George Reemer overleden i 'Meer politie na branden in wijk' M MsaeVeis Laat u inspireren Ghïeleri door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 5 CDA wil welstandscommissie afschaffen Komende dinsdag wordt de Voorjaarsnota door de gemeen teraad behandeld. Deze week lieten de zeven politieke partij en in hun algemene beschou wingen het licht schijnen op de toekomstplannen van het nieuwe college van CDA, PvdA en Lokaal Aktief. CDA en PvdA willen flink werk maken van een mooier en attrac tiever winkelcentrum. Opvallend is dat het CDA de welstandscom missie wil afschaffen. Lokaal Aktief heeft het daarentegen helemaal gehad met de rijksoverheid die de gemeenten teveel aan de leiband houdt. CDA Het CDA wil dat er snel werk gemaakt wordt van het winkel centrum. Niet alleen de Gro testraat maar ook de onveilige Schoolstraat heeft dringend een kwaliteitsimpuls nodig door mid del van een herinrichting. Bij woningbouw moet er reke ning mee worden gehouden dat het inwoneraantal in Limburg op termijn gaat dalen. Er moeten vooral starters- en levensloopbe- stendige woningen gebouwd wor den. Venray moet gebruik maken van de startersregeling van de pro vincie Limburg. Het CDA denkt aan veertig starters leningen te kunnen verstrekken. De welstandscommissie mag van het CDA worden afgeschaft. Voordat in het najaar de welstands nota aangepast wordt, wil de par tij eerst een discussie over het nut en noodzaak van welstand. Met het oog op de komst van de Floriade in 2012 moet Venray het toerisme en recreatie versterken. Daarbij hoort ook een aantrekke lijk en gevarieerd winkelcentrum. Funshoppen blijkt de populairste vrijetijdsbesteding te zijn. Het CDA stelt voor een accountmana ger toerisme te benoemen en een platform toerisme en recreatie op te richten. Financiële tegenvallers mogen niet telkens gedekt worden door een jaarlijk terugkerende meeval ler. Zoals nu weer met het over schot van 2005 is gebeurd. Er mag geen onnodig beslag worden gelegd op schaarse financiële mid delen. Het CDA toont zich tevre den over de beperkte lastenstij ging voor de burgers. Partij van de Arbeid "Wonen is zoveel meer dan gestapelde stenen", zegt fractielei der Bert Linskens. De PvdA wil bij nieuwbouw extra aandacht voor starters en senioren. Burgers die niet aan werk geholpen kunnen worden moeten kunnen rekenen op een behoorlijk vangnet. Een sociaal isolement moet voorko men worden. Er dient een einde te komen aan de spiraal van krappe begrotingen die telkens leiden tot overschot ten. Rondom de begroting ont staat er vaak commotie vanwege voorgenomen bezuinigingen. "Het valt de burgers moeilijk uit te leg gen dat we ons in allerlei bochten moeten wringen terwijl achteraf blijkt dat het allemaal wel mee valt", aldus Linskens. De PvdA wil de burgers betrek ken bij de herinrichting van het centrum. Ze moeten kunnen kie zen uit 'sfeerbeelden' met een bijhorend financieel plaatje. De partij vindt het van belang dat de handen uit de mouwen gaan voor een attractief winkelcentrum. Om een Venrays wij-gevoel te creëren moet er meer rekening gehouden met de mening van de burgers. Actief luisteren en op zoek gaan naar inspraak zijn vol gens de PvdA de sleutelbegrippen van burgerparticipatie. Lokaal Aktief Het is gunstig voor de lokale koopkracht dat de lastenstijging beperkt is gebleven. "Succes beha len zonder extra belastingverwer- ving willen we zo lang mogelijk zien vol te houden", aldus fractie leider Gerrit Lemmens. Lokaal Aktief wil niet dat er bezuinigd wordt op nieuw beleid in dorpen en wijken die bijdragen tot de veiligheid en leefbaarheid. Uitvoering van projecten uit de dorps- en wijkomgevingsprogram- ma's en gebiedsgericht werken moeten voorrang krijgen. Het gemeentelijk sociaal beleid mag niet de dupe worden van de bezuinigingsrondes bij de rijks overheid. Lokaal Aktief haalt fors uit naar Den Haag. Lemmens rept over onbehoorlijk bestuur en stelt zelfs de integriteit van het Rijk ter discussie. Het aantal ouderen neemt toe en hiermee de vraag naar zorg. Lokaal Aktief vindt het jammer dat er in de Voorjaarsnota weinig aandacht is voor de WMO. De partij pleit voor de komst van krachtige werkgroepen. De economische