f We hopen er een gezellige dag van te maken v De Springplank wint Rollebol Koester uw monument Kinderen voor Kinderen T Bodemverontreiniging Grote Markt i ff Honderdzevenentwintigste jaargang - week 25 - donderdag 22 juni 2006 Wiel en Lies Jacobs 60 jaar getrouwd Hij heet Wilhelmus Huber- tus Jacobs, zeg maar: Wiel, of nog beter bekend als 'van de Waters Wiel'. Zij heet Liesbeth Camps, dus Lies of zeg maar 'Camps Lieske'. Ze wonen al 55 jaar in Castenray en zijn komend weekeinde maar liefst 60 jaar getrouwd. Tijd voor een feestje en wat mooie her inneringen. Wiel Jacobs werd 92 jaar gele den geboren in de gemeente Bergen, verhuisde toen hij zeven was naar Swolgen en belandde in 1934 in Castenray omdat hij daar bij een boer werk kreeg. Lies Camps werd geboren in Tienray, verhuisde in 1934 naar Castenray en ging op school naar Oirlo. Na de lagere school werkte ze rhuis bij haar moeder. Het toeval wilde dat boer Van de Water, waar Wiel zeven jaar zou werken, een lapje grond bezat voor de deur van de boerderij van de familie Camps. En hoe gaat dat? Wiel was regelmatig aan het werk op het lapje grond, werd eens een keertje binnen gevraagd voor de koffie, en nog een keer, en nog een keer. "En zo werden we verliefd", kan Lies Jacobs zich nog levendig herinneren. Het getal zeven bleef een rol spelen in Wiels werkzame leven, want na het werk bij Van de Water, werkte hij zeven jaar bij een aan nemer. Daarna volgden kortere perioden bij de grontmij, Heide- mij, vliegveld De Peel en zeventien jaar Boerenbond. "Toen werd ik afgekeurd omdat ik last van mijn rug had", vertelt Wiel, "ik moest zakken van wel 100 kilo tillen en dat werd op een gegeven moment te zwaar. Vroeger had je natuurlijk veel echt zwaar werk." KIPPENHOK Het echtpaar Jacobs-Camps kreeg elf kinderen waarvan een zoon op veertienjarige leeftijd helaas overleed. Op het ogenblik zijn daar nog zestien kleinkinde ren en acht achterkleinkinderen bijgekomen. In 1951 verhuisde het gezin naar een nieuwbouw woning in Castenray aan de Hor- sterweg en daar wonen ze nog steeds. Daarvoor woonden ze in bij de boer, 'In het kippenhok', zoals wel vaker vlak na de oorlog gebeurde. Het kippenhok werd verbouwd tot een woning met drie vertrekken en dat 'was heel gezellig'.Waar ze nu al zo lang zit ten wonen ze heel graag en eigen lijk willen ze er zo lang mogelijk blijven. "Ik heb altijd veel naaiwerk en breiwerk gedaan voor de kin deren", vertelt Lies Jacobs, "nu doe ik dat naaiwerk nog steeds als hobby en daarbij maak ik 3D kaarten. Ik ben altijd bezig als dat kan." Wegens gezondheidsredenen kan het bijhouden van de tuin niet meer zo goed, maar gelukkig helpt een van de dochters daar bij. Ook Wiel is niet meer zo actief als hij eigenlijk wel zou willen. Drie dagen in de week is hij bij de dag opvang in Horst en gelukkig weet hij veel interessante programma's te vinden op de televisie. Op zondag 25 juni gaat het hele gezelschap naar Wanssum, waar in een grote feesttent de hele familie bij elkaar komt. "De kinderen ver zorgen het helemaal", vertelt Lies Jacobs,"en we hopen er een gezel lige dag van te maken." Na zeventien jaar heeft jeugd club de Springplank de Rollebol in Castenray gewonnen. Rolle bol is een activiteitendag voor jeugdclub uit Noord-Limburg. Het gemiddelde van de club uit Ven- ray lag zo hoog, dat de andere zes jeugdclubs het nakijken hadden. Dat succes niet altijd hoeft te leiden tot vervolg, ondervond SJM Oirlo, de winnaar van vorig jaar bleef dit jaar steken op een zevende en laatste plaats. Rolle- bol'06 stond dit jaar in het teken van dat andere grootse gebeuren, het wereldkampioenschap voet bal. Niet alleen door een van de spelonderdelen, maar ook door de oranje versieringen die op de velden aan de Matthiasstraat waren aangebracht. Voordat Rol- lebol'06 van start kon gaan, was er al veel werk verzet. De organi satie die bestaat uit delegaties van de deelnemende clubs, is het hele jaar door actief. Plannen worden gesmeed, taken verdeeld en dan kan men aan de slag om al de spel len te maken. De eerste paaltjes gingen de grond in en het lint, om de vele spelplaatsen aan te geven, werd hieraan geknoopt, 's Mor gens om 6.00 uur waren de eer sten van de van de ruim honderd vrijwilligers aanwezig, om alles klaar te zetten voor de circa 320 kinderen, die zich voor dit eve nement opgegeven hadden. Ook bij de opening kwam het voetbal