Burgerjaarverslag in Peel en Maas Minder commissies, meer inspraak 'Fietspad langs Maas te duur' €18, ÏL Service rubriek PEEL EN MAAS Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Jeugdafdeling Mimus presenteert: Voor het eerst in haar tien jarig bestaan heeft toneel vereniging Mimus een jeugd afdeling, die op zaterdag 17 juni het stuk Sprookjes met een Grimmlach op de plan ken brengt. Het toneelstuk is geschreven door Rick Willem- sen en Erik Zeegers en wordt geregisseerd door Maaike van Helden uit Tienray. Vera, de hoofdpersoon in dit toneelstuk, is gek op sprookjes boeken. Wanneer ze op een nacht stiekem in bed ligt te lezen, valt ze in slaap met haar hoofd op een sprookjesboek. Als ze wakker wordt, zit ze in een sprookje.Tel kens als het te spannend wordt, slaat ze het boek open op een andere bladzijde en verdwijnt ze naar een ander verhaal. Na vier verhalen wordt ze wakker...., het was een droom. Maar, ze heeft wel een wond van de prik aan het spinnewiel en er staan twee prachtige muiltjes naast haar bed. Dus toch geen droom?... De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 17 juni in het Paro chiehuis aan de Bernadettelaan te Tienray. Entree: 2 euro per per soon*.Aanvang eerste voorstelling 15.00 uur, aanvang kaartverkoop 14.30 uur, aanvang tweede voor stelling 19-00 uur, aanvang kaart verkoop 18.30 uur. Reserveren van kaartjes kan ook: telefonisch onder num mer 0478 - 692484 (familie Ron gen), e-mail: henkrongen@home.nl Kinderen en volwassenen zelfde prijs. De redactie van Peel en Maas ontving een foto van de familie Clab- Kreutz-Verberkt, oma Els Thiesen-Kreutz, mama Marsha Clabbers-Thie- bers uit Wanssum. Op de foto zijn vier generaties te zien:'superoma' Net sen en dochter Lynn Clabbers. Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag rond 02.45 uur geprobeerd de geldautomaat aan de Beatrix- straat in Meerlo te kraken. Ze maakten daarbij gebruik van een gasfles. De slang van de gasfles werd door de gleuf van de automaat geduwd om zo de binnenkant vol gas te blazen. Vervolgens wilden ze met een fles brandende ben zine de zaak laten exploderen. De buitengevel bleef echter staan, de binnenmuur daarentegen vloog alle kanten op. Omwonenden hoorden een enorme knal en het hele gebouw trilde op z'n grond vesten. De pinautomaat, die nauwe lijks beschadigd was, zit in een deel van de oude Rabobank aan de Beatrixstraat in Meerlo, tegen over het gemeentehuis. In het pand wonen enkele gezinnen en alleenstaanden.Aan de buitenzijde is nauwelijks schade zichtbaar. De politie was snel ter plaatse, maar de daders waren reeds gevlucht. Ook dit jaar kunnen de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum het burger jaarverslag lezen in Peel en Maas. Die wordt op verzoek van de gemeente op donder dag 29 juni huis aan huis ver spreid in de hele gemeente. Het onder de aandacht brengen van het burgerjaarverslag via Peel en Maas beviel de politieke partij en en het college van B en W vorig jaar goed. De partijen prezen de wijze waarop burgemeester Hahn in het nieuwsblad rapporteerde over de kwaliteit van de gemeen telijke dienstverlening. De ver spreidingswijze, inhoud en vorm geving van het burgerjaarverslag kregen een dikke pluim. Vanwege de vele positieve reacties, ook van burgers, heeft de gemeente besloten om het burgerjaarverslag dit jaar weer te laten verschijnen in Peel en Maas. Het burgerjaar verslag is een rapportage over de kwaliteit van de dienstverlening. Het geeft inzicht in de activiteiten die de gemeente in 2005 heeft verricht om de service aan de bur ger te verbeteren. En het geeft een beeld van de waardering van de dienstverlening door de burger. Daarnaast bevat het burger jaarverslag een overzicht van de klachten en bezwaren en staat de burgemeester stil bij onderdelen van de dienstverlening die nog verbeterd moeten worden. Bin nenkort kunnen inwoners het burgerjaarverslag 2005 ook down loaden op www.meerlo-wanssum. nl Nieuwe vergaderstructuur politiek Minder adviescommissies en meer inspraak voor burgers. Het zijn slechts twee verande ringen in de nieuwe vergader structuur die deze maand van kracht wordt om de kwaliteit van de besluitvorming te ver beteren. Er komt één advies commissie minder, maar er wordt wel vaker vergaderd en de tijdspanne tussen de vergaderingen wordt aanzien lijk korter. Door het kortere besluitvormingsproces kan er bijvoorbeeld beter ingespeeld worden op actuele ontwikke lingen, zo is de verwachting van het presidium, waarin alle fractievoorzitters van de poli tieke partijen in de gemeente Meerlo-Wanssum zitting heb ben. Het presidium stelt de gemeen teraad voor om de huidige drie adviescommissies Financiën en Algemene Zaken, Burgers en Ruimte te vervangen door twee commissies: Leefbaarheid en Bestuur en Ruimte en Economie. De bedoeling is dat de raad en de commissies één keer in de vijf a zes weken bijeen komen om te vergaderen. Iedere commissie bestaat uit veertien leden. De twee grotere fracties leveren ieder vier leden, de twee kleinere drie