Luna wint muZik euregionale bandcontest Musicalcarrière Renée van Wegberg krijgt vliegende start Schutters strijden om koningstitel Freddy Focus wint Star Academy Start kaartverkoop kindermusical Te Gek! Reünie (ex-) religieuzen in Venray PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 23 De Venrayse band Luna is afgelopen weekend winnaar geworden van de muZik Eure gionale bandcontest in Venlo, een internationale talenten jacht van Perron55 en het Zoksfestival. Als winnaar mag Luna optreden op de ope ningsavond van dit driedaagse festival van vrijdag 16 tot en met zondag 18 juni in Blerick. Tijdens de Euregionale band contest muZik streden in drie voorronden steeds vier bands voor een plaatsje in de finale. De drie finalisten werden aangevuld met de beste nummer twee van alle voorronden. In de finale kwam Luna als beste uit de bus. De band bestaat uit zes personen die niet dezelfde interesses delen qua muziek. Maar als het om het schrijven van eigen nummers gaat zitten ze wel op een lijn. Hun invloeden halen ze van over de hele wereld, die ze dan creatief samensmelten tot een sound die 'creative music' heet, oftewel de Lunasound. No Grip, hun debuutcd die in samenwerking met BJ Baartmans tot stand is gekomen is, werd goed ontvan gen, zelfs tot aan Hilversum toe. De muziek leent zich erg goed voor grote podia's, maar in een acoustische setting ook zeer zeker voor de kleinere. Luna heeft in het verleden jong en oud weten te bekoren door op het ene moment een singer-songwriter nummer over te laten vloeien in een latin song die op zijn beurt weer overtroffen word door een vette blues rock. Luna is dan ook beslist geen dertien in een dozijn band. Het Blerickse Zoksestival viert deze zomer haar 20ste editie. Om dit jubileum een extra dimensie te geven, duurt het gratis toeganke lijke popfestival dit jaar drie dagen. Vanaf vrijdag 16 juni tot en met zondag 18 juni zullen op het Lambertusplein in Blerick, ver deeld over twee podia maar liefst 21 optredens plaatsvinden, met als bekende namen onder andere de Dijk, Kraak Smaak en de hila rische Band Zonder Banaan. Als winnaar van de bandcontest treedt Luna tijdens de openings avond op met Vertigo, Band Zon der Banaan en Rob Tognoni. Ver der werd Luna beloond een pr-budget voor persfoto's, artw ork en promomateriaal en studio- tijd in een professionale geluids studio. Dit laatste was een aangename verrassing voor de band. Bandlid Jan Fleurkens: "We hebben nog ontzettend mooi materiaal op de plank liggen. Met die studiotijd ligt het voor de hand dat we een opvolger voor de cd No Grip gaan uitbrengen." Na haar winst in het TV-pro- gramma AVRO Sterrenjacht in 2004, en de deelname aan het Nationaal Songfestival 2005, kan Renée van Wegberg zich nu gaan opmaken voor een nieuw hoogtepunt in haar car rière. Van 17 t/m 28 mei zal ze als soliste deelnemen aan het groots opgezette musicalspek takel Musicals in Ahoy' 2006, de grootste musicalshow ter wereld. Samen met gevierde sterren als Stanley Burleson, Danny de Munk, Chantal Janzen en de Amerikaan se Vanessa Williams zal de 21-jari- ge zangeres uit Horst in een muzi kale droomreis nummers brengen uit oude en nieuwe musicals. De repetities zijn inmiddels in volle gang. "Het wordt echt geweldig", verzekert ze. Welke nummers zij als soliste zal zingen, blijft nog even een verrassing. "Maar wel kan ik alvast verklappen dat ik echt zal vliegen door Ahoy!". Haar deelname aan het musical spektakel heeft ze te danken aan de overwinning in het TV-pro- gramma AVRO's Sterrenjacht, die ze op 30 december 2004 op over tuigende wijze in de wacht wist te slepen. De gewonnen hoofd prijs, een rol in een musical van Joop van den Ende Theaterpro ducties, ging nog even in de ijs kast. "Na Sterrenjacht hebben we gezamenlijk besloten dat ik eerst het jaar op het conservatorium zou