'Voorrang dorpsbewoners bij seniorenwoning' Piet van Ooi 50 jaar het gezicht van Rode Kruis Venray Uitstel sloop loods Vredepeel Theo Zegers voorzitter dorpsradenoverleg Heide tegen afsluiting Perikelen onteigening Brabander Julicher Meijer Contactlenzen? Sterretje in uw autoruit? Wij doen niet anders! Kurstjens Contactlenzen PEEL EN MAAS Kritiek dorpsraden op toewijzingsbeleid Wonen Venray Huurwoningen voor senio ren die vrijkomen in de dor pen moeten beschikbaar zijn voor de eigen inwoners. Dat vinden de Venrayse dorpsra den die kritiek uiten op het toewijzingsbeleid van woning corporatie Wonen Venray. De dorpsraden willen voorkomen dat buitendorpsen de senio renwoningen, die mondjes maat op de markt komen, in bezit nemen. Voorbeelden zijn er genoeg. Een fel begeerde seniorenwoning in Merselo ging naar een echtpaar uit Herkenbosch. Terwijl Harrie Litjens (58), geboren en getogen in Merselo, met zijn echtgenote al ruim een jaar aast op een geschikt huurhuis. Een seniorenwoning in Oirlo ging naar inwoners uit Tegelen terwijl in Vredepeel zelfs een familie uit Rusland de oude renwoning kreeg toegewezen. "En Vredepeel telt slechts drie senio renwoningen", zei dorpsraadvoor zitter Jan Classens in het dorpsra- denoverleg.'Een keer in de tien of vijftien jaar komt een woning vrij. Dan moeten de ouderen uit eigen dorp toch voorrang krijgen." Teamleider Roeland Cleuren van Wonen Venray was maandag te gast bij het dorpsradenoverleg. Om tekst en uitleg te geven over het toewijzingsbeleid. Cleuren legde uit dat huurders met een medische of sociale urgentie voorrang krij gen. Gevolgd door doorstromers en starters. Sinds de veranderde wetgeving mag de woningcorpo ratie geen voorkeursbehandeling meer toepassen. "Iedereen is vrij zich ergens te vestigen. Het pun tensysteem is heel transparant. Er worden geen spelletjes gespeeld. Mensen die het langst ingeschre ven staan komen het eerst aan de beurt. Het is voor woningzoeken den daarom heel belangrijk zich tijdig aan te melden. Iedereen kan ook zien wie de woning krijgt toe gewezen en waarom." De wachttijd voor een huurwo ning in Venray is in de regel drie jaar. Gemiddeld komen er 96 reac ties binnen op een aangeboden woning. Bij seniorenwoningen ligt dat aantal met 24 een stuk lager. "Voor Schuttersveld bedraagt de wachttijd slechts zeven maanden. Want daar komt momenteel veel vrij", zei Cleuren. Joos Linskens (Oostrum) wil dat er meer senio renwoningen komen in de dorpen. "Dan komt de doorstroming in het dorp vanzelf op gang. Dat is nu het grote knelpunt." Toon Ewals (Oirlo) wees erop dat door de toenemende vergrijzing er meer voor de ouderen gebouwd moet worden. Wil Weijers (Merselo) en Ben van der Sterren (Castenray) vinden het van belang dat ouderen in het eigen dorp kunnen blijven wonen. "Een oude boom moet je niet in een ander dorp planten", zei Van der Sterren. Weijers haalde de mantelzorg aan. Ouderen zijn vaak afhankelijk van de hulp van familieleden die dichtbij wonen. "Wonen Venray zou daarom een postcodecriterium moeten han teren. Zodat mensen uit eigen dorp meer punten krijgen", vindt Weijers. Sieb Nijssen (Ysselsteyn) haalde aan dat de gemeente bij de toewijzing van bouwkavels het zogeheten autochtoniteitsbe- ginsel hanteert. Waardoor dorps bewoners de eerst keus krijgen. Wonen Venray zou dit ook kunnen toepassen. Maar Ceuren zei dat de Huisvestingswet daarvoor geen ruimte biedt. Binnenkort komen er in Oostrum en in het Ambachts kwartier in Venray seniorenwonin gen op de markt.Terwijl vorig jaar wooncomplex De Smid in Yssel steyn is opgeleverd. Volgens Ceu ren heeft het weinig zin om grote aantallen seniorenhuizen te bou wen in de dorpen. "Dit moet heel gedoseerd gebeuren. Het heeft ook geen zin in een klein dorp slechts één woning te bouwen. Die zou veel te duur worden. We zoeken het daarom meer in combinatie met andere bouwprojecten." Joos