Helpt Elkander en Gurjaani Expositie in Odapark Slagwerkconcert Vriendenkring Dag van de Architectuur Muziek op de Maas een succes Demonstratie mallen maken Haai, hoe is het met PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray In schouwburg Venray staan twee voorstellingen op het programma: het jubileumcon cert van Fanfare Helpt Elkan der uit Afferden en Gurjaani Georgië, dans uit de Kaukasus. Het jubileumconcert van Fan fare Helpt Elkander uit Affer den vindt plaats in Schouwburg Venray op 24 juni om 20.00 uur. Dit jubileumconcert staat in het teken van 100 jaar muziek. Het wordt een afwisselende avond met niet alleen nostalgische maar ook moderne fanfaremuziek, zang, ludieke terugblikken en bijbeho rende (historische) beelden. Het programma varieert van traditio nele marsmuziek (Koning Voet bal) en meeslepende ballads (My Heart Will Go On (Titanic)) tot vlotte popsongs (van Phil Collins en Abba). Het concert geniet medewerking van Jennifer Bar- tels,Ad Raijmakers (ex-zanger van Marble), Piet Wijers, de Trouba dours, een combo met elektrische gitaren en keyboard en de thea tergroep ZOER. Kaartjes voor dit concert omvatten drie consump ties, een programmaboekje en natuurlijk een geweldige avond in historische sferen.Als vervoer van Afferden naar Venray en terug een probleem is, kan gratis worden meegereisd. Kaarten zijn te koop bij Keijsers-Verberkt, Dorpsstraat 44 in Afferden of te reserveren bij Math Wijers via tel. (0485)531802. Zondag 2 juli om 14.30 uur is het de beurt aan Gurjaani Geor gië, dans uit de Kaukasus. Het uit meer dan dertig Georgische Monique Bastiaans, sinds 1989 woonachtig in Valencia, heeft een maand op locatie in het Odapark in Venray, gewerkt aan vijf monu mentale installaties. Drie in het beeldenpark en twee in de bin nenruimtes. Kunstenaar Monique Bastiaans maakt veelal monumentale trans parante installaties, tijdelijke inter venties in de openbare ruimte waarbij er een onlosmakelijk ver band ligt tussen omgeving, vorm, kleur en materiaal. Met haar kunst wil ze het routi neuze kijken doorbreken door de kijker te confronteren met andere concepten van de werkelijkheid. Dat is wat Monique Bastiaans doet: appelleren aan de verdwenen bereidheid tot visuele verwonde ring. Ze wijst op de troostrijke schoonheid van de ons omringen de werkelijkheid, maar daarachter zit een bijna verborgen poëtisch engagement. Ze voelt een diep respect voor de natuur, die nooit aflatende bron van leven en inspi ratie. Ze laat de schoonheid én de wreedheid van de natuur zien, de verlokkingen én de gevaren, en de nietigheid van de mens in dat geheel. En ze doet dat met een bijna religieus ontzag. Opvallend zijn de materialen die ze daarbij gebruikt. Nylon, piepschuim, plas tic, polyester. Onverwoestbaar kunststof, die deze kunstwerken desondanks geen eeuwigheids waarde geven. Het is ietwat gechargeerd, maar zo bezien lijkt de loopbaan van Monique Bastiaans een samen vatting van de bewegingen in de kunstgeschiedenis van de afge lopen tweehonderd jaar. Hoe de kunstenaars zich bevrijdden uit het isolement van hun atelier, om er vele jaren later weer naar terug te keren. Hoe ze hun werken uit de musea haalden om ze in de natuur of op straten en pleinen te presenteren, en na een tijdje toch weer teruggingen naar de rust en de contemplatie van de witte doos: het museum. Het opheffen van die tegenstelling tussen atelier en museale ruimte is in wezen het thema van de reeks tentoonstel lingen die het Odapark, Venray dit jaar onder de titel Toys are Us pre senteert. De kunstenaar gebruikt de presentatieruimte een tijdlang als atelier, en geeft haar vervol gens weer terug aan het publiek. Bij Bastiaans krijgt men al deze historische bewegingen samen gebald in één kunstenaarschap. De tentoonstelling is te bezichti gen tot en met 3 september en is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. In het gemeenschapshuis in Overloon wordt op zondag 25 juni een groot slagwerkconcert gehou den door Fanfare Vriendenkring. Het is een concert met een grote verscheidenheid aan slagwerkmu- ziek. Naast het slagwerkorkest van de