Toch Turks studiecentrum aan de Langstraat Maskerade: kleurrijk spektakel DeMKB Grens opnieuw verschoven Eigenaren Marktstraat vangen bot automatiseerder KADOTIP! RH dé specialist tegels,, sanitair en Eerste communie in Wanssum En verder: Engelse tv-ster bezoekt Tante Jet Bandoetere Brunch/Diner Cheque ho ve niers RUHL HAEGENS MOLENAAR voor Nieuws uit Meerlo-Wanssum 15 Kunst Cultuur 21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Dames Venray sport 23-28 kampioen Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Girl Power Hij is nog maar net weg uit zijn eigen gemeente en meteen grijpt links de macht in Meerlo- Wanssum. WD-burgemeester Joep Hahn zal zich toch wel eens achter zijn oren krabben als hij vanuit Oostrum naar Meerlo fietst. Want de oproer kraaide in 'zijn' voorheen zo rustige CDA- gemeente. De linkse revolutie denderde als een niet te stoppen stoomtrein door de lieftallige dorpjes Geijsteren, Wanssum, Blitterswijck, Tienray, Swolgen en Meerlo en zette zelfs de afde ling van Hahn helemaal opzij. Burgemeester weg, WD weg: dat kan toch geen toeval zijn? De kapitein verlaat het schip en meteen gaan zijn liberale beman ningsleden kopje onder! Maar de gemeente is geen zinkende schuit. Nog niet tenminste, zul len CDA en GP'94 kritisch zeg gen. Want die zien de rode coali tiebrigade PK- PvdA de gemeente al aan de rand van de financiële afgrond brengen. Ja, het zal even wennen zijn voor Joep, tijdens het eerstvolgende collegeberaad. Want wie gaat waar zitten nu Jac en Arnold weg zijn? Jac, van de middenpartij CDA, zat de afgelopen collegeperiodes altijd in het midden, links van de bur gemeester en rechts van link(s)e Leo. Arnold, de meest rechtse wethouder van de drie, zat altijd fier rechtop aan de rechterkant van de burgemeester. De verde ling van de pluche stoelen lever de geen enkel probleem op. Links, midden en rechts: de zetels waren eerlijk verdeeld. Maar wat moet Joep nu doen? Nu hij met PK-Leo, PK-Carla en PvdA-Dickie drie wethouders heeft die allemaal aan de linker kant van hem willen zitten, en van wie er ook nog eens twee vrouw zijn? Vrouwen die 'girl power' in het college van B en W willen brengen. Power die moet leiden tot een gezonde, mooie, goed communicerende gemeen te Meerlo-Wanssum. Zonder overlast van jetski's, en met vol doende woningbouw en een rondweg om de haven. Maandag worden de nieuwe raadsleden en de nieuwe wethouders geïn stalleerd. Normaal gesproken een formaliteit, maar niet in de gemeente Meerlo-Wanssum. Denk ik. Want het is voor Carla en Dickie te hopen dat er geen raadsleden van de smalle coalitie PK-PvdA vakantie vieren of ziek zijn, en dat Sylvia Gielens-Hagen zich niet in de partij vergist waarvoor ze nu in de raad zit.... Hannes College legt bezwaren buurt en gemeenteraad naast zich neer Er komt toch een Turks stu diecentrum met internaat in het pand Langstraat 49. Ondanks de bezwaren van de buurtbewoners en de gemeen teraad die er eind vorig jaar nog faliekant op tegen was. Na vier jaar touwtrekken en vol harden kunnen de initiatiefne mers eindelijk aan de slag. Vanwege de 'maatschappelijke onrust' verscheen het Turks stu diecentrum in december 2005 op de raadsagenda. Fomieel hoeft dat niet. Want de vereiste bestem mingsplanwijziging is een bevoegdheid van het college. De gemeenteraard keerde zich fel tegen de plannen. Het studiecen trum leek voorgoed van de baan. Tijdens de vergadering ontstond er consternatie toen burgemeester Waals het agendapunt snel afha merde zonder op de