Gemeente Ven ray f Venray gastheer Dag van de architectuur Toekomst Venray krijgt gezicht Groenstroken kopen of huren Kijk ook op www.venray.nl Collegeprogramma: Meedoen staat centraal Spelregels bij vakantie voor mensen met een uitkering Op vakantie? Vraag tijdig een identiteitsbewijs of paspoort aan. Toekomstbeeld Ontwikkelingsperspectief Gemeente extra open mÊÊ PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Begin dit jaar heeft de raad het gemeentelijk Ontwikkelingsperspec tief vastgesteld. Uniek is dat ongeveer 350 inwoners van Venray er tijdens gespreksrondes actief aan hebben meegewerkt. Ze hebben mee gezicht gegeven aan het Venray van rond 2015. Het Ontwikke lingsperspectief is nu verschenen in de vorm van een boek, een CD en het document staat ook op de site van de gemeente Venray. De contouren van dit Ontwikkelingsperspectief waren in de vorm van de thema's Venray, dorp én stad, Venray is zorgzaam, Venray is levendig, Venray is kennisintensief en Venray vervult woonwensen al beschreven in de strategische visie Blik op de Toekomst. Deze thema's zijn in het Ontwikke lingsperspectief concreet uitgewerkt. Joof Teeuwen voorzitter van het Natuurhistorisch Genoot schap, leverde een bijdrage aan het Ontwikkelingsperspectief. Hij nam deel aan de sessie Venray, dorp én stad. Twan van Els van het Lokaal Historisch Platform Venray leverde een bijdrage aan het Ontwikkelingsperspectief. Hij nam deel aan sessies met als thema Venray vervult woonwensen en Venray is zorgzaam. Lowieke Kateman leverde een bijdrage aan het Ontwikke lingsperspectief. Hij nam namens jongerenorganisatie V-Kick deel aan een sessie waarin de jeugd centraal stond. Willie Koonings, directeur Bedrijven Rabobank Venray, leverde een bijdrage aan het Ontwikkelingsperspectief. Hij nam deel aan enkele sessies met als thema Venray is kennisintensief. Mark Schapendonk, tot 1 mei directeur regio Venray Zorg groep Nood-Limburg, leverde een bijdrage aan het Ontwikkelings perspectief. Hij nam deel aan enkele sessies met als thema Venray is zorgzaam. *V> Venray, focus op mensen U wilt een reisdocument of rijbewijs aanvragen? U kunt alleen 's avonds? U wilt een minimale wachttijd? Dan kunt u in het gemeentehuis terecht op donderdagavond 22 en 29 juni van 16.00 tot 20.00 uur. Maak hiervoor een afspraak bij Publieksdiensten: (0478) 52 33 33. Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 25 niï^iiiiTnumiiïïïiimiii Op zaterdag 24 juni heeft de Dag van de architectuur als thema Verboden terrein. De Bond van Nederlandse Architecten (BNA) regio Noord- en Midden- Limburg belicht het thema dit jaar tijdens een bijeenkomst op het Sint Servatiusterrein in Venray. Het is een gebied met een rijke historie en een uniek karakter, zowel landschappelijk als ste denbouwkundig en qua architec tuur. Meer precies organiseert BNA een lezing met excursie. Een aantal gastsprekers blikt terug op het ver- Inwoners van Venray kunnen in bepaalde gevallen groenstroken kopen of huren van de gemeente. Daarvoor is een nieuwe regeling. Voorheen werden verzoeken tot aankoop of huur van kleine groen- of reststroken grond beoordeeld aan de hand van groenuitgiftekaarten. Deze kaarten zijn verouderd. Voort aan wordt aan de hand van groen structuurplannen beoordeeld welke stroken voor verkoop of verhuur in aanmerking komen. In de nieuwe plannen wordt duidelijk aangegeven wat in Venray en de kerkdorpen 'hoofdgroenstructuur' en 'overig groen' is. Grond in de 'hoofdgroen structuur' komt in beginsel niet voor uitgifte in aanmerking. Grond die valt onder 'overig groen' komt, onder voorwaarden, wél in aanmer king. Alle oude groenuitgiftekaarten zijn vervallen verklaard. Verzoeken tot uitgifte van groen- en reststroken worden zoveel mogelijk door de afde ling Wonen en werken afgehandeld. Prijzen Basis van de prijzen van de groen en reststroken is allereerst de Grondprijzenkaart Centrum. Daarin zijn deelgebieden met een bepaalde prijs per m2 aangewezen. Voor groen- en reststroken geldt auto matisch de prijs van het deelge bied waarin ze liggen. Die prijs kan varieren van 202 tot 