Linda Jakobs wint quiz schoolbieb.nl Koninklijke onderscheiding voor Harry van Rijswijck Rabobank hoofdsponsor Prominentenkunst Gala 1 Ingezonden Nieuwe methodiek verslavingspreventie De Kellogg's KinderTruuk Rock Around the World 'n succes Voedselpakketten van PvdA Uit het leven gegrepen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 9 Een van de basisregels van het arbeidsrecht is, dat werkgever en werknemer verplicht zijn zich als goed werkgever en goed werknemer te gedragen. De inkleuring van deze algemene regel vindt plaats door de rech-ter. Ik houd u de volgende zaak voor en vraag u te beoalen of de werkgever deze niet 's nachts over het wandel pad van het restaurant in Cuba naar het hotel te lopen. Echter, de rechtbank overweegt ook dat Martinair de werkneem ster niet heeft gewaarschuwd voor de mogelijke (financiële) risico's die tijdens een verblijf in het buitenland bestaan voor In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Op 19 april reikt Arnoud Bruijns in de openbare biblio theek Venray een iPod nano uit aan Linda Jakobs van het Raayland College (Venray)en Rick Hermans van het Dendron College (Horst). Zij zijn de gelukkige prijswin naars in een landelijke quiz die werd georganiseerd om vmbo-ers bekend te maken met schoolbieb.nl, de nieuwe informatiesite voor leerlingen uit het vmbo. Vmbo-scholieren konden van 31 maart t/m 7 april 2006 op schoolbieb.nl meedoen met een quiz waarbij ze per dag twee vra gen moesten beantwoorden. Doel van de quiz was om jongeren bekend te maken met deze nieu we informatiesite van de openba re bibliotheek. Met de quiz kon den mooie prijzen gewonnen worden, zoals de iPod nano. Verder is op scholen aandacht besteed aan de promotie van schoolbieb.nl, onder andere door In de schouwburg van GGZ Noord- en Midden- Limburg, aan de Noordsingel in Venray, vindt op woensdag 19 april de landelijke presentatie plaats van de nieuwe methodiek voor verslavingspreventie bij adolescenten met psychiatri sche problematiek. Deze nieuwe methodiek (afge kort VAPPIS genoemd) is door GGZ Noord- en Midden- Limburg in nauwe samenwerking met de Universiteit Maastricht ontwik keld en is mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de Provincie Limburg. Tijdens de conferentie wordt het eerste exemplaar van de methodiek door initiator Rik van der Scheer aangeboden aan wethouder Janssen namens Centrumgemeente Venlo. Het project is ontstaan vanuit de con statering dat bij adolescenten met psychiatrische problematiek geen specifiek aanbod van verslavings preventie bestaat. Dat terwijl juist dit bij uitstek een risicogroep is voor de ontwikkeling van midde- lenmisbruik/verslaving. Bij de ont wikkeling en uitvoering van de nieuwe verslavingsmethodiek (VAPPIS), juist voor deze groep stond de ervaringskennis gecom bineerd met wetenschappelijke kennis centraal. De methode is nu beschreven en kan elders worden ingezet door preventiewerkers in samenwerking met ervaringsdes- De Kellogg's KinderTruuk staat op woensdag 19 april vanaf 12.00 uur bij Plus G. van Dijck in Venray. Kinderen van drie tot twaalf jaar kunnen in dit speelpa- radijs een hoop avontuur en lol beleven én leuke prijzen winnen in de spelshow. Tegelijkertijd ste ken de kinderen iets op over goed ontbijten. De KinderTruuk, een initiatief van ontbijtgranenfabri- kant Kellogg's in samenwerking met Jetix, is een speelparadijs. Het is een grote truck met activi teiten voor kids. Voor de kleintjes van drie tot vijf jaar is er een bal- lenbad met glijbaan. De kids vanaf vijf jaar kunnen zich uitleven in de kruipbuizen, touwladders, het tunnelnet en een glijbaan. Ook zijn er verschillende spelletjes te spelen op gamecomputers. Op het podium dat aan de KinderTruuk vastzit, wordt ieder uur een spelshow gespeeld. De presentator nodigt de kids uit om op het podium te komen. De spel show bestaat uit verschillende behendigheidsspelen zoals bij voorbeeld het