i Ruim, sportief en vooral heel erg stoer Jeep Wrangier Unlimited: onbegrensd avontuur i~\ Mitsubishi lanceert Colt CZC 1 Voorjaarscneck voor de auto Nieuwe generatie Mercedes E-klasse w PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 17 Adverteren op deze pagina? Bel: 0478-582727 en maak een afspraak Peel en Maas autotest: de nieuwe Ford Fusion ZmJTjO Een andere kijk op het leven. Met deze slogan presen teert Ford de vernieuwde Fusion. Een nieuwe dimensie ook aan klein rijden. Hoog, solide en veilig, maar toch compact en wendbaar. Kan de Ford Fusion deze hooggespan nen verwachtingen waarma ken? Peel en Maas-redacteur Henk Fammen nam de proef op de som en leefde zich enke le dagen uit in deze 'kleine Ford'. Tekst en foto's: Henk Fammen Ford-dealer Van Haren in Venray stelde voor de autotest de Fusion Futura 1.6 l6v beschik baar. Aan de auto hangt een prijs kaartje van 18.845 euro. Naast standaard zaken als stuurbekrach tiging, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, met leder bekleed stuurwiel en electrische ramen heeft de Futura werkelijk een waslijst aan extra snufjes. De 'quickclear' electrische voorruitverwarming functioneert werkelijk uitstekend. In een oog wenk is de voormit na het inscha kelen ervan glashelder. Het Easy Sound System 6000 met radio- en cd-speler met, heel handig, de bediening aan de stuurkolom, is een genot om naar te luisteren. Opvallend zijn verder de extra donker getinte 'privacy glass'- ramen achter. De airconditioning is CFK-vrij en heeft een circulatie stand en ook de automatisch inschakelende dimlichten zijn ver domd handig. term UAV (Urban Activity Vehicle) in het leven geroepen en slaat daarmee de spijker aardig op zijn kop. Het is geen terreinauto, geen ruimteauto, maar is toch lek ker ruim. En lekker stoer. De eer ste generatie heeft inmiddels plaatsgemaakt voor de tweede en die benadrukt dit stoere karakter nog nadrukkelijker. Was het front van de eerste Fusion nog een beetje braaf, de nieuwe kijkt je aan met een smoeltje van 'wat moet je'. Lekker strak, gedurfd en bmtaal. Ford heeft met de aangepaste nieuwe voorbumper en grille de looks van de Fusion aanzienlijk verbeterd. De nieuwe sierlijsten aan de carrosseriezijden en de nieuwe koplamp- en achterlichtu nits verstevigen het image van de stoere sportieveling. Met het nieu we uiterlijk scoort Ford een schot in de roos. VEEL RUIMTE Het interieur van de Fusion is niet zo gewaagd als het exterieur. Het dashboard heeft wel een face lift meegekregen en is heel over zichtelijk vorm gegeven. Het bestaat uit twee kleuren kunststof die het geheel een rustig karakter geven. Door een logische indeling is het aantal knoppen en hendels beperkt. Toch is het uitrustingsni veau van de Ford Fusion aller minst karig. Naast de al eerder genoemde zaken beschikt de Ford over een in hoogte verstelbare bestuurders stoel, electrische verstelbare bui tenspiegels, ABS/EBD remmen en zes airbags. De auto biedt daar- de concurrent. Als je de forse ach terklep omhoog slaat, valt meteen de grote laadruimte op. Voor de dames, of natuurlijk de heren, die boodschappen doen is het fijn om te weten dat de laadvloer heel laag ligt. Je een breuk tillen om de boodschappen in te laden, is dan ook uit den boze. Door de achter bank om te klappen, ontstaat een forse laadvloer. Heel handig is bovendien de opvouwbare voor- stoel, waardoor ook lange voor werpen makkelijk hun plaats vin den in de Fusion. Het nieuwe front van de Fusion straalt kracht uit. prima weggewerkt. Ook al is de vering vrij stevig, maar dat is logisch bij een hogere auto