afmaken", verklaart ze. En dat vindt ze geen probleem. "Ik moet nog één jaar studeren, dus ik kan eerst mijn opleiding afmaken. Bovendien kan ik me nu helemaal richten op mijn eigen cd met pop liedjes, zelfgeschreven en in eigen beheer uitgebracht. Ik hoop in de zomer te gaan opnemen en later dit jaar moet het schijfje dan uit komen." Al laat de rol in de musical nog even op zich wachten, regelmatig krijgt ze de kans om te proeven aan de musicalwereld. Vorig jaar nog trad ze op 30 april samen met vele bekende Nederlandse artie sten op tijdens het jubileumfeest voor Koningin Beatrix op het Malieveld in Den Haag. Samen met de musicalsterren Vera Mann en Mariska van Kolck en voor de ogen van de ruim 4000 aanwezi gen en miljoenen TV-kijkers zong ze toen het bekende 'Memory' uit de musical Cats. En binnenkort zal ze in de 12 shows tellende reeks Musicals in Ahoy' 2006 als soliste acte de présence geven. De cast van Musicals in Ahoy' 2006 bestaat ook dit jaar weer uit een aantal grote namen zoals Chantal Janzen, Stanley Burleson, Danny de Munk, The Lion King- ster, Carolina Dijkhuizen, Antje Monteiro, Jamai, Nurlaila Karim en Maike Boerdam (hoofdrol speelster van de musical Elizabeth in Duitsland). Deze cast is speci aal uitgebreid met verrassende namen als Anita Meijer, Kim-Lian van der Meij, Hans Klok, Wibi Soerjadi, Joke de Kruijf, Tony Neef en Céline Purcell. En tussen al die grote namen zal ook Renée haar opwachting maken. Zenuw achtig is ze niet. "Ik weet wat ik kan, dus over mijn zang en perfor mance ben ik absoluut niet onze ker. Maar spannend is het natuur lijk wel. Zoveel mensen die zoveel verwachten. Twee jaar geleden zat ik nog in de zaal te kij ken naar de sterren op het podi um en nu mag ik daar zelf staan. Dat is toch fantastisch?" Renée van Wegberg (Foto: Govert de Roos) Musicals in Ahoy van 17 tot en met 28 mei in Ahoy. Meer infor matie is te vinden op www.musi cals.nl. Reserveren kan via 0900- .3005000. De schutters van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Ven- ray strijden op zondag 7 mei om de titel van koning van de schutte rij. Ongeveer twintig schutters kij ken altijd uit naar de nieuwe strijd, want wie gaat Ron Linders opvolgen als koning of weet hij zijn status te behouden. De dag begint om 8.30 uur voor de schut terij, wanneer hij vanaf de Plus markt in Landweert, de koning Ron Linders gaan afhalen aan diens woonhuis aan de Lathyrus, zoals dit in de rituelen van dit tref fen beschreven staat. Onder luid tromgeroffel zullen de straten van Landweert worden wakker gemaakt en zal er ook gegroet worden, zoals dit tegenwoordig in Landweert gebruikelijk wordt. Om 9-30 uur wordt de Hoogmis bijgewoond in de Sint Petrus Ban den Kerk, als gildenpriester deken Smeets, de mis voortgaat. Het middaggebeuren begint om 13-45 uur met de ontvangst van de genodigden, waaronder bur gervader Jos Waals. Om 14.00 uur zal de schutterij de schutterswei- de opmarcheren om allereerst de 'koning van ere', Geert Craen- mehr uit Ysselsteyn te huldigen en vervolgens wordt het zilver van Ron Linders als koning der schutterij afgenomen. Ron Lin ders heeft zich in het afgelopen jaar op een waardige manier gepresenteerd. Elke gelegenheid was hij aanwezig om de schutterij voort te gaan in de presentatie van de Venrayse schutterij, helaas mocht hij niet in de prijzen vallen. Hierna barst de strijd om de koningstitel los. Ook voor het publiek is er natuurlijk het beken de 'koning van ere'-vogelschieten, waarbij eenieder vanaf de leeftijd van dertien jaar kan deelnemen aan deze erestrijd (Tegen een geringe financiële bijdrage). De Comeo-kraam zal ook wederom opgesteld staan waarbij de kleine re schutters ook hun aandacht krijgen en tenslotte is er een groot springkussen opgesteld. Zoals alle verenigingen is ook de schutterij op zoek naar nieuwe leden voor uitbreiding van de schutterij. Deze leden kunnen zowel lid wor den van de drumband alsmede van de schutterij zelf (geweerdra gers). De drumband maakt de laat ste jaren nationaal en internatio naal furore tijdens hun optredens en oogsten veel bewondering (Zij spelen overigens in de tweede divisie). De schutterij kent een aantal verplichtingen optredens, zoals er zijn de drie bondsschut- tersfeesten, het Oud Limburgs Schuttersfeest, Sint Jansfeest en het Koningschieten. Daarnaast zijn er een aantal vrijwillige activi teiten, zoals deelname aan de Schutterscombinatie Noord-Lim burg. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met voorzitter Bernie van Lierop via tel. (0478)510400. Carbootsale Lions Venray Lions Venray Peelparel houdt op zaterdag 13 mei een carbootsa le op het Schouwburgplein in Venray. De dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de sale, die hoofdzakelijk plaatsvindt vanuit de achterbak van auto's, vindt men een grote diversiteit aan tweedehands artikelen zoals bij voorbeeld speelgoed, kleine huis raad, boeken, kleding en eigenge maakte lekkernijen. Daarnaast maakt men kans op prijzen door mee te doen aan de loterij. Met de opbrengst van deze sale wil LC Venray Peelparel het Moedercen trum Venray financieel steunen. Dit Moedercentrum is een initia tief van de Vrouwenraad Venray in samenwerking met de gemeen te Venray en gaat op korte termijn van start. Het Moedercentrum wordt een ontmoetingsplaats voor vrouwen met kinderen. In het Moedercentrum ontmoeten moeders elkaar en kunnen ze cur sussen volgen. De organisatie en het beheer van het centrum is in handen van de moeders. Een Moedercentrum biedt vrouwen een bereikbare kans om hun zorg taken en initiatieven tot zelfont plooiing te combineren. LC Ven ray Peelparel is een actieve groep vrouwen, in de leeftijd van dertig tot zestig jaar, met uiteenlopende beroepen. Een Lions Club zet zich in voor het maatschappelijk belang; de slogan is dan ook: We serve, wij dienen. De doelstelling van deze 24 vrouwen is om iets te betekenen voor vrouwen en kin deren in de regio. LC Venray Peel parel vindt het belangrijk om lokale projecten te steunen die zich bezighouden met vrouwen en kinderen. Meer informatie omtrent deze club en activiteiten staat op www.lcvenraypeelpa- rel.nl. Tien kleine negertjes Toneelvereniging Balans uit Venray brengt het avondvullende theaterstuk Tien kleine negertjes. Het stuk gaat over het echtpaar Owen dat acht mensen uitnodigt om een weekend door te brengen op Indian Island. De gastgevers zorgen voor bekwaam personeel dat garant moet staan voor een aangenaam verblijf. Plaats van handeling is een oud gevangenis complex dat als zodanig niet meer in gebruik is. Tegenwoordig is het een accommodatie voor groepen die overlevingstochten organise ren op het eiland en op zee. Spoe dig blijkt dat aan de uitnodiging van de Owens geen gastvrije motieven ten grondslag liggen. Zij hebben mensen uitgenodigd die elkaar niet kennen en die alle maal, inclusief het personeel, din gen op hun kerfstok hebben die zij liever niet openbaar gemaakt willen zien. Omdat moderne com municatiemiddelen in het gebou wencomplex ontbreken en geen boot meer voorhanden is, zit de groep vast op het eiland. De één na de ander sterft. Frans Geurts is erin geslaagd dit meesterwerkje uit Christie's meest vruchtbare jaren in zijn bewerking te vertalen naar de huidige tijd. De beklem ming die uitgaat van deze tien ver vuild geraakte levens en het spel dat hun gastheer met hen speelt leidt tot wreedheden. De speelda- tums zijn op vrijdag 12 mei in 't Gasthoes in Horst. Zaterdag 13 mei in gemeenschapshuis Over- loon en op vrijdag 26 mei in Schouwburg Venray. Alle voor stellingen beginnen om 20.00. Kaarten zijn te koop aan de kassa van de genoemde locaties of te reserveren bij Riny Cremers via tel. (0478)589526. Vrijwilligers