Voetbalschoenen voor Niek Lemmen r Meisjes Venray in bekerfinale Medailles voor jeugdatleten Droom spat uit elkaar... tuinbouwbedrijf ^j.s in Ruiterfestijn Meerio Tong-ll in de prijzen INBOUW PEEL EN MAAS BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 17 Korfbalsters SVOC'01 verliezen bekerfinale Meisjesvoetbal Jeugdfutsal- toernooi SVV veteranen Atletiek Venray De Peelrunners TV Venray e-mail: PC De Jumpers Nobel LR en PC St. Jan Paardensport vereniging Ysselsteyn GLIMLACH PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF "PERIODIEK" BOOM TRANSPORT i RRI SCHOONMAAKBEDRIJF PWi Verhoeven Groen Uit handen van Joris Driessen van sportspeciaalzaak daarmee van alle gastvoorspellers de allerbeste. Verder kre- Sport-Inn in Venray mocht Niek Lemmen van Swolgense gen de weekwinnaars Paul Koppes (Merselo) en Ralph van Boys een paar fraaie voetbalschoenen in ontvangst nemen Essen (TOP'27) nog een bal overhandigd door Joris Dries als winnaar van onze rubriek De schijnwerper opsen. Ook Roel Gielens (Leunen) heeft nog een bal tegoed voor de jeugdafdeling van zijn voetbalclub. Hij kan de bal Lemmen behaalde afgelopen seizoen elf punten en was afhalen bij Sport-Inn op het Henseniusplein in Venray. Meisjes 1 van SVVenray speelt op zaterdag 10 juni de bekerfinale tegen de meiden van .JVC uit Cuijck. Het voetbalduel op het sportpark van Brevendia in Stramproy begint om 15.00 uur. Sportnieuws -info SVOC01 treurt na het verlies in de bekerfinale: van links naar rechts Kim Dircks, Rianne Smits en Ellen Geerets. Tijdens de Limburgse baankam- pioenschappen atletiek in Sittard hebben de leden van AV Venray- Regio uitstekend gepresteerd. Met zestien medailles keerden zij huiswaarts. In de categorie jongens B werden Limburgs kampioen; Pim Stevens bij het ver en hoogspringen en Gabriel Rammeloo bij het speer werpen. Stevens sprong een winnen de 5.72 m ver en bij hoog behaalde hij met 1.85 m eveneens de gouden medaille. Rammeloo won overtuigend het speerwerpen met een worp van 43.02 meter en dit betekende een persoonlijk record. Zilveren medailles werden behaald door Robin Teunis- sen die in een spannende strijd nipt verloor van Unitas atleet Tom Heijnen van wie hij ook in de eerste compe- Het negende ruiterfestijn van Meer- lo wordt gehouden in het weekeinde van 9 tot 11 juni. Toen in 1996 voor de eerste maal dit festijn op touw werd gezet, kon men niet vermoeden dat het tot een dergelijk groot evene ment zou uitgroeien.. Het programma kent vele hoogtepunten, zowel bij het springen als de dressuur. Ieder jaar wordt een nieuw onderdeel aan het programma toegevoegd, dit jaar de kür op muziek bij de dressuur. Tevens wordt gevierd dat Jan Custers 50 jaar commandant is van de vereniging. Naast de traditionele springrubrieken kent Meerio diverse extra rubrieken. Zo staat de zaterdag in het teken van de jonge paarden met de Hendrix 4- en 5-jarige competitie. Hoofdrubriek op de zaterdag is de Grote Prijs van Meerio, een 1.40 meter rubriek waar mee het wedstrijdprogramma wordt afgesloten. Zaterdagavond volgt de spectaculaire showrubriek Jump Quad. De ruiters rijden eerst een parcours, vervolgens sprinten ze te voet naar een quad waarop ze een slalom om de hindernissen maken. De snelste tijd wint en dat maakt deze rubriek bijzonder spectaculair en populair bij het publiek. Vorig jaar wist Nederlands kampioen Emile Tac- ken ternauwernood rechtop te blijven en deze rubriek te winnen. Op zon dagmiddag staat het sponsorspringen, dat wegens het WK-voetbal vervroegd titiewedstrijd had verloren. Teunissen