Bram Verhofstad vierde Medailles voor Tong-il m AV Venray haalt sprinttrainer Ambaum terug Zwemmers kampioen Nieuw specialisme in Maasziekenhuis Internationale stage bij Plus G. van Dijck Oudercontactavond in De Tambourin MÈÉm m. L O PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 32 St. Christoffel Reactivering Oude Maasarm vW^H Atletiekvereniging wil naar de top van Nederland Spio Bond van Wapenbroeders PEEL EN MAAS een abonnement waard Op de bon Bijeenkomst over mantelzorg en erfrecht Borderline Gerrits Coaching verzorgt opvoedtrainingen Reünie de Hamert in Well Gryphus naar Pinkpop Informatie middag WAO Posterwedstrijd PEEL EN MAAS een abonnement waard De jongensgroepen van gymnas tiekvereniging St. Christoffel in Ven- ray hebben in Vught deelgenomen de halve finales turnen heren. Bram Ver hofstad wist zich met een mooie vier de plaats rechtstreeks te plaatsen voor de finale op 27 en 28 mei in Borne. Hij behoort hiermee bij de acht beste turners van Nederland in zijn klasse. Thijn en Stan proberen tij dens de play-offs op zondag 23 april in Zwijndrecht zich alsnog te plaatsen voor de finale van 27 en 28 mei. Zaterdag behaalde Koen Raedts een tweede plaats tijdens zijn tweede plaatsingswedstrijd. Raedts heeft met nog een plaatsingswedstrijd te gaan en een goede uitgangspositie voor een finaleplaats en uitzicht op een of meerdere toestelfinales. Roel Arts probeert zich te plaatsen voor de toe stelfinale ringen, ook hij staat er goed voor. In zijn eerste wedstrijd had hij de hoogste score aan de ringen. Vier turnsters van gymnastiekvereniging St. Christoffel hebben deelgeno men aan de districtswedstrijd in Valkenswaard. Maud Verstappen behaalde in de categorie jeugd niveau 8 een mooie tweede plaats. Hiermee heeft ze zich geplaatst voor de landelijke finale, die gehouden wordt op zaterdag 22 april in Hoofddorp. Tevens plaatstem zich voor deze wedstrijd in de categorie instap niveau 11 Amy van Broekhoven met een tiende plaats, Josien Raedts jeugd niveau 8, veertiende plaats en Stacy van Lin pupil 1 niveau 10, zestiende plaats. De landelijke kwartfinale is in Amsterdam gehouden. Lotte Dirkx behaalde hier een twaalfde plaats, waarmee ze zich plaatste voor de halve fina le. De pupillen en aspiranten wed- strijdgroep van taekwondovereniging Tong-il uit Venray-Horst waren maar liefst goed voor vijf gouden, drie zil veren, en twee bronzen medailles op het door OhDoKwan Venlo Jungs- hin gehouden Venlo sparrings toer nooi. In Sporthal Craneveld streden de jeudige spelers in de diverse klas sen om de hoogste eer. Voor Tong-Il stonden tien spelers aan start en die hadden er zin in want maar liefst alle spelers vielen in de prijzen. Eerste prijzen waren er voor Devon Sonne- veld, Kjelt Keltjens, en Josephine van Lin. Uitkomend in de C-klasse tot groene band. Josephine van Lin won in de finale met een mooi golden point van Sorah- ja Veldt van Jungshin Tegelen. In de B-klasse tot rode band wist Soufiane Achnine goud te behalen. Hij was te sterk voor zijn tegenstanders. De scheidsrechters moesten tot twee maal toe de wedstrijd voortijdig stop pen door het grote overwicht van Soufiane. In de finale was hij ook te sterk voor clubgenoot Dre Hendriks. Een sterk debuut was er ook voor Shirley Slaats bij de meisjes-36 kilo. Na net haar blauwe band te hebben behaald wist zij van Nederlands kam pioene Carina Tobben, rode band van Wesley's Sportstudio uit Roermond te winnen en op haar eerste toernooi met de gouden plak huiswaarts kon keren. Zilveren medailles waren er voor Harm Nijssen C-klasse tot groene band, en Marvin Mommen, Dre Hend riks B-klasse tot rode band. Voor