Eerste communie een feest in Wanssum Van fuif tot festival Trug noar de heerlijckheid Blitterswijck viert Koninginnedag 'Optreden tegen overlast jetski's' Geijsteren bereidt zich voor op kunstmanifestatie ■H- Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 20 april 2006 - Pagina 15 School verleent medewerking, ouders en kinderen moeten het doen De lente is in onze streken ook traditioneel het jaargetij de van de eerste communie. Voor veel leerlingen van katholieke basisscholen behoort de eerste communie tot de hoogtepunten van hun lagere-school-periode, niet in het minst vanwege de ermee gepaard gaande cadeautjes. De feestelijke viering van de eer ste volledige deelname aan de mis heeft de voorbije decennia heel wat veranderingen ondergaan. Om te zien hoe het er tegenwoordig aan toegaat, nam Peel en Maas een kijkje in Wanssum. Daar doen de leer lingen van groep 4 van basis school De Peddepoel komen de zondag de eerste communie. Was het vroeger zo dat de school de organisatie van de eer ste communie op zich nam, tegenwoordig ligt de verantwoor delijkheid bij de ouders. Marianne Bos-Vorstermans, leerkracht van groep 4 van De Peddepoel: "De school verleent alle medewer king, maar het zijn de ouders die het moeten doen. De school heeft in feite een soort coördinatiefunc tie. Wij scheppen de voorwaar den, bieden een lespakket aan met allerlei opdrachtjes en zorgen voor de voorbereiding op school. Maar de ouders zijn verantwoor delijk voor de praktische uitwer king. Daarbij moet je denken aan de samenstelling van het misboek je, de versiering van de kerk, het uitzoeken van de liedjes en het oefenen van de voordrachten en noem verder maar op. Ik heb dit jaar pas voor het eerst een com munieklas, maar ik moet zeggen dat de samenwerking tot op heden perfect verloopt." De ouders hoeven niet elk jaar opnieuw vanaf het nulpunt te beginnen, zo vertelt Mariëtte Deenen-Nellen, moeder van com municant Stijn: "Ten eerste is het zo dat veel ouders al ervaring heb ben opgedaan met een ouder kind. Daarnaast is er sinds enkele jaren een draaiboek waar we op terug kunnen vallen. Voor elk onderdeel worden aparte werk groepjes gevormd. In totaal zijn dat er een stuk of acht. Alle ouders krijgen daarbij een bepaal de taak. De voorzitters van de werkgroepjes stemmen uiteinde lijk alles met elkaar af. Uiteraard worden de leerkracht en de pas toor daar ook bij betrokken." VOORBEREIDING De voorbereiding van de eerste communie begint in Wanssum fei telijk al in december, aldus Inge borg Verberkt-Smetsers, moeder van communicante Denice: "Dan krijgen de ouders een brief met de vraag of ze hun zoon of doch ter mee laten doen. Vervolgens kunnen ouders en kinderen in januari samen suggesties doen voor een thema. Daarna stelt de juf samen met de leerlingen het thema vast. Dit jaar is dat "Samen de wereld in". Zodra het thema bekend is, krijgen de ouders een brief en een uitnodiging voor een ouderavond. Daarbij is ook de pastoor aanwezig. De hele gang van zaken wordt dan nog eens uit de doeken gedaan en iedereen kan zijn ideeën spuien. Daarna kunnen de voorbereidingen echt van start gaan." De communicanten krijgen een klapper met allerlei vragen en opdrachten. Eens per veertien dagen komt de pastoor in de klas om verdere tekst en uitleg te geven. Een belangrijk onderdeel van de voorbereiding op de eerste communie vormt een bezoek aan de kerk onder leiding van de pas toor. Een ander vast programma punt is een bezoek met de hele klas aan de plaatselijke bakker. Op school zijn de leerlingen dan al onderwezen