350 kinderen kunnen zich één dag helemaal uitleven Geld verdienen aan afval Brandweer in De Kleine Circustent s Avondvierdaagse: ruim 3200 wandelaars Ingezonden Nieuw kantoor Janssen de Jong llpKf Passi FLora PEEL EN MAAS TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 7 Castenray staat zaterdag 17 juni in het teken van Rollebol 2006 Aparte inzameling 'waardevol' afval levert burgers voordeel op Castenray zal zaterdag 17 juni in het teken staan van de jaarlijkse sport- en spellendag Rollebol. Dit jaar hebben 360 kinderen zich ingeschreven voor Rollebol. Kinderen die lid zijn van één van de zeven participerende jeugdvereni gingen, kunnen meedoen aan deze sport- en spellendag. Kin deren kunnen zich helemaal uitleven in de drie soorten activiteiten van Rollebol. Rollebol is al sinds 1983 een jaarlijks terugkerend evenement voor kinderen van 6 t/m 13 jaar. Rollebol wordt in samenwerking door zeven jeugdverenigingen uit de omgeving georganiseerd. Ieder jaar vindt het evenement op een andere locatie plaats. Vorig jaar heeft jeugdvereniging Jong Arcen Rollebol georganiseerd, dit jaar is SJW Castenray de gastheer. De deelnemende jeugdverenigingen zijn Sirene '99 uit Lomm, SJW Cas- tenrayjong Arcen, De Springplank uit Venray, de Hobbits uit Kessel ADOR uit Oostum en de winnaar van vorig jaar SJM Oirlo. Rollebol vindt altijd plaats in de maand juni. De activiteiten die dit jaar worden georganiseerd, zijn een carport spellentocht, WK- voetbal spellen en een zeskamp. Zaterdag 17 juni zal 'half Casten ray' worden gebruikt voor Rol lebol. Kinderen kunnen de hele dag in teamverband leuke spellen doen, zich uitleven en zijn gezel lig samen. JolandaVullings en Regi Classens van de organiserende jeugdvereniging SJW Castenray: "Er zijn drie verschillende catego rieën samengesteld. Kinderen kun nen dus in hun eigen leeftijdscate gorie deelnemen aan de spellen. Het is ieder jaar weer fascinerend om te zien hoeveel kinderen mee doen. Ook is het geweldig om te ervaren hoeveel vrijwilligers weer meehelpen, want zonder hen is het niet mogelijk om zoiets te organiseren. Dit is het vierde jaar dat ik bij de organisatie betrokken ben en ieder jaar is het weer 'kic ken'." Kinderen die willen deelnemen aan Rollebol moeten aangesloten zijn bij één van de zeven jeugdver enigingen. Als dat zo is, kunnen ze kosteloos deelnemen aan de spel lendag. "Het is mooi hoe het hele dorp meeleeft met deze dag. Alle mensen die we hebben gevraagd om hun carport beschikbaar te stellen, deden meteen mee." Ruim 360 kinderen zullen deel nemen aan Rollebol 2006. Als de begeleiding wordt meegerekend, zullen er 450 tot 500 mensen bij Rollebol betrokken zijn. Rollebol is al sinds 1983 een jaarlijks terugkerend evenement voor kinderen van 6 t/m 13 jaar Rollebol zal zaterdag 17 juni om tien uur worden geopend met het hijsen van de Rollebol-vlag en de vlaggen van de zeven jeugdvereni gingen. Na de opening zullen de verschillende spelrondes begin nen. Als de kinderen moe maar voldaan zijn, is er rond half vijf de prijsuitreiking en de afsluiting van Rollebol 2006. Iedereen die het leuk vindt om te gaan kijken bij Rollebol, is van harte welkom. Het centrale punt van de dag is tegenover het gemeenschapshuis in Castenray. Op kinderdagverblijf De kleine Circustent komen gedurende het hele jaar allerlei thema's aan de orde. Gedurende drie weken wordt er dan door kinderen en leidsters gewerkt aan een bepaald thema. Onlangs werd het thema Beroepen op een wel heel spec taculaire wijze afgesloten. Twee leden van de vrijwillige brand weer van Venray kwamen met een echte brandweerauto op bezoek om op die manier de kinderen te laten zien wat het beroep van brandweerman of -vrouw inhoudt. In de voorafgaande weken was er op alle acht groepen op De kleine Circustent al op allerlei manieren kennis gemaakt met verschillende beroepen. Zo werd er van alles geknutseld en geplakt, toepasse lijke liedjes gezongen en voorge lezen rond het beroep wat op de groep centraal stond. Ook gingen de kinderen kijken bij de slager, de bakker en de schilder en gingen vervolgens aan de slag met het Eindstraat 12, tel. 581553 bakken van de gekochte worst jes, zelf broodjes en appelflappen bakken en het