Fanclubmiddag Cash On Delivery Caselse Bierfeesten op zondag 25 juni b Kunst bij Jerusalem Expositie Wilma Boscheri Samenwerking Klassiek op Locatie en Hotel Asteria Moed en IJver klaar voor Blittzz on stage Muziek op de Maas m i o ÏÓftffStMnA Ac \rfïttc \Jcnncn m BungalowParc - ParcCamping PEEL EN MAAS Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 20 In zalencentrum de Witte Hoeve in Venray wordt op zondag 25 juni vanaf 14.00 uur een fan clubmiddag van Cash On Delive ry gehouden. Cash On Delivery, ofwel kortweg COD, is de laatste jaren uitgegroeid tot één van de topcountrybands van Nederland. Maar niet alleen in Nederland, ook daarbuiten is er steeds meer waardering voor dit vijftal. De live optredens vinden niet alleen in Nederland plaats, maar ook in de rest van Europa is Cash On Delive ry inmiddels een bekende naam als het om country gaat. De band heeft inmiddels meer dere malen opgetreden in landen als Duitsland, Oosterijk, Zwitser land, België, Frankrijk, Denemar ken, Noorwegen en Spanje. De leadvocals van afwisselend Jac queline van der Griend, tevens verantwoordelijk voor akoesti sche slaggitaar en mandoline, en Wim van de Vliert, de leadgitarist van de band; de steelgitaar van Johan Jansen; de strakke ritme- en backingvocals sectie bestaande uit Ad Weiten uit Venray op bas en Loek van Heijster op drums; allen zorgen ze voor een herken baar geluid. Al sinds 1996 timmert Cash On Delivery aan de weg met als hoogtepunten; beste country band van NL 2003 en 2004, beste zanger 2003, beste zangeres 2003 en 2004 en beste countryalbum 2003-Jacqueline van der Griend was een van de optredende arties ten zijn bij de CMA Global Night in Nashville samen met de bege leidingsband van de beroemde countryzangeres PamTillis. Dit is een jaarlijks terugkomend evene ment, waarbij een aantal artiesten van buiten de Verenigde Staten wordt uitgenodigd om in het mekka van de country muziek een optreden te verzorgen. Daarnaast heeft ze ook een aantal gastoptre dens verzorgt bij Ruud Hermans die in Nashville in die periode een aantal optredens deed tijdens sin ger/songwriter shows, waaronder het beroemde singer/songwri- tercafe The Bluebird in Nashville. Ruud Hermans was voorheen het gezicht van de countryformatie de Tumbleweeds en later Tulsa en is nu een veel beluisterde dj op radio 2 en is op deze fanclubmid- dagmiddag ook als speciale gast te beluisteren. De Caselse Bierfeesten wor den op zondag 25 juni vanaf 11.00 uur gehouden aan de Matthiasstraat in Castenray en het speelveldje tegenover de basisschool. Dit jaar wordt het feest in Schotse stijl met high- landgames gehouden. Zo wordt er ondermeer een Dorpszeskamp gehouden. Hierin strijden zes teams (AC Provinci ale, FC KO, East Side, Street Dogs, Casele Vuruut en Aid Casele) om de wisselbeker. Ook is er een crea- tiviteitsmarkt en (hobby)braderie met ondermeer: 3D decoupage van Anton Piek, aquarel, schilde ren, ceracote, BabyBorn artikelen, gelegenheidscadeaus, stoelen mat ten, geborduurde handdoeken, tiffany,s glaskunst, sieraden, zelfge maakte kaarten op allerlei gebied, doosjes maken van kaarten en houtsnijwerk. Vanaf 13.00 uur is er een demonstratie van hand boogsport met moderne hulpmid delen. Ook wordt de mogelijkheid geboden om zelf te schieten. Voor de jeugd is er de mogelijkheid zich te laten schminken, zich op het luchtkussen te vermaken of te schatgraven in het zandkasteel. Om 14.30 uur begint op het feest terrein tegenover de basisschool het middagprogramma met onder andere: een skelterbaan waar de jeugd zich uit kan keuren, zwaard- heffen in twee categorieën, een huifkartocht door het casele en er is muziek op het feestterrein. Om 15-30 uur is het hooibaalgooien. Dit onderdeel is nieuw op de caselse bierfeesten. Met een baal hooi wordt er over een bepaalde hoogte gegooid. Er is een klasse voor de jeugd en voor volwasse nen Om 15.30 en om 17.30 uur kun nen de aanwezigen genieten van een optreden van doedelzakspe lers The Pipers