finishte op de 800 meter in 2.01.78. Ook junior C Erik Stevens eindigde in de categorie jongens B op de tweede plaats. Gabriel Rammeloo behaalde een prima tweede plaats bij het kogel stoten met een worp van 11.77 m en veroverde daarmee zijn tweede medaille. Bij de jongens waren een derde plaats en dus een bronzen medaille weggelegd voorTim ter Huurne bij het kogelstoten met zijn worp van 11.35 meter en hij veroverde ook nog een bronzen medaille bij het speerwer pen met zijn worp van 34.13 meter. Tenslotte behaalde Mike van Houdt bij het verspringen een derde plaats met 4.55 m en werd hij vierde bij het speerwerpen met 33.02 m. Junior C Erik Stevens finishte bij de jongens is naar 13.00 uur, op het programma. Door het telkens verhogen van de hindernissen bij een foutloze ronde, worden de hindernissen opgetrokken tot 1.60 meter of zelfs hoger. De beste wint de pot die de afgelopen jaren rij kelijk door het meebiedende publiek en sponsoren gevuld werd. Petra van Dijck uit Venray wist deze rubriek het afgelopen jaar voor de tweede maal te winnen en zal trachten haar trilogie te voltooien. De concurrentie komt niet van de minsten. Olympisch kampioen Albert Voorn en wereldkampioen Mans Buurman doen mee, maar ook internationale coryfeeën als Piet Ray- makers jr, JacqAnsems, Maikel van de Vleuten en vele buitenlandse ruiters. Ook van thuisfavoriet Caroline Poels mag vuurwerk verwacht worden, nadat ze onlangs in België een grote prijs wist te winnen. Het dressuurpro- gramma wordt dit jaar uitgebreid met een kür op muziek op de zaterdag namiddag. Dit onderdeel is bijzonder populair geworden door de succes sen van Anky van Grunsven. Acht Z2 ruiters zullen een kür op muziek laten zien. Feestvarken Jan Custers zal deze rubriek beoordelen, samen met Lei Willems, kopruiter in het allereerste achttal waarmee Jan Custers in 1964 kampioen werd. Op zondag staat de DEC op het programma. Deze nog steeds unieke dressuurwissel wordt nergens anders in de wereld dan in B op een fraaie vierde plaats op de 100 meter in 12.15 sec. Bij de meisjes werden Karin Vos en Diane van Corp tweede. Vos wierp de discus 22.12 meter en Van Corp werd tweede op de 100m horden in een tijd van 16.97 sec. Bij de vrouwen (senioren) werd junioreA Geeke Blenk tweede bij het hoogspringen met een sprong over 1.55 m. Eveneens een zilveren medail le behaalde juniore A Lisa van de Ligt bij het discuswerpen met haar worp van 28.37 m. Suzan van Dijck (juniore A) behaalde bij het speerwerpen een bronzen medaille door haar worp van 35.78 m. Ook was er een derde plaats weggelegd voor Hanneke van Ooster hout bij de 100 m horden. Marlieke Verstraten werd bij de vrouwen derde bij het kogelstoten met een worp van 9.64 m. Meerio verreden. Doordat de best geplaatste ruiter een tweede proef rijdt op het slechts geklasseerde paard, ontstaat er een open strijd over twee rubrieken. Ook voor deze strijd is, mede door de inzet van publiek en sponsoren, de prijzenpot rijkelijk gevuld. Inge Coenen wist vorig jaar de DEC te winnen, maar zal dit jaar sterke concurrentie krijgen van kam pioen André Houben en Jos Nijsten en de thuisrijdende Fieke Houwen. Op zaterdag is er een familiedag voor de jubilerende Jan Custers. Om inWK- stemming te komen kunnen kinderen op echte oranje pony's rijden in het ingerichte speelparadijs. In WK-stijl verklede gasten kunnen vrijkaarten voor het JIM in Maastricht winnen. Na de receptie van Jan Custers geeft Harry de Ruyter met een vierspan een wervelende show ter ere van het aller eerste kampioensachttal van