'Snel uit de knel: kind in de keten' Rolstoeldansers in de prijzen 'Kanker heb je niet alleen' Ere wie ere toekomt Regen verpest podiumplaats Kevin van Leuven PEEL EN MAAS de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: r T Peelrunners Atletiek Venray Jeanet Kuipers uit Venray zes jaar gastvrouw bij Toon Hermans Huis in Venlo BC 2002 RV BC Venray BC Overloon NRBC Venray HSV De Roerdomp HSV 't Alvertje TV Venray BWOC campagne Donderdag 20 april 2006 - Pagina 28 de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk van dan rnTffWÏÏTffibv Zes jaar geleden opende het Toon Hermans Huis zijn deuren in Venlo. Mensen met kanker en hun naasten kunnen er terecht voor steun en krijgen de kans om te leren omgaan met kanker. Het huis biedt een ontmoetingsplaats en is een wegwijzer. Jeanet Kui pers (49) uit Venray is vanaf de start van het Toon Hermans Huis in Venlo er als gastvrouw werk zaam. "Ik kan een steentje bijdra gen aan de hulp aan mensen die het moeilijk en zwaar hebben en die iets met je willen delen. Zij hebben vertrouwen in het Toon Hermans Huis en wij bieden hen steun en een luisterend oor." In Sittard was al een Toon Hermans Huis, voordat een gelijksoortig huis in Venlo werd geopend. "Ik werkte als verpleegster in het ziekenhuis in Ven ray. Toen er sprake van was dat er ook in Venlo een Toon Hermans Huis zou komen, ben ik naar een lezing van de oprichter, dhr Martens, gegaan. Hij sprak over het feit dat vanwege organisatorische redenen het personeel in ziekenhuizen steeds minder tijd heeft voor de patiënt. Vroeger lag je voor een operatie, bij voorbeeld een borstamputatie ten gevolge van kanker, zo'n drie weken in het ziekenhuis. Nu ben je na drie dagen weer thuis. Dat betekent dat je thuis met veel vragen komt te zitten. Veel psychische en sociale aspecten spelen zich dan niet meer in het zie kenhuis af, waar professionele bege leiding aanwezig is, maar thuis. De lezing sprak mij zo aan, dat ik besloot om als vrijwilliger te gaan werken in het Toon Hermans Huis in Venlo." Kenmerkend voor het Toon Her mans Huis is het feit dat er altijd tijd is voor de bezoekers. "Bij ons is er in principe geen klok. We hebben altijd tijd voor de mensen die binnenlopen. Dat is ook nodig vind ik, als je over iets heftigs als kanker praat. We zijn begonnen als inloophuis. Dat hield in dat we van negen uur 's ochtends tot half 6 's middags open waren. Nu, zes jaar later, hebben we dit uitgebreid met verschillende activiteiten. Deze groepen worden inmiddels erg goed bezocht. Kanker heb je namelijk niet alleen, maar ook je omgeving heeft het. Daarom hebben we verschillen de gespreksgroepen. Wanneer je te horen krijgt dat jij of je partner kan ker heeft, kan die boodschap jouw leven op de kop zetten. Veelal werkt het dan om te praten. Wij zijn geen artsen, maar we zijn wel opgeleid om een gesprek aan te gaan. Sommigen zijn zelfs ervaringsdeskundige. Boven dien verschaffen we ook informatie. Wij bieden een luisterend oor en kun nen orde scheppen in de chaos. Er kan bij ons over kanker worden gepraat, maar het hoeft niet." De gesprekken worden met een positieve ondertoon gevoerd. "Veel mensen willen niet bij de 'club' van kanker horen. Het wordt namelijk zo snel geassocieerd met de dood. Dat is echter niet zo! Steeds meer mensen overleven de ziekte en velen vechten met succes. Er is namelijk veel om voor te vechten. Bij ons kunnen ze ondersteuning krijgen bij dit gevecht, bijvoorbeeld door een goed gesprek of een activiteit." VOLDOENING Het werk als gastvrouw biedt Kui pers veel voldoening. "Het is heel erg mooi werk. Ik kan op deze manier een steentje bijdragen aan de verwer king en acceptatie van kanker bij mensen die zelf zijn getroffen door deze ziekte, of hun partners. Zij komen bij ons om iets te delen en Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Limburg start een pilot met het verkorten van de doorlooptijden in de jeugdbescherming. De don derdag geïnstalleerde stuurgroep jeugdbescherming, onder voorzit terschap van gedeputeerde Odile Wolfs, gaat uitvoering geven aan het projectplan 'Snel uit de knel: kind in de keten' De pilot maakt deel van het lande lijk programma 