m Missieklooster wordt toeristenhotel Tienray reageert instemmend op bouwplannen 52 huizen op terrein steenfabriek Stoommachines tuften door Meerlo en Wanssum Service rubriek m PEEL EN MAAS Donderdag 22 juni 2006 - Pagina 10 "Opa, houd jij de teugel van Loesje even vast?De vierjarige Jill Denissen uit Meerlo geeft opa Jan Denissen een opdracht zodat zij het kistje naast de pony kan plaatsen. Dan klautert ze via het kistje op de vijfentwintig jarige merrie Loesje.Aan het zadel hangt Jill's mascotte: het konijn Joke. Korte tijd later rent de pony met Jill in het zadel achter de boerde rij van de familie Denissen in het weiland. Als een kleine Anky van Grunsven zit Jill fier recht op het paard en geeft allerlei instructies. Naar links, naar rechts, draven en stappen. Pony Loesje volgt de bevelen keurig op. Op een afstand staan opa Jan en moeder Anuschka trots te kijken naar de verrichtin gen van de jonge amazone. Na de oefening beloond Jill haar grote vriendin Loesje met een schouder klopje en even met haar hoofd op de hals van het paard te gaan lig gen. De pony geniet zichtbaar van deze knuffel. Het zijn dagelijkse rituele bij de familie Denissen. Het begon allemaal toen Jill een jaar en acht maanden was. De dochter van Jan, Renate, heeft een paard en Jill ging vaak met opa naar de stal om de paarden te kijken. Eind januari 2004 kwam bij de fami lie Denissen een logeetje op stal, Loesje van Hans en Nicole Philip- sen. Anuschka vertelt dat Jill snel verliefd was op de pony. Om de jarige opa op 14 februari in 2004 te verrassen kocht oma een eer ste rijbroekje voor Jill en reed Jill voor het eerst in haar leven op de rug van een pony naar de jarige opa. Het paard liep zelfs met Jill in het zadel de woonkamer in bij opa Denissen. Een mooiere verrassing had Jill opa niet kunnen bezorgen. Sindsdien zijn Jill en Loesje onaf scheidelijk. Elke dag komt opa naar de boerderij van Jill's ouders om samen met Jill met de pony in de weer te zijn. Soms gaan ze samen op pad. Opa op de fiets, en Jill op haar pony. In het begin hield opa nog wel eens een teugel vast, maar de laatste tijd rijdt Jill als een volleerde amazone alleen. Het is in Meerlo een bekend beeld. Jill is dagelijks in de paardenstal te vinden. Ze poetst de pony, borstelt haar en vlecht geregeld de manen. De pony laat zich dat allemaal welgevallen. Als opa in de schuur aan het klussen is, is Jill meestal in de buurt aan het spelen met de paarden of gaat ze met Loesje naar buiten om op de binnenplaats te oefenen. En als Jill een ritje op de pony heeft gemaakt worden stee vast de hoeven van de viervoeter schoongekrabd met een krabber. Opa helpt even met het optillen van het been van het paard, legt die dan op het kistje en dan gaat de kleine meid als een hoefsmid aan het werk. '3 Anuschka vertelt dat als Jill een keer verdrietig is ze de woonka mer verlaat en meestal naar de stal gaat om haar verdriet te delen met de pony. "Dan treffen we haar aan. Knuffelend en aaiend bij de paar den', aldus de moeder. Jill is ook een kleuter die liever met haar ouders een ruitershop binnen wandelt dan een speelgoedzaak. Vaak mag Jill met opa en oma of haar ouders naar de paardencon- coursen in de regio.'Onlangs was ze ziek en had ze koorts. Maar ze zou en moest naar het concours, om Renate te zien rijden. Hebben we ze er heen gebracht en vanuit de auto heeft ze toen genoten van de paarden', aldus de moeder. Vooral bij de dressuurproeven kan ze urenlang kijken. Op de vraag wie zij een goede amazone vindt zegt ze: Anky van Grunsven vind ik heel leuk. Voor Anky heeft Jill in de loop der jaren al heel wat teke ningen en schilderijen gemaakt. Elke keer als Anky van Grunsven op de televisie is geweest maakt Jill weer een kunstwerkje. 