Linskens meent dat Wonen Ven ray zijn sociale rol actiever moet vervullen. Hij noemde de aankoop van de vrijstaande Rabobank in Oostrum als voorbeeld. Dit is een ideale locatie voor de bouw van een een wooncomplex."Het speelt al heel lang. Er gebeurt niets omdat er een klein verschil zit tussen de vraag- en aanbodprijs. In dit geval zou Wonen Venray toch overstag moeten gaan en zijn sociale func tie moeten tonen." Ceuren ging hier niet op in. Wel beloofde hij de suggesties te zullen meenemen. "Het toewijzingsbeleid ondervindt altijd veel kritiek. We zullen bekij ken of we het beleid moeten bij stellen", zei Ceuren die beloofde dat de dorpsraden voor de zomer vakantie antwoord krijgen. Het dagelijks bestuur van het dorpsra denoverleg wil hierna een gesprek met de woningcorporatie. Al vijftig jaar loopt Piet van Ooi (72) de straten van de gemeente Venray af. Hij en zijn collectebus hebben bijna elk kerkdorp gezien. De collecte kalender van het Rode Kruis Venray geeft aan dat Piet van Ooi en vele andere collectan ten volgende week met de col lectebus in de hand weer langs de deur gaan. "Ik ben blij dat ik kan bijdragen aan de algemene gelden van het Rode Kruis. En als mijn gezondheid het toe laat, blijf ik dit nog vele jaren doen." Piet van Ooi werd in mei 1956 door zijn dienstbroeders gevraagd om 's avonds met de collectebus mee op pad te gaan. "In die tijd kwam ik terug uit dienst en werk te ik in het toenmalig Sint Servaas als verpleegkundige. Natuurlijk wilde ik hen uithelpen. Je moet denken dat toen collecte lopen betekende: de hele gemeente afstropen. Een week lang, straat in, straat uit. Elk gehucht werd aange daan. Ik werd lid van de colonne Venray, de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Deze afdeling was breed georiënteerd en verzorgde ook iedere week lesavonden voor colonneleden. Daar maakte ik zelf gretig gebruik van en dit kwam ten goede aan mijn werk. Het Rode Kruis stond en staat erg goed bekend, maar zonder gelden geen goede daden. In die tijd ging je alle kerkdorpen af, waar soms mensen blij waren dat ze een gezicht zagen. Juist deze mensen, die veraf woon den, gaven gul. Al het kleingeld werd bij elkaar geschrapt om een mooie bijdrage te kunnen geven. Je was toen de hele week op pad, maar dit gaf een voldaan gevoel." "Ik kreeg al snel het virus te pakken", zegt Piet van Ooi gek scherend. "De colonne kende toen vijftien mannen en vrouwen die op pad gingen. Bewoners van de gemeente hadden de Rode Kruis enveloppe ontvangen, waarin ze hun geld konden doen en in de collectebus konden droppen. Natuurlijk was meer dan de helft van de mensen de enveloppe kwijt. We vonden daar altijd wel iets op. Tegenwoordig gaat het rechtstreeks de collectebus in." De colonne was destijds het enige orgaan dat de collecte voor haar rekening nam. Sinds die tijd is veel veranderd en nemen plaatse lijke vertegenwoordigers van het Rode Kruis dit waar. Collectanten zijn in aantal toegenomen. Collec tanten worden tegenwoordig in een wijk ingedeeld. Piet van Ooi geeft aan al jaren in dezelfde wijk te komen. "Mensen herkennen me aan de deur. Fijn is dat en het levert het Rode Kruis vaak iets extra's op.""Volgende week ga ik weer op pad. En als de gezondheid het toe laat, blijf ik dat nog vele jaren doen. Ik ben blij dat ik kan bijdragen aan de algemene gelden van het Rode Kruis. Bovendien is bewegen gezond, dus het komt ook mezelf ten goede." Piet van Ooi is ook nog op andere maatschappelijke fron ten actief, zoals het bezorgen van warme en koude maaltijden en de algemene telefonische hulpdienst. "Stilzitten is er dus voor mij niet bij. En daar voel ik mij goed bij!" Collecte Rode Kruis Het Rode Kruis helpt echt ieder een. Met deze slogan houdt het Nederlandse Rode Kruis van 18 tot en met 24 juni zijn landelijke col lecte. Zo ook in de gemeente Ven ray. Medewerkers van de afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis en tientallen vrijwilligers zet ten zich deze dagen in om er een groot succes van te maken. Doel is een zo hoog mogelijke opbrengst voor de activiteiten van het Rode Kruis, zoals de vakantieweken voor chronisch zieken en gehandicap ten, verlening van eerste hulp in de carnavalsoptocht, de Jeugdvier- daagse van Venray en hulp bij ram pen. Van de opgehaalde gelden bin nen de gemeente gaat 71 procent naar de afdeling Venray en 29 pro cent naar het landelijke bureau. Zaterdag 17 juni in Venray bij Sportcentrum De Sprank van 10.00-16.00 uur Eigenaar mag illegaal gebouw verkopen voor agrarisch gebruik De illegale loods aan de Vre- deweg in Vredepeel hoeft niet direct gesloopt te worden. Eigenaar Nielen uit Oploo krijgt nog tot 1 maart 2007 de tijd het bedrijfsgebouw te verkopen voor agrarische doeleinden. Momenteel heeft Nielen de loods in gebruik als metaalconstructiewerkplaats wat volgens het bestemmings plan niet is toegestaan. Indien het voor 1 maart niet lukt met een bouwvergunning het bedrijfsgebouw te legaliseren dan zal de gemeente Venray alsnog tot sloop overgaan. Maandagochtend diende de kwestie in de gemeen telijke bezwaarcommissie. Het echtpaar Nielen werd bijgestaan door raadsman Jessen van advo catenkantoor Geeraedts Van den Dungen uit Den Bosch. De zitting was na een kwartier afgelopen. De toezegging van ambtenaar Van der Kint dat sloop voorkomen kan worden, was voor eigenaar Nielen voldoende. In 2001 vroeg veehouderij Van Bakel, Vreba BV een bouw vergunning aan voor een loods die bestemd was voor opslag van landbouwproducten en machi nes. De gemeente verleende de vergunning omdat het in overeen stemming was met het bestem mingsplan buitengebied. Bij een inspectie in september 2002 bleek dat er een constructiewerkplaats in gevestigd was. Van Bakel beloof de toen aan de gemeente dat dit tijdelijk zou zijn, tot uiterlijk eind 2002. In oktober 2004 bleek er weinig veranderd te zijn. Nielen, die een metaalbedrijf heeft in Oploo, had in de loods een depen dance gevestigd. Inmiddels was Nielen ook eigenaar geworden. Hij had zowel de loods als de bedrijfs woning gekocht van Vreba. De gemeente oordeelt dat het bedrijf niet past in het buitenge bied maar thuishoort op een indu strieterrein. Het is ook in strijd met de agrarische bestemming. De eigenaar verklaarde dat zijn bedrijf veel werkzaamheden verricht voor Vreba en dat zijn bedrijfsgebouw in Oploo te klein was. Vandaar dat hij voor deze nevenvestiging gekozen had. Het college heeft besloten de bouwvergunning in te trekken en de loods te laten slo pen. Nielen verklaarde maandag dat het gebouw inmiddels te koop staat. De bedrijfsactiviteiten zal hij er binnenkort staken. "Ik wil voor komen dat het gesloopt wordt. Ik wil de kans krijgen het gebouw te verkopen voor agrarische doelein den." Ambtenaar Van der Kint ver klaarde dat sloop op dit moment de enige manier is om 'de illegale situatie op te heffen'. "Maar als iemand een geldige bouwvergun ning heeft, dan ontstaat er een andere situatie. Er is geen weige- ringsgrond indien het volgens de Woningwet en het bestemmings plan is toegestaan." Van der Kint wil evenwel het besluit tot sloop pas ongedaan maken nadat de bouwvergunning is aangevraagd en verleend. "Dan vervalt de grondslag voor uitvoering van het besluit tot sloop." Nielen heeft daarvoor nu nog ruim acht maanden de tijd. Raads man Jessen was tevreden. "De twij fel is weg. We weten nu dat ver koop en legalisering mogelijk is." Sieb Nijssen neemt afscheid met 'goed gevoel' Theo Zegers uit Merselo is maandagavond gekozen tot voorzitter van het dorpsra denoverleg Venray. Zegers wordt de opvolger van Sieb Nijssen die terugtrad omdat hij onlangs gemeenteraadslid is geworden. Theo Kooter uit Vredepeel wordt de nieuwe vice-voorzitter. Zowel Zegers als Kooter werd met unanieme stemmen