Jan Cus ters uit 1964, dat in vol ornaat zal aan treden. Het avondprogramma wordt opgeluisterd door Annelie Reijnders uit Venray. Deze talentrijke zangeres trad onlangs zeer succesvol op met Di-rect en Lee Towers. Haar zangtalent is ook in Hilversum inmiddels niet onopgemerkt gebleven. Het ruiterfes tijn is gedurende de drie dagen vrij toegankelijk voor jet publiek. Op zon dagmiddag is de WK-wedstrijd Neder land tegen Servië Montenegro live op het ruiterterrein te volgen Momenteel zijn er veel meisjes in de leeftijdscategorie van twaalf tot en met vijftien jaar die graag willen gaan voetballen bij Volharding in Vierlings beek. Volharding gaat voor het komen de seizoen daarom een meisjesteam inschrijven voor de competitie bij de KNVB. Meerdere kandidaten voor dit meisjesteam hebben zich al aange meld, maar er kunnen nog meer meis jes bij. Opgeven kan bij John Weijers, voorzitter jeugd via tel. (0478)631229 of Noud Cremers, secretaris jeugd via tel.(0478)636625. Taxi Verstraaten/ Sportijn houdt een jeugdfutsaltoernooi voor spelers onder de 19 jaar op zondag 18 juni. Deelnemende verenigingen zijn Fut- sal Hasselt (België), Taxi Verstraaten/ Sportijn (Venray), Amicitia/ Bert Zee- gers (Thorn),Wings Condor (Utrecht), Groenoord (Schiedam), Fc.Olympic (Wijchen), SCWM (Sittard) en Chab- bab Hees (Nijmegen). Opening van het toernooi is om 9.45 uur. De finale is om 18.00 uur, meteen gevolgd door de prijsuitreiking. Het toernooi wordt gehouden in sporthal De Wetteling in Vernay. Programma zaterdag 10 juni SW-Beugen 16.30 De papiercontainer geplaatst aan de Weg in den Berg is vanaf 1 juli iedere zaterdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Op zondag 11 juni wordt de tweede competitiewedstrijd voor de jongens B in Roermond gehouden. Vertrek is om 10.15 uur vanaf het clubgebouw. De pupillen hebben hun tweede competitiewedstrijd in Weert. Zij vertrekken om 11.15 uur vanaf het clubgebouw. Voor vervoer zie www. atletiekvenray.nl. Het e-mailadres van AV Venray-Regio is info@atletiekven- ray.nl. Trainingen; Pupillen woensdag atletiekbaan 18.00-19.00 uur. Zater dag atletiekbaan 11.00-12.15 uur. C/D junioren maandag atletiekbaan 19.00- 20.30 uur. Donderdag (looptraining) 18.15-19 30 uur (technisch) 19.00- 20.30 uur. A/B en senioren dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. NSG-atleten donderdag 18.30-19 30 uur. Lopers- groep/alle niveaus, dinsdag 19.00 uur baantraining. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen 585522. Iedere zaterdag is de papiercontainer vanAV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 11 juni Roermond tweede competitiewedstrijd junioren B 11 juni Weert tweede competitie wedstrijd pupillen 20 juni Venray jaarlijkse sportavond NSG-atleten 17 juni Gemert gebiedsfinale com petitie junioren c/d 18 juni Sittard tweede competitie wedstrijd junioren A 18 juni Steenbergen tweede com petitiewedstrijd masters Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 8/6 parkeerplaats t.o.Toverland, Sevenum. 15/6: parkeerplaats Schuitwater, Mel- derslo. 