schilderen van de stoepen met echte schilders kwasten en (waterverf) uit echte verfemmers. Het hoogtepunt was toch wel toen er op de dag dat dit thema werd afgesloten een echte brandweerauto kwam voor rijden. Alle groepen mochten om de beurt komen kijken. De kinde ren mochten de brandweerspuit vasthouden, de brandweerhelm passen en zelfs met de hele groep in de brandweerauto zitten op de plaats waar anders de brand weermannen zitten. Dit alles werd mogelijk gemaakt door de spon tane inzet van 2 leden van de vrij willige brandweer van Venray, die de kinderen helemaal enthousiast wisten te maken voor het beroep van brandweerman of -vrouw. Na deze indrukwekkende erva ring kwam rond de middagmaaltijd ook nog een 'echte' bakker op alle groepen langs met een mand vol warme broodjes, brooddeeg om te kneden en allerlei andere bakkers spullen. Op deze manier werd het thema beroepen afgesloten. Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad Ysselsteyn ver gadert op maandag 19 juni vanaf 20.00 uur in zaal Roelanzia. Op de agenda staan onder andere de bespreking van het DOP en het verslag van het dorpsradenover- leg. De 48e Avondvierdaagse is afge lopen zondag afgesloten met een fantastisch défilé in het centrum van Venray. Er deden dit jaar ruim 3200 wandelaars mee aan dit jaar lijkse festijn. De belangrijkste uit slagen: Groepen 3 kilometer onder bouw basisscholen: 1) St. Oda Ysselsteyn 410 punten. 2) De Kruudwis 409- 3) Antonius Veulen 408. Gelegenheidsgroep: 1) De Stap pertjes Meerlo 395. Groepen 5 kilometer onder bouw basisscholen: 1) Coninxhof 804. 2) De Hommel. 3) De Hom mel 802 Middenbouw basisscholen: 1) De Hommel 808. 2) De Hommel 807.3) De Toverbal 806. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Gelegenheidsgroepen: 1) Kleine Jeugd Castenray 821. 2) gymnas tiekvereniging Wanssum 809- 3) De Stappertjes Meerlo 803- Groepen 10 kilometer midden bouw basisscholen; 1) De Meule- beek Oostrum 794. 2) St. Petrus- Banden 792.3) De Foekepot 790. Bovenbouw basisscholen: 1) Antonius Veulen 805. 2) St. Oda Ysselsteyn 801. 3) De Kruudwis 799. Gelegenheidsgroepen: 1) gym nastiekvereniging Wanssum 8 1 6 2) Stichting Jeugdwerk Castenray 804. 3) Stichting Jongerenwerk Machutus Oirlo 803- Groepen 15 kilometer bovenbouw basisscholen: 1) De Landweert 795.2) D e Meent 783- 3) De Hommel 782. Gelegenheidsgroep: 1)WK Stap pers 777. De gemeente Venray denkt in de toekomst geld te kunnen verdienen aan het afval. Door de gescheiden inzameling van 'waardevolle' afvalproduc ten als blik, frisdrankflessen, drankenkartons, melkpakken en kunststof zeep- en sham pooflacons. De firma BWaste uit Deventer biedt een prijs van 220 euro per ton. Het jaar lijkse voordeel bedraagt onge veer 56.000 euro. Dit betekent een verlaging van de afvalstoffenheffing van 3 tot 4 euro per huishouden. Als de nieuwe aanpak succesvol blijkt, dan kan het voordeel voor de burgers nog hoger uitvallen. De gemeente Venray moet wel eerst flink investeren. Er worden zeven retourterminals aangeschaft voor de inzameling van blik en PET- flessen. Ze komen te staan bij het Raayland College en bij super markten. Daarnaast worden er achttien ondergrondse containers aangeschaft voor drankenkartons, melkpakken en kunststof flacons. Ze worden binnenkort geplaatst bij alle supermarkten in Venray en in de dorpen Leunen, Oostrum en Ysselsteyn. Tegelijkertijd worden de boven grondse glascontainers verwijderd en vervangen door ondergrondse inzamelbakken. De supermarkten zijn bereid mee te betalen aan de aanschaf van de volautomatische retourter minals. Met het Raayland College wordt daarover nog onderhan deld. Naast de inkomsten uit het aanbieden van blik en PET-flessen zijn er ook reclame-inkomsten te verwerven. Een reclamebureau uit Nijmegen verzorgt de plaatsing van reclameborden bij de termi nals en ondergrondse containers. Daarnaast worden alle stadsplat tegronden gratis vervangen en onderhouden. De financiële voor delen overstijgen ruimschoots de jaarlijkse investeringslasten (rente en afschrijving). Het zwerfafval zal afnemen en door het gescheiden inzamelen van 'waardevol' afval vermindert de totale afvalstroom wat een voordeel oplevert bij de ophaal- en verwerkingskosten. De