Inalfa boekt Zorgen over juridisch steekspel St. Anna Ouders tegen afschaffen schoolzwemmen alle HUGO BOSS HERENSCHOENEN KORTING GELDIG VAN 8-15 JUNI '06 Passi Flora Laat u inspireren... TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD flfjarfc etc/wenen fcwm door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 5 Waals: "Burgers moeten burgemeester en wethouders weten te vinden" Dinsdagmiddag zat het vol tallige college (burgemeester plus vijf wethouders) achter de tafel. Samen met gemeen tesecretaris Lucassen en nog eens drie ambtenaren. De zware delegatie van tien per sonen was uitgerukt om het collegeprogramma aan de bui tenwacht bekend te maken, 's Ochtends in de collegever gadering had het programma voor de periode 2006-2010 zijn beslag gekregen. Burgemeester Waals lichtte enkele 'nieuwe speerpunten' toe. "We willen meer toegankelijk en benaderbaar zijn. De burgers moeten de burgemeester en wet houders weten te vinden. Om te vertellen wat er allemaal speelt." Bestuurlijke vernieuwing speelt hierin een belangrijke rol. PvdA'er Hassan Najja vult hiermee groten deels zijn parttime portefeuille. Andere speerpunten zijn: minder regels, jeugd en jongeren en een kwaliteitsimpuls voor het win kelcentrum. Daarnaast krijgt de gemeente, in navolging van het bedrijfsleven, een kwaliteitshand vest. Hierin staan normen en ter mijnen voor alle producten en diensten waaraan de ambtenaren zich moeten houden.'Als een brief binnen zes weken beantwoord moet worden, dan moet het ook binnen die termijn. Dan mag het geen twaalf weken worden", zei Waals. Indien de gemeente toch over de schreef gaat, dan wordt het boetekleed aangetrokken. De gedupeerde burgers krijgen een presentje voor het ongemak. Vol gens Waals een paraplu, een bos bloemen of een vlaai. Najja: "We hopen over zes maanden pas de eerste paraplu uit te delen. Maar liever nog over vier jaar." Wethouder Najja presenteerde een nieuw fenomeen. De gemeen te gaat starten met overlegtafels bij belangrijke thema's en onder werpen. Het is een soort panel dat mag meepraten. "We betrekken diverse personen uit het maat schappelijk middenveld er vanaf het begin bij", zei Najja. "Zo ver kleinen we de kloof met de bur gers. We gaan steeds meer dingen samen doen in plaats van het op te leggen." Wethouder Heidens (CDA) zet sterk in op meer economische samenwerking in de regio. "Ven- ray met zijn regionale functie gaat hierin een sterke rol spelen. We gaan meer samenwerkingsverban den aan. Ook met het zuidoosten van Brabant. Dat moet een meer waarde opleveren." Tevens heeft Heidens hoge verwachtingen van de Floriade en Greenport. Voor Venray is het van belang de een zijdige economische structuur (logistiek, industrie, zorgsector en landbouw) te verbreden. "Dat is belangrijk voor kwalitatief betere werkgelegenheid", aldus Heidens. Van der Broeck (CDA) wil de ruimtelijke kwaliteit in de ruim ste zin verbeteren. Hij ziet daarin een andere en meer pro-actieve rol weggelegd voor de commis sie Welstand. Hierin zitten gere nommeerde architecten en ste denbouwkundigen die pas aan het eind van de rit de plannen beoordelen. "Ik wil de deskundig heid eerder in het traject inzetten. Welstand moet een inspiratiebron worden voor goede bouwplan nen", aldus wethouder Van der Broeck. Deregulering, het schrap pen en vereenvoudigen van regels, valt ook binnen zijn portfeuille. Evenals de aanpak van het kern winkelgebied. "Daar gaan we een flinke kwaliteitsslag maken." Voor Emonts (PvdA) staan de komende vier jaar twee thema's centraal. Het jeugd- en jongerenbe leid en de invoering van de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning). "Bij