Volleybalsters spelen promotiewed strijden Doek valt voor Venrayse volleyballers Judoka's Venray tweede van Limburg I Autospeedway in Venray Waterpoloërs uit vorm I Monsterscore Jumpers '76 TC Rodhe start met zege BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 28 Set Up Biljarten DOS Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Midgetgolfdub Jacht lust JBC Venray 80 Match e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Jeugdbowlen Maak kennis met tennis TV Ysselsteyn Athos-Rooyse VK 0-4. Setstanden: 15-25,11-25,18-25 en 21-25. Door een 0-4 zege in de uitwed strijd tegen Athos in Sevenum hebben de volleybaldames van Rooyse VK de tweede plaats in de competitie veilig gesteld en nemen deel aan de promo tie-degradatiewedstrijden. Athos, de hekkensluiter van de poule, mocht niet worden onder schat, aangezien directe concurrent MVC'64 in Sevenum wél een puntje had laten liggen. Het was duidelijk dat de dames in de eerste set toch wel gespannen waren. Het spel begon verre van vlekkeloos en de passing ging moeizaam. Toen de dames weer langszij kwamen, leek de spanning enigszins van ze af te vallen en lie ten ze zien waarom de tweede plek op de ranglijst zeker terecht is. De buitenaanvallers konden eenvoudig doorslaan met een eenmansblok tegenover zich en ze wisten zo dan ook menig punt te scoren. De set ein digde met een overduidelijk verschil: 15-25. Ook de tweede set hadden de Venrayse volleybalsters een matige start. Het ging aanvankelijk gelijk op met Athos, maar daarna wisten ze het verschil temaken. Met een hoge servi- cedruk en een redelijke rallypass was Athos geen enkel probleem voor de Rooyse VK. Deze set eindigde dan ook met een nog groter verschil: 11- 25. In de immer beruchte derde set kregen de Venrayse dames het lasti ger. De pass kwam niet bij het net en ook het netwerk zorgde niet voor het verschil. Het gevolg was dat de dames al snel tegen een achterstand aanke ken. Ze wisten echter op techniek en karakter verder te spelen en deze ach terstand hadden ze dan ook weer snel omgezet naar een voorsprong. Die gaven ze ook niet meer weg en ook deze set was voor Venray met 18-25. In de laatste set maakten de dames het zichzelf moeilijk. Athos verander de het spel speelde met veel prikbal- letjes spelen. De Rooyse dames waren hier niet op ingesteld en zo kon de tegenstander punt na punt scoren. Toch wisten de dames zich goed te weren en door zelf degelijk te blijven aanvallen wisten ze toch net voor te blijven. Ook de laatste set was met 21-25 voor de Venrayse volleybal sters. Met deze overwinning hebben ze hun recht op het spelen van pro motie/degradatiewedstrijden die op 22 april zullen plaatsvinden verdiend. NVC-Rooyse VK 4-0. Setstanden 25-17, 25-23, 25-14 en 26-24. De volleyballers van Rooyse VK hebben de competitie afgesloten met een 4-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen NVC uit Neer. NVC, een team van geslepen routiniers, stond veilig bovenin terwijl Rooyse reeds was gedegradeerd: er stond voor beide teams niets meer op het spel. Dat was duidelijk te merken, beide ploegen begonnen ontspannen aan de voorbe reiding. Het leek wel of deze wed strijd op de een of andere manier toch een beetje vervloekt is want zowel bij de thuis- als bij de uitwed strijd is de scheidsrechter niet komen opdagen. Dennis van den Heuvel, de langdurig geblesseerde middenman aan Rooyse zijde, bleek een zeer goede vervanger te zijn. Hij kweet zich uitstekend van zijn taak en was nagenoeg foutloos, iets dat de spelers in het veld niet konden zeggen. Ondanks het feit dat Rooyse ontspan nen speelde lag de foutenlast toch iets aan de hoge kant. Nu moet wel vermeld worden dat de