De Hypotheker biedt voordeligste spaarhypotheek 1200 euro voor Stichting Kind Sarde\ Basisschool Heide wint Techniek Toernooi Winnaar de grootste vlaai Gedenksteen bij Koningskerkje Bezorger in het zonnetje Themacafé in Venray TOTALE ZOMERCOLLECTIE 50% KORTING OP 2° PAAR Gehandicapten Platform Venray Positief beeld grootschalige milieucontrole 20% KORTING van 15-25 juni dames- en herenschoenen en/of tas korting op goedkoopste paar PEEL EN MAAS Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 9 Een perfect rapportcijfer voor De Hypotheker in Ven- ray. De spaarhypotheek van De Hypotheker is door de Consumentenbond voor het tweede jaar op rij uitgeroe pen tot de voordeligste van Nederland, met een volmaakte 10 als beoordeling. De Solide Koers Spaarhypotheek dankt de maximale score aan de lage kosten, inclusief rente, over een langere periode. "Prachtig! Het bewijst maar weer eens dat we niet óns belang, maar dat van de consument voor op stellen", reageert Jurriën Jacobsen, van De Hypotheker in Venray trots. De Consumentenbond verge leek voor zijn jaarlijkse test een veertigtal spaar- en aflossingsvrije hypotheken. De Solide Koers Spaarhypotheek, die De Hypothe ker ontwikkelde samen met de Direktbank en DBVVerzekeringen, kreeg als enige de maximale score van een tien. De Consumenten bond is zeer te spreken over het product. "Een aantrekkelijke hypo theek biedt niet alleen nu lage lasten, maar ook straks als u de rente opnieuw moet vastzetten", beschrijft de Consumentenbond de ideale vorm. Daaraan voldoet de Solide Koers Spaarhypotheek volgens de belangenorganisatie helemaal. Conclusie van de Consu mentenbond: "Zo krijgen voorde lige aanbieders altijd een streepje voor op tijdelijke prijsstunters." "De Hypotheker is dus niet zo'n tijdelijke prijsstunter, zoals veel van onze concurrenten", legt Jacobsen uit. "Wij doen met opzet niet mee aan speciale acties als rentekortingen en provisie retou racties. Die lijken op het eerste gezicht aantrekkelijk, maar een hypotheek moet meestal een jaar of dertig mee. En dan blijft er erg weinig over van die zogenaamde voordelen. Daarom kijken wij naar de structureel lage kosten voor de klant, gedurende de héle looptijd van de hypotheek. Daar is elke klant uiteindelijk het meest bij gebaat." De Solide Koers Spaarhypo theek van De Hypotheker laat in het klassement van de Consu mentenbond grote banken als de Rabobank, ABN Amro en de Post bank ver achter zich. Ook vorig jaar eindigde de Solide Koers Spaarhypotheek van De Hypothe ker bovenaan, toen overigens op een gedeelde eerste plaats. De Hypotheker wil er in haar dienstverlening voor zorgdragen dat de consument de juiste finan ciële beslissingen neemt. Van het kopen van een huis tot en met de oudedagsvoorziening krijgt de consument op zijn persoonlijke financiële situatie toegesneden advies. De Hypotheker bemiddelt tussen klanten en aanbieders van financiële producten, zoals ban ken, verzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen. Daarmee is De Hypotheker de grootste onafhankelijke organisatie op het gebied van hypotheken en finan ciële adviezen. De franchiseketen heeft 142 vestigingen, verspreid door het hele land. Op alle vesti gingen zijn hypotheekadviseurs in dienst. In ruim twee derde van de winkels is tevens een financiële coach werkzaam. De hypotheekadviseurs en de finan ciële coaches hebben landelijk erkende diploma's op hun vakge bied en beschikken over ruime ervaring. De Hypotheker biedt naast persoonlijk advies ook een uitgebreide website met online diensten, waar de consument zich uitgebreid kan oriënteren en een eerste advies kan krijgen. De Hypotheker bestaat ruim 20 jaar en heeft inmiddels aan 300.000 klanten hypotheekadvies en finan cieel advies gegeven. Omdat prettig wonen niet voor iedereen altijd vanzelfsprekend is, is De Hypotheker structureel sponsor van Villa Pardoes, een vakantieverblijf voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Zij kunnen er met hun ouders in een ontspannen omgeving genieten van alle (aangepaste) comfort die zij thuis vaak niet hebben. Meer informatie: www.hypothe- ker.nl. Aan Stichting Kind in Mill is door Kiwanis C lub de Rooyse Ladies een cheque van 1200 euro overhandigd. De Stichting en de kinderen waren zeer verheugd met deze mooie opbrengst welke het resultaat was van het geslaag de Moederdagontbijt dat de Rooy se Ladies in Venray verzorgden. Kiwanis Club de Rooyse Ladies heeft de Stichting Kind als fundrai- sing doel gekozen. Deze stichting zorgt voor crisisopvang van kinde ren uit de hele regio van nul tot en met tien jaar. Dat kan zijn van een dag tot een aantal weken. De kinderen komen weer tot rust en worden met veel liefde verzorgd. In september hoopt de stichting te kunnen verhuizen naar Langen- boom waar ze beschikking krijgen over een grotere woning, meer ruimte en ook meer slaapplaatsen teakhouten tuinmeubelen showroommodellen Van Deursen Bloemencentum voor de kinderen. Iedereen kan de stichting steunen middels finan ciële bijdragen, echter, ook speel goed en kleding zijn zeer wel kom. Men kan daarvoor contact opnemen met de Kiwanis Club de Rooyse Ladies. PEEL EN MAAS een abonnement waard Slachtofferhulp Slachtofferhulp Noord- en Mid- den-Limburg/Zuid-Limburg is een vrijwilligersorganisatie die slacht offers opvangt na misdrijven en verkeersongevallen. Slachtoffer hulp is werkzaam in heel Limburg en is voor de regio Venlo/Venray dringend opzoek naar nieuwe, enthousiaste vrijwilligers. Eind augustus start er weer een nieuwe basistraining. Men kan zich nu alvast opgeven. Slachtofferhulp is op zoek naar mensen met het hart op de juiste plek, die goed kunnen luisteren, met voldoende tijd, die van afwisseling houden, flexibel zijn en op zoek zijn naar een zin volle invulling van hun vrije tijd. Slachtofferhulp zorgt voor een uit gebreide basistraining, interessant en gevarieerd werk, persoonlijke en intensieve begeleiding, een prettige collegiale sfeer, eigen ver antwoordelijkheid en een grote mate van zelfstandigheid, een ruim aanbod van deskundigheids bevordering en een goede onkos tenvergoeding. Belangstellenden krijgen via tel. 0900-0101 geheel vrijblijvend een informatiepak ketje toegestuurd. Voor vijfhonderd leerlingen van zestig basisscholen streden vorige week in Het Land van Ooit in Dru- nen tegen andere scholen om de hoofdprijzen van het Techniek Toernooi 2006. Na intensieve voorbereiding presenteerden de leerlingen uit de groepen 1 tot en met 8 hun bouwwerken. Naast de teamwed strijden dongen ook individuele leerlingen mee naar prijzen met eigengemaakte werkstukken over techniek. Hoogleraren van Neder landse universiteiten en de tech niek docent van Pabo de Kempel jureerden. Astrofysicus Vincent Icke reikte de prijzen uit. Aan het eind van de dag kregen alle deel nemers hun bul uit handen van de jury. Basisschool De Hei uit Heide behaalde, uit de elf groepen leer lingen van groep 3-4 die met een waterxylofoon deelnamen een eerste prijs. De vier kinderen kre gen een fotocamera en leerkracht, juffrouw Joke Kessels mocht uit handen van Vincent Icke een cheque ter waarde van 3000 euro ontvangen om een techniektoren te kopen. Volgend jaar vindt het techniek toernooi op 7 juni plaats en basisscholen kunnen zich nu al via www.techniektoernooi.nl. opgeven. Begin juni werd bij Gommans De Echte Bakker een wedstrijd gehouden waarbij bezoekers van de bakkerswinkel het gewicht konden raden van de grootste vlaai van Venray. "De actie mag zeer geslaagd worden genoemd", aldus Joep Gommans van Gommans De Echte Bakker. "Enkele honderden mensen maakten gebruik van de actie, er is veel afgelachen waar door de amusementswaarde erg hoog was. Dat de schattingen erg uiteen liepen blijkt wel uit de inventarisatie van de honderden bonnetjes die zijn ingeleverd. Je komt schattingen tegen van twee tot 80 kilo!. Dat is natuurlijk wel een erg extreem verschil." Het werkelijke gewicht van de vlaai bleek na nauwkeurig meten 14.735 gram. Uit de bonnetjes is gebleken dat met een verschil van slechts 45 gram (schatting was 14.780 gram) de