SVOC'01 blijft ongeslagen Korfbalsters Merselo besluiten met remise De Peel korf verliest laatste duel TC Venray 1 zet stap in goede richting Nieuwe sponsor voor Vlakwater Open TV Ysselsteyn II PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 21 Midgetgolfdub Jachtlust Mudhunters Jeugdbowlen Bowlster Paula Jansen tweede Sportinstituut Verhagen e-mail: SVOC'01 korfbal SV Merselo korfbal SV Oostrum korfbal Oranje Wit De Peelkorf een abonnement waard Korfbalsters Oostrum kampioen een abonnement waard Hi—11—llil HBSV 2-SVOC'Ol 2-8. Doelpun ten SVOC'01: Debbie Wismans (3x), Kim Dircks en Yvonne Clas sens (beiden 2x) en Willeke Phi- lipsen Ook in de laatste wedstrijd van het seizoen zijn de korfbalsters van SVOC'01, kampioen in de tweede klasse, ongeslagen gebleven. De uit wedstrijd tegen HBSV 2 in Hout-Ble- rick leverde een 2-8 zege op. Het was geen hoogstaand duel maar SVOC'01 deed wel wat het moest doen: win nen. De sportieve thuisploeg, die de kampioenen vooraf trakteerde op een echte Limburgse vlaai, kwam er niet aan te pas tegen SVOC'Ol.Via treffers van Debbie Wismans (3x), Kim Dircks en Yvonne Classens (beiden 2x) en Willeke Philipsen werd het verschil in kwaliteit ook in doelpunten uitge drukt. In het kampioensjaar hebben de korfbalsters uit Oirlo en Castenray maar liefst 301 doelpunten gescoord in de buitencompetitie en er werd slechts een keer gelijkgespeeld. De overige duels werden alle in winst omgezet. Op pinkstermaandag 5 juni speelt SVOC'01 de bekerfinale en kan na het behalen van de zaal- en veldtitel het seizoen compleet maken door de tri logie te pakken. Merselo-Gazelle 4-4 (2-4). Doel punten Merselo: Ellen van Dijek (2x), Sanne van Els en Marijke Loonen. De korfbalsters van Merselo speel den op sportpark De Vloet de laatste wedstrijd van de buitencompetitie 2005/2006 gelijk tegen Gazelle: 4-4. Voor beide teams stond er niets meer op het spel voor de stand op de rang lijst. Toch was de drang om te winnen bij beide teams groot. Merselo speelde vanaf de eerste minuut niet fel genoeg en dat leidde tot veel balverlies. De dames uit Guttecoven daarentegen maakten hier gebruik van waardoor Merselo vroeg in de wedstrijd al tegen een 0-2 achterstand aankeek. De wind was deze dag niet bevorderlijk voor de afstandsschoten waardoor zowel Merselo als Gazelle veel kansen liet liggen. Toch kwamen de Merselose dames terug in de wedstrijd met treffers van Sanne van Els en Marijke Loonen. De scheidsrechter floot niet voor fysiek contact waardoor de wed strijd op een onaangename manier verliep voor beide partijen. Merselo liep mede hierdoor drie strafworpen mis. Gazelle kwam een kwartier voor rust nog op 2-4 voorsprong. Het fysie ke spel werd er niet minder op maar Merselo kon toch de knop omzetten. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd werd er geconcentreerder gekorfbald met als resultaat een lan ger durende aanval. De bal werd snel uit de aanval van Gazelle gehaald door een goed werkende verdediging van Merselo. Hierdoor ontstonden weer kansen voor de thuisploeg. Ellen van Dijek wist in de slotfase nog twee maal doel te treffen. Beide ploegen konden nog een puntje meepakken maar dit veranderde niets meer aan de eindstand in de klasse. Op de vijfde speeldag was er maar één speler die boven alles uitstak, namelijk Harrie Lenssen. Met een superscore van 63 slagen en 19 als laagste ronde was hij iedereen de sterk af. Het betekende tevens een dubbel clubrecord voor onze vereniging in Haps. Hij won daarom dik verdiend met 6 - 0 van Truus van Dijek, die geen enkel verweer had tegen zoveel scorend