Venray Muzikaal Totaal: twee dagen muziekfeest Klassiek op Locatie Zommerfiëst in Leunen Sub Matris Tutela bezoekt Musikverein Altrich Het verhaal van Guus Curfew in coverband competitie Outdoor Dance Event Afscheid op Raayland College mmmüA PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 21 Venray en muziek zijn onlos makelijk met elkaar verbon den. Tien jaar geleden resul teerde dat in een muzikaal festijn in het kader van het jubileumfeest van het WV in Venray. Het bleek de opmaat voor een traditie die ook een naam kreeg: Venray Muzikaal Totaal. De organisatie, die wordt voor gezeten door Maja Kateman-van Opbergen, heeft ook dit jaar heel muzikaal Venray opgeroepen om vrijdag 23 en zaterdag 24 juni acte de presence te geven. Muzikanten van verschillende groepen en uit verschillende muziekstromen heb ben hun medewerking toegezegd en zullen op tal van locaties in het centrum van Venray te beluiste ren en te zien zijn. De winkeliers spelen met hun 2=1 actie op vrij dagavond in op het muziekfestijn. De winkels zijn op vrijdagavond geopend tot 23.00 uur in het kader van Late Night Shoppen! Het programma van Venray Muzi kaal Totaal is in een speciaal huis- aan-huis magazine gepresenteerd. Maja Kateman-van Opbergen: "Tien jaar geleden was de eerste editie, toen nog georganiseerd voor een jubileumfeest van het VW, een daverend succes. Eigen lijk zou het jammer zijn als dit een éénmalig editie zou blijven, was toen de gedachte. En daar is invul ling aan gegeven." Dit jaar is Venray Muzikaal Totaal officieel een stichting geworden. "Het is fijn dat het zo'n succesfor mule is, maar het is ook zo groot geworden dat we sommige zaken formeler moeten regelen. We heb ben nu vijftien vrijwilligers die er samen de schouders onder zet ten." SUCCESFORMULE In de beginjaren werd het soci ale netwerk van de organisatoren gebruikt om de kosten te kunnen dragen. Na verloop van tijd is een convenant gesloten tussen Venray Muzikaal Totaal, de gemeente Ven ray, Venray Centraal en de horeca uit het centrum. Deze partijen zorgen er samen voor dat 75% van de kosten zijn afgedekt. "Met actieve werving bij particulieren, andere ondernemers en organi saties, krijgen we de begroting sluitend. En het 10-jarige jubileum verdient natuurlijk een extra fees telijk tintje. Gekozen is voor twee dagen muzikale passie. Natuurlijk zijn er dan hogere kosten. Die hebben we proberen af te dekken met een eigen 10-jarige verjaar dagskaart, die naar ondernemers is gestuurd. Naast informatie over het evenement en onze 'verjaar dag' vroegen we in deze kaart een bijdrage van 50 aan de onder nemers. Jammer genoeg hebben we maar tien reacties gekregen, terwijl er tweehonderd kaarten zijn verstuurd.Teleurstellend? Ja, zeker een teleurstelling. We had den gedacht en gehoopt dat meer ondernemers Venray Muzikaal Totaal zouden steunen.We hebben een vaste kern van sponsors, ter wijl veel meer ondernemers baat hebben bij het evenement. Geluk kig zitten er inventieve mensen in de organisatie, dus het geld komt er wel." LIEFDE Venray Muzikaal Totaal gaat vrij dagavond 23 juni om 18.30 uur van start. Op de Grote Markt en op verschillende pleinen zullen muzi kant en muziekliefhebber samen komen. Wat hen bindt, is de liefde voor muziek. "Dit festijn is voor en door Venraynaren. De regel is dat de optredende act een rela tie moet hebben met Venray. Het feest is voor iedereen toegankelijk en gratis. Vrijdag 23 juni begin nen we 's avonds en zaterdag 24 juni gaat het al om 14.00 uur van start. Het programma? Teveel om op te noemen. Daarom brengen we het huis-aan-huisblad Venray Muzikaal Totaal uit. Het magazine hoort bij iedereen uit de regio op de deurmat te vallen en is ook te verkrijgen bij boekhandel Van den Munckhof in Venray." De winkeliers houden op vrij dagavond van 21.00 tot 23.00 uur de actie 2=1. "Bezoekers kun nen dus niet alleen genieten van een