Samenwerking GGZ en GGD I Ingezonden Flyers Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 7 Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Venray steunt Slachtofferhulp Uit het jaarverslag van Slacht offerhulp blijkt dat in 2005 in Noord- en Midden Limburg 6.517 personen bij Slachtofferhulp betrokken zijn geraakt. Dit is een lichte stijging ten opzichten van 2004, toen betroffen het 6.269 mensen. Uitgesplitst in delictsoor ten geeft dit voor Noord en Mid den Limburg het volgende beeld: geweld 2001, vermogen 1417, verkeer 706, zeden 181 en overige delicten o.a. brand, zelfdoding en stalking) 282. In Venray werden in 2005 719 zaken opgepakt. De gemeente Venray verstrekt 11.635 euro voor het werk van Slachtofferhulp in 2007. Naast hun reguliere werk heeft Slacht offerhulp in 2007 specifiek aan dacht voor: het maken van pres tatieafspraken met de politie, zorg voor scholing en werkbegeleiding van de vrijwilligers en deskundig heidsbevordering van de teamlei ders en andere beroepskrachten, implementatie protocol huiselijk geweld, aandacht voor een gericht en passend aanbod aan allochto nen en aandacht voor de instroom en uitstroom van vrijwilligers en het uitvoeren van de projec ten herhaald slachtofferschap en slachtoffer - dadergesprekken. Slachtofferhulp Nederland is een organisatie van vrijwilligers en betaalde krachten, die opvang en begeleiding biedt aan slachtoffers en direct betrokkenen van mis drijven en verkeersongelukken op praktisch, juridisch en emo tioneel gebied. Slachtofferhulp Nederland wil daarnaast verdere kennis ontwikkelen op het gebied van slachtofferschap en de maat schappelijke impact en beïnvloe ding. Om dit te kunnen doen ont vangt Slachtofferhulp Nederland subsidie van het Ministerie van Justitie om de salariskosten van de beroepskrachten te kunnen dek ken. De overige kosten worden ondermeer gedekt door een sub sidie van de gemeenten. Inbraak De politie heeft vannacht een 24 jarige man uit Den Haag en een 27-jarige man uit Delft aangehou den in verband met een inbraak in een bedrijf aan het Keizersveld in Venray. Na een melding van een beveiligingsbedrijf, dat twee man nen bij het bedrijf aan het inbre ken waren, trof de gealarmeerde politie de twee mannen aan. De mannen sloegen op de vlucht en konden na een korte achtervol ging aangehouden worden. De mannen werden overgebracht naar het politiebureau en voor nader onderzoek ingesloten. Zij zijn in verzekering gesteld en wor den donderdag voorgeleid bij de Rechter Commissaris. Vleermuisklachten Het Limburgse Netwerk Vleermuisklachten verwacht de komende dagen een piek aan vleermuismeldingen. Dit vanwege de voorspelde zomerse periode. Zo komen vleermuizen nog wel eens per ongeluk in woonvertrek ken terecht of ontdekken mensen vanaf hun terras dat er tientallen vleermuizen uit hun spouwmuur vliegen. Afgelopen jaren werden in vergelijkbare periodes ook vaak veel vleermuisklachten gemeld. In juni en juli werden toen nagenoeg dagelijks vleermuizenklachten gemeld. In elk Limburgs gemeen tehuis is een meldpunt ingesteld dat, indien nodig, snel een vleer muiswerker naar een klager of melder kan sturen om de klacht ter plekke te verhelpen. Het provinciedekkend netwerk van vleermuiswerkers fungeert sinds 1999 en handelde in de afge lopen zeven jaar 846 vleermuis meldingen af. Meer dan 18.000 vleermuizen werden geteld. Het afgelopen jaar werd 113 maal een beroep gedaan op de vleer muiswerkers. Dit blijkt uit het jaarverslag Vleermuisbescherming in Limburg 2005 van de stichting Instandhouding Kleine Landschap selementen in Limburg (IKL). In 54 gevallen ging het om kraamko- lonies. Hier werden 2.103 vleer muizen aangetroffen. Het ging hier om de dwergvleermuis en de laatvlieger. Naast deze soorten werden er in andere gevallen ook nog andere soorten aangetroffen. De meest zeldzame hiervan is de ingekorven vleermuis. Ook water vleermuis, grootoorvleermuis en rosse vleermuis werden gevon den. Vleermuizen kunnen vaak jarenlang huizen bewonen zonder dat ze opgemerkt worden. Tijdens perioden met goed weer en snel oplopende temperatuur verraden vleermuizen hun aanwezigheid nogal eens. Zo kan een jong hulp behoevend vleermuisje bij een buitenmuur de bewoner attent maken op de rest van de kraamko- lonie die in de spouw huist. Soms komen vleermuizen ook per onge luk in woonvertrekken terecht waar ze dan niet meer uit kunnen. Voor al dit soort gevallen is het Limburgse netwerk ingesteld. Via de gemeentelijke meldpun ten kunnen zogenaamde vleer muiswerkers klachten of meldin gen ter plekke afhandelen. Aan de huisbezoeken zijn voor de melder geen kosten verbonden. Het pro ject werd gefinancierd door de Provincie Limburg. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing GGZ Noord- en Midden- Limburg (GGZ NML) en GGD Noord- en Midden-Limburg hebben een samenwerkings- convenant integrale gezond heidsbevordering Noord- en Midden-Limburg gesloten. Hiermee willen beide organi saties expliciet de meerwaar de benadrukken van het geza menlijk initiëren, organiseren en uitvoeren van preventieve gezondheidsbevorderende activiteiten. GGZ NML biedt in Noord- en Midden-Limburg geestelijke gezondheidszorg en verslavingszorg aan jongeren, volwassenen en oude ren. De zorg bestaat voornamelijk uit begeleiding en behandeling van mensen met een psychosoci aal probleem. Naast behandeling en begeleiding richt GGZ NML zich op de preventie van ernstige psychische of persoonlijke pro blematiek en op verslavingspre ventie. Steeds meer ongezonde leefgewoonten worden in ver band gebracht met psychosociale problematiek. Voorbeelden hier van zijn depressie, overgewicht en alcoholgebruik. Om deze reden hebben GGZ NML en GGD Noord- en Midden-Limburg elkaar als partner opgezocht. De GGD Noord- en Midden-Limburg heeft immers preventie als belangrijkste werkveld. Beide partijen bunde len nu de krachten en bieden als coproducenten een totaalpakket aan preventieactiviteiten aan in alle gemeenten in Noord- en Mid den- Limburg. In het convenant zijn afspra ken gemaakt over het uitvoeren van gezamenlijke gezondheids bevorderende projecten en de financiering hiervan. Hierbij is nadrukkelijk afgesproken dat ook andere partijen bij de uitvoering van projecten worden betrokken. Het gaat dan met name om lokale organisaties zoals welzijnsstichtin- gen. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Sluitingstijden horeca Een mooie zomeravond, heer lijke temperatuur en het is week einde; kortom alle voorwaarden zijn aanwezig om te genieten. Dat slaat op afgelopen zaterdag 17 juni. Aan de overkant zal die avond een nieuw café officieel zijn deuren openen. Enorm veel belangstelling en dat is goed voor de nieuwe ondernemer. Ik ga naar bed, het is inmiddels een kwartier na middernacht. Die rust is maar van korte duur; een grote menigte bevolkt de smalle straat en hun stemmen maken een abrupt einde aan mijn nachtrust. Verder kan ik eigenlijk niet zeggen dat er enorm veel overlast is, maar het is wel een feit, dat ik deze nacht niet veel rust zal vinden. De oplossing: watjes in de oren en het opnieuw proberen. Dat lijkt voorlopig een perfecte oplossing .Maar.de drukkende atmosfeer en het royale gebruik van bier en andere versnaperingen kweken een gespannen sfeer, die mij opnieuw uit mijn zeer korte rust doet ontwaken. Dat laatste komt niet hoofdzakelijk door de bezoekers van het café, maar door individuen, die niet bepaald tot de "hoop des vaderlands" behoren. Aangetrokken door de ruime sluitingstijd voor de horeca (er is geen beperking) komen discu tabele figuren uit ander plaatsen als Helmond, Venlo en Nijmegen naar Venray om de nacht op hun manier door te komen. Ik onder houd een pendeldienst tussen mijn bed en het balkon, dat uit zicht biedt op de gebeurtenissen op straat. Het is nog vroeg in de morgen, het begint inmiddels licht te worden en de vogeltjes begin nen blij te fluiten, ja die hebben lekker geslapen. Dan begint de zaak te escaleren, zoals dat heet. Veel geschreeuw, ruzie, scheldpar tijen en veel erger. Dat erger bete kent: een man met een bebloed gezicht, een meisje, dat volledig van de kaart, huilend langs de gevels schuifelt, een ruit wordt ingetrapt en mensen worden bedreigd. Het lijken wel situaties uit steeds vaker vertoonde jour naalbeelden. En dat slaat zeker niet alleen op de gebeurtenissen van deze nacht. Achteraf blijkt, dat de echte veldslag zich heeft afgespeeld elders in de straat, buiten mijn gezichtsveld bij een vage hore- caonderneming, waar, ik zeg het maar afgezwakt, geen eer aan te behalen valt. Noem dit soort bedrijven maar de rotte appels in de mand. Inmiddels is de politie gearriveerd, nadat diverse mel dingen daar