Meerlo-Wanssum maakt haast met starterslening f73f3l71f2y ASSEMBLAGE MEDEWERKERS STANDAARD TRAILER en AANHANGWAGENS: Swolgen krijgt wellicht korfbalclub Vos richt slachting aan in kippenren €19, Feestweekend Schutterij 't Zandakker Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Rode Kruis De Springplank Koningschieten Veldeke Borderline Koor Chrisko Confetti Euterpe Harmonie Sub Matris Tutela Ven ray's Mannenkoor Venrode Dames Zijactief Open tuinendag De Hakkespits De Hakkespits Den Hoender Jeugdnatuurwacht KBO Venray Match Ouderen Ons Genot PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Bedevaart naar Wittem Geslaagd Donderdag 15 juni 2006 - Pagina 13 De gemeente Meerlo-Wanssum wil als een van de eerste gemeen ten in Limburg een starterslening voor nieuwkomers op de woning markt in het leven roepen. De regeling is bestemd voor star ters die onvoldoende inkomen hebben om een hypotheek af te sluiten. Over twee weken neemt de gemeenteraad een beslissing. Het college gaat voortvarend te werk vanwege het nieuwbouw- plan aan de Pilmus in Meerlo. Enkele potentiële kopers zijn alleen in staat met behulp van een starterslening daar een huis te kopen. De provincie Limburg neemt pas vlak na de raadsvergadering een besluit. De leden van de commissie Ruimte en Economie vinden dat het wel erg snel gaat. Ze kregen dinsdag avond pal voor de vergadering een A-viertje uitgereikt waarop de rege ling in het kort stond uitgelegd. Com missievoorzitter Rob van der Heijden laste een leespauze van vijf minuten in. De lening is de eerste drie jaar vrij van rente en aflossing. De lening kan hooguit 25 procent bedragen van de verwervingskosten van de woning tot een maximumbedrag van 30.000 euro. Het geldt zowel voor nieuwbouw als voor een bestaande woning. De gemeente heeft hiervoor 103.000 euro beschikbaar. Daarbij komt een bijdrage van de provin cie van 40.000 euro. In totaal is er 143.000 euro te spenderen."Daarmee kan ik vier of vijf starters helpen. En dat is niet veel", zei wethouder Carla Brugman (PK). Zij gaat bekijken of het mogelijk is een verdeelsleutel toe te passen. Duidelijk is dat veel jongeren graag in aanmerking willen komen voor een woning in het Meerlose nieuwbouwplan. Brugman meldde dat de gemeente niet kiest voor een maximale koop som van 190.000 euro. "Dat hebben we teruggedraaid." Meerlo-Wanssum schaart zich nu op een lijn met de provincie die voor maximaal 170.000 euro kiest. Daarmee werd Arnold Holl (GP'94) op zijn wenken bediend. Want hij was het helemaal niet eens met het afwijkende standpunt van het college. "Waarom wijken we af van de pro vincie? We spelen hiermee project ontwikkelaars in de kaart. Zij zullen 20.000 euro bovenop de prijs zetten. Dit lijkt me niet verstandig." Ook Theo Francken (PK) stelde vragen over de maximale koopprijs. Ger Verstraelen (CDA) wijst erop dat de provincie uitgaat van het verstrekken van één lening per duizend inwoners. "Dit betekent dat Meerlo-Wanssum zeven starters kan helpen. Het verbaast ons dat dit er meer zijn dan het aantal dat de wethouder noemt." Carla Burgman vertelde dat de argu menten die Holl noemde ook de rede nen waren de maximale koopsom te verlagen naar 170.000 euro. Het blijkt dat nogal wat geïnteresseerden voor de Meerlose nieuwbouwwijk zich bij de gemeente gemeld hebben om in aanmerking te komen voor zo'n starterslening. Brugman: "De Pilmus is bijna klaar. Volgens de inkomenstoets krijgen veel kopers de financiering niet rond. Als we deze starters niet helpen dan staat het bouwplan onder druk. We moeten nog bekijken hoe we de 143.000 euro het best kunnen verdelen." Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray oefent op donderdag 15 juni op haar schuttersweide. Vanaf 19.30 uur zijn de leden welkom. Zater dag 17 juni wordt het familie- en het verenigingschieten gehouden op de schuttersweide. De leden worden ver zocht om 13.00 uur aanwezig te zijn op de schuttersweide, gelkleed in het t-shirt van de schutterij. Zondag 18 juni komen de leden om 9.00 uur bij elkaar bij het parkeerterrein nabij het gemeentehuis, alwaar men om 9.30 uur de Hoogmis gaat bijwonen. Direct na afloop van de Hoogmis wordt er vertrokken naar de schuttersweide, alwaar een groepsfoto wordt gemaakt voor in het jubileumboek t.g.v. het 100-jarig jubileumfeest van de Schut- tersbond Juliana. Om 12.45 uur vin den de officiële huldigingen van de jubilarissen plaats en van 13.00 tot 14.30 uur is er receptie. Maandag 19 juni wordt de algemene ledenverga dering gehouden in Gildenhuis café den Old Timer. Aanvang 20.00 uur. Het Jeugd en Jongerenwerk Rode Kruis houdt op maandag 19 juni de onderwerples Collecte. Afmelden vanaf 18.30 uur bij De Clokert via tel. (0478)583698. Donderdag 15 juni gaat het naar de bossen met de kinderen van de groepen 4 en 5. Iedereen om 18.30 uur aanwezig zijn met de fiets. De tocht gaat naar de bossen bij het Oda- park. Daar wordt water, vuur, spons gespeeld. Het water kan het vuur aan, het vuur kan de spons aan en de spons kan het water aan. Terug bij het club gebouw om 20.00 uur. Vrijdag 16 juni, om 16.00 uur de vrachtauto laden om de spullen naar het Rollebolterrein in Castenray te brengen. Zaterdag 17 juni Rollebol. Iedereen aanwezig zijn bij het clubgebouw om 8.45 uur. Denk aan lunchpakket, reserve kleding en handdoek. Einde Rollebol in Casten ray om 16.50 uur. Aankomst bij club gebouw tussen 17.15 en 17.30 uur. Maandag 19 juni van 18.30 tot 20.00 uur, club voor de kinderen van groep 3. Iedereen moet de fiets mee brengen, want men gaat zandkastelen bouwen. Dinsdag 20 juni clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Het program ma dat nog niet bekend is duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Eveneens op dins dag teamvergadering voor alle vrijwil ligers, bestuur en leiding. De vergade ring begint om 20.15 uur. Kinderen, lever de antwoordstrook en het geld in voor de Buitendag in. De leden van Veldeke-Venray zijn op dinsdag 20 juni te gast bij schutte rij 't Zandakker gilde St. Jan, op schut- terswei 't Schutskempke aan de Loon- sedijk. De sportieve happening begint om 19.00 uur. Wie het laatste restant van de vogel met een voltreffer naar beneden haalt mag zich de nieuwe Veldekekoning noemen. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Lim burg houdt maandelijks informatie- en gespreksbijeenkomsten rondom het thema borderline persoonlijkheids stoornis. Op dinsdag 27 juni vindt een informatiebijeenkomst plaats over het omgaan met een partner of familielid met een borderline persoonlijkheids stoornis. Het contact met iemand met borderline is niet altijd even makkelijk. Redenen hiervoor kunnen zijn dat degene met borderline sterk impulsief handelt, last heeft van stem mingswisselingen, agressie en zelfbe schadiging. Tijdens de bijeenkomst worden tips en handvatten gegeven, die kunnen helpen bij het omgaan met iemand met borderline. Ook is er voldoende ruimte voor het stellen van vragen. De informatiebijeenkomst is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij borderline en wordt