1 "Ik was strontzenuwachtig Engelse televisiester geniet met volle teugen bij Tante Jet Koester Uw Monument Een vriendin voor meester Geurt... h Honderdzevenentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 20 april 2006 Anneke Weerts debuteerde als bodypaintmodel Schouwburg Venray was paaszondag de ontmoetings plaats voor body- en facepain- ters uit heel Europa. Internationale artiesten en modellen kwamen samen tij dens de Maskerade 2006. Voor Anneke Weerts uit Venray was het evenement een heel nieu we ervaring. Ze stond voor het eerst model tijdens een inter nationale ontmoeting van bodypainters. De 18-jarige Weerts is geboren en getogen in Venray, maar stu deert nu in Hilversum 3D anima tie aan de Hogeschool voor Kunsten in Utrecht. Sinds haar zeventiende doet ze modellen werk. "Ik poseer vrij veel voor kunstenaars en fotografen, maar dan op niet-commerciële basis. Vrij werk waarin de nadruk vooral ligt op het artistieke karakter van de foto's." In die hoedanigheid werkt ze veel samen met foto graaf en bodypainter Gert Leeftink. "Ik heb eerst research gedaan wat bodypainting nu eigenlijk is. Wat poseren inhoudt. Met Leeftink klikte het meteen. Ik werk nu ontzettend veel met hem samen. Hij maakt fantastisch werk." Via dutchheaven.nl, een website voor modellen en foto grafen, werd Anneke Weerts geat tendeerd op de manifestatie Maskerade 2006. "Op de site werd een oproep gedaan om tijdens het evenement als model te fungeren. Ik heb meteen gereageerd. Ik vond het een absolute uitdaging om juist in Venray voor het eerst model te staan." Voor Maskerade 2006 werd ze gekoppeld aan de Duitse kunste naar Olaf Haugk. Zonder hem te kennen werd ze in het diepe gegooid. "Via email hebben we wat ideeën met elkaar uitgewis seld. En een dag voor de show hebben we alles nog een keer doorgesproken. De samenwer king was meteen prima. Olaf was een ontzettend leuke man om mee samen te werken." Ze had paaszondag wel een beetje de kriebels. Vrijwel hele maal naakt poseren, veel publiek uit Venray maar ook de verre omgeving, en een bataljon (ama- teur)fotografen die alles op de gevoelige plaats vastlegden. "Ik heb natuurlijk wel al ervaring met poseren. Ook met artistieke naaktfotografie, maar dit was toch heel anders. Vooral voor de podi umact was ik strontzenuwachtig, maar die liep wel gesmeerd. Bodypainting is heel anders dan gewone fotografie. Het voelt aan of je kleren aan hebt, je hebt gevoel over je eigen lijf, want het zit er strak op." Voor de modellen was het paaszondag geen sinecu re. Vier uur lang staan in een benauwde omgeving. Een Engels model werd het zelfs even teveel. "Ik had enkele goede tips gekre gen. Vooral de voeten warm hou den en goed eten. En als het mogelijk is even bewegen. Dat heeft me goed op de been gehou- A nneke Weerts poseerde paas zondag voor de eerste keer tij dens Maskerade 2006. den, hoewel het toch zwaar was. Maar een ding weet ik zeker, dit is voor herhaling vatbaar. Volgend jaar doe ik weer mee aan de Maskerade." Professioneel (foto)model wil ze echter niet worden. "Nee, ik wil niet als professional aan de slag. Ik vind het ontzettend leuk als hobby, waarin ik op het cre atieve vlak een eigen inbreng kan hebben. Bovendien is het ontzet tend mooi om met die creatieve gasten te werken. Daarnaast bouw je een netwerk op dat je later van pas kan komen." Wie kent hem nog niet? De Engelse tv-persoonlijkheid die beroemd werd in de Engelse realityserie Het Roer Om. Zijn naam Jimmy Doherty. Hij heeft zijn studie stopgezet om een bijzondere