22/6: parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik.. Zaterdag: bostrai- ning, 16:00 uur, parkeerplaats Schadij ker Bossen. Wedstrijdkalender: 23/6 Horst,Acht van Horst, 25/6 Vaals-Venlo estafette loop, 15/7 Arcen, Hertog Jan Straten- loop. Vrijdag 23 juniAcht van Horst: Start jeugd 1 km om 19.00 uur. Start jeugd 2,5 km om 19.10 uur. Start 5 km alle categorieën om 19.30 uur. Start 10 km alle categorieën om 20.10 uur. Wedstrijduitslagen doorge ven via rpvdgoor@plex.nl. of tel. (077)4678240. John Wijers zorgde in Eindhoven voor een paar grote verrassingen bij zijn debuut op de Nederlandse Kam pioenschappen Zwemmen van de NEBAS. Hij haalde namelijk twee gou den plakken: op de 50 meter school slag in 41.70 seconden en op de 100 meter schoolslag in 1.36.27 minuut. Hij liet zijn concurrentie ver ach ter zich en mag zich nu tweevoudig Nederlands Kampioen noemen. Trainingen: Dinsdag jeugd en seni oren: zwemmen 19-15-20.15 uur zwembad de Sprank, Venray. Don derdag jeugd lopen 18.15-19.00 uur atletiekbaan Venray senioren lopen 19.00-20.45 uur atletiekbaan Venray. Zaterdag senioren lopen 15.00-17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gas- tendonkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren fietsen (racefiets) vanaf 9.00 uur vertrek vanaf zwem bad de Sprank. Programma: 9-6: Steinakkerloop Stramproy (MLAC); Info: www. degrenslaupers.nl 10-06: NK Triathlon Olympische afstand, Masters, Nijeveen; Info: www. tzt86.nl 1 l-6:Triathlon Waalwijk 17-6: Triathlon Eindhoven (ver enigingscompetitie) Info: www.tria- thloneindhoven.nl 17-6: Zwemloop Reuver Info: www. deBercken.nl/zwemloop Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com. of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e- mail martien@twenray.nl. of tel. (0478)511545. Zie ook www.twen- ray.nl. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Tekst en foto: Henk Lammen Never Down-SVOC'Ol 3-1 (1-0). Doelpunt SVOC'01: Debbie Wis- mans. Bijzonderheid: door deze zege wint Never Down de korfbal beker. Het had zo mooi kunnen zijn. Drie titels in één seizoen. Die droom spatte pinkstermaandag als een zeepbel uit elkaar. De korf balsters van SVOC'01 verloren na het binnenhalen van de zaal- en de veldtitel de bekerfinale. Op het kunstgrasveld van Spes in Mils- beek ging Never Down na een 3- 1 zege met de winst en de twee bekers richting Vlijmen. Voor SVOC'01 restte niets anders dan terug te kijken op een fantastisch seizoen. Vooraf was er louter optimisme in het SVOC-kamp te bespeuren. Voor zitter Jac Wismans sleet de sjaaltjes en caps in de clubkleuren als zoete broodjes aan de massaal opgekomen supporters uit Oirlo en Castenray. De eerste slag was voor de SVOC-ploeg want de supporterschare was over duidelijkheid in de meerderheid ten opzichte van de aanhang uit Vlijmen. Al snel na het eerste fluitsignaal was echter duidelijk dat de kampioen uit de tweede klasse zijn dag niet had. Op het prachtige korfbalveld van top- klasser Spes, met kunstgras, kunststof korven en een heuse tribune, stond de ploeg stijf van de zenuwen. Het eerste aanvalsvak, waar de afwezige Joan Willemssen werd gemist, draaide Esther en Iris Jeurissen van PC De Jumpers uit Oirlo hebben een spring- wedstrijd voor paarden in Meerio bezocht. Iris Jeurissen won de eerste prijs met Tirana in de hoogte van een meter. Esther Jeurissen werd tweede met Replay in de hoogte van 110 cen timeter. Verder zijn Esthter en Iris Jeu rissen naar een springwedstrijd voor pony's in Susteren geweest. Beiden hebben hier een categorie gewon nen. Katja Jeurissen in de categorie DM met Kimula en Iris Jeurissen met Tina's Boy in de categorie DZ. Lisette en Josette van den Berg van PC Nobel zijn naar een wedstrijd in Druten geweest. Josette van den berg behaalde met Chicco een derde en vierde prijs in het DL2. Lisette van den berg behaalde een tweede prijs in het DL1 springen en met dressuur werd ze samen met Mickey vierde. Ook Bianca Enders is met haar pony Olena naar Druten geweest. Ze behaalde in dressuurklasse Ell met de