Society of Castle d'Aldenghoor. Ook zijn er optre dens uit eigen dorp en wordt er twee keer opgetreden worden door dansgroep Blitz, om 16.00 uur en om 17.00 uur. Verder kan men 's middags op het terrein een pijltje gooien op een wedstrijd dartbord. Rond 18.30 uur is de laatste opdracht van de zeskamp om en nabij de feesttent. De mid dag en avond worden op Schotse manier ingevuld. Er is een disco en om 20.15 uur kunnen de voetjes van de vloer. De Read Valley Coun try Dancers uit Casele verzorgen een spectaculaire dans. Vanaf 20.30 uur is er een optreden van de band Boys of County Hell. Ook dit jaar worden er ver scheidene speciale bieren gede monstreerd en worden er Schotse gerechten bereid. Kunstencentrum Jerusalem heeft een breed aanbod in Beeldende Kunst. Tekenen en schilderen, beeldhouwen en keramiek, fotografie en edel smeden behoren tot het vaste aanbod aan cursussen voor volwassenen. Zowel overdag als 's avonds zijn deze cursussen te volgen. Ook het academisch jaar, waarmee men toegelaten wordt op de kunstaca demie, is voor middelbare scho lieren een interessante cursus. Het beeldend leertraject en de eindpresentatie geven de leerling de kans toegelaten te worden op de kunstacademie. De work shops zijn korte cursussen. Vooral bedoeld voor als men zich breed wilt oriënteren en aan de verschil lenden cursussen beeldend wilt snuffelen. De verschillende work shops zijn: keramiek, tekenen en schilderen gemengde techniek, beeldhouwen uit speksteen, acryl- schilderen, en aquarelleren zowel op de middag als op de avond. De workshops duren drie uur gedurende vijf weken. Nieuw in het aanbod zijn: modeltekenen en modelboetseren, acht lessen van drie uur. Edelsmeden, buiten de drie avonden voortaan ook op maandagochtend. Portrettekenen, twaalf lessen van drie uur. Ook voor de jeugd en de jongeren is er een breed aanbod vanaf zes jaar. Digitale fotografie vanaf elf jaar. Jeugd tekenen en schilderen, kin- derkunstwerkplaats, beeldhouwen voor jongeren. Zelfs op woens dagmiddag en zaterdagochtend zijn er cursussen voor jeugd en jongeren. Alle cursussen worden gegeven door professionele kun stenaars/docenten beeldend die met enthousiasme en gedreven heid de cursist inspireren. Meer informatie staat op www.kunsten- centrumjerusalem.nl. HET OPENLUCHTBAD VAN VENRAY EN OMSTREKEN Gezuiverd strandbad Speeltuin Midgetgolf •Frituur met terras •Kind- en gezinsvriendelijk q Vreter In galerie Wilma Boscheri aan de Maasstraat in Arcen is tot en met 29 oktober een unieke groepsex- positie te zien. In de galerie van de in Blitterswijck woonachtige Boscheri is onder meer bijzonde re glaskunst te zien van de Roe meense kunstenaar Semenescu. Ook Wim Boeken toont zijn glasobjecten van hoge kwaliteit. Mythologie en oude culturen zijn belangrijke inspiratiebronnen in zijn werk. De schilderijen van Wilma Boscheri vallen op door hun het expressief, maar harmoni eus kleurgebruik, soms fel en soms ingetogen, maar altijd gepassio neerd. Haar werk kenmerkt zich door experimenten met aquarel, acryl en olieverf en combinaties van deze materialen. De Blitters- wijekse zet haar ervaringen en emoties om in vormen en kleu ren, maar vooral in sferen. Ook een belangrijke inspiratiebron is de vrouw, die door abstractie een mystieke, ongrijpbare uitstraling krijgt. Ondanks de abstractie laat haar werk de toeschouwer juist heel veel ruimte voor de eigen gedachten en associaties, je wordt vanzelf uitgenodigd tot nadenken. Haar werk is een zoektocht tus sen het figuratieve en abstracte. Zij exposeert in verschillende bedrijven en galerieën in binnen- en buitenland. Sarette Bakelaar, die een opleiding voor edelsmid volgde aan de Breston academie en daar ook haar meesterteken behaalde, maakt sieraden volgens de 'verloren wasmethode'. Eerst maak je een wasmodel, wat later omgezet wordt in een model van goud of zilver. Henny van Setten exposeert met glasobjecten. In haar kunst probeert zij techni sche perfectie te koppelen aan een elegante