jeugd en jongeren ligt de nadruk op communicatie en voorzieningen", zei Emonts. Zowel de groep van twaalf tot zestien als de jongeren vanaf zestien jaar krij gen straks onderdak in het nieu we mulfifunctioneel centrum aan de Zuidsingel. Maar dit gebouw zal pas op zijn vroegst begin 2009 gereed zijn. Na de plotselinge slui ting van Dingus in maart, beschikt Venray niet meer over een jonge rencentrum. Emonts zei dat hij op zoek is naar een tijdelijke locatie die als overbrugging tot 2009 moet dienen. "Het is belangrijk dat er snel een ontmoetingsplek komt, maar we als gemeente ook in con tact kunnen komen met jeugd en jongeren." De meerwaarde van de mam moetwet WMO is volgens Emonts 'het dichterbij elkaar brengen van zorg en welzijn'. "De sociale samenhang is de basis. Zo kunnen mensen bijvoorbeeld langer in hun straat of wijk blijven wonen." In het gemeentehuis komt een apart loket voor alle vragen rond om de WMO. Teunissen (Lokaal Aktief) streeft naar een betere kwaliteit en meer gedifferentieerde woningbouw. In de komende jaren staan zowel inbreidingslocaties (Gouden Leeuw, St.Anna) als uitbreidingslo caties (Brabander en kerkdorpen) op de rol. "Tevens gaan we oude wijken als Brukste en Veltum her structureren." Burgemeester Waals vertelde dat de gemeente minder star de regels gaat naleven. "We moeten ons bij een overtreding telkens afvragen of de regel niet aange past moet worden. Dat vereist een andere opstelling en interpretatie bij handhaving." De periodieke bedrijfscontroles kunnen volgens Waals flink verminderd worden. Een vereiste is dat het bedrijf vol doet aan een erkende certifice ring en dat de gemeente zitting heeft in de auditcommissie. "Dan kunnen we voortaan afzien van controles. Zo leggen we de ver antwoordelijkheid bij de onder neming neer. Het is een andere manier van handhaven." Cheque voor stichting Afasie Serviceclub Ronde Tafel 160 Horst-Venray hield donderdagavond haar jaarlijkse seminar, dat dit jaar in het teken stond van het thema Succes in het kwadraat! Twee succesvolle sprekers kwamen aan het woord: Hennie van de Most, een succesvolle ondernemer, en professor Erik van Vooren, die bekend is om zijn 'entertraining' presentatiestijl. Hij toonde de bezoekers aan dat succes vooral tussen de oren zit. Met de opbrengst van het seminar, 8500 euro, ondersteunt de Ronde Tafel de stichting Afasie Noord-Limburg. Deze stichting is een vrijwilligersorganisatie die mensen begeleidt die een taalstoornis hebben als gevolg van hersenletsel. De Ronde Tafel ondersteunt verder jaarlijks een aan tal lokale projecten van sociaal en/of maatschappelijk belang. CDA-Statenlid Jan Loonen is weer verkiesbaar In maart 2007 zijn er weer verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. Het Venrayse Statenlid Jan Loonen is dan opnieuw verkiesbaar. Na zijn verkiezingssucces in 2003 heeft er nu ruim drie jaar opzitten in het provinciebe stuur. In onderstaand artikel bericht hij over zijn ervarin gen in Maastricht. "Met de gemeenteraadsverkie zingen achter de rug, kijk je nu alvast vooruit naar de verkiezingen voor Provinciale Staten volgend jaar op 7 maart. Van mijn lopende termijn zijn intussen drie jaren voorbij en even afstand nemen van het politieke bedrijf doe je niet zo vaak. Het voor ogen hou den van de hoofdlijn is niet altijd even gemakkelijk. Ondanks goede GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl voornemens hol je af en toe achter allerlei bijzaken aan, raak je ver strikt in procedures en wil je ook te veel en te snel. Terwijl het net de bedoeling was om met behulp van het "dualisme" je minder bezig te houden met de dikke dossiers en meer op hoofdlijnen te gaan sturen. Kaders stellen en controle ren waren de toverwoorden. Kijk ik naar mijn eigen doelen, die ik vóór mijn verkiezing als Statenlid had, dan was dat vooral gericht op het herkenbaar maken van de provincie en de afstand met de burgers te verkleinen. De provincie, of beter gezegd, Maas tricht moest een gezicht krijgen! In mijn eerste periode in de Staten merk ik dat dat nog niet zo eenvoudig is. Op een aantal onderdelen heb ik overigens wel wat kunnen bereiken. Denk aan de reconstructie, versnelling van procedures en ontwikkelings planologie. Belangrijk is ook of jouw partij in het bestuur is ver tegenwoordigd. In mijn situatie is dat zo. De invloed die je dan kunt hebben is veel groter. Terug naar mijn persoonlijke doelen. Het is lastig om de provin cie aan de burger te "verkopen". De gemeente staat veel dichterbij en "Den Haag" zie je vaak op de televisie. Provinciale Staten hangt daar wat tussen in en spreekt wei nig tot de verbeelding. Dat blijkt ook wel uit de lage opkomsten bij de Statenverkiezingen. Ik ben in die drie jaren er zelf wel van overtuigd geraakt dat de provincie bestuurlijk een belang rijke functie heeft. Als brug tus sen Rijk en gemeenten is deze bestuurslaag noodzakelijk om algemeen landelijk beleid te ver talen naar de gemeentelijke situ atie, wars van lokale willekeur en gemeentelijke belangen. Een her kenbaar gezicht van de provincie is daarbij van belang voor de men selijke maat. Maar ook de fysieke afstand speelt een rol. Maastricht is voor iedereen toch erg ver weg. Daarom op deze plaats aan ieder een de uitnodiging een keer naar het provinciehuis in Maastricht te komen. Ik ontvang u, of groepen, graag om te laten zien wat we daar allemaal doen. Belt u gerust voor het maken van een afspraak (06-53389032). In de toekomst wil ik, naast het gezicht, meer gaan werken aan de inhoud van de provincie. Er valt genoeg te doen om als volksver tegenwoordiger mee te werken aan het besturen van de mooie provincie Limburg, met een knip oog naar de regio Venray. En als u ideeën daarover heeft dan hoor ik dat graag. Dat is meer dan vol doende motivatie om er nog eens vier jaren voor te gaan." Vernielingen De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee verdach ten aangehouden die tegen enkele autospiegels hadden getrapt waar door schade was ontstaan. Het tweetal, een 16-jarige jongen uit Horst en een 19-jarige jongen uit Venray, fietste over de Venrayse- weg en het Schutroedeplein in Horst toen ze tegen een viertal autospiegels trapten. Een poli tiepatrouille die in de buurt was, hoorde een en ander gebeuren en wisten het tweetal aan te hou den. Bij nader onderzoek bleek er schade te zijn ontstaan aan twee auto's op genoemde straten. De benadeelden hebben inmiddels aangifte gedaan. Na verhoor is het tweetal overgedragen aan hun ouders. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. De politiek is ongerust over het St. Annaterrein. Vooral nu de gemeente en eigenaar GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg elkaar bestoken met schadeclaims. De gemeente wil een vergoe ding van bijna 2 miljoen euro voor de gemaakte plankosten. Op het monumentale gestichtterrein moet een nieuwe woonwijk ver rijzen van 350 woningen. Dit ligt gevoelig bij veel Venraynaren en de gemeenteraad. De raad heeft jaren geleden een stedenbouw kundig plan vastgesteld waarin veel waardevolle natuur en monu mentale gebouwen gehandhaafd blijven. De GGZ-groep wil echter meer woningen bouwen om zo de opbrengst te verhogen. De gemeente weigert mee te