Venray presenteert gevarieerd programma so r> "Blij dat ik hem kan helpen" P %0> A al 126 jaar toonaangevend in drukwerk Limburg optimistisch over economische vooruitzichten GAART f kROONJ BEZORGEN? TAXATIES van den munckhof bv 23 april 2006 Genieten in uw tuin met Bogaart tuinmeubelen! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 april 2006 - Pagina 11 Koninginnedag op zaterdag 29 april Jack Smetsers steunt Filippijnse jongen met hazenlip Koninginnedag wordt dit jaar gevierd op zaterdag 29 april, omdat een zondag niet als een geëigende dag voor dat feest wordt beschouwd. Het zal tijdens deze feestelijke dag weer druk worden in het cen trum van Venray. Want de faam, die Venray al jaren heeft op het gebied van de viering van Koninginnedag, is wijd en zijd bekend, zo blijkt elk jaar weer opnieuw. En terecht, want het Oranjecomité, dat elk jaar de acti viteiten coördineert, heeft ook nu weer de medewerking en steun gekregen van de plaatselijke middenstand, de vele verenigin gen en sportclubs, de VW, de horeca en de gemeente Venray. Herauten te paard rijden 's mor gens vroeg door de straten om de feestelijke dag aan te kondigen. Even latger komen in de raadzaal van het gemeentehuis de gedeco reerden en de vele genodigden bijeen. Na een toe spraak van de burgemeester luis tert de muziekschool deze plech tigheid op. En vervolgens wordt aan de gedecoreerden op het bordes van het gemeentehuis een aubade gebracht door Koninklijke Harmonie Euterpe. De kindermarkt is dan op het Schouwburgplein en het Henscheniusplein al begonnen. Want die begint om 11.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Die kin dermarkt is bedoeld voor kinde ren tot 12 jaar en ook dit jaar wordt op die leeftijdsgrens toe zicht gehouden. Kunstzinnige jeugd kan ook dit jaar op straat tekenen, met een prijsje in het vooruitzicht. Het straattekenen begint ook om 11.00 uur en vindt gewoontege trouw plaats aan het begin van de Merseloseweg, bij de ING bank. Muzikaal kunnen de bezoekers zeker aan hun trekken komen, want om 12.15 uur laat de jeugd- harmonie van Euterpe aan de voorzijde van de schouwburg horen, hoezeer de prestaties van de muzikanten zijn toegenomen. En de hele middag treden joekska- pellen, zoals De Prentband, Van Toete noch Blaoze en Zuutjes an, op. De Liederentafel vrolijkt vanaf het middaguur de straten en terrasjes op met haar prachti ge gezangen. Als mensen de ver richtingen van een groot aantal Limburgse ondernemers en consumenten zien het jaar 2006 positief tegemoet. Het optimisme onder onderne mers laat zelfs een forse stij ging zien. Bedrijven verwach ten een stijging van omzet, export en het aantal medewer kers voor de rest van het jaar. Het consumentenvertrouwen staat op het hoogste niveau sinds 2002. Over de provinciale politiek is men minder tevreden. Slechts 1 op de 5 (20%) ondervraagden is het eens met de stelling "Het pro vinciebestuur weet over het alge meen goed wat er onder de men sen leeft Dit blijkt uit de resultaten van de Barometer Economie Limburg (BEL) over het eerste kwartaal van 2006 onder Limburgse bedrijven en Limburgse huishoudens. De BEL verschijnt ieder kwartaal en is een initiatief van de beide Limburgse Kamers van Koophandel, LI Radio TV en E,tÜ. Het onder zoek wordt uitgevoerd door Flycatcher Internet Research. Naast de gebruikelijke conjunc- tuurvragen is dit keer speciale aandacht besteed aan het thema 'wensen voor provinciale politiek voetbalelftallen willen zien, dan kunnen ze vanaf 13.00 uur terecht op het sportcomplex De Wieën. Aanmelding van nóg meer elftallen is niet meer moge lijk: dit programmaonderdeel is volgeboekt. Mocht de voorkeur uitgaan naar iets wervelends met muziek en dans, dan kunnen belangstellenden tegen 13.00 uur naar het Schouwburgplein lopen. Daar treedt vanaf dat tijdstip het befaamde Flavour op, dat de muzikale toon aangeeft voor veel dansgroepen. En op de Grote Markt is vanaf 13-30 uur een uur lang de bekende dansgroep Dizzy te bewonderen. Tussen 14.00- 16.00 uur is het ook mogelijk om de toren van de Grote Kerk te beklimmen en vanaf 14.00 uur gaat de huifkar op pad, vanaf de Grote Markt. 