vragen in te gaan. Samenwerking wilde weten hoe de gemeente tegen de illegale situatie gaat optreden. In 2004 werd het voormalige winkelpand aan de Langstraat gekocht. Sindsdien vinden er ook activiteiten plaats. Burgemeester Waals verklaarde dat het college de 'gevoelens' van de gemeente raad zou meenemen in het te nemen besluit. Afgelopen donder dag werden de raadsleden in aller ijl opgetrommeld. In het gemeen tehuis kregen ze tekst en uitleg van wethouder Teunissen (Lokaal Aktief). Het college vindt dat het geen waardeoordeel kan uitspre ken over 'welke initiatieven in de samenleving wel of niet mogen plaatsvinden'. Het Turks studie centrum moet wel openheid ver schaffen over de activiteiten die er gebeuren. Om zo meer draagvlak te krijgen in de omgeving. In het pand worden na school tijd twaalf Turkse jongeren opge vangen voor huiswerk- en studie begeleiding. Tevens wordt er isla mitisch godsdienstonderwijs gegeven. Er wordt ook voorlich ting en informatie gegeven aan ouders over uiteenlopende zaken zoals opvoeding, schoolloopbaan, wetgeving en medische zaken. De bezwaren van de buurt rich ten zich vooral tegen de komst van het internaat. Rondom het gebouw zou te weinig ruimte zijn voor de jongeren. De omwonen den vrezen dat ze daarom gaan rondhangen in de omgeving. Vanuit de gemeenteraad kwam het bezwaar dat het besloten stu diecentrum niet bijdraagt aan de integratie. Het past bovendien niet in een woonomgeving. Ook bestaat de vrees dat het om een streng-orthodoxe islamitische stro ming gaat. Samenwerking ziet het meer als een moskee met een pen sion. "Maatschappelijk niet wense lijk en inpasbaar", aldus raadslid Gerrit Verkoeijen. Nu blijkt dat een wijziging van het bestemmingsplan helemaal niet nodig is. Het perceel heeft een woonbestemming zonder gebruiksvoorschriften. De initia tiefnemers willen gaan verbou wen. Hiervoor is wel toestemming nodig. Het college ziet geen plano logische bezwaren om het bouw plan te dwarsbomen en zet daar om het licht op groen. Zo komt er na vier jaar een einde aan een onzekere situatie. In 2002 had de stichting een ruimte gehuurd aan de Stationsweg in Oostrum. De verbouwing was al volop bezig toen, op aandringen van de dorpsraad van Oostrum, de gemeente ingreep en de verbou wing stillegde. LEES VERDER OP PAG.3 Laat je vrienden of familie BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN Hoofd hotel Receptie Gastvrouw Gastheer (Full-time en Part-time) die Jonge enthousiaste r van loon HAIRKAPPERS WINNAARS OP DE LIMBURG-BOKAAL bd?<autu Bewoners Merseloseweg horen liever bij Venray De gemeente gaat de bebouwde komgrens tussen Venray en Merselo opnieuw opschuiven in westelijke rich ting. Door de verschuiving van ongeveer honderd meter komen de woningen Merseloseweg 172, 174, 176 en 178 op Venrays grondge bied te liggen. Vorig jaar heeft de gemeente de grens al een stuk opgeschoven in de richting van Merselo. Omdat de nieuw te bouwen woningen aan de Merseloseweg beter verkoopbaar zouden zijn met Venray als woonplaats. Tegen het raadsbesluit hebben drie bewoners van de Merseloseweg bezwaar gemaakt. Zij wonen tegenover de nieuw bouw. Deze Merselonaren zou den ook graag bij Venray horen. Zij voeren aan dat zij veel meer op Venray gericht zijn dan op Merselo. Na een gesprek besloot de gemeente de grens opnieuw te verschuiven om aan de wens van de bewoners tegemoet te komen. Omdat de nieuwe kom- borden nog niet zijn geplaatst, kan het zonder extra kosten. De werkgroep verkeersmaatregelen ziet