SB) SPORT2000 indehjk is het zover! Bonikki opent 1 6 juni 1 5.30 uur - lambentusplein B horst Beste MAANDAG WOENSDAG VRIJDAG DINSDAG DONDERDAG ZATERDAG 12-13 JUNI 14 -15 JUNI 16 -17 JUNI KORTING KORTING OM DE DAG EEN HOGERE KORTING, MAAR... VENRAY GROTESTRAAT 49 0478 - 64 09 89 Winkelketen ^protest Raabok^? ^dSiCS Falioh" EBTSpget zaterdag 17 juni van 9.30 - 17.00 uur en zondag 18 juni van 12.00 - 17.00 uur Ii\/ir~ieg a giving alles voor huis en tuin - van Cadeauartikelen in alle prijsklassen tot de mooiste meubelstukken - tuinmeubelen en -accessoires - bekende topmerken, waaronder Clamant home interiors, riviera maison, appletree, bridgewater, braxton Kunstencentrum Jerusalem presenteert zich met twee voorstellingen Band speelt vrijdagavond 16 juni op Zoksfestival in Blerick De band Luna, makers van 'creative music', speelt vrijdag 16 juni voor het eerst sinds enkele jaren weer voor een groot publiek. Omdat de for matie overtuigend winnaar was van muZik 2006, mag ze optreden tijdens het drie daagse Zoksfestival in Blerick. Een buitenkans voor Luna en leadzangeres Nelleke Rijs (35). Maar het brengt ook veel zenu wen met zich mee. Nelleke Rijs werd zes jaar gele den bijna letterlijk achter de bar weggeplukt om haar zangkunsten te etaleren bij 'Luna'. "Ik werkte toen in café 'De Evenaar' in Ven- ray.Als alle bezoekers vertrokken waren, zorgde ik ervoor dat de bar weer schoon werd. Uit volle borst zong ik mee tijdens de schoon- maakwerkzaamheden. Toen er op een avond een aantal bandleden van Luna aan de bar zat en mij hoorde zingen tijdens het werk, hebben ze me bijna letterlijk ach ter de bar weggeplukt. De zaal van het café werd op dat moment gebruikt als repetitieruimte. Voor dat ik het wist, stond ik te zingen achter de microfoon en het klonk ook nog! Velen zeggen dat mijn stem lijkt op de sound van Vaya con Dios." Het zingen en optreden gebeurt met veel plezier. "Het is altijd gezellig als we aan het spelen zijn. Of dat tijdens een repetitie is of tijdens een optreden. Als we lek ker bezig zijn, staan we als een kind te lachen, zo leuk vinden we het. Muziek is voor ons een uitlaat klep waarin we veel emoties kwijt kunnen. In principe delen we niet dezelfde interesse en smaak qua muziek, maar bij het schrijven van de nummers zitten we volledig op één lijn en vinden we het heerlijk om samen muziek te maken." De muziekstijl van Luna wordt ook wel creative music' genoemd. "Onze liedjes hebben Latijns-Ame rikaanse invloeden, maar worden bijna tweeëneenhalf uur duurt. Om de dansvoorstelling een extra impuls te geven, krijgt Myrna van den Bosch medewerking van haar zus Ilja en diens vriend Dani el Morales Perez, die beiden pro fessioneel danser zijn bij het Dans theater Linz in Oostenrijk. Myrna van den Bosch verheugt zich al enorm op de samenwerking."Mijn zus Ilja neemt enkele dansen voor haar rekening waaronder de ope ning, 'Droomhuis'. Het mooie is dat er in het hele dansverhaal ver schillende dansstijlen met elkaar verweven worden, zodat het nooit saai wordt. Ieder heeft zijn eigen stijl en dat maakt de show tot een kleurrijk en gevarieerd geheel." Kaarten (eveneens 7.50 euro p.p.) zijn verkrijgbaar vanaf vrij dag 16 juni op de administratie van Kunstencentrum Jerusalem. In 1977 is dit woonhuis aan de Raadhuisstraat 4 inVenray, ontwor pen door architect B. Lerou. Een woonhuis dat zich onderscheidt door de