organiserende fanfare Vrien denkring uit Overloon zijn er ook nog optredens door de Drumband van de Koninklijke harmonie Con cordia uit Panningen, onder lei ding van Wil van Horck en door de Slagwerkgroep van de Koninklijke Harmonie van Horst, onder leiding van Hans Vloet. Twee top orkes ten uit de regio.Tijdens het con cert worden verschillende soor ten slagwerkmuziek ten gehore gebracht. Van traditionele marsen tot uitgebreide concertwerken met veel verschillende (melodi sche) slagwerkinstrumenten. Maar ook lichte muziek met misschien wat minder gangbare instrumen ten. Het concert begint om 10.30 uur en word gehouden in het gemeenschapshuis in Overloon. Dit concert is de aftrap voor een nog veel groter slagwerk evene ment in 2007. In dat jaar viert fan fare Vriendenkring Overloon zijn honderdjarige bestaan. Hiervoor worden diverse speciale activitei ten gehouden. Een daarvan is een avond geheel gewijd aan slagwerk. Op woensdag 16 mei verzorgen diverse groepen uit de top van de Nederlandse slagwerkwereld een optreden. Braziliaanse. Afri kaanse en Oosters slagwerk klan ken passeren die avond de revue. Daarnaast wordt er die avond een poging gedaan om in het Guinness Book of World Records te komen met De Grootste Drumband Ooit. Wie meer informatie wenst over het concert of over de recordpo ging kan terecht op www.fanfa- revriendenkinq.nl. of informatie krijgen via tel. (0478)640502 of (0485)381791. artiesten bestaande staats dans- en zanggezelschap Gurjaani presen teert een avondvullend program ma met zang, muziek en vooral dans uit de rijke meer dan 1000 jaar oude historie van Georgische tradities. Het in I960 opgerichte staatsensemble Gurjaani onder leiding van artistiek leider Avtan- dil Gurgenidze presenteert een nieuwe generatie dansers en dan seressen welke tot de beste lich ting uit de historie van 'Gurjaani' gerekend mogen worden. Naast succesvolle optredens in Georgië en voormalige sovjetrepublieken hebben zij ook in West-Europa en Noord-Amerika diverse optredens verzorgd. De in originele kleder dracht gestoken artiesten beto veren de toeschouwers met een dansshow van romantische liefdes dansen tot de meest spectaculaire zwaardgevechten, waarbij zij deze vervoeren met artistiek hoog staande wilde sprongen, duelle ren in gevechtscènes en zwaaien met zwaarden. Iedere dans weer met zijn eigen historie. De dan sers laten de toeschouwers een weerspiegeling zien van het Geor gische leven. In sommige dansen presenteren zij bravoure en moed. In andere laten zij weer vloeiende en gracieuze dansen zien gelar deerd met schoonheid en elegan tie. Naast deze dansen wordt de voorstelling gecompleteerd met zang en muziek. Ook de Georgi sche polifonetische zang heeft een lange traditie. Het heeft zijn oorsprong in de vroegste Europe se muziekcultuur. In de afgelopen 100 jaar heeft zich ook een nieu we volksmuziek ontwikkeld met melodieuze, sentimentele lyriek welke Gurjaani ten gehore brengt. Zowel dans als zang wordt bege leidt door een select muziekge zelschap. De hoofdinstrumenten welke bespeeld worden zijn fluit, trom, trekharmonica en de drie- snarige panduri. Met hun opzwe pende en dan weer melodieuze muziek scheppen zij zo een sfeer welke de toeschouwers in een andere wereld doen belanden. Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar aan de kassa van Schouwburg Venray. De dag van de architectuur 2006 heeft als thema Verboden terrein. Op zaterdag 24 juni houdt de BNA (Bond van Nederlandse Architecten) regio Noord- en Midden Limburg een lezing met excursie op het Sint Servatiuster- rein in Venray. Een aantal gastspre kers blikken deze dag terug op het verleden en gaan de ambiti euze nieuwbouwplannen voor de toekomst toelichten. De ont wikkeling van Venray is vanuit de historie grotendeels bepaald door de komst van twee psychiatrische instellingen. Tijdens de lezing wordt een terugblik genomen op de ontwikkelingen in de psychia trie en de relatie met de gebouw de omgeving.Tevens komen ook de toekomstige plannen in Ven ray, met een nieuw psychiatrisch centrum in aanbouw aan bod. De psychiatrische instelling trans formeert