Twee nieuwe bouwplannen in Ysselsteyn Master Beyond Creativity: 'Dancefeesten waarover gepraat gaat worden' m Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Paters straat 15-17 Venray www.putt.nl "Ik lijk wel wethouder van Ysselsteyn" Nertsenfokkerij Moostdijk mag uitbreiden Restaurant Buitenlust sluit zijn deuren Dyers Advocaten Adviseurs voor ARBEIDSRECHT en CONTRACTENRECHT Laat u inspireren... door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Wethouder Heidens (CDA) lanceerde maandag tijdens de dorpsraadvergadering twee nieuwe bouwplannen voor Ysselsteyn. Het gaat om een locatie in de driehoek Timmermannsweg-Buntweg- Ringweg en een uitbreidings plan achter het pand van jon- gerensoos Jera aan de Peter Janssenweg. Wijzer geworden door alle commotie rond het stagnerende bouwplan in de hoek Timmermannsweg-Ringweg wei gerden de wethouders Heidens en Teunissen (Lokaal Aktief) aan tallen en tijdstippen te noemen. "Ik zal slechts een tip van de sluier oplichten", aldus Heidens. "Er gebeurt veel achter de schermen zodat Ysselsteyn aan het bouwen komt." De vijftig dorpsbewoners reageerden gelaten op het nieuws. Ysselsteyn is al jarenlang verstoken gebleven van woning bouw. Daardoor zijn veel jonge dorpsbewoners al uitgezworven. Het enthousiasme over het eerste bouwplan Timmermannsweg- Ringweg (43 woningen) is door alle vertraging flink getemperd. Heidens vertelde de haken en ogen van de twee nieuwe bouw plannen. Het kon de bewoners allerminst opfleuren. Integendeel. Frans Claessens vond dat de gemeente de allerhoogste priori teit moest geven aan de twintig woningen uit het lopende plan. De tweede fase van 23 woningen moet eveneens voortvarend wor den opgepakt, zei John Michiels. "Want de gemeente heeft in dat gebied veel grondposities." Maar wethouder Heidens wil niet op één paard blijven wedden. "We zetten nu op alle drie sporen tegelijk in." Het college wil duide lijk maken dat het menens is met woningbouw in Ysselsteyn. Heidens: "Het is hartstikke nodig dat er structureel gebouwd gaat worden. Ook al is dat niet zo sim pel. Er is hier een markt voor. De projectontwikkelaars zien dat ook. Zij gaan echt niet bouwen voor leegstand." De gemeente heeft gesprekken gevoerd met Gerrit Michels van de Ringweg over sanering of het opkopen van zijn bedrijf. Om zo woningbouw mogelijk te maken. "Daar heeft hij positief op gereageerd", verklaar de Heidens. "We hebben ook met andere grondeigenaren in dat gebied (de driehoek Timmermannsweg-Buntweg- Ringweg, red.) gesproken. Ook zij gaven een positieve reactie. Een projectontwikkelaar is intussen bezig de plannen van de grond te krijgen." Een struikelblok vormt evenwel de manege aan de Buntweg. De stankcirkel valt over een groot gedeelte van de beoog de bouwlocatie. "We hebben met de eigenaar besproken of hij bereid is de manege te verkopen", vertelde Heidens. "Die bereidheid was er. Maar financieel zijn we niet tot elkaar kunnen komen. Het gaat om een aanzienlijk ver schil. Daar lopen nog gesprekken over." Een ander obstakel is de natuursteenhandel van Linders. "Bij dat bedrijf zit veel grond. Verplaatsing is al vanuit het verle den een optie. We bekijken hoe we het kunnen inpassen in de plannen." "Het betekent allemaal nogal wat", vervolgt de wethou der. "We zitten met allerlei partij en aan tafel. Het zal een traject van de lange adem worden. Het is lastig. Als gemeente zijn we afhan kelijk van anderen. En als ieder een het onderste uit de kan wil, dan komen we er nooit uit." Het derde plan behelst een bin- nenstuk aan de