Mar cel Monshouwer die net zijn overstap van de pupillen naar de aspiranten heeft gemaakt behaalde brons in de B- klasse rode band zoals ook teamge noot Björn Jacobs jongste deelnemer in zijn klasse. Helaas kon Vito Smeds vanwege een blessure niet deelne men. De organisatie in handen van Bern Daniels van de organiserende vereniging verliep vlekkeloos. Kansen voor Sohr Legerterbos De gebiedscommissie Venray Meerlo-Wanssum bracht donder dag een bezoek aan het gebied tussen Blitterswijck en Ooijen genaamd Sohr Legerterbos, om zich een beeld te vormen van de uitdagingen die hier in het kader van "platteland in uitvoering" lig gen. Een drietal sprekers liet de gebieds commissie zien, waar de mogelijkhe den en onmogelijkheden liggen in de ontwikkeling van dit gebied. Jan van der Ligt beheerder bij Staatsbosbe heer sprak van een mooi natuurge bied waar ook aan recreatief gebruik wordt gedacht. Op dit moment is er nog plaats voor agrarisch natuurbe heer maar dit zal naar verwachting afnemen, omdat het voor boeren niet rendabel is, meent Eduard Maas een van de agrariërs in dit gebied. Het is echter een misverstand dat bij de reactivering Oude Maasarm dit gebied doorgaans natter zal worden, licht Kees Jan van de Herik toe. Hij onder zoekt de mogelijkheden van reactive ring van de Oude Maasarm en rappor teert dit voor de zomer 2006 aan Gedeputeerde Staten. Hij bekijkt daarbij een beveiligingsniveau van 1 op de 250 jaar voor de dorpen. Dat wil zeggen dat de Maas eens in de 250 jaar dit gebied onder water zal zetten dat is nu eens in de 50 jaar. Mogelijk dat bij hoogwater, de natuur en land- De gebiedscommissie k wam voorafgaand aan de excursie bijeen in restaurant Tante Jet in Blitterswijck. bouw schade ondervinden door het maaswater. Voor de gebiedscommissie speelt de reactivering van de Oude Maasarm een grote rol wanneer zij projecten in dit gebied wilt stimuleren. Verschil lende vertegenwoordigers uit de gebiedscommissie zijn dan ook nauw betrokken bij dit onderzoek dat in opdracht van de provincie wordt gedaan. De gebiedscommissie ziet met name mogelijkheden om in het Sohr Legerterbos doelen te verwezen lijken op het gebied van natuuront wikkeling, beek- en venherstel, verde re optimalisering de verkavelingsituatie en recreatie en toerisme. Maurice Ambaum (38) keert terug bij AV Venray. De atletiek vereniging heeft de sprinttrainer uit Steyl opnieuw in de arm geno men om meer te kunnen differen tiëren en specialiseren in de baanatletiek voor de oudste junio ren en senioren. Ambaum was in de jaren negentig ook al werk zaam voor AV Venray. Met atleten als Monique Peeters, Bart Lam berts, Jasper Schram en Jan Jaap Kroft boekte hij klinkende resul taten. De laatste jaren gaf hij conditie- en sprinttraining aan spelsporters en begeleidde hij een loopgroepje in Venray. Ambaum is in het dagelijks leven directeur van een sportmarke ting en communicatiebureau, en onder meer manager van topsporters als wereldkampioen polsstokhoog springen Rens Blom, topturnster Evi Neijssen (winnares Universiade 2005), kanovaarster Eef Haaze en motorcoureur Joey Litjens. AV Venray heeft de voorbije jaren aan de hand van ervaren trainers als Martin van Egmond, Carolus Bouten en Lex Biessels een flinke inhaalslag gemaakt in de baanatletiek. Niet alleen groeide het aantal junioren dat koos voor wedstrijdgerichte baanatle tiek, ook het niveau steeg ziender ogen. AV Venray herbergt nu een aan- u VVW Zwemvereniging Noord Limburg (SG) is kampioen ke C-Klasse. In versierd bad De Sprank en met veel muziek geworden in de klasse district 1Door vier van de vijf wed- was de sfeer vanaf het begin