in het hele proces van brood maken, van graankorrel tot meelfabriek. Bij de bakker maken ze kennis met de praktijk. Jaarlijks sparen de communican ten ook voor een goed doel. Dit jaar is dat de Stichting De Peelka- bouters uit Horst, zo hebben juf en leerlingen gezamenlijk beslo- De Wanssumse communican-- ten kijken uit naar zondag. ten. Hoe zit het eigenlijk met de leerlingen die niet meedoen aan de eerste communie? Vallen die helemaal buiten de boot? "Abso luut niet", aldus leerkracht Marianne Bos-Vorstermans, "ze maken het grootste deel van de voorbereidingen gewoon mee. Het lespakket waarvoor we heb ben gekozen, is ook geschikt voor kinderen die niet geloven of kin deren met een ander geloof. Ze gaan gewoon mee bij het bezoek aan de bakker en de kerk en ook zij sparen mee voor het goede doel. Op de dag zelf zorgen de meeste ouders er wel voor dat ook de niet-communicanten niets tekort komen." Nu is het dan bijna zover. Van daag (donderdag) de kerk versie ren, morgen generale repetitie en zondag de grote dag. Leerlingen, ouders en leerkracht verheugen zich er al op. Angst dat er iets mis gaat, is er niet. Mariëtte Deenen- Nellen: "Het is een feest van de kinderen zelf, de aanwezigen moeten kunnen zien dat de kinde ren alles zelf hebben gedaan en gemaakt. Dan is het ook helemaal niet erg als er iets misgaat. Het hoeft heus niet allemaal perfect te zijn." Tweede editie Klaanpop in Blitterswijck Het zal je maar gebeuren. Je verjaardag vieren met een eendaags popfestival en dat festival krijgt ook nog jouw naam. Stef Katelaan uit Blit terswijck, alias Klaan, over kwam het. Wat in 1997 begon met een eenvoudige verjaar dagsfuif, groeide daarna uit tot een jaarlijks feest in de plaat selijke blokhut. Maar zou het niet nog leuker worden met enkele live optredens? Zo gezegd, zo gedaan. Vorig jaar vond op de verjaardag van Stef, 29 april, de eerste editie van Klaanpop plaats. Dat beviel zo goed dat er een her haling komt, ditmaal op 28 april. Met optredens van enke le bands die hun sporen al verdiend hebben, verwacht de organisatie het succes van vorig jaar nog te kunnen over treffen. En in de toekomst moet het allemaal nog groot ser en mooier worden, zo blijkt uit een gesprek met drie van de organisatoren. Na het nuttigen van de nodige alcoholische versnaperingen wor den er wel vaker mooie plannen geboren. Tot uitvoering komt het echter slechts hoogst zelden. In Blitterswijck liep het anders. Daar bleef Stef Katelaan zijn kamera den van vriendengroep de Ajonen na zijn zoveelste geslaagde ver jaardagsfuif maar 'lastig vallen' met zijn plan voor een popfesti val. Uiteindelijk besloten ze hem zijn zin te geven. In de herfst van 2004 begonnen de voorbereidin gen voor wat de eerste editie van Klaanpop zou worden. Dirk Hendriks vertelt: "We wisten van tevoren absoluut niet waar we aan begonnen. Er komt veel meer bij kijken dan we in eerste instan tie dachten. We konden gelukkig gebruikmaken van een draaiboek van Merlin uit Meerlo. Niet dat we dat 1 op 1 gekopieerd hebben, maar zo hadden we in elk geval iets om op terug te vallen." Met optredens van regionale bands als Apeshit, Jellygoose, The Pukes, Proclaim en De Achter- bendt en met 270 bezoekers mocht de eerste editie van Klaanpop een succes genoemd worden. Over een vervolg hoef den de organisatoren daarom niet lang na te denken. Ruud van Heesch: "We proberen telkens een treetje hoger te komen. De bands van vorig jaar waren vrij onbekend. Dit jaar hebben we met Jellygoose, GenerC, Concubi ne en V-Male groepen in huis weten te halen