winnaar van de wedstrijd de heer of mevrouw A. Smits is geworden. Een verdiende tweede plaats met een verschil van 85 gram (schatting was 14.650 gram) is voor Iris en Jeroen Pan huis. Deze twee winnaars verde len de prijzen die ter beschikking stonden; Een Sony DVD-recorder en een Sony MP-3 speler van 6gb. De totale waarde van deze twee audioapparaten bedraagt ruim 500 euro. De prijswinnaars zijn reeds telefonisch op de hoogte gesteld en de prijsoverdracht zal volgende week plaatsvinden. Burgemeester van Soest heeft afgelopen weekend een gedenk steen onthuld bij het Vierlings- beekse Koningskerkje. Na de sloop van het oude Concordia (2004) heeft de begraafplaats van het Koningskerkje dit voorjaar aan die zijde een nieuwe muur gekregen. In deze muur is aan de kant van D'n Hit een gedenksteen ingemet seld. De woorden op deze steen schetsen in het kort de geschie denis van de muur rondom het Koningskerkje. Het ruim 150 jaar oude kerkje was in de 19de eeuw al bijna vanaf het begin omsloten door een muur. Toen in 1906 café Concordia werd gebouwd, werd een gedeelte van die muur in dat pand opgenomen, ook 'verdwe nen' er stukken muur tijdens late re uitbreidingen. Nu staat er weer een muur op de oude plek naast het nieuwe straatje. De tekst staat geschreven in het Latijn betekent: gebouwd langzamerhand afgebro ken ben ik opnieuw hersteld in 2006. De gedenksteen zelf omvat ook ruim 150 jaar geschiedenis, hij is namelijk afkomstig uit de oude vloer van het kerkje en heeft dus in die tijd ook heel wat mee gemaakt. De gedenksteen is op 10 juni officieel onthuld door de bur gemeester van Boxmeer Karei van Soest. In aanwezigheid van een aantal omwonenden en Vrienden van het Koningskerkje, vertelde hij over het bijzondere en prach tige karakteristieke uiterlijk van dit oude stukje Vierlingsbeek. Voor het Koningskerkje mar keert de onthulling van de gedenksteen ook de afsluiting van een periode waarin de eerste aan blik van het mooie kerkje ontsierd werd door hekwerk en steigers die nu eenmaal bij slopen en bou wen horen. Een aanblik die niet in de smaak viel bij de bruidsparen die het Koningskerkje graag als locatie voor hun huwelijk wilden kiezen. Nu echter omsluit een fraaie muur de kerkhoftuin en geeft weer beschutting aan de oude graven. Het pand ernaast is klaar, nieuwe bewoners zijn er ingetrok ken en de omgeving ligt er weer moor bij. Het Koningskerkje oogt ook aan de buitenkant weer als een aantrekkelijke locatie voor huwelijken en andere activiteiten die er plaatsvinden. Jacques Wismans werd afgelo pen dinsdag door medewerkers van Maaltijdservice Noord-Lim burg in het zonnetje gezet. Wis mans kreeg deze dag de Synthes- espeld uitgereikt, met natuurlijk een boeket bloemen voor zijn echtgenote. Wismans brengt als vrijwilliger al vijftien jaar lang de maaltijden bij ouderen in onder andere Ven ray, Grubbenvorst en Arcen. Een hele prestatie gezien zijn bijna 77-jarige leeftijd. Jacques Wis mans rijdt een keer per week een vaste ronde in Venray, waarbij hij warme maaltijden bezorgd. Het eten wordt bereid in de keuken van verzorgingshuis het Schutters veld. De bezorging bij de mensen thuis gebeurd door vrijwilligers. Op donderdag meldt Wismans zich bij de keuken van Schutters veld om de maaltijden op te halen. Dan gaat de route beginnen. Veel tijd om te kletsen met de oude ren heeft hij echter niet. Iedere minuut die verloren gaat, betekent dat de temperatuur omlaag gaat. Na afloop van de route gaat hij weer naar Schuttersveld om de lege maaltijdsets terug te brengen. Ook bezorgt Wismans koelver smaaltijden op dinsdagmiddag. Hij brengt dan de maaltijden in omge ving Arcen of in Grubbenvorst en omstreken. Hij is een graag gezien persoon, waarbij hij de sociale contacten bij oudere mensen van groot belang vindt. In café-zaal de Evenaar wordt op donderdag 22 juni een the macafé over het onderwerp Op jezelf wonen. De formule van het themacafé slaat zo goed aan dat is besloten om in navolging van het themacafé Venlo ook in Ven ray te beginnen. Marion