stokkenvangspel of een leuke quiz. Hierbij zijn leuke prijzen te winnen. Op het moment dat er geen podiumshow is kunnen de kids het speelpara dijs in of naar de laatste Jetix series kijken op het grote video middel van posters. Bibliothecarissen en andere infor matiespecialisten zorgen voor het verzamelen, selecteren, rubrice ren, beschrijven én beoordelen van informatiebronnen voor schoolbieb.nl. Daardoor weet je zeker dat de informatie op de site betrouwbaar is en bovendien wordt de informatie op maat aan geboden. De informatie op schoolbieb.nl is namelijk geheel toegespitst op de kerndoelen en eindtermen van het onderwijs en wordt in diverse vormen beschik baar gesteld: als links naar websi tes, filmpjes, artikelen en volledi ge tekstbestanden. Schoolbieb.nl is niet alleen toegankelijk voor leerlingen, ook docenten en mediathecarissen kunnen er voor achtergrondinformatie en handi ge tips op hun vakgebied terecht. De informatiesite is nu nog gericht op het VMBO, maar gaat later dit jaar voor alle onderwijs groepen een snel en betrouwbaar hulpmiddel worden. kundigen, die inzicht in hun eigen problematiek hebben. De metho diek brengt op unieke wijze ken nis en inzichten van de verslaving- zorg, preventie, psychopathologieervaringsdes kundigheid en wetenschappelijke kennis bij elkaar en is uitgetest én wetenschappelijke geëvalueerd binnen twee afdelingen voor jeugd- en adolescentenpsychiatrie in Limburg. Het belang en de behaalde resultaten hebben bin nen GGZ NML tot het besluit geleid om de methodiek landelijk te presenteren. De unieke rol van de ervaringsdeskundigen, zowel bij de ontwikkeling als de uitvoe ring van de methodiek, is voor GGZ Noord- en Midden- Limburg aanleiding om ook in de toekomst deze deskundigen in te blijven schakelen. De methodiek wordt gepresenteerd tijdens een confe rentie met een breed programma. Tijdens de inleidingen wordt ondermeer door Prof. DR. Reinout Wiers (UM Maastricht) en drs. Sonja van Rooijen (Trimbos Instituut) het thema verslavings preventie gerelateerd aan psycho pathologie en persoonlijkheid en wordt de inzet van ervaringsken nis zowel vanuit de wetenschap pelijk hoek, als vanuit de praktijk toegelicht. In workshoprondes kunnen deelnemers kennis maken met de methodiek en spe cifieke theoretische veranderings methodieken daarbinnen. scherm. Voor het vierde jaar parti cipeert Jetix in de KinderTruuk. Jetix is de best bekeken TV-zen- der voor kids van zes tot twaalf jaar. Het multimediale Jetix bestaat verder uit: een druk bezochte website (500.000 unie ke bezoekers per maand), twee magazines en meerdere evene menten zoals; Monsterjam in het Gelredome, LEGO WORLD in Zwolle, en natuurlijk het populai re Feest van Sinterklaas! Van spe len word je moe en om nieuwe energie op te doen kunnen de kids in de testcorner gratis ver schillende soorten ontbijtgranen proeven. Kellogg's vindt het belangrijk dat kinderen goed ont bijten. Het ontbijt is de belangrijk ste maaltijd van de dag, omdat het energie en voedingsstoffen zoals koolhydraten en vitaminen levert. En met nieuwe energie en een volle maag leg je het avontuurlijke parcours in de KinderTruuk ook veel beter af! Natuurlijk staat vei ligheid voorop in de Kellogg's KinderTruuk - die uit twee etages bestaat. De Truuk is doorzichtig, waardoor ouders hun kind de hele tijd kunnen volgen. De KinderTruuk heeft de hoogste vei ligheidsstandaard en er zijn conti nu vier begeleiders aanwezig om alles goed in de gaten te houden. Oud-voorzitter Harry van Rijswijck van De Dorpsraad Veulen wachtte dinsdagavond na afloop van de dorpsraadsvergade ring een verrassing. Burgemeester J. Waals van Venray was naar Veulen gekomen om hem bij gele genheid van zijn afscheid als voor zitter van de dorpsraad persoon lijk in kennis te stellen van zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van Rijswijck (65) kreeg de onder scheiding vanwege zijn vele ver diensten voor het dorp