achterzijde van jongerensoos Jera. Heidens: "Een partij heeft zich met plannen bij de gemeente gemeld. We werken er positief aan mee. Maar ook daar zal het om lange procedures gaan. Het gaat in beide gevallen om grote gebieden die veel woningen kunnen opleveren." Zaterdag 15 april grande opening in discotheek The Pilot in Ysselsteyn Het uitgaansleven in de gemeente Venray is een stuk rustiger geworden sinds megadiscotheek Zenith is geo pend en een aantal andere uit gaansgelegenheden de deuren heeft gesloten. Vooral voor jongeren vanaf 16 jaar met als passie dance is er niet veel meer te beleven. Maar daar komt verandering in. Een aan tal dj's die bekend zijn met de dansscène in Venray, hebben de krachten gebundeld en Master Beyond Creativity opgericht. De 'meesters' ach ter het nieuwe initiatief zijn C. Gielen (31), M. Stoltenborg (25) en B. van de Berg (28). Zaterdag 15 april is de grote opening van Master Beyond Creativity in discotheek The Pilot in Ysselsteyn. Na een maandenlange voorbe reiding in samenwerking met dis cotheek The Pilot en het Venrayse beveiligingsbedrijf Eye Watch Security Group starten de dj's C Gielen, M. Stoltenborg en B. van de Berg een project dat het uitgaansleven voor de jeugd vanaf 16 jaar in de regio Venray nieuw leven moet inblazen. Deze doel groep kan bijna nergens meer terecht in de weekeinden, nu diverse uitgaansgelegenheden zoals Dingus in Venray en De Steeg in Leunen hun deuren heb ben gesloten. Het drietal kent elkaar van de maandelijkse dance- avonden in café 't Paterke. Er werden echter zoveel decibellen geproduceerd, dat de politie tot twee keer toe een bekeuring uitschreef voor het VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt café. Voor 't Paterke was het financieel niet meer aantrekkelijk om de dance-avonden te organise ren. De drie dj's gingen vervol gens op zoek naar een andere bestemming. VETTIG "Wij vormen Master Beyond Creativity (MBC) en willen iedere twee weken een feest houden in discotheek The Pilot. Het feest is bedoeld voor jeugd vanaf 16 jaar. We bieden hen een veilige, maar vooral een leuke avond. Voor de veiligheid werken wij samen met beveiligingsbedrijf Eye Watch Security Group. Het bedrijf spon sort de eerste drie feestavonden door gratis personeel in te zetten. Ook de politie wil ons ondersteu nen en meehelpen om de veilig heid en controle te kunnen waar borgen. Dat is ook wel nodig, want het is één van de redenen waarom andere uitgaansmogelijk heden moesten sluiten. We hante ren een goed huisreglement met betrekking tot de kleding. 'Dress to impress' mag, maar mensen met extreme kleding worden niet binnengelaten. Ook onruststokers zullen we de toegang weigeren. We willen dat iedereen zich goed amuseert en dat niet een aantal het vergalt voor de rest." AFSLUITING Het is een hele klus, maar 15 april is het dan toch zo ver: de grande opening van Master Beyond Creativity. Om 21.00 uur gaan de deuren open van The Pilot en beginnen de muzikale verrassingen. De stijl zal techno hard-jumpstijl zijn. Internationaal bekende dj's, zoals dj Poeleck, zullen hun opwachting maken. Omstreeks 03-00 uur is de spette rende afsluiting tussen dj Gatoca versus A-traxx. "Geweldig. Dit is een battle tussen de initiatiefne mers." Rond 04.00 uur sluiten de deuren. Het driemanschap heeft één en al feest in zijn hoofd. "Het is de bedoeling om meer feesten te gaan organiseren met diverse stijlen en thema-avonden: van trance tot hardcore. Dus voor ieder wat wils." Als het aan Gielen, Stoltenborg en van de Berg ligt wordt de aftrap op 15 