Expositie Mariëlle Swinkels Hohe Messe in Grote Kerk In het maanlicht Nicci Gerrard tx PEEL EN MAAS Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 19 Foto: Roger Nupie Schouwburg Venray tevreden over voorverkoop Het Vrijthof in Vierlingsbeek is op zondag 18 juni wederom het decor voor Op De Töffel. De veertiende editie alweer en met meer artiesten dan ooit. Maar liefst zestien bands en twee theateracts staan er op het gevarieerde programma. De aftrap is om 13.30 uur! Op De Töffel wordt traditioneel geopend door de winnaar van Op UtTuffelke, open podium in Gryphus in Vierlingsbeek, en dat was dit jaar met veel overtuiging de Cuijkse skatepunkband Solitus. Ook bijna een traditie: een band uit Eindhoven Rockcity. Power- vice is de naam en vijftal met ex- leden van The Spades en JudasVil- le is hét schoolvoorbeeld van de revival van de New Wave Of Bri tish Heavy Metal van begin jaren 80. El Guapo Stuntteam staat als volgende op het programma. Deze Belgen staan garant voor en dam pende set stunrock 'n' roll waar de stukken vanaf vliegen en waarin de oplettende luisteraar invloeden herkent van zo'n beetje alle seven- tiesrock die er gemaakt is tussen Led Zeppelin en Iron Maiden. Over naar Het Andere Podium dat voor een halve dag is omgedoopt tot B-Stage. B-Stage is een project van BraM, organisatie voor muziek in Brabant, waarbij veelbelovende Brabantse bands worden onder steund om nóg beter te worden. Een onderdeel van die ondersteu ning is het spelen op een aantal grotere festivals in Noord-Brabant (Paaspop Schijndel, Elastiek Hil- varenbeek, Breda Barst en Op De Töffel). Op de B-Stage spelen: Mill stone (dynamische rock uit Breda), Tom Musea (Tim Buckley meets The White Stripes in Den Bosch), Flying Fortress (postgrunge sto- nerrock uit Den Bosch) en Omski (elektropop met strakke beats uit Eindhoven). Terug naar Het Ene Podium. Daar wordt het feest met Internationals en hun vrolijke en aanstekelijke cocktail van vroege jaren 60 ska, rocksteady, reggae en andere exotische klanken. Het Utrechtse Gem stond twee jaar geleden al eens Op De Töffel. Het eerste album Tell Me What's New was een groot succes, de band bouwde een enorme live-repu tatie en een grote schare fans op en de single Good To Know You (die van de Randstad reclame) werd een heuse hit. En nu is er dan Escapades, wederom een plaat vol pakkende en ijzersterke gitaarpopliedjes. Reden genoeg om weer eens naar Vierlingsbeek af te reizen voor een spetterende rockshow. Na het succes van vorig jaar ook dit jaar tijdens Op De Töf fel aandacht voor singer/songwri ters. Het mooie lied staat centraal. Lekkere muziek voor de liefheb bers in een prachtige ambiance: het Koningskerkje. Hier spelen voormalig Prodigal Sons-voorman Erwin Nijhoff, BJ Baartmans en André Manuel. Drie liedjesmakers om van te smullen met als gemeen schappelijke deler de Nederlandse taal. Of een variant daarvan. Zo zal Erwin Nijhoff nummers brengen in het Nederlands en het Sallands dialect, speelt BJ Baartmans een selectie uit zijn laatstverschenen cd Verpand en put André Manu el uit zijn hele oeuvre met de nadruk op zijn laatste album Alle- ne.Weer naar Het Andere Podium. Daar treedt Taxi To The Ocean aan. Degelijke gitaarrock uit Utrecht en een grote belofte voor de toekomst. Vreemdste eend in de bijt dit jaar is misschien wel het Amsterdamse duo zZz. Gewapend met orgel en een drumstel maakt zZz een zeer opwindende mix van rock 'n' roll, surf, psychedelica en garagerock. Dat de sound van zZz wereldwijd aanslaat bewees de band vorige maand