2007'. Met het oog op de komende verkiezingen en de nu in ontwik keling zijnde programma's is respondenten gevraagd hun mening te geven over de provin ciale politiek en de daar gestelde beleidsprioriteiten. Met de stelling: "Het provincie bestuur weet over het algemeen goed wat er onder de mensen leeft" was slechts 1 op de 5 onder vraagden (20%) het eens. Ruim twee keer zoveel mensen (41%) is het echter oneens met deze stel ling. Bijna 40% weet het niet of is ambivalent. Het bedrijfsleven is iets optimis tischer, hier denkt 1/3 dat de pro vincie de behoeften van de onder nemer kent. 'Slechts' 1 op de 5 denkt dat de provincie geen zicht heeft op wat er bij het bedrijfsle ven leeft. Wanneer men geïnteresseerd is in politiek, is dat vooral in de lan delijke- en gemeentepolitiek. De afstand tussen de provinciale en de gemeente- en landelijke poli tiek is net zo groot als die naar Brussel. Regelgeving, efficiënt handelen en onderwijs zijn belangrijke speerpunten voor de ondervraag- Mocht mensen allerlei verschei dene activiteiten willen bijwonen, dan kunnen ze Beukenrode bezoeken. Daar kunt ze tussen 14.00 en 17.00 uur getuige zijn van een gevarieerd programma. Vanaf 14.30 uur showen mede werkers van de Sprank op het Henscheniusplein wat bodypum- pen, bodystep en indoorcycling is. En waarom bodybalance zoveel rust en stabiliteit geeft en een prima ontstressende werking heeft. Op hetzelfde tijdstip kun nen belangstellenden op het Schouwburgplein gaan kijken naar het effect dat bewegen op het lichaam kan hebben, want daar zal St. Christoffel gymnastiek- demonstraties geven, 's Avonds om 19-30 uur vindt in De Witte Hoeve de jaarlijkse bridgedriv, voor niet-rokers. den. Uit een lijst van 25 thema's kwam vooral naar voren: minder regels 85%, snellere afhandeling aanvragen en vergunningen 75% en onderwijs beter afstemmen op de behoeften van de praktijk 72%. Op sociaal maatschappelijk gebied scoort veiligheid hoog. In specifieke prioriteit wordt het thema veiligheid zelfs verreweg op de eerste plaats gezet. Misschien wel opvallender is het dat het thema "Stimuleren langer werken en minder vrije tijd" met nog meer nadruk op de laagste prioriteit wordt geplaatst. De zorg over het onderwijs wordt breed beleefd. Zo vindt 81% dat het vakmanschap in het beroepsonderwijs vergroot dient te worden. De kwaliteit van het onderwijs moet verder bevorderd worden vindt 76% en 60% vindt dat de uitval van leerlingen uit het onderwijs verkleind dient te wor den. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Jack Smetsers (68) heeft een zwak voor de Filippijnen. Niet zo vreemd overigens, want zijn vrouw is afkomstig uit dat land en samen hebben ze een zoon met zowel Nederlands als Filippijns bloed. Het is er verschriltkelijk mooi, maar de armoe in het land is schrij nend, vertelt de Venraynaar, die zaterdag voor drie maan den naar de Filippijnen ver trekt, om een jongen met een hazenlip te ondersteunen bij de drie operaties die hij de komende weken moet onder gaan. Het verhaal herhaalt zich, want ruim tien jaar terug reisde de Venraynaar ook al af naar de Filippijnen om een arme peuter met een hazenlip bij te staan. Biloy Kho: bij alleen al het horen van die naam begint het gezicht van Jack Smetsers te stra len. En terecht, want dankzij de steun van veel mensen en bedrij ven - en in het bijzonder Smetsers zelf - kon de arme peuter halver wege de jaren negentig aan zijn Cm MAKELAARDIJ^! De middelste jongen op de foto wordt dankzij de steun van Jack Smetsers en