april een groot feest met een opkomst die groot genoeg is om alle kosten te dek ken. Master Beyond Creativity werkt samen met vrijwilligers. "Zo kunnen we de kosten druk ken en de entreeprijs voor ieder een betaalbaar en dus toeganke lijk houden." De eerstvolgende feesten staan gepland op 15, april 29 april, 13 mei en 27 mei in discotheek 'The Pilot'. "We kunnen nu al verklap pen dat we top dj's naar Ysselsteyn halen. Het worden feesten waarover in de regio gepraat gaat worden. Laat dat maar aan Master Beyond Creativity over." En hou ze in de gaten op www.mbc-event.nl Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Valse aangifte De politie maakt proces-verbaal op tegen een 14-jarige jongen uit Venray omdat hij een valse aangif te had gedaan. De jongen kwam donderdagavond bij het politiebu reau en vertelde dat hij die dag ontvoerd was. De agenten geloof den het verhaal niet en later bleek dit vermoeden inderdaad te klop pen. De jongen had het hele ver haal gelogen. Hij bekende dat hij valse aangifte had gedaan. Dit als smoes voor zijn ouders omdat hij gespijbeld had. PEEL EN MAAS Teunissen in de clinch met dorpsraad over voortgang bouwplan De stagnatie van het uitbrei dingsplan in Ysselsteyn staat maandagavond hoog op de agenda van de dorpsraad. De wethouders Heidens (CDA) en Teunissen (Lokaal Aktief) zijn in hun voormalige woon plaats neergestreken. De zaal op de bovenverdieping van Roelanzia is met ruim vijftig dorpsbewoners goed gevuld. Want woningbouw - of beter gezegd het uitblijven ervan - leeft volop in het dorp. De dorpsraad heeft een brief op poten naar het college gestuurd. Het dorp zit al jarenlang op slot. Begin vorig jaar gloort er plotse ling hoop. In de hoek Ringweg- Timmermannsweg ontstaat ruim te voor 43 kavels. Die zijn in een mum van tijd aan de man gebracht. Dan komt de kater. Eerst worden 23 woningen afge blazen omdat een vergrootte stankcirkel over het uitbreidings plan valt. En met de twintig reste rende wil het ook maar niet vlot ten. Dat is voor de dorpsraad het sein in de pen te klimmen. "Ongenoegen, onvrede en teleur stelling", klinken door in de brief die secretaris Jan van de Pas aan het begin van de vergadering voorleest. Op de valreep maken drie bedrijven bezwaar. Er ont staat een patstelling. De gemeente gaat in gesprek met de bezwaar makers. Volgens de dorpsraad gebeurt dat niet slagvaardig genoeg. "Er wordt niks afgerond. Er worden geen knopen doorge hakt. We twijfelen aan de deskun digheid en communicatie van het ambtelijk apparaat", luidt de niet misverstane kritiek. "Het is veel beloven en weinig uitvoeren. Het verzandt in procedures." Ongeduldig schuifelt wethou der Hans Teunissen heen en weer op zijn stoel. "De suggestie dat we niets doen is volkomen onterecht. Ik zal volledige opening van zaken geven. Ook al kan dat tegen ons gebruikt worden", belooft hij. Vlak voor het verstrijken van de termijn, op 6 december, ploffen er drie bezwaarschriften binnen op het gemeentehuis. Een fikse streep door de rekening. Opnieuw een grote tegenvaller voor Ysselsteyn. Teunissen spreekt pertinent tegen dat er sindsdien niets gebeurd zou zijn. "Er is juist erg veel gebeurd. Ik ben de afgelopen periode meer wethouder van Ysselsteyn dan van Venray geweest. Om dit bouwplan van de grond te tillen. Maar ik heb ook met belangen van ondernemers te maken. Dit vergt veel tijd, energie en goed overleg. We hebben er alles aan gedaan. Er zijn talloze gesprekken gevoerd." Het laatste stukje van de puzzel ontbreekt evenwel nog. "Op het eind wordt het steeds