die, zeker hier in de regio, al een bepaalde naam hebben. We programmeren vrij breed: rock, pop, rock roll. Daarbij houden we rekening met de wensen van het publiek. Maar uiteraard speelt ook onze eigen smaak een rol. Trance bijvoor beeld zul je bij ons niet horen. Een groot verschil met vorig jaar is dat de bands zich nu zelf aan bieden. Er was zelfs een formatie uit de Verenigde Staten die hier wilde komen spelen. Dat is toch een blijk van erkenning." Elk lid van de vriendengroep heeft bij de organisatie bepaalde taken toebedeeld gekregen, zo vertelt Joost Bos: "Stef is degene die verantwoordelijk is voor de samenstelling van de avond. Hij legt de contacten met de bands. Ruud zoekt sponsors, Roy Ewalts zorgt voor de catering, Linda Col lin en Dirk coördineren de aankle ding van de zaal en regelen het personeel en zelf ben ik pr-man." Ook bij deze tweede editie vin- Dit jaar treden Jellygoose GenerCConcubine (foto) en V- Male op tijdens Klaanpop in Blitterswijck. den de optredens plaats in het plaatselijke gemeenschapshuis. Of dat in de toekomst zo blijft, is nog maar de vraag. Ruud van Heesch: "We willen groeien. In het gemeenschapshuis kunnen we slechts vierhonderd mensen herbergen. Vorig jaar was het al behoorlijk druk. Dit jaar hopen we, zeker gezien de namen van de optredende bands, uitverkocht te raken. Dat zou natuurlijk geweldig zijn. Van de andere kant is het ergste wat ons zou kunnen overkomen dat we mensen naar huis moeten sturen omdat de zaal vol zit. Daarom kiezen we in de toekomst misschien voor een tent, hoewel dat ook weer een hele hoop extra kosten met zich meebrengt." VRIJWILLIGERS Over één ding hebben de orga nisatoren zeker niet te klagen: de medewerking van de Blitterswij- ckse dorpsgemeenschap. Dirk Hendriks: "Vorig jaar hadden we al zo'n vijftig vrijwilligers. Ieder een die we nu benaderd hebben, bood spontaan zijn diensten aan. Sommigen vroegen zelfs of ze mee mochten komen helpen. En allemaal op vrijwillige basis. Op andere plaatsen is het nog wel eens zo dat verenigingen meewer ken om er financieel iets aan over te houden. Maar hier zei bijvoor beeld het gilde: 'Houd het geld maar, jullie hebben het zelf hard genoeg nodig.' De support is heel groot." Nu het erop lijkt dat Klaanpop een blijvertje is, wordt de organi satie ook wat professioneler, aldus Joost Bos: "We zijn nu bezig een draaiboek in elkaar te zetten, zodat we alles wat beter kunnen stroomlijnen. In de loop van dit jaar gaan we de organisatie waar schijnlijk onderbrengen in een stichting. Op het moment is het nog zo dat we persoonlijk risico lopen als er onverhoopt iets mis zou gaan. Bovendien stellen som mige sponsors als voorwaarde dat je een vereniging of stichting moet zijn." Klaanpop vindt op koningin nenacht vrijdag 28 april plaats in het gemeenschapshuis in Blitters wijck (bij de kerk). De zaal is vanaf 19-30 uur geopend en de entreeprijs bedraagt 8,50 euro. Zie ook www.klaanpop.nl. Vogelmarkt in Wanssum Vogelvereniging de Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 23 april weer haar maandelijkse vogelmarkt in sport- en feestzalencom- plex 't Brugeind in Meerlo. Het aanbod aan vogels is divers: er zijn onder meer kanaries, zebravinken en par kieten te zien en te koop. Op deze markt is ook een opko per van vogels aanwezig. Verder bestaat de mogelijkheid om diver se vogelbenodigdheden te kopen. Tevens is er een boeken- en videostand. De vogelmarkt wordt gehouden van 9-30 uur tot en met 12.00 uur. In verband met de drei ging van de vogelgriep worden op de markt geen duiven en