gemeente krijgt ook een bijdrage van de stichting Ned- vang (Nederland Van Afval Naar Grondstof). De verwachting is dat de opbrengstprijs van blik en PET- flessen als grondstofvervangers alleen maar zal stijgen gezien de groeimarkt. GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Keuring door bouwcoach De eigenaren van achttien patiowoningen in de Torenvalk en Buizerdlaan in Venray hebben zich,onder de paraplu van de Ver eniging eigen huis verenigd in de kopersvereniging Aan den Heuvel Venray, waardoor zij tijdens de bouw begeleid worden door een bouwcoach. Op deze manier zijn zij een volwaardige gesprekspart ner voor de aannemer. Anderzijds is de bouwondernemer blij met dit betrekkelijk nieuw fenomeen. Vraagstukken betreffende de bouw kunnen op verenigingsni veau worden besproken in plaats van met elke koper afzonderlijk. Echte bouwtecïinische zaken kunnen met de bouwcoach (een architect) worden besproken. In opdracht van de kopersvereniging is afgelopen dinsdag de eerste van de drie keuringen verricht door de bouwcoach van de Vereniging eigen huis. De bouwcoach heeft de aannemer gewezen op enkele punten die verbeterd moeten worden of welke extra aandacht behoeven. Over het algemeen was de bouwcoach ruim tevreden over de uitvoering van de bouw werkzaamheden tot nu toe. De woningen worden gebouwd door Berben Bouw uit Herten. De keu ring werd uitgevoerd in het bijzijn van de projectleider en de uitvoer der van de firma Berben Bouw en het bestuur van de Kopersvereni ging. Autoruitreparatie Er bestaat op zaterdag 17 juni de mogelijkheid de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren is vervangen nog de enige mogelijkheid, dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een reparatie moge lijk. Een ruitreparatie is vanaf WA geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim. Wel de groene kaart of polis meebren gen voor de juiste gegevens. De regeling geldt niet voor Centraal Beheer-verzekerden. Men kan hier tevens terecht voor kenteken gra veren tegen autodiefstal.Alle auto ruiten kunnen worden voorzien van een onuitwisbaar kenteken nummer. Deze methode wordt aanbevolen door ondemeer verze keringsmaatschappijen, politie en ANWB Het is niet nodig om een afspraak te maken. De dag wordt gehouden bij Sportcentrum De Sprank in Venray en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Brief Heeft u ook tranen van medele ven en emotie in de ogen gekre gen bij het lezen van het artikel in deze krant van vorige week over gelijke kansen bedrijven De Brier. De politiek spreekt zich uit voor een gelijke behandeling. Als ik lees, dat WD, CDA en PvdA samen van mening zijn, dat toezeggingen door de gemeente, en deze zijn concreet aanwezig, nagekomen moeten worden dan moet dit toch ook, zij hebben toch samen een meerderheid in de raad en zouden dit kunnen afdwingen maar ja, woorden zijn zoals ieder een weet in de politiek, woorden en nog in de verste verte geen daden. Het zou deze partijen sieren ver voor de volgende ver kiezingen nu eens ruggengraat te tonen. Kom" op meneer van der Kruijf (WD), meneer Emons (PvdA) en meneer Michels (CDA) bewijs nu eens dat jullie op een eerlijke wijze politiek bedrijven en fluit de wethouder terug nu eens niet alleen een grote mond opzetten maar iets doen, ik ben ervan overtuigd, dat de Venrayse kiezer dat zal waarderen. Ervan uit gaande, dat het artikel Gelijke kansen op de Brier juist is, merk ik op dat als de wethouder zegt dat de bedrijven op de hoogte zijn van de huidige situatie hij weer een pertinente leugen vertelt. De bedrijven zijn absoluut niet op de hoogte maar zijn vanaf het begin om de tuin geleid. Zelfs zover, dat bijvoorbeeld H. Oudenhoven werkend bij de gemeente tot vier maal toe bedrij ven heeft bezocht om met hun te bespreken hoe inpassing moge lijk zou zijn, en met de bedrijven schetsen en tekeningen heeft gemaakt, maar tenslotte met de mededeling kwam 'de grond is nu van 3 W vastgoed en die mogen volgens de wethouder nu bepalen wat ze willen, en ze willen jullie niet'. Het verhaal van de wethou der dat voorzichtigheid geboden is en versnippering moet worden voorkomen en concurrentie geme den is ook een drogreden. Con currentie is immers een van de