las tiger. Dan moet je bij elkaar uitko men. Dan gaat het vaak om gelijk hebben of gelijk krijgen. Daar moet een rechter als derde dan maar een oordeel over vellen." Teunissen kan melden dat er één bezwaar inmiddels van tafel is. De adviseur van agrarisch ondernemer Leon van Dijck had zich op verkeerde informatie gebaseerd, zegt de wethouder. "Daar zijn we samen uitgekomen. Het bezwaar is in de eerste week van januari ingetrokken." Dan blij ven er nog twee over. Gerrit Vergeldt heeft een boom kwekerij aan de Ringweg. Teunissen: "Hij is bang dat door de bebouwing zijn bedrijf meer last zal krijgen van wateroverlast. Dat is niet terecht. We gaan name lijk een nieuwe sloot graven langs Kienhout. Het water wordt afge voerd richting de Middenpeelweg." Eind maart is er nog een gesprek geweest maar het bezwaar blijft pal overeind staan. "De ondernemer heeft niets aan mondelinge afspraken", zegt Van de Pas. "Hij wil het zwart op wit zien dat hij geen wateroverlast krijgt." Teunissen reageert getergd: "Dat kan ik niemand beloven. Dat er na een regenbui nergens wateroverlast zal zijn. Het gaan om de overlast als gevolg van het bouwplan. En die is er niet. Het regenwater valt nu in de wei. De huidige sloot wordt straks afgesloten. Zodat het water door de nieuwe greppel wordt afgevoerd naar de andere kant. Daar wordt het water wegge pompt naar grotere sloten aan de noordzijde." Het derde bezwaar is van var kensbedrijf Michels aan de Ringweg. Hans Teunissen houdt een uiterst technisch verhaal. Het draait om de grootte van de stank cirkel. Er heerst onduidelijkheid. Er wordt daarom een proef uitge lokt. Aannemersbedrijf Teunissen heeft daarvoor op eigen risico en kosten een bouwplan ingediend. De aanvraag ligt nu bij de provin cie. Binnen twee weken wordt de verklaring van geen bezwaar ver wacht. De aannemer krijgt een bouwvergunning en dan is het afwachten of er bezwaren komen. "De onzekerheid blijft boven de markt zweven. Het is een test om de juridische procedure veilig te stellen. Dan weten we ook voor honderd procent zeker dat het goed zit. Zodat we de bouwkavels zonder risico kunnen verloten", verklaarde de wethouder. Teunissen zegt dat het gewoon weg niet sneller kan. "We hebben ons maximaal ingespannen. Maar de procedures kunnen nu een maal niet sneller. Die zeventien kavels voor de vrije sector moe ten zeker doorgaan. Daar zitten de meeste mensen op te azen." Wethouder Heidens verwacht dat rond 1 mei de inschrijving kan starten. Begin juli zouden de kavels kunnen worden toegewe zen. "Zo komt er eindelijk schot in de plannen", aldus Heidens, die toch een slag om de arm houdt. Want een bezwaarmaker kan nog naar de rechter stappen om een voorlopige voorziening aan te vra gen. Dit zou opnieuw uitstel bete kenen. Na jarenlange onzekerheid heeft een nertsenfokkerij aan de Moostdijk in Ysselsteyn definitief toestemming om uit te breiden. De Raad van State wees de bezwa ren daartegen van de hand. Die bezwaren waren afkomstig van een drietal omwonenden en Vanaf 1 mei blijven de deu ren van Restaurant Buitenlust gesloten. Piet en Marwil Jacobs hebben het pand onlangs verkocht en gaan zich nu op andere dingen oriënte ren. Na ruim 27 jaar horeca in Venray gaat dit boek definitief dicht. De sluiting van het restaurant heeft diverse oorzaken. Buitenlust heeft de laatste jaren veel geleden van de recessie en de komst van de euro. "Vooral dat laatste heeft veel mensen doen besluiten de hand op de knip te houden. Vaak werd de horeca verweten dat we de gulden omgezet hadden naar de euro. Dat was