vermogen. Gerrit Janssen (74) behaalde eveneens de maximale score van 6 - 0 en wel tegen Annie Lit- jens (89), net als Piet van der Eist (86) tegen Miet Clevers, die op deze banen nog niet uit de verf komt. Gerrit Ver meulen (72) ontmoette alleen in de eerste ronde tegen Leo Wilms enige tegenstand van betekenis en walste daarna over zijn opponent heen: 5 -1 zege. Ton Hendriks (76) speelde een prima partij tegen Jo Litjens (85), die in de tweede ronde piekte met een ronde van 22 slagen en daarmee de ronde op haar naam wist te schrijven. Het betekende tevens een clubrecord voor dames over een ronde. Deson danks wonTon Hendriks de wedstrijd vrij gemakkelijk met 4 - 2. In een span nende wedstrijd bleef Jan Litjens (92) tegen Bets Wilms (93) met 4 - 2 aan de goede kant van de score. Huub Straatman (72) had veel moeite met de onbevangen spelende Karei van Ham (gelijk spelen in de eerste en derde ronde), die met 77 slagen een prima indruk achter liet, maar niet kon voorkomen, dat Huub met 4 - 2 won. Jan Engels (73) liet zich verras sen door koploper Theo Litjens (80), die alleen in de eerste ronde proble men kende. Na een prima start (22) ging de tweede met één slag verloren en werd de derde omloop met 24 - 24 gelijk gespeeld. Uiteindelijk trok Jan Engels met 4 - 3 aan het langste eind. In de stand blijft Theo Litjens de leiding behouden op basis van gemid deldeverbetering. Qua puntenaantal moet Theo de eerste plaats delen met Gerrit Vermeulen. Beiden hebben namelijk acht punten. Derde staat nu Huub Straatman met 8,5 punten. Har rie Lenssen is opgerukt naar de vijfde plek. Bij de dames is Fieke van Ham, achtste met zeventien punten, nog steeds de best geklasseerde dame. Komende week speelt Jachtlust 1 tegen Geldrop 3, Zicht Nirve 1 tegen Jachtlust 2 en Jachtlust 3 tegen Heeze- Leende 1. De mannen die naar Nijmegen zijn geweest hebben veel regen gehad. In het Reichswald is er dan veel modder. Dat dachten degenen die naar de Peel gingen ook. Dit viel echter mee. Er waren wel wat regenplassen maar het was goed te doen. Met een groep van vijftien mudhunters en gasten werd er een mooie route gereden. Met onge veer zeventig kilometer in de benen kwamen ze weer thuis. In het voorjaar is het in het algemeen heel prettig rij den op de mountainbike, dus voor wie het een keer wil uitproberen is dit de tijd.Twee trainingen per week maken dat men snel went aan de sport. Ieder een kan een maand gratis meetrainen en daarna pas beslissen of men lid wil worden. Alles wat men nodig heeft is een mountainbike. Snelheden varië ren van 15 tot 24 kilometer per uur in een training van anderhalf uur. Kijk voor de kwartaalplanning op WWW mudhunters.nl. Iedereen is welkom maar vooral jeugdleden vanaf veertien jaar en dames zijn welkom. Agenda;Zondag 28 mei vertrek 8.00 per auto voor een tocht in Zeddam, 25 of 50 km, tevens vertrek 9.00 per fiets voor een training rond Venray. Zondag 4 juni vertrek 9.00 uur voor een training vanuit Venray. Elke dinsdagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek altijd vanaf de Sprank. Op de laatste speeldag van de Har rie Claessens-League waren er nog prima scores te vermelden. Zo werd er tweemaal de 201-score neergezet door Stef Billekens bij de jongens en Lisa Jansen bij de meisjes. Antoon Camps (187,00) scoorde bij de jon gens het hoogste gemiddelde met als 196 als hoogste game. Bij de meisjes was Lisa Jansen met een middelde van 184,33 oppermachtig. Luke Verhoe ven (193), Richard Addae (190), Patri cia Camps (174), Willem Denissen (181), Ken Litjens (167), Niels de la Roy (166) en Wendy