zich vanuit het histori sche gesloten en zelfvoorzienend instituut tot een open woonwijk met een vloeiende overgang van maatschappij en de instelling. Het Verboden terrein van de Sint Ser- Orgelconcert In de Grote Kerk in Venray wordt op zondag 25 juni vanaf 14.30 uur een extra orgelconcert gegeven. Dit is het tweede con cert dat het jubilerende Orgel comité Venray dit jaar houdt. Op 28 mei is het dertigjarige bestaan van het Orgelcomité gevierd met een concert dat gegeven werd door Christine Kamp uit Weesp. Op 25 juni wordt het concert uitgevoerd door organisten uit eigen kring: vijf organisten die in Venray en omgeving bekend zijn. Twee daarvan zijn beroepsmusici. Jack Gardeniers is psycholoog en vaste organist bij de Grote Kerk in Venray. Theis Gootzen is fysi cus en organist bij ondermeer de Zangers van St. Frans. Carola Hoe- demaekers is docente wiskunde en organist in Oostrum en bij het Venray's Gregoriaans Koor. Jean van de Tillaart is musicus, organist en dirigent van diverse koren. Ad Voesten is musicus, dirigent van diverse koren, vaste organist/diri gent in Maasbree en componist. Deze organisten zorgen deze zon dag voor een gevarieerd program ma in de Grote Kerk. vatius instelling wordt een open woonwijk met een geïntegreerd psychiatrisch centrum: de Servaas- hof. Er worden circa 330 nieuwe koopwoningen gerealiseerd en circa honderd zorgwoningen. Hierbij ontstaat een diversiteit van eigentijdse moderne stads villa's, herenhuizen en apparte mentengebouwen. Belangstellen den kunnen bij de excursie het huidige terrein ervaren met een schitterende groene parksfeer. De gebouwde omgeving omvat vele monumentale panden uit het begin van de vorige eeuw waar van vier rijksmonumenten. Tevens wordt er een bezoek gebracht aan de bouwplaats van de nieuw bouw en worden landschappelij ke elementen als de monumentale bomen, de verscheidene tuinen en het water toegelicht. Belang stellenden zijn deze dag van harte welkom. De ontvangst is tussen 13-30 en 14.00 uur bij de GGZ Noord en Midden-Limburg aan de Stationsweg in Venray. Maasdaltochten Café het Maasdal en Toer en Wieier Club Oranje Horst houden op zondag 25 juni voor de zesde keer de Maasdal gezinstochten. Men kan kiezen uit drie afstan den 30, 45 of 60 kilometer. Alle tochten zijn uitgezet op rustige en landelijke wegen van Noord Limburg en Duitsland, en laten de deelnemers genieten van het natuurschoon, met ondermeer rozen en aspergevelden. Deelne mers kunnen starten tussen 10.00 en 14.00 uur bij café het Maasdal in Horst. Via het inschrijfformulier doet men mee aan een loterij met vele prijzen.Tijdens en na de fiets tocht kan men genieten op het terras en kinderen kunnen zich vermaken op een luchtkussen. Alle route zijn uitgepijld, onder weg is er een goede verzorging en er is een materiaalwagen. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (077)3984493 of kijk op www. twcoranje.nl. een abonnement waard Klarinetconcert in Koningskerkje Het Astor Kwartet op verzorgt op zondag 25 juni een optreden in het Koningskerkje in Vierlings beek. Aanvang 11.00 uur. Het Astor Kwartet is een klarinetkwar tet, bestaande uit Maaike van den Heuvel (besklarinet), Erik Laarman (bes- en esklarinet), René Noppe- ney (alt- en besklarinet) en Koen Willems (basklarinet). Het vorig jaar opgerichte kwartet speelt voornamelijk werken van de bekende Argentijnse componist en bandoneonist Astor Piazzolla. Hij wordt gezien als de vernieu wer van de Tango. Jarenlang heeft de tango min of meer stil gestaan, maar Piazzolla blies deze muziek weer nieuwe passie in. Vaak zijn zijn composities een afwisse ling van ruwheid en meedogen loze dissonanten in contrast met romantische melodieën met vaak een melancholische ondertoon. Zoals veel vernieuwers werd ook Piazzolla in eigen land evenveel gehaat als geliefd. Hij werd, naar eigen zeggen, zelfs bedreigd en in elkaar geslagen voor de dingen die hij de traditionele tango aandeed. Naast werk van Astor Piazzolla speelt het kwartet ook werken van Maurice Ravel en Aram Kha- cahturian Bibliotheek Venray Tijdens de zomerperiode wor den de boeken bij