nog met de tournee die ze samen met niemand minder dan Fatboy Slim maakten door Japan. Op Het Ene Podium gaat het verder met Johan. Johan staat garant voor sublieme gitaarpop en bewees dit onlangs weer eens op zijn album THXJHN. Op De Töffel 2006 wordt afgeslo ten door Kraak Smaak, een pro ducerstrio uit Leiden dat bestaat uit Mark Kneppers (de helft van het dj-duo Wipneus Pim), Oscar de Jong en Wim Plug. Na diverse singles die gretig aftrek vonden bij top-dj's in de hele wereld ver scheen vorig jaar het jubelend ontvangen album Boogie Angst. Kraak Smaak is hot en vliegt de hele wereld over voor shows: van Engeland tot Australië en van Hon garije tot de Verenigde Staten. Live wordt Kraak Smaak bijgestaan door onder andere zangeres Rose, zanger U-Gene en percussionist Ro Krom (ex-Gotcha!). En wat zou Op De Töffel zijn zonder straat theater? Natuurlijk ook nu weer op het programma!.Twee thea- teract komen het Vrijthof onveilig maken: Soesjie Bar (genieten van tladitionele Japanse soesjie!) en Dini Diny zorgen ervoor dat er ook gelachen kan worden. Naast alle muziek en theater is er ook een uitgebreide festivalmarkt met diverse snuisterijen. De presen tatie van het geheel is in handen van Fred Houben, in het dagelijks leven bassist van De Heideroosjes. Na afloop van Op De Töffel zijn de treinen in de richting Venlo en Nijmegen gemakkelijk haalbaar. Het NS-station ligt op tien minu ten loopafstand van het festivalter rein. Het pontveer Vierlingsbeek- Bergen vaart tot 22.00 uur en van 23.00 uur tot 24.00 uur. Op De Töffel 2006 wordt mede moge lijk gemaakt door het Fonds voor Podiumprogrammering en Marke ting, de Provincie Noord-Brabant en BraM, organisatie voor muziek in Brabant. Alle informatie over Op De Töf fel 2006 is te vinden op www. opdetoffel.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 18 juni een korvenvlechter aan het werk. Op de binnenplaats gaan de beentjes van de vloer want daar geeft de Horster Volksdans groep een demonstratie. Elders in het museum is de expositie Glas in lood, schilderen met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. De speciale activiteiten op zondagmiddag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Bevrijdingsrit Ook dit jaar is er weer de moge lijkheid voor zowel recreatieve fietsers als sportieve rijders een leuke fietstocht vanuit Overloon te rijden want op zondag 25 juni houdtToerklub Overloon namelijk de Rabobank Bevrijdingsrit. Deze fietstocht is dit jaar extra aantrek kelijk voor gezinnen: kinderen tot en met twaalf jaar fietsen gratis mee. Daarnaast is er voor de kin deren op de kortste afstand van 25 km een prijsvraag met een aantal aardige prijsjes. Ook wordt er onder de deelnemers een aan tal prijzen verloot. Na afloop is het goed vertoeven op het terras van eetcafé en pannenkoekenhuis Museumzicht. Kinderen mogen dan smullen van een gratis pan nenkoek. Er is voldoende keuze voor de fietsers: de kortste afstand 25 km, aantrekkelijk voor gezin nen. De 40 km is geschikt voor de recreatieve fietser. Voor beide afstanden komt men tezamen in Westerbeek voor een pauze bij café Dinges. Sportieve rijders kunnen zich uitleven op de 102 km die beter omschreven kan worden als de Twee-Landen Drie-Provinciën tocht: zowel Nederland als Duits land worden bezocht en er wordt zowel door Brabant, Limburg en Gelderland gefietst. De tocht voert door Well, Weeze (D), Kes- sel (D), Milsbeek, Haps en Wanroy. De start van de 102 km is tussen 7.00 en 9-30 uur, de 25 en 40 km rijders kunnen starten tussen 8.00 en 11.00 uur bij