TALK TALK Blaaskapellen spelen tijdens kermis Leunen Talk Talk Curfew speelt op tiende editie VMT Midzomernachtfeest Venray Proms met Confetti Moed en IJver in schouwburg Nederlandse U2 speelt op WK T.C. BOYLE PEEL EN MAAS Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 14 Ringstaartmaki's geboren Bij de ringstaartmaki's op het nieuwe lemureneiland in Zoo Pare Overloon is een tweeling geboren! Zowel moeder als de kersverse jongen maken het uitstekend en laten zich door de vele bezoekers in het park regelmatig bewonde ren. Het geslacht van de jongen is nog niet vastgesteld. Wanneer ze een leeftijd van zes weken hebben, worden ze voor de eerste keer geënt. Op dat moment wordt ook naar het geslacht van de tweeling gekeken. De moeder is erg zorg zaam en is de hele dag met haar jongen in de weer. De ervaren moeder liep de eerste dagen na de geboorte van de tweeling op drie poten. Met haar vierde poot ondersteunde ze haar jongen, die zich nog niet zo goed konden vast klemmen. Momenteel loopt moe ders weer op vier poten en draagt ze haar kroost apetrots over het eiland. Het is de tweede geboorte die dit jaar op het nieuwe lemu reneiland heeft plaatsgevonden. Momenteel is nog een vrouwtje in blijde verwachting; aankomende maand worden er dus nog meer ringstaartmaki's geboren. Ring staartmaki's zijn maar één dag per jaar toegankelijk. Dit houdt in dat wanneer ze op die dag bevrucht worden, er grote kans is dat er jongen geboren worden. Wanneer de vrouwtjes op die bewuste dag het gezelschap van een man niet waarderen, gaat er een jaar voorbij voordat ze weer de kans hebben drachtig te worden. Dit voorjaar hebben de ringstaartmaki's samen met de witgezichtmaki's het lemu reneiland in Zoo Pare Overloon in gebruik genomen. Lemuren zijn halfapen die uitsluitend op Madagaskar voorkomen, op het nieuwe eiland in Zoo Pare Over loon wanen bezoekers zich dan ook op Madagaskar. De maki's op het eiland bewegen zich vrij tus sen de bezoekers, die via een brug het eiland kunnen bereiken. Zoo Pare is in geopend van juni 9-30 tot 18.00 en in juli en augustus van 9-00 tot 18.00 uur. Zoo Pare Overloon is te vinden aan de Ste- vensbeekseweg in Overloon, tel. (0478)640046, www.overloon- zoo.nl. Kinderpodium De deadline voor de inschrij vingen van het kinderpodium van Venray Muzikaal Totaal dat wordt gehouden op zaterdag 24 juni, nadert. Op vrijdag 9 juni dienen alle kinderen die willen optreden op Venrays grootste muzikale eve nement, zich te hebben opgege ven. Gezocht worden kinderen van de basisscholen die aan heel Venray en omgeving hun kunsten willen laten zien. Het optreden op het kinderpodium van Venray Muzikaal Totaal is op zaterdagmid dag 24 juni. Dit betekent dat de kinderen nog twee weken hebben om te oefenen. Gehoopt wordt op een middag vol met enthousi aste talenten. Dus wie kan zingen, een instrument bespelen, dansen, playbacken of goochelen kan zich opgeven via tel. (0478)588682, of vraag het inschrijfformulier aan via venraymuzikaaltotaal@home.nl. Zin in Zingen In Venray wordt op zondag 11 juni de zangavond Zin in Zingen gehouden in Den Hoender aan de St. Ursulastraat. De laatste aan vulling van de nieuwe zangbun del is klaar en wordt deze avond uitgereikt. De bundel is helemaal compleet en bevat meer dan driehonderd liedjes in het Neder lands, dialect, Duits, Engels, Frans en Zuid-Afrikaans. Onder bege leiding van twee accordeonisten maakt Gerrit Reintjes uit Veulen een muzikale keuze. Aansluitend worden er verzoeknummers gezongen. Iedereen die van zin gen houdt is deze avond van harte welkom. Zangbundels zijn in de zaal verkrijgbaar. De avond begint om 19.30 uur. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 11 juni de jaarlijkse smedendag gehouden. In totaal zijn er tien smeden aan het werk onder toeziend oog van de 85-jarige Ger Vullings die alle kneepjes van het vak beheerst. Behalve van de eigen smederij van De Locht wordt ook gebruik gemaakt van een aantal verplaats bare 'veldsmederijen'. Bezoekers kunnen dan van dichtbij bekij ken op welke manier siersmeed- werk, hoefijzers, muurankers en dergelijke worden gemaakt. Ook wordt een hoefsmid een paard van nieuwe hoefijzers voorzien. Op de binnenplaats is een demon stratie touw vlechten en kinderen mogen vilt maken. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De smeden beginnen hun demonstratie om 12.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Avondvierdaagse De 48e Avondvierdaagse begint op donderdag 8 juni vanaf 17.00 uur. De deelnemers starten vanaf het Schouwburgplein. Donderdag 8 juni, vrijdag 9 juni en zaterdag 10 juni zijn de starttijden: 15 kilo meter vanaf 17.00 uur, 10 kilome ter vanaf 17.30 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur en de 3 kilometer vanaf 17.55 uur. Op zondag 11 juni wordt er vroeger gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt: 15 kilometer vanaf 10.00 uur, 10 kilometer vanaf 10.30 uur, 5 kilo meter vanaf 10.45 uur en de 3 kilometer vanaf 11.15 uur. Zondag rond 12.30 uur komen de deelne mers aan in de Helfrichstraat waar ze zich opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men om 12.45 uur. Men gaat dan via de Merseloseweg en de Bergweg door de Hoender straat en de Grotestraat naar het Schouwburglein lopen met hun welverdiende medaille. Groepen ontvangen een groepsherinnering of eventueel een beker. Het défilé wordt opgeluisterd door een tien tal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Voor meer informatie kan men terecht bij G. Frederix via tel. (0478)583765 of bij D. Frederiks via tel. (0478)580572. De organisatie is gedurende de wandeltijden bereikbaar via tel. 06-10202006. Oranjefeesten in 't Podium Café 't Podium en Jongerenstich- ting V-Kick slaan de handen ineen om van het WK-voetbal een groot oranjefeest te maken. Na iedere poulewedstrijd van het Neder lands Elftal maakt een Nederlands talige artiest het feest compleet. De poulewedstrijden zijn in het grootste oranjecafé van Venray te zien zijn op twee grote schermen en diverse tv's.Als vanouds is 't Podium de plaats om de wedstrij den van het Nederlands Elftal te volgen. Zeker vierhonderd perso nen komen de echte oranjesfeer proeven. Om de sfeer compleet te maken treden na de wedstrij den diverse Nederlandstalige artiesten op, allen verzorgt door V-Kick. Op zondag 11 juni maakt de eerste artiest zijn opwachting en deze rasartiest gaat 't Podium finaal op zijn kop zetten na de eerste wedstrijd van Oranje tegen Servië-Montenegro. Op vrijdag 16 juni zal na de wedstrijd Nederland tegen Ivoorkust de volgende feest- zanger zijn podiumkunsten vertol ken. Na de laatste poulewedstrijd van Nederland tegen Argentinië op woensdag 21 juni verzorgt de uit Horst afkomstige zingende sla ger Crist Coppens een optreden. Deze zanger heeft onlangs nog in het voorprogramma van Jan Smit gestaan en bouwt een groot feest. band U2NL, met de uit Horst afkomstige en in Vierlingsbeek woonachtige Ger Joosten in de rol van drummer Larry Mullen Jr., heeft van de organisatie van het WK voetbal in Duitsland een uit nodiging ontvangen om een con cert te geven voorafgaand aan de kwartfinale op 1 juli. Dit concert zal plaatsvinden in Köln op de Roncalli Platz, waar vele tienduizenden samenkomen voor deze FIFA