecertifi ceerd. Sporten is gezond, maar ondeskundige begeleiding kan een averechts effect hebben. Voor een sporter is het dus belangrijk te weten dat hij samenwerkt met een deskundige sportbehandelaar. Nu SMA Noord-Limburg het zoge heten SCAS-certificaat heeft, weet de klant dat de daar begeleiders vakbekwaam zijn en voldoen aan de nieuwste kwaliteitseisen van de sportgezondheidszorg. SCAS staat voor Stichting Certificering Actoren in de Sportgezondheids zorg. Deze stichting is opgericht om onpartijdig de vakbekwaam heid vast te stellen van instellin gen en personen die zich richten op sportbegeleiding en behande ling van sportblessures. Behalve Sportmedische Instellingen kan SCAS ook andere sportmedici certificeren, zoals verzorgers en artsen in het betaald voet bal, wielrensoigneurs en -artsen en sportmasseurs. In Nederland zijn er meer dan veertig erkende Sportmedische Instellingen. Deze bieden sportmedische kennis aan iedereen die een sport beoefent of om gezondheidsredenen meer moet bewegen. Gespecialiseerde sportartsen stellen diagnoses, behandelen blessures, geven advie zen en verrichten sportkeuringen. Bij een sportmedische instelling is iedereen welkom, ongeacht sportniveau of leeftijd. Steeds meer sportbeoefenaars weten de Sportmedische Instellingen te vinden voor bijvoorbeeld sport keuringen, sportmedisch advies of blessurebehandelingen. Dit blijkt uit de cijfers, waarin een toename van de aantal behandelingen door Sportmedische Instellingen gecon stateerd wordt. Het SMA Noord- Limburg werkt nauw samen met Viecuri Venlo en Venray, het Maas ziekenhuis Pantein in Boxmeer en met BVO VW-Venlo. Meer infor matie over SMA Noord-Limburg staat op www.smanoordlimburg. nl. of via tel. (077)3543842. Cholesteroltest In de PLUS supermarkten van Verbeeten vindt in de week van 26-6 t/m 1-7 een cholesteroltest plaats. Omdat cholesterol een belangrijke risicofactor is voor hart- en vaatziekten moeten we dit in de gaten houden. Daarom organiseert PLUS Verbeeten in samenwerking met de Nederland se Hartstichting en Unilever deze test. U vult een zogenaamd APK voor je hart test in. Scoort u 2X rood of meer dan kunt u uw cho lesterolgehalte laten meten. De test wordt uitgevoerd door pro fessionele verpleegkundigen die aanwezig zullen zijn van 11.00 tot 19 00 uur. Op maandag 26-6 zal de test in Tegelen plaatsvinden. Op woensdag 28-6 in Overloon en op vrijdag 30-6 in Vierlingsbeek. Hebt u vragen over deze test of wilt u meer van de hartstichting weten kijk dan op www.hartstichting.nl Zo zie je maar weer. PLUS maakt het verschil. op OP GROTE KEUZE 59^95 4335 willen we het publiek een hele leuke voorstelling bezorgen. En daar vertrouw ik volledig gezien het enthousiasme waarmee ieder een de laatste weken keihard heeft gewerkt." FANTASTISCH Met plezier licht Henriëtte Mooren een magisch tipje van de sluier op van Betoverende Kunsten en Magische Momen ten. Zonder andere leerlingen te kort te willen doen, laat ze enkele 'hoogtepunten' de revue pas seren. Ze laat uiteraard niet het achterste van haar tong zien. "De opening is prachtig met een solist op trompet, Teun Verbeek, die een stuk uit Harry Potter speelt. Daarna is het meteen de beurt aan The Lightning Dance, een groep meiden die Maak je eigen dans hebben gewonnen. Heel bijzon der is verder een ensemble hout, slagwerk en trombone dat drie stukken speelt uit Die Zauberflöte van Mozart.. Ook heel mooi is de ABK-klas (Academisch Beeldende Kunst) die over de hele breedte van het podium zichzelf als het ware 'wegschildert'Dat geeft een heel grappig effect." De beeldende afdeling van Jerusalem levert een belangrijke bijdrage aan de einduitvoering. Uiteraard