'Ik ga de tekeningen binnenkort opstu ren naar Anky. Jill wil dit zo graag', aldus Anuschka.'Opa! Haal jij het papiertje even?', vraagt Jill terwijl ze achter de boerderij nog wat rondjes draait met Jill. Opa weet dan hoe laat het is. Hij heeft Jill een kleine dressuurproef geleerd. Opa staat langs de rijbak en leest vanaf het papiertje de comman do's die bij de proef horen: bij A in draf. Opa en Jill hopen dat ze ooit de première mogen beleven van de eerste officiële dressuurproef tij dens een concours. Het zal onge twijfeld een uniek moment zijn in de hippische wereld: een amazone van vier jaar. Dertig huizen en 25 appartementen in kloostertuin Bouwbedrijf Moeskops uit Bergeijk heeft het Tienrayse missieklooster St. Jozef met het omliggende terrein van bijna drie hectare gekocht van de Zusters van het Kost baar Bloed. Het klooster wordt doorverkocht aan horecaon dernemer Patrick van Soest uit Baarlo die het samen met zijn compagnon Sjaak Proosten uit Venlo gaat verbouwen tot een hotel van zeventig kamers. Sinds de laatste missiezusters zijn vertrokken naar Aarle-Rixtel staat het klooster aan de Kloos terstraat leeg. Wethouder Carla Brugman heeft een zwak voor het pand. "Toen ik twaalf jaar geleden hier kwam wonen dacht ik met een 'wat een prachtig gebouw'." Volgens Brugman is het driester renhotel bestemd voor toeristen en bedevaartgangers. "Ook kan het profiteren van de komst van de Floriade." De wethouder is blij dat het pand volledig intact blijft. Ook de later aangebouwde kapel blijft gehandhaafd. Het wordt een conferentiezaal. Binnenin zullen er allemaal nieuwe kamers komen. Maar de bestaande keuken blijft als keuken in gebruik terwijl de eetzaal het restaurant wordt. Van Soest, voormalig bedrijfs leider van het Campanile Hotel in Venlo, was donderdag niet aanwe zig in het parochiehuis. Zijn com pagnon Proosten wel. Samen rich ten ze een bedrijf op dat het hotel gaat exploiteren.'Tk ben afkomstig uit de sportwereld", zegt Proosten die vooral bekend is van het dar ten. Daar ontmoette hij Patrick van Soest. "Naast toeristen hopen we ook onderdak te bieden aan bezoekers van sportevenementen. Zoals het handboogtoernooi in Tienray. Ook willen we de bewo ners van de zorgappartementen erbij betrekken." Proosten wil niet zeggen hoe groot de inves tering wordt. "Maar het kost wel een paar centen. We hebben van tevoren een gedegen onderzoek verricht. Dat viel positief uit. We gaan kamers verhuren tegen een betaalbare prijs", aldus de Venlo- naar die verkondigde dat het hotel zo spoedig mogelijk verbouwd wordt zodat het nog voor de jaar wisseling geopend kan worden. Aan de voorkant van het kloos ter verschijnt een groot terras. De parkeerplaats komt aan de ach terzijde. Naast het parkeerterrein, op de plek van de voormalige moestuin, komt een appartemen tencomplex in twee bouwlagen met een spits dak. Het wordt een woonzorgcomplex met 25 appar tementen voor gehandicapten en senioren. Michiel van Summeren, project leider van Moeskops, zegt nog in onderhandeling te zijn met een grote regionale zorginstelling. De zorgappartementen kunnen al eer der gebouwd worden. De andere dertig woningen in de parkachtige kloostertuin komen pas na 2009 aan de beurt. Om Tienray niet te overvoeren met teveel wonin gen ineens is afgesproken dat het bouwplan op het terrein van de steenfabriek voorrang krijgt. Zodra deze wijk met 52 woningen helemaal af is, wordt gestart met woningbouw bij het klooster. Van Summeren vertelt