varkenshoude rij te starten. Vanavond start de RTL televisie weer een nieu we serie over zijn leven op zijn farm in de serie Jimmy's Farm. En Jimmy Doherty was dinsdagmiddag even te gast bij Jan en Kitty Bartels in hun res taurant Tante Jet aan de Maas bij Blitterswijck. '"Jimmy bracht hier een vriendschaps- bezoek", laat Jan Bartels weten. "We hebben hem in Engeland in de streek Essex, waar hij woont en de farm heeft, al twee keer bezocht met het gilde van streekrestau- rants. Dan groeit daar een goed en vriendschapscontact uit. Dinsdagmiddag kwam hij even lunchen." Jimmy Doherty had ooit een droom. Hij wilde een varkenshou derij starten in Engeland om het mooiste vlees te krijgen voor de keuken. Hij kreeg daarbij advies en financiële hulp van zijn vriend Jamie Oliver, de bekende televi siekok. Op enthousiaste wijze heeft hij van een vervallen boer derij een goedlopende varkens houderij gemaakt. Uiteraard loopt de charmante Jimmy de nodige problemen tegen het lijf en daar van kon de kijker al die tijd mee genieten. De Britse topkok Jamie Oliver werkt veel met Jimmy samen. Jamie is een kooksensatie, die in een paar jaar tijd uitgroeide tot de meest populaire en beken de televisiekok ter wereld. Jan en Kitty Bartels en de ande re restaurants in de regio die mee doen met het gilde van streekres- taurants behoren inmiddels tot de De Engelse tv-ster Jimmy Doherty op de foto met Jan en Kitty Bartels. huisvrienden van Jimmy Doherty. Vorig jaar is nog een hele delega tie vanuit Limburg naar Engeland afgereisd om samen met Jimmy te barbecuen. En het beviel Jimmy dinsdag in Blitterswijck weer zo goed, dat hij de familie Bartels weer voor een bezoekje heeft uit genodigd. Een jaar geleden werd.op paas zaterdag aan de Lollebeekweg 57 een kruis opgericht ter nagedach tenis aan Gerritje Steeghs die op 5 mei 1934 op achtjarige leeftijd is verongelukt. Het kruis dat later wegens bouwwerkzaamheden niet meer is teruggeplaatst heeft nu weer zijn oude plek gekregen aan dezelfde weg hoek Lollebeekweg 57( monumentale boerderij de Landschrijvershof) en de Steegkamp in Castenray. Het oorspronkelijke kruis was gemaakt van hout en had een cor pus van beton. Boven het corpus hing een stenen plaatje met het opschrift: 'LN.R.I.'. Aan de voet van het kruis lag rondom een terpje van witgekalkte Maaskeien, dat later overgroeid werd door klimop. Vóór het kruis was een vloertje gemaakt van ringovenste- nen, waarop een houten bidstoel met knielbankje stond. Uit gege vens van de Werkgroep Kruisen en Kapellen Venray blijkt verder, dat het kruis en de bidstoel in een rechthoekig perk van ongeveer 5 m2 stonden. In het perk waren sierheesters met bloemen geplant en het perk was omgeven door een aantal ijzeren paaltjes en ligusterplantjes.Tegen het kruis was iets boven de hoogte van de bidstoel een houten bordje beves tigd met in witte letters het opschrift: 'O zondaar, gaat gij zo voorbij En slaat geen enkel oog op mij, Die voor U uit liefde groot Gestorven is den bitteren dood Toen in 2001 de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray werd opgericht, kwam men al snel op het idee een kruis aan de Lollebeekweg terug te plaatsen. Weliswaar een nieuw kruis en niet exact op de oor spronkelijke locatie, maar op enkele tientallen meters daar van daan. J. Strijbos, voorzitter van het Heemkundig Genootschap uit Castenray, vatte het plan op om het veldkruis door middel van een 'levende kruisweg' van de St.Matthiaskerk naar de betreffen de locatie te brengen achthon derd meter