Hollywood in Blitterswijck Dag van jeugd en handicap in Horst 1 Fietspendelboot Avontuur familie Lenssen is voorbij "Ik wil vooral lekker dansen" Service rubriek ff k PEEL EN MAAS Fanfare Moed en IJver in de ban van Blittzz on stage Fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck is wat je noemt een gemeenschapsvereniging van het beste soort. Ze wil niet alleen gewoon fanfaremuziek maken, maar zo nu en dan maken de muzikanten ook graag een muzikaal uitstapje. Zoals op vrijdag 16 juni en zaterdag 17 juni in de Venray- se schouwburg, als de fanfare in samenwerking met erg veel artiesten de muzikale theater show Blittzz on stage presen teert. Liefhebbers van muziek, theater en verrassingen moe ten snel een kaartje zien te bemachtigen, want het loopt nu al storm. Twee jaar geleden kreeg de fan fare uit Blitterswijck de smaak echt te pakken toen de leden samen met fanfare Eendracht Meerlo het schitterende project Music Trends presteerden in de Venrayse schouwburg. Blitterswij ck wilde zo'n theaterstuk nog wel eens prolongeren. De Meerlose fanfare kon deze keer jammer genoeg niet meedoen omdat het korps al te veel op het program ma had staan. Blitterswijck besloot om alleen verder te gaan en een groot aantal andere artie sten in te schakelen. Opvallende gastact is het bekende Venlose theatertrio Neutjesrang (René Oostdam, Paul Nagelmaeker en Fred van den Boogaard), dat zelf prachtige avondvullende theatervoorstellin gen heeft gemaakt en furore maakte tijdens onder andere de Venrayse Circus Mök-voorstellin- gen. Deze drie raskomieken lij men de theatershow aan elkaar. Aan het programma doen ver der nog drie zangkoren mee uit Blitterswijck, Meerlo en Grijste - ren, het saxofoonkwartet Quartet- to Moresque (met onder meer burgemeester Joep Hahn), diverse solisten uit de eigen vereniging zoals Martijn van de Veen en Her man Vermazeren, een buikdanse res, zangeres Marjolijn Kuenen en vele anderen. Visuele ondersteu ning wordt verzorgd door Meul- minski Producties. Moed en IJver maakt er een leuke mix van met onder meer de volgende muziektitels: New Orle ans Spectacular, STOMP, Novem ber van Rowwen Hèze, Edel weiss, maar ook de Sabeldans, Lord of the Dance en nog veel meer. Kortom: fanfaremuziek, zang en natuurlijk percussiewerk van de drumband van Moed en IJver. Terwijl de muzikanten en artie sten optreden, komt op de achter grond ook weer een groot scherm waarop beelden worden vertoond die vorige week in het dorpscen trum van Blitterswijck zijn opge- De Blitterswijckse fanfare is druk bezig met de voorbereidin gen op de m uzikale theatersho w Blittzz on stage in de Venrayse schouwburg. nomen onder het credo van Holly wood in Blitterswijck. Het zijn prachtige opnames die gebruikt gaan worden bij de sabeldans en bij New Orleans Spectaculair. Regisseur Vic Timmermans uit Well heeft de verhaallijn bedacht bij beide muziekstukken. En vori ge week waren tientallen inwo ners van Blitterswijck verkleed. Ze beeldden de ruzie uit tussen bikers en zigeuners en er werd een romance vastgelegd in een New Orleanse jazzclub. Meer informatie op www. moe- denijver.nl en kaartjes voor vrij dag bij Mieke Hendrickx 0478- 532742 en zaterdag Annette Roosengarten 0478-532595. Actie Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum geslaagd Voor het derde jaar op rij werd op het Dendron College in Horst aandacht besteed aan integratie en bewustwording tussen jonge studenten en mensen met een verstandelij ke en lichamelijke