Maak kennis met uw nieuwe wethouders Opknapbeurt Heuvelstraat-Eindstraat Digitale balie Vanwege Pasen is het gemeentehuis op vrijdag 14 april (Goede Vrijdag) en maandag 17 april (tweede paasdag) gesloten. PEEL EN MAAS Eind mei start de herinrichting van de Heuvelstraat-Eindstraat. De werkzaamheden duren naar verwachting acht weken. De gemeente richt onder meer het gedeelte van de Heuvelstraat voor Kun stencentrum Jerusalem in als fietspad. Het overige deel wordt een woon straat waar een snelheid van 30 km geldt. Aan de rand van het parkeerterrein St. Jozefklooster komt een 'kiss and ride'-strook; uitsluitend voor het brengen en halen van leerlingen van het Kunstencentrum. Verder breidt de gemeente de fietsenstalling bij het Kunstencentrum uit. In de Eindstraat vervalt het fietspad voor de moskee. Om de entreepoort van het gemeentehuis beter bereikbaar te maken wordt de aansluiting Heuvelstraat-Eindstraat verplaatst. Zo ontstaat een pleintje voor de moskee waar omheen twaalf extra parkeer plaatsen en een invalidenparkeerplaats komen. De inritconstructie op de aansluiting Eindstraat-St.Jozefweg verandert in een plateau. Tegelijk met de herinrichting vervangt de gemeente ook de riolering. Na de herinrichting geldt in het gebied betaald parkeren. Gemeentehuis Openingstijden Week 15 een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstandsuitkering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Zomaar enkele vragen die u via de internetsite aan de gemeente Venray kunt stellen. Ga naar www.venray.nl en kies in het linkermenu 'Zoek product of dienst'. Zoek vervolgens via een trefwoord, op alfabet of via thema's. Ook vindt u hier een overzicht van aanvraagformulieren. Vorige week is het nieuwe college benoemd. Dat gaat namens de coalitie de komende jaren aan de slag voor Venray. De vijf wethouders stellen zich kort aan u voor. Mathieu Emonts (PvdA) - Welzijn Hans Teunissen (Lokaal Aktief) - Planologie en Algemene Zaken (0,75 fte) Patrick van der Broeck (CDA) - Financiën, Cultuur, Openbare Ruimte en Milieu (0,75 fte) Hassan Najja (PvdA) - Bestuurlijke Vernieu wing en Leefbaarheid (0,5 fte) Lei Heidens (CDA) - Economische ontwikkeling •Vs Venray, focus op mensen Donderdag 13 april 2006 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 "Mijn moeder vertelde me ooit dat ze tijdens 'mijn' zwangerschap maanden lang de toekomst donker inzag. 'Weer een kind dat moet eten en moeder lijke zorg nodig heeft.' En ze had er al twaalf. Ik denk wel eens dat die zorgelijkheid via de navelstreng in mijn genen is gaan zitten. Ik ben in de basis positief en optimistisch. Toch voel ik me verantwoordelijk voor en ben ik bezorgd over een aantal ontwikkelingen in onze samenleving. Tegelijker tijd ben ik overtuigd van de maakbaarheid van die samenleving. Dat is nog steeds mijn belangrijkste drijfveer om politiek actief te zijn. Beter tevergeefs tegen windmolens gevochten dan het maar te laten gebeuren. Ik ben van huis uit ook een zorgmens. Voordat ik vier jaar geleden wethouder werd, werkte ik bijna dertig jaar in de psychiatrische en verpleeghuiszorg. Mijn portefeuille sluit daarbij aan. De komende jaren zal de Wet maatschappe lijke ondersteuning en vooral de Venrayse uitvoering daarvan ervoor zorgen dat iedereen kan meedoen. Ook heb ik speciale aandacht voor jeugd en jon geren. Zij horen midden in de samenleving thuis. Op het plein, in de straat en met muziek en sport. En vooral moeten ze een eigen plek hebben. Ik heb vertrouwen in de Venrayse jeugd en vind dat zij haar eigen keuzes moet kunnen maken. Van eigen verantwoordelijkheid dragen word je een volwas sen mens. Dat heb ik de afgelopen vier jaar zelf ervaren. En die ervaring wil ik de komende jaren met volle overtuiging voor Venray inzetten. Voor een nog betere plek voor iedereen om te wonen, werken en leven." "Ik ben 42, gehuwd en vader van drie kinderen. Ik ben geboren en getogen in Ysselsteyn maar woon inmiddels al twintig jaar in Venray. Werk en gezin slokken de meeste tijd op maar de tijd die daarnaast overblijft, besteed ik voornamelijk aan sporten en progressieve rockmuziek. Actief door te hard lopen, wielrennen en concertbezoek, passief door biatlon (in de wintermaan den) en muziek luisteren. Ik ben nu vijftien maanden wethouder en dat bevalt me uitstekend. Mijn betrokkenheid bij maatschappelijke ontwikkelin gen en daar ook invloed op uitoefenen waren de belangrijkste overwegingen om in de politiek te gaan. 