Bibliotheek Ven ray van 26 juni tot 5 augustus voor vier weken uitgeleend. Deze extra lange uitleentermijn geldt voor alle materialen die normaal voor drie weken geleend kunnen wor den, zoals boeken en tijdschriften. De overige materialen als video 's, cd-roms en dvd's behouden hun uitleentermijn van een week. Ook de sprinters, net nieuw versche nen romans, blijven de uitleen termijn van twee weken behou den. In de zomerperiode mogen twaalf materialen geleend wor den. Bibliotheek Venray is in de zomerperiode normaal geopend. Dat betekent dus zes dagen per week lekkere leesboeken voor de vakantie halen. Naast leesboeken zijn in de bibliotheek ook andere materialen beschikbaar. Zo is voor de kinderen een uitgebreide col lectie speelleermaterialen, cd's met liedjes en sprookjes, dvd's en luisterhoeken aanwezig. Leuk voor een regenachtige vakantie dag en ideaal voor de rust op de achterbank tijdens een lange auto- reis. In de bibliotheek worden continue afgeschreven boeken verkocht. Deze boeken zijn om diverse redenen uit de collectie verwijderd. Afgeschreven boeken zijn uitermate geschikt om mee te nemen op vakantie. Men hoeft geen lid te zijn van de bibliotheek om deze boeken te kopen. Wie liever de materialen leent, mag er acht naar eigen keuze per abonne ment meenemen. Voor diegenen die alleen tijdens de vakantieperi ode tijd vinden om te lezen, biedt de bibliotheek twee voordelige abonnementen aan. De gelegen heidspas of een abonnement voor twee maanden. Een lidmaatschap van de bibliotheek voor kinderen kost niets. Uitgebreide informatie over de bibliotheek en haar aan bod is te vinden op www.obven- ray.nl. Via de site kan ondermeer de catalogus geraadpleegd worden en kunnen van huis uit boeken gereserveerd en verlengd worden. Tevens zijn er tal van links te vin den naar diverse interessante sites voor jong en oud. Biervatrace Zeven teams gaan zaterdag 24 juni strijden om een vat bier te winnen. Want wie zal het snelst een biervat vanaf de Grote Markt in Venray naar Merselo brengen, zonder hulpmaterialen, rollend, met handen en voeten. Rond 18.00 uur opent wethouder Van de Broeck het spektakel in Venray. Dan wordt de startvolgorde geloot, de scheidsrechter toegewezen en met muzikale begeleiding starten vanaf 18.30 uur, om de minuut de teams. Ze gaan via de Marktstraat door de Hoenderstraat de Mer- seloseweg. De finish is voor D' n Tommes. Ook in hartje Merselo staat een joekskapel klaar om de teams feestelijk te verwelkomen. Ieder team bestaat uit vier perso nen en een coach. De deelnemers; De Raodrunners, Rosentaler, De neej aide buurt, De Zagewetters, D n Dorpsraad, The Blue Boys en De Biervatters. Concert Sub Matris Tutela Harmonie Sub Matris Tutela sluit maandag 26 juni het sei zoen af met een concert op het Dorpsplein in Oostrum. Het con cert begint om 19-30 uur met het leerlingenorkest, daarna het tam boerkorps en er wordt afgesloten met het orkest. De orkesten staan onder leiding van Betty Bartels en het tamboerkorps staat onder leiding van Piet Poels. Bij slecht wordt er gespeeld in het gemeen schapshuis in Oostrum. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondag 25 juni een zadelmaker aan het werk. Hij gebruikt daarbij speciaal tuigleer evenals allerlei bijzondere hulp middelen zoals de els en diverse zadelmakernaalden. De eigen bakkerij is geopend en kinderen mogen hun eigen broodje bak ken en ook de smid is in aan het werk. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. De speciale acti viteiten op zondagmiddag begin nen om 14.00 uur. Zie ook www. delocht.nl. Harrie Koopmans Concert Fanfare O.L. Vrouwe Gilde Hol- thees-Smakt houdt op zondag 25 juni vanaf 12.00 uur gezamenlijk met de leerlingen in opleiding voor diploma A en de blokfluit leerlingen traditiegetrouw het Harrie Koopmans Concert aan in het Pelgrimshuis in Smakt. Onder leiding van dirigent Ron Arets, brengen de muzikanten muziek stukken uit diverse films en musi cals. De blokfluitleerlingen spelen enkele stukjes die door Marjo van der Locht zijn ingestudeerd. Alle leerlingen spelen ook gezamenlijk met de fanfare de muziekstukken