Fouad en Karim zijn geen straatschoffies" De Sterren van de Hemel IÉL Groen licht voor Cordstrap DeMKB Gratis! E SËt? BRADERIE mm - 7' Pinksteren 2006 jggs automatiseerder '$JEK& Opel Dealer woensdag 31 mei CENTRUM VENRAY tj intratuin HEMELSE Camembert kennel u voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! zie pagina 27 Bijzonder toneel in Blitterswijck Jubileumjaar Dizzy feestelijk van start Dames Venray verliezen bekerfinale En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 16 Sport 19-24 Gemeentelijke mededelingen17-18 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Familie vermiste Venraynaren boos op Waals Bandoetere Geen weer Verkeerscontrole in Brukske m ÉÏÏüi College weerlegt bezwaren Oirlonaren toeteren ^KSm RINALDO'S YM3 jeugdshow^*1* €16.95 pp 3 gangen-keuze-menu Rinaldo's Jeugdshow. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl - Schoolstraat 51 °*5ft?AAT 1" Officieel www.autoghielen.nl CAR-CITY VENRAY 10.00 -18.00 uur VASTE KOOPAVOND GEOPEND HEMELVAART 25 MEI VAN 11-17 UUR Donderdag Hemelvaartsdaa gesloten! 9 tapijt en gordijnen TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l Honderdzevenentwintigste jaargang - week 21 - woensdag 24 mei 2006 MAAS berden De optredens van burge meester Waals in de media zijn bij de families van de vermiste Fouad Bendella (23) en Karim Forkor (19) totaal verkeerd gevallen. Zij vinden dat Waals zich diep moet schamen voor zijn 'zeer kwetsende en pijn lijk discriminerende opmer kingen' over het duo. Verder heeft hij de indruk gewekt dat het gaat om twee kansarme jongeren, terwijl de vermisten dat absoluut niet zijn. "Fouad en Karim zijn twee werkende mannen die afgeronde mbo-studies hebben en als kwa jongensstreek de loods binnen glipten om wietplantjes te stelen", zegt Habiba Alitou, een vriendin van de familie Forkor. "Ze hebben zich helaas onvoldoende gereali seerd dat ze daarmee hun leven in gevaar brachten. Karim en Fouad zijn echter absoluut geen straat schoffies." Volgens Alitou gaan ook de families er inmiddels van uit dat de twee waarschijnlijk ver moord zijn. Habiba Alitou, die tevens een goede kennis is van Fouad Ben della, heeft eind vorige week een brief gestuurd naar de burgemees ter, waarin zij haar ongenoegen uit over zijn 'knullige' optreden in de media. In de brief, die ook in het bezit is van de redactie van Peel en Maas, schrijft Habiba Alitou verder dat de families het Waals hoogst kwalijk nemen dat hij alleen zijn medeleven betuigt in de media, terwijl de families nog helemaal niks van hem persoonlijk hebben vernomen. "Er is de familie geen slachtofferhulp geboden. Voldoen de families niet aan voldoende cri teria hiervoor? De burgemeester was blijkbaar te druk met het ver schijnen voor de camera's." Alitou verwijt Waals tevens dat hij in de media heeft gespe culeerd over wat er gebeurd is. "Hij zei zelfs dat er sprake zou zijn geweest van een strijd om de oogst. Maar hoe weet hij dat nou?" Volgens haar ging het 'slechts' om een kwajongensstreek. Het twee tal had gehoord dat in een loods aan de Poststraat hennep werd geteeld en wilde daar een graan tje van meepikken. Zo heeft de familie van de politie vernomen. "Het was geen strijd om de oogst. U heeft geen contact gezocht met de families, noch feiten verkregen van de politie die u had moeten gebruiken in uw gesprekken met de pers. Schaam u, meneer de bur gemeester! En als u het niet doet, dan schamen wij ons vanuit de vriendenkring van de familie in ieder geval diep voor u. Schaam u diep voor deze zeer kwetsende en pijnlijk discriminerende opmer kingen over deze jongens, de slachtoffers in deze afschuwelijke zaak. Schaam u dat u zo durft te praten over twee van uw inwo ners, die zeer waarschijnlijk ver moord zijn. De families hebben de zoek tocht naar de twee mannen inmid dels gestaakt. Vooral in de buurt van steden waar veel drugshandel voorkomt, werd in de afgelopen week wanhopig gezocht. Wél plaatsten ze dinsdag een oproep op Kabelkrant Venray, waarin ze mensen die