eerste proef een eerste prijs met 195 punten. Met de tweede proef won ze een tweede prijs met 194 punten. Susan Hendriks van LR en PC St. Jan uit Merselo is met haar paard Uni que naar manege Winkens geweest. Ze startte in de klasse B springen, en nam een derde prijs mee naar huis. Ook werd er een wedstrijd gehou den in Ottersum. Esther Peereboom verscheen aan de start in de klasse LI dressuur en werd samen met Ahats tweede met 196 punten. Wies Clas sens startte met My Way in de klasse Ml dressuur en werd met 186 punten vierde. Brigitte Kreuzer startte samen met Tsarina in de klasse M2 dressuur en nam maar liefst twee prijzen mee naar huis. In de eerste proef werd ze met 187 punten eerste en in de twee de proef werd ze derde met 186 pun ten. Janine en Eva van Ooi zijn naar een concours in Gemert geweest. Van Ooi Janine werd samen met haar Nar- lando eerste in de klasse Ml dressuur met 190 punten. Eva van Ooi startte eveneens in de klasse Ml met Rebel en werd tweede met 187 punten. Eva van Ooi startte met Silvano in de klas se M2 en ook daar werd zij tweede met 191 punten. heel erg stroef en had ontzettend veel moeite om de zenuwen in bedwang te krijgen en zich aan te passen aan de omstandigheden. Ook Never Down had blijkbaar last van de spanning, want ook de Vlijmense speelsters konden aanvallend weinig potten bre ken. De spaarzame momenten dat aan beide zijden kansen vielen te noteren, was de trefzekerheid bij de ploegen ver te zoeken. Pas op slag van rust kon Never Down de openingstreffer in de bekerfinale aantekenen, Met een marginale 1-0 voorsprong ging de Vlij mense ploeg dan ook de rust in. Na de thee ging het niveau van de bekerfinale niet omhoog. SVOC'01 deed zijn stinkende best, maar liep zich stuk op de goed georganiseerde defensie van Never Down. Bovendien liep het aanvallend, normaal gespro ken het sterke deel van de ploeg, voor geen meter. Yvonne Classens, Kim Dircks en topschutter Debbie Wismans, in het afgelopen seizoen alledrie heel trefzeker, konden pink stermaandag geen potten breken. Toen Never Down via twee treffers uitliep naar 3-0, leek de bekerfinale beslecht. Debbie Wismans bracht nog even hoop in de SVOC-harten door een strafworp te benutten, maar de 3-1 betekende tevens de eretreffer. In het laatste kwartier kon SVOC'01 de stand niet meer ombuigen. Na het laatste fluitsignaal berustten de speelsters in het onvermijdelijke. Een nederlaag en geen trilogie na het behalen van de titels in de zaal en op Op het Open Windmills Internatio nal sparringstoernooi in Dordrecht heeft Abdel Migniss van taekwond overeniging Tong-il de eerste plaats behaald in de klasse senioren man nen B-67kg. Migniss, die dit seizoen al meerdere eerste plaatsen wist Sabine Franken heeft met Tenda deelgenomen aan een SGW-wed- strijd in Tongeren in België. Ze werd negende in de klasse M. Verder is er een dressuurwedstrijd in Pannin- gen gehouden waar Hilda Lemmens met Mackintosh's in de Z2 een eer ste plaats behaalde. In Herkenbosch werd een wedstrijd gehouden waar aan Tamara Klaassen met haar paard Ucorline meedeed. Zij behaalde in de klasse B-springen een eerste plaats. het veld. De zilveren medailles waren een schrale troost voor de verliezende bekerfinalist. Links en rechts werden tranen weggepinkt, speelster Rianne Smits was ontroostbaar en liet haar tranen de vrije loop, de aanhang stak de meiden echter een hart onder de riem met een klaterend applaus. "Aan de inzet heeft het niet gelegen, ieder een heeft er keihard voor geknokt. Het zat er vandaag echter niet in", aldus