Veulen, met name als lid (sinds 1983) en voorzitter (van 1991 tot en met 2005) van de Veulense dorpsraad. Hij was een vastberaden dorps raadvoorzitter die zich sterk heeft gemaakt voor onder andere de woningbouw in Veulen, de res tauratie van de kerk in 2004 en de realisering van het nieuwe dorps huis in 2005. Ook was hij in de jaren '60 actief voor de platte- landsjeugd van Veulen. De Rabobank is hoofdsponsor geworden van het Prominentenkunst Gala. Het gala is een initiatief van de Lions Club Venray. Het doel van het gala is om fondsen te werven voor kin deren en jongvolwassenen met spierdystrofie. Op 2 september vindt het Prominentenkunst Gala plaats in discotheek Zenith in Venray. De avond wordt gevuld met een gala feest met diner, dans en entertain ment. Daarnaast worden er schil derijen geveild, die door prominente Nederlanders als Hans Wiegel, Peter Winnen en Leon Frissen zijn gemaakt. Verder wordt aan het project uitstraling gegeven door het comité van aan beveling, bestaande uit Ton Nelissen, Mgr. Frans Wiertz, Jeu Sprengers, Macha van der Vaart en Nout Wellink. De opbrengst van de avond gaat naar projecten voor kinderen en jongvolwasse nen met spierdystrofie zoals bij voorbeeld een vakantie op Texel, het aanbieden van sportmogelijk heden, research, individuele ondersteuning en ondersteuning van gezin en omgeving. Het is de bedoeling om het evenement Zondag was een spannende dag voor veel jonge muzikan ten in Meerlo-Wanssum. Jeugdorkest Meerlo-Wanssum maakte een muzikale reis door allerlei landen en de blokflui- ters van groep 4, 5 en 6 van basisschool Megelsheim en de minioren van de Stardancers mochten met hen mee. Een optreden voor een volle zaal is altijd spannend en zeker als je nog nooit op het podium gestaan hebt, zoals met name voor een groot deel van de blokfluiters het geval was. Aanleiding voor dit unieke con cert was een project dat de afgelo pen twee jaar gedraaid heeft op basisschool Megelsheim. Kinderen krijgen muzieklessen van een professionele muziekdo cent en leren de basisbeginselen van muziek. Muziek in de klas is een initiatief van basisschool Megelsheim Meerlo, gemeente Meerlo-Wanssum, Kunstencentrum Jerusalem Venray en Fanfare Eendracht Meerlo. In 2004 werd besloten als proef muzieklessen te gaan geven in enkele groepen van de basis school. Nu, na bijna twee jaar les geven, blijkt het project dusdanig succesvol dat besloten is het uit te breiden naar de andere basisscho len in de gemeente Meerlo- eens in de twee jaar te laten plaatsvinden. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum heeft besloten om voor drie gala's hoofdsponsor van het evenement te worden. "Dit evenement heeft een uitstra- Wanssum. Ans Thijssen, muziekdocent op kunstencentrum Jerusalem, heeft de lessen gegeven en met haar enthousiasme en inzet heeft ze in veel kinderen de liefde voor muziek wakker gemaakt. De afsluiting van het project was afgelopen zondag in de vorm van een gezamenlijk concert met Jeugdorkest Meerlo-Wanssum o.l.v. Marjo van der Locht. Dit orkest bestaat uit zo'n dertig jonge muzikanten die allemaal één of enkele jaren muziekles ach ter de rug hebben en die hier leren wat het is om in orkestver- band te spelen. Op deze manier wordt de overstap naar een 'groot' orkest als een fanfare gemakkelijk gemaakt. Muziekzaal de Speulplats was voor de gelegenheid omgetoverd tot een waar vakantieparadijs met o.a. collages gemaakt door kinde ren van de basisschool, landkaar ten, vlaggen en andere attributen. Noud Goumans, een van de leden van het jeugdorkest, praatte alle muziekstukken als een volleerd presentator aan elkaar. Hij liep in zijn vakantieoutfit door de diverse landen die als puzzels tussen het publiek lagen. Als hij gevonden had waar hij moest zijn kwam hij steevast een orkest tegen. Hij vroeg in de meest vreemde talen ling waar wij ons graag aan willen verbinden", vertelt Pim van der Linden, manager Private Banking