Camps (151) lie ten eveneens mooie games zien. Dat gold eveneens voor de jongste leden Toby Faasen (122), Roel Wolters (93) en Jolanda Camps (91) en Ravenne Oosterwijk (82). De gemiddelden van Richard Addae (168,33), die daarmee zijn prima prestatie op het NK beves tigde, Stef Billekens (171,00), Patricia Camps (167,75), Willem Denissen (159,25), Niels de la Roy (150,25) en Wendy Camps (121,67) waren van goed gehalte. Van de vier Venrayse deelnemers heeft niemand op het handicap- toernooi van Veghel te finale weten bereiken. Chris de Mulder was bij de Pupillen de best geklasseerde met de negende plaats. Aanstaande zaterdag begint om 10.30 uur de slotdag. Aansluitend worden de prijzen uitgereikt aan de diverse winnaars. Bowlster Paula Jansen uit Venray eindigde tijdens de dag der kampioe nen in Borchland Amsterdam op een keurige tweede plaats. Ze leverde een enerverende strijd met Kelly Plum- men. Ze haalde 181 gemiddeld in de meisjes junioren finale en gooide een hoogste game van 215. Patricia kamps werd bij de meisjes aspiranten vijfde met een gemiddelde van 167,50 en een hoogste game van 189. Bij de aspiranten jongens eindigde Luke Verhoeven op de twaalfde plaats met een gemiddelde van 174,40. Antoon Camps haalde niet de jongens juniorenfinale met 164,74 en Kevin Litjes eindigde bij de jongens pupillen 150,75. De slotdag is op 27 mei vanaf 10.30 uur. In Mierlo is een internationaal judo toernooi gehouden. De deelnemende landen waren België, Duitsland Enge land en Zweden. Sportinstituut Ver hagen was er met zeventien judoka's aanwezig. Tjerry Peeters die overtui gend al zijn wedstrijden won mocht op de hoogste trede van het erepo dium staan. Wouter Puts, Didier Pee ters en Niels Stevens konden de finale niet op hun naam zetten en werden tweede. Een mooie derde plaats was er voor Esmiralda Puts, Jessie Wismans en Anke Thoonen. Thoonen liet zien dat ze ook bij de Nederlandse top hoort. Op de Nederlandse kampioen schappen werd ze net geen derde maar nu werd ze wel derde en de hele top was aanwezig. Voor nieuwkomer Nick Bol, die voor het eerst op toernooi ging was het een geslaagd toernooi. Hij werd vierde. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl De Horst-Peelkorf 11-8 (5-2). Doelpunten De Peelkorf: Mayke van Ass (4x), Nicole Tielen (3x) en Moniek Peters. Op de laatste speeldag heeft De Peelkorf de strijd om de tweede plaats in de hoofdklasse korfbal verlo ren van De Horst: 11-8. De score werd geopend door de thuisploeg. Met twee afstandschoten bracht De Horst de stand op 2-0. De Peelkorf kon deze stand weer gelijk trekken met twee doorloopballen, waarvan er één leid de tot een strafworp. Vervolgens kon de Peelkorf op voorsprong komen via een afstandschot van Nicole Tielen. De gasten hadden echter moeite met sco ren, waardoor De Horst kon daardoor uitlopen. De Horst trok zich weinig aan van het achterverdedigen van de Peelkorf en bleef de afstandschoten gewoon nemen. Zij konden voor de rust hieruit nog driemaal scoren. De stand kwam hiermee op 5-2. Na de rust bleef de Peelkorf moeite houden om te scoren. De Horst kreeg daardoor de gelegenheid de voor sprong uit te bouwen. Na driemaal de korf te treffen kwam de stand op 8-3. Dit verschil bleek te groot om weer recht te trekken. Nog vijf maal kon De Peelkorf scoren. De eindstand kwam daarmee op 11-8. De Peelkorf nam in deze laatste wedstrijd afscheid van speelster Loes Eibers en leidster Mien Potten. Uitslagen Klimroos A1-SVOC Al 11-5 HBSV 1-SVOC 1 2-8 SVOC A2-Gazelle A2 1-8 SVOC C2-De Merels Cl 1-4 SVOC 3-Oostrum 2 9-5 Odio Dl-SVOC Dl 1-3 DOS D3-SVOC