VENRAY MUZIKAAL TOTAAL Centrum Venray -> ven ray Groeit centrumplan Leunen boven hoofd? De Toverbal vreest voortbestaan Julicher Meijer Vermiste mannen niet gevonden Lasercentrum Venray Sporthal in Leunen van de baan Het doel is een schoner Venray 23 en 24 juni volop optredens tot 24.00 uur vrijdag 23 juni Late Night Shoppen tot 23.00 uur PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 3 Met komst wooncomplex gaat gehele centrum op schop Het centrumplan is ontstaan er zelfs meer mogelijk", zei Van uit onvrede over het plein en de der Markt. "Maar er komt meer bij omliggende gebouwen. Nu de kijken. Zoals het horecagedeelte Rabobank toch verbouwd wordt, en het geluid. Er er moeten vol- is het het juiste moment het gehe- doende financiële middelen zijn le dorpshart grondig aan te pak- voor de nieuwe inrichting." ken. Maar is het financieel haal- Daarover tast nog iedereen in baar? "Dat hangt er vanaf hoeveel het duister. Behalve dorpsbewo- woningen er in de Rabobank kun- ner Leo Reintjes. Volgens hem is nen komen", zei Teunissen. "Met het financieel onhaalbaar ('het de opbrengst van de woningbouw kost bakken geld') om twee moet het geheel betaald worden, gebouwen te slopen en een derde Het maakt nogal wat uit of er zes gebouw (Rabobank) compleet te of zestig woningen komen." herbouwen. Reintjes meent dat Wellicht dat een gedeelte van er geschiktere locaties in Leunen het plein opgeofferd wordt voor zijn. Zoals het oude Rabobankge- een groter wooncomplex. Er zal in bouw even verderop aan de Albi- ieder geval voldoende parkeerge- onstraat, de kerk of het terrein legenheid moeten zijn. De dorps- van Hendricx bouwmaterialen raad wil het plein gezelliger en naast de school en het kerkhof, autoluw maken. Na de sloop van Jenniskens verzekerde dat al deze het gemeenschapshuis ligt het alternatieven onderzocht zijn. "We plein veel meer in het zicht en zijn echt niet over een nacht ijs heeft een directe verbinding met gegaan. Ze zijn afgeketst omdat de Albionstraat. het onhaalbaar was. Als de grond De verenigingen die nu gebruik niet te koop is dan houdt het op. maken van het gemeenschapshuis Het heeft geen zin aan een dood kunnen bijna allemaal meever- paard te trekken", zei de dorps huizen naar de 'multifunctionele raadvoorzitter. ruimte' in het nieuwe wooncom- Wethouder Teunissen beaamde plex. Woordvoerder Peter van der dat het plan een flinke duit kost. Markt vertelde dat alle gebruikers, Hij sprak van een 'megaproject' zoals de harmonie, carnavalsver- voor Leunen. "Ik wil het enthousi- eniging en KBO bij de plannen asme niet temperen. Maar er moet worden betrokken. "Qua vloer- nog heel wat water door de Maas oppervlak krijgen we dezelfde stromen. Het wordt een giganti- ruimte terug als nu de grote zaal sche operatie met al die verenigin- is. Door een flexibele indeling is gen die erbij betrokken zijn." Komst katholieke basisschool in Brabander Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Leunen heeft grootse plan nen met de dorpskern. Het begon ooit met de verbou wing van de leegstaande Rabo bank tot wooncomplex voor ouderen. Inmiddels zijn ook gemeenschapshuis De Brink, verenigingsgebouw De Scha kel en het dorpsplein bij de plannen betrokken. Als het aan de dorpsraad ligt dan wordt het gehele centrum op de schop genomen waarbij De Brink en De Schakel wor den afgebroken. De vraag is of Leunen niet teveel ineens wil. Over de financiële haalbaar heid bestaat nog geen enkele zekerheid. Afgelopen maandag stond het centrumplan prominent op de agenda van de dorpsraad. Want er heerst een impasse. Het wil maar niet vlotten met de plannen. Het wachten is op de gemeente die duidelijkheid moet verschaffen over wat er wel en niet kan met de Rabobank. Er moet eerst een zogeheten stedenbouwkundig plan komen waarin de maximale omvang van het gebouw is vast gelegd. Het pand is inmiddels gekocht door Wonen Venray. De woningcorporatie wil graag