gymzaal in Neer niet een van de hoogste pla fonds heeft en dat hierdoor gemid deld twintig punten per wedstrijd verloren gaan. NVC hoefde zich in de openingsset niet eens echt druk te maken, Rooyse maakte genoeg fouten om een stand van 25-17 te bewerk stelligen. De tweede set leek het er even op dat Rooyse hier in ieder geval één puntje zou gaan pakken, maar helaas trokken de Venraynaren aan het kortste eind. Met 25-23 trok NVC de set naar zich toe. De derde set was Rooyse even van de wereld, althans, zo leek het. Het liep niet soepel, er werden (te) veel servicefouten gemaakt en de ploeg van Vincent Camps kwam niet tot scoren. Dat bleek ook wel toen de eindstand 25- 14 werd. De vierde en laatste set. Rooyse probeerde toch nog een punt je te pakken om het seizoen een rede lijke afsluiting te geven. Beide teams stonden leuk te spelen, maar de sym pathieke mannen uit Neer hadden de langste adem. Zij wisten de set en de wedstrijd met 26-24 winnend af te sluiten. Vorige week is het doek voor de Venraynaren in de eerste klasse reeds gevallen, volgend seizoen kun nen de heren in de tweede klasse weer beginnen met het opbouwen van een nieuw team. Diverse routi niers zullen het team gaan verlaten en aanvulling zal van onderuit gaan komen. Mogelijk kunnen ze in de (nabije) toekomst nog een poging gaan wagen in de eerste klasse, maar momenteel schiet op sommige plaat sen het niveau nog te kort. Het team heeft nog genoeg om aan te werken en zal nog veel gaan leren. Uitslagen Heren Set Up-Flamingo's '56 4 Dames Set Up 2-Energo 2 VC Meterik 2-Set Up 3 Set Up 4-Olsredlem 3 Jeugd BVC Holyoke 2-Set Up MB1 2-3 3-1 1-3 2-3 3-2 3-1 Set Up MB1-BVC Holyoke 2 Heren Recreanten Set Up 2-VC Ysselsteyn 1-3 Set Up 4-VC Grashoek 1-3 Dames Set Up 1-VC Tornado 1 0-4 Programma woensdag 19 april Heren Recreanten Set Up 4-Set Up 3 20.00 Uitslagen KNBB bandstoten Kot-Dos 1 Bl-kl. 0-7 Inaborg-Dos 2 Cl-kl. 7-0 Overtuigende zege Dos 1 uit tegen Kot. Wiel Vermeulen, gemiddeld 2,50, Theo Kronenberg, gemiddeld 1,41 en Gerrit Vermeulen, gemiddeld 2,17. Drie maal twee punten en extra matchpunt. Voor Dos 2 was er geen eer te behalen uit tegen Inaborg. Verspreidingsburo Tijdens de finaledag van de Judo Competitie Limburg greep het team van de Venrayse Judo Vereniging afgelopen zondag in een enerverende finale, tegen het sterke team van Her cules Echt, net naast het Limburgs kampioenschap. Het Zuid-Limburgse team had voor de eindoverwinning in deze finale wel de hulp nodig van de scheidsrechters, die een techniek gemaakt door een Venrayse judoka verkeerd beoordeelde en deze uitein delijk toekende aan het team van Her cules. Alvorens het Venrayse team bestaande uit Bas Philipsen, Nic Gou- mans, Rick Philipsen, Jordy Bakkes en Daniël Pijnenborg in de finale mocht uitkomen moest eerst worden afgere kend met de teams van Budo Club Horst, Judo team Maastricht en Judo Club Helden. De eerste tegenstander Budo Club Horst werd door de Ven rayse judoka's met de einduitslag 4-1 gemakkelijk verslagen. In de volgen de wedstrijd tegen het team van Maas tricht hadden de judoka's duidelijk meer moeite, met de gedachten reeds bij de latere finale werden de Maast richtenaren slechts met 3-2 verslagen. Om zich te kwalificeren voor de eind strijd moest nu nog worden afgere kend met de judoka's uit Helden. Er werden geen fouten gemaakt en met de maximale score van 5-0 kon het Venrayse team zich gaan opmaken voor de finale. De druk om te preste ren was voor de jonge judoka's wel erg groot want de finale wedstrijd was op het einde van de toernooidag gepland, waardoor er nog anderhalf uur moest worden gewacht alvorens ze de wedstrijdtatami weer mochten betreden. In