vormgeving. Het gaat haar om de zichtbare schoonheid van kleur, vorm en compositie met een individuele beleving. Eef Krikke laat in de galerie zijn beel den en sieraden zien. Eef houdt van het ongebruikelijke en volgt totaal haar eigen intuitië zonder beinvloeding van buitenaf. Haar werken ontstaan door te expe rimenteren totdat zij de juiste vormen en materiaalkeuze heeft gevonden, waardoor elk werk iets bijzonders krijgt. Cor de Ree zijn werk bestaat voornamelijk uit het ontwerpen en maken van objec ten (tronen, banken, fauteuils, tafels enz.) met een functioneel knipoogje. Koperen buizen vor men het frame dat 'bekleed' wordt met koperen, zinken en messing platen. Glas in lood en oude orna mentjes accentueren het geheel. Inspiraties worden geput door Art Deco, Gotiek, Moorse stijlen, enz. Dit alles door elkaar gehusseld vormt een geheel eigen wereldje. Ehieieri Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires u www.autoghielen.nl WK feest in café 't Podium Met de 1-0 overwinning op Ser vië Montenegro zijn de wk-feesten in café 't Podium helemaal losge barsten. 't Podium is ieder wk en ek het grootste voetbalcafé van Venray. Ruim vierhonderd voetbal fans kunnen de wedstrijden van het Nederlands elftal volgen op twee grote schermen en diverse breedbeeldtelevisies. In de rust is er volop mogelijkheid even af te koelen door de rust van het ter ras op te zoeken. De combinatie met V-Kick maakt dit wk tot een groot feest. Na elke wedstrijd van het Nederlands elftal zet V-Kick een Nederlandstalige feestartiest neer. Dit zorgt keer op keer voor een geweldige after party. Na Ser vië Montenegro heeft feestzanger Keessie de spits afgebeten. De wedstrijd van het Nederlands elf tal op vrijdag 16 juni om 18.00 uur tegen Ivoorkust wordt fees telijk afgesloten met Antonie van Lierop. Deze uit Helmond afkom stige volkszanger, is hard aan de weg aan het timmeren en treedt al in de voetsporen van Jannes en Grad Damen. De uit Horst afkom stige zingende slager Crist Cop- pens maakt na de wedstrijd van Nederland tegen Argentinië op woensdag 21 juni de avond com pleet. Het grootste oranjecafé van Venray opent die dag om 19 00 uur haar deuren. Dat deze avond ook een grandioos succes wordt lijkt al verzekerd door de muzi kale afsluiting van Coppens. Meer informatie over de oranjeactivitei ten in 't Podium staat op www. podiumvenray.nl. Fantastische Tribute to Ben Hermsen Zaterdagavond vond in De Witte Hoeve de Tribute to Ben Hermsen plaats. Een concert ter herinnering aan de vorig jaar overleden zanger van De Sparks. Ruim 500 mensen beleefden een fantastische avond met een optreden van De Sparks en Ben-D. Deze laatste groep werd gevormd door de kinderen van Ben Hermsen en diens weduwe. Zij waren ook de initiatiefne mers van deze avond, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Koningin Wilhelmina Fonds, dat zich inzet voor de strijd tegen kan ker. Hoe groot de opbrengst van de avond is, is nog niet bekend. Podiumconcert Peelklank De Peelklank Ysselsteyn houdt op zaterdag 17 juni haar jaarlijk se podiumconcert op het dorp spodium op het Lovinckplein in Ysselsteyn. Het concert begint om 20.00 uur. Bij slechte weers omstandigheden wordt er uitge weken naar de Smelehof.Aan dit concert werken diverse onder delen van muziekvereniging de Peelklank mee. Ook treden jeug dige muzikanten die de eigen opleiding volgen. Zij spelen zowel afzonderlijk als begeleid door de fanfare. Deze eigen blokfluitop leiding als voorbereiding op een te kiezen slag- of blaasinstrument staat onder de enthousiaste lei ding van Will Jacobs uit Oirlo. Ook de leerlingmuzikanten voor het A diploma van de muziekschool op, alsook van de eigen opleiding onder leiding van Will Jacobs tre den op. Voor hen is het de eerste keer dat zij een openbaar optre den brengen. De fanfare wordt deze keer ook uitgebreid met de Ysselsteynse leden van de jeugd- fanfare Ysselsteyn/Merselo. Dit concert biedt hen de gelegenheid een keer te ruiken aan