Gehandicapten Platform kijkt terug op actief jaar Maniakken opgepakt Projectweek over indianen op basisschool De Hommel Euregio: netwerk voor geografische informatie Beelden terug op troon in Grote Kerk WERING Laat u inspireren Passi Flora door onze keukens en badkamers TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD PEEL EN MAAS Relax. Het is een Altrex. Het Gehandicapten Platform wonen. GPV de vinger aan de pols hou- Venray (GPV) is in 2005 op In het kader van toegankelijk- den op tal van beleidsterreinen, diverse fronten actief geweest heid van openbare gebouwen Zoals op het gebied van welzijn voor de mindervaliden in de werden Lokaal Toegankelijkheids en volksgezondheid, sociale gemeente Venray. Zoals over- Symbool stickers uitgereikt aan de zaken en werkgelegenheid, volks leg met de gemeente en maat- horecabedrijven De Artiest en de huisvesting en bouwzaken, ruim- schappelijke organisaties als Witte Hoeve. Ook de toeganke- telijke ordening, verkeer en ver- de Chronisch Zieken en lijkheid, bereikbaarheid en bruik- voer, openbare orde, veiligheid Gehandicaptenraad, het Huis baarheid van het gemeentehuis en milieu, onderwijs, sport, recre- voor de Zorg, de Federatie van en het ziekenhuis kregen aan- atie en cultuur en de wet Werk en Gehandicaptenplatforms in dacht van het GPV. Beoordeling Bijstand. Limburg en Seniorenraad. van openbare gebouwen op toe gankelijkheid blijft een belangrijk Het Gehandicapten Platform De Wet Maatschappelijke actiepunt.. Venray is 24 uur per dag bereik- Ondersteuning (WMO) was een Het GPV heeft een convenant baar via het Centraal Informatie van de belangrijkste onderwerpen gesloten met enkele verenigingen Punt, telefoonnummer 0478- in het bestuurlijk en ambtelijk en instellingen zodat deze een 542120. Het jaarverslag 2005 van overleg met de gemeente. Het beroep kunnen doen op het GPV het Gehandicapten Platform ging vooral over de één-loket bij de behartiging van de belan- Venray is verkrijgbaar bij de secre- functie en de pilot enkelvoudige gen van gehandicapten. taris, Kruisstraat 1 te Venray tel. huishoudelijke verzorging. Ook in de toekomst blijft het 0478-586036. Andere onderwerpen zijn de cliëntenparticipatie via de cliën tenraad wet Werk en Bijstand. Het regionaal platform Venray/Meerlo-Wanssum waarin de belangen van zorgvragers wor den behartigd bij gemeente, pro vincie, woningbouwcorporaties, zorgaanbieders en welzijnsinstel- lingen. Het kwaliteitsplan cen trum en gebiedsgericht werken waarin ondermeer de aandacht wordt gevestigd op hinderlijke bestratingen en verkeerssituaties voor gebruikers van scootmobie- len, invalidenwagens en rollators. Ouderenhuisvesting, waarin voor al wordt gelet op bouwtechni sche zaken en de bruikbaarheid van woningen. Zodat ook minder validen en ouderen zo lang moge lijk zelfstandig kunnen blijven Mooi Fuitctioneel High-te ich Comfortabel TECHNISCHE GROOTHANDEL probin Verhaag Venray PEEL EN MAAS Opgepakt In de vroege maandagmorgen heeft de politie drie mannen aan gehouden die zich verdacht ophielden bij een autobedrijf. Ze waren ook in het bezit van allerlei inbrekerswerktuig. De politie werd gewaarschuwd dat bij een automaterialenbedrijf was inge broken. Terwijl de politie daar poolshoogte nam, kwam er een auto opvallend voorbijrijden. Die auto werd even later wat verder aangetroffen met de drie inzitten den (27, 20 en 19 jaar) uit Baarlo, Venlo en Blerick. De drie verdach ten zijn verhoord en voor verder onderzoek in verzekering gesteld. Man gewond De politie heeft donderdagmid dag assistentie verleend bij een verkeersongeval op de Stationsstraat. Bij het ongeval raakte een 30-jarige man uit Venlo gewond. Het ongeval gebeurde even na half vijf toen hij in zijn brommobiel stilstond op de Stationsstraat. Vermoedelijk gaf hij geen voorrang aan een 29-jari- ge automobilist uit Geijsteren die van rechts kwam. Het slachtoffer werd per ambulance naar het zie kenhuis in Nijmegen gebracht. In eerste instantie leek de man ern stig letsel opgelopen te hebben, maar dat bleek later mee te vallen. Donderdag 20 april 2006 - Pagina 5 De politie heeft zondag avond een 26-jarige en een 27- jarige man uit Venray aange houden die als ware maniakken door Limburg waren geracet. Het begon met een melding vanaf de A2 in Elsoo. Daar reden de mannen zo hard dat door