D2 9-2 SVOC El-SVSH El 2-1 Programma zaterdag 27 mei Lottum D2-SVOC D2 10.00 Uitslagen HBSV Dl-Merselo Dl 8-0 Midako Bl-OranjeWit B2 2-10 Klimop BI-Oranje Wit B3 3-4 TOG Al-Oranje Wit Al 2-4 Merselo 1-Gazelle 1 4-4 Merselo 2-ODOS 3 5-5 Uitslagen Midweekdames SVOC-Oostrum 9-5 Pupillen ROKA-Oostrum 0-6 Aspiranten SWIFT-Oostrum 0-4 Seniorenl Olympia-Oostrum 4-5 Uitslagen Swift (V) 4-Midweek 3 16-9 TOGAl-JuniorenAl 2-4 Aspiranten Bl-DeWilma's BI 3-3 Midako Bl-Aspiranten B2 2-10 Klimop (K) Bl-Aspiranten B3 3-4 Aspiranten C2-SVSH C2 2-2 Lottum D2-Pupillen Dl 1-8 Emos 1-Senioren 1 10-10 Diosa 2-Senioren 2 9-4 Uitslagen De Horst-De Peelkorf 11-8 Vonckel Girls 1-De Peelkorf 5 5-9 De Peelkorf 4-Erica 2 17-10 Wittenhorst-De Peelkorf 5 8-67-10 DeWilma's-Recreanten 2-8 Programma woensdag 31 mei Recreanten-Midako 20.00 Uitslagen De Peelkorf Al-ODIO Al 4-11 De Peelkorf Dl-DES (V) Dl 8-3 De Peelkorf Bl-DES (V) BI 11-3 SVSH Dl-De Peelkorf D2 7-6 DeWilma's Cl-De Peelkorf Cl 1-5 De Peelkorf C2-SVSH Cl 2-5 20.00 uur vertrek 19.15 uur TC Venray is volgend jaar, na het spelen van nog een speelronde, vrij wel zeker verzekerd van een plaats in de tweede klasse gemengd van de KNLTB landelijke tenniscompetitie. De thuiswedstrijd tegen hekkenslui ter Rapiditas uit Nijmegen werd met 6-2 gewonnen. Daarmee heeft Venray de voorsprong op naaste concurrent ALTA uit Amersfoort uitgebouwd tot vier punten. Een voorsprong die normaalgesproken voldoende is om degradatie te voorkomen. Al enkele weken was duidelijk dat de wedstrijd tegen Rapiditas het belangrijkste duel van het seizoen zou worden. De ploeg uit Nijmegen staat stijf onderaan en haalde tot op heden slechts vier schamele puntjes. In de strijd tegen degradatie moest en zou gewonnen worden en het liefst met een zo hoog mogelijke score. Vorig jaar speelden beide ploegen ook al tegen elkaar en toe won Venray met overtuigende cijfers: 7-1 Zoals gebruikelijk waren het de dames die het spits mochten afbijten. Carmen Ebus trad aan tegen Frauke Rademaker, tegen wie zij een jaar eerder in de competitie ook al had gespeeld. De vorige confrontatie ver liep erg moeizaam en Ebus moest des tijds veel strijd leveren om Rademaker van zich af te houden. Afgelopen zon dag was het krachtsverschil echter veel te groot. Carmen Ebus kende geen enkele moeite met haar Nij meegse opponente en was na amper een uur spelen al klaar. Uitslag 6-3 6-1 Renee Killaars, de tweede dame van Venray, trad tegelijkertijd aan tegen Beatrix Verhagen. Op voorhand zou het een zware partij gaan worden voor Killaars, omdat Verhagen reeds enkele goede prestaties had neergezet deze com petitie. Toch leek Renee Killaars niet erg onder de indruk te zijn van haar tegenstandster en dat zorgde er voor dat ze vrij eenvoudig een voorsprong van 6-4 4-1 nam. Er was geen vuiltje aan de lucht. Toch toonde Beatrix Verhagen aan een vechtster te zijn en kwam terug in de partij. Killaars werd ook enigszijns overmand door de zenuwen en uiteindelijk ging de tweede set met 7-6 naar de Nijmeegse. In de derde set ging het lang gelijk op, maar wist Renee Killaars, mede door de aanmoediging van het thuispu bliek, de wedstrijd toch naar zich toe te trekken. Uitslag 6-4 6-7 6-4. Het eerste herenenkelspel ging tussen Rob Luyben, kopman van TC Venray, en Robby de la Rambelje. Luy ben, die de laatste weken in goede vorm verkeerd, wilde graag voor het thuispubliek laten zien dat Venray ook volgend jaar in de tweede klasse thuis hoort. De Helmonder, al vele jaren in Venrayse dienst, speelde ijzersterk en overklaste zijn tegenstander met fout loos tennis en