Ruim 2000 kilometer fietsen voor Hospice Zenit Het gezicht van Ariaens Modeschoenen gaat genieten Eindgebruikers en gemeente tekenen convenant MFC Mc cwspwü Gemeente gaat werken aan positief imago WIJ BEDANKEN BOY VOOR ZIJN ENTHOUSIASTE INZET. 1 %1 Niets! Laat u inspireren PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 5 Willie van Bakel (66), Henk van Heumen (62) en Martien Kanters (66) gaan een maand lang fietsen voor het goede doel: Hospice Zenit. Hun reis begint zondag 18 juni met de eerste etappe van de monster- tocht van Venray naar Barce- lona/Montserrat. Ruim 2000 kilometer door Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk en Spanje. Een reis vol avon tuur, cultuur en natuur. De start is zondag 18 juni om negen uur bij Hospice Zenit in Venray. Martien Kanters: "Omdat we niet meer werken, maar toch iets met onze vrije tijd willen doen, zijn we op het idee gekomen om naar Montserrat te fietsen. Ik werk als vrijwilliger bij Hospice Zenit en zodoende kwamen we bij dat goede doel uit. De tocht is voor ons drieën ook een persoonlijke inhaalslag. Vroeger kwamen we niet zo ver van huis. Nu hebben we de tijd en kunnen we die avon turen wel ondernemen." Hospice Zentit is een gast huis in Venray voor terminale patiënten. Volgens Kanters geeft het goede doel van de tocht een extra dimensie en motivatie. "Er is een speciaal rekeningnummer geopend waarop iedereen een bedrag kan storten dat geheel ten goede komt aan Hospice Zenit. Het is geweldig wat Hospice Zen tit allemaal doet om ervoor te zorgen dat terminale patiënten een zo optimaal mogelijke laat ste periode hebben in hun leven. Wilma Manders, penningmeester van Hospice Zenit, koestert de wens om een prieeltje in de tuin van Hospice te realiseren. Het zou erg mooi zijn als onze fietstocht voldoende geld opbrengt om die wens in vervulling te laten gaan." SPECIAAL FIETSSHIRT Voor Martien Kanters en zijn ploegmakkers is het niet de eerste keer dat zij zo'n dergelijke fiets tocht ondernemen. Al drie keer eerder toerden zij door Europa: naar Santiago de Compostella, Rome en de laatste reis in 2003 ging naar Assisië, met als goede doel de Winkel van Sinkel ter gelegenheid van het afscheid van zuster Servaas. Tijdens deze tocht hebben Kanters met zijn colle gae bijna duizend euro bij elkaar gefietst. In een speciaal ontworpen fiets- shirt zullen Willie van Bakel, Henk van Heumen en Martien Kanters te herkennen zijn. Twintig fietsda gen en vier rustdagen moeten vol staan om de tweeduizend kilome ter te overbruggen. Dit betekent iedere dag een rit van gemiddeld honderd kilometer. "Dat is behoor lijk zwaar, zeker als je bedenkt dat Na zijn hele leven dames- en herenschoenen in alle modestijlen verkocht te hebben, en bij drie generaties Ariaens gewerkt te hebben, gaat Boy Derksen met pre-pensioen. In deze laatste werkweek van Boy, krijgt u bij uw aankoop een lekker presentje. Boy, geniet van je welverdiende vrije tijd. Gerry Ariaens-Bonants, Anouk Ariaens-Lucassen, Pascal Lucassen en medewerkers MODESCHOENEN beklimmingen in de Ardennen, Franse Alpen en Pyreneeën op de rol staan." Het drietal begint niet onge traind aan het avontuur. Kanters: "We zijn zo'n twee maanden bezig geweest met de voorberei ding van de tocht. Iedere dag zit ten we op de fiets en leggen we afstanden tussen de 30 en 110 kilometer af.Tijdens de reis zullen we heel goed op onze voeding let ten. Voldoende en op tijd eten en drinken is erg belangrijk, want 'de man met de hamer' willen we niet tegenkomen." Ondanks de ervaring die ze heb ben met lange fietstochten, merkt Martien Kanters dat de spanning oploopt. "Het gaat nu écht begin nen." Een fiets van negentien kilo gram en vijfentwintig kilogram bagage zal vier weken lang wor den meegenomen. Iedere avond zullen de drie avonturiers op campings overnachten. Hun reis verslag zal te lezen zijn in Peel en Maas. De fietsmarathon start zondag 18 juni en op dinsdag 18 juli ver wacht het drietal terugkeren in Venray. Iedereen die Willie van Bakel, Henk van Heumen en Mar tien Kanters wil steunen en een bijdrage wil leveren aan het goede doel Hospice Zenit, kan een bedrag overmaken op bankreke ningnummer 1281.75.133 Renovatie basisschool De Bongerd Basisschool De Bongerd kan zijn gebouw aanpassen aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieu wingen. Het college heeft inge