fanparty. Op het zelfde podium maakt eerder die week Ronan Keaton zijn opwach ting. Voor deze U2 band is dit de kroon op het werk, nadat ze afgelopen maanden ook al grote indruk maakten op grote festivals in België, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. U2NL wordt in binnen- en buitenland geroemd vanwege de grote gelijkenis met de Ierse rockiconen zelf en hun show werd onlangs door de Duitse pers omschreven als "het ultieme U2 gevoel". U2NL begon drie jaar geleden onder de naam KITE, genoemd naar een nummer van U2 zelf. Binnen korte tijd wis ten ze naam te maken in het live circuit vanwege de herkenbare U2 sound en energieke shows. Nog geen jaar na de oprichting viel de aandacht van een grote Duitse concert organisator op de band en vanaf dat moment ging "de beer los". In 2005 kregen ze veel waardering voor hun optre- Workshop bloemschikken In het Koningskerkje wordt op zaterdag 10 juni vanaf 13-30 uur door Jacqueline de Man een work shop bloemschikken geven. Het was de bedoeling om te leren hoe men een bloemenboeket (koor- schoof) in elkaar moet steken. Maar door het late voorjaar zijn er te weinig bloemen voorradig om dit goed voor elkaar te krij gen. Jacqueline de Man neemt wel wat mee om de eerste beginselen uit te leggen. Daarnaast wordt er gewerkt aan een tuintafeldecora tie met daarin verwerkt salimtak- ken, een windlicht, bloemetje, vet- plantjes en natuurlijke materialen. De Man brengt zelf alle benodigde materialen en gereedschappen mee. Voor meer informatie over deze workshop kan men contact opnemen met Jacqueline de Man via tel. (0485)454248 en opge ven kan bij José Evers via tel. (0478)632172. Open dag Vrij-Uit Alle bij de NFN aangesloten naturistenverenigingen in Neder land houden op zondag 11 juni een open dag. Ook naturistenver eniging Vrij-Uit houdt een open dag. Vrij-Uit beheert al meer dan twintig jaar een eenvoudige natu ristencamping aan de Ossendijk in Merselo. De camping ligt midden in natuurgebied de Testrik. Het is een ideale camping voor wie van rust en ruimte houdt. Wel staat eenvoud voorop. Er is geen elek tra op het terrein. Wel zijn er voor zieningen als douches en toilet en een gezellig clubgebouw. Eenie der die geïnteresseerd is in natu risme, is deze zondag vanaf 11.00 uur van harte welkom om kennis te komen maken met het terrein en enkele leden. Meer informatie is verkrijgbaar bij de secretaris via tel. (0485)313833 of via de web site www.vrij-uit.nl.nu. Dansen bij Kunstencentrum Jerusalem in Venray kan in veel stijlen. Binnen deze afdeling zijn er voor kinderen, jongeren en vol wassenen, jongens en meiden, ver schillende mogelijkheden. Vanaf vier jaar zijn er kleuterlessen, daar na volgen voor groep 3-4 van de basisschool de kinderdanslessen en vervolgens maken kinderen in groep 5-6 kennis met verschil lende dansvormen: dansmix. Wie naar groep 7 gaat kan een bewus te keuze maken tussen verschil lende dansvormen. Speciaal voor jongens is er de cursus break dance en boys time. De cursussen duren een heel schooljaar en wor den gegeven door vakdocenten. Inschrijven voor een tweede of derde jaarcursus is mogelijk tegen een korting. De voorstelling dans 2006 Je geld of je leven kan men zien op woensdag 21 juni. De cur sussen starten in de week van 28 augustus. Sinds enige jaren zijn musicals toonaangevende attrac ties in de Nederlandse theaters. Het unieke aan de cursus Musical is dat jongeren kennis kunnen maken met alle facetten van een musical (zang, dans en drama) en deze gaan uitdiepen, onder lei ding van bekwame docenten. In de cursus wordt toegewerkt naar een voorstelling. De voorstelling 2006 