'Beter Beschermd', dat erop gericht is de kwaliteit van de jeugdbescherming te vergroten. Lim burg is - naast een aantal andere pro vincies - op basis van het projectplan uitgekozen om via de praktijk verbe- tervoorstellen aan te dragen. Uitvoe rende partijen zijn de rechtbank Maastricht, Bureau Jeugdzorg Lim burg en de Raad voor de Kinderbe scherming Limburg. Deze partijen gaan in de komende weken voorstellen ontwikkelen om ervoor zorg te dragen dat bij het ver moeden van kindermishandeling zo snel mogelijk - liefst binnen één week - duidelijkheid bestaat over het treffen van een jeugdbeschermingsmaatre gel. Op dit moment staan namelijk drie maanden doorlooptijd voor het in gang zetten van jeugdbescher mingsmaatregelen. Vervolgens zullen deze verbetervoorstellen in praktijk worden gebracht. Aan het eind van het jaar dienen de Limburgse resulta ten opgeleverd te worden. Medewerkers van de Raad voor de Kinderbescherming, Bureau Jeugd zorg Limburg en de rechtbank Maast richt staan al in de startblokken. Afgelopen weekend vonden er in Boxmeer weer de Nederlandse kam pioenschappen voor rolstoeldansers plaats. Zoals ieder jaar waren er ook dansers van dansschool Janssen uit Venray van de partij. Na een jaar van hard oefenen werd er weer voor de hoogste eer gestre den en dit jaar vielen de dansers uit Venray aardig in de prijzen. De deelnemers van links naar rechts op de foto: David Sens en Hans Jurgen Groen. Patricia Pijl en Leslie vd Vorle, zij werden Nederlands kam pioen bij de Selectie Combi 1Bij de debutanten Combi 2, behaalden Marga Verber en Peter Willems een derde plaats. Bij de Selectie Combi 1 behaalden Danny Janssen en Mariska Hudales de tweede plaats en bij de debutanten Combi 1 behaalden Henk Classens en zijn zus Jolanda Bouten- Classens de derde plaats. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 20/4 parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik. 27/4 parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. 4/5 parkeer plaats Schuitwater, Melderslo. Zater dag bostraining 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen. Op vrijdag 28 april wordt een algemene leden vergadering gehouden in de kantine van de scheidsrechtersvereniging in de Kasteelse bossen, aanvang 19.30 uur (kantine open om 19.00 uur). Belangrijk item is de toekomst van de Peelrunners en hoe daar in positieve zin invloed op te hebben. Wedstrijdkalender: 29/4 Beesel, Voorjaarsrun, 27/5 Helden, Ringen- loop, 23/6 Horst, Acht van Horst. De afdeling Wanssum was present in Afferden, waar de bekende Paas- cross voor de laatste keer op het hui dige parcours werd gehouden. Piet Aarts liep de vijf kilometer over heu velachtig terrein in 22:50. De cross over 3,5 kilometer werd in 13:11 gewonnen door Sjors Thielen. Jos Thielen werd derde in 17:55. Wed strijduitslagen doorgeven via rpvdg- oor@plex.nl of tel. (077)4678240. Het vertrek naar Kerkrade voor de c/d competitie op zaterdag 22 april is om 8.45 uur vanaf het clubgebouw. Voor vervoer zie: www.atletiekven- ray.nl. Het e-mailadres van AV Venray- Regio is info@atletiekvenray.nl De trainingen zijn als volgt: Pupillen woensdag atletiekbaan 18.00-19.00 uur. Zaterdag atletiek baan 11.00-12.15 uur. C/D junio ren Maandag atletiekbaan 19.00-20.30 uur. Donderdag (looptraining) 18.15- 19.30 uur (technisch) 19.00-20.30 uur. A/B en senioren dinsdag 19.00- 20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trai ner. NSG-atleten donderdag van 18.30 tot 19 30 uur. Lopersgroep/alle niveaus. Dinsdag 19.00 uur baantrai ning. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen 585522. Informatie bij de trainers of via tel. 588217. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Informatie via tel. (0478)582842. Zaterdag 22 april Kerkrade competi tie c/d junioren, zondag 30 april Roer mond Blokmeerkamp. daar hebben wij tijd voor. Daar maken wij tijd voor. Omdat zowel kinderen als volwassenen kanker kun nen krijgen, is de doelgroep heel breed. Ook komt het in veel verschil lende vormen voor. Ja, ik krijg heel veel persoonlijke verhalen te horen. En het is niet alleen ellende en ver driet. Bovendien is het prettig om in een team te werken. We werken met 28 gastvrouwen en een gastman, een yogatherapeut, een creatief therapeut en een psycholoog. Het is een hecht team. Dat is ook nodig, omdat we soms erg schokkende of trieste din gen meemaken." ACTIVITEITEN In de zes jaar dat het bestaat, is het Toon Hermans Huis uitgegroeid tot een huis met vele activiteiten. "Er zijn verschillende praatgroepen voor mensen die kanker hebben of hebben gehad, of voor de partners, waarvan de partner wel of niet is overleden. Maar er zijn ook leesgroepen, works hops in creatieve therapie en yoga, natuurwandelingen, koffie inloopoch- Jeanet Kuipers uit Venray: "Ik kan een steentje bijdragen aan de hulp aan mensen die het moeilijk en zwaa r hebben en die iets met je wil len delen. tenden en lezingen." Voor informatie kan contact wor den opgenomen met Miep Berbers, psycholoog of met Cor Jaspers: 077- 3211433. Meer informatie: www.toonher- manshuisvenlonl De paasdrive is gespeeld. Er wer den drie spellen per ronde gespeeld. In de gele lijn waren Annie Clermonts en Mia Koopman de paasdrivewin- naars van 2006 met 67,78 procent. Een verdienstelijke tweede plaats was er voor de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 61,67 procent en een mooie derde plek ging naar Kika v Nieuwenhuijzen en Mieke Verstrae- len met 57,22 procent. In de rode lijn wonnen de dames Annemie Vossen en Doortje van Melick de paasdrive met 65 procent. Tweede waren Maria Vloet en Bèr Poels met 62,50 procent en de derde plaats met maar liefst 60 procent was voor het bridge- paar Hennie Röhrich en Jan van Cas teren. Op donderdag 20 april wordt alweer de zesde en tevens laatste zit ting van de clubcompetitie van dit sei zoen gespeeld. Na de standbepaling van 27 april begint op 4 mei de lad dercompetitie. Voor iedereen was er aan het einde van de avond een prijs. Gelukkig maar, want de techniek liet ons lelijk in de steek. Uren van voorbereiding en dan toch nog problemen met de kastjes. Zo zie je maar dat alles wat er op het oog zo eenvoudig uitziet toch nog wel eens veel ingewikkelder kan zijn. Vandaar dat het maar goed was dat we de scores nog hadden opge schreven zoals we dat al jaren gewend waren. Zo konden we in elk geval op het einde van de avond een uitstal produceren. De eerste drie in elke lijn gingen met een wat grotere prijs naar huis. Voor de overigen was er in elk geval een aardigheid. In geel waren Mia Koopmans met Riet Man- ders de beste, gevolgd door Lucy Kei zers met Thea Martens en Ans van Hooft met Janny Jungslager. In de rode lijn waren Annie Boekholt met Herbert Janssen de gelukkigen. Kla- zien Baak met Henk Merkx en Fieke Arts met Miets Verstappen waren goede tweede en derde. In de groen lijn verrasten Jan Mater met Jan van Toor met een keurige eerste plaats. Gevolgd door Hermine Frankefort met Rieneke de Weert en Miets Bis- scheroux met Hilde Kooien. Van avond start het laatste competitieblok van dit seizoen. De vrije paasdrive is gehouden. Er is gespeeld met gemixte lijnen. De winnaars waren Bert en Nelly Vloet met 65.97 procent. Tweede waren Harry en Riet Willems met 65.63 pro cent, gevolgd door Wiel en Miny Ver hoeven met 64.24 procent. Toon den Brok en Jack Huis bezetten de vierde plek met 62.15 procent. Vijfde waren Rieky Henckens en Leny Jansen met 60.42 procent. Aike v. Glabbeek en Marijke v.d. Boom waren zesde met 60.07 procent. De Paasdrive is gespeeld in vier lij nen, waarin gemixed gespeeld werd in de lijnen A en B en de lijnen C en D. Er werd fel gespeeld om zoveel mogelijk eieren te verzamelen, doch na afloop kregen degenen, die de minste eieren hadden veroverd, een presentje. In de A-lijn waren Annie Boekholt en Mia Lommen de beste met 62,50 procent. Tweede waren Diny en Teun Heetkamp met 58,85 procent. Mirjam Voermans en Frans van Lieshout bezetten de derde plaats met 57,81 procent. In de B-lijn waren Tilly en Jan van der Heijden de win naars met 62,08 procent. Peter de Groot en Theo Jakobs waren tweede met 61,25 procent. Derde waren Leon Bollen en Rob Keijzer met 52,08 procent. In de C-lijn scoorden Riet Blok en Betsie van de Sluis 56,92 pro cent en daarmee werden ze eerste. Riky Erps en Ine Nillesen waren twee de met 