Pascal Franssen weer koning Han Hanckmann exposeert Jeu de boules- baan open Veilig op de schouders van moeder zwaan ven ray MUZIKAAL PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 11 Onder grote publieke belang stelling schoot schutter Pascal Franssen tijdens het jaarlijkse koningsschieten voor het tweede opeenvolgende jaar de koningsvo gel naar beneden. Met het lossen van het zogenaamde begenadigd schot van geluk mag hij zich ook in het komende jaar koning van het St.Antonius-Abt Gilde Blitters- wijck noemen. Gezien het grote aantal deelnemers is het hoogst uitzonderlijk dat het iemand lukt om twee keer achtereen het koningschap te behalen. Dit gaf aan de afsluiting van deze feeste lijke dag een extra tintje. Indien Pascal Franssen er ook volgend jaar in slaagt de wedstrijd om het koningsschieten te winnen zal hij zich met de titel keizer mogen laten kronen en dat is voorzover men kan nagaan, in de al meer dan 500-jarige historie van het Blitters- wijckse Gilde, nog nooit gebeurd. Bij de wedstrijd voor de dames was het tamboer Melanie von der Haar en bij de wedstrijd voor de jeugd marketentster Nienke Pee- ters die de vogels naar beneden wisten te schieten. De koningsre ceptie wordt gehouden op zater dag 8 juli in het gemeenschaps huis in Blitterswijck. Aanvang 20.00 uur. Bedreiging De politie arresteerde zondag avond een 41-jarige man uit Meer lo op verdenking van bedreiging. De man bedreigde zijn 47-jarige vriendin met de dood. De vrouw is hierop de woning ontvlucht, waarna de politie gealarmeerd werd. De politie heeft de man aan gehouden en ingesloten voor ver der onderzoek. In een entourage van het groen van de tuin en het weidse van de Maasoever wordt op zaterdag 24 en zondag 25 juni van 10.00 tot 17.00 uur op de Venloseweg in Grubbenvorst een expositie gehouden van schildersgroep Nolimbra. Dit in samenwerking met beeldend kunstenaar Ruud Zweypfenning. Schildersgroep Nolimbra bestaat uit Hilda Gielen uit Ble- rick, Han Hanckmann uit Meerlo, Carla Knorren uit Grubbenvorst, Christien Oostlander uit Deurne, Francien Seelen uit Velden en Peter Weerts uit Panningen. Zij zijn allen gevorderde cursist bij Wilma Boscheri uit Arcen en komen oorspronkelijk uit de rea listische hoek; jarenlang aquarel leren of autodidactisch huisjes, boompje beestje schilderen. Juist de stijl van Wilma Boscheri, die zo eenvoudig vrij lijkt, blijkt in wer kelijkheid best moeilijk. Het spe len met compositie, kleurgebruik, kloppende perspectieven, scha duwspel en verhoudingen maakt dat een simpel lijkend schilderij bij nadere inspectie veel meer in zich heeft. De exposeerde werken variëren van realistische mens figuren, dromerige bloemen en landschappen, kleurige architecto nische doeken tot vrije abstracten. Ruud Zweypfenning is afgestu deerd in biologie en vanaf 1993 fulltime werkzaam als beeldhou wer, schulptor. Hij heeft in de loop der jaren tientallen malen geëxpo seerd, geeft lessen en workshops in zijn atelier in Haarlem. Beeld houwen is een vorm van com municatie vind hij. Zoals je bij taal de woorden en intonatie kiest om iets over te brengen, gebruikt de kunstenaar verscheidene metho den en materialen om zijn ideeën en gevoelens in een beeld vast te leggen. Dieren, mensen maar ook plan ten of delen van planten worden gebruikt als inspiratiebron. Dit resulteert in zowel naturalisti sche als meer abstracte vormen in brons, multiplex, beton, tot gelaste of gesoldeerde objecten. Ruud Zweypfenning zal zowel grote als kleinere beelden exposeren. Meer informatie staat op www.carlas- company.nl/expostie. of www. ruudsbeelden.nl. De gouden commandant Jan Custers met zijn echtgenote en het eerste succesvolle achttal van Rijdt met Beleid v.l.n.r.: Lei Willems, Renier Poels, Ger CampsLouis van Vegchel, Jan WillemsSefPeelen Jan Bovee en Herman van de Hoeft. Op de achtergrond zit Harrij de Ruyter op de bok van de authentieke postkoets. Jan Custers uit Swolgen raakte zichtbaar ontroerd toen voorzitter Jan Janssen van rijvereniging Rijdt met Beleid hem ten overstaan van honderden ruitervrienden in het zonnetje zette. Vijftig jaar is de in Swolgen woonachtige Custers al commandant en instructeur van de ruiter- en ponyvereniging en in al die jaren heeft hij meer dan vijftig titels in de wacht gesleept met vier- en achttallen. 