Gemeente Ven ray %m Viering Koninginnedag 2006 Dodenherdenking in Venray Subsidie vóór 1 mei 2006 aanvragen Vanwege de viering van Koninginne dag zijn alle milieustations van Limburg op zaterdag 29 april 2006 gesloten. Nieuw lid commissie WMA Welstandsnota blijven verbeteren Subsidievormen Overlast door teken Instellingen en verenigingen die een aanvraag formulier voor ^ubsidie hebben ontvangen kun nen dat nog tot 1 mei 2006 indienen. PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 16 Instellingen en verenigingen kunnen nog tot 1 mei 2006 het formu lier voor aanvraag van subsidie voor de uitvoering van activiteiten bij de gemeente Venray indienen. Aanvragen die de gemeente vóór deze datum ontvangt, kan ze nog in behandeling nemen. Mede naar aanleiding van het rekenkameronderzoek (voorjaar 2005) heeft de gemeente besloten per 1 januari 2006 de subsidieregels strikter uit te voeren. Aanvraagformulieren voor subsidie moeten volledig en juist ingevuld vóór 1 mei 2006 zijn ingediend. Organisaties die in aanmerking komen voor subsidie hebben begin maart 2006 een aanvraagformulier ontvangen. Hebt u geen formulier ontvangen en denkt u toch in aanmerking te komen voor subsidie? Bekijk dan de subsidieverordening en het daarbijbehorende toet singskader op www.venray.nl/bis. Zoek op 'toetsingskader subsidiëring'. Met vragen of voor extra informatie kunt u terecht bij de heer Albers, op werk dagen telefonisch bereikbaar tussen 9.00 en 10.00 uur op het algemene nummer van de gemeente Venray. Tussen april en november lopen zowel mens als dier risico op het oplopen van tekenbeten. Oppas sen dus in de natuur; in bos, duin, heide, park én de eigen tuin. De teek is slechts 1,5 tot 2 millime ter groot. Daardoor valt het insect vrijwel niet op. Om de kans op besmetting met een levensbedrei gende infectie te beperken is het echter van groot belang een teek bij mens en dier binnen 20 uur op de juiste manier te verwijderen en het wondje te ontsmetten met 70% alcohol. Kijk voor meer informatie op www.saag.nl. •Vs Venray, focus op mensen Donderdag 20 april 2006 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Sinds kort kent de commissie Welstand, monumenten en architectuur (WMA) een nieuw lid. Herman Kerkdijk is blij met zijn benoeming: "Het is leuk werk en ik hoop een bijdrage te kunnen leveren aan het besef dat architectuur ertoe doet, ook in Venray." "Ik heb er een goed gevoel bij", ver telt Kerkdijk. "De eerste vergadering is achter de rug. Ik heb kennisge maakt met de andere commissiele den en ben enkele keren rondgeleid door het centrum, de wijken en het groen van Venray." Over zijn aanpak als lid van de commissie WMA in Venray zegt hij: "Mijn houding is er een van 'eerst maar eens zien, daarna denken en dan pas komen tot een beoordeling'. In de weten schap dat het erom gaat hoe in een denken en spreken over architectuur en de stad een besef kan ontstaan over de juistheid van een archi tectonische of stedenbouwkundige ingreep die past in de gebouwde cultuur die we Venray noemen." Ervaring Herman Kerkdijk studeerde in 1985 als architect af aan de TU en werkte als zodanig tot midden jaren negentig. "Daarna ben ik meer en meer gaan werken als stedenbouw kundige. Minder gefocust op het architectonisch object, wat meer op de stad als een verzameling van vele verschillende architecturen." Hij werkt nu als stedenbouwkundige bij de Dienst Stadsontwikkeling van de gemeente Eindhoven. Ervaring op het gebied van welstand heeft hij opgedaan in de commissies van Eindhoven en Den Bosch. Verder heeft hij ruime ervaring in het on derwijs, onder meer op de Acade mies van Bouwkunst in Amsterdam en Tilburg en het Berlage Instituut in Rotterdam. Ook schrijft Kerkdijk sinds zijn studie over architectuur. Van zijn hand zijn vele artikelen verschenen in diverse architectuur tijdschriften en hij heeft meege werkt aan verschillende publicaties in boekvorm. 30 april valt dit jaar op zondag. Daarom vieren we Koninginnedag op zaterdag 29 april. Onder toeziend oog van het Oranjecomité is een feestelijk programma samengesteld. We zetten de activiteiten op een rijtje (wijzigingen voorbehouden): 10.15 uur 10.15-11.30 uur 11.00-13.00 uur 11.00-13.00 uur 11.30-11.45 uur 12.15-13.15 uur 13.00-17.00 uur 13.00-18.00 uur vanaf 13.30 uur 13.30-14.30 uur 14.00-16.