gekozen. Het nieuwe dagelijks bestuur, dat vijf leden telt, bestaat verder uit secretaris/penningmeester Joos Linskens (Oostrum) en de leden Remie van de Craats (Leunen) en Ben van der Sterren (Castenray). Theo Zegers is sinds 2002 voor zitter van de dorpsraad van Mer selo en maakt sindsdien deel uit van het dorpsradenoverleg waar van hij vice-voorzitter was. Sieb Nijssen volgde in de herfst van 2002 Harry Holtackers als voorzitter op. Nijssen heeft al sinds 1990 zitting in het dorpsra denoverleg. Theo Zegers bedankte de terugtredende preses voor zijn enorme inzet voor de dorpen. "Zijn vele petten en functies wist hij goed te scheiden." Nijssen is tevens voorzitter van de dorspraad van Ysselsteyn. "En hij heeft poli tiek een groene kleur", zei Zegers. "Naast het algemeen belang, het opkomen voor Ysselsteyn en de politiek liet hij altijd de belangen van de dorpen prevaleren. Dat was zijn sterke punt", aldus Zegers die blij was dat Nijssen namens Ysselsteyn deel blijft uitmaken van het dorpsradenoverleg. "Sieb heeft vele contacten en ingangen. Gelukkig kunnen we van zijn ken nis gebruik blijven maken." Het dorpsradenoverleg, dat draait met een kleine subsidie, is nooit scheutig met het uitdelen van cadeaus. Maar een goede fles wijn kon er maandagavond toch vanaf. "Zie het vooral als een sym bolische gebaar als dank voor alle inzet", zei Zegers. Sieb Nijssen vindt het jammer dat hij na bijna vier jaar het stokje moet overge ven. "Ik heb dit werk altijd met veel plezier gedaan. Alhoewel een voorzitter het nooit alleen kan. Door het samen te doen kunnen we het meeste bereiken." Nijssen kon tevreden terugblikken op de afgelopen periode waarin veel tot stand gekomen is. Het CWK (Com missie Woningbouw Kerkdorpen) is opgericht. Waardoor de dorpen frequent met de gemeente aan tafel zitten over de woningbouw- plannen. Als voortvloeisel uit de Reconstructie hebben alle dorpen een dorpsomgevingsprogramma (DOP) opgesteld. De gemeente Venray heeft hiermee een voor trekkersrol in de regio. Daarnaast is er een website van het dorpsra denoverleg gekomen waarbij alle dorpen met hun verenigingen zijn aangesloten. Behalve de vele con crete successen is ook de rol van het dorpsradenoverleg verstevigd. "We hebben in de loop der jaren meer erkenning gekregen", vindt Nijssen. "We zijn veel meer betrok ken geraakt bij de gemeentelijke plannen. Daardoor hebben we samen meer kunnen bereiken. Ik kan dan ook met een goed gevoel afscheid nemen." Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vervolg VP Eerste Hulp Venlo "De Eerste Hulp is erg afhan kelijk van de drukte. De ene keer wordt iedereen geruisloos en snel geholpen. Maar als een ambulance binnenkomt met een slachtof fer van een ongeval dan loopt de wachttijd op. Want acute en ensti- ge gevallen gaan altijd voor. De dokter beoordeelt eerst de ernst van de kwaal. Dan kan het voor komen dat iemand die komt voor een duim of een knie langer moet wachten.We begrijpen dat dit voor de patiënt heel vervelend is. Voor al met die warmte. Iedereen wil toch zo snel mogelijk geholpen worden." Link wijst erop dat door de grootscheepse verbouwing van het ziekenhuis de faciliteiten straks beter worden. "We zitten nu in een gebouw dat twintig jaar oud is. Na de verbouwing beschik ken we over grotere en modernere ruimtes." De dorpsraad van Heide is falie kant tegen de voorgenomen afslui ting van de Zuivelweg. Wethouder Van der Broeck meldde onlangs dat de gemeente van plan is de smalle en gevaarlijke parallelweg van de Deurneseweg gedeeltelijk af te sluiten voor autoverkeer. De Zuivel weg wordt steeds vaker gebruikt als sluiproute tussen Leunen en Venray. De afsluiting zou gelden vanaf de rotonde bij Intratuin tot aan de Engesteeg. Martien Derikx, dorpsraadslid van Heide, wijst erop dat de Zuivelweg veel gebruikt wordt door landbouwverkeer dat richting Oirlo gaat. "We