Burgemeester Jos Waals koninklijk onderscheiden Gemeente Venray Proef extra avondopenstelling Kent u iemand die een lintje verdient? Wie komt voor welke orde in aanmerking? Onderhoud aan Middenpeelweg De raadsagenda PEEL EN MAAS Extra raadsvergadering Op woensdag 10 mei om 19.30 uur is er een extra openbare raadsvergadering gepland. Hierin wordt de rapportage van het onderzoek naar alternatieven voor Circuit De Peel besproken. Burgemeester Waals heeft op vrijdag 28 april zelf onderscheidingen uitgereikt aan: Victorine Derks, Joost van de Vorle, Erdogan Cadirci, Jan van den Heuvel, Herman Staal, Gerrit Schoonderbeek, allen uit Venray-kom en verder aan Rein Dupont uit Oostrum, Henk Classens uit Castenray, Leo van Dijck uit Leunen en Pieter Classens uit Oirlo. Zij zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Meer informatie over wegwerkzaam heden Bel de afdeling Publieksdiensten. Gemeentehuis Openingstijden Week 18 Vanaf donderdag 11 mei tot en met donderdag 29 juni 2006 is het gemeentehuis een extra avond per week open voor het aanvragen en/of ophalen van reisdocumenten en rijbewijzen. De extra open stellingentijden zijn op donderdag van 16.00 uur tot 20.00 uur*. Er wordt dan gewerkt op afspraak. U kunt vooraf telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer (0478) 52 33 33. U laat dan weten welke datum en welk tijdstip u het beste uitkomen. Zo houden we de wachttijden op deze donderdagavonden minimaal. De extra openstellingen moeten er verder voor zorgen dat de wachttijden overdag omlaag gaan. De gemeente wil zo meer service bieden aan inwoners in de drukste maanden van het jaar. De extra avondopenstellingen zijn een proef. Afhankelijk van de resultaten neemt de gemeente een besluit over eventuele uitbreiding van de openstellingtijden en het werken op afspraak. •Vs Venray, focus op mensen Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 19 Uitzondering is donderdag 25 mei. Het gemeentehuis is dan in verband met Hemelvaartsdag de hele dag gesloten. Ter gelegenheid van Koninginnedag 2006 zijn in Venray elf personen koninklijk onderscheiden. Onder hen burgemeester Jos Waals zelf. Hij werd door Gouverneur Leon Frissen in kennis gesteld van het koninklijk Besluit dat hij is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dit in verband met zijn belangrijke en langdurige maatschappelijke verdiensten bij diverse organisaties op regionaal, provinciaal en landelijk gebied. Jos Waals begon zijn burgemeesterscarrière in 1980 in de gemeente Nootdorp. In 1991 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Venray. De maatschappelijke verdiensten van Jos Waals strekken zich uit over een periode van meer dan 25 jaar. Ze bestrijken een breed terrein en worden deels in het verlengde van zijn ambt als burgemeester uitgeoefend. Zo was/ is Jos Waals lid en secretaris van de Consumentenbond, bestuurslid van de Nederlandse Omroep Stichting, voorzitter van het bestuur Stichting Haltburo regio Venray, voorzitter van het bestuur van de Streek-VVV Noord- en Midden- Limburg, lid van het dagelijks bestuur van de VLG, bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging, voorzitter van de Stichting Bedrijf Cultuur Venray e.o., lid van het dagelijks bestuur van de Euregio Rijn-Maas-Noord en voorzitter van de Klankbordgroep Bestuurskracht Monitor. Bijna iedereen zal deze vraag met ja beantwoorden. Want overal in Nederland zetten mensen zich voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid. Zulke mensen zijn het cement van de samenleving. En daarom kunnen ze in aanmerking komen voor een koninklijke onderscheiding. Maar dan moeten ze daarvoor wel worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen. meester op het bureau liggen. Hij wint vervolgens gegevens in over de kandidaat en brengt advies uit aan de Commissaris van de Koningin. Is dat positief dan doet hij er ook een suggestie voor de soort en de hoogte van de onderscheiding bij. De Commissaris van de Koningin geeft daarna zijn oordeel en stuurt het voorstel naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Is de minister ook positief dan wordt de onderscheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemees ter informeert vervolgens de aanvrager(s) over de uitkomst van het voorstel. deel B, ook een vast agendapunt omvat het Algemeen vragenuur (maximaal 30 minuten). Vragen moeten uiterlijk twee werkdagen voor aanvang schriftelijk bij de grif fie worden ingediend. De vragen worden vervolgens mondeling beantwoord. In onderdeel C komen agendapunten aan bod waarvan de commissies vinden dat deze in de raad nog nader besproken moeten worden. Daarnaast kunnen ook agendapunten aan de orde komen die niet in een commissie besproken zijn. In onderdeel D komen punten aan de orde die in de gemeenteraad niet meer besproken hoeven te wor den. Ze zijn geen punt van discussie meer (hamerstukken). Het laatste vaste agendapunt is de sluiting van de