van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. "We kunnen er mensen ontmoeten en we leveren tegelij- of hij mee mocht spelen en samen met het jeugdorkest speelde hij een of twee nummers uit het betreffende land. Zo kwam hij onder meer in Rusland, Amerika, Oostenrijk en China. De blokflui ters speelden enkele nummers met het orkest mee en ook alleen lieten ze horen wat ze allemaal geleerd hadden van juffrouw Ans. Onderweg van China naar Amerika waren daar ook nog de Stardancers minioren die op het nummer 'Over the Ocean1 van het jeugdorkest een prachtige dans lieten zien. Uiteindelijk eindigde de reis weer in de Meerlose Speulplats met Nederland o Nederland. De muzikanten van het jeugdorkest, uiteraard bij dat nummer in het oranje, zorgden voor een daverend slotakkoord. Het in groten getale opgekomen publiek genoot van een prachtig concert van deze 80 jonge muzi kanten. Aan duidelijkheid liet het niets te wensen over: er zit muziek in Meerlo-Wanssum! een abonnement waard kertijd een bijdrage aan het goede doel." Wie meer wil weten over het Prominentenkunst Gala, kan kij ken op www.prominenten- kunst.nl SPO De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert op dinsdag 18 april vanaf 20.00 uur op SBO Focus in Venray. De ver gadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de verga dering bezoeken. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via tel. (0478)516215. Paaskriebels in Overloon Bij liefhebbers van blaasmuziek staat paaszaterdag 15 april al jaren in de agenda als de Tsjechische avond. Vier jaar geleden nam blaaskapel Freunde Echo de orga nisatie over van dit evenement. Een tiental jaren was de organisa tie in handen van de kapel Die Zwetchen Buben uit Boxtel. Zij waren het die van paaszaterdag een begrip maakten. Bijna kwam er een einde aan deze traditie. Blaaskapel Freunde Echo nam echter vier jaar geleden de organi satie over en haalde dit evene ment naar Overloon. Nu, na vier jaar Overloon, is paaszaterdag een begrip in Nederland, België en Duitsland. Vele honderden blaas- muziekfans komen ieder jaar naar Overloon om te genieten van de ontspannen sfeer en mooie ambiance waarin dit festival wordt gehouden. Dit jaar komt Tüfaranka, de kersverse Europees kampioen naar Overloon. Men kan genieten van de originele volksmuziek met fantastische zang, alles uitversterkt met een unieke geluidsinstallatie. Kaarten reserveren bij John Jacobs via tel. 641516. Zie www.blaaskaoel.nl. regel heeft geschonden. Een stewardess van Martinair is met collega's naar Cuba gevlo gen. Tijdens het verblijf daai zijn de werknemers van een restaurant teruggelopen naai hun hotel. Daarbij is de gezag voerder in een geparkeerd staand golfkarretje gestapt. Dit golfkarretje is vervolgens gaan rijden en heeft de werkneemster aangereden, die daardoor haai kuitbeen en scheenbeen breekt. De werkneemster spreekt ondei andere Martinair aan als werk gever. Is hier sprake van slechl werkgeverschap? De Rechtbank Alkmaar heeft de zaak recentelijk behandeld en overweegt dat er geen verband bestaat tussen de gedraging, het onvoorzichtig rijden in een golfkarretje en de aan de werk nemer opgedragen werkzaam heden. Verder is het zeer de vraag of het ongeval plaatsge vonden heeft in de uitoefening van de werkzaamheden. Ook kan van Martinair niet verwachl worden dat zij de werkneemstei zou hebben gewaarschuwd om Sint-Anna, maar dan logisch Er is al veel gepraat, geschre ven, gevloekt en zelfs gescholden in verband met het Sint- Annaterrein. Tussen politiek en burgers, tussen politici onderling, tussen gemeente Venray en de GGZ-groep. Die twee laatste gaan daarbij bijna fysiek te werk en slaan elkaar met claims om de oren. De één wil meer geld (GGZ) dan de ander (gemeente) kan geven. Bij alle argumenten, pole mieken, geneuzel en prietpraat heb ik echter de belangrijkste invalshoek gemist. De essentie, de kern, de simpele werkelijkheid. De gemeente is overheid. Dat zijn wij dus. De GGZ is overheid. Dat zijn wij ook. Hé heeft nog nie mand dit eerder bedacht?? Blijkbaar niet. We zijn bezig met het overbrengen van geld van de vestzak naar de broekzak. 