zeer bijzondere vorm geving in een omgeving die hier wordt gedomineerd door traditio nele bebouwing. Opvallend is dat de architect doelbewust rekening heeft gehouden met de schaal van het woonhuis, die in duidelijke overeenstemming is met het sta tige pand aan de rechterzijde hier van. Koester Uw Monument! Kent u ook zo n bijzondere plek inVen ray of een van haar kerkdorpen? Reacties graag naar de stichting Venray Monumentaal, p/a Secre tariaat Groene Hart 7,5801SX in Venray, e-mail venray monumen- taal@kpnplanet.nl. ook gevoed door de blues. Alle liedjes uit ons repertoire zijn ove rigens zelfgeschreven nummers." CD Toen Luna in 2001 haar eerste eigen cd uitbracht, liep het lange tijd storm met optredens. "Deze optredens waren door het hele land. Door de cd kregen we meer naamsbekendheid. Na een tijd liep het aantal optredens weer terug. Nu hebben we af en toe een optreden. We zijn alle zes muzi kanten die er een fulltime baan op na houden en we kunnen dus ook niet altijd optreden. Alhoewel we wel vaker zouden willen optre den. Het lijkt mij geweldig om op zondagmiddag in een kroeg op te treden. Ik hoop dan ook, en dan spreek ik denk ik namens alle zes de bandleden, dat wij in de toekomst op veel leuke plekken mogen spelen." Begin dit jaar won Luna de muZik 2006 prijs, de eerste prijs van een Euregionale talentenjacht die in samenwerking met Zoks en Perron 55 inVenlo werd georgani seerd. "Vol verwondering wonnen wij de prijs. Dat was natuurlijk te gek! Erg trots waren we ook, zeker omdat de overige kandidaten ook echt goede bands waren. Naast het winnen van een geldbedrag voor promotiedoeleinden, hebben we vijf dagen studiotijd gewon nen en een optreden op het drie daagse Zoksfestival in Blerick, op vrijdagavond 16 juni van 21.00 tot 21.45 uur. Heel spannend." De zenuwen spelen al op bij Nelleke Rijs. "Ik ben altijd erg zenuwachtig voor een optreden. Nelleke Rijs verheugt zich al enorm op het optreden tijdens het Zoks-festival in Blerick En nu is dit ook nog voor een groot publiek. We hebben er in ieder geval erg veel zin in, te meer omdat het publiek van Zoks een erg brede muzieksmaak heeft. En als je dan kijkt dat bands als Intui- ne en De Dijk ook op Zoks staan, is dat helemaal top!" Voor meer informatie: www. zoksfestival.nl en www.lunathe- band.nl Kunstencentrum Jerusalem presenteert zich komende week met twee verschillende voorstellingen in de Schouw burg Venray. Op zondag 18 juni om 19.00 uur wordt de musical Liefde in een lijstje uitgevoerd en op woensdag 21 juni is twee keer de dansvoor stelling Je geld of je leven te zien, om 16.00 en 19.30 uur. Liefde in een lijstje is het ver haal van een meisje dat lijstjes verzamelt. In die lijstjes bewaart ze een tekening, een foto of een ander aandenken aan een gebeur tenis of een persoon uit haar leven, zodat ze die blije momenten dicht bij zich kan houden en voor altijd kan koesteren. Dit pretentie loze thema ligt ten grondslag aan de musical die op zondag 18 juni vanaf 19.00 uur wordt opgevoerd in Schouwburg Venray. De muziek is voor een deel gecomponeerd door de leerlingen zelf, terwijl zangdocente Wilmy van der Helm het verhaal met een vijftiental lied jes in een eigentijdse vorm heeft gegoten, waarbij ze de leerlingen op een zeer hoog niveau heeft weten te brengen. Martine Janssen tekent voor de dans en de vaak verrassende choreografie, terwijl Piet