gehouden in Viecuri, ziekenhuis Venlo van 19.30 tot 21.30 uur. Meer informatie en aanmelding bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden- Limburg via tel. (0478)527066, e-mail igg@ggznml.nl. Zondag 18 juni 11.00 uur vorm sel Paterskerk. Dinsdag 22 augustus data plannen. Maandag 28 augustus eerste repetitie na de zomerstop. Elke maandag repetitie van 19.30 tot 21.30 uur in het zaaltje van de Paters kerk. Voor vragen of afmeldingen kan men terecht bij Marly Driessen via tel. (0478)588176 of Norma Ansinger via tel.(0478)585234. Confetti is een gemengd koor dat close-harmony zingt in zo'n beetje alle muziekgenres. De repetities zijn elke woensdag van 20.15 tot 22.15 uur en vinden plaats in het gebouw van omroep Venray aan de Langeweg. Op dit moment wordt geoefend voor de Proms in Leunen en Proms Venray. Eerstvolgende optreden is op 23 juni tijdens Venray Muzikaal Totaal. Kijk voor meer informatie op www.confet- ti-venray.nl. of neem contact op met Ralf Jansen via tel. 06-23989059. Het harmonieorkest repeteert op de donderdagen 15 en 22 juni vanaf 20.00.Afmelden via tel. (0478)589363. Het opleidingsorkest repeteert op de donderdagen 15 en 22 juni vanaf 18.45 uur. Afmelden voor 17.00 uur via e-mail anleijssen@home.nl. Zondag 18 juni Vaderdagconcert opleidingsor kest. Om 14.45 uur in zaal de Hamar in Belfeld zijn. Zaterdag 24 juni peel- toernooi in Meijel. Uiterlijk 19.15 uur verzamelen bij de Perdstal. Zondag 18 juni om 11.00 en om 15.00 uur optreden leerlingenorkest bij Drielandenpunt in Vaals. Maandag 19 juni 18.15 uur repetitie samen- spelgroep, 18.45 uur repetitie leerlin genorkest, 20.00 uur repetitie orkest. Woensdag 21 juni 18.45 uur repeteert het Leerlingen tamboerkorps en om 19.30 uur repetitie tamboerkorps. Agenda; 24 en 25 juni bezoek aan Muzik VereinAltrich en 26 juni laatste repetitie voor de vakantie. Donderdag 15 en 22 juni om 19.30 repetitie in Partycentrum De Witte Hoeve.Weekend van 2 en 3 september concertreis naar Gouda en Egmond. Afmelden per e-mail afmeldenvmk@ venray.net. of tel. (0478)513019. Oud papier kan worden afgeleverd bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zuivelfabriek). Zie ook www.venray. net/vmk. Eerstvolgende repetitie woensdag 21 juni om 20.00 uur bij zaalThielen in Venray. Afmelden bij Annemie Vous- ten via tel. (0478)513135. Wie meer weten over het popkoor kan kijken op www.venrode.nl voor adressen en verdere bijzonderheden. Ook informa tie over het 50-jarig koorjubileum met de op te voeren musical Jesus Christ Superstar staat hier. De jaarlijkse fietsdagtocht met pick nick van Dames Zijactief Oostrum wordt gehouden op dinsdag 27 juni. Vertrek is 9.00 uur vanaf Den Oes terham in Oostrum. De thuiskomst is om ongeveer 17.00 uur. Opgeven kan tot en met woensdag 21 juni bij Rieny Mommen via tel. (0478)587114. Dit jaar fietst men richting Wanssum, alwaar een bezoekje aan museum 't Zonnelied wordt gebracht. Hierna gaat het richting Bergen, waar bij het Eendenmeer de picknick klaar staat. Na de lunch voert de tocht naar Gey- steren, waar men het atelier van Mieke van Uden gaat bezoeken. Groei Bloei afdeling Deurne houdt een open tuinendag. Vier leden van de afdeling Deurne hebben zich bereid gevonden hun tuin open te stellen. De landelijke open tuinendag vindt plaats op zondag 25 juni van 10.30 tot 17.00 uur. Men is deze dag welkom in Deurne bij: familie Kuun- ders, Zandschelweg 1, familie van de Beek.Veldstraat 18 en familie Joosten, Milheezerweg 52 en in Bakel bij fami lie Schalk, Aarle-rixtelseweg 