'Winkelcentrum in wijk Brukske verbeteren' Stap voor stap het dorp Merselo ontdekken Gemeente koopt woonhuis Langstraat Klassieke Skoda's toeren door Venray Avonturenpad in Vlakwater Steun voor zorgboerderij BOSS Verplaatsing kapel Scheiweg Leunen Op zoek naar tegels? 6 f bts Van Deursen MAN WOMAN Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Bloemencentrum Toch Turks studiecentrum totaalbouw PEEL EN MAAS Ondernemend Gezelschap Brukske aan de slag Nieuwe wandelpaden klaar Dealer van: Vervolg VP VVD-voorzitter Botsing PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken m Donderdag 20 april 2006 - Pagina 3 Op 29 augustus 2005 gaf Wonen Venray met een werk conferentie het startschot voor een gezamenlijke aanpak voor Brukske. Samen met een brede vertegenwoordiging van betrokkenen werd gesproken over de aandachtspunten van de wijk en de individuele toe komstplannen voor Brukske. Een van de belangrijkste con clusies was dat een aantal zaken in de wijk verbeterd moeten worden. De betrokken organisaties en bewoners kun nen en willen dit niet alleen. Ze hebben hiervoor elkaar nodig. Dit leidde tot een de bundeling van de krachten in het zogenaam de Ondernemend Gezelschap Brukske. Wijkplatform Brukske, bewonerscommissie Brukske, Huurdersvereniging Noord- Limburg, Commissie Ouderenhuisvesting, Marokkaanse gemeenschap, Stichting Primair Onderwijs Venray (basisscholen), Stichting Peuterspeelzalen, C1000, Schuitema (eigenaar winkelcen trum), Zorggroep Noord-Limburg, Wonen Venray, Synthese, politie en gemeente Venray maken samen afspraken over het aanpak ken van de verbeterpunten op korte en lange termijn. Daarbij is het van gezamenlijk belang dat de aanpak aansluit bij de gewenste identiteit van Brukske. NEGATIEF IMAGO Bmkske heeft in Venray te kam pen met een niet al te positief imago. Gesprekken met wijkbe woners wijzen uit dat dit niet altijd strookt met de werkelijk heid. Zij vinden Brukske een ruim opgezette wijk met veel groen voorzieningen. De woningen zijn ruim, goed onderhouden en veel verschillende type bewoners wonen harmonieus bij elkaar. De wijk heeft veel voorzieningen maar het winkelcentrum kan een up-grading gebruiken. De wijk heeft een eenzijdig woningbe stand en door de inrichting van de straten oogt het geheel wat steen achtig en rommelig. Dit wordt versterkt door het dumpen van afval bij bijvoorbeeld het winkel centrum. De aanpak van het voorzienin- genhart van de wijk heeft volgens betrokkenen unaniem de hoogste prioriteit. Het streven naar opwaardering van het winkelcen trum en realisatie van een brede school met een groot diensten aanbod moeten het huidige cen trum veranderen in het kloppend hart van de wijk. Voor het ontwik kelen van een goed en gedegen plan is bij de gemeente Venray inmiddels een financiële bijdrage gevraagd. Andere zaken die aangepakt moeten worden zijn onder ande re; betrokkenheid bewoners bij de wijk vergroten, verbeteren van de openbare ruimte, meer variatie in huur en koopwoningen, ver groten van voorzieningen voor jongeren en bevorderen van de multiculturaliteit. Voor het intensiveren van het groenonderhoud worden plannen voorbereid die vanaf 2007 wor den uitgevoerd. Ook het aanpak ken van de afvaloverlast heeft pri oriteit. Dit blijkt uit de extra maatregelen die de gemeente aan kondigde om het illegale dumpen tegen te gaan. Om de betrokken heid van bewoners te vergroten en hen te stimuleren de leefbaar heid in de wijk te verbeteren, heeft Wonen Venray de wijk Brukske aangemeld voor project Kan Wél!. Medio april komt een speciale editie van het wijkblad De Info uit. Hiermee informeert Ondernemend Gezelschap Brukske alle wijkbewoners uitge breid over de plannen voor hun wijk. Bewoners kunnen met hun ideeen, suggesties en opmerkin gen terecht bij Petra van Duynhoven (voorzitter Wijkplatform Brukske). Zij zorgt ervoor dat de reacties van bewo ners terechtkomen bij het Ondernemend Gezelschap Brukske. Petra is bereikbaar via telefoonnummer (0478) 51 22 93- In de reconstructieplannen voor het platteland, opgezet na de varkenspest van 1997, kregen gemeenten de ruimte om nieuwe dingen te organi seren. Een van de doelen was om meer recreatie te genere ren, wat in Merselo zou kun nen ten noorden van de Deurneseweg. Vanuit