'Wij' Afgelopen zaterdag vierde de afdeling Venray van de PvdA haar 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid van het bereiken van deze mijl paal verrasten een groot aantal leden samen met medewerkers van de Voedselbank Venray 115 burgers in Venray met een levens middelenpakket.Een groot aantal leden van de PvdA heeft met veel enthousiasme een heerlijke koude schotel voorbereid en ingepakt. Daarnaast hebben een aantal werknemers. Evenmin heeft Martinair de werkneemster geadviseerd om een ongevallen verzekering af te sluiten. Ook zelf heeft Martinair geen onge vallenverzekering afgesloten die dekking biedt voor derge lijke risico's. Conclusie: het ongeval van de werkneemster komt toch voor rekening van Martinair die de schade van de werkneemster moet betalen, nu Martinair zich niet als goed werkgever heeft gedragen! Daarmee lijkt de tendens te worden voortgezet, dat in onze maatschappij altijd iemand aansprakelijk is voor de schade van een ander. Mijn advies aan werkgevers: bedenk welke risico's uw werknemers lopen en realiseer u dat u de schade moet betalen! Mr. Marcus Gerrits Van der Putt Advocaten verkoopt aan 'ons' iets en dat vindt 'ons' te duur. 'Wij' lacht gemeen omdat 'ons' zoveel moet betalen. 'Ons' is kwaad omdat 'wij' vindt dat 'ons' het vel over de oren wordt getrokken. 'Wij' loopt naar de rechter als 'ons' zich niet wil laten misbruiken. Kortom, we zijn verzeild geraakt in 'n slap stick. Er is maar één winnaar en dat is het gilde der advocaten dat hier wel 20 slaatjes uit slaat. Is het in dit landje dan niet mogelijk om een in wezen eenvoudige zaak intern door de verschillende over heden administratief te laten rege len? En de burgers (hé daar zijn wij weer) te geven waar ze recht op hebben. In dit geval een zoveel mogelijk in oude staat behouden Sint-Annaterrein? Is dan de bureaucratie zó sterk, dat dit niet kan? Ja, dan is het letterlijk te gek om los te lopen. Jos Buddiger, Venray bedrijven/organisaties uit Venray en omgeving de pakketten opge vrolijkt met gratis shirts, tassen, kranten en toegangsbonnen voor regionale attracties. De werk zaamheden vonden plaats in het Jongeren Ontmoetingscentrum in Ysselsteyn, een centrum dat aan dacht schenkt aan internationale samenwerking en vrede. Na het rondbrengen van de pakketten volgde een gezellige afsluiting van deze memorabele dag. Kindervakantiewerk Kindervakantiewerk Venray wordt van maandag 3 tot en met vrijdag 7 juli gehouden. Het thema van dit jaar is 'Rond de wereld' en het pro gramma staat helemaal in dit teken. Er zijn veel nieuwe ideeën, maar de succesvolle programmaonderdelen van de afgelopen jaren ontbre ken natuurlijk niet. Zo zijn er vooral veel sport- en spelactiviteiten en de kinderen kunnen weer lekker knutselen. Ook gaan de kinderen aan de slag met muziek en dans uit de hele wereld. Net als vorig jaar gaan alle kinderen naar de bioscoop en is er weer een uitstapje met de bus. De week wordt natuurlijk traditioneel weer afgesloten met een spette rende show. Tot zaterdag 15 april worden de informatieboekjes op de basisscholen uitgedeeld aan alle kinderen van groep 3 tot en met 7. In dit informatieboekje staan alle details en bijzonderheden over Kindervakantiewerk. Aanmelden is tot en met donderdag 20 april mogelijk via het aanmeldformulier dat in het boekje zit. Net zoals voor gaande jaren is Kindervakantiewerk op zoek naar leiding. Leiding geven kan vanaf de leeftijd van vijftien jaar. Alle hulp is welkom, ook als men maar een of meerdere dagen kan helpen, meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)515777 of via www.kvw-venray.nl Er zit muziek in Meerlo-Wanssum Ingezonden mededeling Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9