leden. De commissies kennen in tegenstel ling tot het verleden geen vaste samenstelling meer. De fracties bepalen voortaan zelf welke leden uit de poule, die aan de griffier bekend is gemaakt, worden afge vaardigd naar een bepaalde com missievergadering.Van iedere frac tie is steeds minimaal één raadslid aanwezig. Ook burgers worden actiever betrokken bij het politieke proces. In de nieuwe opzet komt bij com missievergaderingen bijvoorbeeld veel meer ruimte voor inspraak van burgers. Bij ieder agendapunt worden ook zij in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen en/ of in te spreken. De taken van de commissies blijven ongewijzigd: de raad gevraagd en ongevraagd adviseren en overleg voeren met het college. De bedoeling is dat de commissies nog selectiever gaan adviseren. Het presidium bepaalt, namens de raad, welke raadsvoor stellen ter advisering aan een van de commissies worden voorge legd. Om die reden is het moment van vergaderen van het presidium gewijzigd. De fractievoorzitters vergaderen voortaan aan het begin van de cyclus. Na de verga dering van het presidium volgen eerst de twee adviescommissies en tot slot volgt de raadsvergade ring, waarvan de structuur niet verandert. In de raadsvergadering gaat het om de besluitvorming: de rol van de burgers blijft beperkt tot de inspreekmogelijkheid aan het begin van de vergadering. De verwachting is dat, vanwege de selectievere advisering en de hogere vergaderfrequentie, er minder vergadertijd nodig is in de twee adviescommissies. Er ont staat daardoor bijvoorbeeld meer ruimte voor extra overleg met het college. Ook zullen de com missies meer tijd gaan besteden aan zogenoemde 'beeldvormende' activiteiten, zoals bijvoorbeeld werkbezoeken en vergaderin gen op locatie. De gemeenteraad besluit op 26 juni over de nieuwe vergaderstructuur, waarmee deze maand al is begonnen. De gemeenteraad neemt op maandag 26 juni een definitief besluit over een toeristisch fietspad langs de Maas in Blit- terswijck. Op dinsdag 13 juni buigen echter eerst de leden van de commissie Ruimte en Economie zich over de eventu ele aanleg van het fietspad, dat in Blitterswijck in twee delen onverhard is. In Noord-Limburg zijn langs de Maas tal van fietsroutes met elkaar verbonden. In Blitterswijck zijn de fietspaden langs de Busweider- weg (900 meter) en de Maasstraat (1900 meter) echter onverhard. Vorig jaar nam de gemeenteraad het voorstel van PK Meerlo-Wans sum over om de zandpaden tus sen Broekhuizenvorst en Wans sum te veranderen in verharde fietspaden. Dit om het toerisme in de gemeente te bevorderen. Bij slecht weer zijn de zandpaden slecht begaanbaar en ook zorgt landbouwverkeer voor kuilen en diepe rijsporen. In opdracht van de gemeente ging het adviesbu reau Van Kleef de mogelijkheden van een aantal varianten onder zoeken. Nog voor de gemeente raadsverkiezingen in maart 2006 concludeerde het toenmalige col lege echter dat de aanleg van het fietspad te duur was. Een conclu sie die door het huidige college en de huidige PK-wethouder C. Brugman wordt gesteund. Zelfs de goedkoopste variant (260.000 euro), het aanbrengen van een strook asfalt van negentig centime ter breed op de bestaande zand wegen, blijkt volgens het college niet te betalen voor de gemeente Meerlo-Wanssum. Bovendien is het verkrijgen van subsidies voor dit project moeilijk. Omdat Meer lo-Wanssum weinig spek op de ribben heeft, stelt het college voor om af te zien van zo'n kostbare investering en 12.500 euro uit te trekken voor extra onderhoud van de zandwegen. Het college heeft zijn standpunt bekendgemaakt, nu moeten de politieke partijen nog besluiten over het voorstel. The Pukes Vrijdag 9 juni speelt de band The Pukes in Tienray. Deze for matie speelt een mix van muziek, eigen nummers en covers, onder meer van rockbands als The Ramones, Led Zeppelin,The Mis fits, AC/DC, Black Sabbath, Peter Pan Speed Rock en Nashville Pussy. De show van het vierkop pig gezelschap uit Noord-Limburg en Zuid-Brabant staat als een huis. De zaal gaat open om 20.00 uur en de band begint rond 21.00 uur. Dansavond in 't Brugeind Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind gaat op zaterdag 10 juni terug in de tijd. In de grote zaal staan zaterdag de muziekjaren zestig en zeven tig centraal. De bezoekers kunnen genieten van en dan sen op live muziek van orkest De Splinters. De entree voor deze avond, die om 20.30 uur begint, bedraagt vijf euro. Vanaf september kunnen de (dans)liefhebbers overigens maan delijks terecht in het zalencom plex in Meerlo. Commissie vervalt De geplande vergadering van de commissie Leefbaarheid en Bestuur op maandag 12 juni gaat niet door. Er zijn geen raadsvoor stellen waarover de commissie dient te adviseren en er zijn ook geen overlegpunten of informa tieve agendapunten. Naam: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 11 Sprookjes met een Grimmlach in Tienray Vier generaties... Kraak geldautomaat Meerlo mislukt Meerlo-Wanssum e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11