mee. Tevens is de overhandiging van de bugel. Wethouder Klaassen van Boxmeer reikt de diploma's aan de leerlingen uit.Verder wordt er een dinerbon verloot onder de aanwezigen. Het streven is om via muziek de sfeer op te roepen van onvergetelijke films en musicals. Schrijfgroep Het Toon Hermans Huis, inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten, in Venlo start op maandag 14 augustus van 14.00 tot 15.30 uur met een schrijfgroep. Tijdens de schrijfgroep wordt een creatief dagboek geschreven voor mensen met kanker. Mensen die graag hun gedachten op papier zetten kunnen hier stapsgewijs nieuwe vormen van schrijven ont dekken. Het dagboek kan een mid del zijn om stil te staan bij alles wat men beleeft en belangrijk vindt. Het eigen verhaal verdient aandacht en kan helpen om din gen helder te zien en een plek te geven. Bij de schrijfgroep gaat het vooral om de ontspanning en het plezier dat schrijven kan geven. Er worden schijfoefeningen en ideeën aangeboden. Schrijferva- ring is niet nodig. Het gaat niet om een mooie tekst, maar om wat het betekent. Naast het schrijven kan men tekenen, schilderen of foto's plakken om er een persoonlijk dagboek van te maken. Het dag boek kan structuurgevend zijn en een bondgenoot worden, waar het fijn is om naar toe te gaan. De groep komt vijf keer bij elkaar, om de veertien dagen. Meer informa tie en aanmelding kan bij Liesbeth Smit en Ineke van Grevenhoek, begeleiders van de schrijfgroep in het Toon Hermans Huis Venlo via tel. (077)3211433, e-mail info@ toonhermanshuisvenlonl Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis in Venlo, inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten, houdt op woensdag 5 juli onder leiding van de heer J. v.d. Velden en enke le medewerkers van het Toon Her mans Huis, een wandeling door de kloostertuinen van Steyl. Bijeen komst en vertrek is om 14.00 uur bij het Missiehuis in Steyl of om 13.30 uur bij het Toon Hermans Huis in Venlo. Opgeven kan via tel. (077)3211433 of per e-mail info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld wor den. Veltumse dagen Het eerste deel van de Veltumse dagen vindt op zondag 25 juni plaats. Er is een gevarieerd pro gramma-aanbod dat bij het wijk centrum aan de Veltumse Kleffen wordt gehouden. De kinderen kunnen vanaf 11.30 uur terecht op de kindermarkt.Tegelijkertijd kunnen de ouderen koersballen of een kaartje leggen in café 't Schöpke. Om 13.00 uur starten in de buitenlucht diverse spelactivi teiten voor de jeugd, zoals het kus- senmeppen op een evenwichts- balk, wielerwedstrijd op twee renfietsen, klepelhangen, schaken en vier op een rij. Kinderen van vijf tot twaalf jaar kunnen hieraan in koppels deelnemen.Vanaf 13.00 uur starten diverse verenigingen hun activiteitenaanbod, zoals de Computerclub Venray (o.a. met een spectaculaire flight simula tor en het digitaal opnemen van lp's, Spelgroep Merlijn, sjoelclub Venray en houtsnijclub de Hout snippers. De festiviteiten worden afgesloten met een informele nazit in café 't Schöpke, met daarbij de mogelijkheid tot karaoke. Muziek op de Maas in Vierlings beek is weer een groot succes geworden. De avondzon scheen en het was aangenaam toeven aan de Maas voor de vele mensen die kwamen luisteren. De wei was gezellig aangekleed met tentjes, lichtjes en vuurkorven die later op de avond ook voor warmte zorg den toen het wat afkoelde.Twee 'politieagenten' zorgden er voor dat het parkeren van de auto's zonder problemen verliep en leid den het publiek en het overige verkeer dat naar de pont moest in goede banen op een ludieke wijze. Bij aankomst bij de brug hoorde men Fanfare van de 4e Hoedanig heid al spelen. Vanaf een ponton in de Maas en een podium op de wei traden daarna afwisselend op: Zanggroep Evergreen Vierlings beek (ZEV en ZEV-Light). ZEV- Light, de jongeren tussen twaalf en achttien jaar, openden met een aantal eigen nummers. Ook ZEV en daarna samen met ZEV-Light gaven een optreden met hier en daar een leuke act. The Groove Factory uit Best: drie heren en drie dames met geweldige stemmen. Niet zomaar een vocal group die lekker a capella zingt, maar