een bomvolle sporthal mocht Bas Philipsen als eerste aantreden tegen zijn de tegenstander van Judo Club Hercules uit Echt. Bas maakte geen fout en won, zoals al zo vaak dit seizoen, met een vol punt. De tweede judoka Nic Goumans presteerde het zelfde, met ipon zorde hij voor een 2- 0 voorsprong. Rick Philipsen kon het in zijn wedstrijd niet bolwerken en verloor zoals al was gepland met een vol punt. Hierdoor was de stand 2-1 maar met nog twee wedstrijden te gaan waarin Venray op papier de beste kansen had, kon de eindzege normaal gesproken eigenlijk niet meer ontgaan. In de wedstrijd van Jordy Bakkes speelde echter een gg3 V-r -14 Op Raceway Venray aan de Mid- denpeelweg (N277) vinden op maandag 17 april weer internatio nale autospeedwaywedstrijden plaats. Oud-wereldkampioenen Ron Kroonder (Stockcar Fl) en Laurens van der Velde (Hotrods) keren terug. Dit jaar staan de StockRods niet meer op het pro gramma en bestaat de fine-up uit vijf verschillende klassen: Stock car Formule 1 en 2, Saloon Stock cars, National Hotrods en de For mule Toyota. Een boeiend programma is op tweede paasdag 17 april te zien. In de Stockcar Formule 1 wordt gestreden om de Xeramic Cup. Een cup die wordt verreden over twee dagen (eer ste paasdag circuit Lelystad) met de finale op Raceway Venray. Deze spon sorrace zal een extra drive geven aan de coureurs. Voorlopige toezeggin gen zijn gedaan door Gary Castell, Ivan Pritchard en Carlos Perez. In alle manches tijdens deze cup kunnen punten worden behaald voor de fina le. Het belooft een spaakmakende strijd te gaan worden tussen de vaste Lelystad-coureurs, de Venrayse vloot en de Engelse toppers. Vooral nu ook vijfvoudig langebaanwereldkampioen en World Cup-winnaar Ron Kroonder na enkele jaren van afwezigheid weer aan de start zal verschijnen. Ook bij de National Hotrods zal een oud-lan- gebaanwereldkampioen na een afwe zigheid van zo'n tien jaar weer van de partij zijn: Laurens van der Velde. Met spectaculaire crashes gaan de Saloons ongetwijfeld weer de smaak makers van 2006 worden. Zo ook de Stockcar F2's, waar het stoppen van de zegereeks van Toon Schut de opgave voor de toppers wordt. Henk en Willie Peeters, Geert Jan Keijzer en ook Roy Hendriks staan al op scherp na de eerste 'shakedown' tijdens de seizoenopener in Lelystad. De Formu le Toyota klasse voegt vier nieuwe rij ders toe. Derk Siebers is in deze klas se na het heroveren van de landstitel de te kloppen man. Lang zag het er naar uit dat Stephan Driessen of Roald Severens met de titel aan de haal gin gen. Maar een sterke tweede helft van het seizoen bracht Siebers weer terug aan kop. Net zoals voorgaande jaren wordt er vanaf 10.00 uur getraind. De wedstrijden duren van 12.00 tot 18.00 uur. Voor meer info zie www. racewayvenraycom scheidsrechterlijke dwaling het team parten. Jordy scoorde een waza-ari echter de scheidsrechter had als enige in de volle sporthal de score gezien voor de tegenstander, waar door de stand gelijk kwam 2-2, in plaats van de eindzege voor Venray. In de vorige vier ontmoetingen met Hercules had Daniël Pijnenborg steeds gewonnen, zodat nog alle kans op de eindoverwinning aanwezig was. Daniël was echter compleet van slag vanwege de consternatie in de vorige partij. Hij werd al na tien seconden met een o-soto-gari op de judomat gesmeten. Hierdoor ging de titel naar Hercu les uit Echt en bleef voor de Venrayse judoka's een eervolle tweede plaats van Limburg. Tijdens de Limburgse kampioen schappen individueel voor 12 t/m 14 jarige wisten Djoeke Bouwmans en Daniël Pijnenborg zich middels derde plaatsen afgelopen zaterdag te plaat sen voor de Nederlandse kampioen schappen die op 22 april in Eindho