'Als je vindt dat iets anders kan, moet je daar ook Het nieuwe college: Hans Teunissen, Hassan Najja, Mathieu Emonts, burgemeester 3os Waals, Lei Heidens en Patrick van der Broeck zelf een actieve bijdrage aan leveren', is mijn leidmotief. Deze actieve en positieve houding draag ik uit en ik stimuleer, activeer en motiveer mensen om dit ook te doen. Mijn streven is om juist in gezamenlijkheid te komen tot consensus en breed gedragen oplossingen en verbeteringen. Mijn portefeuille is een mix van sterk extern gerichte zaken en interne aandachtspunten. De komende vier jaar wil ik me inzetten om juist het beeld van de gemeente lijke organisatie te verbeteren. Dat alles in goede samenwerking met mijn collega-wethouders door integraal besturen als uitgangspunt te nemen. Al lemaal in het belang van Venray en zijn inwoners." "Ik ben 39 jaar, getrouwd en vader van twee kinderen van 3 en 7 jaar. Ik werkte, tot ik als wethouder werd benoemd, als teamhoofd bij de Dienst Landelijk Gebied. Deze dienst maakt'groene' plannen in het buitengebied en voert deze ook uit. Ik ga met veel plezier aan de slag als wethouder in de gemeente Venray. Mijn belangrijkste motivatie om als bestuurder aan te treden is dat ik iets voor andere mensen wil betekenen, dat ik anderen wil helpen. En hoe je het ook wendt of keert, bij grote onderwerpen kom je dan toch altijd weer uit bij 'de politiek'. Ik heb een mooie, brede portefeuille. Mijn ambitie is het huidige financiële beleid stabiliseren. Daarnaast wil ik er ook aan werken dat overbodige gemeentelijke regeltjes worden afgeschaft. Ik ben er namelijk van overtuigd datje door mensen te stimuleren meer bereikt dan door mensen regeltjes op te leggen. Venray is een mooie ge meente, met inwoners die hart hebben voor hun gemeente. Dat merk je ook op gebieden als kunst, cultuur en sport. Graag draag ik daar mijn steentje aan bij." "Ik ben 37, geboren in het noordoosten van Marokko. Mijn vader werkte sinds begin jaren zestig in Nederland en besloot uiteindelijk in 1976 het gezin over te laten komen. Ik was acht toen we in Horst kwamen wonen. In 1998 zijn mijn vrouw Hanane en ik naar Venray verhuisd. We hebben vier kinderen: Sofia (9), Redouane (6), Bilal (4) en Marwa van drie maanden. Ik werk sinds 1995 bij Xerox. Nu als Materials Manager gecombineerd met het wethouder schap. Mijn portefeuille is een prachtige uitdaging om iets te mogen beteke nen voor Venray. Mijn ambitie ligt natuurlijk in het verlengde van de taken die ik heb toebedeeld gekregen. Het is ook mooi om te zien dat binnen het coalitieakkoord je eigen portefeuille een prominente rol krijgt. Er is speciaal een hoofdstuk gewijd aan communicatie richting en met de burger. Het gaat ook om gebiedsgericht werken en burgerparticipatie. Al met al is het een job waarbij je samen met anderen er iets van kunt maken. Hierbij is het vooral belangrijk datje tussen de mensen komt en goed luistert. Ik ga hard aan het werk om bruggen te kunnen slaan. Tussen burgers onderling én tussen politiek en samenleving. Ondanks het feit dat ik parttime wethouder ben, ga ik me voor de volle 100% inzetten." "Ik ben 54, getrouwd met Ria en vader van Serge en schoondochter Monique. Ook ben ik de trotse opa van Stijn en Mijke. Mijn vrije tijd besteed ik vaak aan toerfietsen. Afkicken en afzien op mijn racefiets is een prima manier om mijn kop leeg te maken. Na een aantal voor mij toch wel spannende weken ben ik weer gekozen als wethouder. Daar ben ik enorm blij mee. Ook ben ik nu loco-burgemeester. Dat geeft een extra verantwoordelijkheids gevoel. Want ik wil alles wat ik doe goed doen en die verantwoordelijkheid ook waarmaken. In de vorige regeerperiode hebben we in Venray al veel zaken op de rit gezet. De financiën zijn na een stevige bezuinigingsoperatie op orde, de ambtelijke organisatie opereert nu meer klantgericht, diverse grote woningbouwprojecten zijn opnieuw opgepakt en in uitvoering gebracht, de ontwikkeling van (nieuwe) bedrijventerreinen is voortvarend in gang gezet, er wordt weer gebouwd in de kerkdorpen en er is aandacht voor het Venrayse centrum. Kortom, het gaat goed met Venray! Maar, er is nog veel te doen. De door ons uitgezette koers moet worden doorgetrokken en uitge bouwd. Het verder opbouwen en uitbreiden van netwerken, relaties en part nerships is daarbij van cruciaal belang. Venray als belangrijke plaats in de regio moet zijn verantwoordelijkheid ook hier blijven pakken en waarmaken."

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21