'Teveel om op te noemen, mar de lijst is erg lang en uniek in de hippische wereld', aldus Jan Jans sen. Samen met zijn vrouw Tony kreeg Custers zaterdagavond een receptie aangeboden, een van de hoogtepunten van het driedaags international ruiterfestijn op het grote evenemententerrein MEC Meerlo bij manage Megelsprong in Meerlo. Velen maakten van de gelegenheid om de gouden com mandant de hand te schudden en velen lieten dat vergezeld gaan met een cadeau. De vlot presen terende en immer ambitieuze voorzitter Jan Janssen meldde dat Custers in de loop der jaren alle onderscheidingen al heeft ont vangen die een vrijwilliger kan krijgen. 'We hebben gemeente en de ruiterbond gebeld voor een onderscheiding, maar jij hebt al alles binnen', aldus Janssen. Zo is Custers al onderscheiden met een koninklijke onderscheiding en heeft hij ook al de gouden speld van de paardensportbond. Om toch een blijvende herinne ring aan deze dag over te houden en Jan Custers tot in lengte van dagen te blijven herinneren bood het bestuur hem een notenboom aan die een prominente plaats krijgt op het evenemententerrein. Warom een notenboom? 'Jan is een vakman maar hij kan ook wel eens 'neutelig'zijn', liet Janssen weten. Daarom kreeg hij een zak noten (neut) en een notenboom. Het talrijke publiek onderstrept de felicitatie met een ovationeel applaus. De receptie werd ingeleid door een leuke act van de ruiters en amazones van ponyvereniging Rijdt met Beleid. In de dressuur- ring stonden twintig kinderen en jongeren gereed, zittend op een steel waaraan een papieren pony- hoofd was bevestigd. Onder lei ding van een kleine Jan Custers in de persoon van Michiel de Ruyter, werd een prachtige en soms komi sche kuur verreden. Jan Custers genoot van de act van zijn jeugd en herkende zich in de junior commandant die met dezelfde tonnatie als Custers senior de dres- suurploeg commandeerde. Aan het einde van de drukke receptie zorgde oud-Meerlonaar en oud leerling van Jan Custers, interna tionaal menner Harrij de Ruyter voor een geweldige verrassing. Hij reed de ring binnen met een prachtige authentieke postkoets, getrokken voor vier statige zwarte Gelderse paarden. Op de koets zaten de acht mannen die in 1964 het eerste achttal vormden van Rijdt met Beleid dat voor de eer ste keer Limbugs kampioen werd onder leiding van Jan Custers. Gezeten in oranje shirts en petten genoten de acht van de rondgang. Die acht zijn: Jan Willems, Sef Pee- len, Louis van Vegchel, Lei Willems, Herman van de Hoef, Renier Poels, Ger camps en Jan Bovee. Het werd nog mooier toen Jan Custers naast Harry de Ruyter plaats nam op de bok om via de geluidsinstal latie het commando te geven aan de menner. Een andere verras sing was de komst van het eerste viertal van Rijdt met Beleid dat in I960 al Limburgs kampioen werd tijdens de wedstrijd in Geijsteren. Dat viertal bestond uit Hay Denis- sen, Jeu Litjens, Louis Keursten en Ton Bovee. Swolgen beschikt sinds kort over een fraaie jeu de boules- baan. Bij gemeenschapshuis Pas- toërsweike aan de Bosweg werd namelijk de nieuwe jeu de bou- lesbaan officieel in gebruik geno men. Mensen die zin hebben om een partijtje jeu de boules te spelen, kunnen een sleutel van de poort afhalen bij Huub Nabben aan de Bosweg 8. De gemeanderde Groote Molen beek bij Meerlo trekt deze zomer veel ganzen en zwanen aan. En de hoofdattractie de afgelopen dagen is wel de familie zwaan (mannetje en vrouwtje) en twee kuikens. Die twee