van de wedstrijd al in de win strijden winnend af te sluiten zijn ze 115 seconden voor de ning mood. Telkens werd de stand omgeroepen omdat het nummer 2, TBS-RES uit Tilburg geëindigd. wel duidelijk was dat het niet meer fout kon gaan. De zwemmers waren gemotiveerd en hebben ondanks ziekte Dit is op een totaal van zo'n 16000 seconden niet veel het beste uit zichzelf naar boven gebracht. Er werden veel maar meer dan genoeg om te promoveren naar de landelij- persoonlijke records gezwommen, 76 in totaal. Uitslagen 4x50m wisselslag estafette: 1) Jel- mer van Dijkjob van Duijnhoven, Dion Dreesens, Geoff Ebskamp 2.06.82. 4x 50m vrije slag estafette: 1) Kelly Agterberg, Kimberly Teunissen, Lisa Dreesens, Inge Arts 1.59.93. 1) Dion Dreesens, GEoff Ebskamp, Kasper van Dijk.Jelle Crooymans 1.5996. 8x 50m vrije slag etafette: 1) Dion Dreesens, Minke Janssen, Jelmer van Dijm, Kimberly Teunissen, Job van Duijnhoven, Lisa Dreesens, Sjoerd van Dijk, Renske Nielen 3.55.42. 100m wisselslag: 1) Lisa Dreesens 1.09.89. 2) Kelly Agterberg 1.20.34. 3) Cyril Landstra 1.21.35. 2) Merle Schoofs 1.43.22. 1) Jelmer van Dijk 1.09.35. 2) Alec Ebskamp 1.11.10. 1) Nik Heeren 1.40.22. 200m wisselslag: 1) Lisa Dreesens 2.33.56. 2) Minke Janssen 2.50.30. 3) Job van Duijnhoven 2.28.06. 50m vlinderslag: 1) Vera Hendriks 0.37.92. 2) Lisa Peeters 0.44.80. 1) Stan Goree 0.34.24. 200m vrije slag: 1) Kimberly Teu nissen 2.25.63. 2) Minke Janssen 2.29.87. 3) Daphne de Boer 2.41.36. 1) Dion Dreesens 2.15.38. 2) Geoff Ebskamp 2.18.81. 3) Kasper van Dijk 2.23.22. 100m rugslag: 1) Inge Arts 1.10.64. 3) Renske Nielen 1.21.19. 3) Kasper van Dijk 1.13.34. 200m rugslag: 1) Inge Arts 2.34.55. 2) Lisa Dreesens 2.38.25. 3) Cyril Landstra 2.54.78. 1) Jelmer v Dijk 2.27.96. 2) Kasper van Dijk 2.41.52. 25m schoolslag: 2) Merle Schoofs 0.24.50. 3) Margot van Iersel 0.24.61. 1) Nik Heeren 0.23.60. 50m schoolslag: 1) Kimberly Teu nissen 0.38.40. 2) Kelly Agterberg 0.42.48. 3) Daphne de Boer 0.43.40. 1) Dion Dreesens 0.39.62. 2) Geoff Ebskamp 0.39.97. 3) lelie Crooymans 0.41.30. 100m vrije slag: 1) Kimberly Teu nissen 1.06.03. 3) Bernadette Verste gen 1.10.25. 1) Minke Janssen 1.10.90. 3) Vera Hendriks 1.18.42. 2) Job van Duijnhoven 0.59.20. 1) Stan Gorree 1.09.23. 3) Alex Bos 1.16.53. De Bond van Wapenbroeders afde ling Venray e.o. houdt op vrijdag 21 april vanaf 13.45 uur in zaal 't Bru- geind in Meerlo een voorlichtingsmid dag. De middag wordt gegeven door Fa. Jan de Boer. Na het welkomst woord volgt om 14.00 uur de leerrij ke voorlichting met als thema leven en gezondheid. In een gezellige en ontspannen sfeer kan men kennis maken met een aantal gezondheidsar tikelen die ertoe bijdragen gezonder te leven en pijnen te verzachten. Voor iedere deelnemer is er een nut tig geschenk. Aanmelden bij een van de bestuursleden. De stichting Anders Sterk, een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problematiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen houdt op dinsdag 25 april een oudercontactavond voor ouders van kinderen tot twaalf jaar. Thema van de avond is; het PCB, wat kan ik ermee. Aan de hand van vragen probeert de consulente van het Cliëntenad viesbureau, samen met de vrijwilligers van MEE, via een kringgesprek, ant woord te geven. De vereniging Balans en informatiecentrum MEE zijn aanwe zig met een stand met informatiemateriaal. De oudercontactavond duurt van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in restaurant De Tambourin, Vincent van Gogh Instituut in Venray. Voor meer informatie kan men contact opne men met Marga via tel. (0485)517217, e-mail infor@anderssterk.nl, www.anderssterk.nl. tal