groei moet meer gestimuleerd worden. Er dienen goede randvoorwaarden geschapen te worden. Dit leidt tot een toename van het aantal woningen en inwoners en tot een hogere uitkering uit het gemeen tefonds. Daarmee wordt de nega tieve trend omgebogen en stijgt het welvaartsniveau in de komen de jaren, denkt Lokaal Aktief. Samenwerking Combi Dom Melskens en Peel en Maas Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hou den samen voor het vierde jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakantieperiode. Stuur uw leukste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een jaar lang gratis fotografe ren. De welverdiende vakantie. De gelegenheid bij uitstek voor (hobby)fotografen om de klein- beeldcamera, de klikklak wegwerp camera of de digitale camera in te pakken als de reis naar veelal zon nige oorden gaat. Turkije, Grieken land, de Spaanse stranden, Italië of Portugal, of toch de camping in Zuid-Frankrijk. Misschien wel overzee naar Amerika, Canada of Australië. Waar je ook bent, ieder (toeristisch) plekje heeft zo zijn eigen charme. Tijdens de vakantie worden de mooiste momenten op de gevoelige plaat vastgelegd. De kleine spruit van drie jaar die kopje ondergaat in de Adriatische zee, de tieners die na een wilde nacht door het bed zakken van hun niet al te sjofele lowbudget hotel, de eer ste kus van een vakantieliefde, of gewoon dat prachtige monument, die kerk met al haar pracht en praal. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herinneringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprijzen en de hoofd- prijs die door Combi Dom Mels kens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. HOOFDPRIJS Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens en uit geverij/boekhandel Van den Munck- hof, beide in Venray. Er worden op vier donderdagen weekprijzen ver geven: namelijk op de donderdagen 13, 20 en 27 juli en 3 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabel krant Venray ter waarde van 12,50 euro en 100 gratis afdrukken op het formaat 10x15 centimeter bij Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle ande re inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 17 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. De weekprijzen wor den beoordeeld door Theo Klab- bers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redacteur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de De winnende foto van 2005 ingezonden foto's. De foto's kun nen worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Ven ray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf' kan meedingen naar de prijzen. SPELREGELS 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoonnum mer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de week prijzen staan op 13, 20 en 27 juli en 3 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 17 augustus bekendgemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 14 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Nieuwkomers SP en inVENtief schrikken van papierproductie In juni wanneer de Voor jaarsnota, de jaarrekening en de diverse jaarverslagen ver schijnen puilen de postbakjes van de raadsleden helemaal uit. Vooral de nieuwe partijen SP en inVENtief voelen zich bedolven onder de stapels rap porten. De oppositie ziet veel vooral veel plannen, onder zoeken en voornemens. Maar het ontbreekt aan daadkracht en concreet beleid bij het col lege van CDA, PvdA en Lokaal Aktief. Komende dinsdag gaan de vier oppositiepartijen met het college in de slag. Samenwerking De grootste oppositiepartij Samenwerking mist meetbare doe len. Het college verbloemt dit met de vage kreet 'ambities'. De groei Eindstraat 12, tel. 581553 van de gemeente (inwoneraantal, woningbouw) is te optimistisch geraamd. De bijstelling levert nu een nadeel van 1,1 miljoen euro op. Dit illustreert het onvermogen om ambities om te zetten in con crete resultaten, oordeelt Samen werking die in de toekomst geen verbetering bespeurt. Het actualiseren van plannen en beleidsnota's en het uitvoeren van infrastructurele projecten heeft volgens Samenwerking niets met nieuw beleid te maken. Sociale woningbouw en grond gebonden starterswoningen