in de nacht van woens dag 10 mei op donderdag 11 mei iets verdachts in de Poststraat heb ben gezien, vragen zich te melden bij de politie. De twee Venrayna ren zijn, zo vreest ook de politie, het slachtoffer geworden van een ernstig misdrijf, mogelijk zelfs moord. In een loods aan de Post straat trof de politie op donder dagmiddag 11 mei een ontruimde hennepplantage aan, terwijl in het gebouw ook bloedsporen waren te zien. Uit onderzoek bij het Nederlands Forensisch Instituut in Voorburg is inmiddels bekend geworden dat het DNA van de bloedsporen vrijwel zeker van de twee vermiste mannen afkomstig is. De mannen waren die woens dagnacht samen met een vriend naar de henneploods gegaan. Die vriend zou op de vlucht zijn geslagen toen de eigenaren met een auto kwamen aanrijden. De volgende dag informeerde hij een broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de politie waarschuwde. De politie onderzoekt de zaak met een team van twintig rechercheurs. Specia listen uit andere regio's assisteren hen daarbij. De verwachting is dat het technisch onderzoek nog tot eind deze week zal duren. LEESVERDER OP PAGINA 3- Mijn bruine tint is al weg, mijn korte broeken en kleurrijke T- shirts zijn weer terug naar de zol der. Wat is het toch een - vergeef me het woord - kloteweer! En dat met Hemelvaartsdag voor de deur, dé dag van het openlucht festival Jera on Air in Ysselsteyn, normaliter een dag om heerlijk te vertoeven op een terrasje, lekker te slenteren over een of andere woonboulevard in de buurt of een kijkje te nemen in het Zoo Pare, want ik wil die aparte homo ooievaars ook wel eens van dicht bij bekijken. Zouden ze ook een handtasje hebben? Hemelvaarts dag en Pinksteren staan voor de deur, het vakantiegevoel begint nu toch wel erg te komen! Zeker met die slagregens en windvla gen van de afgelopen dagen. Nog even doorbijten en dan gaan we heerlijk op weg naar het zonnige zuiden, genietend van zon, zee, strand en een all-inclusive formu le. Eten tot je erbij neervalt! Lek ker. Een goed boek in de buurt, mijn vrouw lui op een ligbed en de kinderen spetterend in het Spaanse zwembad. Drie weken bijkomen van de drukte in het afgelopen tijd. Heerlijk! Want gebrek aan schrijfvoer hadden en hebben we nog altijd bepaald niet. Een gruwelijke moord, een mysterieuze verdwijning, kampi oenschappen van voetbalclubs, dartsverenigingen, korfbalclubs en jubilea van verenigingen en koren. En de komende tijd is er ook nog genoeg te doen. Met zon dag de Dag van het Park in het Odapark, de nacompetities voet bal, spelerswisselingen, Venrayse avondvierdaagse,Venray Muzikaal Totaal, fietsvierdaagse, kermis en het kindervakantiewerk bijvoor beeld. Nee, vervelen doen we ons niet. En mijn collega's binnenkort zeker niet, als ik lekker met mijn luie reet in de zon lig te bakken. Sterkte mannen en ik lees het wel Hannes De politie heeft bij een ver keerscontrole op vrijdag tussen 15-30 en 21.30 uur in het cen trum en de wijk Brukske in totaal 34 verkeersovertreders bekeurd. Negen bromfietsers hadden een te hoog vermogen, zes personen auto's overschreden het geluidsni veau, vijf bromfietsen waren niet verzekerd, drie bromfietsen had den versleten banden, twee brom fietsbestuurders reden zonder helm een automobilist had teveel alcohol gedronken. De overige overtredingen waren onder meer voor het overschrijden van het laadvermogen van een aanhanger, versleten banden van een auto en met piepende banden wegrijden van een auto. De Venrayse zangeres Annelie Reijnders zong afgelopen zaterdag samen met Lee Towers het openingslied van de tiende editie van Funpop. Samen brachten zij het nummer De Sterren van de Hemel, een nummer met tekst van Freek de Jonge op muziek van Nard Reijnders. Funpop op recreatiepark Klein Vink inArcen is het grootste openluchtmuziek festival voor mensen met een verstandelijke beperking. De tiende editie werd dit week end bezocht door zo'n 8000 mensen.Annelie Reijnders was na afloop razend enthousiast over de opening van het