junioren die tot de Nederlandse top behoren en is als club opgeklom men tot één van Limburgs toonaange vende atletiekverenigingen. Maar de ambities reiken verder, beaamt trai nerscoördinator Egbert Knol. "AV Venray heeft de afgelopen drie jaar geïnvesteerd in enthousiasmeren, structureren en presteren. Dit heeft geleid tot een aanzienlijke groei aan jonge leden, tot het duidelijk aanwe zig zijn in de Limbra crosscompetitie en tot het in alle jeugdcategorieën deelnemen aan de landelijke competi tie. Het algemene opleidingsniveau van de atleten is duidelijk verbeterd. Vanuit deze basis moet dit jaar in ieder geval met de oudste junioren een verdere stap naar de landelijke ploegentop worden gemaakt." Om die stap te kunnen zetten, is differentiëren en specialiseren een must. "Sinds anderhalf jaar is er een jeugdloopgroep onder leiding van Carolus Bouten. Nu kan er door de terugkeer van Maurice Ambaum een krachtige sprintgroep worden opge start. En dat geeft de nodige lucht aan Martin van Egmond, die zo zijn aan dacht kan richten op de springnum- mers en het hordenlopen. Lex Bies sels neemt voorlopig de honneurs waar voor de werpnummers. Deze specialisatie vormt de ideale basis voor een doorbraak bij de jeugd naar de beste tien verenigingen van Neder land." De kwalitatieve en kwantitatieve groei van AV Venray de voorbije jaren is verbluffend groot. Het aantal jeugd leden neemt met gemiddeld 20 per jaar toe. Vier jaar geleden waren er effectief vrijwel geen jeugdleden die aan de Limbra crosswedstrijden deel namen - in 2001 zegge en schrijve één lid van AV Venray - en werd er per jaar één competitieploeg ingeschre ven. Dit jaar was de club met 28 leden in het Limbra klassement verte genwoordigd en doet AV Venray met zes eigen competitieploegen en één combiploeg mee aan de landelijke wedstrijden. "We hopen met drie van die ploegen de finale te halen. De twee oudste juniorenploegen moeten zich rechtstreeks kunnen plaatsen voor de landelijke finale. Voor beide teams zou, zonder tegenslagen, een plaats bij de beste zes verenigingen van Nederland mogelijk moeten zijn. Individueel hopen we op acht atleten die zich met minstens één nummer bij de beste tien van Nederland kun nen plaatsen. En dat willen we verder uitbouwen. Nu we het trainerskorps weer hebben kunnen uitbreiden, ver wacht ik dat we ons landelijk nog meer kunnen profileren." Patiënten kunnen voor mond-, kaak- en aangezichtschirurgie voor taan ook in het Maasziekenhuis Pan- tein in Boxmeer terecht. Mond-, kaak- en aangezichtschirurg Philip van Damme voert behande lingen uit bij patiënten die hier om een medische of cosmetische reden behoefte aan hebben. Hij verwijdert (verstands)kiezen en verricht chirur gische wortelpuntbehandelingen. Patiënten die tobben met hun kunst gebit of tanden en/of kiezen missen, kunnen hiermee na verwijzing door hun tandarts ook bij de kaakchirurg terecht. Door het aanbrengen van implantaten of het uitvoeren van andere ingrepen in de mondholte, kan de kaakchirurg ervoor zorgen dat er weer houvast voor het kunstgebit of een andere prothetische voorzie ning ontstaat. De mond-, kaak- en aan gezichtschirurg behandelt ook letsels of voert correcties uit aan de beende ren van het aangezicht en de huid en slijmvliezen die er overheen liggen. Voorbeelden hiervan zijn de behande ling van een gebroken onderkaak, juk been of oogkas, maar bijvoorbeeld ook de te kleine, te grote of scheve onderkaak en kin. Ook behandelt de kaakchirurg speekselklierafwijkingen, zoals speekselstenen, speekselklier zwellingen en een droge mond. Ope raties worden met name tijdens poli