eetcafé en pan nenkoekenhuis Museumzicht bij het Oorlogsmuseum in Overloon. Meer informatie kan men opvra gen bij Ton Toonen van Toerklub Overloon via tel. (0478)642160. Meer sprinters in bibliotheek Bibliotheek Venray kent al jaren lang de sprinterservice. Sprinters zijn nieuwe boeken waarvoor over het algemeen een grote belang stelling bestaat. Vrijwel direct na verschijnen worden de boeken door de bibliotheek aangekocht en uitgeleend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden op nieuwe titels wachten. De Sprin terservice heeft veel succes en daarom heeft de bibliotheek het aantal sprintertitels uitgebreid. Eerder waren er slechts acht tot tien titels per week beschikbaar, nu zijn dit er circa twintig! Sprin ters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer men sen van de service gebruik maken. Voor het lenen van de sprinters wordt geld gerekend. Van de opbrengst worden weer nieuwe titels aangeschaft zodat het assor timent voordurend up-to-date kan worden gehouden. Het huidige aanbod van srinters ziet er als volgt uit. 1. Appel, René - Los geld. 2.Arnaldur Indrijason - Koudegolf. 3- Campert, Remco - Satijnen hart. 4. Dunant, Sarah - In het gezelschap van de courtisane. 5. Gerrard, Nicci - In het maan licht. 6. Kinsella, Sophie - Aanpak ken! 7. Kluun - De weduwnaar. 8. Lindell, Unni - Zwanenmeer. 9- Mankell, Henning - Voor de vorst. 10. Montefiore, Santa - De zigeuner madonna. 11Noort, Saskia - Nieu we buren. 12. Osorio, Elsa - Ana. 13- Rankin, Ian - De rechtelozen. 14. Roth, Philip -Alleman. 15.Ter louw, Jan en Sanne - De charmeur. 16. Verhoef, Esther - Rendez-vous. 17. Visser, Arjan - Hemelval. 18. Walters, Minette - Duivelsveer.19- Waters, Sarah - De nachtwacht. High Tea Koningskerkje In het Koningskerkje in Vier lingsbeek wordt op zondag 25 juni van 15.00 tot 17.00 uur een High Tea gehouden De opbrengst van de High Tea is bedoeld ter ondersteuning van de activiteiten in het Koningskerkje. In het oude kerkje kan men genieten van bijzondere thee in porseleinen kopjes met heerlijke hapjes. Er is een kleine expositie over thee en er zijn enkele korte muzikale optredens door Jorrit de Vries (zang, piano) en Aike Jeucken (gitaar). Reserveren voor deze High Tea kan bij Ardy Drabbels via tel. (0478)632224 of Dorrie van de Ven via tel. (0478)630380. Op woensdag 21 juni vanaf 19.00 uur is er een gitaarconcert door gevorderde leerlingen van De Meander in het Vierlingsbeekse Koningskerkje. Voor de gitaar leerlingen van De Meander bete kent dit optreden de feestelijke afsluiting van weer een jaar flink oefenen. De gitaristen zijn zojuist geslaagd voor hun C- en D-exa- mens en spelen dus op hoger niveau. Na het optreden krijgen zij hun diploma's officieel overhan digd. Het programma bestaat uit een gevarieerde mix van bekende en minder bekende Muziek uit allerlei landen en stijlen. Het concert begint om 19.00 uur. Jubileumconcert Het jubileumconcert van Fan fare Helpt Elkander uit Afferden wordt gehouden in Schouwburg Venray op zaterdag op 24 juni vanaf 20.00 uur. Dit jubileumcon cert staat in het teken van honderd jaar muziek. Het wordt een afwis selende avond met niet alleen nostalgische maar ook moderne fanfaremuziek, zang, ludieke terug blikken en bijbehorende (histo rische) beelden. Het programma varieert van traditionele marsmu ziek (Koning Voetbal) en meesle pende ballads (My Heart Will Go On (Titanic)) tot vlotte popsongs (van Phil Collins en Abba). Jen nifer Bartels,Ad Raijmakers (ex- zanger van Marble), Piet Wijers, de Troubadours, een combo