raadsvergadering. Voor de Orde van de Nederlandse Leeuw, de oudste orde voor maatschap pelijke verdiensten, komen mensen in aanmerking waarvan je kunt zeggen dat ze voor de samenleving uitzonderlijke verdiensten hebben. Het gaat dan vaak om prestaties of inspanningen op basis van bijzondere talenten. Dus bijvoorbeeld om baanbrekend wetenschappelijk werk of innovatief onder nemerschap. Maar ook uitmuntende sportprestaties of unieke creativiteit op het gebied van kunst en cultuur. De Orde van Oranje-Nassau kan weggelegd zijn voor wie (langdurige) bijzondere verdiensten voor de samenleving heeft. Denk aan de vele vrij willigers die actief zijn in organisaties op sociaal-maatschappelijk gebied zoals verenigingen, stichtingen en dergelijke. Het gaat dan niet alleen om bestuurders maar ook om mensen die door hun praktische inzet verenigingen draaiend houden en organisaties toegankelijk maken voor de samenleving. Ook iemand die in zijn werk bijzondere prestaties levert, kan worden on derscheiden met één van de beide orden. Zulke bijzondere of zeer uitzon derlijke verdiensten in de werkkring moeten dan wel écht uitgaan boven wat normaal gesproken van iemand in een bepaalde functie mag worden verwacht. Het gaat dus om de persoonlijke inzet, visie en kwaliteiten. Verder mogen de verdiensten niet alleen belangrijk zijn voor de onderneming, organisatie of instelling waaraan de kandidaat verbonden is. De samenleving moet er baat bij hebben. De Provincie Limburg gaat onder houdswerkzaamheden uitvoeren aan de provinciale weg N277 Zeeland- Kessel (Middenpeelweg). Het werk begint in de nacht van zaterdag 6 op zondag 7 mei en duurt tot en met donderdag 1 juli 2006. Het gaat om het traject tussen de rotonde ter hoogte van Toverland tot de bebouwde kom van Ysselsteyn. Het verkeer, met uitzondering van (brom)fietsers, wordt omgeleid. Het werk is in twee fasen opgesplitst. Tijdens de eerste fase wordt er gewerkt aan het deel tussen de kom van Ysselsteyn en de Laagheideweg (weg naar Meerdal). Tijdens de tweede aan het deel tussen de Laag heideweg en de rotonde bij Tover land. De weg krijgt op een aantal plaatsen een nieuwe deklaag en belijning. Op andere plaatsen krijgt ze een oppervlaktebehandeling. Het is mogelijk dat door weersomstan digheden werkzaamheden worden uitgesteld. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Provinciale Wegen van de provincie Limburg, telefoonnummer 043 - 389 78 72. De manier waarop de agenda van de gemeenteraad tot stand komt is niet voor iedereen duidelijk. Ook de indeling roept vragen op. Daarom hier een korte uitleg. De eerste versie van de agenda (voorlopige conceptagenda) komt van de griffier, zeg maar de secre taris van de gemeenteraad. Hij legt deze voor aan het Seniorenconvent. Daarin hebben zitting alle fractie voorzitters en de burgemeester als voorzitter van de gemeenteraad. Het Seniorenconvent stelt de definitieve conceptagenda vast. Tenslotte stelt de gemeenteraad in de raadsver gadering, onder agendapunt 4, de raadsagenda definitief vast. De raadsagenda is altijd opgebouwd volgens een bepaald patroon op basis van vier onderdelen. Die worden voor het gemak A, B, C en D genoemd. In onderdeel A zijn opgenomen de vaste agendapunten als 1. Opening, 2. Mededelingen, 3. Spreekrecht publiek, 4. Vaststel ling agenda, 5. Vaststelling notulen en 6. Ingekomen stukken. Onder- Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Op tijd! De behandeling van een aanvraag kost behoorlijk wat tijd. Moet ze worden uitgereikt tijdens de lintjes regen vlak voor Koninginnedag dan is 1 augustus in het voorgaande jaar de uiterste inleverdatum. Gaat het om een andere gelegenheid dan moet de aanvraag tenminste zes maanden van tevoren bij de burge- Wilt u iemand voordragen neem dan eerst contact op met het gemeente huis in de woonplaats van de kan didaat. Met de ambtenaar die daar de aanvragen behandelt. Die kan in grote lijnen aangeven of de verdien sten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een koninklijke onderscheiding. Ook legt hij precies uit wat u moet doen. Belangrijk is dat de kandidaat zelf niet op de hoogte is! Niet elke aanvraag leidt namelijk tot toeken ning en dat kan pijnlijk zijn voor wie het aangaat. Voor de aanvraag van een koninklijke onderscheiding moet een speciaal, landelijk uniform, formulier worden ingevuld. U kunt het vinden op www.venray.nl digitale balie overzicht formulieren koninklijke onderscheidingen. Twee orden De koninklijke onderscheidingen voor maatschappelijke verdiensten zijn in Nederland onderverdeeld in twee orden: de Orde van de Neder landse Leeuw (met drie graden: Ridder Grootkruis, Commandeur en Ridder) en de Orde van Oranje-Nassau (met zes graden: Ridder Grootkruis, Grootofficier, Commandeur, Officier, Ridder en Lid) Wie voor welke orde in aanmerking komt, is afhankelijk van de aard van de verdiensten.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19