het grote werk waarvoor zij in feite toch hun opleiding volgen. Uiteraard treedt ook de fanfare onder leiding van Antoine van Buggenum op. Zij brengen goed in het gehoor liggende populaire werken. De afdeling slagwerk laat zich op dit podiumconcert ook van haar beste zijde horen. Van de afdeling slagwerk doen mee Jes 1 en 2 waarbij Jes staat voor Jeugd ensemble slagwerk. Zij staan res pectievelijk onder leiding van Wim Lemmens en Peter van de Loo uit Asten. Ook de senioren- slagwerkgroep laat zich van hun beste zijde horen met melodieus slagwerk. De drumband van muziekver eniging de Peelklank bestaat dit jaar vijftig jaar.Tijdens dit concert kan men alvast een voorproefje krijgen van de werken welke uit gevoerd worden tijdens een groots slagwerkconcert bij gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. De seniorendrumband staat onder lei ding van Peter van de Loo. Hij ver zorgt tevens de interne opleiding tot slagwerker bij de Peelklank, en met succes. Op dit moment volgen een dertigtal leerlingen de opleiding tot slagwerker. Het concert is om ongeveer 22.00 uur afgelopen. De succesvolle zomerse serie Klassiek op Locatie gaat een samenwerkingsverband aan met een van de beste hotels in De Peel, Hotel Asteria in Venray. In de zomermaanden organiseert Klassiek op Loca tie 'n tiental concerten op ver schillende plekken, veelal in de openlucht. Daarvoor con tracteert de artistieke direc teur van Klassiek op Locatie, Nard Reijnders uit Broekhui- zenvorst, klassieke ensembles en solisten van naam, zowel nationaal als internationaal. 'Het contracteren van buiten landse ensembles betekent vaak dat de muzikanten enkele dagen moeten overnachten in de regio", legt Nard Reijnders uit. Tot nog toe zocht de organisatie onderdak in diverse hotels in de regio. In het voorjaar kwam er een contact tot stand met Hans van der Ster ren, directeur van het viersterren Hotel Asteria in Venray. 'Ik ben zeer geïnteresseerd in het project van Klassiek op Locatie en merk dat er geregeld gasten logeren die een concert meepikken', aldus Hans van der Sterren. "De concert serie is een bijzonder waardevolle activiteit in Noord-Limburg'. Hij was dan ook meteen bereid om met de organisatie van Klassiek op Locatie in zee te gaan. Hotel Asteria is voortaan dé hotelaccommodatie voor Klas siek op Locatie.Alle buitenlandse gasten worden perfect ontvan gen gedurende hun verblijf in het mooiste stukje Peel van Neder land. Van der Sterren gaat ook voor Klassiek op Locatie actief propaganda maken door zijn rela ties te wijzen op de serie concer ten in juli en augustus, door daar landelijk mee te adverteren en door speciale Klassiek op Loca tie arrangementen aan te bieden. Volgens Nard Reijnders blijkt uit deze samenwerking dat klassieke concerten en bijzondere zomerse activiteiten niet alleen een culture le en toeristische waarde hebben maar ook economisch van belang zijn voor een regio als Noord-Lim burg. 'De mensen die voor een Klassiek op Locatie arrangement naar Noord-Limburg komen kun nen naast het bezoeken van een concert ook nog andere evene menten in de regio bezoeken of gewoon een heerlijke fietstocht maken.' De eerste muzikanten hebben al kennis gemaakt met de gast vrijheid en de culinaire hoog standjes van de koks van Hotel Asteria.Twee weken geleden was namelijk het Engelse kwintet Fine Arts Brass te gast in Noord-Lim burg voor workshops op scho- lengemeen-schappen in Pannin- gen, Horst, Venray en Horn en de repetitie van een speciaal voor Klassiek op Locatie geschreven compositie. Leider Simon Lenton was aangenaam verrast "Deze projecten van Klassiek op Locatie zijn fantastisch voor leerlingen en musici in Noord-Limburg.Asteria is een prima hotel, we verheugen ons op het concert van 30 juli in Sevenum." Het uur U nadert voor de muzikanten van muziekvereni ging Moed en IJver. Vele repe tities, vergaderingen en voor bereidingen gingen vooraf aan de muzikale theatershow Blittzz on stage die op vrijdag 16 juni en