met elektrische gitaren en keyboard en de theatergroep ZOER verle nen hun medewerking. Wanneer vervoer van Afferden naar Venray en terug een probleem is, kan er gratis worden meegereisd. Er zijn nog kaarten beschikbaar en deze zijn te koop bij Keijsers- Verberkt aan de Dorpsstraat 44 in Afferden. Voor het telefonisch reserveren van kaarten kan men contact opnemen met Math Wij ers via tel. (0485)531802. Kermis in Merselo Na het succes van vorig jaar is de dorpsfeestcommissie, in samen werking met de beide kasteleins, er in geslaagd om een muzikaal feestprogramma voor elkaar te krijgen voor een mooie en gezel lige kermis van zaterdag 24 tot en met dinsdag 27 juni in Merselo. Zo is er een groot terras midden in Merselo. Vanuit Venray wordt er op zaterdag gestart met een bier vatenrace. Zeven teams van elk vier personen, en een coach, gaan vanaf de Grote Markt proberen zo snel mogelijk een vat rollend naar Merselo te duwen. Wethouder Van den Broeck geeft het startsein. Diverse joekskapellen gaan het rollen vergemakkelijken en voor de kermissfeer zorgen aanslui tend De Klokkendorper uit Aarle Rixtel die het muzikale gedeelte gaan overnemen en voor een openluchtavond zorgen. Op de zondagmorgen laat fanfare St. Oda uit Merselo nog eens zien waarom ze in Venlo het thematoernooi hebben gewonnen.'s Middag is er een familiemiddag. Bezoekers aan de kermis kunnen op het ter ras genieten van echte kermismu- ziek. Verder is er een entertainer ingehuurd. Op maandag staan er twee onderdelen centraal, de kin dermiddag met een spelelement en de dorpsbarbecue met live sfeermuziek. Op dinsdagavond staat de Dorpsartiestenavond op het programma. Een must voor mensen die kunnen genieten van amateurs die (bijna) professio neel iemand na doen. Joekskapel Weg van de Aanrech uit Lottum opent deze avond en Geert Pelzer uit Venray, de zingende kastelein, sluit de avond op zijn wel beken de manier af. Dad's Day Op Vaderdag, zondag 18 juni, worden vaders in Zoo Pare Over loon in het zonnetje gezet. Zo krij gen alle vaders op vaderdag gratis toegang tot het park als ze het codewoord Zoodad doorgeven. Samen met hun kinderen kun nen vaders meedoen aan de spe ciale vaderdagactiviteit Dads Day en het Zoo mysterie oplossen: Wie is de liefste vader van het park? Vader gaat samen met de kinde ren in Zoo Pare Overloon op zoek naar de oplossing. De voorwaar den voor deze dag staan op www. overloonzoo.nl. Zoo Pare is in juni geopend van 9-30 tot 18.00 uur en is gelegen aan de Stevensbeek- seweg 19-21,5825 JB in Overloon, tel.(0478)640046. Kinderen voor Kinderen Kinderen in de leeftijd 8 tot 13 jaar kunnen, met een liedje uit het Kinderen voor Kinderen reper toire, op zaterdag 17 juni tussen 10.00 en 14.00 uur in Kunsten centrum Jerusalem in Venray, laten horen en zien wat ze kunnen op het gebied van zang en dans.Tij dens deze voorrondes gaat een deskundige jury beslissen welke kinderen tot de beste behoren, deze kinderen zijn vanaf 9 sep tember, door heel het land, terug te zien zijn bij de regionale finale. De regionale finale vindt plaats in twaalf verschillende theaters in Nederland in combinatie met de, inmiddels beroemde, Kinde ren voor Kinderen Meezingshow waarbij het publiek uit volle borst kan meezingen met alle liedjes uit 26 jaar Kinderen voor Kinderen. De beste twaalf van deze finale zijn uiteindelijk te zien tijdens de finale van het Kinderen voor Kin deren Songfestival die wordt uit gezonden bij de VARA op Nederland 3. De loting van de voorver koop van Schouwburg Venray is gehouden. De eerste