spelregels van zaken doen en wat bedoeld hij met versnippering het gaat hier immers over een relatief klein bedrijventerrein, en maxi- Door de groei van de werk zaamheden in Noord-Limburg heeft Janssen de Jong Project ontwikkeling een vijfde kantoor in gebruik genomen. Een team van acht mensen is daarvoor van het hoofdkantoor in Son naar het nieuwe kantoor in Venray ver huisd. Afgelopen maandag werd het kantoor, gelegen aan het Kei- zersveld 47B, officieel geopend door de heer Driessen, Gedepu teerde van de Provincie Limburg. Janssen de Jong Groep is actief in de bouwnijverheid, voornamelijk in Nederland en in de Nederland se Antillen. De groep richt zich op infrastructuur, systeembouw, projectontwikkeling en bouw. In 2005 bedroeg de omzet circa 400 miljoen euro. Janssen de Jong Projectontwikkeling richt zich als zelfstandige, risicodragende ont wikkelaar binnen Janssen de Jong Groep op projectontwikkeling in de ruimste zin van het woord: woningen, kantoren en winkels, maar ook (en met name) bedrijfs verzamelgebouwen, scholen, (her- ontwikkelde) wijken en bestem mingsplannen. Het werkterrein bestaat uit heel Nederland. Janssen de Jong Projectontwikkeling heeft haar hoofdkantoor in Son en Breugel en regiokantoren in Bodegraven, Hengelo, Venray en Maastricht. maal vier bedrijven die direct aan het nieuwe project grenzen. Het wordt nog erger, als de wethouder verklaart, alleen mee te willen wer ken aan het verlenen van vergun ning aan de huidige ondernemers als de nieuwbouw geheel is ver huurd, hij heeft vrees dat anders het nieuwe bedrijven terrein niet geheel zal worden verhuurd en bezet. Toch te zot voor woorden: een vastgoed makelaar eerst voor een prikje grond verkopen en ver volgens deze de hand boven het hoofd houden en beschermen met betrekking tot zijn vak het verhuren van projecten. Realiseert de wethouder zich wel, dat dit een verstrengeling van belangen is. Heeft hij toen de grond voor een veel te lage prijs werd verkocht als compensatie inzicht en inspraak geëist in de voorwaarden van de verhuur, inzicht en inspraak in het vaststellen van de (kale) huur prijs die gevraagd mag worden in samenhang met de betaalde prijs voor de grond, zodat een gunstig klimaat kon worden geschapen voor ondernemers. Hij zal zich hopelijk toch wel realiseren, dat verhuur en leeg stand ook afhankelijk zijn van gevraagde huurbedragen en de investering die een ondernemer moet ophoesten. Wedden van niet, 3 W maakt nu de dienst uit. Als deze vervolgens de prijzen zoals op de Hulst indertijd gevraagd hanteert voorspel ik nu al, dat veel ondernemers zullen moeten afhaken en die het wel proberen zullen het niet kunnen bolwerken in de toekomst, op de hele grote landelijke jongens na. Dezelfde makelaar heeft ook de woningen op het Gouden Leeuw terrein in de aanbieding, het verwonderd de wethouder, dat de verkoop daar stagneert. Heeft hij daar dan wel enig inzicht waarom het stagneert, is de prijs van deze woningen wel reëel of maakt deze ook hier handig gebruik van zijn monopo liepositie? Een project als de Gou den Leeuw ophangen aan welke makelaar dan ook die mag eisen, dat er pas mag worden begonnen als vijftig procent van bovendien ook nog door hem te bouwen appartementen zijn verkocht is toch ook niet erg handig. Dat kan zeer schadelijk voor de gemeente uitpakken en dat doet het nu dus ook al. Komt het bij de wethouder niet op, dat 3 W veel slimmer en sluwer is dan de betrokkenen bij de gemeente en kennelijk keer op keer de voorwaarden van con tracten zo weet te maken, dat de gemeente als er een probleem optreedt steeds aan het kortste eind trekt. In vorige artikelen heb ik de vraag gesteld wie heeft er bij de gemeente zo'n plaat voor de kop of wie wordt er bij de gemeente eigenlijk beter van als een makelaar die de gemeente met het project de Hulst 2 al zo veel geld heeft gekost en die ken nelijk alle macht heeft op het mil joenen project de Gouden Leeuw en nu ook de Brier openlijk wordt gesteund en vooral ook op allerlei manieren zo wordt bevoordeeld. Omdat de schijn wel erg tegen de wethouder is resteert mijn slot vraag. Mijnheer Heidens, bent u dat? Frans van de Kamp, Venray HOVENIERS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7