10. In 2008 kan dansgroep De Hakke spits terugzien op 25 jaar dansplezier. De doelstelling is; oude dansen van rond 1900 en de kostuums van die tijd uit te dragen en ze zo in ere te hou den voor het nageslacht. De Hakke spits wil dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan en is al volop bezig hier gestalte aan te geven. Wie heeft nog oude sieraden van rond 1900 of oude foto's van rond deze tijd met Limburgse klederdracht of kent nog oude (dans)liedjes? Wie de dansgroep kan helpen kan contact opnemen met Henny van Loon via tel. (0478)588541 of Anny Delix via tel. (0478)586634. Folkloristische dansgroep De Hak kespits houdt maandag 19 juni de laat ste oefenavond van dit seizoen. Maan dag 11 september vanaf 20.30 uur is de eerste oefenavond na de vakantie in 't Brukske Kiosk. Op zaterdag 24 juni is het Salland District Festival in Raalte. Contactpersoon in verband met optredens is mevrouw Dik via tel. (0478)691837. Het programmaoverzicht van wijkcentrum Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray ziet er voor de komende week als volgt uit: Don derdag 15 juni 14.00 uur Koersbal WO Noord-West. Maandag 19 juni clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 20 juni 20.00 uur repetitie Muziekmakereej Blaos Um Op.Woens dag 21 juni 10.00 tot 11.30 uur volks dansen Nelly Rongen, 13.00 tot 14.00 uur volksdansen Synthese/Ans, 14.00 uur handwerken, handwerkgroep Den Hoender, 19.00 tot 20.00 uur country- line-dance Ans. De Jeugdnatuurwacht houdt op zondag 18 juni een puzzelwandel tocht in het Loobeekdal. Vertrek is tussen 9.30 en 10.30 uur vanaf de parkeerplaats voor de Perstal aan de Kempweg. Voor meer informatie kan men kijken op www.jnwvenray.nl. Het wandelseizoen 2005-2006 van KBO Venray wordt op woensdag 21 juni afgesloten met een extra sportie ve middag per fiets. Voor wie fietsen een bezwaar is, is er een auto beschik baar. Na de wandeling gaat men pick nicken. Gelieve zelf het benodigde proviand mee te nemen. Vertrek vanaf De Kemphaan om 13.30 uur. Inschrij ven vanaf 13.15 uur. Nadere informa tie is verkrijgbaar bij Sraar van Meijel via tel. (0478)586389. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray-Match is op zoek een vrij williger die samen met een andere vrijwilliger, een recreatief sportieve fietsclub wil begeleiden. De fietsclub bestaat uit zes tot acht mensen met een verstandelijke beperking die allen woonachtig zijn in Venray. Deze men sen willen graag een keer in de twee weken of een keer in de maand gaan toeren in de omgeving van Venray. De fietsclub moet nog opgezet worden en de inbreng van vrijwilligers is in dit stadium belangrijk. Van de vrijwilli ger wordt verwacht dat men affiniteit heeft met de doelgroep. Enthousiasme en plezier kunnen overbrengen op de deelnemers is ook van belang. Wie geïnteresseerd in het vacatureaanbod van Match kan kijken op www. vrijwil liger swerkvenray. nl Meer informatie is verkrijgbaar bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk Ven ray - Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, tel. (0478)516995, e-mail info @vrijwilliger swerkvenray. nl Ouderenvereniging Ons Genot houdt op 29 augustus een excursie naar breifabriek Marcienne collec tions in Kirhhoven. Hieraan gekop peld is een live modeshow. Tijdens deze modeshow wordt de exclusieve Marcienne Damescollectie gepresen teerd. Opgeven kan tot en met don derdag 29 juni in 't Stekske bij Harrie Rutten, door inlevering van het aan meldingsformulier. Vertrekl3.30 uur en thuiskomst 19.00 