dwingende forehands. Robby de la Rambelje was kansloos: 6-2 6-1. Tot slot ging de laatste Venrayse troef de baan op in de hoop dat hij zijn ploeg na de enkelspelen op een 4-0 voorsprong kon zetten. De tegen stander van Ruud Geurts, Hubert Saker, was echter allesbehalve ideaal en Geurts was zich dan ook bewust van het feit dat hij alles uit de kast moest halen om een goed resulaat te behalen. De eerste set ging gelijk op en beide heren waren goed aan elkaar gewaagd. Een tie-break moest dan ook de beslissing brengen. Hierin zou het krachtverschil echter wel heel duidelijk zijn, echter niet in het voordeel van TC Venray. In de tweede set verloor Ruud Geurts al vrij vroeg zijn servicegame en keek daardoor de hele set tegen een achterstand aan. Deze heeft hij uiteindelijk niet meer goed kunnen maken en daarmee ging de wedstrijd uiteindelijk ook verloren. Uitslag 6-7 4-6. De beide dubbelpartijen die volg den moesten geen problemen geven voor de Venrayse equipe. Carmen Ebus en Marleen Custers traden aan het Kitty Bruning en Frauke Radema ker en Rob Luyben en Michiel Boers tegen Hubert Sasker en Bas van den Berg. De partijen verliepen volgens verwachting en Venray kwam geen moment in gevaar. Uitslag dames- dubbel: 6-3 6-2, herendubbel 6-4 6-4. Met een 5-1 voorsprong op zak en grote kans op twee overwinningen in het gemengd dubbelspel, was de stemming in het Venrayse kamp uit stekend. Daarnaast kwam het goede nieuws dat de directe concurrent op dat moment pas 1 punt had behaald. TC Venray was dus weer enkele pun ten uitgelopen. Het eerste gemend dubbelspel werd voor Venray gespeeld door Car men Ebus en Ruud Geurts. Zij traden aan tegen Frauke Rademaker en Bas van den Berg. Ebus en Geurts, die net als het andere Venrayse koppel, dit jaar nog geen gemengd dubbelspel haden gewonnen, waren gebrand om de negatieve reeks te doorbreken. Vooraf werd de boel nog eens goed op scherp gezet door trainer/coach Twan Lensen en dat resulteerde in een verdiende overwinning voor het Venrayse duo. Ebus en Geurts won nen met 6-3 6-2 en konden opgelucht adem halen: winnen kan dus blijkbaar nog! Het was tenslotte aan Renee Kil laars en Michiel Boers om Venray aan een 7-1 overwinning te helpen. Zij tra den in het tweede gemengd dubbel spel aan tegen Robby de la Rambelje en Beatrix Verhagen. Het werd een zeer spannende wedstrijd, maar wel een wedstrijd waarin het Venrayse duo continu achter feiten aanliep. Kil laars en Boers kwamen telkens net een stap te kort of een stap te laat en moesten de overwinning uiteindelijke laten aan de Nijmeegse formatie: 4-6 5- 7.Aan de strijdlust heeft het zeker niet gelegen, maar de scherpte ontbrak op de juiste momenten. De einduitslag, 6-2, was welverdiend en achteraf ook erg nuttig. Directe concurrent ALTA sprok kelde slechts drie punten bij elkaar tegen Bastion Baselaar uit Den Bosch en zette zichzelf daarme op een ach terstand van 4 punten. Doordat Ven ray de onderlinge confrontatie met de ploeg uit Amersfoort heeft gewonnen is ALTA genoodzaakt om minimaal een punt meer te halen dan Venray. De laatste tegenstander van ALTA is Bilthoven, die een derde plaats op de ranglijst bezetten. Aanstaande zondag gaat TC Venray voor de laatste speeldag op bezoek bij TC Barneveld. Deze ploeg staat tweede en heeft nog een goede kans om kampioen te worden. Als Venray vier punten haalt, dan is de ploeg zeker van lijfsbehoud. Bij ieder punt dat minder wordt gehaald, zal men afhankelijk worden van de concurren tie. Het zal dus zeer zeker een span nende dag worden voor de ploeg van trainer/coach Twan Lensen. De wedstrijden