eveneens geen belemmerin gen. De dorpsgrens, die nu ligt ter hoogte van huisnummer 172, wordt nu 'rechtgetrokken' en komt te liggen achter huisnum mer 178. De gemeente zegt dat ze er aanvankelijk van uitging dat de bewoners, die sinds jaar en dag bij Merselo horen, er geen moei te mee hadden dat alleen de nieuwbouw bij Venray zou horen. De eigenaren van panden aan de Markstraat hebben ook in hoger beroep hun zaak tegen de gemeente verloren. Zij eisen een schadevergoe ding omdat de gemeente de onderhandelingen over aan koop van hun panden voortij dig afgebroken heeft. Doordat in 2002 de schade claim door de gemeente was afge wezen, stapten in 2004 Arts (kin dermodezaak), Michiels (videotheek en café 't Upke) en Pijpers (toenmalige bakkerij, nu café de Uitmarkt) naar de recht bank in Roermond. Al vanaf begin jaren negentig onderhandelen de pandeigenaren met de gemeente over verkoop. Er was een plan voor een appartementencomplex van 18 woningen met commercië le ruimten op de begane grond. In 2001 zijn de plannen op de lange baan geschoven. De pandeigena ren vinden dat er verwachtingen zijn gewekt door de gemeente over de aankoop. De gemeente bestrijdt dit. Zij zegt dat er ook geen sprake was van onderhande lingen, maar slechts van 'oriënte rende gesprekken'. Er zouden ook nooit toezeggingen zijn gedaan. In het vonnis van 23 juni 2004 wijst de rechtbank de vordering van de drie eigenaren af. Zij gin gen in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch. In het arrest van 21 maart 2006 werd bevestigd dat de gemeente niet schadeplichtig is. De grieven zijn opnieuw ongegrond verklaard. Michiels en Arts zijn veroor deeld voor de kosten van het hoger beroep. De gemeente heeft een rekening ingediend van 1577 euro. In Schouwburg Venray vond paaszondag de tweede editie plaats van Maskerade. Een keur aan body- en facepainters uit heel Europa was in Venray aanwezig om hun kunsten te vertonen. Organisator Bert Verstappen toonde zich tevreden over Maskerade 2006. "In vergelijking met vorig jaar zijn er nog meer face- en bodypainters van internationale faam op Maskerade afgekomen." Toch was hij niet helemaal content: "We zijn niet ontevreden over het bezoekersaantal, maar een evenement als dit verdient toch meer bezoekers." HOTEL Asteria Venray' Maasheseweg 80a Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Julianasingel 7 Voor meer informatie: www.tapijtcentrum.nl xt4CElQ Schoolstraat 5 a. i Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 20 april 2006 MAAS EN berden I Hotel O Restaurant Asteria hotelkamers en 6 zalen voor vergaderingen en I partijen tot 700 personen. Wij zijn op korte termijn op zoek naar een wij een enthousiast Voor deze veelzijdige en tultd2B,TnmarVqatietalent beschikt en sterk in duizendpoot, die over het nodig 9 kke( beboren onder andere zijn/haar schoenen staat. Tot je ta p djenstr00SterSi crediteuren- receptiewerkzaamheden, tet make" ,reserveringen en sales. debiteurenbeheer, kassadministrane, talenkennis (NL, EN, en DU) bekend met Word en Excel ONZE GROOTSTE WENS stressbestendig bent. Bedieningservaring heeft; Van aanpakken houdt, Spontaan en gastvriendelijk is, Een vriendelijke uitstraling heeft, Leeftijd vanaf 18 jaar. overleg (ca. 16 uur), aanvangsti|d 7.30 uur. Hotel Asteria venrmi t a.v. Dhr. Luc Kemmelings, Maashesewe^0a^80^^^^_ Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Venray Nuenen Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 V

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1