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.30-16.30 uur 14.30-16.30 uur 19.30-23.30 uur Sinds 1 juli 2004 hanteert de commissie Welstand, monu menten en architectuur de Welstandsnota bij haar advies of bouwplannen voldoen aan de redelijke eisen van welstand. Daarin staat zo concreet moge lijk welke welstandscriteria gel den voor de verschillende delen van de gemeente. Na ruim een jaar werken met de Welstands nota is het beleid geëvalueerd. Uit de evaluatie bleek dat het gros van de plannen (87%) op een snelle en goede manier door het wel standsproces wordt geleid. Er zijn echter nog zeker mogelijkheden om het beleid en het proces te verbete ren. Begin 2006 is een start ge- Herauten te paard kondigen bij het gemeentehuis de feestdag aan Feestelijke ontvangst in het raadhuis voor gedecoreerden en genodigden Kinderrommelmarkt, Schouwburg- en Henseniusplein (voor kinderen tot 12 jaar) Straattekenen op de Kruitweg, tussen Merseloseweg en Langeweg, georganiseerd door de Vrije Academie Aubade voor de gedecoreerden door Koninklijke Harmonie Euterpe, voor het bordes van het raadhuis Concert van Jeugdharmonie Euterpe, voorzijde schouw burg Oranjevoetbaltoernooi, Sportpark De Wieën Muziek- en dansspektakel met Flavour, Schouwburgplein (bij slecht weer in foyer schouwburg) Diverse muziekgezelschappen in het centrum, waaronder de Liederentafel, Zuutjes An, Van Toete Noch Blaoze en de Pretband Dansgroep Dizzy, Grote Markt Torenbeklimming Grote Kerk Koninginnedagfeest op Beukenrode Huifkartochten tussen centrum en Beukenrode Diverse dansgroepen, Schouwburgplein Fitnessworkout met medewerking van De Sprank, Henseniusplein Turndemonstraties door St. Christoffel, Schouwburgplein Koninginne-bridgedrive, De Witte Hoeve Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 maakt met het uitvoeren van de belangrijkste verbeterpunten. We zetten ze voor u op een rijtje. - Partijen zijn niet (voldoende) op de hoogte van en/of moeten wen nen aan de Welstandsnota. - Organisatorische zaken, zoals vergaderlocatie en aantal commis sieleden per vergadering, zijn niet optimaal geregeld. - Reclamebeleid moet uitdrukkelijker onderdeel gaan uitmaken van de Welstandsnota. Reclame is elke vorm van handelsreclame met behulp van opschriften, aankondi gingen en afbeeldingen. - Burgers moeten meer ruimte voor vrijheid krijgen. Denk aan de mogelijkheid om meer bouwwerken welstandsvrij te maken, als het algemeen belang en de openbare ruimte niet of nauwelijks worden beïnvloed. - Afhandeling van 'kleine' bouwaan- vragen neemt meer tijd in beslag dan wenselijk is. - Vliegbasis De Peel zou welstands- vrij kunnen zijn. De eerste stappen voor verbetering zijn dus gezet. Wij houden u op deze pagina regelmatig op de hoogte van de voortgang. De gemeente kent drie vormen van subsidie: - Eenmalige en/of experimentele subsidie: subsidie toegekend voor een éénmalige activiteit en/of experiment. - Waarderingssubsidie: subsidie aan instellingen die geen beroeps krachten in dienst hebben en waarmee de gemeente aangeeft bepaalde activiteiten van belang te vinden, zonder deze naar aard of inhoud te willen beïnvloeden en waarvan de instelling mede afhan kelijk is om te blijven bestaan. - Outputsubsidie: subsidie aan instellingen die beroepskrachten in dienst hebben, voor producten/ prestaties en waarbij een subsidie overeenkomst met de instelling wordt gesloten. Voorwaarden Vrijwilligersorganisaties komen over het algemeen voor een waarderings subsidie in aanmerking. Professione le instellingen komen in aanmerking voor outputsubsidie. Aan de betref fende, voor subsidie in aanmerking komende instellingen, worden voor waarden gesteld waaraan zij moeten voldoen willen ze voor subsidie in aanmerking komen. Meer informatie Kijk voor meer informatie op www. venray.nl/bis en zoek op 'toetsings kader subsidiëring'. Volgende week volgt meer informatie over de vele activiteiten. Op donderdag 4 mei is de jaarlijkse Nationale Dodenher denking. Het thema is dit jaar: Vrijheid maak je met elkaar. Ook Venray houdt zoals gebruikelijk een herdenking. Om 18.45 uur is er een herden kingsbijeenkomst in de Grote Kerk. Burgemeester Jos Waals, ambassa deur van Duitsland, dr. E. Duckwitz, de voormalige commandant van Vliegbasis De Peel, Commodore J. van Hoof en leden van de Oecu menische Werkgroep Venray voeren het woord ter herdenking van alle mensen die in de Tweede Wereldoor log en daarna, waar ook ter wereld, het slachtoffer zijn geworden van oorlogen of oorlogshandelingen. Ook kinderen van basisschool H. Maria uit Oirlo nemen aan deze herdenkingsplechtigheid deel. Verder verzorgen Harmonie St. Catharina uit Leunen-Veulen-Heide en het Collegium Vocale uit Venray de muzikale opluistering van de her denking. Betekenisvol Na afloop van de plechtigheid in de Grote Kerk trekken de aanwezigen in een stille tocht via de Grote Markt, Hofstraat en de Raadhuisstraat naar het Oorlogsmonument aan het Kerk- pad waar militairen van de Groep Geleide Wapens De Peel de Erewacht houden. Bij het monument wordt, na het spelen van de Last Post, twee minuten stilte in acht genomen. Vervolgens leggen onder meer de burgemeester en de voorzitter van het Oranjecomité, de commandant van GGW De Peel, de Duitse ambas sadeur, de Bond van Wapenbroe ders en de kinderen van de Oirlose basisschool kransen en bloemen. De herdenking wordt afgesloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. Iedereen is van harte welkom bij deze betekenisvolle plechtigheid.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19