werken en de raad blijft op zijn strepen staan. De GGZ-groep heeft inmid dels een claim van bijna 8 miljoen euro op tafel gelegd. Het braak liggende terrein kost de eigenaar jaarlijks miljoenen aan onderhoud en rente. Gemeente en GGZ-groep staan lijnrecht tegenover elkaar. Henri van de Ven (CDA) sprak dins dag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling van een juridisch gevecht. Bert Linskens (PvdA) was teleurgesteld over de houding van de GGZ-groep. "Wij passen ervoor de zwarte piet toegespeeld te krijgen. Het stedenbouwkundig plan blijft overeind staan", aldus Linskens, die pleit voor een actie vere opstelling van de gemeente. "Dat is beter dan alleen maar de juridische discussie af te wach ten." Frans van der Kruijf (WD) liet zich in gelijke bewoordingen uit. "Wij betreuren de juridische schermutselingen. Er moet juist voortgang zijn." Wethouder Heidens (CDA) kon weinig zeggen over de afwikke ling van de schadeclaims. "Dat is een zaak van de advocaten", aldus Heidens, die zich eveneens zorgen maakt. "Het terrein ligt nu te ver pieteren en te verkommeren. We moeten samen met de GGZ-groep toch uit de impasse zien te komen. Het stedenbouwkundig plan is het vertrekpunt. Daaraan valt niet te tornen." Heidens verklaarde dat hij een maatschappelijk debat wil opstarten. "De burgers kunnen interactief meepraten. Zo creëren we draagvlak over hoe we met de plannen verdergaan." Steun voor subsidie De Wis Gemeenschapshuis De Wis in Castenray wordt voor 427.500 euro opgeknapt en verbouwd. Driekwart van de kosten komt van fondsenwer ving en zelfwerkzaamheid. Liefst honderd Castenrayse vrijwilligers hebben al toege zegd de handen uit de mou wen te zullen steken. Het col lege is bereid een bijdrage van 90.000 euro te geven. Vooral omdat De Wis van levens belang is voor de Castenrayse gemeenschap. Het is het kloppend hart van het dorp, waar de bevol king elkaar ontmoet en waar de verenigingen onderdak hebben. De commissie Maatschappelijke Diensten kon instemmen met de subsidie van 90.000 euro. Hoewel de aanvraag van De Wis niet kan worden getoetst. Het ontbreekt aan een accommodatiebeleid bij de gemeente. Vorig jaar klopte De Wis ook al bij de gemeente aan. Het ging toen om een eenmalige bijdrage van 17.600 euro om enkele noodre- paraties te kunnen uitvoeren. Het gebouw is in 2005 overgegaan van de kerk naar de stichting voor een symbolisch bedrag van 1 euro. Het gebouw voldoet niet meer aan de eisen. Groot onderhoud is lange tijd niet meer gepleegd en er is ook geen geld voor gereser veerd. Het is onmogelijk dergelijke grote investeringen op te vangen in de normale exploitatie. Ton Teeuwen (CDA) en Piet Kroft (PvdA) vroegen zich af of het gebouw wel voldoende exploitabel is na de verbouwing. Teeuwen wilde weten of de subsi die mogelijk nog terug te vorderen is. Kroft vreesde dat de gemeente op termijn voor de verliezen moet opdraaien. Henk Elegeert (inVEN- tief) vroeg of het bestuur bij de overname zich wel het achterstal lige onderhoud en de financiële consequenties gerealiseerd heeft. Wethouder Emonts (PvdA) ziet weinig zorgen voor de toekomst. "Er zijn duidelijke afspraken gemaakt. Er is draagvlak voor in het dorp. Door de verbouwing komen er kleinere ruimtes bij waardoor De Wis veel beter vol doet aan de wensen van het dorp. Het gebouw wordt multifunctio neel waardoor het gebruik zal toe nemen. De exploitatie ziet er dan ook goed uit." Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 13 juni een vergadering in D'n Oes terham. Aanvang 20.00 uur. Er wordt onder meer gesproken over de DOP-projecten, de voortgang van het gebiedsgericht werken en gerapporteerd over de overige activiteiten. De ouders van de basis schoolleerlingen zijn niet blij met het besluit van school bestuur SPOV om het school zwemmen af te schaffen. Met ingang van het schooljaar 2006/07 worden de wekelijkse zwemles vervangen door gym lessen. Afgelopen donderdag sprak mevrouw Hermsen, namens de ouderverenigingen, in bij de com missie Maatschappelijke Diensten. "Wij zijn het er niet mee eens. Schoolzwemmen is belangrijk voor de leerlingen. Ook voor de kinderen die al een diploma heb ben. Bijna alle ouders willen dat het schoolzwemmen blijft." Twee jaar geleden werd na een bezuiniging van de gemeente het schoolzwemmen teruggebracht tot één lesgroep. Tevens werd de inning van de vrijwillige ouderbij drage voortaan een taak van het schoolbestuur. Het blijkt dat 67 procent van de ouders het zwem- geld niet betaalt, waardoor er jaar lijks 6.000 euro moet worden bij gepast. Het SPOV wil dit financiële risico niet lopen nu de gemeente het tekort niet langer bijpast. Het schoolbestuur heeft het besluit op 21 april in een brief aan alle ouders bekendgemaakt. Wethouder Emonts (PvdA) ver klaart dat de gemeente er niet mee heeft ingestemd. "We zijn nog met het SPOV in overleg om naar alternatieven te kijken. Waarbij de aandacht vooral uitgaat naar de kinderen die het slechtst kunnen zwemmen." Er hangt nog een financieel plaatje aan vast. Indien het school zwemmen ophoudt te bestaan, dan is de gemeente verplicht jaar lijks 30.000 euro aan zwembad De Sprank te betalen. Volgens Emonts is dat destijds bij de bouw van het zwembad afgesproken. "En er staat geen tegenprestatie tegen over", aldus de wethouder, die duidelijk maakte dat de gemeente niet meer van plan is het tekort op de ouderbijdrage aan te vul len. "Maar er moet wel snel een oplossing komen voor het nieuwe schooljaar." Martin Leenders (Samenwer king) reageerde verbaast op het besluit van het SPOV. "Twee jaar geleden schreeuwde het school bestuur nog moord en brand toen de gemeente het schoolzwem men wilde afschaffen. En nu draait het SPOV zelf voor 6.000 euro het schoolzwemmen de nek om." De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Cheque teniMW" „sonde m m Inalfa Roof Systems in Ven ray is gekozen tot ontwikke lingspartner en leverancier van een nieuwe generatie panorama daksystemen. Deze complexe daksystemen moe ten aan de zeer hoge Volvo veiligheidseisen voldoen en worden ingebouwd in twee toekomstige voertuigen van Volvo in het topsegment. de technologie en condities van deze nieuwe order. We zijn erg blij dat, ondanks de hevige concurren tie,Volvo met deze grote opdracht de reeds twintig jaar bestaande relatie met Inalfa heeft willen con tinueren." Inalfa maakt al schuifdaken voor de huidige generatie Volvo's S60, V/XC70, S80 en XC90. Het daksysteem wordt ont wikkeld in het research deve lopment centre van Inalfa Roof Systems in Venray en zal hier ook geproduceerd gaan worden. De daken worden vanaf de herfst 2008 geleverd aan de fabrieken van Volvo in Gent en Gothenburg. Met deze grote opdracht verste vigt Inalfa Roof Systems zijn por derportefeuille voor de toekomst. Eddy van der Vorst, vice-president business development "In de afge lopen anderhalf jaar is zeer inten sief met Volvo onderhandeld over ..-r College presenteert nieuwe speerpunten voor 2006-2010 Ronde Tafel Horst-Venray steunt goede doelen 'Provincie lastig te verkopen' HOVENIERS 30% opdracht bij Volvo Bezoek onze showroom: ,j_ Heidseweq 33, Venray-Heide I T 0478 533000 3 1 de COMFORTABEL www.comfortabel-wonen.com wONENaonpo*

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5