Colbers, medewerker bij MEE Noord en Midden Limburg, vertelt over dit initiatief; "Mensen komen naar het themacafé om met elkaar te praten over onderwerpen die ze belangrijk vinden. Dat kan over van alles zijn: over werk, vrije tijd, vriendschap, wonen, gezond leven en ga zo maar door.' Het themacafé is bedoeld voor alle mensen met een lichte verstande lijke beperking van boven de acht tien jaar. "Sommigen wonen nog thuis, anderen wonen zelfstandig", voegt Marion er aan toe."De mees ten werken bij de NLW-bedrijven of hebben werk gevonden in het vrije bedrijf.' In Venlo is het the macafé een succes. Bezoekers komen er graag, omdat ze nieuwe vrienden ontmoeten.'Gezelligheid staat voorop', gaat Marion verder. 'De eerste keer is altijd een beetje spannend, maar we hopen dat veel mensen op 22 juni naar Café- Zaal de Evenaar komen. Iedereen krijgt twee gratis consumpties. En een thema dat zeker aanspreekt. Grappige toneelstukjes zorgen ervoor dat de bezoekers zich snel op hun gemak voelen." De Eve naar ligt aan de Merseloseweg in Venray. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Het themacafé wordt eens per twee maanden gehouden. Bij de voorbe reidingen zijn steeds ook enkele mensen met een licht verstande lijke beperking betrokken. Meer informatie is te verkrijgen bij MEE Noord en Midden Limburg via tel. (077)3961515. De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Het Gehandicapten Platform Venray (GPV) is al meer dan tien jaar actief om de belangen van mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking te beharti gen. Deze belangenbehartiging omvat een groot aantal zaken zoals: het voortdurend volgen van de ontwikkelingen van zowel lan delijke wetgeving als het lokaal beleid betreffende o.a. de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) en de Wet Werk en Bij stand (WWB). Het GPV voert hier over regelmatig overleg met de Gemeente en maakt deel uit van de Cliëntenraad WWB. Toeganke lijkheid van gemeentehuis, zieken huis, horecabedrijven en andere openbare gebouwen. Hierover is regelmatig overleg met betrokken instanties. Voor dit jaar heeft de werkgroep BTB (Bereikbaarheid, Toegankelijkheid, Bruikbaarheid) o.a. een bezoek aan de gemeen schapshuizen in de gemeente Venray op het programma staan om te beoordelen of deze toegan kelijk zijn voor gehandicapten. Regelgeving m.b.t. woningaanpas sing; hiermee wordt bevordert dat mensen zo lang mogelijk in hun eigen huis kunnen blijven wonen. Ontwikkelingen binnen het open baar vervoer. Zoals bekend wordt het openbaar vervoer de komende jaren door een nieuwe vervoers onderneming uitgevoerd. Er zijn echter nog de nodige obstakels en vraagtekens. Welke aanpassin gen komen er bij de treinstations zodat de trein gemakkelijk toegan kelijk wordt voor gehandicapten? De Deeltaxi is een goed functio nerend en betaalbaar vervoerssy steem voor vervoer van deur tot deur. Kunnen we bij de Regiotaxi dezelfde betaalbare service ver wachten voor mensen met een beperking? Het bevorderen van aanpassingen van bestratingen in het winkelgebied en overige plaat sen voor gebruikers van scootmo- bielen, rollaters, invalidenwagens enzovoort. Dit vormt onderdeel van het Gebiedsgericht werken. Ook hierover is regelmatig overleg met de gemeente en worden er door het GPV plekken en situaties aangegeven waar aanpassingen of verbeteringen wenselijk zijn. Bovenstaande aandachtspunten omvatten een deel van de werk zaamheden waar het GPV zich mee bezig houdt. Om overal vol doende aandacht aan te kunnen besteden is het zeer wenselijk dat er ter zake deskundige bestuurs leden en werkgroepsleden zijn die de belangen van mensen met een beperking zo optimaal mogelijk behartigen. Wie hiervoor belangstelling heeft en zich daad werkelijk inzetten voor de gehan dicapte medemens kan contact opnemen met het secretariaat via tel. (0478)586036 of e-mail b_v_ berlo@hetnet .nl. Vorige week donderdag en vrijdag hebben meer dan hon derd Limburgse handhavers (dertig overheden) onaange kondigde milieucontroles in heel