ook een teleurgestelde Jac Wis mans na afloop. Enkele minuten na de verloren bekerfinale en de prijsuitreiking tovert Anke Wennekers alweer een eerste glimlach op haar gezicht. De 22-jarige SVOC-speelster zit ook stuk na de teleurstellende finale, maar weet toch ook al snel weer te relati veren. "Waar het mis ging?", beant woordt ze de eerste vraag retorisch. "Ik denk vooral een stuk onzekerheid. We wisten absoluut niet wat ons te wachten stond. De tegenstander was een volstrekt onbekende voor ons. In de competitie weet je wat je aan een tegenstander hebt en daar kun je je op instellen. Dat was vandaag niet het geval." Ze erkent volmondig dat het aanvallend niet van een leien dakje ging. "Het eerste balletje wilde er niet in. Vooral ons eerste aanvalsvak had het heel moeilijk. Aanvallend zijn we te kort geschoten. Dat had ook te maken met de afwezigheid van Joan (Willemssen, red.). Ze heeft op die te behalen bij de diverse junioren toernooien had nu zijn zinnen gezet op een titel bij de senioren. Met zijn zeventien jaar wist hij na winst in de halve finale op Luciano Mazzero 7-1 van Korosz taekwondo club uit Polen in de finale met 3-1 van Danny Hardjopawiro van Koryo Den Haag te winnen. Op het Tapia invitation stijl- toernooi in Oss waren er ook mooie successen voor de stijlgroep van Tong-Il. Rob Greevink behaalde goud in de klasse herenA-senioren. Ook het brons ging naarTong-Il in deze klasse en wel naar Stefan van Bakel uit Arcen. Martin Bus uit Maashees won goud in de klasse heren B-aspiranten. Zilver werd behaald door Lisa Deenen uit Well in de klasse dames C-aspiranten, en Liana Vermeulen dames C-junioren. Brons was er voor Marleen Janssen uit Vierlingsbeek en Marjolein Bindels in de klasse dames A- senioren en Char lotte Deenen uit Well in de klasse dames C-pupillen. Herinneringsprij- 7en waren er voor Renske Tanssen uit moeilijke momenten toch de ervaring om het team een zetje in de juiste richting te geven." Ook het spelen op kunstgras en de kunststof korven (standaard voor de duels in de topklasse) waren volgens Wennekers van invloed op het spel. Maar zeker niet doorslaggevend. "Nee, dat soort dingen hebben er wel mee te maken, maar we hadden gewoon niet de vorm die we het afgelopen seizoen in de competitie wel hadden. Toen hadden we iedere wedstrijd iets van 'we gaan er voor'. Ook vandaag hebben we heel hard gewerkt. Dat was echter niet voldoende, omdat we qua spel nooit het niveau gehaald hebben dat we kunnen halen. En dat verklaart ook de nederlaag. Jammer, zeker omdat het de laatste wedstrijd is in deze samenstelling. Het was voor deze hele fijne en gezellige groep een fantastische afsluiting geweest. Helaas, het mocht niet zo zijn", aldus de sym pathieke speelster. Wennekers kijkt daarmee ongevraagd vooruit naar het nieuwe seizoen waarin SVOC'01 zowel in de zaal als op het veld uit komt in de eerste klasse. Met een nieuwe trainer, Joop Ouderland die Loek Flentge opvolgt bij de fusiever- eniging uit Oirlo en Castenray. "Het wordt volgend seizoen dringen gebla zen. Naaste de huidige groep komen er nog zes talentvolle speelsters uit de A-jeugd over. Het wordt een flinke concurrentiestrijd wie uiteindelijk bij de eerste groep van negen speelsters komt. Dat is weer de nieuwe uitda ging voor volgend seizoen. Ik ga er in ieder geval voor." vierlingsbeek, Roxanne Decker, Roy Donders uit Melderslo, Marvin Mom men en Hein Hendriks. Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Venray CLEANING .CLEANING

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17