ven zullen worden gehouden Jachtlust 1 heeft in de uitwedstrijd tegen Zicht Nirve 1 uit Nuth een 2 - 1 (401 - 410) nederlaag geleden. In de eerste omloop ging men prima van start door deze ronde met één slag te winnen (97 - 96). In de tweede ronde maakten beide partijen meer fouten en dat resulteerde in een 104 - 104 score. Na de pauze had de thuisploeg het vizier weer op scherp staan, iets dat de onzen helaas niet lukte en het resultaat was navenant: 97 - 108 voor de gastheren. Met een uiterste krachtsinspanning werd de laatste ronde toch nog verrassend met opnieuw één slag gewonnen (103 - 102), waardoor er een 5- 3 winst in de ronden geboekt werd, maar regle mentair (zie boven) op holeslagen met 2 -1 werd geklopt. Jan Engels was de beste speler met 94 slagen. Gerrit Janssen scoorde de laagste ronde met 21 slagen. De wedstrijd Jachtlust 2 - Geldrop 4 werd door familieomstan digheden in het Geldropse kamp uit gesteld tot nader order. Jachtlust 3 speelde thuis tegen Zicht Nirve 2 en het werd een spannende pot om van te smullen. Na aanvankelijke winst in de eerste ronde (123 - 125) ging de tweede met 118-112 verloren. Direct na de pauze waren de gasten uit Nuth opnieuw sterker: 121 - 115, waardoor de wedstrijd in een nederlaag dreigde te eindigen, totdat Leo Wilms het op zijn heupen kreeg met een ronde van 23 slagen, tevens de laagste ronde van de wedstrijd. Zijn teamgenoten deden eveneens, wat van hen verlangd werd en dat werd ruim beloond: winst in de vierde omloop met 108 - 119, waardoor de wedstrijd qua ronden in 4 - 4 eindigde, maar op holeslagen (470 - 471) werden de gasten alsnog met een 2,5 - 0,5 nederlaag naar Zuid- Limburg teruggestuurd. Leo Wilms was met 111 slagen de beste speler van zijn team. Komend paasweekend is er aeen golven. Sportnieuws -info Spio-Nayade Classic 6-9 Afgelopen zaterdag speelde Spio in eigen huis tegen Nayade Classic. Al eerder dit seizoen wist Spio van deze oud-studenten uit Eindhoven te win nen. Ondanks de vormcrisis van de laatste wedstrijden waren de heren uit Venray zeer gebrand om deze eenaarlaatste competitiewedstrijd nog van zich te laten horen, maar moesten uiteindelijk het onderspit delven: 6-9. Spio ging in de eerste periode goed van start, met aanvallend spel werd meteen druk gezet op de defensie van Nayade Classic. De heren uit Eindho ven hadden het duidelijk moeilijk met het beweeglijke spel van Spio. Via De waterpolomannen van Spio verloren zaterdag van Nayade Classic. Over twee weken spelen de heren uit Venray tegen Hieronymus. een afstandschot kwam Spio al snel op voorsprong, maar Nayade Classic trok meteen de stand gelijk door een man-meer situatie goed uit te spelen. Spio scoorde nog tweemaal deze periode, via een lobbal en stootbal werd de keeper van Nayade Classic kansloos verslagen. Ook de keeper van Spio moest zijn meerdere beken nen, in een goed uitgespeelde man- meer situatie scoorde Nayade Classic; periodestand 3-2. In de tweede periode kreeg Nayade Classic meer grip op de wedstrijd. Via twee goed uitgespeelde counters wis ten ze al snel hun achterstand om te buigen in 3-4 voorsprong. Ondanks enkele kansen had Spio aanvallend weinig in te brengen in deze periode, er werd daarom verder niet meer ges coord. Ook op taktisch gebied was Nayade Classic zaterdagavond de betere. Het team liet zich in de derde en vierde periode massaal terugzak ken op de eigen speelhelft. Hierdoor werden de ruimtes klein en het beweeglijke spel van Spio werd com pleet lam gelegd. Nayade Classic pro fiteerde hiervan door langzaam ver der uit te lopen op Spio. Tegen het einde van de vierde periode moest Spio tegen een 4-6 achterstand aan te kijken. De tactiek van