beperking. De Dag van jeugd en handicap werd vorige week door het Platform Gehandicapten Meer lo-Wanssum samen met docenten, studenten en veel vrijwilligers op een enthou siaste en informatieve manier op touw gezet. De ochtend stond in het teken van workshops over zorg en wel zijn, sessies die aansloten op de studie van deze jongeren. De workshops werden onder meer verzorgd door Blindeninstituut Sensis, Audiologisch Centrum VieCuri Venlo, Praktijk voor Fysi otherapie Meerlo-Wanssum L.Perry), logopedist Bert de Swart van het UMC St.Radboud in Nij megen en het Jeugd team van de politie, dat onder meer aandacht besteedde aan het thema handi cap en pesten. Na de middag waren er ontmoetingen en pre sentaties van projecten die de leerlingen hadden gemaakt als voorbereiding op de dag. Ook was er een bijzonder kunstproject van het atelier Oet de Verf uit Panningen. Er werden vijf prachti ge kunstwerken gemaakt door vijf studenten en de kunstenaars (ver standelijk gehandicapten) van Oet de Verf, onder deskundige leiding van Ruuth Wijnhoven en Theo Lenders: integratie van de boven ste plank! Fotograaf Hans v/d/ Beele uit Sevenum maakte foto's van het project, foto's die later werden geëxposeerd in het Junior College van de school. De kunstwerken werden later door een kunstenaar van Oet de Verf aangeboden aan directeur Jan Hein de Wit, die de dag een geweldig initiatief vond en de kunstenaars en begeleiders bedankte voor hun inzet. Ook was er een powerpointpresenta- tie te zien van dartskampioen schappen met verstandelijk gehandicapten van de Wendel en als laatste presentatie een inter view met een autistisch meisje, onder leiding van de Meerlose journalist René Poels. Wim Wijn hoven, filmmaker en regisseur uit Blitterswijck, maakte van het vraaggesprek tussen de journalist, leerlingen en het meisje een indrukwekkende film, die de stilte in dit Junior College liet voelen. Marit en Suzanne Brugman uit Blitterswijck sloten de Dag van jeugd en handicap af met prachti ge zang en gitaarspel.Voorzitter Truus Knoops-Kersten van het Meerlo-Wanssumse gehandicap tenplatform was tevreden na afloop. "We mogen trots zijn op onze jeugd, héél trots!" De fietspendelboot Maas- Hopper gaat vanaf deze week voor het tweede jaar varen tussen Baarlo en Afferden over de Maas. Met zeven halteplaatsen biedt de Maashopper een unieke manier om een fiets- of wandel tocht door het Noord-Limburgse landschap te onderbreken met een korte of lange boottocht. Elke dinsdag, woensdag, donder dag, zaterdag en zondag vaart het schip 's morgens tussen 10.00 en 13-30 uur in noordelijke richting tussen Baarlo en Afferden. 's Mid dags tussen 13.45 en 17.55 uur vaart het schip hetzelfde traject zuidwaarts. De Maashopper maakt het mogelijk een wandel- of fietstocht te combineren met een boottocht en een bezoek aan één van de vele attracties van Noord-Limburg, zoals het Natio naal Park De Maasduinen, Venlo, de Kasteeltuinen en de Graan- branderij in Arcen. De halteplaat sen zijn Baarlo, Blerick, Grubben- vorst, Arcen, Blitterswijck, Well en Afferden, allemaal gelegen aan het fietsknooppuntennetwerk. De Maashopper is een catamaran, die speciaal aangepast is om men sen, zowel validen als invaliden en fietsen te vervoeren. Fietsen kunnen gratis mee op de Maas hopper. Het schip biedt een over dekte verblijfsruimte met bar, waar drankjes en gerechten van de kleine kaart verkrijgbaar zijn, en een zonnedek. Voor de kinde ren is er een veilige speelruimte