voor tv-werk gevraagd Een team vrijwilligers brengt al jaren het nieuws uit de dagelijkse krant en weekbladen via het tele visiescherm bij de bewoners van het Venrayse verpleeghuis Beu kenrode. Dankzij steun van CAI Venray is een uitbreiding met ver zorgingshuis Schuttersveld bijna rond. Een selectie uit het kran- tennieuws wordt 's morgens voor de camera voorgelezen en met in beeld gebrachte foto's aan de kij kers voorgeschoteld. Maar daar blijft het niet bij. Het studioteam van nieuwslezers en technici, die de opname- en uit- zendapparatuur (camera, meng paneel, geluid) bedienen, kan ver sterking gebruiken. Zij zijn op zoek naar vrijwilligers die met de technische apparatuur kunnen omgaan (of dit willen leren) of kunnen voorlezen en nieuws selecteren en aan dit tv-werk een aantal uren per week willen besteden. Op www.studiozorgin- beeld.nl. vindt men meer informa tie. Daarvoor en voor een afspraak voor een kijkje in de stu dio en aanmelding kan men terecht bij Hans van de Munckhof (studiocoördinator Beukenrode) via tel. 06-14591857. Stichting LVO, samenwerkings- bestuur voor negentien scholen voor voortgezet onderwijs in Lim burg, hield vorige week een unie ke activiteit: de LVO Star Acade my. Leerlingen van LVOscholen kregen de kans hun creatieve talenten ook buiten de school, namelijk in de Oranjerie in Roer mond, te laten zien. Een jury, bestaande uit Odile Wolfs (Provin cie Limburg), Maurice Hermans (zoon van Toon Hermans), Hans Trentelman (acteur, regisseur en artistiek directeur Derion Theater Maastricht), Martin Rongen (Row- wen Hèze) en Joep Verbugt (Voorzitter KVL, Bureau Jeugd zorg Limburg en Raad van Toe zicht LVO) kozen in drie catego- Freddy Focus (foto: Ermindo Armino) rieën winnaars. In de categorie Dans wonnen The X-Men (Bisschoppelijk Colle ge Weert), in de categorie Muziek won KulturRemix (OPDC St. Michael Maastricht) en in de cate gorie Toneel won Freddy Focus (Raayland College Venray). Het is zover. Na ruim zes maanden hard werken en repeteren, is de kindermusical Te Gek! bijna klaar. De musi cal, met als thema 'anders zijn en psychiatrie', is een initiatief van het Cliënten Advies Bureau Noord- en Midden- Limburg (CAB) en is bedoeld om onderwerpen als psychia trie meer en beter bespreek baar te maken onder de jeugd. Acteurs, zangers en muzikanten uit de groepen 6,7 en 8 van basis scholen uit Venray en omstreken voeren de musical in het weekein de van 20 en 21 mei om 19.00 uur op in de Schouwburg in Venray. Een bijzondere voorstelling die u niet mag missen! De kaartverkoop vindt plaats op woensdag 10 en donderdag 11 mei tussen 17.00 en 19.00 uur, en vrijdag 12 mei van 9-30 tot 17.00 uur bij het CAB, locatie GGZ NML aan de Sta tionsweg 46 in Venray. Kaarten kosten 1.50 voor kinderen tot en met 12 jaar en 3 voor alle overige leeftijdsgroepen. Het CAB maakt al enkele jaren naam met verrassende en innova tieve projecten om de acceptatie van mensen die vanwege een psy chische beperking 'anders zijn' te vergroten. Dat leidde onder meer al tot twee filmproducties, waar onder de film TIK's uit 2005 over honderd jaar psychiatrie. Deze succesvolle lijn zet het CAB dit jaar door met een kindermusical. Voor de rolverdeling is het CAB op zoek gegaan naar jeugdige acteurs, dansers, zangers en muzi kanten uit de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen uit Venray en de kerkdorpen. De repetities zijn begonnen in de loop van oktober verleden jaar en nu is het dan tijd voor de echte voorstellingen. In de musical spelen de kinde ren met volwassen amateur acteurs, dansers, zangers en muzi kanten. Het verhaal gaat over een jongen en meisje die verliefd wor den op elkaar, maar die kalverlief de komt onder druk te staan wan neer blijkt dat de vader van de jongen is opgenomen in een psy chiatrisch instituut. De ouders van het meisje