Liefde in een lijstje wordt gehouden op zondag 18 juni. In een plezierige sfeer krijgt men tijdens de theatercursus steeds meer inzicht in de eigen kwalitei ten en deze worden verder uitge diept. Allerlei speltechnieken en theatervormen komen aan bod in deze cursus voor de echte liefheb bers van drama en theater. Impro visatie, inleving, vormgeving, wer ken met maskers en verschillende vormen van cabaret. Ook werkt men met bestaande toneelteksten. Deze cursus is voor iedereen die de eigen grenzen wil overschrij den en zichzelf wil verbazen. Voor roosters en meer informatie zie www.kunstencentrumjerusalem. nl. dens op enkele grote festivals in Duitsland en speelden ze op het zelfde podium als bijvoorbeeld Joe Cocker. 2006 lijkt voor de band de doorbraak te betekenen. Ook al is het "maar" een tribute band, ze genieten hoog aanzien in West Europa en hebben inmiddels een grote schare trouwe fans ach ter zich staan. Met shows in Gran Canaria en Luxemburg nog in het verschiet dient zich nu al een groot hoogtepunt aan, de FIFA fan- party op 1 juli. Twee blaaskapellen houden tij dens de kermis in Leunen op zon dag 11 juni van 11.00 tot 13.00 uur Frühshoppen in de feesttent bij café Martens. Deelnemende blaaskapellen zijn Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen en de Stevenslander uit Stevensbeek. Beide blaaskapellen spelen Eger- lander enTsjechische muziek, aan gevuld met enkele feestnummers. Het Frühshoppen is een mooi opstap je naar het voetballen op groot scherm, dat rond de klok van 14.30 uur begint in de tent. Boekrecensie in Peel en Maas Tijdens de Venray Proms op zaterdag 14 oktober zal Con fetti samen met de Koninklijke Harmonie Euterpe swingende eigentijdse nummers ten geho re brengen. Voor liefhebbers van zang en show zullen de Venray Proms zeker een echte aanrader zijn, want Con fetti stemt zijn presentatie af op de stijl van de muziek. Zo worden choreografie en aankleding weer aangepast aan de muziek die zij ten gehore brengen. Ook tapzin- gen is vaak een onderdeel van hun optredens. Sinds de oprichting op 10 mei 1990 staat Confetti onder de bezielende leiding van Gertie Cremers. Tijdens de wekelijkse repetities wordt door de 10 zan gers en 12 zangeressen enthou siast gewerkt aan een modern, grotendeels Engelstalig populair repertoire. Close Harmony Group Con fetti Tijdens eigen concerten wordt dan ook een uitgebreid aanbod uit het repertoire ten gehore gebracht met muziek uit de jaren 50, 60, 70, 80 en 90 en variërend van luistermuziek, musical, disco tot popmuziek. Maar de voorkeur gaat toch uit naar het close harmony repertoire. Daarbij wordt a capella gezongen of onder begeleiding van een eigen combo en nu op de Ven ray Proms zelfs met ondersteuning van het harmonieorkest Euterpe. De afgelopen jaren heeft Confetti ook regelmatig deelgenomen aan Venray Muziek Totaal. Dit jaar zullen ze ook hun bijdra ge leveren aan de Venray Proms. Voor liefhebbers van muziek en show zullen de Venray Proms in The Zenith een groot spektakel worden. Talk Talk is een onvergete lijke roman over communica tie, taal en identiteit, maar ook over elkaar liefhebben - zelfs als alles tegenzit. Wat zou er gebeuren als iemand je identiteit steelt en in jouw naam misdaden pleegt? Dat over komt Dana Halter, een jonge, dove vrouw die als onderwijzeres op een dovenschool werkt. Als zij op een ochtend in haast haar eigen appartement verlaat en in haar auto springt, te laat voor een afspraak bij de tandarts, vergeet ze voorrang te verlenen en wordt ze door de politie aangehouden. De politie controleert haar persoons gegevens en arresteert haar ogen