uur. Tijdens de vakantieperiode van 1 juli tot en met 1 september is 't Stekske gesloten en zijn er dus geen activiteiten voor de ouderen van Ons Genot. AANHANGWAGENS RAILERS Henra aanhangwagens BV te Overloon produceert jaarlijks ruim 4000 aanhangwagens, voor de West-Europese markt. Het productie program ma omvat vele soorten aanhangwagens en trailers tot 3500 kg. Wij zijn dringend op zoek naar enthousiaste: Functie eisen: Technisch inzicht. Hands on mentaliteit. Reisafstand enkel ca. 20 km. Wij bieden u: Een passend salaris en bij goed bevinden een vast contract na Vfe jaar. Aanvullende informatie: Bij interesse kun je mailen naar e.aerts@henra.nl of bellen 0478-642200 en vragen naar Erik Aerts. Tevens kunt u onze website bezoeken: www.henra.nl. handtekening: Swolgen krijgt mogelijk een eigen korfbalvereniging. De ini tiatiefnemers Wim en Petra van den Munekhof werven sinds enkele maanden geïnteresseer den en peilen de interesse onder de jeugd. Anette Beurskens heeft zich geschaard achter het plan. Ze vertelt dat volgende week de beslissing wordt genomen of Swolgen daadwerkelijk een eigen korfbalvereniging krijgt. Wat, als je gek bent van korfbal, maar je eigen dorp daar niet mee bekend is? Zorgen dat je met een paar gelijk denkenden de krachten bundelt en zelf een vereniging opricht. Dat moeten Wim en Petra van den Munek hof hebben gedacht toen ze in maart gingen lobbyen voor een korfbal vereniging in Swolgen. Een primeur voor Swolgen. Toch zit er genoeg korfbalkennis in Swolgen. Wim van den Munckhoff is al jarenlang als fana tiek trainer betrokken bij onder meer de korfbalclub in Vierlingsbeek, en Petra van den Munckhoff zet zich in voor de korfbalclub in Hegelsom. Hun twee kinderen korfballen eveneens. Het lobbyen in Swolgen resulteerde niet alleen in enthousiaste, maar ook in zeer geïnteresseerde mensen met eigen inventieve ideeën over korfbal. Anette Beurskens, één van de initiatiefnemers, geeft aan dat er voor vooral meisjes weinig buiten sportmogelijkheden in de gemeente Meerlo-Wanssum zijn. "Veel partijen, waaronder de gemeente en andere sportverenigingen, vinden het een goed idee om de handen ineen te slaan. Het korfbalplan is al gevorderd. Kennismakingstrainingen hebben al plaatsgevonden. Introductielessen via de basisschool zijn gegeven. In Tienray lopen de introductielessen tij dens de gymnastiek nog tot eind juni. Een aantal partners verzorgt fysieke ondersteuning waaronder de Konink lijke Nederlandse Korfbal Vereniging. Afgevaardigden hebben de introduc tielessen op scholen verzorgd. Sport 3, het provinciale project om de ama teursport te bevorderen, helpt op de achtergrond mee. We hebben al veel uitgewerkt, de komende weken gaan we de puntjes op de i zetten." Korfbal is een veelzijdige en leuke teamsport voor meisjes en jongens. Korfbal wordt gespeeld op een veld van 25 bij 50 meter, jeugd- teams spelen op een kleiner veld. Het speelveld is door een middenlijn gescheiden in twee even grote vak ken. In ieder vak staan van beide par tijen vier korfballers. In het ene vak vormen de vier spelers van de thuis ploeg de aanval en de tegenstanders vormen de verdediging. In het ande re vak is dit omgekeerd. De taak van de verdedigers is ervoor te zorgen dat de aanvallende spelers de bal niet in de korf kunnen gooien. Na twee doelpunten wordt er gewisseld van vak. De spelers die hebben aangeval len, gaan dan verdedigen en de ver dedigers mogen gaan aanvallen. Een heel afwisselende en actieve sport dus, waarbij je als speler verschil lende acties kunt maken. Je valt aan, je verdedigt en je scoort! Een korfbal seizoen bestaat uit een binnencom- petitie en een buitencompetitie. Voor wie is de nieuwe korfbalver eniging? "In eerste instantie richten we ons op zowel meisjes als jongens in de leeftijd van 6 t/m 18 jaar uit Swolgen en Tienray." Heb je interesse om vanaf septem ber 2006 te korfballen, dan kun je tot 18 juni informatie opvragen en je opgeven bij Anette Beurskens: 0478- 692704. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op zondag 2 juli trekt de jaarlijkse bedevaart weer vanuit Venray (voor de 64e keer!) naar Wittem, het bedevaartsoord van Sint Gerardus van Majella. De bus vertrekt vanaf zorgcentrum Het Schuttersveld om 8.15 uur richting Margraten, alwaar de pelgrims even de gelegenheid krijgen voor een sanitaire stop en de benen even kunnen strekken. De bussen zijn ook voorzien van toilet, opstapje en geluidsinstallatie. Om 11.45 uur is de aankomst in Wittem gepland, waar we om 12.00 uur de speciale eucharistieviering kunnen bij wonen in de kapel met de zegening van de relikwie van de heilige Sint Gerardus. Om 15.00 uur is er een plechtige mid- dagdienst met - als het weer het toelaat - bidtocht in de kloostertuin. Om 16.30 uur vertrekken de bussen weer richting Venray, waar we rond de klok van 19.30 uur zullen arriveren. De kosten voor deelname bedragen 15 euro, te voldoen in de bus bij vertrek aan de contactpersoon voor Venray: Myce Surminski. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: De schutters van de schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan uit Ven ray houdt een feestweekeinde dat in het teken staat van het familie- en verenigingschieten en de hul diging van de jubilarissen van de schutterij. In 2001 is het familie- en vereni gingschieten in het leven geroepen om de Venrayse gemeenschap kennis te laten maken met het oudste cul tuurgoed van de beide Lintburgen, het schutters- en gildenwezen. En in de afgelopen vijf jaren is wel geble ken dat deze schietwedstrijd aardig bezocht wordt en hier en daar ook een nieuw lid met zich meebrengt. Het familie- en verenigingschieten Doorgaans wordt er in Meerlo trots gesproken over de vos omdat de Meerlonaren ten tijde van de car naval onder die schuilnaam met ple zier door het leven gaan. Maar als buiten het carnavalsseizoen de vos van zich doet spreken is het vaak niet zo fraai. Dat hebben Frien en Nel van de Winkel aan de Meerlose Heesweg dinsdagavond ervaren. Toen Frien het gazon ging maaien zag hij dat er in de grote kippenren achter hun huis een waar slachtveld had plaatsgevonden. Waarschijnlijk zijn in de nacht van maandag op dinsdag een of meerdere vossen uit het nabij gelegen bosje bij de ren geweest. Ze hebben op drie plaatsen onder de draad een ingang gegraven en zijn toen als wilden aan het werk gegaan. De acht hobby kip pen en een statige haan overleefden het slachtveld niet. De vossennamen twee kippen mee. De zes andere en de haan liggen troosteloos in de ren. Uit de vele sporen in de ren en veren die her en der tegen de draad lig gen blijkt dat het er heftig aan toe is gegaan. 