moeten voorrang krijgen. Anders vreest Samenwerking dat er voor leegstand (appartementen) gebouwd wordt. De risicoparagraaf krijgt een onvoldoende. Het blijkt opnieuw dat de uitvoering van geplande investeringen stokt. Met het finan ciële voordeel worden gaten in de begroting gedicht. Waarna dezelf de plannen als 'nieuw beleid' weer worden opgevoerd. "Een financieringscirkel met als doel de ambtelijke organisatie aan het werk te houden", vindt fractielei der Ike Busser. Samenwerking wil dat de gemeenteraad beter gefaciliteerd wordt. Zo zouden alle raadsleden over een laptop moeten beschik ken die ze ook tijdens de vergade ringen kunnen gebruiken. WD De WD is ongerust over het woningbouwproject De Gouden Leeuw. De gemeente krijgt de rekening van de vertraging gepre senteerd terwijl het potentiële kopers afschrikt. "Is dit plan niet een maat te groot voor Venray", vraagt fractievoorzitter Frans van der Kruijf zich af. Er moeten meer starterswoningen en goedkopere huurwoningen gebouwd wor den. De WD vindt een wachttijd van drie tot vier jaar veel te lang en wenst betere afspraken met Wonen Venray. De kleine ergernissen in het centrum zijn zeker geen klein pro bleem. Niet alleen de stadswach ten maar ook de politie moet meer toezien op jagende scooters, snelle auto's en luidruchtig uit gaanspubliek. Het Innovatiefonds Centrum is een goede aanzet om het centrum aantrekkelijker te maken. De WD vindt het echter zorgelijk dat het ledenaantal van Venray Centraal, de vereniging van centrumonder nemers, daalt. Er moeten bij de nieuwe ver- gaderopzet duidelijke afspraken gemaakt worden wat met de idee- en, voorstellen en afkeuringen van de meedenkende burgers wordt gedaan. De WD vreest anders dat burgerparticipatie gedoemd is te mislukken. SP Nieuwkomer SP werd bedol ven onder de stapels papier. "Ik schaam mij er niet voor te zeggen dat dit voor beginnende raadsle den een behoorlijke klus is", zegt fractieleider Jolanda Dijkema die een 'gebruiksaanwijzing' miste. De SP ziet in de Voorjaarsnota vooral veel onderzoeken en verkennin gen. "Daar zullen de burgers con creet weinig van merken." De SP ziet liever meer aandacht voor armoedebestrijding. Het ruimtelijk beleid in Venray wordt teveel bepaald door parti culiere partijen, projectontwik kelaars en woningcorporaties. "Markteconomische overwegin gen bepalen vooral de inrichting van Venray. Daardoor komen het algemeen belang en de behoeften van de burgers in de verdrukking. De gemeente moet grip krijgen en de regie weer in handen nemen", vindt Dijkema. Er is volgens de SP veel te wei nig sociale woningbouw. Vijftig procent van de nieuwbouw moet voor de sociale huursector zijn en van de koopwoningen moet 20 procent bestemd zijn voor star ters. De SP ziet te weinig van de WMO terug in de Voorjaarsnota. De partij wil voorkomen dat men sen, die er een beroep op moeten doen, daardoor tekort worden gedaan. inVENtief Eenmansfractie inVENtief had dinsdag als enige partij haar beschouwingen nog niet op papier staan. "Het zit wel in mijn hoofd", zei fractieleider Gerard Thijssen die bij zijn terugkeer in de raad is overstelpt door een 'overweldigende papierproduc tie'. Hij spreekt zijn waardering uit over de nauwkeurigheid van de cijferbrij en dat er een sluitende meerjarenbegroting op tafel ligt. "Al zijn de dekkingsvoorstellen wel puur van boekhoudkundige aard." Thijssen is minder te spreken over de daadkracht van het col lege. Hij vindt dat voorstellen van ambtenaren maar klakkeloos worden overgenomen. "Ambtena ren maken het beleid niet. Ze zijn teveel bezig met denkwerk dat door bestuurders moet worden gedaan." Naast de hoge salariskos ten wil inVENtief de inhuur van externe adviseurs en de juridische honoraria flink inperken. De lokale partij vindt dat de Voorjaarsnota bol staat van aller lei plannen en voornemens ter wijl daden ontbreken. "Het leidt tot veel vergaderen en een hoge papierconsumptie. Het ontbreekt aan bestuurlijke moed. Ruimte voor nieuw beleid is slechts krui melwerk", oordeelt Thijssen. Daar zat hij dan, de gemeen tewoordvoerder van Venray, F. Aarts, moederziel alleen in de grote zittingszaal bij de Raad van State in Den Haag. Een reis