verder. Daarvoor is de medewerking gevraagd van de plaatselijke toneelvereniging Vondel, het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor. Het belooft een aan sprekend en indrukwekkend schouwspel te worden, waarbij ook ruitervereniging 'De Eendracht' uit Castenray. De stoet werd voorafgegaan door een drie tal Romeinse soldaten te paard. Daarachter liepen twee tromme laars die het loopritme aangaven. Onderweg op verschillende plaatsen werd halt gehouden en in het kort verteld wat er bij die statie gebeurde. Door een vijftien tal acteurs is telkens een tafereel van de veertien staties uitgebeeld. Bij elke statie zongen de koren de liturgische hymne waarin het verdriet van Maria om het lijden en de dood van haar zoon ver woord werd. Voor de kleding werd contact opgenomen met P. Driessen regisseur van de Tegelse Passiespelen. Onder regie van P. Kuypers werd het een levende kruisweg waar bij elke statie is gezongen en bij de twaalfde statie is het kruis neergezet. Een nieuw, betonnen corpus werd geschon ken door de Stichting Kruisen en Kapellen Venray. Het kruis en de bijbehorende bidstoel werden gemaakt door dhr.T. Kuijpers, lid van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Hij zorg de tevens voor het tekstbordje. De oorspronkelijke tekst werd in witte letters uit de hand geschil derd door dhr. J. Peeters uit Melderslo. Het nieuwe kruis heeft een hoogte van drie meter en de dwarsbalk is een meter en tien centimeter lang. Het is evenals de bidstoel gemaakt van merantihout en met transparante jachtlak bes treken. Aan de voet van het kruis worden rondom witte Maaskeien gestapeld om het oorspronkelijke terpje na te bootsen. Voor het kruis komt weer een stenen vloer tje, waarop de bidstoel wordt bevestigd, zodat alles zoveel mogelijk in de originele staat is teruggebracht. Ingezegend hoef de het kruis niet meer, dit was gedaan op palmzondag in de Castenrayse kerk door deken H. Smeets. Koester uw monument. Kent u ook zo' n beeldbepalende plek in Venray of een van zijn kerkdorpen. Heeft u een digitale foto wilt u reageren .Secretariaat Stichting Venray Monumentaal, Groene Hart 7 ,5802 BX te Venray. E-mail venraymonumen- taal@kpnplanet.nl Groep 8 De Kruudwis te gast bij Blinq Groep 8 van basisschool De Kruudwis is binnenkort te zien in het Zeppelin-program ma Blinq van de EO. Meester Geurt, nog altijd vrijgezel, was voor het item Love Match van het programma aangemeld door leerlinge Veronne Rutten. De leerlingen en meester Geurt werden onlangs verrast door een tv-ploeg van het programma, die onaangekondigd voor de deur van de klas stond. Natuurlijk wilde meester Geurt wel mee doen, hij mocht immers een keuze maken uit drie vrijgezelle dames. Ook alle kinderen werden gefilmd. Zij mochten voor de camera vertellen aan welke eisen de vriendin van hun meester minimaal moest voldoen. Vorige week dinsdag toog de hele klas naar Hilversum om het tv-pro- gramma op te nemen. Meester Geurt moest kiezen uit drie dames die achter een scherm zaten en die zijn vragen beant woordden. Dat de leerlingen hun De Love Match is gelukt. Meester Geurt ging met deze charmante dame na afloop van de opnames een hapje eten. En hij zat onder de lippenstift... meester goed kennen, bleek wel: de meester en de leerlingen lie ten hun oog namelijk vallen op dezelfde dame! Na de uitzending ging meester Geurt met zijn nieu we vlam uit eten. Het programma wordt binnenkort op woensdag middag (16.20 uur) uitgezonden. EL EN MAAS k

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17