naar voren. Na de vlaggenparade mocht van iedere club, één kind een schot op goal nemen. Oud voorzitter John Versteegen van SJW Castenray, praatte Rollebol op gang. Zo begon een deel aan het circuit van achttien zeskamp achtige spellen, ging een ander deel aan de slag op het onderdeel Thema WK met 18 onderdelen en een derde deel vertrok voor de carportspellentocht door Casten ray, waarbij vijftien spellen opge steld stonden.Toen halverwege de eerste spellenronde de zon door brak, werd heel Castenray in kleur gezet. De waterspellen kregen als koeling meerwaarde en de groene zeepbaan kon in badpak en zwem broek genomen worden. Rollebol beleefde een prachtige afleve ring en dat werd door iedereen beaamd. De Castenrayse gemeen schap had voor een dag een schat aan enthousiasme in huis. Voor de prijsuitreiking mocht de delegatie van Sirene'99 uit Lomm, de Rol- lebolvlag in ontvangst nemen. Zij zijn de gastheer voor Rollebol 07. Uitslag: 1. Springplank Ven- ray 2. Sirene'99 Lomm 3-ADOR Oostrum 4.JongArcen 5-OJCDe Hobbits Kessel 6. SJW Castenray en 7. SJM Oirlo. Een gemeentelijk monument aan de Stationsweg 43 in Venray. Dit woonhuis is gebouwd in 1926 door aannemer A. Martens voor een onderwijzeres aan de school van het SST. Josephklooster. Een vrijstaand, asymmetrisch landhuis van twee bouwlagen, gelegen op een straathoek dat wordt bena drukt door de plaatsing van de voordeur in een schuine hoek. Een veroverstekend rieten schilddak met vloeiend/naadloos aanslui tende delen. Het heeft drie dakka pellen, een middenachter en twee symmetrisch aan de Landweert- weg, recht onder twee stenen nokschoorstenen met siersmeed- werk. Gebouwd in donkerrode steen in staand verband, met hal verwege de hoogte een band van staande strekken. Het voegwerk in de kleur van de stenen is gedaan door opmerkelijk geknipte lint- voegen en volle stootvoegen. De ramen hebben dik houtwerk, een dorpel van schuinsgeplaatste, iets lichtere bakstenen en een afdek king met een rollaag van verticaal gemetselde strekken en koppen. Verschillende ramen hebben glas in lood.De plattegrond is in hoofdvorm een rechthoek, met aan de Stationsweg een uitsprin gend lager deel.In het uitsprin gende deel is op de begane grond een iets uitgebogen erker met driedelig raam en aan de zijkan ten een smal raam.Op deze erker rust een balkon met zwaar hout werk, waarachter de openslaande deuren met bovenlichten terug geplaatst in de gevel. Koester Uw Monument! Weet u ook zo" n bij zondere plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Reacties graag naar het secreta riaat, Stichting Venray Monumen taal, p/a Groene Hart 7, 5801SX te Venray.e-mail, venraymonumen- taal@kpnplanet.nl In Kunstencentrum Jerusalem in Venray vond afgelopen zater dag een voorronde plaats van het Kinderen voor Kinderen-fes tival. Uit de twee voorronden in Limburg gaan tien kinderen door naar de provinciale voorronde op 5 november in de Oranjerie in Roermond. De allerbeste van deze voorronde gaat weer naar de lan delijke finale in december van dit jaar. Kinderen uit de hele regio, in de leeftijd van 8 tot 13 jaar, lieten met een liedje uit het Kinderen voor Kinderen repertoire horen en zien wat ze op het gebied van zang en dans kunnen. De besten nemen deel aan de finale van het Kinderen voor Kinderen Songfes tival dat wordt uitgezonden bij de VARA op Nederland 3- Verplaatsing pomp uitgesteld De gemeente Venray heeft de verplaatsing van de pomp op de Grote Markt uitgesteld. Oorzaak is bodemvervuiling die op de plaats is geconstateerd waar de pomp zou moeten komen. Maandagmor gen werd gestart met het uitgra ven van de pomp. Op de nieuwe plek, aan de zuidzijde van het plein, werd tij dens het graven van de bouwput diesellucht geconstateerd. Vervol gens werden de werkzaamheden stilgelegd. Een eerste onderzoek geeft aan dat de grond op 30 cm diepte vervuild is. Nader onder zoek zal moeten uitwijzen hoe groot de verontreiniging is en of sanering noodzakelijk is. Omdat op het plein nog niet zo lang gele den ook bomen zijn geplant heeft het er de schijn van dat het om een plaatselijke verontreiniging gaat. De pomp wordt nu over- gebracht naar het gemeentelijk depot. Nadat de onderzoeken zijn afgerond en eventueel sanering heeft plaatsgevonden zal de pomp alsnog op haar nieuwe plek wor den geplaatst. EL EN MAAS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15