913 euro per m2. Echter, in uitzonderlijke gevallen kan het college van Burgemeester en Wethouders anders beslissen. Ligt de gevraagde grond elders in de gemeente dan geldt in beginsel de vastgestelde basisprijs voor groen en reststroken. Voor het jaar 2006 is die 101 euro per m2. Vorige week las u een eerste introductie van het collegeprogramma Doorontwikkelen en meedoen. Daarin staat wat het college vóór Venray en vooral samen mét Venray wil bereiken in de periode 2006-2010. Voor dat meedoen heeft het college zelfs een aparte wethouder benoemd. Dat is Hassan Najja, wethouder Bestuurlijke Vernieuwing en Leefbaarheid. Hassan Najja: "Bestuurlijke vernieuwing is een term die wordt gebruikt om aan te geven dat de overheid in onze democratie anders moet samenwerken met burgers." De daadkracht, de slagkracht en het luisterend vermogen van de overheid moeten worden vergroot. Het dualisme moet daar aan bijdra gen. Hassan Najja: "We geven, waar mogelijk in samenwerking met de raad, verder vorm aan de eigen verantwoordelijkheden van college en raad. Daarnaast is de communicatie met de burger enorm belangrijk." Om de communicatie met de burger te versterken gaat de gemeente onder andere zogenoemde overlegtafels organiseren. Afhankelijk van het onder werp praat de gemeente met mensen die weten wat er rond dat onderwerp speelt. Zoals dat al vorm heeft gekregen in wijk- en dorpspanels. Hassan Najja: "Daarnaast versterken we de communicatie met de burger, onder andere door de nieuwe mogelijkheden van de digitale wereld te onderzoeken." Het collegeprogramma is te vinden op www.venray.nl Ga direct naar. Lees elders op deze pagina verder onder de kop Toekomstbeeld leden en licht de ambitieuze nieuw- bouwplannen voor de toekomst toe. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en eindigt om 16.00 uur. Het Sint Servatiusterrein is te bereiken via de hoofdingang aan de Stationsweg. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De ontwikkeling van Venray is his torisch gezien grotendeels bepaald door de komst van twee psychiatri sche instellingen. Tijdens de lezing wordt teruggekeken op de ontwikke lingen in de psychiatrie en de relatie met de gebouwde omgeving. Ook komen de toekomstige plannen in Venray aan bod. Het vroeger verbo den terrein van Sint Servatius wordt een open woonwijk met daarin geïn tegreerd een psychiatrisch centrum: De Servaashof. Er worden circa 330 nieuwe koopwoningen en ongeveer 100 zorgwoningen gerealiseerd. Hierbij ontstaat een diversiteit van eigentijdse moderne stadsvilla's, herenhuizen en appartementenge bouwen. Het plan is in samenwer king met de gemeente ontstaan. Aan de basis ervan liggen een stedenbouwkundig plan en een beeldkwaliteitplan die ook tijdens de bijeenkomst worden toegelicht. Ook wie een bijstandsuitkering heeft kan op vakantie naar het buitenland. Er gelden dan wel bepaalde spelregels. Zo moet u uw vakantie vooraf bij de gemeente melden. De toegestane duur van verblijf in het buiten land is afhankelijk van uw leef tijd. Dit is in de wet vastgelegd. Blijft u te lang in het buitenland, dan heeft dit gevolgen voor uw uitkering. Wat moet u doen als u op vakan tie gaat? Minstens twee weken voordat u op vakantie gaat naar het buitenland moet u zich melden bij de afdeling Publieksdiensten voor het invullen van een vakantiemeldingsformulier. Hierop geeft u aan hoe lang u van plan bent weg te blijven. Hoe lang mag u in het buiten land verblijven? Bent u jonger dan 65 jaar, dan heeft u recht op maximaal vier weken vakantie per kalenderjaar. Al dan niet aaneengesloten. Een kalender jaar loopt van januari tot en met december. Er geldt één uitzonde ring: personen die volledige onthef fing van de arbeidsverplichtingen hebben, mogen maximaal 13 weken in het buitenland verblijven. Bent u 65 jaar of ouder dan mag u maximaal 13 weken per kalender jaar op vakantie. Al dan niet aan eengesloten. Heeft u een partner jonger dan 65 jaar dan geldt voor hem/haar de eerder genoemde periode van vier weken. Uitkering tijdens uw vakantie? Bij uw vertrek wordt uw uitkering geblokkeerd. Dit betekent