aan boord. Op de vaardagen van de Maashopper vaart het schip om 17.20 uur vanuit Blerick en om 17.55 vanuit Baarlo naar de stuw in Belfeld en weer terug. Gedurende de pannenkoeken vaartocht van ongeveer anderhalf uur kan er onbeperkt pannenkoe ken gegeten worden met soep vooraf. Voor de Pannenkoeken vaart dient men vooraf te reserve ren. Voor meer informatie zie www.maashopper.nl, tel. (077)4678417 en 06-22701180 of haal de brochure bij een van de VW-winkels in Noord- en Mid den-Limburg. Braderie In sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo vindt op zondag 18 juni van 10.00 tot 17.00 uur voor de eerste keer een braderie plaats. Tientallen stand houders zullen hun waren aan de man of vrouw proberen te bren gen of hun hobby tonen. Er is ook gezorgd voor dans en muziek. Belangstellenden die een stand willen huren, kunnen contact opnemen met J. Hendrikse, tel: 06-21848294 of 06-41012714. Klederdracht Het grote openluchtspektakel 'Trug noar de heerlijkheid' wordt op 25, 26, 27 en 28 mei in Blitters wijck helemaal in de klederdracht van de 13de en 16de eeuw gespeeld. Voor de hoofdrolspe lers zijn de kostuums ingehuurd. Om de kosten wat te drukken, zijn voor de figuranten, danseres sen en het voetvolk enkele naai sters uit Blitterswijck op vrijwilli ger basis al zo 'n zeven weken bezig om de kleding op tijd klaar te krijgen. Als alles goed gaat zal de kleding voor 8 mei helemaal gereed zijn. De dames hebben al circa veertig kostuums gemaakt. Filmproject bij bergstam in de Filippijnen is afgerond De twee schooljongens Lau rens en Giel Lenssen uit Swol- gen sluiten volgende week samen met hun ouders Wiek en Diana hun avontuur in de Filippijnen af. Dat is tegelijk de laatste week dat de Swol- gense familie vragen beant woordt op de weblog van www.sos-meerlowanssum.nl over haar verblijf en avontu ren bij de bergstam Igorot. Vele tientallen lezers van het weekblad Peel en Maas en kin deren uit de regio hebben de afgelopen weken vragen gesteld aan de twee Swolgense scholieren en kregen via de weblog uitgebreid antwoord, vaak voorzien van prachtige foto's. Afgelopen weekend is de fami lie Lenssen gestart met het afron den van haar project. Zoals bekend heeft cineast Wiek Lens sen op verzoek van de wereldor ganisatie Unesco de bergstamle den geholpen bij het vastleggen van hun eigen cultuur. Wiek ver telt over zijn laatste onderneming: "Ik ben 's nachts nog meegeweest naar het rijstveld, om te filmen hoe de mensen het water moeten bewaken. Als het droog begint te worden, stelen de mensen soms het water van elkaar. Dat geeft dan een hoop ruzie. Het was heel mooi om 's nachts in zo'n rijstveld te zijn, met een kampvuurtje, volle maan en de sterren. Nou ja, ik vond het mooi, voor de Igorot hier is het gewoon noodzakelijk." Zondag is de film vertoont aan de mensen van de bergstam. Dat gebeurde op het dorpspleintje van Pidlisan. Terwijl vader Wiek volop aan het werk was, hielden Giel en Laurens zich bezig met het maken van hun eigen huiswerk en gin gen ze regelmatig met moeder Diana op avontuur. Wie de laatste avonturen van de Swolgense fami lie wil lezen, moet even op de website van sos-meerlowans- sum.nl kijken. Volgende week begint de familie aan de terugreis naar Swolgen met een bagage vol herinneringen. Er zijn al scholen in Meerlo-Wanssum die interesse hebben getoond om de twee jon gens en hun ouders uit te nodigen om te verhalen over hun avontu ren. Laurens is aan het pottenbak ken in een traditionele