starten om 10.00 uur. Sportnieuws -info Dit is een prachtig afscheid" TC Venray heeft de nieuwe hoofd sponsor voor het Vlakwater Open gepresenteerd. Eric Vennekens, voor zitter van TC Venray: "Wij zijn er trots op dat een onderneming als Atlantic Telecom heeft gekozen voor onze vereniging en specifiek voor dit toer nooi. Zonder sponsoren zoals Atlantic Telecom kan een toernooi zoals het Vlakwater Open, dat dit jaar voor het eerst deel uitmaakt van de Limburg Masters, niet georganiseerd worden." Jos Peeters, directeur/eigenaar van Atlantic Telecom; "Ik vind het prachtig dat we als sponsor TC Venray kunnen ondersteunen met het streven naar een spraakmakend jaarlijks terugke rend toernooi.Aan dit soort ontwikke lingen waarbij gewerkt wordt aan het neerzetten van een toernooi dat een begrip moet gaan worden in de regio verbind ik graag onze naam." Het Atlantic Telecom Vlakwater Open wordt gehouden van 26 juni tot en met 2 juli en hoort dit jaar voor het eerst bij het Limburgse Master Circuit. Het toernooi behoort tot een circuit van veertien grote toernooien die gehouden worden door heel Limburg en waarbij topspelers van binnen en buiten onze provincie zich laten zien vanwege de sterke bezetting en de mooie prijzen. Ondanks het presta- tieve karakter van dit toernooi is er ook nog genoeg ruimte voor de recre atieve toernooispeler en een hoop gezelligheid. Op donderdag 29 juni is er een sponsoravond waarbij Atlantic Telecom en alle andere sponsoren van Tennisclub Venray een avond kunnen genieten van tennis en muziek. Geert Pelzer en de Lucky Aces zorgen deze avond voor muziek uit de 60's, 70's en 80's. Op zaterdag 1 juli is er voor alle deelnemers en toeschouwers nog een feestavond. Dorpencompetitie uitslag: TVY A-'t Lobke A 0-10, LVH C-TVY C 6-4, TVY B-America B2 3-7 Zaterdag 27 mei vanaf 19.00 uur speelt TVY B tegen LVH B2 en zondag 28 mei vanaf 9.00 uur speelt TVY A tegen Merselo A en America B2 tegen TVY B. Om 10.00 uur speelt TVY C tegen Lobke C2. Op maandag 5 juni wordt het M.J. Teunissen BV Pinkstertoernooi 2006 gespeeld. Zoals gebruikelijk kunnen seniorleden zich hiervoor opgeven met de mogelijkheid vóór 13.00 uur te spelen of na 13.00 uur. Opgave middels inschrijfformulier of op de internetsite vanaf zaterdag 13 mei. Voor vragen kan men contact opne men met Mustafa via tel. 06-38050257. De inschrijving sluit op zondag 28 mei om 24.00 uur. De vereniging wil dit jaar wederom deelnemen aan de najaarscompetitie KNLTB in de perio de september en oktober. Het betreft uitsluitend dubbelcompetities. Een team bestaat uit vier personen. Per wedstrijddag worden er vier dubbel partijen in een tijdsbestek van circa vier uur gespeeld. In die tijd speelt ieder teamlid dan twee dubbelpartijen. Op dit moment zijn er mogelijkheden voor de volgende competities: vrijdag middag; 55+ Heren, 55+ Dames, 55+ Gemengd dubbel en zaterdagmiddag Herendubbel of Gemengd Dubbel. Inschrijving is mogelijk als individu of als compleet team. De definitieve indeling en inschrijving is afhankelijk van de deelname. De speeldagen staan vermeld in de activiteitenkalender op www.ysselsteyn.com/tvy. of www. knltb.nl. De opgave met de voorkeur voor competitievorm en dag kan men tot uiterlijk 25 juni sturen naar Twan de Wit, e-mail tdwit@home.nl. of tel. (0478)541279. Uitslagen KNLTB-competitie: Tonido 2-Dames dub.35+1 1-3 Heren dub.35+l-Zoetsmeer 2 2-2 TV Sambeek 2-Heren dub.35+2 1-3 Rulec 2-Gem.dubb.35+l 4-0 Gem.dubb.35+2-De Gagel 1 3-1 Venlo 3-Gem. Senoren 1 2-3 Tonido 1-Gemegnd 35+1 4-1 Mierlo 1-Heren 1 6-0 Mix 1-Wëttenseind 1 0-8 De Raam