een complete stemmenwerkplaats, een 'human song system'. Het kij ken en luisteren naar hun muziek verveelde dan ook geen seconde. Songwriters United. Deze vier sin- ger-songwriters, behalve BJ: Eric Devries, Louis van Empel en Eric van Dijsseldonk, brachten een afwisselend programma. Door middel van een muzikale stoelen dans, elkaar begeleidend op gitaar, mandoline, harmonica, bas en per cussie, waarbij spontane kruisbe stuivingen op het podium plaats vonden. Later op de avond, tijdens hun laatste optreden, werd er nog volop gedanst. Ook De Fanfare liet zich nog een aantal keren horen. Twee keer vanaf de wei, temidden van het publiek en nog een keer tje vanaf het ponton op de Maas. In aansluiting op de tentoon stelling over de Kruisen en Kapel len in Venray wordt op zaterdag 1 juni van 14.30 tot 16.30 uur een demonstratie gegeven in Museum 't Freulekeshuis in Venray. Een van de leden van de jubilerende Stichting Kruisen en Kapellen laat de fijne kneepjes van het maken van mallen laten zien. Met deze mallen kunnen kopieën gemaakt worden van de kostbare originele beelden die zich oorspronkelijk in de kapellen bevonden. Het doel van het kopiëren van de beelden is het veilig stellen van de origi nelen. Daarvoor wordt een laagje elastische kunststof op het beeld aan gebracht met een versteviging van gips.Als het beeld uit de mal is gehaald wordt de holte volgestort met kunststof of beton en het nieuwe beeld wordt daarna afge werkt en beschilderd. In museum 't Freulekeshuis wordt een com plete mal getoond en een afgietsel in verschillende stadia van afwer king. Op de tentoonstelling kan men de culturele rijkdom zien van de Venrayse kruisen en kapellen. Vijfentwintig jaren lang heeft de Stichting Kruisen en Kapellen in de gemeente Venray onderhoud verricht en onderzoek gedaan naar de historie van het kleine religieu ze erfgoed. Daarbij is veel nieuw materiaal tevoorschijn gekomen, dat getoond wordt naast een keur aan originele beelden, foto's, teke ningen en bouwfragmenten. Ook zijn prachtige oude archiefstuk ken, de vita van Oda, het front van een oude kapel, bouwfragmen ten, beelden van particulieren en kruisbeelden te zien. In de kleine Venrayse kapelletjes langs de weg stonden de mooiste beelden, waar menig museum trots op zou zijn geweest. De meeste van deze beelden staan nu gelukkig veilig en beschermd in museum 't Freu- lekeshuus en worden nu in hun volle glorie getoond op de ten toonstelling. De tentoonstelling over Monumentjes van devotie in Museum 't Freulekeshuus duurt tot en met 17 september. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het museum via tel. (0478)583880. Dansavond Dansvereniging Amusement Venray e.o. houdt op zaterdag 24 juni een dansavond in Danscen trum Janssen in Venray. Aanvang 21.00 uur. Alle leden, gasten en andere dansliefhebbers zijn van harte welkom. Boekrecensie in Peel en Maas Hoe voelt; Een aanval door een haai? Een blikseminslag? Een kogel in je hoofd? Bloedstollende verha len van mensen die het kunnen navertellen. "Toen ik zijn tanden langs mijn bot voelde schrapen, dacht ik dat hij me dwars door midden zou bijten." Ongelooflijk én waar gebeurd! Dit is een verbazingwekkende verzameling verhalen van mensen die een bizarre gebeurtenis nog kunnen navertellen. Hoe voelt het om aangevallen te worden door een grote witte haai? Of getrof fen te worden door de bliksem? Vraag je je ook af hoe het voelt om de loterij te winnen of 225 kilo te wegen? En hoe het is om gehersenspoeld te worden door een sekte? Deze uiterst boeiende verhalen gaan over gewone men sen die onverwachte schokkende, bizarre en extreme dingen heb ben meegemaakt. Ze vertellen over deze buitengewone gebeur tenissen en doen gedetailleerd verslag van hoe het voelt, wat het met hen deed en tot welke inzich ten ze kwamen na die beslissende momenten in hun leven. Michelle Hamer is een Australi sche journaliste. Ze is getrouwd, heeft vier kinderen - allemaal via een keizersnede geboren en ze is van harte bereid om aan iedereen die het horen wil te vertellen hoe dat voelt. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19