dat Moes kops nooit de intentie heeft gehad het klooster te slopen. "Alhoewel die geluiden er wel waren in het dorp. Pas nadat we het van de zus ters gekocht hadden kwam Van Soest in beeld voor het hotel." Bouwbedrijf Moeskops heeft voor de ontwikkeling adviesbu reau BRO in de arm genomen. Want in de voormalige klooster tuin mag niet zomaar gebouwd worden. Er staan nogal wat monu mentale en waardevolle bomen die moeten blijven staan. Ook de Lourdesgrot zal gehandhaafd blij ven. Er komen in eerste instantie 26 woningen. Op de zichtloca- tie naast de kapel direct aan de Kloosterstraat verschijnen twee villa's. Daarachter komen, met de grote monumentale lindenboom en een pleintje als middelpunt, 24 woningen in het groen. Op de oude begraafplaats aan de achterzijde, grenzend aan Zon nehof, kunnen nog vier vrijstaan de woningen gebouwd worden. "Met de zusters is afgesproken dat we de begraafplaats de eerste tien jaar met rust laten", zegt Van Summeren. "Daarna kunnen de graven geruimd worden en mag er gebouwd worden." De huidige laan naast het klooster wordt de ontsluitingsweg. Wellicht dat aan de achterkant de weg wordt door getrokken naar Zonnehof. Mark Oosting van BRO is blij dat het voorheen besloten klooster terrein nu een open parkgebied wordt waar iedereen terecht kan. "Daarbij blijft het karakter van de kloostertuin behouden"verzekert hij. Enkele aanwezigen wilden meer weten over de bouwstijl. "Past dit wel bij het klooster?" Maar zover zijn de ontwikkelaars nog niet. Er is voorlopig niet meer dan een schetsplan dat door de architect nog helemaal uitgewerkt moet worden. Iemand wilde weten hoe hoog het appartementencomplex wordt. Hij kreeg als antwoord dat het gebouw lager wordt dan het klooster. "Het wordt zeker geen flatgebouw." Ook kwam het verzoek het perenlaantje met de fraaie perceau te behouden. Weer een ander miste de mogelijkheid tot vrijesectorbouw. En de bewo ners wilden op de hoogte gehou den blijven van de plannen. Wethouder Carla Brugman beloofde dat het niet bij deze ene bijeenkomst blijft. "We heb ben ons voorgenomen om meer en beter te communiceren. Als de plannen verder zijn uitgewerkt dan zullen we ze opnieuw aan u presenteren." Beachvolley Op het dorpsplein van Blitters- wijck waant men zich op zondag 9 juli op een subtropisch eiland ergens in de Stille Zuidzee. Het dorpsplein is die dag met onge veer 150 kuub fijn strandzand bedekt voor de eerste editie van het Blitterswicks beachvolleytoer- nooi. De Blitterswickse Beachboys houden in samenwerking met café de Zwart dit evenement. Er wordt gestreden onder het motto Gezel ligheid kent geen tijd, gezelligheid kent ook strijd. De opbrengst van het toernooi komt ten goede aan het Ronald McDonald Kin derfonds. Er staan verschillende stands op het plein, waarvan met de omzet gezinnen met een kind dat professionele zorg nodig heeft gesteund wordt. Het Blitterswicks Beachvolleytoernooi begint om 11.30 uur.Aansluitend vanaf 20.00 uur wordt de WK finale op groot scherm uitgezonden. Verder zijn er verschillende activiteiten zoals schminken, zomerse muziek en diverse eetgelegenheden. Deel name is alleen mogelijk met een team van minimaal vijf en maxi maal acht personen waarvan minimaal twee vrouwen. Het wedstrijdveld bestaat uit vier spe lers per team waarvan minimaal een vrouw. Deelname is mogelijk vanaf zestien jaar. Aanmelden kan via www.klaan- pop.nl/beachvolley. of kijk op www.cafedezwart.nl. Opgave in café de Zwart is ook mogelijk. Vogelmarkt Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 25 juni haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt kan men vogels of vogelbenodigdhe den kopen of verkopen. Ook is er op deze markt een vogelhandelaar aanwezig met een grote collec tie vogels, maar deze handelaar koopt ook vogels op die nog over zijn. Tevens is er op deze markt een boeken- en videostand waar men allerlei video's en boeken kan lenen. Dit is de laatste vogel markt van dit seizoen. De vogel markt wordt gehouden in sport en feestzalen complex 't Brugeind in Meerlo van 9-30 tot 12.00 uur. In verband met de dreiging van vogelgriep worden er geen kwar tels en duiven toegelaten op de markt. Het kleine dorpje Tienray krijgt de komende jaren te maken met twee grote bouw projecten. Op het terrein van de voormalige steenfabriek ontstaat een nieuwbouwwijk van 52 woningen. In de tuinen van missieklooster St. Jozef worden nog eens 55 wonin gen, waaronder 25 zorgappar tementen, gebouwd. Daarnaast wordt binnenkort gestart met de verbouwing van het kloos ter tot een hotel van zeventig kamers. De belangstelling was donder dagavond groot in het Tienrayse parochiehuis. Zo n honderdveer tig dorpsbewoners luisterden vol aandacht naar de presentaties. Het dorp van 1140 inwoners krijgt er na de grootscheepse uitbreiding circa 250 nieuwe bewoners bij. Een toename van ruim twintig procent. Daarnaast kunnen in het nieuwe hotel - vijftig tweeper soonskamers plus twintig een persoons - nog eens 120 toeristen verblijven. DeTienraynaren kregen donder dagavond in anderhalf uur tijd veel informatie over zich heen gestort. Er staat de komende tijd heel wat te gebeuren in hun dorp. Uit het applaus dat uit de zaal weerklonk blijkt dat de plannen op instem ming kunnen rekenen. Vooral de bestemming van het leegstaande en beeldbepalende klooster, begin vorige eeuw gebouwd, was een heikel punt. Allerlei wildwestver- halen deden de ronde. Wethouder Carla Brugman (PK) sprak de zaal toe: "Veel mensen hadden er zor gen over. Het klooster staat niet op de monumentenlijst. We zijn daar om erg blij dat we een enthousi aste ondernemer hebben gevon den. Er komt een driesterrenhotel voor toeristen. De buitenkant van het klooster blijft helemaal intact. Er wordt met heel veel respect met het gebouw omgegaan. Alle spookbeelden kunnen we nu ver drijven." Na afloop van de bijeenkomst bleek dat niet iedereen er hele maal gerust op is. De vrees bestaat al langer dat het een Polenhotel wordt. Het Tienrayse raadslid Ger Verstraelen (CDA) verzekert de ongeruste dorpsbewoners dat de gemeenteraad daar een stokje voor zal steken. Voordat met de verbouw gestart mag worden, moet de raad namelijk eerst de wij ziging van het bestemmingsplan goedkeuren. "Een toeristenhotel klinkt mooi. Maar als het niet goed draait, wat gebeurt er dan mee?", vroeg een inwoner zich af. Terwijl voorin de zaal de nieu we wethouder Brugman en de keurig in het pak gestoken initia tiefnemers vol enthousiasme hun verhaal deden, stond achterin voormalig wethouder Jac Derikx (CDA) wat verdekt opgesteld. Hij en zijn partij sneuvelden onlangs in het politieke geweld. Derikx, wethouder van ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kreeg het ver wijt te weinig daadkracht te tonen voor woningbouw. Derikx is wet houder af en weer gewoon raads lid.Terwijl hij achter de schermen de grote initiator was van de Tien rayse bouwprojecten. Drie maan den na de fatale raadsverkiezingen gaan anderen met de veren pron ken, zo voelt Derikx het. "Het doet inderdaad pijn. Heel veel pijn..." Toch houdt hij zich groot en zegt alweer over de grootste klap heen te zijn. Meubelfabriek Verstraelen moet wijken voor woningbouw De dorpskern van Tienray wordt de komende