klinische sessies onder plaatselijke verdoving of in dagbehandeling in narcose uitgevoerd. Bij grotere opera ties op het gebied van de mond-, kaak en aangezichtchirurgie, bijvoorbeeld oncologie en ernstige traumata, zijn vaak meerdere specialisten en mede werkers betrokken. Deze operaties vinden dan in het UMC St. Radboud plaats; het eerste consult kan overi gens wel in het Maasziekenhuis Pan- tein plaatsvinden. Iedere woensdag is mond-, kaak- en aangezichtschirurg Van Damme werkzaam in het Maas ziekenhuis Pantein. Daarnaast blijft hij verbonden aan het UMC St. Rad boud in Nijmegen. Van Damme is een allround mond-, kaak- en aangezicht schirurg. Zijn specialisatie ligt met name op het gebied van aangezicht schirurgie, chirurgische orthodontie en traumatologie. Het Mobiel Jeugdteam van de poli tie Limburg-Noord heeft woensdag ochtend vier bekeuringen uitgedeeld aan fietsende schooljeugd bij de spoorwegovergang Mgr. Hanssen- straat Stationsweg in Oostrum. De fietsers negeerden het rode overweg- licht, enkele jongeren fietsten zelfs tussen de spoorbomen door terwijl de trein al kwam aanrijden vanaf het station. Als mantelzorger krijgt men vroeg of laat naast de (ver)zorgende taken ook van doen met allerlei financiële zaken en moet er wat geregeld wor den. Als de partner of een familielid opgenomen wordt in een verzor- gings- of verpleeghuis, kan dit soms een moment zijn dat allerlei vragen rondom erfrecht, bewindvoering en dergelijke aan de orde komen. Op 1 januari 2003 is het Nederland se Erfrecht veranderd. Deze wet staat in boek 4 Burgerlijk Wetboek (artikel 4:1 t/m 4:233). Over de laatste wijzi gingen in de wet is zeer lang gepraat en de invoering hiervan werd telkens uitgesteld. De belangrijkste wijziging met het oude erfrecht is, dat de langstlevende echtgenoot financieel beter wordt verzorgd. Synthese wil belangstellenden mid dels een bijeenkomst nader informe ren over mogelijkheden en onmoge lijkheden van diverse wettelijke en financiële regelingen rondom erf recht en bewindvoering. De bijeen komst wordt gehouden op woensdag 12 april vanaf 19.30 uur in het kan toorgebouw van Synthese aan de Leunseweg in Venray. Gastspreker is de heer W.G. Weijs, notaris in Ven ray. Tijdens de bijeenkomst kan men vragen stellen. Ook mantelzorgers die geen persoonlijke uitnodiging heb ben ontvangen zijn uitgenodigd. Indien men voor deelname aan de bijeenkomst vervangende zorg nodig heeft of meer wil weten over mantel zorgondersteuning kan men contact opnemen met het Steunpunt Mantel zorg in de buurt, de kantoren van Syn these in Horst, 077-3978500, Bergen 0485-348080, Venray 0478-517317. Zie ook www.synthese.nl en www.demantelzoraer.nl. Dat een leerbedrijf niet alleen in de eigen regio bekendheid kan genieten weet supermarkt Plus G. van Dijck in Venray. Al jaren verzorgt deze Plus stages voor leerlingen van het plaatse lijke Raayland college. Via een lerares van dit college werd er contact gelegd met een school in het Noord- Franse Chaumont. Dit resulteerde in 2004 in twee stageplekken voor leer lingen van het Lycee Professionel E Bouchardin. De bevindingen van deze stage beviel wederzijds zo goed dat ook in 2006 besloten werd om twee meiden over te laten komen uit Chau mont. De leerlingen doen een econo mische opleiding maar de hoofdtaak van de stage is om het engels te ver beteren. Aangezien in Nederland rela tief weinig Frans gesproken wordt maar de meeste mensen een goede kennis hebben van de Engelse taal is Nederland bij uitstek geschikt om dit doel te bereiken. Daarnaast deden de trainees natuurlijk veel ervaring op in het winkelwerk. Naast vakkenvullen, presenteren en werken op de versaf deling werd er ook een lokaal concur- rentiebezoek uitgevoerd en was er een uitstapje naar een vleesleveran cier in Milsbeek. 