kunnen de Zuivelweg niet missen. Anders moeten we over alle verkeers drempels door Leunen gaan rijden. En als we voor kunstmest naar de Boerenbond willen, dan moeten we ook een heel stuk omrijden", zegt Derikx. De dorpsraad heeft evenals gemeenteraadslid Toon Loonen (CDA) contact gezocht met wethouder Van der Broeck. Derikx: "We hebben de toezegging gekregen dat de weg open zal blij ven voor landbouwverkeer." De Kroon heeft bij Konink lijk Besluit opnieuw een stokje gestoken voor een onteigening in Brabander. Ditmaal gaat het om een kleiner gedeelte (190 vierkante meter) van een per ceel van 2340 vierkante meter van de familie Franssen aan de Noordsingel. Een jaar geleden ging de gemeenteraad akkoord met de onteigening. Franssen bezit een langgerekt stuk grond dat grenst aan de achterzijde van tien wonin gen aan de Overloonseweg. Van het totale perceel van 2905 vier kanten meter heeft de gemeente 2340 meter nodig voor het eerste cluster van uitbreidingswijk Aan den Heuvel. Franssen en zijn advi seur vinden het niet terecht dat de grond in de toekomst wordt gebruikt voor de achtertuintjes van de nieuwe woningen. De eige naar meent dat het tegen een veel te hoge prijs gebeurt. Daarom wil hij zelf de tuintjes realiseren op zijn perceel. Volgens de gemeente is dat onmogelijk omdat het om dertien verschillende achtertui nen gaat. Bovendien worden er vijf woningen gedeeltelijk op het per ceel van Franssen gebouwd. Het grootste deel van de ontei gening kan worden doorgezet. De gemeente moet hiervoor eerst nog een laatste bod uitbrengen. Daarna wordt het voorgelegd aan de rech ter om een vonnis uit te spreken. Een stuk van 190 m2 mag niet ont eigend worden omdat daardoor de nieuwe bouwkavel groter wordt dan het perceel dat Franssen over houdt. Vervolg VP Leo Reintjes zet strijd voort Reintjes heeft aan de Leunse- weg een administratie- en belas tingkantoor. Aan de achterzijde van zijn perceel ontwikkelt 3W Vastgoed een bedrijventerrein voor de vestiging van woonwin kels. Het is de Leunse onderne mer een doorn in het oog dat 3W Vastgoed 'vrij spel' krijgt. "Terwijl Venrayse bedrijven al tien jaar aan het lijntje worden gehouden." De ondernemingen in De Brier mogen nog steeds geen detail handel drijven. Alhoewel dat hun uitdrukkelijke wens is. Wethouder Heidens zegt dat ook zij op ter mijn een vergunning krijgen voor detailhandel. Maar Leo Reintjes is weinig hoopvol. "Dat is typisch Lei Heidens. Mooie praatjes, veel beloven maar weinig waarmaken. Zijn grote beloftes staan in schril contrast met de werkelijkheid. Zo probeert hij de ondernemers te frustreren in hun bezwaren. Nee, bij de gemeente zit het structureel fout. Het is gewoon manipuleren. De verslaglegging deugt ook niet. Het is altijd heel eenzijdig. Bij de onteigening van de familie Janssen in Brabander is het ook zo gegaan. Daar blijf ik tegen ten strijde trek ken." Reintjes heeft zelf een procedu re tegen de gemeente aangespan nen. Hij wil zijn perceel kunnen ontsluiten aan de achterzijde. Van eigenaar 3W Vastgoed kreeg hij nul op rekest. Reintjes eist een schadevergoeding voor de waar devermindering van zijn eigen eigendom. Ook ondervond hij de dadendrang in De Brier aan den lijve. "Ze hebben illegaal bomen gekapt op mijn terrein. En tot drie keer toe hebben ze geprobeerd het hek te verwijderen. Het is dat ik er steeds op tijd bij was. Maar ik kon mijn rug nog niet keren. Ik heb ook aangifte gedaan bij de politie." Uit het CDA-kamp ontving hij tot nu alleen een reactie van raadslid John Michels. Wethouder Heidens wilde geen reactie geven. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 3 Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Kenteken in de autoruiten graveren €15,- per auto. ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek Aanbevolen door specialisten! Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3