de dorp- raad kwam toen de suggestie of het misschien leuk was 'om wat met wandelroutes te doen'. Met dat idee ging men in Merselo aan de slag en op 2 juli 2004 werd de officiële aanvraag ingediend. Theo Zegers van de dorpsraad in Merselo legt uit waarom: "Merselo heeft een vrij groot en groen buitengebied, dat relatief rustig is en dus kansen biedt om zoiets te beginnen. Ook is het een voordeel dat er bijna geen grote doorgaande weg door het gebied loopt. Misschien alleen de Beekweg, maar dat is een ver bindingsweg." De dorpsraad van Merselo nam het voortouw in het proces, maar ze betrok meerdere verenigingen en mensen binnen het dorp bij de ontwikkeling van het plan, onder andere wandelsportvereniging De Natuurvrienden. Theo Zegers: "We hebben De Natuurvrienden gevraagd om wegen uit te zetten. De vlag waaronder we het plan wilden uitvoeren was het 'agra risch cultuurlandschap Merselo', en daar hebben we bijzonderhe den bij gezocht, zoals de verschil lende cultuurgronden die hier te zien zijn, boerderijen en zo." Voor de historisch informatie werd aangeklopt bij de plaatselij ke heemkundevereniging 't Roakeliezer, waarvan de leden de informatie schreven over bijvoor beeld de kerk, de molen en alle andere gebouwen die de moeite waard zijn om te bezichtigen.. Alle activiteiten resulteerden in een route van 85 kilometer lang. Dat lijkt niet echt praktisch, maar er is over nagedacht: "Je kunt overal beginnen op de route en je kunt zelf bepalen welk rondje je loopt, er is namelijk geen start- of eindpunt. We hebben hier bewust voor gekozen. We wilden ook geen lussen rondom het dorp, op deze manier kun je zelf je tijd en lengte bepalen als wan delaar." Het mooie van het sys teem is dat op elk punt waar een andere weg naartoe voert, een zogenaamde 'vertakking' is benoemd. Vandaaruit kunt je weer een ander stuk van de route lopen. MEDEWERKING Theo Zegers heeft de route al meerdere keren met vrienden nagelopen en ook de leden van de dorpsraad, de Natuurvrienden en huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl de heemkundevereniging gingen regelmatig op pad. De paden gaan af en toe een stuk over verharde wegen, er zitten schouwpaden tussen van Rijkswaterstaat en voor sommige andere paden werd weer toestemming gekregen van Staatsbosbeheer. Ook Venray werd bij het geheel betrokken, en dus staat er ook een informatie bord in het Odapark en in de Brabander. "We hebben ook ver schillende knooppunten gemaakt voor eventuele verlenging naar andere dorpen toe, bijvoorbeeld Smakt, Vredepeel en Heide", ver telt Theo Zegers, "We hebben het idee om daar later door te schake len met het pad." De kaart met de wandelroute zal verkrijgbaar zijn bij de VW Venray en verder op campings en in horecagelegenhedenen op de bungalowparken in Overloon. Op 23 april wordt de route officieel in gebruik genomen. De palen staan er, de zitbanen wachten op de vermoeide wandelaars en de informatieborden staan klaar. Om 11.00 uur komt iedereen bij elkaar bij de Molen, knooppunt 1 en is er voor de dorpsraad, de sub sidiegevers, de commissie recon structie en andere belangstellen den koffie en vlaai. Theo Zegers wil heel graag benadrukken dat het hele project er niet gekomen was zonder de steun van een grote groep vrijwil ligers van 10 a 15 man die de route uitgezet hebben, de palen gezet en de verhalen geschreven. Ook de positieve bijdrage van de gemeente Venray die speciale paden heeft aangelegd, de hulp van mensen van Staatsbosbeheer en de vlotte medewerking van het Waterschap, hebben allemaal bij gedragen aan de realisatie van deze wandelroute. Thuiszorg N oord-Li m bu rg j j Daar kunt u op rekenen! De gemeente heeft het woonhuis Langstraat 24 aan gekocht voor 255.000 euro. Deze woning op de hoek met de Langeweg moet gesloopt worden voor de tweede bouw fase van de Gouden Leeuw. De laatste twee woningen (22 en 24) van de huizenrij aan de Langstraat zijn nu in bezit van de gemeente. Aanvankelijk zou ook huisnummer 20 moeten wijken voor het appartementencomplex dat op de hoek Langstraat- Langeweg gebouwd wordt. Op de plek waar nu grote informatie bord staat. Maar na bezwaar van de eigenaar kon dit pand toch gespaard blijven. De woning Langstraat 22 is al langer in het bezit