voort varend aan de slag om het te ver bouwen tot een woonzorgcom plex voor ouderen en mogelijk ook voor starters. Wethouder Teu- Met een mooi woord heet het een wijkinzamelvoorzie- ning. In de praktijk wil de plek waar de bewoners van een aan tal wijken in Venray hun afval kwijt kunnen in glasbakken, papierbakken en dergelijke er echter nog wel eens uitzien als 'wijkafvalverzameling'. Bewo ners die geen zin hebben om te betalen voor de afvoer van hun afval dumpen de troep gewoon op straat. Dat is de gemeente en haar milieu-afdeling al een tijdje een doorn in het oog en daarom wordt het handhavingsbeleid geeffectu- eerd zoals dat in ambtelijk jargon zo mooi heet. "We proberen vier keer per jaar te controleren?", ver telt milieu-wachter Bert Schepers, "dat doen we samen met politie, gemeente en het NEW' Op een druilerige, regenach tige maandagmorgen verzamelen politie, milieuwachters en twee NLW-medewerkers met hun busje zich bij de troep naast de Kiosk in het Brukske. En dan zie je met een de praktijk. De mannen pak ken een doos of vuilniszak, leggen die achter in hun bus en trekken (met handschoenen aan uiteraard) de vuilniszakken en dozen open. Heb je geluk dan zit er alleen kin derspeelgoed of zoiets in, heb je pech dan vind je een verzame ling volle luiers, de restanten van een avond voetballen kijken of de gemiddelde inhoud van wat eigen lijk in de groenbak zou moeten thuis horen. En dat stinkt, en niet zo'n klein beetje ook. Bert Sche pers: "We controleren waar onder grondse containers zijn plus loca ties waarvan we weten dat er veel afval gedumpt wordt. De troep of het huishoudvuil kan gewoon op nissen beloofde dat de gemeente na de zomervakantie direct aan de slag gaat. Hij hoopt in de loop van september zijn huiswerk klaar te hebben. Behalve het gebouw moet er ook een onderzoek komen naar verkeer, parkeren, geluid, bodem, milieu en groen. De monumen tale bomen langs de Albionstraat mogen bijvoorbeeld niet gekapt worden. Pas als het stedenbouw kundigplan klaar is kan Wonen Venray verder en met de architect aan het werk gaan. Maar er zijn nog veel meer hob bels te nemen. Met de keuze voor een integraal centrumplan heeft Leunen zich behoorlijk wat op de hals gehaald. Alle verenigingen die onderdak hebben in De Schakel of De Brink moeten straks ver huizen naar de Rabobank waar naast een appartementencomplex tevens het nieuwe gemeenschaps huis komt. De verenigingen willen weten waar ze aan toe zijn. Ze heb ben hun medewerking toegezegd maar de financiële consequenties zijn nog onduidelijk. "Daarover willen we snel duidelijkheid", zei Wim Verheijen namens het bestuur van De Schakel. "In janu ari zou het financiële plaatje er zijn. Het is nu juni en we weten nog niets. Het is jammer dat de vaart er zo niet in blijft." De cijfers moeten komen van Wonen Venray die op zijn beurt weer wacht op straat liggen maar ook in de open bare afvalbakken op straat, die daar helemaal niet voor bedoeld zijn." Na twee plekken bij de Kiosk hebben de mannen, ondanks zorg vuldig uitpluizen van de troep, nog geen aanwijzingen voor de daders gevonden. Bij de Mozartstraat staan weer tien grijze vuilniszakken op straat, een paar dozen en er ligt een opgerold tapijtje. Weer worden de zakken open gehaald, oude porte- Er komt geen sporthal in Leunen. De dorpsraad heeft het plan voor de bouw van een sporthal op sportpark 't Klaverblad maandagavond ingetrokken. Eerder liet de gemeente al doorschermeren dat het Leunse initiatief weinig kans van slagen heeft. Van wege de komst van een derde sporthal in het multifunctio neel centrum aan de Zuidsin gel in Venray. De vraag is waar de Leunse sportclubs straks terecht kunnen. Ook voor de schoolgymnastiek moet een oplossing gevonden worden. Momenteel wordt nog gebruik gemaakt van gemeen schapshuis De Brink. Alhoewel de houten vloer niet echt geschikt is om te sporten en te gymmen. Wellicht dat de basisschool straks moet uitwijken naar een sportzaal de gemeente. Wethouder Teunis sen gaf toe dat het lang duurt. "We kampen met personele krapte. Per 1 juli treedt er een nieuwe steden bouwkundige in dienst. Die zetten we gelijk aan het werk voor dit plan." Ondanks alle perikelen houdt dorpsraadvoorzitter Wim Jen niskens de moed erin. "Er staat heel veel te gebeuren in Leunen. Na een lange zoektocht door het dorp zijn we bij deze mooie loca tie gekomen. Een upgrading van het centrum is heel hard nodig. De kaarten liggen goed en we zijn er nu rijp voor. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in", verklaarde Jenniskens. De gemeente is op twee manie ren bij het plan betrokken. De gemeente is tevens eigenaar van het dorpsplein. Wethouder Teunis sen weigerde op het verzoek van de dorpsraad in te gaan om tevens als projectleider te fungeren. Teu nissen vindt dat die rol is wegge legd voor Wonen Venray als eige naar van het Rabobankgebouw. Daarnaast is Zorggroep Noord- en Midden-Limburg bij de plannen betrokken. Jos Wijnhoven (Wonen Venray) en Jolanda de Jong (Zorg groep) waren bij de vergadering aanwezig. In het wooncomplex komen zorgwoningen en mogelijk zorg voorzieningen. monnees doorzocht, doosjes, kerst kaarten, alles wordt nagekeken."De mensen worden steeds slimmer," vertelt Bert Schepers als ook hier geen adres gevonden wordt, "zeker als we al een keer aan de deur zijn geweest." Bij de Bachstraat lijkt het er op alsof er snel opgeruimd is, want er ligt deze keer amper afval terwijl dat andere keren wel zo was. "Ik voel dat we er hier een tje in vinden", roept een van de in Venray. De kans is niet groot dat er in het nieuwe gemeenschapshuis een gymzaal komt. Het plan is De Brink te slopen. Het nieuwe gemeenschapshuis krijgt dan samen met een woonzorgcom plex onderdak in de leegstaande Rabobank. Peter van der Markt, bestuurslid van De Brink, toonde zich sceptisch nu er geen sporthal komt."Het wordt moeilijk de sport onder te brengen in het nieuwe gebouw. Het gaat niet alleen om de zaal maar ook om kleedacco- modaties en douches. We hebben ernaar gekeken en qua zaalruimte zou het kunnen. Alleen het pla fond moet dan verhoogd worden. Het is een kwestie van geld." Scouting Don Bosco,dat gebruik maakt van verenigingsgebouw De Schakel, zal niet meeverhuizen naar de nieuwe ruimte in de Rabo- NLW-medewerkers enthousiast als hij weer een doos pakt, en jawel: bingo. Er wordt een aanwijzing gevonden en direct wordt opge schreven waar het bewijs in zat, er wordt een foto van het object genomen en alles wordt zorgvul dig genoteerd. Alleen dan kan er een goed proces-verbaal worden opgemaakt. Een van de aanwezige politieagenten wijst alvast de flat aan waar de 'verdachte afvalwer- bank. De scouting geeft de voor keur aan een locatie meer aan de rand van het dorp. De dorspraad liet het oog vallen op het trapveld je aan de Albionstraat. Wethouder Teunissen kon maandag in de do rpsraadve rgaderi 11 g melden dat de stankcirkel van het agrarische bedrijf van buurman Claessens geen belemmering hoeft te zijn. De stankcirkel valt nu nog over het trapveldje. "Maar er worden al drie jaar geen dieren meer gehou den. Omdat de milieuvergunning nog niet is ingetrokken, blijft de stankcirkel van kracht", aldus Teunissen. "We hebben nog niet met Claessens gesproken. Maar die vergunning kan zonder pro blemen worden ingetrokken. Ik zie dan ook geen belemmeringen voor een scoutinggebouw. Want de grond is ook eigendom van de gemeente." per' woont: "Dat is 'm." Aan het eind van de dag hebben de milieuwachters vier overtreders kunnen achterhalen. In vergelij king met de vorige acties is dat een stuk minder. "Ik denk dat dat een gevolg is van de verhoging van het schikkingsvoorstel van 43,11 naar 250 euro", concludeert Bert Sche pers, "Maar we zijn heel tevreden met dit soort acties en we willen proberen om ze, in samenwerking met de politie, vier keer per jaar te blijven