kaar ten zijn toegewezen, de eerste voorstellingen zijn uitverkocht en zelfs de eerste wachtlijsten zijn al aardig gevuld. Toch is het niet zo dat men geen kaarten meer kan reserveren. De voorverkoopperiode van Schouwburg Venray loopt immers nog tot 1 september. Kunstenares Mariëlle Swinkels, 23 jaar en afgestudeerd als beel dend creatief therapeut, exposeert van juli tot en met september bij Synthese in Venray. Van 2001 tot 2005 heeft Swinkels de opleiding tot beeldend creatief therapeut gevolgd aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Om zelf het verband te ontdekken tussen creatief werken en de psychische en lichamelijke gezondheid van mensen, was het een must om creatief aan de slag te gaan. Nu ze is afgestudeerd vind ze het tijd om haar werk te laten zien aan een groter publiek. Haar werk wijze in het beeldend werk wordt gekenmerkt door doen, handelen en bewegen. Spontaan en dyna misch werken vanuit lichaams bewegingen, interveniërend met het materiaal. Zij werkt op plat vlak met verschillende materialen zoals acrylverf, olieverf, ecoline en oliepastelkrijt. Het werk zelf is het beste te omschrijven als dyna misch, experimenteel en kleurrijk. In haar stageperiode is zij geïnspi reerd geraakt door het beeldend samenwerken met verstandelijk beperkte cliënten. Zij heeft zich naar aanleiding van deze ervaring dan ook verdiept in het werk en de denkwijze van de Cobra groep. Ook het expressionisme trekt haar aandacht, maar of haar werk toe te spitsen is in een bepaalde kunststroming mogen de bezoe kers aan de expositie zelf beoor delen. Swinkels stelt het op prijs als bezoekers na het bezichtigen van haar expositie in haar gasten boek een bericht achterlaten wat zij ervan vonden. Voor vragen kan men contact met Swinkels opnemen via tel. 06-20880918 of e-mail mariëlle. swinkels@home.nl. In de Grote Kerk in Ven ray vindt op zondag 18 juni om 15.30 uur een uitvoering plaats van de Hohe Messe van Joh. S. Bach. Dit concert wordt verzorgd door het Utrecht Stu dentenkoor en Orkest (USKO) met enkele solisten. Het geheel staat onder leiding van diri gent Johan Rooze. Dit concert wordt aangeboden door Van der Putt Advocaten. Bij de realisatie van dit concert is ook Concertorg. Fred H. Renirie betrokken die jaarlijks een serie kamermuziekconcerten realiseert in het Theehuis in het Odapark. Plaatsen met zicht op koor en orkest kunnen worden gereser veerd. Dit kan schriftelijk op het adres: Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5807 AT Venray, via tel. (0478 )556671, via www. putt.nl. of per e-mail tenbrum- melhuis@putt.nl. Er zijn ongeveer driehonderd plaatsen beschikbaar met zicht op koor en orkest. De kaarten kunnen vanaf een half uur voor de aanvang van het concert worden afgehaald aan de hoofd ingang van de kerk. Het USKO bestaat al meer dan 55 jaar en is gesticht door Hans Brandts Buys die het orkest en koor zag als ide ale ontmoetingsplaats voor jonge musici zonder barrières van maat schappelijke, politieke of religieu ze aard. Met zijn belangstelling en liefde voor de muziek van Joh. Seb. Bach kwam die muziek centraal te staan in de programmering. Ook na de dood van de grondlegger van USKO bleef Bach's muziek de kern vormen van het repertoire: Mattheus Passie, Weihnachtsora- torium, Hohe Messe zijn meer dere malen uitgevoerd. Maar ook namen als Bruckner, Mozart, Men delssohn, Schubert en modernere componistennamen als Bartok, Part, Szymanovski figureren op de concertlijst. Dirigent Johan Rooze studeerde piano bij Polo de Haas aan het Utrechts