van de gemeente. Het wordt nu bewoond door een anti-kraakor- ganisatie. K. Damlabakir, eigenaar van Langstraat 24, heeft de koop overeenkomst imiddels onderte kend. De woning moet voor 1 oktober 2006 ontruimd zijn, waarna beide panden worden gesloopt. De aankoopkosten van 255.000 euro komen ten laste van de exploitatie van de Gouden Leeuw. Bij autobedrijf Hansen op indus- triebedrijf Keizersveld in Venray zijn op zaterdag 22 april tussen 10.00 en 12.00 uur tientallen klas sieke Skoda's te bewonderen. De Venrayse Nissan- en Skoda-dealer is die dag de verzamelplaats voor de start van een toerrit van de lan delijke Skoda Club Nederland. De doelstelling van de Skoda Club Nederland is het rijden in, en het rijdend houden van alle typen Skoda die het Tsjechische merk ooit heeft gebouwd. De club bestaat al sinds 1977. Toen werd door een klein groepje enthousiastelingen een vereni ging opgericht voor het rijden in en rijdend houden van klassieke Skoda Felicia's en Octavia's. Lange tijd droeg de club de naam Skoda Oldtimer Club. Maar omdat de meeste leden ook een nieuwe of nieuwere Skoda in hun bezit hadden, dekte de vlag de lading al een tijdje niet meer. In het jaar 2000 werd de Skoda Oldtimer Club dus omgedoopt in Skoda Club Nederland. De club is zeer actief, en organiseert min stens drie keer per jaar een mee ting of rit. Het avonturenpad, een speelvoorziening voor kinde ren, krijgt een plek in het stuifzandgedeelte van natuur gebied Vlakwater, op het ter rein van het oude zwembad. Het avonturenpad komt voort uit de wens van de gemeente Venray om meer kinderen aan het bewegen te krijgen. In het gebied komen geen kant-en- klare speeltoestellen te staan. Er wordt een natuurlijke spee- lomgeving gecreëerd in de vorm van boomstammen en keien. Het avonturenpad is bedoeld om kinderen een natuurlijke speelvoorziening te bieden die uitdaagt tot spelen en bewegen. Juist in een tijd waarin kinderen steeds minder gaan bewegen is een aantrekkelijke speelvoorzie ning van belang, aldus de gemeen te. De locatie Vlakwater is gekozen om haar natuurlijke omgeving; ze past ook goed bij de visie om het stuifzandgebied in stand te hou den. Het avonturenpad bestaat uit boomstammen van verschillende grootte die op allerlei manieren met elkaar verbonden zijn en ver schillende zwerfkeien. Kinderen kunnen er dus bijvoorbeeld over heen lopen, onderdoor kruipen en over paaltjes springen. Deze week start de gemeente met de inrichting van het avontu renpad. Op 28 mei, de dag van het park, wordt het avonturenpad officieel in gebruik genomen. Modewinkel C&A schenkt 2.500 euro aan zorgtuinderij de Lorr in Heide. Met dit gebaar wil C&A de mensen in omgeving Venray laten delen in het Europese succes, dat in de komende dagen een voorlopig hoogtepunt bereikt met de ope ning van de 1000ste C&A-winkel in Europa. Op woensdag 26 april om 13-30 uur wordt de cheque door burgemeester Waals van Venray overhandigd aan mevrouw Winkelmolen van de Lorr. Storemanager Thijs Kerckhoffs van C&C Venray: "De afgelopen vier jaar is ons bedrijf erin geslaagd om het filiaalnetwerk te vergroten van 491 naar 1000 win kels. We zijn ervan overtuigd dat dit succes niet mogelijk was geweest zonder onze klanten. Daarom willen we op elke C&A- locatie 'hartelijk dank' zeggen en de mensen hier in Venray steunen met een donatie aan zorgtuinderij de Lorr." Elke C&A-winkel in Europa geeft 2.500 euro aan een goed doel, wat betekent dat over heel Europa 1000 non-profit orga nisaties financiële steun krijgen. In totaal vormt dat een bedrag van 2.5 miljoen euro, waarvan 275.000 euro in Nederland. Modebedrijf C&A werd in 1841 opgericht in Sneek door de broers Clemens en August Brenninkmeijer. In de daaropvol gende jaren schreef C&A historie in de kledingindustrie. Als een van de eerste bedrijven maakte het confectiekleding betaalbaar voor brede groepen van de bevol king. Met het basisprincipe 'Elke dag goede kwaliteit voor lage prij zen' slaagt het bedrijf er al genera ties lang steeds weer in klanten te winnen. Tegenwoordig bezoeken in Europa elke dag meer dan twee miljoen bezoekers een C&A-win- kel en dit aantal neemt nog steeds toe. Ondanks een moeizame kle- dingmarkt in Europa blijft C&A uitbreiden. Het bedrijf behaalde het