de familie Kivits op 30 april voor het eerst geopereerd aan zijn hazenlip. hazenlip geopereerd worden. Hij laat een foto zien van Biloy, voor en na de operatie. Een wereld van verschil. "Die jongen staat nu een stuk gelukkiger in het leven. Veel mensen hebben meegeholpen bij het inzamelen van geld om de operaties en de andere kosten te kunnen betalen. Biloy was de eer ste die is geholpen aan zijn hazen lip, maar nu ga ik weer naar de Filippijnen om een andere jongen te helpen." Tijdens een familiebezoek aan het land in 2002, maakte hij een foto. En op die foto stond een voor hem onbekende jongen met een hazenlip. "Toen ik thuis was en die foto nogmaals bekeek, dacht ik bij mezelf: 'Ook die jon gen wil ik helpen'. Maar ik wist niet wie de jongen was en waar hij woonde." Maar gelukkig heeft de Venraynaar inmiddels zo zijn con tacten in het land. Via een zus van zijn vrouw, die lerares is op een school, verspreidde hij in januari een groot aantal posters in het kleine dorpje Jimalalud in het district Oriental op het eiland Negros. "Op die poster stond een oproep en een foto van de jongen samen met twee andere jongens. Eén van de schoolkinderen her kende de jongen. Zij was het buurmeisje van hem. Zo is het contact tot stand gekomen. En nu is het zover: op 30 april wordt hij voor de eerste keer geopereerd aan zijn hazenlip." NAAM ONBEKEND Jack Smetsers heeft alleen een foto van de jongen. "Ik weet zijn naam niet, maar weet wel dat het om een jongen gaat die bij zijn oma woont. Zijn ouders zijn zo arm dat ze hem niet zelf kunnen onderhouden. Ik ben blij dat ik families in de Filippijnen zijn zó arm. Dat kun je je als Nederlander nauwelijks voorstellen. Zeker als je ziet onder welke omstandighe den veel kinderen moeten leven, dan springen je de tranen in de ogen." De Venraynaar, die de afgelo pen jaren regelmatig in actie kwam om de armen in de Filippijnen te helpen met hulp goederen, reist voor drie maan den af naar de Filippijnen om een oogje in het zeil te houden. "Want anders weet je nooit wat er met je geld gebeurt. Ik wil zelf zien of alles goed gaat en voel me zelfs een beetje verantwoordelijk voor die jongen." Hij wil nog wel even vertellen dat hij enorme steun heeft gehad van de familie Kivits uit Vught. "Die familie heb ik leren kennen tijdens de acties voor Biloy Kho. Toen heb ik vijfduizend brieven verstuurd om steun te vragen voor de operatie van de kleuter. Een van de reacties kwam van de familie Kivits, die zelf een kind met een hazenlip heeft. Dat con tact is altijd gebleven en ook nu weer hebben ze me ontzettend gesteund. Want alleen had ik de operaties, de reis en de overige kosten die je moet maken, echt niet kunnen betalen. Ik kijk uit naar mijn kennismaking met de jongen en hoop dat de operaties goed lukken. En ik wil bij dezen alle mensen die me in de afgelo pen jaren gesteund hebben bij mijn acties, van harte bedanken." Ghieleri Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl Grotestraat 68 - Venray Tel. 0478-582727 drukkerij@vandenmunckhof.nl schaeffers-dakbedekkingen.nl Koopzondag TUINMEUBEL SPECIAALZAAK 1700m2 tuinmeubelshow 160 opgestelde sets in teak, staal, aluminium en kunststof vlechtwerk Zeer grote collectie natuurstenen tafels Uitgebreide collectie parasols Diverse tuinaccessoires zoals: barbecues, tuinbanken, (bronzen) cadeau artikelen. Uit voorraad leverbaar De meeste keus en de beste service Bezorgservice Openingstijden ma I di I wo I do 9.30 - 18.00 uur 9.30 - 20.00 uur 9.00-17.00 uur Kerkendijk 92a 5712 EW Someren-Heide T 0493 496 970 www.tuinmeubelspeciaalzaak.nl VOLGENDE KOOPZONDAG: 30 APRIL 2006 m Verspreidingsburo SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Keizersveld 55 Venray 0478-586200 Ook de mooiste kleurprints laat u maken bij IS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11