Pols het dramagedeelte voor zijn rekening heeft genomen. De groep bestaat uit dertig leerlingen in de leeftijd van negen tot negen tien jaar, die een jaar lang, elke donderdagavond, naar dit hoogte punt hebben toegewerkt. "Het is het eerste jaar dat we in deze vorm, met drie docenten, hebben samengewerkt. Voor de groep leerlingen is de musical de afsluiting van hun eerste jaar. Een begin van een traditie want als het aan ons ligt, komt er ieder jaar een uitvoering waarin de musical- groep zich aan een groter publiek kan presenteren", aldus Myrna van den Bosch, coördinator dans, musical en theater van Kunsten centrum Jerusalem. Na de zomervakantie begint Kunstencentrum Jerusalem opnieuw een musicalgroep. Myrna van den Bosch: "Deze keer zullen de lessen gegeven worden op de zaterdagochtenden en, in tegenstelling tot dit seizoen, zijn er minimaal twee docenten tege lijk bij een groep aanwezig, zodat er meer individuele aandacht aan de leerlingen gegeven kan wor den. De musicalafdeling gaat zich komend seizoen richten op het instuderen van een beroemde musical uit het wereldrepertoire. We denken dan aan producties als Annie of The Wizz. In overleg met de toekomstige leerlingen wordt er een keuze gemaakt, waarbij het uitgangspunt is dat er met veel plezier een productie tot stand komt, waarin iedereen een goed passende rol heeft die de leerling een paar stappen verder brengt op weg naar het veeleisende musi calpodium." Kaarten voor deze voorstelling (7.50 euro p.p.) zijn verkrijgbaar bij de administratie van het kun stencentrum aan de Heuvelstraat inVenray. JE GELD OF JE LEVEN Op woensdag 21 juni, om 16.00 en 19-30 uur, brengen leerlingen van de dansafdeling van Kunsten centrum Jerusalem het dansver haal Je geld of je leven op de plan ken van de Schouwburg Venray. Een dansverhaal gebaseerd op het boek: Momo en de tijdspaar ders (Michael Ende). Momo (gedanst door Loes Goumans) is een natuurkind. Ze woont in een oude ruïne buiten de stad. Zonder vader of moeder. Maar ze is niet vaak alleen. Veel lieve mensen komen bij haar op bezoek, want Momo kan goed luisteren. Daar door heeft ze veel echte vrienden. Dat veranderd vanaf het moment dat de grijze mannen opduiken. De tijdspaarders! Voor vriendschap en spelen is geen tijd meer. Het leven verkild, wordt gehaast en vreug deloos. De tijdspaarders krijgen iedereen in hun macht, behalve Momo. Momo en de tijdspaarder botsen: twee werelden die elk met hun eigen wapens vechten om te overleven. Zeer herkenbaar en confronterend. Een verhaal met een herkenbaar thema! Vierhon derd leerlingen, een decorteam, vele hulpouders, de inzet van ver schillende docenten en de crea tiviteit van choreografen: Daniel Perez en Ilja van den Bosch, heb ben het mogelijk gemaakt deze voorstelling tot stand te brengen. Daarnaast leveren naast Myrna van den Bosch ook de docenten Lonneke Hendriks, Martine Jans sen en Dennis van de Berg hun bijdrage aan het dansspektakel dat EN Honderdzevenentwintigste jaargang - week 24 - donderdag 15 juni 2006 MAAS your professional sportshop van Nederland Jn de categorie Sportwinkel Eluvler Retail 0&A Research Consultancy OP HONDERDEN GELABELDE ARTIKELEN, VAN DE ADVIESPRIJS your professional sportshop Buitenkans voor Luna, makers van 'creative music' Koester uw monument Musical en dansverhaal in schouwburg

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15