die met een hoog zwaartepunt min der mag overhellen in bochten. De Fusion heeft de uitstraling van een terreinauto, is echter gewoon uitgerust een een voorwielaandrij ving. Onder alle omstandigheden is het geluidsniveau in de auto bij zonder prettig. Ook op de auto baan staat de Ford zijn mannetje. De Fusion trekt makkelijk door, al zul je zeker in de vijfde versnel- Het dashboard is overzichtelijk en heel functioneel ingericht. STOERE SMOEL Op de weg scoort de Ford Fusion een dikke voldoende. De testauto is uitgerust met een zes tienklepper 1.6 liter krachtbron die 100 paardenkrachten levert. En dat is te merken ook. In het stadsverkeer is de Fusion een vlot- ling bij een laag toerental de extra trekkracht missen om de minder snelle weggebruikers voorbij te zoeven. Het blijft dus zaak om de Fusion op toeren te houden. Jammer is dat er voor de bestuur der geen plaats is voor zijn linker voet. Bovendien zal hij ook zijn rechtervoet in bedwang moeten houden. Het lijkt er op dat de Ford Fusion een glaasje benzine wel lust, want de benzinemeter gaat zienderogen richting het wel bekende oranje reservelampje. Toch geeft Ford een gemiddeld verbruik op van 8,9 liter op 100 kilometer. Het is geen gooi- en smijtbak, maar de Fusion blijft in alle omstandigheden wel heel goed beheersbaar. SLOTCONCLUSIE Tot slot de eindconclusie over de vernieuwde Ford Fusion. Het is een heerlijke auto die in de stad en op de snelweg zijn mannetje staat. Met een acceleratie van een kleine elf seconden tot 100 km/uur en een topsnelheid die richting de 180 km/uur gaat, is de Fusion een fijne partner voor de automobilist die houdt van een sportieve auto met een stoere smoel. In Detroit debuteerde de nieuwe Jeep Wrangier en auto tentoonstelling van New York heeft de primeur van de Unlimited ofwel de vierdeurs versie. De Wrangler Unlimited is niet alleen uniek vanwege zijn onbegrensde terreinei genschappen, maar ook omdat hij de enige én ruimste vierdeurs cabriolet in zijn klasse is. De Wrangler is zelfs voor Jeep begrippen een icoon. Hij is in alle opzichten de meest directe afstammeling van de oer-Jeep: de Willy's MB uit 1941. Dat neemt niet weg dat de Wrangier Unlimited van vandaag nog steeds beschikt over de sterke karakter eigenschappen van zijn stamva der. Dat maakt hem simpelweg tot 'the best 4x4 money can buy.' De Wrangler Unlimited is geba seerd op de driedeurs versie, maar vergeleken daarmee heeft hij een wielbasis van 2,95 m - een toename van 52 cm. Daardoor biedt hij zowel passagiers als bagage alle ruimte. Daarbij heeft de Unlimited twee achterdeuren. Deze vergemakkelijken de instap 14 Is A-\ü^si nog eens extra doordat ze onder een hoek van 90 graden kunnen openen. De inzittenden kunnen open rijden in diverse gradaties beleven dankzij de Jeep Freedom Top die bestaat uit drie afzonder lijk verwijderbare panelen. In de zomer kan de auto worden voor zien van een softtop met geïnte greerde sunroof. Deze softtop, die tot de standaarduitrusting behoort, is geheel of gedeeltelijk te openen De nieuwe Wrangier oogt nog indrukwekkender dankzij de toe genomen afmetingen, maar hij blijft trouw aan zijn authentieke karakter. Dat blijkt ook uit zijn pure en simpele lijnvoering, die nog eens wordt versterkt door details als de zichtbare scharnie ren van de uitneembare deuren en de neerklapbare voorruit. In 2007 start de levering van de nieuwe Jeep Wrangler Unlimited met benzine- of dieselmotor en op dit moment zijn de prijzen en spe cificaties nog niet bekend. Méér fun door een verfris send design met Italiaanse flair, door uitmuntende