Nayade Classic werkte ook in de vierde periode. Spio had aanvallend weinig in te brengen, terwijl Nayade Classic zijn voor sprong verder uitbreidde tot 4-9. Door het verdedigende spel van de uitploeg kreeg Spio toch kansen. Opkomende verdedigers van Spio kregen de ruimte op te schieten. Hier van maakte Spio pas tegen het einde van de wedstrijd gebruikt, via twee afstandschoten werd de achterstand deels gedicht; eindstand 6-9. Spio heeft dit seizoen nog één wed strijd te gaan, over twee weken spe len de heren uit Venray tegen Hier onymus, de huidige nummer drie uit Roosendaal. BBC 3-Jumpers'76 57-127 (29-61). Topscorer Jumpers'76: Loek Cla- essens (34 punten). Na de beslissende overwinning op Yellow Sox moest het herenteam van Jumpers'76 zich opnieuw opladen Het openingstoernooi met als inzet de Drs. Zuurbeker is de opening van het zomerseizoen. Drs. Zuur was de oprichter van de vereniging in 1980. Zestien leden hebben deelgenomen aan dit toernooi. De wedstrijdcom missie had de eerste loting verricht, zodat iedereen wist met wie en tegen wie hij moest spelen, dit was tevens de eerste dag die meetelt voor de lad dercompetitie. Uitslag: 1. Rob Janssen 4 winst=+14. 2. Jos Janssen 4 winst=+7. 3. Raymond Pex 3 winst=+6. 4. Tonny van Erp 3 winst=+0. 5. Maria Clijsters 3 winst=-7. 6. Marian Zeelen 2 winst=+9. 7. Pierre Clijsters 2 winst=+7. 7. Edgar Ikkert 2 winst=+7. 9. Eef Zeelen 2 winst=+6. 10. Annie Geurts 2 winst=-l. 11. Frans van Erp 1 winst=+5. 12. Tonie Ikkert 1 winst=-3. 13. Godfried Verhe- ijen 1 winst=-4. 14. Wilma Verheijen 1 winst=-15. 15. Angelique v/d Lin den 1 winst=-l6. 16. Jaap Wilderdijk 0 winst=-15. De beker ging naar Rob Janssen. Tijdens de wintercompetitie in Asten wist het team van JBC Venray 80 ondanks het winnen van maar een punt tegen 't Lover3, zich op de laat ste dag te handhaven op de zevend plaats. Het team van JBC Venray 80 bestond uit Eef Zeelen en Marian Zee len, Rob Janssen en Ruben Pex, Edgar Ikkert en Frans van Erp. Steunpunt Vrijwilligerswerk Ven- ray-Match is voor de Voedselbank Noord-Limburg afdeling Venray op zoek naar chauffeurs voor het opha len van goederen bij winkels en bedrijven, die overtollige levensmid delen en goederen beschikbaar stel len aan de Voedselbank. De goederen moeten dan vervolgens afgeleverd worden bij de Voedselbank, alwaar ze verpakt worden tot de uit te delen voedselpakketten. Van de vrijwilliger wordt verwacht dat hij affiniteit heeft met de te verrichten werkzaamhe den, betrouwbaar is en beschikt over goede contactuele eigenschappen. Wie geïnteresseerd is in het vacature aanbod, kan kijken op www.vrijwilli- gerswerkvenray.nl. Meer informatie is verkrijgbaar bij Steunpunt Vrijwilli gerswerk Venray - MATCH, Markt straat 8, 5801 BM Venray, tel. (0478)516995. voor de uitwedstrijd tegen hekken sluiter BBC 3 uit Valkenswaard, die slechts één gewonnen wedstrijd ach ter zijn naam heeft staan. Het werd uiteindelijk een makkie voor de Ven rayse basketballers: 57-127. Het niveauverschil werd al vroeg in de eerste periode zichtbaar, toen Jum pers '76 al binnen vijf minuten twin tig punten erin hadden liggen. Dank zij het hoge tempo verdubbelden de heren van Jumpers '76 de score van hun tegenstanders in het eerste kwart. Freek Bettonviel toonde zijn waarde voor het team door in deze periode 12 van zijn 32 punten te sco ren. Ook Loek Claessens speelde een psychologisch spel met zijn directe tegenstander, en was in de rebound zoals gewoonlijk oppermachtig. Na twee perioden verscheen er een rust stand op het bord van 29-61. Na rust werd de veelzijdigheid van de Venray se heren zichtbaar; goed samenspel werd afgewisseld met snelle afstand schoten. Wijnkenner