van bijna drie uur had hij nodig gehad om er te komen en binnen een kwartier stond de woordvoerder weer buiten. De provincie Limburg en de bezwaarmakers van Van Dessel Beheer hadden de moeite niet genomen de reis af te leggen en de discussie omtrent het bestem mingsplan Gouden Leeuw met de rechters aan te gaan. En dat was jammer. Jammer, omdat de Raad van State heel wat inhoudelijke en technische vragen nog te stel len hadden. En dat bleken veel vragen waar Aarts geen antwoord op had. Vooral de vraag of er nu daadwerkelijk is onderzocht of de bouw van appartementen vlakbij de horecagelegenheden van Van Dessel wel kan. Of er maatregelen te treffen zijn om geluidsoverlast met name tegen te gaan. Want dat zijn de voornaamste bezwaren van het bedrijf. Men stelt daar dat de woningen die in het plan Gou den Leeuw zijn gepland op dertig meter afstand van onder andere dis cotheek De N8W8 en café Cabaret Atlas, veel te dicht bij staan. Hier door vreest de eigenaar of voor het inperken van het uitvoeren van de horeca-activiteiten en of voor hoge kosten voor het treffen van maatregelen om overlast tegen te gaan. De gemeente schetst dat er voor overlast geheel niet gevreesd hoeft te worden en dat een afstand van dertig meter daarvoor groot genoeg. Van Dessel wil minimaal vijftig meter. Helaas kon Aarts op prangende vragen van de Raad van State geen antwoord geven op de vraag waarom de gemeente denkt dat er geen sprake is van overlast op dertig meter. Hij bleef volhou den dat het is berekend dat er op de gevel van het appartementen complex - dat overigens al wordt gebouwd - geen overlast te ver wachten is. Of hiermee de kous voldoende af is, is nog de vraag. Onafhankelijke deskundigen heb ben in opdracht van het rechtscol lege onderzoek naar de situatie ter plaatse gedaan en zij oordelen dat op dertig meter afstand alleen een goed woonklimaat te realiseren is, als er vergaande maatregelen aan de horeca worden opgelegd. De Raad van State oordeelde eerder dat het bestemmingsplan onvol doende onderbouwd was, juist ook op dit punt. De staatsraden oogden niet erg tevreden bij het sluiten van de behandeling. Over ongeveer twee maanden wordt de uitspraak verwacht. Vorige week donderdag is George Reemer overleden. Reemer, geboren en getogen in Bergen op Zoom was sinds mensenheugenis een van de vaste exploitanten op de Ven- rayse kermis. Als nestor van alle exploitanten had hij jaar lijks tijdens de ontvangst van de kermisexploitanten wel een gevat woordje klaar. George Reemer stamde zelf niet uit een kermisfamilie. Zijn vader had echter een machinewerk plaats en deed veel onderhoud voor de kermisexploitanten. Zo rolde hij in het kermiscircuit en trouwde hij met Helena Janvier, telg uit een beroemde kermisfa milie. Op de Venrayse kermis kwam George Reemer eerst met de stoomcarrousel, die eerst van zijn schoonvader was. Na de oorlog verdween de belangstelling voor de stoomcarrousel en richtte Ree mer zich op een andere attractie, racewagentjes. Dat werd echter geen succes en Reemer trad in dienst bij zijn schoonvader die het George Reemer (in rolstoel) in gesprek met burgemeester Waals tijdens de kermis in 2004 in Venray. bekende Lunapark exploiteerde. Uiteindelijk namen George en Helena Reemer het Lunapark over. Zoon Chris trekt er nu nog steeds mee rond. "Sterk vernieuwd uiter aard, maar die attractie staat nog als een huis, niet kapot te krijgen" aldus Reemer in een interview met dagblad De Stem, eind vorig jaar. Reemer was ook belangenbe hartiger voor de exploitanten bin nen de NKB, de Nederlandse Ker mis Bond. Veertig jaar lang deed hij dat, wat hem uiteindelijk het erelidmaatschap opleverde. In Venray legden George en Helena veel contacten, waardoor zij ook nadat ze het Lunapark hadden overgedragen, regelmatig in Venray kwamen en tot beider gezondheid het toeliet, geen Ven rayse kermis wilde missen. George Reemer wordt vandaag, donderdag, in Bergen op Zoom begraven. Gerrit Lemmens, fractie leider van Lokaal Aktief, wil dat er extra politietoezicht komt in de wijk noord-west. Volgens Lemmens heerst er grote onrust in de buurt na de recente brandstichtingen. Bovendien breekt binnenkort de vakantieperiode