rij- kwaliteiten en door een per fecte combinatie van prakti sche gebruiksmogelijkheden en topkwaliteit: de Mitsubishi Colt CZC zet nieuwe maatsta ven in het wervelende seg ment van de compacte coupé- cabrio's. Zijn doordachte dakconstruc tie, zijn mooie en ruime interieur en de aërodynamische verfijning (open én gesloten) staan garant voor onbegrensd rijplezier. Op de snelweg en in de stad, met vrien den en alleen, bij zon en regen, nu en straks, hier en daar: met de Colt CZC is elke rit leuk. Met de CZC Turbo (110 kW/150 pk) heeft Mitsubishi bovendien de krachtigste motor in dit segment. Liefhebbers van sportief open rij den worden hiermee op hun wen ken bediend. Door zijn ontwerp is de Colt CZC méér dan alleen een Colt met een wegklapbaar stalen dak. Het speciale interieur en de Pininfarina-styling zorgen voor een gracieuze lijn met diverse glossy accenten. Dit is echt een auto om in gezien te worden. Bijzondere details in afwerking en interieur onderstrepen dat. De zil verkleurige schakelaars, de trans parante draaiknoppen, de sierlijke sportstoelen en het fraai overkap te instrumentenpaneel bieden een mix van elegantie en sportivi teit. Uitbundig open rijden vol glamour of comfortabel en luxu eus genieten met gesloten dak: de bestuurder mag elke keer weer kiezen. Medio juni arriveert de Mitsubishi Colt CZC in Nederland. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in mitt» URBAN ACTIVITY VEHICLE De autokenners proberen vanaf de introductie de Fusion in een hokje te stoppen. Maar dat lukt maar heel moeilijk. Een hoge Fiësta doet deze Ford aanzienlijk te kort en een kleine Maverick zou de Fusion weer te veel eer opspelden. Ford heeft zelf de De nieuwe Ford Fusion blijft opvallen door zijn hoge daklijn. naast een zee aan mimte. Door de hoge daklijn is er veel hoofdruimte en achterin vinden twee volwassenen gemakkelijk hun plaats. De beenruimte achter is ook groter dan bij de gemiddel- te jongen. Snel weg bij een ver keerslicht, lekker doortrekkend en een heerlijke handeling. Het stuur reageert prima op de impul sen van de bestuurder en oneffen heden in het wegdek worden In het najaar en de winter heeft de auto te lijden onder de weer somstandigheden. Daarna wil men nog steeds veilig op weg en voorbereid zijn op het zomersei zoen. Een check van de auto door een bij BOVAG aangesloten bedrijf in het voorjaar is dan ook geen overbodige luxe. Om te beginnen kunnen de winterhan den, voorzover men die heeft, van de auto afgehaald. Deze speciale banden hebben door hun profiel en speciale rubbersamenstelling veel meer grip bij lage temperatu ren en sneeuw en modder, 's Zomers is dat natuurlijk niet nodig. En winterhanden slijten onnodig snel als ze het hele jaar gebruikt worden. Steeds meer autobedrijven kunnen winterhan den opslaan. En als bij het omwis selen de wielen er toch even af zijn, is het verstandig om even de remschijven en remblokken te laten controleren. Als men zelf de banden opslaat, doet men dit op een donkere, droge en koele plaats. Of men nu winterhanden onder de auto heeft of niet, de bandenspanning is altijd belang rijk. Te lage spanning zorgt voor forse extra slijtage en hogere rol- weerstand waardoor het brand stofverbruik toeneemt. Houd ook het profiel in de gaten. De wette lijke profieldiepte is 1,6 mm, daar moet men dus altijd (ruim) boven zitten. Behalve lucht in de banden is ook de lucht in het interieur van de auto een zaak die in het voorjaar extra aandacht vraagt. Het lijkt misschien raar, maar geef even door bij het autobedrijf als men last heeft van hooikoorts. In dat geval is