Gemeente Venray Ondertekening convenant Multifunctioneel Centrum 'Huiskamer van Venray' bijna klaar College programma: Doorontwikkelen en meedoen Ruimere regels voor bouwen in buitengebied Samen sterk in Heide Verbeteren welstandsbeleid Voorjaarsnota 2006 positief Pinnen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden 'V Op maandag 19 juni starten de werkzaamheden voor het verplaatsen van de pomp op de Grote Markt. De pomp, die nu op het terras van café De Klok kenluider staat, wordt verplaatst naar de overkant van de Grote Markt, naast het terras van Hotel De Zwaan. Tijdens de geplande hijswerkzaamheden op woensdagmiddag 21 juni wordt de Grote Markt afgesloten voor alle verkeer. De totale werkzaamheden duren ongeveer vijf dagen. Het verplaatsen van de pomp is onderdeel van de plannen van de Stuurgroep Kwaliteitsplan Centrum om van de Grote Markt een horecaplein te maken. In de stuurgroep zitten vertegenwoordigers van Wijkplatform Centrum, LOZO, Gehandicaptenplatform, Seniorenraad, Wonen Venray, Venray Centraal, Lokaal Historisch Platform en de gemeente Venray. Eerder is de Grote Markt verfraaid met twee bomen en zijn terrassen uitgebreid. Met de verplaatsing van de pomp zijn de werkzaamheden rondom dit horecaplein afgerond. Daar mee is de door de horeca genoemde 'huiskamer voor de inwoners van Venray' voltooid U kunt - lekker makkelijk - ook bij de gemeente met pin betalen. Alle balies in de publiekshal hebben een pinautomaat. Uw privacy is ook dan gewaarborgd. •V> Venrayfocus op mensen Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 24 Burgemeester en Wethouders hebben dinsdag 6 juni het college programma voor de komende vier jaar vastgesteld. Het college programma Doorontwikkelen en meedoen gaat over wat het college voor Venray en vooral samen met Venray wil bereiken in de periode 2006 - 2010. Het college vind het belangrijk consistent beleid te voeren, en werkt verder aan de Strategische visie en het Ontwikkelingsperspec tief. Daarnaast is een aantal nieuwe speerpunten in het programma opgenomen: - Bestuurlijke Vernieuwing waar voor er een wethouder is, die de communicatie met de burger en een zogenoemde 'gemeentelijke overlegtafel' verder gaat vormge ven. - Communicatie met en voorzieningen voor jeugd en jongeren. - Deregulering: waar het kan worden overbodige regels en onnodig complexe procedures afgeschaft. - Het winkelgebied in het centrum gaat op de schop. - Kwaliteitshandvesten waarbij de gemeente haar prestatie-, service- en wettelijke normen voor dienst verlening aan de burger vastlegt. In het handvest is vastgelegd dat de klant een tegemoetkoming ontvangt als de gemeente haar afspraken niet na kan komen. - Herstructureringsprojecten van bestaande wijken zoals Veltum en Brukske. Voor het eerst in Venray presen teert het college zijn plannen niet alleen aan de raad, maar ook aan de inwoners van Venray. Tijdens bijeenkomsten lichten Burgemees ter en Wethouders het collegepro gramma toe. De ambities en doelen voor de komende vier jaar zullen ook via radio en tijdens chatsessies worden toegelicht. Hierover kunt de komende maanden regelmatig iets lezen op deze gemeentepagina. U kunt het collegeprogramma vinden op www.venray.nl onder de rubriek 'politiek organisatie'. Op maandag 12 juni is het convenant voor het Multifunctioneel Centrum door alle betrokken partijen ondertekend. Zij hadden zich verzameld in de raadszaal van het gemeentehuis om met de onder tekening van de samenwerkingsovereenkomst de gewenste bouw van een multifunctioneel centrum kracht bij te zetten. De onderteke ning verliep in uiterst positieve sfeer. De ondertekenaars waren vertegenwoordigers van MMSK Sint-Petrus' Banden, Volksuniversiteit Venray, Raayland College, Taekwondovereniging Tong-II Venray, Stichting Sterrenwacht Ceres, Rooyse Volleybal Kombinatie, Koninklijke harmonie Euterpe, Zangers van Sint-Frans, Lokale Omroep Venray en Stichting V-kick. Daarnaast waren namens de gemeente burgemeester Jos Waals en wethouder Mathieu Emonts aanwezig om te tekenen. Het geplande multifunctionele centrum moet onderdak bieden aan diverse verenigingen en organisaties en wordt gerealiseerd aan De Wieën. Dinsdag 20 juni heeft de Venrayse gemeenteraad het laatste woord over de voor genomen bouw. Als ook de raad akkoord is, kunnen de voorbereidingen in volle vaart verder worden uitgevoerd. Burgemeester Jos Waals en wethouder Mathieu Emonts samen met Jordi van MMSK Sint-Petrus 'banden en Charlotte en Lisa van Tong II. Zij waren uitgenodigd, omdat kinderen immers de toekomst vertegenwoordigen. En daar bouwen we voor. vertaling van de plannen van het nieuwe college. Die levert voor de komende jaren een positief resul taat op. Dat was niet gemakkelijk. Uit de Bestuursrapportage van het college blijkt dat de gemeente de komende jaren van het Rijk elk jaar twee miljoen euro minder ontvangt dan verwacht. Om dat gat te vullen wil het college het positieve saldo van 2005 én de winstneming uit de grondexploitatie over 2005 in te zetten. Verder wil het de toeristen belasting verhogen naar het pro vinciale gemiddelde. Buitenlandse seizoenarbeiders gaan toeristenbe lasting betalen. Tenslotte neemt de gemeente voortaan een deel van de totale