Abe Palmen ver dedigde slim en wist in de tegenaan val er 20 punten in te kantelen. De laatste periode was het prijsschieten voor Jumpers '76; Jeffrey Boshoven deelde met zijn ringloze driepunter de genadeklap uit. De thuisclub werd volledig uitgespeeld en kwam er niet meer aan te pas. Met zijn 34e punt tekende topscorer Loek Claessens voor de eindstand: 57-127. Speler- coach Mikke Leenders was zichtbaar trots op zijn spelers: "We hebben ons deze wedstrijd als een ware kam pioen laten zien, het harde werken van de jongens tijdens de trainingen heeft zijn vruchten afgeworpen." Tussen de diverse leagues door is ook nog gespeeld in de Harrie Claes sens League en er werd door sommi gen bijzonder goed gescoord. Zo wer den er vijf games boven de 200 gescoord met als uitschieter Bram Snellen 234, 208 en 206. Luke Ver hoeven liet de overige twee aanteke nen: 205 en 201. Wat gemiddelden betreft was Luke Verhoeven met een gemiddelde van 185,00 net iets ster ker dan Bram Snellen (gemiddelde van 183,14) en Eric Minten (183,00) in zijn kielzog. Chris de Mulder had met 162,50 een prima daggemiddel de, zo ook Ken Litjens (147,80), Monya Kuysters (139,50), Wendy Camps (124,60), Ravenne Oosterwijk met 84,50 en Jolanda Camps met 74,80. Persoonlijke records waren er voor Ken Litjens (170), Roel Wolters (105) en Ravenne Oosterwijk (vier maal) met 101 als laatste PR. Paula Jansen kwam nog tot een game van 196, Antoon Camps 191, Richard Addae 182, Kevin Litjens 180, Chris de Mulder 168, Monya Kuysters 159, Wendy Camps 154 en Toby Faasen 150. In de stand is de spanning volle dig terug, want Jolanda Camps (436 punten) nu met een nipte voorsprong op Eric Minten (434 pt.). De strijd om de derde plaats is al eveneens hevig. Derde is nu Ken Litjens met 305, gevolgd door Luke Verhoeven (304) en Bram Snellen (294). Zelfs Toby Faasen is met 251 punten nog zeker niet kansloos. Paaszaterdag wordt om 11.30 uur de huisleaaue aesoeeld. De tennissers van het eerste heren team van TC Rodhe zijn de eerste wedstrijd van het tennisseizoen uit stekend begonnen. In de Hoofdklasse 35+ werd in en tegen Munstergeleen met 5-1 gewonnen. Ondanks deze ruime uitslag moest er hard gevoch ten worden voor de punten. Het eer ste herenenkelspel leverde al meteen een regelrechte thriller op. Nieuwko mer in het team Eric Pellen moest toe staan dat er in de derde en beslissen de set een tie-break gespeeld moest worden, welke hij echter wel nipt won van Munstergeleens veteraan T. Reijnders. (7-5, 6-7, 7-6). In de tweede wedstrijd verloor Roel Swakhoven van M. Aarts, na een overigens uitste kend gespeelde eerste set, toch nog in twee sets. (5-7, 2-6). In het derde herenenkelspel kon Thom Spee, na een wisselvallige en verloren eerste set (4-6), de wedstrijd kantelen en won vervolgens de tweede en derde set overtuigend met 6-2 en 6-2 van H. Goertz. Was de eerste partij al een thriller, het vierde herenenkelspel werd zo mogelijk nog spannender. De eerste set won Tjeerd Jenniskens overtuigend met 6-0 van A. Vromen, de tweede set ging door concentratie problemen verloren met 6-2. In de derde set zag het er lange tijd naar uit dat de man uit Munstergeleen met de winst aan de haal zou gaan. Tjeerd liet zich echter niet kennen en na maar liefst drie matchpoints te hebben weggewerkt bij een stand van 4-5, trok hij uiteindelijk toch nog aan het langste eind. (7-5). In het eerste herendubbelspel werd door Thom Spee en Roel Swakhoven in een wed strijd van zeer hoog niveau gewon nen van het sterke Munstergeleense koppel Aarts/Goertz. (6-4, 7-5). Eric Pellen en Tjeerd Jenniskens bepaal den vervolgens de einduitslag op 5-1 Tennisclub Vierlingsbeek doet in de Nationale