doen. Het is nu een succes en dus gaan we er mee door." Het uiteindelijke doel is natuurlijk een schoner Venray en daar hebben een paar mensen best wel vieze handen voor over. Leefregels In wijkcentrum de Kiosk in Venray worden op donderdag 22 juni (vanavond) vanaf 20.00 uur de tien Gouden Leefregels van 't Brukske gepresenteerd. De bewoners van de wijk hebben zelf deze Gouden Leefregels gekozen. Hiervoor is een enquête huis aan huis verspreid. De bewoners van Brukske zijn uitgenodigd op deze voor de wijk belangrijke avond. De werkgroep Gouden Leefregels heeft hard gewerkt om alle formu lieren te verwerken. De resultaten uit de enquête worden door de werkgroep gepresenteerd. Wet houder Hassan Najja, Bestuurlijke Vernieuwing en Leefbaarheid, houdt een toespraak en ook wor den de prijswinnaars van de lote rij bekendgemaakt. De Gouden Leefregels is een initiatief van de bewoners zelf en wordt begeleid door Het project Kan Wel!. Wonen Venray stimuleert deze bewoners initiatieven en stelt hiervoor finan ciële middelen beschikbaar. Vervolg VP CDA en lokale oppositie liggen dwars Emonts was hier faliekant op tegen. "Ik kan niet voor drie ton aan de slag gaan en dan maar afwachten of ik de rest ook krijg. Zo kan ik geen afspraken maken. Er zit samenhang in het vervolg onderzoek. Daar kan ik geen knip in maken." Er volgde opnieuw een schorsing. CDA-fractieleider Gerda van Stelten deed daarna het voor stel het besluit over de zomerva kantie heen te tillen. "Want een bedrag van 6,5 ton is te gek voor woorden." De raad reageerde ver deeld "Uitstel werpt geen nieuw licht op de zaak", zei Elly van Dijck (PvdA). Ook Emonts zag uitstel helemaal niet zitten. "Dit vertraagt enorm. Het heeft conse quenties als alles stil komt te lig gen." Samenwerking en CDA ble ven dwarsliggen. Eenmansfractie inVENtief vervulde een sleutelrol. PvdA'er Van Dijck deed nog een beroep op Thijssen maar die bleef aan de kant van Samenwerking en CDA staan. Mokkend incasseerde de PvdA de nederlaag. "Zo kan ik niet de ontwerpfase ingaan", ver zuchtte Emonts. "Ik heb u helaas niet kunnen overtuigen." Het onderzoek naar de twee vermiste Venraynaren, Fouad Bendella en Karim Forkor, heeft zich afgelopen week gericht op een minicamping in Arcen. Het onderzoek aan de Brandemolen heeft echter niet geleid tot de vondst van de twee lichamen. Vorige week werd in eerste instantie de woning doorzocht. De politie dacht daar aanwijzigin- gen aan te treffen die een bijdrage kunnen leveren aan het opspo ringsonderzoek. Bij dat onder zoek werden de oude stallen minutieus onderzocht en werd een gierkelder leeggemaakt. De technische recherche van de poli tie Limburg-Noord werd daarbij bijgestaan door mensen van het Nederlands Forensisch Instiuuut. Dinsdag werd door zo'n 25 men- Basisschool De Toverbal in de wijk noord-west volgt met argusogen de ontwikkelingen in Brabander. In de nieuw bouwwijk aan de overzijde van de Noordsingel wordt in 2008 een katholieke basisschool gebouwd. P. van de Voort, voorzitter van de medezeggenschapsraad, sprak dinsdag in de raadsvergadering zijn bezorgdheid uit. "Als er in Brabander een katholieke school komt, dan heeft dat directe gevol gen voor De Toverbal", zei Van de Voort. "Daar hebben we grote zor gen over." De Toverbal telt ongeveer 180 leerlingen. De fusieschool zit sinds de overplaatsing naar de St. Ursulastraat in een te ruim gebouw. De school ziet groeimo gelijkheden met de komst van nieuwbouwwijk Aan den Heu vel in Brabander. Alhoewel de gemeenteraad - met uitzondering van het CDA - voor de komst van een openbare school is, wordt toch voor een katholieke school gekozen. De gemeente moet voor 1 augustus 2006 de aanvraag bij het ministerie indienen. Een eis is dat de school binnen vijf jaar minstens tweehonderd leerlingen telt. Schoolbestuur SPOV denkt dat dit alleen mogelijk is indien sen het bosgebied tussen de mini- camping en de autoweg bij Arcen