winst- of verliesneming uit grondexploitaties ook in de begroting mee. De gemeente heeft een nieuw beleid ontwikkeld voor bouwen in het buitengebied. Een deel daarvan, de basisregeling, is al in werking. Deze basisregeling iets ruimer dan de huidige regelgeving en maakt het mogelijk om vooruit te lopen op het nieuwe bestemmingsplan. Het beleid is opgesteld als voorbereiding op de herziening van het bestem mingsplan buitengebied. Het gaat uit van het realiseren van doelen in plaats van het stellen van regels. De achterliggende gedachte daarbij is meer (bouw)mogelijkheden in ruil voor kwaliteit. Het beleidskader maakt onderscheid tussen een basisregeling en een plusregeling. De basisrege ling volstaat voor eenvoudige, recht toe recht aan bouwaanvragen. Ze biedt meer mogelijkheden dan de regelgeving in het huidige bestemmingsplan. Zo mag in de nieuwe regelgeving bijvoorbeeld een woning tot 875 m3 worden uitgebreid of mogen meer vierkante meters aan bijgebouwen worden gebouwd in ruil voor sloop van oude bedrijfsbebouwing. De provincie heeft aan de basisregeling een zogenoemde 19.2 status toegekend. Daarmee is het mogelijk om via een relatief eenvoudige procedure op het bestemmingsplan vooruit te lopen. Nog meer bouwmogelijkheden De plusregeling biedt nog meer bouwmogelijkheden. Voor toepassing van deze regeling wordt als voorwaarde gesteld dat er kwaliteit aan het land schap wordt toegevoegd. Voor bijvoorbeeld het behoud van cultuurhistorisch waardevolle panden is een regeling bedacht waarbij veel extra gebruiksmo gelijkheden worden geboden, zolang in ruil daarvoor de cultuurhistorische waarden van een pand behouden blijven of zelfs versterkt worden. Daar mee wil de gemeente de aankoop en het onderhoud van deze panden in het buitengebied stimuleren. Voor de plusregeling heeft de provincie echter bepaald dat eerst de kwaliteitswaarden verder uitgewerkt moeten worden. In de herziening van het bestemmingsplan buitengebied wil de gemeente daarvoor heldere en duidelijke regels formuleren. Ze verwacht dat deze half september ter inzage kan liggen. In Heide is de gemeente begonnen aan de verfraaiing van het dorps plein. Ze werkt daarbij nauw samen met dorpsraad en kerkbestuur. Verfraaiing van het dorpsplein is een van de actiepunten in het dorpsomgevingsplan van Heide. Dat heeft de dorpsraad van Heide samen met de inwoners opgesteld. De klus houdt in dat de bestrating vernieuwd wordt en er komt een trottoir. Ook krijgt het plein sfeerverlichting. Het dorpsplein in Heide heeft een belangrijke functie; het wordt intensief gebruikt. Bijzonder aan het project is dat iedereen een handje helpt. Alledrie de partijen dragen bij aan de financie ring van de werkzaamheden. Verder breekt een aantal inwoners de klinkers die er nu liggen op en ze voeren ze ook af. De gemeente heeft een aannemer in de arm genomen om de rest van de werkzaamheden te realiseren.Deze aanpak sluit goed aan bij de gemeentelijke visie 'Venray, partner met toe komst'. De gemeente streeft ernaar die waar te maken door de inwoners van Venray meer invloed te geven op de leefbaarheid van hun eigen woonom geving. Dorps- en wijkraden spelen dan als vertegenwoordigers van de inwoners een heel belangrijke rol. Onder andere de dorpsomgevingsplannen zijn daarvan het resultaat. Door gebiedsgericht te gaan werken heeft de gemeente de drempel voor contact met de inwoners van Venray aanzienlijk verkleind. De gemeente is op dit moment druk bezig het welstandsbeleid te verbeteren. Aanleiding is een vorig jaar uitgevoerde evaluatie van het welstandsbeleid. Een van de conclusies uit deze evaluatie is dat zowel burgers als architecten niet altijd even goed op de hoogte zijn van de inhoud van onze welstands nota. Oorzaak daarvan is dat de welstandsnota niet voor iedereen gemakkelijk toegankelijk is. Met als gevolg dat er regelmatig bouwplan nen worden ingediend die (net) niet aan alle criteria voldoen. En daarom in strijd zijn met de redelijke eisen van welstand. Om iedereen de mogelijkheid te geven om de wel standsnota gemakkelijk en over zichtelijk in te zien staat deze nu op www.venray.nl onder'direct naar'. Concept ter inzage Daarnaast is de gemeente op dit moment bezig de welstandsnota weer helemaal actueel te maken. Ze hoopt de bijgewerkte versie nog in de tweede helft van dit jaar vast te stellen. Maar voordat het zo ver is, wil ze alle inwoners van Venray in de gelegenheid stellen er hun mening over te geven. Daarom ligt er nog voor het begin van de bouwvak vakantie een concept ter inzage. Het is mogelijk daar officieel op te reageren. De gemeente neemt alle reacties mee bij het opstellen van de definitieve nota. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de voor jaarsnota 2006 vastgesteld. De gemeenteraad behandelt de nota tijdens zijn vergadering van 27 juni aanstaande. De nota markeert het begin van de nieuwe vierjarige raadsperiode. Het college doet de raad voorstel len voor nieuw beleid. Het wil al in 2007 een nieuwe sporthal, eventu eel als onderdeel van het multifunc tioneel centrum, een school in de Brabander en de herinrichting van Westsingel en Kempweg realiseren. De voorjaarsnota is de financiële

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17