kwar tels toegelaten. Voor verdere inlichtingen, tel: 531221 Openluchtspektakel in Blitterswijck Trug noar de heerlijckheid: onder deze titel zal op 25, 26, 27 en 28 mei in Blitterswijck een openluchtspektakel voor het voetlicht gebracht worden, waarin de historie van Blitters wijck en zijn kasteel als uit gangspunt dienen. Het stuk is speciaal voor deze gelegenheid geschreven door Carl Slot boom, in samenwerking met Frans van de Pas die tevens de regie in handen heeft. Het stuk wordt opgevoerd door een vijftigtal amateurs uit Blitters wijck, waarbij naast toneel ook muziek, zang en dans aan bod komen. Ook het plaatselijke St. Antonius Abt Gilde levert een belangrijke bijdrage, en natuurlijk doet ook fanfare Moed en IJver mee. Als locatie fungeert de zijkant van de kerk in Blitterswijck, waar een groot podium zal verrijzen en waar een overdekte tribune plaats zal bieden aan 250 bezoekers. Aan vang: 21.00 uur. Voor de pauze worden de bezoekers aan de hand van een vertelster meegenomen naar de historie van Blitterswijck, waarbij ze getuige zijn van de intocht van de heer van Blitterswij ck. Dit verschaft ze een blik op de onderlinge verhoudingen tussen de heer en de inwoners van Blit terswijck. Hierna zijn de bezoekers getuige van een inval van de Kro atische soldaten in het dorp. Deze Kroatische soldaten, onder leiding van hun veldheer Picolomini, waren in de 80-jarige oorlog door de Spaanse koning ingehuurd in zijn strijd tegen de Nederlanden. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met De verdronken naaister, een bewerking naar een bekende Blitterswijckse legende. Na de pauze wordt Het Ridder woord opgevoerd (naar een novel le van W. Hermans, red.) De bezoekers maken kennis met Robert, jonkheer van Blitterswijck, die zijn ridderwoord gegeven heeft aan Theodelinde, een meisje van burgerlijke afkomst. Roberts vader is het hier volstrekt niet mee eens en neemt zijn maatregelen... Uiteindelijk keert alles ten goede en kunnen de bezoekers genieten van een spectaculaire slotscène. Bestellen van kaartjes: Telefonisch bij Ria Pors (0478- 531234) of Monique Wijnhoven (0478-532567 of 06-22087343) Door een e-mail (met naw gege vens, emailadres en aantal kaartjes per dag) te sturen naar: info@watisperfect.nl Cafetaria De Klein, Brugstraat 7, Wanssum Sport en Feestzalencomplex 't Bru geind, De Leeuwerik 33, Meerlo Café zaal cafetaria Wilhelmina, Monseigneur Aertsstraat 16, Swol- gen Vissers, alles onder één dak, Kas teellaan 1 la, Well Line-dance In café The Shuffle aan de Gast huisstraat 36 in Horst kunnen lief hebbers op woensdagavond terecht voor lessen line-dance. Onder leiding van leraren uit de regio komen alle populaire dan sen aan de orde, van country tot non-country. De club is in oprich ting en wil in eerste instantie star ten met gevorderde dansers. Op termijn, bij voldoende animo, zal er een beginnerscursus gestart worden. Aanvang: 20.00 uur. Voor opgave en/of informatie, Huub Pijpers, tel: 06-41780079 of Annie v/d Burgt, tel: 06- 23814196. Bestuurscafé Op 11 mei organiseren de gemeente Meerlo-Wanssum en CIVIQ, instituut vrijwillige inzet, een bestuurscafé voor vrijwilli gersorganisaties. Bestuurders van vrijwilligersorganisaties worden van harte uitgenodigd om deze bijeenkomst bij te wonen. Zij kun nen in 't Brugeind onder meer onderling ideeën en ervaringen uitwisselen. Bovendien zijn er professionals aanwezig die tips en adviezen kunnen geven. Kost het u ook moeite om nieuwe bestuursleden te vinden? Vangt u als vrijwilliger ook vaak de klap pen op? Kom dan eens