zaterdag 17 juni te zien zal zijn in de schouwburg van Venray. En het zijn niet alleen de muzi kanten, ook de leden van de zang koren uit Blitterswijck, Meerlo en Geijsteren zijn er klaar voor en hebben er zin. Samen met in totaal zo'n 180 mensen gaat men er een waar muziekspektakel van maken. Onder de bezielende regie van Vic Timmermans en de dirigenten Chris Derikx en Mark Roosengar- ten zal Moed en IJver de bezoekers in de watten leggen. Er is voor elk wat wils: klassiek, pop, jazz, dans, percussie en dat alles overgoten met een sausje van humor door het bekende Venlose theatertrio Neutjesrang. Dit trio heeft zelf prachtige avondvullende theater voorstellingen gemaakt en maakte furore tijdens onder meer de Ven- rayse Circus Mök-voorstellingen. Deze raskomieken lijmen de thea tershow aan elkaar. Moed en IJver liet al eerder van zich horen tij dens de voorbereidingen. Het cen trum van Blitterswijck was enkele weken geleden namelijk het decor voor de filmopnames die gebruikt worden bij de theatershow. Onder het motto 'Hollywood in Blitters wijck' was het plein omgebouwd tot een ware 'blittzze' filmset uit Hollywood. Kaarten voor Blittz on stage 12,50 euro: e-mail: info@moedenij- ver.nl of kijk op www.moedenij- ver.nl. wert, A Tijdens het Muziek op de Maas op zaterdag 17 juni vanaf 20.00 uur kan men genieten van muziek op en aan de Maas in een wei bij het pontveer in Vierlingsbeek. Behalve Zanggroep Evergreen Vierlingsbeek (ZEV) en ZEV-Light zijn er optredens van The Groove Factory; De Fanfare van de 4e Hoe danigheid en Songwriters United. Er zijn na afloop extra overtoch ten met de pont naar Bergen. The Groove Factory is niet zomaar een vocal group die a cap- pella zingt maar een complete stemmenwerkplaats, een 'human song system'. Zij brengen origine le close harmony muziek op een hoog niveau, in verrassende, vaak eigen arrangementen. Deze drie dames en heren uit Best zingen met de nodige humor, nummers als Chili con carne en Big yellow taxi van de Counting Crows. Al even gemakkelijk zingen ze gitaar solo's van de Doobie Brotherssong Long train runnin als de Frans rap- hit La tribu de Dana. De Fanfare van de 4e Hoedanigheid is een achttienkoppig gezelschap (vier saxofoons, twee schuiftrombones, twee tuba's, drie trompetten, twee blaasbassen, een accordeon en vier keer slagwerk). Muziek in de richting van jazz, film, Balkan en eigen composities met een eigen cd Per Tutti uitgebracht in 2005. Songwriters United is een uniek samenwerkingsproject van vier getalenteerde singer-songwriters van Nederlandse bodem. Op 17 juni kan JB Baartmans er helaas niet bij zijn, in verband met een tournee in Schotland. Op het podi um presenteren de drie overige bandleden zich in een afwisselend programma in een akoestische setting. Drie artiesten die door middel van een muzikale stoelen dans elkaar begeleiden op gitaar, mandoline, harmonica, bas en per cussie. De verschillende muzikale invloeden komen in hoog tempo Zanggroep Evergreen voorbij: country, blues, pop, folk en ballads, gebracht met veel ener gie en liefde voor het lied. Zang groep Evergreen Vierlingsbeek is een groep van zo'n zestig zangers en zangeressen in de leeftijd van 12-62 jaar, waarbij de 12-18 jari gen apart ZEV-Light vormen maar ook meezingen met 'groot' ZEV In de loop der jaren is een repertoi re opgebouwd van schitterende evergreens. Soms zijn dit musical- of popsongs, dan weer gospels of jazzy nummers. Alle liederen in vier- of meer stemmige zetting, van straight tot close harmony. Soms a capella maar de meeste liederen wor den begeleid door het combo met gitaar, basgitaar, piano en drums.Titels als Fame,Too Darn Hot, Venus, medleys uit Chess of Broadway, All that jazz en Queens Somebody to Love zeggen de lief hebber genoeg. www.cashondelivery.org wÊÊ. Sparrendreef12, 5807 EK Oostrum-Venray www.wittevennen.nl tel. 0478-511322 Keizersveld 55 Venray 0478-586200 Kunst Cultuur V

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20