het opspattend grind een andere auto beschadigd raakte. Die auto bleek ook al in Maastricht gesignaleerd te zijn, waar ook verkeersgevaar- lijk werd gereden. Op de Napoleonsweg tussen Ittervoort en Heythuysen joegen de mannen een motorrijder de stuipen op het lijf door over vluchtheuvels heen te rijden, links te rijden en roton des links om te nemen. Wat later kwamen er een mel ding uit Sevenum, waaruit bleek dat iemand door de inzittenden was bedreigd. Daarbij reed de man zo hard over het trottoir dat beide rechterbanden vernield werden. Eén wiel kon nog gewis seld worden, het andere niet. Uiteindelijk gaf de auto de geest en werd de ANWB gebeld. Via de ANWB kwam de politie er snel achter dat de mannen in Venlo waren, waar ze konden worden aangehouden. Beide mannen ble ken te veel gedronken te hebben, het rijbewijs van de 26-jarige man werd ingevorderd. De politie gaat ervan uit dat hij de bestuurder is geweest. Na het verhoor en het opmaken van een proces-verbaal, zijn de mannen weer in vrijheid gesteld. De politie neemt contact op met alle melders om van hen te horen wat er allemaal precies is voorgevallen. niet ontvangen? Bel 582877! Ledenvergadering CDA Donderdag 20 april vindt de algemene ledenvergadering van het CDA plaats in discotheek Zenith. Aanvang 20.00 uur. Na de algemene ledenvergadering om 21.30 uur vindt er een rondlei ding plaats in de discotheek. Hiervoor bent u van harte uitge nodigd. Naast algemene agenda punten zal er aandacht zijn voor de financiën, gemeenteraadsver kiezingen en coalitievorming, toe lichting op het collegeprogramma en de activiteiten voor 2006. Ook zullen de nieuwe collegeleden zich voorstellen. Inzameling kleding Maandag 24 april houdt basis school De Kruudwis weer een kledinginzameling. Alle soorten kleding, aan elkaar gebonden schoenen, huishoudtextiel en knuffelbeesten kunnen verpakt in plastic zakken aangeboden worden tussen 08.15 uur -9.00 uur aan de hoofdingang van de Kruudwis, Klaproos 21 in Venray. Diefstal beeldschermen De politie onderzoekt de dief stal van enkele honderden beeld schermen uit een container op de parkeerplaats Romeinseput aan de A-73. De container stond op een trekker met oplegger. De diefstal vond plaats in de nacht van dinsdag op woensdag, terwijl de chauffeur lag te slapen in zijn cabine. Hij heeft niks van de dief stal gemerkt. Op de parkeerplaats stonden nog twee vrachtwagens waarvan men de zeilen had open gesneden, maar daar werd niks uit gestolen. Geladen revolver De politie heeft zaterdagmid dag in de kleding van een 36-jari- ge man uit Venray een geladen revolver aangetroffen. De politie kwam de man op het spoor door dat een getuige meldde dat hij de revolver had gezien. De man was samen met twee anderen in een café aan de Henseniusstraat, waar zij met andere bezoekers een woordenwisseling kregen. Daarbij liet de man de revolver zien, kennelijk om de anderen af te schrikken. Zonder dat er ver der iets gebeurde, vertrok het drietal even later. In de directe omgeving werden zij door de politie aangetroffen en aangehou den De eigenaar van de revolver is na zijn aanhouding in verzeke ring gesteld en de politie gaat ver der met het onderzoek. Zijn kom panen, een 30-jarige man uit Eindhoven en een 31-jarige man uit Venray, zijn wat later weer in vrijheid gesteld. Inbraak De politie heeft maandag drie mannen uit Baarlo, Venlo en Blerick gearresteerd op verden king van inbraak in een bedrijf aan de Plataanstraat. De verdach ten zijn 27, 20 en 19 jaar oud. Bij de politie kwam 's nachts een alarmmelding binnen van het bedrijfspand. Ter plaatse verklaar den getuigen dat ze een auto met daarin drie personen gezien had den. Aan de hand van de getui genverklaringen trof de politie de betreffende auto aan in de buurt. Behalve de drie personen trof de politie ook inbrekerswerktuig aan. Daarop zijn de drie mannen aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Van maandag 24 april tot en met vrijdag 28 april wordt op de protestants-christelijke basisschool de Hommel de jaarlijkse projectweek gehou den. Dit jaar is, in samenwer king met Kunstencentrum Venray, gekozen voor het thema indianen. Docenten van Kunstencentrum Venray zullen alle leerlingen door dans, drama, toneel, muziek en handenarbeid kennis laten maken met deze bijzondere cultuur. Ook tijdens