Limburg uitgevoerd. Hier bij lag met name de nadruk op de handhaving in het buiten gebied en de controle op de verwijdering van elektronica- afval (wit- en bruingoed, com puters ed.). In totaal zijn 237 controles uitgevoerd, waarvan 105 controleactiviteiten in het buitengebied en 132 controles bij bedrijven. De geconstateer de overtredingen zijn vooral de gebruikelijke zaken die ook tijdens reguliere acties wor den aangetroffen. Tijdens de Limburgse actie zijn er geen uitzonderlijke zaken aan getroffen. Er zijn 237 controles uitgevoerd die zich richtten op alle aspecten (kleursporen) van het milieubeleid: natuur en land schap (groen), bedrijven (grijs), ruimtelijke ordening (rood) en water (blauw). De 237 controles Sportieve honden De DOG houdt in samenwerking met Dierencentrum Sevenum op zaterdag 17 en zondag 18 juni voor de derde keer de Dog Chow Incredible Dog Challenge. Dit tweedaagse evenement vindt plaats op het terrein van Dierencentrum Sevenum in Sevenum. Twee dagen lang sporten voor honden. Tijdens de Incredible Dog Challenge kan men deelnemen aan wedstrijden van verschillende hondensporten als: dogfrisbee Freestyle, dogfrisbee toss fetch, dogTrail, breitensport, weaving poles en dog diving. Elke sport heeft een winnend team. Dit winnende team krijgt de titel Incredible Team en wordt daarmee de beste van Europa! Uiteraard wordt de winnaar beloond met een prijs. Naast het wedstrijdelement is er voor de honden nog veel meer te beleven. Zo is er een hondenzwembad waar de honden heerlijk kun nen afkoelen na al die inspanningen en een speelgelegenheid waar de honden samen kunnen stoeien. Ook honden die niet deelnemen aan de wedstrijden kunnen hier gebruik van maken. Tijdens beide dagen zijn er stands op het terrein met verschillende producten voor hon den. Zo kan men bij de Dog Chow stand de hond incredible voeding laten proeven. Maar ook aan het plezier van de baasjes is gedacht! Men kan ervoor kiezen om te overnachten op de bijbehorende camping. Het terrein is voorzien van een kantine en douches en toiletten. Op zaterdagavond wordt er een barbecue gehouden met een live muziek feestavond. Voor meer informatie kan men kijken op www.incredible- dog-challenge.com. hebben geleid tot 130 constaterin gen waarvan in eerste instantie 19 strafrechtelijk en 111 bestuurlijk zijn opgepakt. In een aantal geval len vindt nog nader onderzoek plaats. Tijdens de actie zijn met betrekkingen tot de controle op de verwijdering van elektronica- afval, 39 inzamelbedrijven onaan gekondigd gecontroleerd. Bij de detaillisten van elektronica-afval ontbreekt nog al eens een goede registratie van de afgifte van het afval. In totaal zijn 13 overtre dingen vastgesteld, waarvan een aantal constateringen zijn over gedragen aan andere bevoegde handhavingpartners in de verwij deringsketen. Zo is informatie over mogelijke illegale handel met elektronica- afval aan de VROM-inspectie ver strekt, waarop vervolgcontroles zijn aangezet. In het buitengebied zijn gebrui kelijke constateringen gedaan, zoals het dumpen van afval, het illegaal vellen van bomen, het lozen van verontreinigd afvalwa ter, het strijdig gebruik van gron den en het illegaal bouwen. 11 processen-verbaal zijn opgemaakt voor illegaal vissen. In de provincie Limburg gingen vanaf donderdag 1 juni 06.00 uur tot en met vrijdag 2 juni 18.00 uur meer dan 100 handhavers gezamenlijk op pad om diverse geselecteerde controles uit te voeren. Medewerkers van onder andere gemeenten, politie, water schappen, AID, Rijkswaterstaat, VROM-inspectie en provincie waren actief tijdens deze groot scheepse actie. Doel van de actie was om naast het controleren van het naleefgedrag, te kijken hoe de samenwerking bij ketentoezicht (elektronica-afval) kan worden gestimuleerd. Reeds in 2000 nam de provincie Limburg als eerste provincie het initiatief voor het uitvoeren van diverse onaangekondigde geza menlijke milieucontroles. veldstraat 5. Deurne, 0493-312102 www.bloemendeume.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9