zijn binnen gekomen. Conclusie: Het is een situatie, die vooral in de hand wordt gewerkt door de hierboven genoemde sluitingstijd. Natuurlijk zijn er ook andere oorzaken te noemen, maar hier ligt een eenvoudige oplossing om een deel van de problemen te voorkomen. De volgende dag, tijdens gesprekken met verschillende ondernemers in de straat, blijkt dat men snakt naar het terugbren gen van die sluitingstijd naar de oude situatie. Volgens deze men sen is die mening bijna algemeen bij de solide Venrayse horeca. Dan is Venray niet langer een trekpleis ter voor randfiguren uit nadere gemeenten. Lokale overheid, alstu blieft, neem een wijs besluit en kom terug op deze desastreuze beslissing. Ga terug naar 2 uur 's nachts en 3 uur voor de eethuisjes, die daar zin in hebben. De onder nemers en de bewoners van het centrum zullen u dankbaar zijn. Will de Groot,Venray Gewond De politie heeft assistentie ver leend bij een bedrijfsongeval bij een bedrijf aan de Flammert in Bergen. Bij dit ongeval raakte een 29-jarige man uit Venray gewond aan zijn been. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis in Nij megen. Hij raakte gewond doordat een deel van een massieve meta len voet van een pers, waarmee metalen balken gebogen worden, afbrak. De stalen balk die tussen de pers zat klapte vervolgens tegen het been van het slachtoffer. Het onderzoek is overgedragen aan de Arbeidsinspectie. Tineke Nabben net terug uit Bosnië Voor veertig leden van Rabo bank Venray die de wielren nerij een warm hart toedra gen ging dinsdag een wens in vervulling. Een dagje fiet sen met twee grote kampioe nen: Henny Kuiper en Adrie van der Poel. En niet zomaar een dagje fietsen. Een heuse mountainbike clinic door de bossen tussen de rijksweg en de grens oftewel het Maasdui nengebied. Het begon met een inleiding door de twee wielerkampioenen over de komende Tour de France, de kanshebbers, de positie van de Rabobankploeg in de tour en de prestaties van de Nederlandse ren ners. Dat verhaal werd kleurrijk gelardeerd door anekdotes uit de rijke wielerhistorie van Kuiper en Van der Poel. Zonder elkaar op te hemelen of te overdrijven schets ten de twee sportvrienden een boeiend en realistisch beeld van de wielersport. En toen was het de beurt aan de veertig sportieve leden van Rabobank Venray. Zo'n clinic is, volgens Willie Koonings, directeur afdeling bedrijven van de Rabobank, een andere manier om met elkaar contacten te heb ben. En dat bleek die middag dan ook wel. Rond de klok van half een trok het peloton onder aan voering van leden van de Toer en Wieier Club Noordlimburg en onder toeziend oog van de mee fietsende Kuiper en Van der Poel de bossen in En al meteen na de eerste kilometer zat er een geme ne klim met mul zand in het par cours. Meer dan de helft van de deelnemers moest stapvoets naar boven. Een enkele makte al kennis met de grond. Meester veldrijder Adrie van der Poel doceerde op de bult hoe je met een mountainbike een heuvel moet nemen als het er vel los zand ligt. 'Vol en hard erin en het stuur recht houden en dan proberen bij de renner die voor je fietst in het spoor te volgen', is zijn devies. Dat werd die middag een aantal malen geprobeerd, de ene keer met meer de andere keer met minder succes. Theo Ponjee van TWC Noord-Limburg fietste als een 'vader' steeds langs het peloton om de eersten te manen iets langzamer te rijden en de ach terblijvers moreel te ondersteu nen. Dat deed ook Hennie Kuiper. Hij ontfermde zich over de enige vrouwelijke deelneemster in het gezelschap. En als er weer enkele kilometer flink gekoerst was werd er even halt gehouden en gaven Kuiper en Van der Vliet weer zin- De sportieve bank/eden maken zich gereed voor de clinic bij kas teel Arcen volle aanwijzigen om het vervolg van de heuvelachtige toer goed door te komen. De TWC Noord- Limburg had een fantastisch mooi parkoers uitgezet van 27 kilome ter, met smalle paadjes, slingerend langs dikke bomen, berg op, berg af en langs kronkelende beekjes. Na ruim drie uur koersen werd halt gehouden bij de kantine van de Arcense voetbalvereniging RKDEV waar de heren en dame een lekkere douche namen. De amateur mountainbikers waren allemaal vol lof over deze spor tieve happening die hun bank op touw had gezet. Van der Poel en Kuiper complimenteerden tij dens het buffet op het terras van Kasteel Arcen de deelnemers voor de inzet en de mensen van TWC Noord-Limburg voor het prachtige parkoers. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consuitatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl De 17-jarige Tineke Nabben uit Venray is afgelopen dins dag teruggekeerd uit Bosnië. Met zestien medestudenten van ROC Ter Aa in Helmond verbleef ze enkele dagen in Bosnië om de kinderen aldaar te verblijden met het geven van workshops. Tineke is onder de indruk van de vreug de die de kinderen nog steeds uitstralen, ondanks de ellende die ze de afgelopen jaren in hun pas jonge leven hebben ondervonden. "Ik vond het echt heel indrukwekkend." De leerlingen van de Helmond- se school vertrokken vorige week donderdag, onder begeleiding van twee leraren, en gesteund door de Stichting Bosnische Kinderen voor een bus reis van ruim twintig uur naar Bosnië. "Stichting Bosnische Kinderen zet zich in voor de kinderen van Bosnië-Herzegovina. Dat doet zij door een aantal jaarlijkse terugke rende evenementen en tijdelijke projecten te organiseren. Onder ïiet motto 'Laat ze lachen en alles komt goed', tracht de stichting iets voor deze kinderen te beteke nen. Een van onze leraren is pen ningmeester van de stichting, zo is het balletje gaan rollen om naar Bosnië toe te gaan", legt Tineke Nabben uit wat de organisatie inhoudt. De ontvangst in Bosnië was overweldigend. "We stapten de bus uit en werden door hon derden kinderen begroet. Het was echt hartverwarmend." Die gedachte overheerste ook tijdens de twee dagen in Bosnië. Alle leerlingen kregen vooraf de opdracht om een workshop te bedenken en uit te werken. De 17-jarige Venrayse, studente Soci aal Pedagogisch werk (SPW), koos voor het maken van een puzzel. Thuis werden met behulp van familie stukjes hout getekend en vervolgens gezaagd. Tijdens de workshop was het voor de kinde ren de taak om de puzzelstukjes in te kleuren en in elkaar te leg gen. "Ik heb alleen de grove lijnen ingetekend van een vader, moeder en twee kinderen. De rest moes ten de kinderen zelf doen." "Ik had niet verwacht dat de kin deren met zoveel enthousiasme De Bosnische kinderen waren zeer verheugd met de komst van de studenten van ROC TerAa, aan de workshops zouden deelne men. Het was echt geweldig om te zien hoe ze genoten", probeert Tineke Nabben haar gevoelens zo oprecht mogelijk onder woorden te brengen. "Ik had alleen de pech dat ik de workshop alleen moest geven. Gelukkig kreeg ik af en toe hulp van militairen die al langer in Bosnië verblijven en de taal een beetje kennen. Overigens kunnen de kinderen wel een beetje Duits of Engels. Beter dan hun leraar. Dat was wel grappig." VOLDOENING Vooraf had ze nauwelijks enig besef wat ze in het door oorlogen verscheurde land moest verwach ten. De indrukken na twee dagen in Bosnië zijn dan ook tegenstrij dig. "Overal zie je huizen zonder daken. Honderden huizen. Ieder huis heeft ook wel kogelgaten. Dat was best indrukwekkend. Of je zag zoals ze het daar noemen asbesthuisjes, zo groot als een auto waar vijftien mensen in moe ten leven. Nu, met dit weer, het was overdag 42 graden, is het voor die mensen geen probleem om op straat te leven. Maar ik moet er niet aan denken als het winter is. We hebben een dag in een heel luxe hotel gezeten. Ik voelde me toen niet op mijn gemak, zeker als je ziet wat voor armoede er om je heen heerst. Nee, dat vond ik niet prettig." Het waren vijf vermoeiende dagen. Twee keer een busreis van zo'n 25 uur, overdag het geven van workshops en daarna tot in de kleine uurtjes toch wel enig ver tier met de medestudenten. "Het was een fantastische reis, maar wel heel vermoeiend. Het geeft je ontzettend veel voldoening als je ziet hoe zeer de kinderen genie ten. Maar het geeft je ook weer te denken als een kind van zes zegt 'als een kind van zes niet kan spe len, is het geen kind geweest'. Dat zegt toch genoeg over de situatie in het land." Een reis voor herhaling vatbaar? "Zeer zeker", zegt Tineke Nabben. "Ik heb ontzettend genoten. En als het aan mij ligt ga ik volgend jaar weer. Maar dan langer." Tineke Nabben genoot van het verblijf in Bosnië. Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486) www.vera.nl "Het was heel indrukwekkend" Rabo wielerdag met Hennie Kuiper en Adrie van der Poel

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7