stemd met de verbouwings plannen van de basisschool in Venray-zuid. De totale investe ring bedraagt 128.571 euro. In de school worden een extra spreekkamer, een personeelska- mer en extra werkplekken voor leerlingen gerealiseerd. De school heeft in overleg met het bestuur Stichting Primair Onderwijs Ven ray hiervoor zelf haar wensen aangegeven. De gemeente heeft hiermee ingestemd.Voor deze ver bouwing stelt de gemeente een bedrag van totaal 128.571 euro beschikbaar. Eerder zijn al plannen voor uit breidingen/aanpassingen van 13 basisscholen, namelijk St. Anto- nius (Veulen), Regina Pacis (Vre- depeel), St. Jan de Doper (Mer- selo), St. Oda (Ysselsteyn), De Hei (Heide), H. Maria (Oirlo) en De Landweert, Petrus' Banden, De Toverbal, Coninxhof, De Keg, De Flierefluit en De Vlaswei (alle in Venray) goedgekeurd. In 2004 is vanuit het Rijk 3.017.000 euro beschikbaar gesteld voor gebouwelijke aanpas singen ten behoeve van onder wijskundige vernieuwingen voor alle 21 basisscholen in Venray. Tot en met 2007 mogen de scholen worden aangepast. Hierbij moet gedacht worden aan meer werkplekken voor leer lingen in het kader van ICT, meer werkplekken voor docenten en meer nevenruimtes voor individu ele begeleiding. Het is de bedoe ling de aanpassingen aan het gebouw te laten aansluiten bij de onderwijskundige ideeën van de school. Daardoor is het mogelijk lokaal maatwerk te leveren. 'Multifunctioneel Centrum verenigt cultuur, sport én educatie' Elf organisaties op het gebied van cultuur, sport en educatie waren in de raadszaal van het gemeentehuis in Venray verzameld om met de ondertekening van een intentieverklaring de gewenste bouw van een Multifunctioneel Centrum kracht bij te zetten. Ondertekenaars van MMSK St Petrus Banden', Volksuniversiteit Venray, Raayland College, Tae kwondovereniging Tong-Il Venray, Stichting Sterrenwacht Ceres, Rooyse Volleybal Kombinatie, Koninklijke harmonie Euterpe, Zangers van St. Frans, Lokale Omroep Venray en Stichting V- kick, daarnaast vanuit de gemeen te burgemeester Jos Waals en wethouder Mathieu Emonts. De ondertekening verliep in uiterst positieve sfeer. De samenwerking tussen drie disciplines, educatie, sport en cul tuur, is vooruitstrevend. Nederland kent inmiddels meerdere multi functionele complexen, maar de combinatie van drie disciplines zorgt voor een zeer brede invul ling op het gebied van multifunc tionaliteit. De financiële inspan ning, die het college voorstelt, onderschrijft het belang dat zij hecht aan de maatschappelijke doelen in Venray, zoals uitgespro ken in de Strategische visie. Ook de voorgestelde concretisering van een evenemententerrein sluit aan bij de gewenste ontwikkelin gen in Venray. Dinsdag 20 juni heeft de Venray- se gemeenteraad het laatste woord over de voorgenomen bouw. Als ook de raad akkoord is kunnen de voorbereidingen in volle vaart verder worden uitgevoerd. Het geplande multifunctionele cen trum moet onderdak gaan bieden aan diverse organisaties en wordt gerealiseerd aan de Wieën. Vi>vr tot hninJdiiktzit.. 'Bezoekers hebben op voorhand vrij negatief beeld' De gemeente Venray gaat werken aan een 'positievere beeldvorming naar buiten toe'. Uit onderzoek blijkt dat de bezoekers op voorhand een vrij negatief beeld hebben van de gemeente. Nadat zij gehol pen zijn op het gemeentehuis, slaat dat beeld meestal in positieve zin om. Vijf procent toont zich ontevreden over de geleverde prestaties van de gemeente. Om het imago te verbeteren moet er meer contact worden gezocht met de burgers. Dat kan door het houden van open dagen, een bezoek van het gemeente bestuur, contact opnemen over de afhandeling, burgers voortij- Gemeente mag sportschool Gouden Leeuw slopen De rechter heeft de huur overeenkomst tussen de gemeente en de huurder van de sportschool op het Gouden Leeuw terrein ontbonden per 1 juli aanstaande. Dit bete kent dat zodra de huurder en de onderhuurder het gebouw ontruimd hebben, dit gebouw gesloopt kan worden. Moge lijk vindt de sloop nog plaats voor de bouwvakvakantie. De gemeente Venray is eind 2004 een procedure gestart tegen de huurder van de sportschool ter beëindiging van de huurovereen komst. De huurovereenkomst zou oorspronkelijk nog tot 2008 door lopen. Daarop kon de gemeente echter niet wachten. Het gebouw moet wijken voor de realisatie van het bouwplan De Gouden Leeuw, dat door