L3-Dames 1 3-3 Programma KNLTB-competitie: Dinsdag 23-5 Dames dub. 35+1- Melick 1 9.30 Vrijdag 26-5 Heren dub.35+l-Top- spin 2 19.00 Vrijdag 26-5 Bergen 3-Heren dub. 35+2 19.00 Vrijdag 26-5 Bevo 2-Gem.dub.35+l 19.00 Vrijdag 26-5 Gem. dub.35+ 2-Kae- telberg 2 19.00 Zaterdag 27-5 Gem. senoren 1-Lot- tum 1 13.00 Zaterdag 27-5 Gemengd 35+ 1- Maasbree 1 13.00 Zaterdag 27-5 Maasbree 3-Heren 1 13.00 Zaterdag 27-5 Blerick 2-Heren 35+ 1 13.00 Zondag 28-5 Heren 1-Vlierden 1 14.00 Zondag 28-5 Kienehoef 8-Mix 1 10.00 Zondag 28-5 Dames 1-Hellekens 1 13.00 Van 20 juni tot en met 1 juli wor den de mixclubkampioenschappen gespeeld. Opgeven kan van maandag 29 mei tot zondag 11 juni via www. ysselsteyn.com/tvy. of door het invul len van het inschrijfformulier. De inde ling en het schema is afhankelijk van het aantal inschrijvingen en de sterkte van de dubbels. Voor vragen kan men contact opnemen met Kalle Voigt via tel. (0478)545008. Bij de junioren zijn de voetbaltrainingen zijn afgelo pen, dus vanaf nu staan alle groepen op dezelfde avond ingedeeld. Kristel gaat dit weekend naar Roland Garos, een heel belangrijk tennistoernooi in Parijs. Op maandag 29 mei kan ze dus géén les geven. Ook Paul en Kalle zijn verhinderd, dus jammer genoeg moeten we deze maandag overslaan. Op maandag 5 juni (2e Pinksterdag) is er natuurlijk geen les en op maandag 12 juni zijn de banen bezet in verband met het Open Dorpen Toernooi. Ook die dag zal er géén les worden gege ven. Kalle en Paul geven voor één keer samen op dinsdag 6 juni les. Maandag 5 juni is het 2e Pinksterdag. Maandag 12 juni zijn de banen bezet voor het Open Dorpen Toernooi. Ook die dag spelen we dus géén compe titie. In de weken die daarop volgen (van 19 juni t/m 1 juli) zijn de jeugd clubkampioenschappen. (Iedereen krijgt hierover nog bericht) Daarom spelen we op maandag 29 mei enkele dubbelpartijen. Olympia-Oostrum 4-5 (1-4). Doelpunten Oostrum: Fieke Kue- nen en Marieke de Kleijn (beiden 2x) en Dessie Janssen Tekst en foto: Henk Lammen Door een 4-5 zege in de uit wedstrijd tegen Olympia in Ommel hebben de kofbalsters van Oostrum de titel gepakt in de derde klasse. Voor trainer Bart Direks, die na een jaar stopt als coach van Oostrum, en speelster Anne Verheijen, die verkast naar De Peelkorf in Ysselsteyn, een afscheid met een gouden randje. Voor aanvang van het duel ging het gerucht als een lopend vuurtje langs de lijn.'Oostrum is al kampioen!' Naaste concurrent Roka had eerder die zondag het laatste duel tegen HBSV verloren en Oostrum was daar mee onbereikbaar geworden voor de enig overgebleven titelkandidaat. Trai ner Bart Direks was al op de hoogte. "We hadden in de auto op weg naar Ommel gebeld voor de uitslag van Roka. Nee, we hebben de dames niks gezegd. Al waren enkele meiden wel op de hoogte." Het leek dus een duel om des kei zers baard te worden. De Oostrumse korfbalsters, wel of niet op de hoogte, wilden er echter geen misverstand over laten bestaan wie als enige ploeg recht had op de kampioensschaal in de derde klasse. De gasten domineer den vanaf de eerste minuut en via Marieke de Kleijn en Fieke Kuenen kwam Oostrum al snel op een 0-2 voorsprong. Nadat de gasten terug kwamen tot 1-2 waren het Dessie Janssen en opnieuw Fieke Kuenen, met een fraai afstandsschot, die de ruststand op 1-4 bepaalden. Er leek voor Oostrum geen vuiltje aan de lucht, zeker niet nadat Marieke de Kleijn met haar tweede treffer van de middag de marge op vier bepaalde. Nonchalance, of toch de wetenschap dat de titel al binnen was, deden het spel aan Oostrumse zijde verslappen. Olympia, beslist