'En die haan, dat was echt en staats beest. Minstens een halve meter hoog', aldus Nel van de Winkel. Om te voorkomen dat roofvogels de kippen uit de ren plukten heeft Frien van de Winkel de bovenkant jaren geleden af afgedekt met een draadwerk. Maar tegen het sluwe werk van de vossen is geen kruid gewassen. vindt plaats op zaterdag 17 juni. Van 14.00 tot 16.30 kunnen er schietkaar- ten gekocht worden. Om 17.00 uur begint de kaveling. Iedereen vanaf de schietgerechtigde leeftijd van dertien jaar is uitgenodigd om te schieten met de zogenaamde Limburgse buks en voor de jongeren is er de mogelijk heid om te schieten op de zogenaam de Comeokraam. Er wordt geschoten in de vorm van drietallen, maar ook een individu kan opgenomen wor den in een team. Ook dit jaar kent de schutterij wederom enkele jubilaris sen, te weten: Peter Henssen (25 jarig jubileum van de muziekbond), Harrie Lenssen (40 jarig lidmaatschap niet- actief lid), Huub Jacobs en Bernie van Lierop, beiden 25 jaar actief lid van de Venrayse schutterij. Peter Henssen is inmiddels 25 jaar aangesloten bij de muziekbond. Hij is lid geworden van de Drum- en Showband Venray (DSV) en na de overname van de schutterij door DSV is Peter Henssen lid geble ven van de Venrayse schutterij. Harrie Lenssen, is inmiddels 40 jaar lid van de Schutterij en is op de achtergrond altijd actief betrokken bij de schutte rij. De derde jubilaris is Huub Jacobs, 25 jaar actief lid van de schutterij. In 1981 bij de schutterij gekomen. Een van de hoogtepunten in zijn schut- tersbestaan is zeker de assistentie bij de aankomst van de Paus Johannes Paulus de II in Maastricht in 1985, alwaar hij met eer de eremedaille van draagt en wat altijd in zijn geheugen gegrift staat. Helaas is Jacobs nog geen koning geworden van de schutterij. Naast zijn schuttersbestaan is hij de eerste luitenant van de vereniging en jarenlang achteropschutter in het eerste zestal met als hoogtepunt de kavelrondes tijdens het OLS in Bruns- sum in 1991De vierde jubilaris is Ber nie van Lierop, 30 jaar en reeds 25 jaar lid van de schutterij. In 1981 bij de schutterij gekomen als bordjesdrager, welke functie hij tot 1992 heeft ver vuld en waarmee hij zeer succesvol was, getuigende alle prijzen en in het bijzonder een eerste prijs op het Oud Limburgs Schuttersfeest in 1991 in Brunssum. Verder is hij actief als orga nisator van de Schutterscombinatie Noord-Limburg, secretaris/penning meester van de Schuttersbond Juli ana, referendaris Nobele Orde van de Papegay, redactielid van het Limburgs Schutterstijdschrift en webmaster van de Oud Limburgse Schuttersfederatie en als laatste is hij actief in de Ven rayse politiek als commissielid van Samenwerking Venray. Tot slot Mar den Lenssen. Hij is inmiddels 70 jaar, is dit jaar 55 jaar lid van onze Venrayse schutterij en alhoewel dit niet gevierd zal gaan worden, is dit toch zeker het vermelden waard. Martien Lenssen is een zoon van de befaamde Piet Lens sen erevoorzitter van de schut terij. Op zondag 18 juni om 9 30 uur woonr de schutterij de Hoogmis bij in de Sint Petrus Banden Kerk, zoals dit in de tradities is opgenomen met een viering van het Sint Jansfeest. Na de communie zullen de jubilarissen wor den toegesproken door Giel Krijnen, vice-voorzitter van de Schutterij en afgevaardigden van de Oud Limburg se Schuttersfederatie in de personen van voorzitter Louis Litjens en bonds- bestuurslid Gé Arts. Tussen 13.00 en 14.30 uur wordt de Venrayse gemeen schap in de gelegenheid gesteld om de jubilarissen, Huub Jacobs en Ber nie van Lierop, te feliciteren met hun onderscheidingen en vanaf 14.30 uur zal de schutterij een besloten feest gaan vieren met de jubilarissen. Dolf Drabbels uit Venray is geslaagd voor de opleiding zang klassieke muziek aan het ArtEZ conservatorium in Arnhem. Adres: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Bankreknr. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13