blikkelijk. Ze wordt verdacht van fraude, autodiefstal, drugsbezit, poging tot doodslag en nog veel meer. Strafbare feiten gepleegd op plaatsen waar ze nog nooit is geweest en waarvan ze zelfs nog nooit heeft gehoord. Samen met haar geliefde gaat Dana op reis door de Verenigde Staten, op zoek naar degene die haar identiteit heeft gestolen en haar leven in zijn greep houdt. De lezer volgt het leven van zowel Dana als de fraudeur. Als hun paden elkaar uit eindelijk kruisen komt het tot een explosieve confrontatie. T. C. Boyle is de bestsellerschrij ver van onder andere De ingewij den, Verloren nachten, De Tortilla- grens en Duyvels End. De auteur woont in Californië. Talk Talk is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19-95 euro. De tiende editie van Venray Muzikaal Totaal wordt gehouden op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni. Er wordt op dit muzikale evene ment onder meer opgetreden door de bands Curfew en Snor- maal. Curfew is een coverband en speelt voornamelijk rockcovers. De band is opgericht in 2003 door gitarist Dino Hamzic en drummer Bart Jeuken. Zij hadden de ambitie een goede coverband te starten en stelden middels advertenties op internet de band samen. Na de nodige bezettingswisselingen is de band sinds januari 2006 weer com pleet. Naast Dino en Bart bestaat de band uit; Jan Keijnemans (zan ger), Perry Harks (gitaar) en Roel Holleman (basgitaar). Op de vraag hoe ze tot de naam Curfew zijn gekomen, antwoordt Bart: "De let terlijke betekenis van Curfew is avondklok. De reden dat we deze naam voor onze band hebben gekozen, is omdat na de avond klok de straten leeg zijn. Iedereen staat dan namelijk bij Curfew te luisteren, naar onze muziek." De reden waarom Curfew zich heeft opgegeven voor Venray Muzikaal Totaal? Bart: "Omdat het een groot evenement is in de regio met een breed publiek. Voor ons is het belangrijk om zoveel mogelijk op te treden en VMT biedt ons een podium. In 2004 hebben we ook meegedaan aan VMT, toen speelden we bij 't Podium. Dit jaar spelen we op het Schouwburg plein, waar het waarschijnlijk nog drukker is en waar we een nog breder publiek hebben." Curfew doet naast VMT ook een aantal kermisfeesten in de regio aan en op 1 juli doet de band mee met de Clash of the Coverbands', met als hoofdprijs een optreden in de muziektempel Paradiso. "Echte wilde dromen hebben wij niet als band", zegt Bart, "Wel hopen we optredens te krijgen in Duits land. De rock wordt daar meer gewaardeerd, het betaalt beter en het allerbelangrijkste; het publiek blijkt geweldig!" Rocken met Cur few op Venray Muzikaal Totaal kan op vrijdag 23 juni vanaf 20.30 uur op het Schouwburgplein. Voor het zevende achtereenvol gende jaar vindt in de Mariakapel in Holthees op woensdag 21 juni vanaf 21.00 uur het inmiddels tra ditie geworden Midzomernacht feest plaats. Net als in alle voor gaande jaren staat het feest ook nu in het teken van een land en een muziekstijl, en staat de aan kleding van de avond met hapjes en drankjes ook in het teken van dat gebied. Dit jaar heeft de werk groep activiteiten van de Mariaka pel gekozen voor een avond in het zuiden van Noord-Amerika, het land van de blues en de zydeco. Iedereen is van harte Welcome to the Bon Ton Club om te genieten van de swingende muziek van de viermans-formatie Louisiana Men. Zoals ook traditie is, passeert het feest het middernachtelijk uur, en dus de feitelijke aanvang van de zomer. Louisiana Men heeft al meerdere cd's op haar naam staan, en de laatste cd draagt de titel Welcome to the BonTon Club. Ide ale muziek voor lange autoreizen, heet het in de tekst van de