56,83 procent, gevolgd door Lidia Thijssen en Jac Meeusen met 55,67 procent. In de D-lijn tenslotte werden Mia van der Heijden en Tiny Meeusen eerste met 63,50 procent. Jo Fleurkens en Frans Poels waren goed voor de tweede plek met 62,75 pro cent en de derde plaats was voor Mar griet Mater en Charlotte Olislagers met 60,17 procent. Vergunningen voor 2006 zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel of bij secretaris H. Hendriks aan de Pastoor v/d Gaetstraat 48 in Venray. Nieuwe leden zijn welkom en kun nen zich aanmelden op bovenstaande adressen of via www.hsvderoer- domp.nl De lijsten van viswateren van de NWS en van de Limburgver gunning waarop staat geldig van 2003 - 2005 zijn ook dit jaar nog geldig. Alle leden hebben de uitnodiging ontvan gen voor de heropening van visvijver De Ballonzuil. Men kan zich tot 16 mei opgeven via tel: (0478)582994 of 06-23140989. Zondag 23 april wordt de vierde vijfdorpen van Venray gevist in Horst. Dit in verband met het nieuw ingezaaide gras aan visvij ver De Ballonzuil. Op woensdag 26 april is de eerste zomeravondcompe titie op visvijver De Ballonzuil. Bijeen komst is oml8.00 uur en het vissen is van 18.30 tot 21.30 uur. Voor verdere inlichting en opgave voor deze wed strijden kan men contact opnemen met de wedstrijdcommissie, met name Toon de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 of bij L.v/d Hoogenhof tel 06-38210847. Bij de derde vijfdorpen wedstrijd in Well waren er twaalf vissers die een vis wisten te verschalken. Cor Kools wist een eerste plaats te behalen, Mar- tien Voermans wist een derde plaats te behalen en J. Dekkers en L. v.d. Hoogenhof wisten ook een prijsje in de wacht te slepen. Omdat de vereniging vijftig jaar bestaat heeft de wedstrijdcommissie een jubileumcompetitie voor de leden van de vereniging opgezet. Deze competitie bestaat uit een drie tal wedstrijden verspreid over het jaar. De eerste wedstrijd is op zater dag 22 april. Voor de eerste vijf vis sers in het eindklassement van deze serie zijn geldprijzen beschikbaar. Op zaterdag 22 april is de eerste wed strijd uit de jubileumcompetitie. Loting is om 11.00 uur en er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 in vijver 2. Op zondag 23 april is de slotwedstrijd uit de vijfdorpenserie. De wedstrijd wordt gehouden door Venray. Waar de wedstrijd wordt gevist is nog niet bekend. Nummers afhalen is om 7.00 uur en vissen is van 8.00 uur tot 11.30 uur, waarna prijsuitreiking van de dagprijzen en van de eindprijzen. Op woensdag 26 april is de eerste wedstrijd uit de 50-pluscompetitie. De bijeenkomst is om 11.00 uur en er wordt gevist in vijver 2 tot 16.00 uur. Aanmelden bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Op woensdag 26 april is de derde cursusmiddag van de jeugdcursus. In tegenstelling tot wat er in het jeugdboekje staat wordt deze cursus niet gegeven in Café zaal Back in Time, maar in het gebouw bij de vijver. Aanvang 14.00 uur. Op don derdag 27 april is de derde trainings avond van het jeugdteam in de jeugd- vijver en begint om 18.00 uur. Voor vragen en informatie betreffende lid maatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Het paasweekend werd aangegre pen voor een paar flinke trainingen. Deze week dan ook geen uitslagen. Wel een druk programma voor de komende weken, met aankomend weekend de Powerman in Horst. Vol gende week zijn er de activiteiten rondom Koninginnedag. Trainingen: Dinsdag jeugd en seni oren zwemmen 19-15-20.15 uur zwembad de Sprank, Venray. Donder dag jeugd lopen 18.15-19.00 uur Atle tiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uurAtletiekbaan Venray. Zaterdag snioren lopen 15.00-17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gas- tendonkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren zwemmen 9.00- 10.00 uur zwembad de Sprank, Ven ray. Fietsen (racefiets) vanaf 10.15 uur vertrek vanaf zwembad de Sprank. Programma: 23-4: NK Duathlon lange afstand, Horst Info: www.powerman.nl 29-4: Voorjaarsrun Beesel (MLAC): Info: www.voorjaarsrunbeesel.nl 29-4: Koninginneloop Lieshout (jeugd, 5/10/2 l.lkm.) Info: www. runnersclublieshoutnl 30-4: Oranjetocht Horst; Info: www.twcoranje.nl Nieuws doorgeven via e-mail twen- ray@hotmail.com of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e-mail: martien@twenray.nl of tel. (0478)511545, www.twenray.nl Voor de Breng Wapens Onder Con trole (BWOC) campagne komt er, met het naderen van 30 juni, een einde aan een actie(f) jaar. Op die dag gaan Amnesty International, Oxfam (Novib nl) en IANSA (Pax Christi nl) een miljoen gezichten aanbieden aan de Verenigde Naties tijdens de kleine wapen conferentie in New York. Dit met als doel de totstandkoming van een internationaal wapenhandelsver drag. De organisaties streven ernaar wereldwijd één miljoen foto's of zelf portretten te verzamelen. Al deze foto's en zelfportretten komen dan terecht in de zogeheten Million Faces petition. Dit is de grootste fotopetitie ooit en zal op 30 juni worden aange boden. Op dit moment zijn voor de Million Faces Gallery wereldwijd ruim 900.000 gezichten verzameld, wat natuurlijk al een prachtige prestatie is. Nu staat men echter voor de uitda ging om vóór 25 juni nog 100.000 gezichten te verzamelen. Plaats in navolging van het Franse nationale voetbalelftal een foto van jouw/jullie team(s) op de website van www.con- trolarms.org. Voor meer informatie: www.controlarms.org Mocht jullie team voor deze actie op de foto wil len neem dan contact op met de coör dinator van deze actie voor Amnesty Peel&Maas, Serge Coenders. mailto: bwoc@amnestypeelenmaas.nl Sportnieuws -info Vorige week stond in Peel en Maas het succesvolle verslag van taekwond overeniging Tong-il tijdens het spar- ringtoernooi in Venlo. De pupillen- en aspirantenwedstrijdgroep van Tong-il Venray-Horst was maar liefst goed voor vijf gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles. Helaas werd abusievelijk de verkeerde foto geplaatst bij het artikel. Bijgaand dus de goede foto met de medaillewin naars, ere wie ere toekomt Afgelopen paasweekend was de Nürnburgring het strijdtoneel voor de tweede en derde wed strijd in de KNMV Juniorcup. Het fameuze Duitse circuit, dat aan de rand van de Eifel is gesitueerd op circa 600 meter hoogte en een lengte heeft van ruim drie- en halve kilometer, herbergde op zijn paddock zestien rijders die op tweede paasdag onderling de strijd aanbonden voor de felbe geerde punten in de Junior Cup. Het Bejoint Racing Team was vol tallig aanwezig met zijn drie rijders. Zij werden op zaterdag, zonder enige vorm van circuitkennis, twee keer de natte baan opgestuurd om een goede klassering neer te zetten voor de start opstelling op paasmaandag, de dag van de twee wedstrijden. Deze kwali ficatietrainingen verliepen voor het team boven verwachting en de drie jeugdige rijders lieten tijdens de trai ningen veel progressie zien. In de middag werden de gecombineerde tij den bekend: Kevin van Leuven uit Swolgen kon vanaf plaats elf aan de eerste wedstrijd aanvangen. Paasmaandag moesten de coureurs vroeg uit de veren, want om 8.30 uur stond de eerste wedstrijd van de dag op het programma. De teambegelei ders volgden aandachtig de startpro cedure en nadat de lichten op groen waren gesprongen, wisten de drie coureurs van het Bejoint Racing Team zich voorin het rijdersveld te neste len. Bij het insturen van de beruchte Castrol-S gleed de 'kopstarter' echter onderuit. Kevin van Leuven, op de tweede positie rijdend, kon deze 'col- Kevin van Leuven maakt dit seizoen deel uit van het Bejoint Racing Team. lega' maar net ontwijken, maar kwam beklemt te zitten tussen twee andere rijders. Hierdoor moest hij vol in de 'ankers' en remde zijn machine onder uit. Voor Kevin bleek de valpartij in de eerste race een goede motivatie om in de tweede race het gas er vol op te gooien. Kevin beet zich compleet vast in de wedstrijd en wist zijn machine zelfs naar een tweede positie te sturen. Kevin, die op plaats twee reed, viel door de inmiddels nat geworden baan twee plaatsen terug, maar wist ondanks deze 'tegenvaller' als vierde te eindigen in de regen. "We hadden de vering opnieuw afge steld, toen het begon te regen had ik minder zelfvertrouwen, maar ik ben zeer zeker tevreden over dit week end", aldus Kevin.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28