's Maandags waren Ophélie en Mylène vrij en dit was voor de twee Fran^aises een goed moment om per trein Nederland te doorkruisen. Met bezoeken aan onder andere Amsterdam deden ze meteen kennis op over de Nederlandse cul tuur. Na vier weken zit de stage er op en tijdens de laatste donderdag heb ben ze afscheid genomen van het gas tgezin in het Venrayse kerkdorp Leu nen waar ze gedurende de stageperiode een prettig onderkomen hadden gevonden. Vrijdagmorgen is het weer vroeg op om de lange terug reis per trein naar huis te aanvaarden. Bij terugkomst zullen ze zeker klasge noten enthousiast maken om volgend jaar ook stage te lopen bij Plus G. van Dijck. De afdeling Preventie en Informa tie van de GGZ Noord- en Midden- Limburg houdt een tweetal activitei ten rondom het thema borderline per soonlijkheidsstoornis. Op dinsdag 25 april is er een informatiebijeenkomst over de behandeling van de border line persoonlijkheidsstoornis. Tijdens de bijeenkomst wordt uitgelegd wat de mogelijke vormen van behande ling inhouden. Ook is er voldoende ruimte voor het stellen van vragen. De bijkomst wordt gehouden in het Viecuri ziekenhuis in Venlo en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. In mei start een ondersteuningsgroep voor fami lieleden van mensen met borderline. De groep heeft tot doel erkenning en herkenning te geven en deelnemers te ondersteunen in de omgang met de persoon met borderline. Daarnaast wordt door middel van opdrachten en oefeningen gewerkt aan verschil lende thema 's zoals gevoelige plek ken herkennen bij zich zelf en bij de ander, prioriteiten en grenzen stellen, anders leren communiceren, omgaan met crisis. De groep is bedoeld vor amilieleden, partners en andere naas ten van mensen met borderline en wordt gegeven in Venlo. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatie centrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg, tel. (0478) 527066, e-mail: igg@ggznml.nl Op verschillende data starten er opvoedtrainingen. Kinderen willen gezien, gehoord en begrepen wor den. Erg belangrijk is respect hebben voor kinderen. Het klinkt simpel, maar dat is het niet altijd. Tijdens het opvoeden word men nogal eens geconfronteerd met gevoelens en reacties, die opgeroepen worden door het gedrag van het kind. Deze gevoelens blijken vaak te maken te hebben met wat men zelf ooit heeft meegemaakt, de eerdere levenserva ringen. Deze belevingen kleuren let terlijk de bril, waarmee men naar zichzelf en het kind kijkt. Wie graag een helder zicht wil kan door deze training worden geholpen. Een 'goede' ouder is in staat om te reflec teren. Hierdoor kan men eerlijk, open en liefdevol met zichzelf en het kind omgaan. Verder leert men vaardighe den om op een actieve manier -met betrokkenheid, aandacht en interesse- te luisteren. Standaardkinderen bestaan niet, een standaard opvoe ding dus ook niet. Er zijn geen kant- en-klare oplossingen voor iedere situ atie. Door zoveel mogelijk zichzelf te zijn, neemt men de tijd om goed naar het kind te kijken en te luisteren. De training biedt de mogelijkheid om op meerdere manieren naar het kind te kijken. Voor meer informatie of aan melden kan men contact opnemen met GerritsCoaching, Hetty Reijnders- Gerrits via tel. (0478)588083 of e-mail gerritscoaching@hetnetnl Scholengemeenschap De Hamert houdt op zaterdag 10 juni een reünie in Well vanwege het feit dat het onderwijs op de school per 1 augus tus 2006 verdwijnt. Men kan nog een keer terugkeren op de plekken