gratis muziekfestival, maar ook van goedkoop shoppen. Voor ieder wat wils." De vierde editie van Klassiek op Locatie gaat op zondag 2 juli van start met een openluchtconcert bij de kasteelruïne van Kessel. De 26 strijkers en blazers van het Rotterdams Kamerorkest, onder leiding van de Zuid-Afrikaanse dirigent Conrad van Alphen, spe len de eerste van acht concerten op verrassende of pittoreske plek ken die landschappelijk, histo risch of cultureel een bijzondere waarde hebben. De uitvoeringen vinden plaats tussen Gennep en Kessel. De con certserie Klassiek op Locatie is in korte tijd een begrip geworden, niet alleen in de regio maar in het hele land. Gemiddeld worden de concerten bezocht door ruim driehonderd mensen met enige uitschieters, het slotconcert in het Venlose Wilhelminapark waar in 2005 meer dan vijfhonderd mensen te gast waren. Klassiek op Locatie staat bekend vanwege de kwaliteit van deze bijzondere concertserie en de soepele orga nisatie. Ook dit jaar is artistiek en uitvoerend manager Nard Reijn- ders er weer in geslaagd om 'n aantal prachtige ensembles en solisten uit binnen- en buitenland te contracteren. "Het bijzondere is wel dat de topensembles ons in korte tijd hebben leren ken nen als een concertserie waar je gewoon op de bühne moet hebben gestaan', legt Nard Reijn- ders uit. "Dat is de reden dat we meer en meer kunnen samen werken met andere concertpodia in Europa. Het publiek zal in juli en augustus weer volop kunnen genieten van veel verschillende genres en bezettingen, daarnaast hebben we de organisatie uitge breid met kinderconcerten en energieke workshops met mid delbare scholieren. En niet te vergeten de wereldpremière van de in opdracht van Klassiek op Locatie geschreven compositie'. Nard Reijnders wordt bijgestaan door een bestuur waarvan oud PvdA-Tweedekamerlid Servaas Huys uit Grubbenvorst voorzit ter is. .Natuurman Peter Rayer uit Arcen: secretaris, gemeentesecre taris Geert Schmitz uit Helden: penningmeester en kasteelkenner Wout Hermans uit Broekhuizen- vorst: bestuurslid. De Meerlose journalist René Poels is eveneens vanaf het begin van de partij als adviseur. Het tot de wereldtop behorende Canadese St. Lawrence String Quartet speelt hun enige Nederlandse concert tijdens hun Europese Tour bij kasteel Well op dinsdag 11 juli. Severin von Eckardstein, de Duitse gewelde naar speelt in 2007 een recital in het Concertgebouw (Meesterpia- nisten), maar neemt plaats achter de vleugel op zondag 13 augustus in de beeldentuin van Mieke van Uden in Geijsteren. De gitarist il Fenomeno Aniello Desiderio komt met zijn Virtuosi di Napoli naar een oude fabriek in Maas- bree op vrijdag 4 augustus, waar hij het publiek laat delen in de passie, hartstocht en melancho lie van zijn geboortestreek in het programma LaTarentella. Het Charles Hennen Concours kende onlangs drie Franse, zeer onstuimige winnaarshet Pianotrio Con Fuoco. Zij verlenen medewer king aan het Laureaten-concert. Tevens kan men dan genieten van pianiste Kate Sebring, die door het Prinses Christina Concours werd aangewezen om Neder land te vertegenwoordigen bij the European Youth Contest. Het virtuoze Engelse koperkwintet Fine Arts Brass zorgt voor het bra voure en het swingende element tijdens de wereldpremière op zondag 30 juli in Sevenum. Maar ook de Nederlandse wereldtop maakt zijn opwachting in Noord- Limburg. Het Ottetto Amsterdam dat op authentieke instrumenten heerlijke blaasmuziek gaat uitvoe ren in Arcen op 20 augustus en het Rotterdams Kamerorkest met vioolsoliste Liza Ferschtman dat op zondag 2 juli de concertserie in Kessel zal starten. Meer infor matie staat op www.klassiekop- locatie.nl of is verkrijgbaar via tel. (077)4631459. Op het dorpsplein in Leunen wordt in het weekend van zater dag 24 en zondag 25 juni het jaar lijkse Leunse Zommerfiëst voor de twaalfde keer gehouden. Zater dag om 19.00 uur gaat het