doorzocht op sporen. Daarbij zou den agenten op een plek gegraven zijn en onbekend materiaal zijn afgevoerd. Toen ontstond ook het gerucht dat de vermiste mannen zouden zijn gevonden. Politie woordvoerder Hans van Krachten ontkende dinsdag echter dat de twee mannen inmiddels waren gevonden. "Het onderzoek is nog steeds niet afgerond en we willen dus niet ingaan op de geruchten dat de twee verdwenen mannen inmiddels zijn gevonden. Moge lijk later in de week kunnen we met een concrete reactie komen", aldus Van Krachten dinsdagmid dag. "De politie speurt alleen de oppervlakte van het terrein af en gebruikt geen prikstokken om in de grond te zoeken, stelte Van gekozen wordt voor een katho lieke school. Uit onderzoek blijkt dat 70 procent van de Venrayse ouders daarvoor kiest. Indien de gemeenteraad besluit een openba re school te stichten dan wordt de leerlingennorm niet gehaald. Met als gevolg dat er wellicht helemaal geen school in Brabander komt. De katholieke school De Tover bal vreest grote concurrentie van de nieuwe school. Een kwart van de leerlingen is nu al afkomstig uit de wijk Brabander die volop in aanbouw is. "We kampen echter nog steed met leegstand", zei Van de Voort die vindt dat de positie van De Toverbal niet serieus geno men wordt. "In de onderbouw is zelfs de helft van de leerlingen afkomstig uit Brabander. Als daar een nieuwe katholieke school komt dan leidt dat tot sluiting of verplaatsing van de Toverbal", vreest hij. Wethouder Emonts (PvdA) reageerde dat de komst van een school in Brabander noodzake lijk is. "Het wordt een wijk van duizenden inwoners. De Toverbal kan deze leerlingen nooit allemaal opvangen. Maar De Toverbal kan gewoon blijven bestaan. Daar voor maakt het niets uit of er een katholieke of een openbare school bijkomt." Krachten: "Maar dat hoeft er niet op te duiden dat we er zeker van zijn dat de lichamen van de twee mannen er liggen." Woensdag werd bekendgemaakt dat het onderzoek in Arcen wordt afgerond en dat de lichamen van de twee mannen niet werden aangetrofen. In belang van het onderzoek wil de politie ook niet zeggen of er bruikbare sporen zijn aangetroffen. Politiewoordvoerder Hans van Krachten wil ook niet ingaan op het gerucht dat tegen de eigenaar van de mini-camping, die sinds het onderzoek voortvluchtig is, een internationaal opsporingsbevel loopt. Het onderzoek wordt door een rechercheteam van 25 mede werkers voortgezet. Oud-Venrayse nog steeds vermist De in Venray geboren en getogen Marijke Vervoort wordt nog steeds vermist. De politie in Noorwegen zoekt in Jotunheimen, een ruig berggebied in midden-Noorwegen. Ook zijn familieleden en vrienden van Marijke in Noorwegen om te helpen bij de zoektocht.Van de 26- jarige Marijke Vervoort ontbreekt sinds 4 juni elk spoor. De oud-Ven- rayse, die als arts werkt in het Rot terdamse sint Franciscus Gasthuis, had op 3 juni nog een sms-je naar Nederland verstuurd. Daags daarna is ze nog gezien in Spiterstulen, een verzameling berghutten in het dorpje Lom op de helling van de Oppland Fylke. Daar heeft ze in het gastenboek wel haar naam vermeld maar bij haar reisdoel, de volgende trekhut, stond een vraagteken. Marijke zou op 11 juni weer terugkeren om daags daarna aan het werk gaan. Toen zij niet op het werk verscheen deed haar moeder in Venray aangifte van vermissing. De Noorse politie is op dinsdag 13 juni gestart met een grote zoekac tie waarbij helicopters en speur honden zijn ingezet. Vooralsnog zonder resultaat. De politie gaat er vanuit dat de vrouw slachtoffer is geworden van een ongeval. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@ vandenmunckhof. nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen lasercentrum Drs. G. Cinque; oogarts en Scouting kan naar trapveldje Albionstraat Gratis kennismakingsgesprek 0 optometrie briiien-contactlenzen O. van Meurs; Optometrist. REINIf

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3