de gemeente in samen werking met 3W Vastgoed gereali seerd wordt. De kantonrechter heeft op 31 mei de huurovereenkomst ont bonden per 1 juli 2006. De huur der moet het gebouw ontruimen en moet er ook voor zorgen dat de onderhuurder het pand verlaat. Daar de huurovereenkomst eerder eindigt dan 2008, is de gemeente aan zowel de huurder als aan de onderhuurder een schadeloosstel ling verschuldigd. Dit bedraagt in totaal 125.000 euro. De gemeente beschikt reeds over een sloopver gunning voor de sloop van het gebouw. De sloop is eveneens al aanbesteed. Wat gebeurt er als U niet adverteert dig betrekken bij het beleid, het verbeteren van persberichten en door gebiedsgericht werken. In het burgerjaarverslag meldt burgemeester Waals: "Het is een onderzoek waard om te achter halen waardoor het imago van de gemeente Venray zo negatief is. Pas daarna kan worden vastge steld welke instrumenten ingezet moeten worden om de beeldvor ming naar buiten positiever te krijgen." Waals denkt ook dat de invoe ring van een 'kwaliteitshandvest' vruchten zal afwerpen. Hierin staan duidelijke afspraken over termijnen en prestaties waaraan ambtenaren zich dienen te hou den. Tevens moet de organisatie postiever omgaan met fouten. "Fouten worden toch gemaakt. Daarvan moeten medewerkers van de gemeente Venray gebruik maken om de dienstverlening te optimaliseren." Uit de kwaliteitsmonitor, die eind 2005 werd gehouden, blijkt dat de dienstverlening ten opzich te van de vorige meting in 2000 is verbeterd. Dat is ook een gevolg van de nieuwe publiekshal die op 1 april 2005 in gebruik is geno men. Het aantal tevreden klanten steeg van 81 naar 85 procent. Het percentage (zeer) ontevreden klanten blijft steken op vijf pro cent. Burgers die telefonisch contact hebben met de gemeente zijn minder tevreden dan mensen die het gemeentehuis daadwerkelijk bezoeken. De ontevredenheid wordt veroorzaakt door het lange wachten bij het doorverbinden, de tijdsduur van de afhandeling en de klantgerichtheid van de mede werker. Bij dit laatste gaat het om voldoende tijd nemen, interesse tonen, vriendelijkheid, deskundig heid en duidelijke en volledige informatie geven. De invoering van een klant volgsysteem en een nieuwe telefooncentrale kan uitkomst bieden. Tevens dienen de mede werkers over meer (basis)kennis te beschikken. Ambtenaren, die vaak in telefonisch contact staan met klanten, zouden dezelfde opleiding moeten krijgen als de medewerkers van de afdeling Publieksdiensten. Telefonische spreekuren blijken niet populair bij de burgers. Toch wil de gemeente ze niet afschaf fen. Door een vast spreekuur blijft de druk op de afdelingen beperkt. De ambtenaren worden minder gestoord tijdens hun werk en ze zijn daardoor beter in staat hun taken tijdig af te ronden. Het tele fonisch spreekuur betekent voor de klanten ook een snellere afhan deling. Het afhandelen van brieven blijkt nauwelijks te verbeteren. Alhoewel het aantal briefschrij vers fors is gedaald. Steeds meer mensen schakelen over op e-mail. Maar dit zet de burgers wel op achterstand. Want brieven hebben een formele statuts in het gemeen tehuis. Ze zijn ondertekend en worden bijna altijd geregistreerd. E-mails zijn voor de gemeente 'informeel' en worden daarom zel den of nooit vastgelegd. Er bestaat wel een e-mailprotocol maar dit blijkt bij weinig medewerkers bekend te zijn. Het gevolg is dat e-mails vaak tussen de wal en het schip vallen. Met een registra tiesysteem en het versturen van ontvangstbevestigingen wil de gemeente de hiaten verhelpen. Een verbeterde website kan eveneens bijdragen aan een bete re dienstverlening. De wens is een digitaal loket op te zetten. De web site kan meer bekendheid krijgen door het digitaal aanbieden van de meest gevraagde producten en diensten. Het opnemen van de wekelijke gemeentepagina in nieuwsblad Peel en Maas blijkt goed aan te slaan. Bij 63 procent van de deel nemers aan de kwaliteitsmonitor was de pagina bekend en het merendeel leest het altijd of regel matig. door onze keukens en badkamers Mooi Functioneel High-ti ch Comfortabel Grotestraat 14, Venray. Tel. 0478-581207 (Royal Botania) TUINONTWERPEN TUINONDERHOUD VAN MIERLO Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl [ZENiTl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL W0NENaanpa/c

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5