drie jaar een nieuwbouwwijk van 52 woningen rijker. Het braaklig gende terrein van de voorma lige steenfabriek wordt volge bouwd. Aannemersbedrijf Van Nieuwenhuizen-Jongen uit Venlo gaat samen met Leudal Ontwikkeling de bouw in drie fasen uitvoeren. Projectleider Rogier Huizinga vertelde afge lopen donderdag in het paro chiehuis dat het aannemersbe drijf eind dit jaar met de bouw wil starten aan de Leemweg en de Swolgenseweg. In 2009, nadat het pand van meu belfabriek Verstraelen is gesloopt, zal de nieuwbouwwijk voltooid zijn. Het bouwplan omvat twaalf goedkopere rijtjeshuizen (zowel koop als huur), zeven patiowonin gen, vier vrijstaande woningen en 29 halfvrijstaande huizen. Het uit breidingsgebied wordt begrensd door de Swolgenseweg, Leemweg, Nieuwe Baan en Zwanenweg. Huizinga, projectontwikkelaar van het Venlose aannemersbedrijf, zei dat de grond helemaal ver worven is. Ook de meubelfabriek van Verstraelen is opgekocht. "Verstraelen huurt momenteel het pand van ons. Hij is op zoek naar een andere locatie. Voorlopig kan hij nog blijven zitten", aldus Huizinga. De milieucirkel van de meubelfabriek ligt nu deels over het terrein. Van Nieuwenhuizen- Jongen wil evenwel snel aan de slag. De eerste fase omvat drie vrijstaande huizen aan de Swol genseweg plus twaalf rijtjeswo ningen, in twee blokken van zes, aan de Leemweg. Zij liggen buiten de milieucirkel. Middenop het ter rein verschijnt een groene buffer met bomen, een plantsoen en een speelterreintje. De zeven patiowoningen komen in de hoek Nieuwe Baan- Zwanenweg. Zij behoren tot de tweede fase. De patiowoningen zijn levensloopbestendig. Dit bete kent ondermeer dat de grootste slaapkamer plus een badkamer op de benedenverdieping komen. De derde fase is de omgeving van het pand Verstraelen waar half- vrijstaande woningen komen. Het gehele terrein heeft een opper vlakte van 2,2 hectare. Volgens Huizinga blijkt uit het woningonderzoek dat er in Tien ray voldoende behoefte is aan nieuwbouw. "52 woningen is niet gering voor Tienray. Het is een goed plan dat vrij ruim van opzet is. Er komen ook veel verschillen de woningen." Wethouder Carla Brugman (PK) meldt dat er veel starters op zoek zijn naar een huis. "Daarbij is er de laatste jaren weinig gebouwd in Tienray." In de nieuwe wijk komen tach tig tot negentig parkeerplaatsen. Deels op eigen terrein en deels in het openbare gebied. Een bewo ner van de Swolgenseweg zag de nieuwbouw niet zo zitten. "Wij raken straks al onze privacy kwijt. We zitten nu nog lekker vrij." Hui zinga reageerde dat de tuintjes van de nieuwe woningen grenzen aan de bestaande tuinen. "En u kijkt toch mooier uit op huizen dan op een oude fabriek." De Tienray- naar was niet overtuigd. "Laat de muur van de fabriek maar mooi staan." Ook de bewoners aan de Leemweg krijgen straks buren aan de achterzijde. De nieuwe huizen worden ontsloten via de Leem weg en de Zwanenweg. Het was een mooi gezicht toen afgelopen weekend vijfentwintig stoommachines en walsen door de dorpen van Meerlo en Wanssum puften. Kleine en grote machines, allemaal bestuurd door mannen en vrouwen. Onder aanvoering van Jan Weijers uit Geijsteren had men een kamp opgeslagen aan de Zwanenweg in Tienray. Daar kon men praten over de wederzijdse hobby: de stoommachine. Prach tige exemplaren waren te bezich tigen. Een van de hoogtepunten van het weekend was een korte toertocht in de omgeving. Weijers beet met zijn stoommachine de spits af. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlose amazone kleuter Jill Denissen Meerlo-Wanssum rtinitfp'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10