Sportweek, op dinsdag 18 april, mee aan de lan delijke dag van de racketsport. Van 17.00 tot 19.00 uur kunnen jeugdigen op het Vierlingsbeekse ten nispark kennismaken met tennis, en van 19.00 tot 21.00 uur kunnen vol wassenen de fijne kneepjes van de tennissport leren. De jeugd wordt spelenderwijs bekendgemaakt met tennis. De senioren krijgen de gele genheid om de baan op te gaan en te tennissen. Dit onder begeleiding van eigen leden. De Nationale Sportweek is dit jaar van vrijdag 14 tot en met zaterdag 22 april 2006. Heel Nederland kan deze week zelf ervaren hoe leuk het is om te sporten. Talloze sportieve activitei ten moeten duidelijk maken dat er altijd een sport is die bij je past en die je bij jou in de buurt kunt beoefenen. Elke dag staat in het teken van een bepaalde sport. Een update van alle Nationale Spor tweek-activiteiten is uiteraard te vin den op de website: www.nationale- sportweek.nl. Of neem contact op met de Stichting Nationale Spor tweek, telefoon: (026) 483 47 17, e- mail: info@nationalesnortweek.nl. door het tweede herendubbelspel in drie moeizame sets te winnen van het koppel Vromen/Durlinger. (4-6, 7-6, 6-2). Komende zaterdag wacht de loodzware thuiswedstrijd tegen de heren van LTV Stein, welke afgelopen jaar kampioen in de hoofdklasse wer den. Aanvang 13.00 uur op Tenni spark Landweert. Het tennisseizoen is weer geopend. Bij TC Rodhe in Venray is een ope ningstoernooi gehouden. Dit jaar waren er 104 aanmeldingen bij junio ren en de senioren. De eerste ronden kwamen we goed door maar toen begon het toch te regenen. Later klaarde het toch weer op en zijn er toch nog veel wedstrijden gespeeld, echter zonder dat dit punten oplever de voor de eindoverwinning. Het traditionele Piet Litjens toer nooi wordt op maandag 17 april gespeeld. De indeling van het toer nooi hangt vanaf donderdag bij de banen en staat vermeld op www.ysselsteyn.com/tvy. Dorpencompetitie uitslagen: TVYA-LVHA 4-6 America B-TVY B 7-3 TVY B-LVH B 3-7 LVH C-TVY C 8-2 Programma zaterdag 15 april 18.00 uur LVH A-TVY A 19.00 uur TVY C- LVHC2 Maandag 17 april 9.00 uur America BI - TVYB In de week van 12 tot en met 18 juni wordt voor de dertiende maal het Open Dorpen Toernooi gehouden. Er wordt gespeeld in dames-heren- en gemengd dubbel in de sterktes 5, 6, 7 en 8. Dus voor elk niveau. De leef tijdscategorie is 17+. Dit toernooi is een officieel KNLTB-toernooi en dus alleen toegankelijk voor leden van de KNLTB met een geldige spelerspas 2006. Men kan zich hiervoor inschrij ven middels de speciale inschrijfkaar- ten of via www.ysselsteyn.com/tvy. De inschrijving sluit op zondag 21 mei of wanneer het maximum aantal deelnemers is bereikt. Het Introduce-Toernooi dat gepland was op 2 april, kon door het slechte weer niet door gaan. Het toer nooi wordt nu gehouden op zondag 30 april. Deelnemende leden kunnen inschrijven met een introducé die nog geen lid is. Deze tennisnieuwelin- gen krijgen een gratis kennismakings les, verzorgd door tennislerares Meg- gie van Knippenberg. Ook geïnteresseerde niet-leden kunnen zich voor deze dag opgeven. De wed strijdleiding zorgt voor een partner. Men kan zich tot 23 april voor het toernooi opgeven middels de inschrijfkaarten in het clublokaal of via TVY. www.ysselsteyn.com/tvy Voor vragen kan men contact opnemen met Kalle Voigt 0478- 454008, Technische commissie TVY. Op maandag 1 mei wordt het lente toernooi gehouden in Ysselsteyn en America. Er wordt getennist tegen kinderen uit andere dorpen. Opgeven met partner kan door het opgaven- strookje bij Marcel v.d. Zanden, Grauwveen 9 in de brievenbus te Hnun nit tnt pn mpt 17 cmril

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28