opdondertjes zijn erg zelf standig en zwemmen al vaak op en neer mee met vader en moeder zwaan. Maar soms is het wel erg gemakkelijk om een lift te nemen op de brede rug van moeder zwaan. Lekker ingepakt tussen de vleugels genieten de twee van het gratis tochtje op de Groote Molen beek. HLUjê JARIGE De Tijd Pilot Flame DJ Joekskapellen Lang Zök - Blaos Kompeneej ZuutjesAn UtGöt Pret Band Zaterdag 24 juni S chouwburgplein 13.30 - 14.30 Ondiep 15.00-16.15 16.30 - 17.00 17.15-19.15 19.15-20.30 21.30-21.45 22.15-24.00 In Between MMSK Petrus Banden Big Band N.L. DJ School dad@work S normaal Going La Paz Grote Markt 14.30 - 15.30 15.30 - 17.30 18.00-18.10 18.15-19.45 20.00 - 24.00 De Bleek 14.00 - 17.00 Drum School Marcel Sijbers Kinder Podium Begin Merselo's Kermis DJ School Dad@work Venray's Mannenkoor/I .nna (onder voorbehoud) Muziekwerkplaats van GGZ Noord- en Midden-Limburg Joekskapellen Now Now Moj Zat Programma en Tijden onder voorbehoud van Nederlandse voetbalprestaties. Morgen, vrijdag 23 juni a.s, barst vanaf 19.00 uur het feest los in het centrum van Venray. Venray Muzikaal Totaal (VMT) viert namelijk dit weekend haar tienjarige verjaardag. Alles is geregeld; de podia staan klaar, de artiesten oefenen voor de laatste keer en de horeca en de winkeliers in het centrum maken zich op voor een druk weekend. De jubileumeditie van VMT beslaat twee dagen. Twee dagen met een grote variatie aan muziek en muziekgezelschappen. De vrijdag blijft traditioneel met vele bands, joekskapellen en andere muziekgezelschappen die van 19.00 tot 01.00 uur live muziek in het centrum van Venray verzorgen. Daarnaast is er op vrijdagavond het ieder bekende Late Night Shoppen tot 23.00 uur. Op de zaterdag start het programma al vroeg met vanaf 13.30 uur het kinderpodium op de Grote Markt, de band 'Ondiep' op het Schouwburgplein en "het muziekgezelschap van Gogh" op de Bleek. Het muzikale programma op zaterdagavond eindigt om 24.00 uur, maar het feest gaat dan in de kroegen uiteraard door tot in de kleine uurtjes. Organisatie VMT viert feest vanwege haar 10e verjaardag Fame uit sambeek met 19 jeugdige leden van den Munckhof of het VVV- kantoor. Zoals het een groots muzikaal evenement betaamt veranderen er altijd dingen op het laatste moment. Daarom zijn nog wat veranderingen en aanpassingen die ons bij het ter perse gaan van de VMT krant nog niet bellend waren. Hiernaast vindt u het actuele programma. De organisatie van VMT dankt alle sponsoren voor het mede mogelijk maken van dit grootse muziekevenement. De horeca en winkeliers die VMT sponsoren zijn te herkennen aan de "Vriend van VMT" stickers en buttons. Programma VMT 2006 Vrijdag 23 juni Schouwburgplein 19.00 - 20.00 Die Fröhlichen Rübensammler 20.00 - 20.30 Confetti 20.30-21.15 Curfew 21.15-22.00 Riddle 22.00 - 22.45 Don Mulder 22.45 - 23.30 Ricocher 23.30 - 00.00 Ger Janssen 00.00 - 01.00 Aacht vur Elluf Henseniusplein 18.45 - 19.30 Harmonica vrienden 20.00 - 20.45 Seniorenorkest 21.00-21.30 Piet vd Wouw 21.45-22.30 Belgrave 22.45 - 23.15 Bryan Cyril 23.30 - 00.15 Lucky Aces De Bleek 19.00 - 19.35 19.50 - 20.30 20.45-21.30 21.45-22.15 22.30 - 23.00 23.15 - 24.00 Happy Sound Hakuna matata MöK Jam De Louche Band Que Podium Oné trick pony Graphick F-Act Townsville De jaarlijkse editie van de VMT krant is de afgelopen week in vele brievenbussen gevallen. Mocht u de krant niet thuis ontvangen hebben dan is deze alsnog af te halen bij boekhande Don Mulder Grote Markt 18.15-18.30 18.30-19.15 19.15-20.00 20.00 - 20.45 20.45-21.30 21.30-22.15 22.15 - 23.00 23.00 - 23.45 23.45 - 01.00 Jos van de Goor Fame Sambeek (D)isconnected Blind Beggar Papalarious Cosy '67 Tekiela What's Left Harrie en de de Limburgse Harmonika Vrienden Meerlo Ovationeel applaus voor Jan Custers -Wanssum Tien jaar Venray Muzikaal Totaal TOTML

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11