vinden dat hun dochter daarom maar niet meer moet omgaan met de jongen. Dat leidt tot allerlei verwikkelingen en een verrassende ontknoping. Het maakt ook duidelijk hoe groot de impact van het 'anders zijn' is, maar ook hoe 'normaal' het eigen lijk is dat iemand psychische hulp nodig heeft. Liefst één op de 25 Nederlanders krijgt gedurende zijn of haar leven te maken met psychiatrie en psychische hulp verlening. Het klinkt misschien als een zwaar onderwerp voor kinderen, maar door de manier waarop de musical wordt gebracht met swingende muziek, zang, dans en humor, wordt het een luchtige voorstelling. In totaal spelen ruim 30 kinderen mee in de musical. De Stichting Muziek werkplaats heeft nummers inge studeerd met de kinderen die een muzikale rol in de musical vertol ken. De regie van het stuk ligt in handen van Jan Peeters. Het CAB heeft voor de kinder musical gekozen om het onder werp psychiatrie verder uit de taboesfeer te halen. Projectleid ster Ernie Hofmans van het CAB: "Als iemand een arm heeft gebro ken en naar het ziekenhuis moet, dan praten we daar openlijk en zonder gene over. Maar als iemand een psychische ziekte heeft, dan wordt het opeens min der gemakkelijk bespreekbaar. Terwijl één op de 25 Nederlan ders in zijn of haar leven te maken krijgt met psychiatrische proble men. Dus zo opmerkelijk of bij zonder is het niet. Maar onze samenleving gaat daar nog altijd heel krampachtig en onwennig mee om. Met de musical willen we het thema 'anders zijn' gemak kelijker bespreekbaar maken en laten zien dat een gezin met een vader die psychiatrisch wordt behandeld ook een 'normaal' gezin kan zijn. Die boodschap willen we graag uitrollen in het basisonderwijs. Want de kinderen van nu zijn de samenleving van morgen." Het GGZ Noord- en Midden- Limburg houdt op woensdag 10 mei een unieke reünie voor de (voormalige) Broeders en de Zusters van Liefde. Op deze dag is een grote groep (voor malige) religieuzen te gast op de locaties van GGZ NML in Venray. De ruim honderd gasten wor den door de Raad van Bestuur ontvangen in de Schouwburg aan de Noordsingel, waarna zij zich naar de Grote Kerk begeven voor een bijzondere hoogmis, die uiter aard ook voor andere belangstel lenden toegankelijk is. Tijdens deze heilige mis (vanaf 11.00 uur) gaat de Bisschop van Roermond, Mgr. Wiertz, voor. Een aantal (oud) medewerkers fungeert bij deze gelegenheid als misdienaars. In de loop van de middag wordt bovendien een unieke expositie over het leven en werken van de Broeders en Zusters van Liefde geopend in de kapel op de Ser- vaashof. In 2005 en 2006 her denkt GGZ NML dat een eeuw geleden de Broeders en Zusters van Liefde in Venray de psychia trische instituten St. Servatius en St. Anna hebben gesticht. Dit eeuwfeest is het afgelopen jaar met verschillende festiviteiten en activiteiten gemarkeerd, zoals een jubileumboek en een meerdaags filmfestival, het thema psychiatrie is voor een breed publiek toegan kelijk gemaakt. Inmiddels is men door de start van nieuwbouwpro ject Servaashof ook de toekomst binnengestapt. Tijdens de reünie wordt de gasten een gevarieerd programma geboden en worden zij in de gelegenheid gesteld om een bezoek brengen aan de ver schillende locaties van GGZ NML in Venray waar velen van hen zo lang gewoond en gewerkt heb ben. Uiteraard worden de gasten in de gelegenheid gesteld om vooral elkaar te ontmoeten, herin neringen op te halen en bij te pra ten. De expositie over de Klooste rordes is voor het publiek toegan kelijk van 11 mei tot en met 16 juni op afspraak via tel. (0478)527527. Op 13, 14, 20, 21, 27 en 28 mei is de expositie te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur in de kapel van Servaashof aan de Stationsweg in Venray. Meer informatie staat op www.ggznml.nl. een abonnement waard Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23