hebben de leerlingen onder leiding van de docenten zorg gedragen voor het decor, maar leveren daarnaast een hele bijzondere bijdrage aan de voor stelling. Mooren: "Zij hebben een silhouet gemaakt dat bij de verschillende optredens wordt gebruikt. Het publiek moet zich daar maar door laten verrassen. Het is in ieder geval fantastisch mooi om te zien." Dat hoopt ze ook dat de voorstelling wordt: "Ja, want we willen deze einduitvoe ring voortaan jaarlijks terug laten komen. Het moet ieder jaar op de kalender van Kunstencentrum Jerusalem komen te staan." Kaarten voor Betoverende Kun sten en Magische Momenten zijn verkrijgbaar bij de administratie van het Kunstencentrum Jerusa lem a 4,50 euro per kaartje. In Schouwburg Venray pre senteert het Kunstencentrum Jerusalem zich op zondag 25 juni om 15.00 uur met de fami lievoorstelling Betoverende Kunsten en Magische Momen ten. Tijdens deze einduitvoe ring laten de leerlingen alle onderdelen van het Venrayse kunstencentrum zien: muziek, dans, theater en musical. "Het mooie is dat alle discipli nes die tijdens de einduitvoering te zien zijn, aansluiten bij of raak vlakken hebben met het thema. In de titel, met de aankleding of bijvoorbeeld door het gebruik maken van attributen zoals bij voorbeeld een rookmachine."Hen riëtte Mooren, coördinator muziek van Kunstencentrum Jerusalem, is meteen enthousiast als de eind- voorstelling ter sprake komt. "Het is ook een echte familievoorstel ling geworden, voor jong en oud. Muziek, dans, theater en musical worden met elkaar afgewisseld en door presentator Jeroen van Delft aan elkaar gepraat. De bezoekers rollen als het ware van de ene in de andere act." Tijdens de twee uur durende voorstelling betreden zo'n hon derd leerlingen van Kunstencen trum Jerusalem het podium. Een selectie uit de ruim 2500 leerlin gen die het kunstencentrum op dit moment telt. De verschillende groepen repeteren de laatste weken intensief, waarna de ver schillende acts in deze slotweek tot een geheel worden gesmeed. Het doel van de eindvoorstelling is drieledig, aldus Henriëtte Moo ren: "Het is allereerst een presen tatie van wat het kunstencentrum te bieden heeft aan cursussen en opleidingen. Daarnaast willen we de leerlingen een professioneel podium bieden om hen te laten ervaren hoe het is om een echte artiest te zijn. En ten derde, en zeker niet het minst belangrijke, Afgelopen zaterdag openden de bewoners van de Maasheseweg, Sint Odastraat en Willemstraat het opnieuw ingerichte binnenpleintje. De realisatie werd mogelijk door de initiatieven van de bewoners die met hun plan een beroep deden op het fonds leefbaarheid van Wonen Venray. Het plan van de bewoners viel zelfs in de prijzen, omdat Wonen Limburg het inrichtingsplan heeft genomineerd als 1 van de 4 beste leefbaar heidsplannen van het afgelopen jaar. Het pleintje dat de naam kreeg "Os Pleijntje" werd geopend door de oudste bewoners en de jongste bewo ner. De opening ging gepaard met tal van activiteiten voor jong en oud zoals een huifkartocht en een jeu de boules wedstrijd.Voor de kleintjes was er bovendien een clown en een luchtkussen. De bewoners waren erg enthousiast en gaven aan om elk jaar een bewonersfeestje te organiseren. Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 9 Ós Pleijntje frisse zomer dessins korte en lange mouw Ingezonden mededeling Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden van den rmffffïïTWibv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Verspreidingsbu ro OPRUMHGÜ de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk Betoverende Kunsten en Magische Momenten Opening pleintje

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9