luisteren naar de ervaring en tips van ande ren. Het bestuurscafé is bedoeld voor iedereen die een bestuurs functie bij een vrijwilligersorgani satie vervult of dit zou willen doen. Het bestuurscafé vindt plaats van 19-30 tot 22.30 uur in sporthal 't Brugeind, De Leeuwe rik 33, 5864 BZ, Meerlo. Deelna me is gratis (maximaal twee per sonen per organisatie). Het aantal plaatsen is beperkt. Een inschrijf formulier opvragen kan via jkools- tra@civiq.nl. Neem, voor meer informatie, contact op met Ton van Aalst, beleidsmedewerker vrijwilligerswerk gemeente Meer lo-Wanssum, tel: 0478-699229 of E: t.vaalst@meerlo-wanssum.nl. 'Geijsterse' kunstenaars in Sint Antonis De vele kunstenaars die de gemeente Sint Antonis kent mogen dan allemaal vakkundige en creatieve individualisten zijn, eens per jaar gooit de groep zich bij elkaar en organiseren de geza menlijke kunstenaars een bijzon dere atelierroute. Een uitgelezen gelegenheid om de kunstenaars aan huis te kunnen bezoeken en om nader kennis te maken met vormen van kunst die nieuw zijn. In Westerbeek doen twee kun stenaars mee aan deze jaarlijkse kunstmanifestatie: beeldhouwer Theo Keurentjes en vakwerksmid Juul Baltussen. Beiden zijn bekend van de Geijsterse kunstmanifesta tie. En de schijnwerpers staan in Meerlo-Wanssum nog altijd op Juul Baltussen gericht omdat in samenspraak met de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum de kunstenaar een van zijn statige grote ijzeren Paaseilandbeelden een plek wil geven op de rotonde in Wanssum. Dat idee is nog altijd onderwerp van studie bij de gemeente Meer lo-Wanssum. De start van de open atelierrou te in Sint Antonis begint in de hal van het gemeentehuis, waar in het weekend van 22 en 23 april alle deelnemers aan deze atelierroute een kunstwerk exposeren. Ter plaatse kunnen de kunstliefheb bers een route uitstippelen langs een of meerdere kunstenaars. De atelierroute is van 11.00 tot 17.00 uur op zaterdag en zondag. Nader info: www.sintanthonis.nl/kunst Het Blitterswijckse St. Antonius Abt Gilde zal op zaterdag 29 april, Koninginnedag, traditiegetrouw de meiboom plaatsen, waarmee tevens het gildeseizoen 2006 offi cieel wordt geopend. Na de optocht van het gilde, om 13.00 uur door het dorp, waaraan ook fanfare en drumband Moed en IJver en de schoolkinderen met hun versierde fietsen, steppen en bolderwagens meedoen, wordt de meiboom geplaatst. Als de mei boom geplaatst is, zal de fanfare als afsluiting Het Wilhelmus spe len. Het gilde van Blitterswijck krijgt op zaterdag 29 april een nieuw beeld van Antonius, ter vanging van het beeld dat tijdens de kerkroof in januari 2005 werd gestolen. Het nieuwe beeld zal op deze dag door de maker zelf, Pie- ter Zanders uit Venlo, worden overhandigd aan het gilde. Daarna zal de gildepriester Hans te Boek horst het nieuwe beeld inzege nen. Om 14.30 uur begint de grote kindermarkt op het plein, die georganiseerd wordt door de oudervereniging Kinderpret. Na het grote succes van het kameelkakken vorig jaar, organi seert CV de Ruuk op zaterdag 29 april opnieuw een activiteit. Deze vindt plaats na de activiteit van oudervereniging Kinderpret. De carnavalsvereniging houdt dit jaar een wedren voor menselijke paar den die opdrachten moeten uit voeren. Tevens zal deze middag de nieuwe verenigingsvlag gepre senteerd worden, waarna ieder een de mogelijkheid heeft om deze vlag te kopen. Alle festivitei ten vinden plaats in de feesttent bij café de Zwart in Blitterswijck. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat de overlast van jetski's op de Maas tussen Wanssum en Blitters wijck hard aanpakken. Ze wil het niet langer toestaan dat water scooters vanaf de oevers te water worden gelaten en dat de weilan den voor recreatie worden gebruikt. Het jetskiën vanaf de percelen aan de Maas tussen Wanssum en Blitterswijck is al jaren onder werp van gesprek in de gemeente Meerlo-Wanssum. Op de Maas wordt steeds meer gevaren met jetski's. Om de daarmee samen hangende (geluids)overlast en de activiteiten op de percelen zelf een halt toe te roepen, is het col lege van burgemeester en wet houders op 10 april tot een voor genomen besluit gekomen. Dit besluit houdt in dat er een artikel in de algemene plaatselijke veror dening (apv) wordt opgenomen waarmee het te water laten en het uit het water halen (inclusief de voorbereidingshandelingen) van waterscooters in de hele gemeen te verboden wordt, waarbij er wel een overgangstermijn gehanteerd gaat worden. Verder wordt het gebruik, dat strijdig is met het ter plaatse geldende bestemmings plan, beëindigd. De gemeente Meerlo-Wanssum verwacht dat vanwege de onvermijdelijke pro testen het nog even kan duren voordat het strenge beleid wordt ingevoerd. Aanwonenden klagen al jaren over geluidsoverlast, ver oorzaakt door de jetski's. Het college zal dit voorgeno men besluit op dinsdag 25 april 2006 toelichten tijdens een infor matiebijeenkomst. Deze informa tiebijeenkomst wordt gehouden in de raadzaal van het gemeente huis in Meerlo en begint om 20.00 uur. Naast de toelichting van het voorgenomen besluit, wordt er tij dens de bijeenkomst ook tekst en uitleg gegeven over de inspraak procedure die gevolgd wordt. Het pittoreske dorpje Geijste ren, de parel van de gemeente Meerlo-Wanssum, breidt zich weer voor op een grote internatio nale kunstmanifestatie. Deze tweejaarlijkse manifestatie in de dorpskern van Geijsteren vindt traditiegetrouw plaats op Moeder dag, zondag 14 mei 2006. Volgens voorzitter Mieke van Uden van de Stichting Kunstmani festatie zijn de vrijwilligers van haar stichting er weer helemaal klaar voor. 'Het belooft weer een prachtige manifestatie te worden', aldus de immer enthousiaste Mieke van Uden. Vijftig kunste naars exposeren weer in de fraai opgestelde kraampjes en in de openlucht. Het bijzondere is dat de helft van de kunstenaars dit jaar afkomstig is uit de provincie Lim burg. Dat is een van de redenen waarom de Geijsterse stichting mevrouw R. Frissen, echtgenote van de gouverneur van Limburg, bereid heeft gevonden om de manifestatie rond de klok van 11.00 uur te openen. De expositie duur overigens tot 17.00 uur. Normaal gesproken schenkt de kunstmanifestatie in samenwer king met de Geijsterse school jeugd op artistieke wijze aandacht aan de projecten van de stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Omdat SOS momenteel, na het afsluiten van de acties voor het weeshuis in Chili op dit moment nog geen nieuw project heeft, is in goed overleg besloten om de actie dit jaar te houden voor de straatkin deren van Pokara in Nepal. Dat is een project dat onder andere gesteund en gepromoot wordt door de Meerlose kunstenaar Henk van Hemert. Van Hemert exposeert ook tij dens de kunstmanifestatie schilde rijen in de kerk van Geijsteren, samen met zijn bevriende Duitse kunstenaar Christian Porzia, die metaalobjecten tentoonstelt. Beide kunstenaars zijn betrokken bij het project in Nepal. De Geijs terse schooljeugd maakt kunst werkjes die verkocht worden en waarvan de opbrengst naar de straatkinderen van Nepal gaan. I A fl Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15