hoes van deze cd, maar met deze door driestemmige zang gestuurde zydeco-variaties wapperen de gor dijnen in de Bon Ton Club even vrolijk mee. De muziek is een ode aan de vele bon ton-clubs waar de mannen ooit speelden. Ze vergrij pen zich aan James Brown en Sam Cooke, maar ook mindere goden als Bobby Charles en Joe Babcock komen aan bod, terwijl in The Devil Bo Diddley voorbij galop peert. Met het nummer I wonder who's kissing her wordt een eer betoon gegeven aan Ray Charles. Louisiana Men is in de regio geen onbekende, eerder hebben ze al eens een concert verzorgd in café Cambrinus in Horst. Met deze zon nige en swingende muziek, aan gekleed met pittige Amerikaanse Concert Poco a poco In Kunstencentrum Jerusalem in Venray geeft strijkerensemble Poco a poco op donderdag 15 juni een korte uitvoering. Het ensemble brengt Sinfoniëtta van Nikolaj Rakov, Hungarian dance van Rezsö Kókai en Rumanian folk dances van Béla Bartók ten gehore. Het concert staat onder leiding van Sander Hendrix. Aan vang 20.30 uur. hapjes en drankjes, belooft het een bijzonder Midzomernacht feest te worden. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij de familie Ermers via tel. (0478)636480 en bij de familie Weijenberg via tel. (0478)636390. Kaarten zijn ook te bestellen via www.mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang aan de entree van de kapel. Dit voor zover er dan nog kaarten beschik baar zijn. Schouwburg Venray heeft zijn medewerking verleend aan een optreden van een amateurgezel schap uit de regio. Op vrijdag 16 juni en zaterdag 17 juni presen teert muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck, in samen werking met veel artiesten, in Schouwburg Venray de muzikale theatershow Blittzz On Stage. Men kan genieten van muziek, zang, theater en verrassingen. Opval lende gastact is het Venlose the aterduo Neutjesrang, dat avond vullende theatervoorstellingen heeft gemaakt en furore maakte tijdens onder andere de Venrayse Circus Mök-voorstellingen. Deze komieken lijmen de theatershow aan elkaar. Aan het programma doen verder nog de drie zangko ren mee uit Blitterswijck, Meerlo en Geysteren, het saxofoonkwar tet Quartetto Moresque, diverse solisten uit eigen vereniging, zangeres Marjolijn Kuenen, een buikdanseres en vele anderen. Visuele ondersteuning wordt ver zorgd door Meulminski Produc ties. Moed en IJver maakt er een mix van met onder meer de vol gende muziektitels: New Orleans Spectacular, November van Row- wen Heze, Edelweiss, maar ook de Sabeldans, Lord of the Dance en nog veel meer. Natuurlijk ook percussiewerk van de drumband van Moed en IJvermet onder andere werk van Stomp en Ron v.d. Beuken. Muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck wil niet alleen gewoon fanfaremuziek maken, maar zo nu en dan maken de muzikanten ook een muzikaal uitstapje. Aanvang beide avonden 20.30 uur. Kaarten voor de voorstelling van vrijdag zijn te reserveren via tel. (0478)532742 en voor zater dag via tel. (0478)532595, e-mail info@moedenijver.nl. Wie mid dels de voorverkoop kaarten wil reserveringen voor voorstellingen kan het bestelformulier achter in de brochure invullen of reserve ren via www.schouwburgvenray. nl. Bestellingen die voor vrijdag 9 juni zijn ingeleverd worden via een loting in behandeling geno men. Na 9 juni is dit op volgorde van binnenkomst. Men kan tot 1 september bestelformulieren inleveren, daarna begint de vrije verkoop. De Nederlandse U2- tribute- •I.C. Boyl«! Is Dtn van Ainarlta's 0 roots ts vnrMlars.' - kik hamoelsblao Kunst Cultuur Dansen bij Jerusalem

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14