waar een deel van de jeugd is doorgebracht en kan men nog een keer zoveel mogelijk oud klasgenoten ontmoeten. Er staat deze dag een tent en oud-elek- tro leerling Harm Laemers zorgt voor de muziek. Iedereen die op (M)ULO St. Jozef, MAVO Roobeek, Vakschool St. Josef, Ambachtschool, LTS de Hamert, scholengemeenschap de Hamert, Valuascollege afd. Hamert, of gewoond heeft op het Juvenaat St. Josef of in het internaat is van harte welkom. Snelle aanmelding is gewenst. Tijdens het pinksterweekeinde vindt in Landgraaf de 37ste editie van het Pinkpopfestival plaats. Ook dit jaar gaat het Vierlingsbeekse jonge rencentrum Gryphus per bus naar dit popfestival. Op maandag 5 juni gaat de reis richting Landgraaf, waar optre dens worden gegeven door onder andere Red Hot Chili Peppers, Keane, Nickelback, Anouk, Editors, Jamie Lidell, Opgezwolle, Soulfy, Deftones, Morrissey en Franz Ferdinand. Opga ve kan via tel. (0478)631802 of (0478)630508. Zie ook www.gryp hus.nl. Het CliëntenAdviesBureau Noord en Midden-Limburg(CAB NML) orga niseert een informatiemiddag voor mensen die een WAO-uitkering heb ben n.a.v. psychische klachten en die herkeurd worden volgens de strenge re regels. De informatiemiddag is bedoeld voor mensen die geboren zijn na 1 juli 1954 met een WAO-uit- kering n.a.v. psychische klachten én die in aanmerking komen voor een herkeuring volgens de strengere regels. Tijdens deze middag wordt u geïnformeerd door diverse deskundi gen die ervaringen hebben met de herkeuring. U ontvangt ook informa tie over de procedure van de keuring. De informatiemiddag vindt plaats op dinsdag 25 april van 14.00 tot 16.00 uur in Zaal Aid Weishoes, Grote Kerk straat 31 te Venlo. De toegang is gra tis. U kunt zich aanmelden vóór 22 april bij het CliëntenAdviesBureau NML, telefoon 0478-527280. De Europese Commissie start een posterwedstrijd voor Rechten van het Kind. In 25 Europese landen worden jongeren van tien tot achttien jaar uit gedaagd hun creativiteit de vrije loop te laten. Door een poster en logo over De Europese Unie en de Rechten van het Kind te ontwerpen, maken ze kans op een reisje naar Brussel. Bovendien wordt de winnende poster gebruikt in een Europese promotie campagne. Deelnemers kunnen zich tot maandag 10 april aanmelden via www.eurojeugd.com. De Europese Commissie schreef de wedstrijd uit om de Rechten van het Kind onder de aandacht te brengen. Het recht op bescherming en verzorging, het recht op vrije meningsuiting, het recht dat er rekening wordt gehouden met hun belangen, al deze rechten gelden voor kinderen in de Europese Unie. Maar rechten werken alleen effectief als mensen zich er bewust van zijn, zich eraan houden en ze verdedigen. De poster die het beschermen en promo ten van kinderrechten binnen de Europese Unie het best weet uit te beelden, wordt ingezet in een Euro pese campagne. Begin mei wordt de Nederlandse winnaar van de wed strijd bekendgemaakt. Hij of zij mag dan in Brussel de strijd aan gaan met Europese 'concurrenten'. Daar wordt de uiteindelijke winnaar gekozen. De Nationale Jeugdraad werkt samen met de Permanente Vertegenwoordiging van de Europese Commissie, om de wedstrijd in Nederland te coördine ren. De Jeugdraad is een landelijke organisatie voor en door jongeren. Ze wil dat jongeren, volgens het kinder recht, kunnen meedoen, meedenken en meebeslissen over alles wat voor hen belangrijk is. Of het nu gaat om politieke invloed of een evenement in een gemeente, de Jeugdraad maakt het mogelijk. Kijk voor meer informa tie over de wedstrijd op www.euro- jeugd.com en www.jeugdraad.nl.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 32