festival:"Het was in een woord fantastisch. Wat een feest."Annelie en Lee Towers brachten de duizenden festivalbezoekers meteen in de Funpop-stemming. Al had de beroemde Nederlandse zanger wel de steun nodig van de Venrayse zangeres. "Hij kende de tekst niet helemaal. Maar het was wel geweldig om samen met hem te zingen. Lee Towers straalt gewoon uit dat hij houdt van zingen." Het Deurnese bedrijf Cords trap kan als eerste onder neming gaan bouwen op bedrijventerrein De Blakt. Het college ziet geen belemmering voor het verlenen van een bouwvergunning en het ver krijgen van vrijstelling van het bestemmingsplan bij de pro vincie. Vier omwonenden uit Oirlo hebben tijdens de inza getermijn van zes weken (17 maart tot 28 april) bezwaar schriften bij de gemeente ingediend. P. Classens van de Blakterweg vreest dat door de ontwikkeling van het nabijgelegen bedrijventer rein zijn woongenot vermindert. De van oudsher fraaie natuur lijke omgeving verdwijnt, evenals het uitzicht. De waarde van de woning zal dalen, terwijl Classens denkt dat hij beperkt zal worden in toekomstige ontwikkelingen op zijn eigen perceel. Daarnaast zal De Blakt, waar een bedrijventerrein van vijftig hec tare wordt ontwikkeld, jarenlang een grote open bouwput zijn. Met veel geluidsoverlast, hinder van bouwverkeer en stuifzand voor de omgeving. Er is ook onduidelijk heid over de grens van het bedrij venterrein en hoelang het duurt voordat het complex helemaal is volgebouwd. De families Muijsers, Pouwels en Verstappen van de Pauwweg hebben gezamenlijk een bezwaar schrift ingediend. Ze vinden dat hun straat te smal is en het wegdek niet berekend is op het verwerken van al het bouw- en vrachtverkeer. Het college erkent dat de ont wikkeling van het bedrijventer rein gevolgen heeft voor de omge ving. Indien er sprake is van een verslechterde situatie, dan kan een beroep worden gedaan op planschade. De woning Blakterweg 4 lag aanvankelijk op een afstand van 200 meter van het bedrijventer rein. Na een wijziging van de plangrens is de afstand verkleind tot 150 meter. Het college meent dat van hinder echter 1 geen spra ke kan zijn. Gezien de milieuzone ring in het bestemmingsplan bui tengebied. Belemmering van het uitzicht is geen argument omdat nu aan de overzijde van de weg ook agrarische bedrijfsgebouwen zijn toegestaan. Ook met de ver keersintensiteit zal het wel mee vallen. De woonsituatie zal er niet door verslechteren, menen B enVL die melden dat het tien jaar gaat duren voordat het industrieterrein is volgebouwd. Verloren gegane natuur moet vooraf gecompenseerd worden. Voor de vestiging van Cordstrap hoeft geen natuurcompensatie plaats te vinden. Als reactie op de bewoners van de Pauwweg zegt de gemeente dat het verkeer ontsloten wordt via een aftakking van de rotonde op de Deurneseweg. Daarnaast komt er een tweede ontsluiting op de Oirloseweg. Overlast van sluipver- keer door de Pauwweg en Blak terweg zal, volgens de gemeente, minimaal zijn. Ook de komende feestdagen bent n van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: Op eerste Pinksterdag kunt u vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN. (kinderen 3 l m 5 jr: €7.95 6 l m 12 jr: €10.50) In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het voor maar €18.- p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's, een leuke tekenhoek met boeiende tekenfilms en Tijdig reserveren aan te bevelen! HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a, Venray Tel. 0478 511466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl d 's maandags gesloten Schoolstraat 3A, 5801 BN Venray tel. 0478-512051 panmngen - venray Keizersveld 55, Venray 0478-58 62 00 CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Venlo (beide filialen): Donderdag Venray Panningen: Vrijdag dS?45fU+\j VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 VOOR MEER INFORMATIE: wnivw.tapijtcentrum.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN venray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1