geen hoogvlieger in de derde klasse, rook lont en zette aan voor een laatste offensief. Oostrum liet de thuisploeg in de slotfase nog terugkomen tot 4-5 maar hield daarna, met enig geluk, de deur op slot. Na het laatste fluitsignaal werden alle regis ters nog een keer opengetrokken. De dames waren door het dolle heen, de champagne werd ontkurkt, de bloe men en felicitaties in ontvangst geno men. Mieke Stam staarde vol ongeloof voor zich uit als wilde ze zeggen 'zijn we kampioen?' Ja, Oostrum was kampioen en dat mocht heel Ommel weten. De feestdansjes werden inge zet en de vreugdeliederen aangehe ven. Toen de storm was gaan liggen, was er tijd voor bezinning. Voor Anne Verheijen, die enkele minuten voor tijd onder een luid keels 'Anne bedankt' werd vervangen, was het een kampioenschap met een gouden randje. De pas 15-jarige korfbalster speelde haar laatste wed strijd voor Oostrum en verdedigt volgend seizoen de kleuren van De Peelkorf uit Ysselsteyn. Een afscheid met gemengde gevoelens. "Dit is een prachtig afscheid.We hebben een ont zettend leuk team met fantastische meiden. Die zal ik zeker gaan missen. Maar ik kies nu even voor mezelf."Ver- heijen, die al vanaf haar zesde de kleu ren verdedigt van Oostrum, gaat haar heil zoeken bij De Peelkorf in Yssel steyn. "Oostrum heeft geen team met meiden van mijn leeftijd. Dat vind ik heel jammer. Bij De Peelkorf ga ik met leeftijdsgenootjes in het vierde team spelen. Bovendien denk ik dat het voor mijn eigen ontwikkeling beter is. Ik ga toch proberen om op een hoger niveau te komen." 'Volgend jaar komt ze toch terug', roepen haar teamgeno ten op de achtergrond."Dat willen ze graag, ja", antwoordt Anne Verheijen ongevraagd en lachend. "Het is voor mij een uitdaging. En met dit kampi oenschap is het een prachtige afslui ting bij Oostrum. Eerder dit seizoen hebben we het kampioenschap in de zaal door enkele nederlagen aan het einde laten schieten. Nu hebben we eindelijk de titel te pakken. Fantas tisch toch?" Trudy Tonnissen, voorzitter van de korfbalafdeling van SV Oostrum, slaat de feestvreugde met veel voldoening gade. Het kampioenschap is het toetje op de positieve ontwikkeling binnen de vereniging. Waar andere korfbal clubs moeite hebben om het leden aantal op peil te houden, daar groeit Oostrum zelfs. "Ja, vooral de aanwas van onderuit is prima. De groei zit er in. We hebben nu tachtig leden met senioren, midwekers, c-aspiranten, d- pupillen, f-jes en volgend jaar starten we met de allerkleinsten, de welpen. Helaas is het moeilijk om binnen de jeugdafdeling de junioren voor de club te behouden. Als ze op die leef tijd komen, gaan ze werken of krij gen ze andere interesses en stoppen. Anne is een voorbeeld van een meid die ook nog juniore is, maar die we nergens konden plaatsen. Zij is op de zondag gaan spelen, bij de senioren. Maar de meeste meiden kiezen daar niet voor." Of het eerste team na het kampi oenschap volgend seizoen een trapje hoger speelt, valt nog te betwijfelen. Oostrum speelt competitie in het breedtekorfbal en staat niet te pope len om in het wedstrijdkorfbal van de Koninklijk Nederlands Korfbalver- bond (KNKV) uit te komen. Zeker nu trainer Bart Direks vanwege stu dieverplichtingen zijn afscheid heeft aangekondigd. "We voelen ons als vereniging ook uitstekend thuis in het breedtekorfbalHet is gemoede lijk en het spelletje staat centraal. Bij ons gaan de gezelligheid en de presta tie hand in hand. Binnen het bestuur zullen we ons daarom moeten gaan beraden wat we gaan doen", aldus Tonnissen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21