de lessen op school werken we over dit thema. Dit project wordt mede gefinancierd door de SNS-bank Venray. Op donderdag 27 april wordt van 17.00 uur-19-00 uur een inloopavond gehouden. Ouders en andere belangstellenden kun nen dan een kijkje komen nemen. Tijdens deze inloopavond zul len onze leerlingen door tentoon stellingen, dans, toneel percussie etc. laten zien wat ze deze week geleerd hebben. Naast alle zelfge- Directeur Mulders van de SNS- bank neemt de indianenposters in ontvangst. maakte tipi's in en rond de klas sen staat er op het schoolplein een echte zes meter hoge tipi. Gemeente Venray deelnemer project GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Eind volgend jaar is het technisch operationeel moge lijk om via een grensover schrijdend informatienet werk over belangrijke economische informatie te beschikken. Ruimtelijke plan nen zoals provinciale en loka le (bestemmings-)plannen, informatie over bedrijventer reinen, landbouw en verkeer en vervoer, zijn dan in één oogopslag in te zien. Het Interregproject Geodata gaat dit netwerk opzetten. Alle Midden- en Noord-Limburgse gemeenten en Duitse overhe den kunnen hiermee in de toekomst, langs de gehele Nederlands-Duitse grens, geografische informatie uit wisselen. Doordat ruimtelijke plannen en bestemmingsplannen beschik baar komen via internet, krijgen burgers direct inzage in deze plannen. Ook voor bedrijven en overheden is de beschikbaarheid van deze plannen, aangevuld met informatie over bedrijventerrei nen, landbouw en verkeer en vervoer, economisch gezien van groot belang. En het stimuleert grensoverschrijdende samenwer king en het gezamenlijk realise ren van plannen. Het project Geodata maakt deel uit van een initiatief om langs de gehele Nederlands-Duitse grens geogra fische informatie uit te wisselen. De provincie Limburg heeft aan dit project een subsidie van 183-881,25 euro verleend. In het project Geodata werken de provincie Limburg, de gemeen ten Roermond, Venlo, Venray en Weert samen met de Bezirksregierung in Düsseldorf, de steden Mönchengladbach, Krefeld, en de Kreisen Kleve, Viersen en Neuss. Op Witte Donderdag zijn, in het kader van de restauratie van de tien apostelbeelden in het middenschip van de Grote Kerk, weer twee beelden gerestaureerd teruggekomen van het Restauratie Atelier Limburg in Maastricht. Kunstenaar Arnold Truyen heeft met hulp van enkele leden van het bestuur van de Stichting Beeldenschat en Martien Manders persoonlijk de beelden teruggezet op hun troon. Het zijn de beelden van de apostelen de H. Matthias en de H. Thaddeus. Het zijn beide eiken houten beelden uit het begin van de zeventiende eeuw, die zijn ver vaardigd in de zuidelijke Maasstreek. Beide beelden zijn 160 centimeter lang en loodzwaar van gewicht. Matthias heeft als attribuut een hellebaard en een boek en wordt soms aangeduid als Mattheus, die officieel de plaats innam van Judas. Thaddeus heeft als attribuut een boek en een winkelhaak in zijn handen. Hij was van huis uit timmerman en oefende dit beroep ook tijdens zijn prediking in India uit. De beelden zijn naar de nieuwste inzichten gerestau reerd, zodanig dat de polychro mie is gebleven en hier en daar bijgewerkt, de verflaag is vastge zet, de kneedbare houtvullingen zijn verwijderd. Verder is de kun stenaar bezig geweest met het vullen van de lacunes met gron- deringsmassa, het retoucheren en aanbrengen van bladgoud, het verwijderen van de overschilde ringen en het aanbrengen van motieven op de beschildering. Na deze twee beelden moeten er nog drie beelden in het middenschip behandeld worden en dan is het project gereed. De Stichting Behoud en Restauratie van de Beeldenschat van de St.-Petrus' Bandenkerk zal zich de komende tijd beraden op het volgende project. Dit project is gesponsord door de Stichting Familiebezit van Beneden- Platform uit Venray en de Prins Bernhard Cultuur Fonds in Bonhomme uit Maastricht, Mondriaan Stichting uit Amsterdam, de Stichting Stichting Lokaal Historisch Amsterdam. www.vera.nl Bezoek onze showroom: p_ Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 deC0MF0RTA™ www.comfortabel-wonen.com W0NENaawpo/r HOVENIERS Keizersveld 615803 AP Venray tel.(0478)55 3355 fax (0478) 58 60 60 www.verhaeg.nl www.probln.com vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5