festijn van start met de jaarlijkse beach- volleybalwedstrijden. Dit jaar zijn er voor het eerst vier velden ter beschikking. Hierop wordt deel genomen door 29 teams. Om 21.00 uur is de laatste wedstrijd afgelopen. Mocht het zo zijn dat het Nederlands voetbalelftal pou lewinnaar is geworden op het WK 2006 dan wordt de achtste finale wedstrijd live op groot scherm uitgezonden. Als Nederland niet hoeft te spelen kan men genieten van de band April Fools. Deze vijf mans formatie speelt covers van ondermeer Robbie Williams, Kane en U2.Als het Nederlands elftal wel moet spelen begint deze band wat later met spelen. Zondag zal het programma afhankelijk van de wedstrijd van Nederland starten om 12.00 uur of om 14.00 uur met de beachvolleybal wedstrijden. Mocht het zo zijn dat het Neder lands voetbalelftal tweede in de poule is geworden dan word de wedstrijd om 21.00 uur op beeld scherm uitgezonden. De volleybal wedstrijden starten dan om 14.00 uur.Als het Nederlands elftal zater dag speelt wordt er om 12.00 uur gestart. Buiten het beachvolleybal om zijn er veel nevenactiviteiten. Zo is er een luchtkussen voor de kinderen en wordt er door de Leunse talenten gestreden tijdens een pannatoernooi. Verder staan er verschillende stand waar jong en oud zich kunnen vermaken. Om 16.00 uur is er een optreden door dansgroep Happy Dance. Om 18.00 uur wordt de finale gespeeld van het beachvolleybal, gevolgd door de prijsuitreiking. Het evenement staat open voor publiek. Eventueel kan men ook genieten van de barbecue die om 16.00 uur wordt ontstoken. De Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela brengt op zaterdag 24 en zondag 25 juni een bezoek aan haar partnervereniging in Duitsland.Altrich ligt vlak bij Wit- tlich in de Eiffel. In 1972 werd de Harmonie in het kader van het 50- jarig bestaan van de Brandweer in Altrich uitgenodigd om de fes tiviteiten op te luisteren. Van het begin af aan is er een bijzondere vriendschapsband ontstaan tussen beide dorpen. Musikverein Altrich heeft het initiatief van de brand weer overgenomen en sinds die tijd bezoeken de beide muziek gezelschappen elkaar regelmatig. Het is duidelijk dat deze bezoeken in het teken staan van de muziek. Maar het is niet alleen bij muzikale ontmoetingen gebleven. Bij de jaar lijkse bezoeken van de besturen, afwisselend in Altrich en Oostrum, worden gemeenschappelijke akti- viteiten besproken, maar ook the ma's die binnen de verenigingen spelen, waarbij we van eikaars oplossingen kunnen leren. Sinds 1996 is er ongeveer om de twee jaar ook een jeugduitwisseling. Naast allerlei vrijetijds aktivitei- ten, wordt ook door beide leer ling-orkest gemusiceerd. In twee repetities wordt gewerkt naar een gezamenlijk afsluitend concert. Zo wordt ook de jeugd betrokken bij de jarenlange band die er tussen beide verenigingen bestaat. Op zaterdagavond zal de Oostrumse harmonie onder leiding van Betty Bartels een concert verzorgen en aansluitend is er een gezellige avond met medewerking van de Big Band van de Kreismusikschu- le Trier-Saarburg. Op zondag is er fruhschoppen met medewerking van Altrich en het tamboerkorps onder leiding van Piet Poels. Bedevaart naar Lourdes De Stichting Overloonse Bede vaart is dit jaar met een kleiner gezelschap naar Lourdes geweest, maar neemt niet weg dat het een bijzondere bedevaart was. Op de dag van vertrek ging men geza menlijk naar vliegveld Eindhoven en de reis verliep voorspoedig. Aangekomen in Lourdes stond de bus klaar en in het hotel waren de rolstoelen klaar voor gebruik. Dankzij de rolstoelen is het voor iedereen mogelijk om elke keer weer aanwezig te zijn bij de vie ringen op de heiligdommen. De reis naar Lourdes kan voor ieder een een andere intentie hebben. Voor de een is het dankbaarheid, voor een ander een vraag om hulp, samenzijn en of ontmoeten. Het samen zijn en het echt ontmoe ten van elkaar is erg waardevol. Het