afgelopen jaar een totaalom zet van 5,2 miljard in de dertien landen. C&A is een onderneming van Cofra Holding AG. C&A-store- manager Kerckhoffs; "Onze filoso fie is zowel simpel als succesvol; 'goede kwaliteit voor een goede prijs'. Dat is wat mensen willen, of ze nu in de winkel hier in Venray zijn of ergens anders in Europa. Het is belangrijk om onze maatschappelijke verantwoorde lijkheid niet uit het oog te verlie zen; daarom hebben we gekozen voor deze grootschalige donatie campagne." bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.ril Teakhouten tuinmeubelen Voor kwaliteit en design! Veldstraat 5, Deurne, 0493-312102 www.bloemendeurne.nl De vestiging van een studiecen trum bleek op die plek niet moge lijk te zijn omdat het in strijd was met het bestemmingsplan. De ini tiatiefnemers kochten in 2004 het leegstaande winkelpand aan de Langstraat. Het gebouw is eigen dom van de Stichting Islamitisch Centrum Nederland. Een landelij ke koepel, opgericht in 1972 in Utrecht, die werkt met 87 lokale en regionale organisaties in Nederland. Deze moederstichting is na twee jaar wachten het getouwtrek beu. Ze heeft de Venrayse stichting laten weten het pand te zullen doorverkopen als er niet snel duidelijkheid komt. De Venrayse initiatiefgroep heeft het college laten weten dat de buurt en de gemeenteraad een verkeerd beeld hebben. Er zou geen sprake zijn van een puur orthodoxe, reli gieuze organisatie. Burgemeester Waals heeft informatie ingewon nen bij de politie en de CID (Criminele Inlichtingen Dienst) die beide geen bezwaar maakten. Frans van Hooft wordt de nieu we voorzitter van de WD-afde- ling Venray. Tijdens de ledenver gadering van 12 april werd Van Hooft gekozen. Hij volgt John Niessen op die de voorzittersha mer acht jaar hanteerde. Van Hooft was raadslid van 1994 tot 2002. Hij was jarenlang fractievoorzitter en bij de verkie zingen van 1998 was hij lijsttrek ker van de WD. De politie onderzoekt een ver keersongeval, vorige week woensdagavond rond 21.45 uur op de Macroweg. Bij dit ongeval raakte een 32-jarige man uit Duitsland gewond. Het slacht offer reed in zijn auto over de Spurkterweg, komende uit de richting van de Nieuwhuisweg. Hij zag te laat dat er aan de rech terzijde, onder een brandende lantaarnpaal, een oplegger stond. De man botste met zijn auto ach terop de oplegger en werd opge nomen in het ziekenhuis. HUGO BOSS WI1HE1MINASTRAAT 2-4 VENRAY TE1EFOON 0478 510943 WWW.PAUtBROUWER.Nt Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) 4"^ TOM Op maandag 24 april zal de veldkapel langs de Scheiweg in het buitengebied van Leunen door een hijskraan worden opgetild om op dezelfde plek bijna een meter hoger weer teruggeplaatst te worden. Het plan voor deze operatie is in goede samen werking tussen de gemeente Venray en de Stichting Kruisen en Kapellen ontwik keld. De noodzaak van het werk aan dit rijksmonument kwam over duidelijk bloot te liggen, toen bij het vrij graven van de fundamen ten de onderste stenen in het grondwater bleken te liggen. Het hoger plaatsen moet verdere schade aan het eeuwenoude gebouwtje voorkomen. Daarbij komt nog, dat door het ophogen van de omgeving het heiligen- huisje min of meer in een laagte is komen liggen, wat de afwate ring ook niet bevorderde. De bedoeling is om in de komende weken het voegwerk te vervan gen en het heiligenhuisje binnen en buiten een grondige opknap beurt te geven. Het veldkapelle- tje, toegewijd aan de HH. Maria, Anna en Antoniusabt, wordt voor de eerste keer vermeld in 1588. Volgens de rekenboeken van het Armengilde van de Grote Kerk moest Derick Scheyen pacht betalen voor een akkertje, dat bij het heyligen huuske in het gilde- land lag. Vermoedelijk betreft het dit kapelletje langs de weg, die later de naam van Scheyen ging dragen. Het is overigens nog de vraag, of het tegenwoordige bedehuisje uit die tijd stamt of een latere herbouw is. Het maakt het ter plaatse omhoog brengen niet minder dringend. Voor de woonkamer, de keuken, de badkamer of bet toilet? In onze tegelsbowroom vindt u alle gerenommeerde merken. Ook natuursteen. De vakkundige tegelzetters van ons bouwbedrijf kunnen uw tegels leggen of zetten. Alles in één band!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3