Conservatorium maar studeerde af als koordiri gent, vervolgde zijn studie bij grote koordirigenten onder wie close harmony autoriteit Ward Swingle. Op het gebied van de klassieke muziek werkt Rooze als dirigent van onder andere de Stichting Utrechtse Bach Cantate diensten, de Baarnse Cantorij en vanaf de oprichting in 1996 is hij de artistieke spil van het Dudok Ensemble. Sinds 1991 is hij docent koordirectie aan het Alkmaars Centrum voor Culturele Vorming. Daarnaast is hij muzikaal adviseur van de Koninklijke Christelijke Zangersbond, actief als workshop leider, gastdirigent en jureert hij op festivals. Boekrecensie in Peel en Maas Als Gaby haar zoon heeft afge zet waar hij gaat studeren keert ze terug naar haar man en huis in Londen. Ze springt op de trein de andere kant op. Deze voert haar naar een afgelegen dorp waar ze op zoek gaat naar Nancy, van jongs af aan haar beste vriendin. Bijna twintig jaar gelegen verdween ineens uit Gaby's leven -zonder ooit aan te geven wat de oorzaak van de breuk was. En nu wil Gaby eindelijk weten waarom. Want wat houdt Nancy verborgen? In het maanlicht is een prachtig, verras send verhaal over vriendschap en huwelijksperikelen, over mensen die vechten tegen het ouder wor den en tieners die op zoek zijn naar zichzelf. Nicci Gerard was lange tijd jour naliste bij de gerenommeerde Brit se krant The Observer en ze is de vrouwelijke helft van het beroem de schrijversduo Niece French In 2003 verscheen haar solodebuut De Onderstroom, dat zes weken lang de eerste plaats op diverse bestsellerlijsten bezet hield. Ook haar tweede soloroman Het voor bijgaan werd een bestseller. Directeur Anne-Christine Lie- brand van de Schouwburg Venray is zeer tevreden met de tot nu toe geboekte resultaten. "Er is een duidelijke trend geconstateerd; met name cabaretvoorstellingen zijn zeer in trek bij het Venrayse publiek.' Toch is het jammer, aldus Anne-Christine Liebrand, dat onze gasten weinig tot geen risico's nemen in het boeken van nieuwe en onbekende voorstellingen. De grote namen zijn binnen een mum van tijd uitverkocht en dit terwijl we zoveel startende artiesten in huis hebben die vaak net zo goed zijn. Wij willen hier extra aandacht aan gaan schenken en zullen dus de komende zomerperiode wekelijks enkele voorstellingen uitlichten. Wat te denken van bij voorbeeld het dubbelcabaret van Anuar en Paul Smit. Beide heren timmeren hard aan de weg.Anuar is al verschillende malen in het tv- programma Comedy Factory ver schenen en Paul Smit (een goede vriend van Guido Weijers) won al met zijn negende optreden, tijdens de Nijmeegse nacht van het open podium, de publieks- én juryprijs." "Zo zie je maar"; zegt Anne Chris tine Liebrand, "dat er vaak al veel meer bekendheid achter een rela tief onbekende naam zit dan men in de gaten heeft. Anne Christine merkt terecht op dat in de bro chure van Schouwburg Venray bij bijna iedere voorstelling wel een website vermeldt is waarop nog veel meer informatie staat over de artiest(-en) die bij ons geboekt staan. Naast cabaret zijn er natuur lijk nog veel meer vernieuwende en bijzondere voorstellingen te zien. Neem de voorstellingen die wij in Edinburgh voor u boekten: The Ennio Morricone Experience, een muzikaal hoogstandje door theaters over de hele wereld geboekt; van London tot Melbour ne en van Sydney tot Venray. Kijk eens op www.ennios.com. en www.goddam.be. En oordeel zelf. In het maanlicht Kunst Cultuur "Cabaret is in trek" Veertien editie Op De Töffel romai

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19