aan. Lemmens wijst erop dat veel bewoners niet gerust van huis durven te gaan. Lokaal Aktief pleit daarom voor maatregelen en verscherpt toe zicht tijdens de zomermaanden. Burgemeester Waals verklaarde dat de buurt daar niet op hoeft te rekenen. De politie in de regio Venray wordt namelijk grotendeels in beslag genomen door enkele moordzaken in Noord-Limburg, waarvan twee in Venray. Volgens Waals is in het eerste kwartaal de volledige jaarinzet voor 'grote' zaken al helemaal opgesoupeerd. Na de laatste brandstichtingen heeft de gemeente zelf een bevei ligingsbedrijf ingeschakeld om gedurende tien nachten toezicht te houden in de wijk. "Het is van wege de drukte onmogelijk daar voor extra politiesurveillance in te zetten. Alhoewel het wel noodza kelijk is", zei Waals dinsdag in de raadsvergadering. "Met de inhuur van het beveilingsbedrijf is de erg ste onrust weggenomen. Dat was ook ons eerste doel. Maar er is nog geen resultaat geboekt in het opsporen van de daders. Er zijn nog geen aanwijzingen." Waals zei dat er in de zomer maanden geen extra politietoe zicht komt. "Want ook de helft van het politiekorps is binnenkort op vakantie." De burgemeester vindt dat de buurtbewoners zelf ook actiever mogen zijn. "Met z'n allen moeten we alerter zijn. We mogen niet alleen afhankelijk zijn van de politie." Lemmens vindt dat er te gemak kelijk over gedacht wordt. "Er moet zo snel mogelijk een einde komen aan de branden en de onrust." Waals maakt zich even eens zorgen. "Want deelname aan grootschalige acties betekent dat er in Venray minder blauw op straat is. De agenten komen niet meer toe aan het werk in de wij ken. Dit is heel vervelend. Daar mee komt de sociale veiligheid op de tocht te staan." Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires Gemeente betreurt afschaffen schoolzwemmen Door de Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV) is de wens geuit het schoolzwem men af te schaffen. De belang rijkste reden hiervoor is het ontbreken van draagvlak bij zowel ouders als de scholen zelf. De gemeente wil echter toch graag iets betekenen voor kinderen, die vanwege diverse redenen niet in staat zijn via particuliere zwemlessen een diploma te behalen. Het col lege van B en W heeft daarom ingestemd met het nader uit werken van de mogelijkheden van een vangnet. Schoolbestuur SPOV is sinds twee schooljaren verantwoorde lijk voor de inning van de vrijwilli ge ouderbijdrage van circa 18.000 euro. In het schooljaar 2004-2005 is 67 procent van de gelden geïnd en de voorlopige resultaten voor het huidige schooljaar geven een soortgelijk beeld. SPOV wil niet langer dit financiële risico dra gen. Ook vindt SPOV dat met een jaar zwemles niet het gewenste resultaat van het behalen van een diploma wordt bereikt. Verder is er regelmatig commentaar op de kwaliteit van de zwemlessen en de belasting die het met zich meebrengt (vervoer, aan-, uitkle den etc.). Het niet betalen van de financiële bijdrage door 33% van de ouders onderstreept daarnaast het gebrek aan draagvlak bij de ouders. De gemeente betreurt de wens tot afschaffing en heeft SPOV een aantal alternatieven aangeboden, waaronder het samen betalen van de ouderbijdrage. De SPOV gaat hierin niet mee. Het huidige col- legebesluit leidt tot het in overleg met de SPOV verder uitwerken van vangnetmogelijkheden voor leerlingen die vanwege hun soci aal culturele, economische of etnische achtergrond niet via hun ouders deel kunnen nemen aan particuliere zwemlessen. Het schoolzwemmen wordt met ingang van komend school jaar afgeschaft. Mogelijk zou dan na de herfstvakantie weer, in afge slankte vorm, begonnen kunnen worden met schoolzwemmen. De zwemlessen worden tot die tijd omgezet in gymlessen. e Hoveniers. ook voor üw tuin yi j Venray Ulin/ioefi 0478-571801) Coalitie: inzet voor attractief centrum Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen Oppositie: meer daden, minder plannen Gemeente moederziel alleen bij Raad van State Keizersveld 55 Venray 0478-586200 WWW.AUTOGHIELEW.WL bezoek onze site: www.gunliock.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COM FORTABEL WONEN inpak

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5