enthousiasme en bereidheid om elkaar te helpen is groot en aanstekelijk. Gedurende de dagen in Lourdes groeide de verbonden heid van de Overloonse groep. Beter omgaan met stress In het najaar van 2006 start er een cursus Aanpakken van werkstress: voorkomen van bur nout. Deze cursus wordt ver zorgd door afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Inmiddels heb ben ruim driehonderd mensen in Noord-Limburg aan deze trai ning deelgenomen. De training biedt goede resultaten. Na afloop geven cursisten aan dat hun stres sklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kunnen omgaan. Wie aan het eind van de vakan tie bij de gedachte aan de volgen de week spanning in het lijf krijgt kan bij de werkstresstraining deze spanningsklachten aanpakken. Het gaat hierbij om een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Boven dien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelijke uitleg en veel informatie. Het boek kan men na de training als naslagwerk blijven gebruiken. De cursus bestaat uit tien bij eenkomsten en start eind sep tember in Blerick en in Venray. De bijeenkomsten vinden plaats in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. Hier kan men ook een informatie folder van de cursus opvragen. Uitstapje Zonnebloem Regio Venray van de Zonne bloem is met haar gasten naar Amsterdam geweest, om daar een grachtentocht te maken.met de speciale Zonnebloem-rondvaart boot. Behalve de gasten gingen er ook vrijwilligers mee, waaronder twee verpleegkundigen. Ondanks de enorme hitte was het een geweldige reis. De busreis met de speciale rolstoelbus met lift was een succes, omdat de chauf feur tevens een goede reisleider bleek te zijn. Hij gaf onderweg veel interessante informatie en als extraatje maakte hij ook nog een bustour langs de bekende plekjes van Amsterdam en gaf daarbij ook weer commentaar. Op de boot werden de gasten onthaald op een lunch en drankjes. Het com mentaar van de sightseeing tour over de Amsterdamse grachten werd daar verzorgd door Herman Souer, specialist in lezingen en stadswandelingen van Amster dam. Naast veel informatie wist hij zijn commentaar te overgieten met veel Amsterdamse humor. De gasten waren na afloop zeer tevreden en gaven aan met volle teugen te hebben genoten en een onvergetelijke dag te hebben gehad. Inschrijven peuterspeelzalen De laatste gelegenheid voor de vakantie om peuters aan te melden voor de peuterspeelza len is op donderdag 29 juni tus sen 8.30 en 16.30 uur. Dit kan op het kantoor van de Stichting, Bergweg 4 (het gebouw Cloc- kert). De inschrijving is voor de peuterspeelzalen Blokkendoos (Kruidenlaan 161), Hummeltjes- hoek (Bachstraat 14a), Mieren hoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wilgenlaan 10), het Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit), de Speeldoos (bij basisschool de Foekepot) en de Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). Men kan ook een inschrijfformulier aan vragen op donderdag 29 juni via tel. (0478)586498 of peuterspeel- zalenvenray@hetnet.nl. Peuters vanaf twee jaar kunnen de kinde ren worden ingeschreven. Vanaf tweeënhalf jaar worden de peu ters, als er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal én de groep naar keuze. Voor sommige groe pen bestaat een wachtlijst. De volgende datum van inschrijven is donderdag 31 augustus. De jonge theatermakers Shira Keiler, Karin Louwers en Casper Vandeputte zijn studenten aan de Toneelacademie Maastricht en hebben de Limburgse varkensboer gekozen als onderwerp voor hun theatervoorstelling. Om de voor stelling te maken hebben ze vele inwoners van Ysselsteyn geïnter viewd om een beeld te krijgen van het leven in het dorp. Het verhaal van Guus is vrolijk, groots en mee slepend theater over het leven in een dorp vol varkensboeren. Een muzikale voorstelling over hoe een boerengezin de varkenspest overleeft. Het verhaal van