in ons geval per tinent niet waar. Feit was dat veel mensen minder vaak uit eten gin gen", vertelt Piet Jacobs. Daarnaast speelt de ziekte van Marwil een belangrijke rol. Enkele jaren geleden werd bij haar kaak- kanker geconstateerd met een lang medisch traject als gevolg. "Dat heeft ons veel energie gekost en heeft ook zijn weerslag gehad op het restaurant. Gelukkig gaat het nu goed met Marwil en heb ben we het pand en de grond voor een goede prijs kunnen ver kopen. De komende maanden gaan we uitkijken naar een nieu we huisvesting en nieuwe kan sen." Daarmee komt een einde aan een horecagelegenheid die al voor de tweede wereldoorlog in Venray gevestigd was. "Toen we het in 1985 overnamen was het meteen onze intentie om er een restaurant van te maken. Voor die tijd was het nog een echt café. In de periode daarvoor hadden we vijf jaar Hotel de Zwaan geëxploi teerd. Buitenlust was voor ons een nieuwe uitdaging." Die werd met beide handen aangegrepen. Langzaam werd de 'kroeg' Buitenlust een restaurant met een goede naam in de regio Venray. Naast veel restaurantgasten von den ook steeds meer verenigin gen de weg naar Buitenlust. Kiwanisclub Schieëpersland, de Raad van Elf en oud-adjudanten van De Piëlhaas, de Probusclub. Ook de Venrayse midgetgolfclub vond onderdak bij Buitenlust. Deze en andere clubs vonden een thuis in Buitenlust. De komst van deze clubs leidde tot diverse ver bouwingen met uiteindelijk de komst van de Binnenhof, als spe ciale vergader- en eetruimte. Dat laatste had nogal wat voeten in aarde omdat de plannen van Piet en Marwil Tacobs niet strookten met de visie van onder andere de gemeentelijke welstandscommis sie. Piet en Marwil organiseerden ook tal van activiteiten zoals spe ciale 'mannendagen' en 'vrou wendagen', mosselavonden en zelfs de Indonesische kok Lonny kwam bij Buitenlust zijn kunsten vertonen. Met de komst van de euro ging het volgens Piet Jacobs mis. "De mensen hielden de hand op de knip en de horeca werd verweten dat onze prijzen een op een in euro's waren omgezet. Wie onze menukaarten bekijkt weet dat dat niet zo is." Toen daar ook nog de ziekte van Marwil bijkwam werd het er allemaal niet gemak kelijker op. Reden voor Piet en Marwil om hun pand met grond, strategisch gelegen op de punt van Keizersveld, te verkopen aan bouwbedrijf Fleuren uit Venray. van de stichting Bont voor Dieren. Alle vier zagen ze, om ver schillende redenen, weinig heil in een verdubbeling van het aantal fokteven. Die zou onder andere gepaard gaan met de nodige stankoverlast voor de buren en schade aan natuur en milieu. Natuurgebied De Mariapeel ligt immers dicht in de buurt. Volgens nertsenfokker Martens en de gemeente, die de voor de uitbreiding benodigde milieuver gunning had verleend, is die vrees ongegrond. Het nieuwe Groen- Labelstalsysteem zou voldoende garanties tegen stankoverlast en milieuvervuiling bieden. Wat de ammoniakuitstoot betreft, wordt de situatie er in de toekomst alleen maar beter op. Ook hoeft niemand bang te zijn dat er nert sen uit de fokkerij zullen ontsnap pen. De Raad van State vond deze argumenten overtuigend genoeg om de ingediende bezwaren stuk voor stuk ongegrond te verklaren. Daardoor kan de nertsenfokker na vier jaar wachten eindelijk aan de slag. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Donderdag 13 april 2006 - Pagina 5 Bezoek onze showroom Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com COMFORTABEL W0NENaanpa/r een abonnement waard Ooo>c' :0«e 'nfernet Corotfl Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5