dat er in uw vakantie geen betaling In de toekomst krijgt Venray een meer regionale betekenis. Dorpen en wijken gaan samenwerken. Er zullen maatregelen getroffen worden om het vestigingsklimaat voor bedrijven te verbeteren. In het buitengebied zal er ruimte gecreëerd worden voor woningbouw én be drijvigheid. De leefbaarheid van het platteland zal daardoor toenemen. Venray heeft ruimtelijk nu al een sterk eigen karakter maar dat zal zich in de toekomst nog krachtiger ontwikkelen. Zowel in de stedelijke als in de landelijke gebieden. De landschappelijke en cultuurhistori sche kwaliteiten zijn goed in beeld gebracht en krijgen de bescherming die ze verdienen. Het Ontwikkelingsperspectief is be palend voor het beleid van raad en college in de komende jaren. De titel van het collegeprogramma Dooront wikkelen en meedoen verwijst hier ook naar. Een aantal punten in het collegeprogramma sluit aan bij het Ontwikkelingsperspectief. Dat zijn onder andere de verdere uitwerking van gebiedsgericht werken en bur gerparticipatie, communicatie met jeugd en jongeren, de aanpak van het kernwinkelgebied, het woning bouwprogramma voor Venray en de dorpen en de economische visie op de regio Venlo. plaatsvindt. Deze blokkering wordt opgeheven zodra u zich heeft terug gemeld van vakantie. Betaling volgt dan zo spoedig mogelijk. Wat gebeurt er als u te lang op vakantie gaat? Wanneer u langer dan vier of dertien weken in het buitenland blijft vervalt uw recht op uitkering. Uw uitkering wordt dan beëindigd. Overmacht, bijvoorbeeld bij ziekte of een ziek familielid, geeft geen recht op een langere vakantieperiode. Na be ëindiging van uw uitkering moet u opnieuw een aanvraag indienen om weer voor een uitkering in aanmer king te komen. De gemeente beoor deelt of u dan in aanmerking komt voor een volledige of een verlaagde uitkering. "Persoonlijk vond ik het plezierig kennis te kunnen nemen van wat andere mensen over dit thema denken. En ik vind het wel belangrijk naar de gemeente te kunnen ventileren wat ik daar over denk. Het is me wel duide lijk dat het vervolgens moeilijk is uit al die meningen iets moois te destil leren. Wat mij ook erg aanspreekt is dat dit soort gesprekken democratisch verder gaat dan de inbreng via gekozen vertegenwoordigers alleen." "Door deelname aan die sessies ben ik me nog weer bewust geworden van onze toekomst. En van hoe die er uit kan zien. Ik ben een groot voorstander van het vermijden van de drie O's. Dat zijn onverschilligheid, onwetendheid en onoplettendheid. Ik vind het prima dat de gemeente mensen die iets met Venray hebben met elkaar in gesprek laat gaan. Je wordt wakker, je kunt je ei kwijt, je werkt mee aan het kader van toekomstige ontwikkelingen." "Persoonlijk vond ik die sessie interessant. Die gaf je inzicht in hoe de gemeente omgaat met jongeren. Je komt er ook achter hoe breed de doel groep eigenlijk is; van peuters tot jongvolwassenen die op zoek zijn naar een huis. Dat vraagt dat er op heel verschillende manieren contacten worden gelegd. Wat ik wel een beetje miste: ik had graag meer jongeren gezien tijdens de sessies. Nu was er vooral de doelgroep van V-Kick. Ik hoop dat ik namens V-Kick de gemeente wat heb kunnen meegeven." "Ik weet dat de gemeente die sessies hield om voor zichzelf een beeld te krijgen van de toekomst van Venray. Vraag je me wat die sessies mij per soonlijk hebben opgeleverd, dan zeg ik dat het gesprek met andere mensen met vaak heel andere achtergronden mijn beeld van de toekomst van Venray heeft aangescherpt. Ook wel wat veranderd, zelfs." "Ik heb het heel erg gewaardeerd dat de gemeente ons uitnodigde voor deelname. Jammer dat alleen mensen die al met zorg te maken hebben gekomen waren. Want, als je praat over de zorg in de toekomst, is interes sant te horen hoe mensen die er nog niet mee te maken hebben zich die voorstellen. Het was goed te constateren dat iedereen in de zorg ervoor pleit dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig blijven. En dat de regie van de zorg bij cliënten ligt."

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17