Guus is tot stand gekomen naar aanleiding van het project Boerenerfgoed, een initiatief van het Limburgs Museum, het Huis van de Kunsten en de Toneelacademie Maastricht. De voorstelling speelt zich af in een grote circustent die op het grasveld naast de Boerenbond in Ysselsteyn is geplaatst, en wordt gespeeld door amateurspelers uit Ysselsteyn. Reserveren kan via Toneelacademie Maastricht, tel. (043)3466690. Speeldata zijn zondag 25 juni try-out 18.00 uur. Maandag 26 juni première 20.00 uur. Woensdag 28 juni voorstel ling 21.00 uur. Donderdag 29 juni voorstelling 20.00 uur en vrijdag 30 juni o.v.WK voorstelling 16.00 uur en 20.00 uur. Zie ook www. boerenerfgoed.nl. The Clash of the Cover Bands, de grootste en populairste cover bandcompetitie van Nederland, besluit de Brabantse en Limburgse voorrondes van The Clash of the Cover Bands 2006 in De Bosuil in Weert. De beste coverbands, die geselecteerd zijn uit de vele Bra bantse en Limburgse inzendingen, strijden naast een fantastisch prij zenpakket om één ander belang rijk doel: poptempel Paradiso halen.The only road to Paradiso is echter niet zomaar afgelegd, deze lastige weg loopt via voorrondes, regionale kwartfinales, halve fina les en een regiofinale voordat de landelijke halve finales bereikt zijn. Verlopen ook die succesvol; dan zijn ze glansrijk geslaagd in The only road to Paradiso' en zul len ze daar het optreden van hun leven beleven! Zover is het echter nog lang niet voor de coverbands die op vrijdag 23 juni en zaterdag 1 juli in De Bosuil op de bühne staan. Op zaterdag 1 juli, tijdens de veertiende en tevens laatste voor ronde van Noord-Brabant/ Lim burg van The Clash of the Cover Bands 2006, maken de volgende bands hun opwachting: Black Jack (4-mans (Hard-)Rock cover band uit Kessel), Ellvis (5-mans Elvis coverband uit Thorn) en de Venrayse vijfmans rock coverband Curfew. De avond in De Bosuil in Weert begint om 20.30 uur. Café de Tijd houdt op zaterdag 1 juli van 19-00 tot 04.00 uur het Outdoor Dance Event. Op dit openluchtfestival kan worden genoten van achtereenvolgens Laidback Luke, Clokx, RAmon en Sjuut. De aftrap van het Out door Dance Event wordt verricht door DJ Clokx. Met een DJ set en met alle nummers van Spinnin' Records, timmert DJ Clokx hard aan de weg. Met zijn Progressive Trance maakte hij al furore met de hits Overdrive en Clocks. DJ RAmon zal dit jaar voor de tweede maal in successie de artiesten ingang van het Outdoor Dance Event bewandelen. Nadat hij vorig jaar al een perfecte set draaide zijn de verwachtingen voor dit jaar nog hoger. Met inmiddels een eigen radio programma bij de nieuwe radiozender Caz zal hij er dit jaar alles aan doen om het succes van vorig jaar te overtreffen. Als derde gaat Laidback Luke het buitenpo dium betreden. Deze Aalsmeerder is ondermeer bekend van singles als Rocking with the best en We can't get enough. Laidback Luke speelde eerder al op Lowlands, Noorderslag Festival en Awake nings en heeft zelfs al in Engeland, Japan, Canada, USA en Ibiza van zich laten horen. In de nabije toe komst staan voor Laidback Luke Dance Valley en Mystery Land op het programma. Voor iedereen die na deze drie grootheden nog steeds niet moe is, zal DJ Sjuut de avond afsluiten. De DJ, bekend van de zaterdagavond in Café de Tijd, gaat de echte diehards nog tot in de late uurtjes amuseren. Jan Jongenelen (afdelingslei der en docent Aardrijkskunde) en Pierre Bos (afdelingsleider en docent Nederlands),medewerkers van het Raayland College, stoppen met hun werkzaamheden in het onderwijs. Na een lange loopbaan gaat Jongenelen genieten van zijn vrije tijd en Bos is onlangs gekozen tot wethouder van de gemeente St.Anthonis. Op vrijdag 23 juni biedt het Raayland College aan de Leunseweg familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om afscheid van hen te nemen. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21