potten bakkerij van de Igorot-stam. Rolstoeldansen geeft Patricia Levens een goed gevoel "In een rolstoel geeft dansen je hetzelfde gevoel als vroeger toen je niet gehandicapt was." Patricia Levens uit Tienray, die sinds januari het rolstoeldan sen heeft ontdekt, is enthou siast. Patricia danst samen met Bernie Garsten, een 'staande partner' die graag danst: ze stijldansen en rol stoeldansen samen. We praten met Patricia over haar gevoel tijdens het rolstoeldansen. Omdat Patricia pas sinds twee jaar met een handicap leeft, is deze manier van dansen voor haar nog heel nieuw. Patricia Levens is in januari met het rolstoeldansen begonnen omdat ze wilde sporten, om ster kere spieren te krijgen en minder makkelijk 'geveld' te worden door het vermoeidheidssyndroom. Maar het rolstoeldansen maakt niet alleen de spieren sterker, het blijkt net zo fijn te zijn als vroe ger, toen ze zonder rolstoel aan stijldansen deed. "In de rolstoel dans je ook met je hele lijf, als een eenheid, je herkent de dansfigu ren en ik doe ze net zoals vroe ger", vertelt ze lachend. "Vroeger heb ik aan stijldansen gedaan met mijn vriend, tot het niveau goud ster 2. Dat plezier van toen voel ik nu weer, al zijn we pas begonnen. Ik wil vooral lekker dansen, ple zier beleven en goed voor mijn lijf zorgen." Op de vraag welk niveau Patri cia en Bernie met rolstoeldansen willen bereiken, zegt Patricia: "Ik heb geen winnaarmentaliteit, dus we zien wel." Bernie: "Ons eindni veau kan over een jaar of vijf wel de selectieklasse zijn." Patricia heeft haar studie aan de TU Eindhoven moeten afbreken vanwege gezondheidsproblemen. Later werd een knieblessure, na een kijkoperatie, een handicap. Een tweede studie, vakfotografie, heeft ze ook niet kunnen afron den, vanwege de lichamelijke beperkingen die ernstiger wer den. Inmiddels werkt ze als vrijwil ligster voor de dorpsraad in Tien ray, en werkt ze de database bij voor de Heidewachtelvereniging. Haar vroegere vrijwilligerswerk is niet meer haalbaar: werken met kinderen op school, of in het zwembad, is niet meer mogelijk. "Rolstoeldansen is dan ook echt iets om naar uit te kijken. Lekker bezig zijn met je lijf, bewegen op ritmes, dansfiguren instuderen, manoeuvreren met de rolstoel, inspelen op je danspartner: heer lijk." Ze straalt. Eigenlijk is er maar een minpuntje: "Ik heb geen eigen dansrolstoel. Een goed pas sende rolstoel is zó belangrijk om blessures te voorkomen. Wat zou het fantastisch zijn als die er kan komen!" Bernie en Patricia dansten voor het eerst een wedstrijd bij de open Nederlandse kampioen schappen. Ze wisten tot de halve finale door te dringen. Dat belooft nog wat voor de toekomst... Wil je eens komen kijken, heb Patricia Levens en Bernie Garsten dansen de sterren van de hemel. je interesse om 'staande partner- danserfes) die danst met de rol stoeldanser te worden, of ben je zelf rolstoelgebonden? Je bent welkom op donderdagavond om 19-30 uur in 't Brugeind te Meer lo. Het rolstoeldansen is een ini tiatief van Stichting BES (Bewegen en sport voor mensen met een handicap) in Meerlo. Op donder dag 18 mei, 1, 8 en 15 juni zijn er nog lessen. Mensen die interesse hebben, kunnen binnenlopen en informa tie vragen. Zowel rolstoelgebrui kers als valide dansers. Bellen kan altijd met Jan Verstraelen, telf. no 531273, of mailen naar Els Ous ters: EJFMKusters@hotmail.com. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 14 Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14