het namelijk geen overbodige luxe om vaker het interieurfilter te vernieuwen. Zo'n interieurfilter, ook wel pollenfil ter genoemd, zit sinds zo'n vier jaar standaard in de meeste auto's vanaf middenklasse. En dan de airco; die moet natuurlijk klaar zijn voor de zomer. Laat ook dit onderdeel van de auto nakijken en eventueel schoonmaken. De airco is binnen het autobedrijf een specialisme. De monteur die eraan werkt moet een speciaal diploma hebben. De vloeistof, het zogenoemde koudemiddel, die in de airco zit kan bij lekkage schade toebrengen aan het milieu. Regelmatige controle op lekkage is dus uiterst belangrijk. Te wei nig koudemiddel kan ook leiden tot kostbare schade aan het airco systeem. Ook in het voorjaar is zien en gezien worden in de auto belang rijk. Zo kunnen de ruitenwisser- bladen beschadigd zijn omdat ze vastgevroren zijn geweest. Dat kan namelijk scheuren in het rub ber veroorzaken. De ruitenwisser- vloeistof wordt in de winter vaak veelvuldig gebruikt. Daarom kijkt de monteur altijd even naar de hoeveelheid vloeistof men nog onder de motorkap heeft. Wat in het voorjaar en de zomer door gaans ook meer gebruikt wordt, is de trekhaak met bijbehorende stekkerdoos. Denk maar aan de aanhanger die men gebruikt om spullen voor de tuin aan te voe ren. Dan moet de verlichting ook op de aanhanger goed werken. Hetzelfde geldt voor twee andere typische zomertoepassingen voor de trekhaak: de caravan en de fiet- sendrager. Als men deze aan de auto bevestigt moet de verlichting goed meewerken. Men wil toch niet de vakantie uitstellen omdat de stekker niet goed werkt en dus de caravanverlichting weigert? Een goed adres voor een voorjaar- scheck is het bij BOVAG aangeslo ten autobedrijf. Dat kan een dealer zijn of een onafhankelijk autobedrijf. Bij BOVAG aangeslo ten bedrijven staan op www.bovag.nl. Na vier jaar en meer dan een miljoen verkochte exempla ren presenteert Mercedes- Benz de nieuwe generatie E- Klasse. Meer dan 2.000 onderdelen zijn vernieuwd of doorontwikkeld en het design van de Sedan en Combi is ver der uitgebalanceerd. Opnieuw is de E-Klasse toon aangevend op het gebied van technologie. Veiligheidsinnovaties als PRE- SAFE, Intelligent Light System, NECK-PRO hoofdsteunen en het adaptieve remlicht maken de E- Klasse de veiligste auto in zijn klasse. Het DIRECT CONTROL pakket - met directere besturing en aangepast onderstel - en zes nieuwe of doorontwikkelde motoren zorgen voor een dynami sche rijervaring. De motoren heb ben tot maximaal 26 procent meer vermogen en 18 procent meer koppel zonder dat het brandstofverbruik is gestegen. Ondanks de vele verbeteringen en de royale standaard uitvoering van de nieuwe generatie E-Klasse is het prijsniveau gelijk gebleven. De E-Klasse was in 2005 met een marktaandeel van 30 procent het toonaangevende model in het luxe segment in West-Europa. In Duitsland koos 38 procent van alle klanten in dit segment voor een E-Klasse, waarmee het model voor het vierde achtereenvolgen de jaar marktleider werd. Wereldwijd heeft Mercedes-Benz sinds het voorjaar van 2002 een miljoen exemplaren van de E- Klasse verkocht - 860.000 Sedans en 140.000 Combi's. In juni dit jaar staat de nieuwe generatie E-Klasse bij de Mercedes-Benz verkooppunten en zullen er 29 verschillende varianten leverbaar worden - 16 Sedans en 13 Combi's. Daarmee biedt Mercedes-Benz het grootste en meest uitgebreide modellen- gamma in dit marktsegment. Met motorvermogens van 100 kW/136 pk tot 378 kW/514 pk streeft de nieuwe generatie E-Klasse niet alleen zijn voorganger voorbij, maar ook alle concurrenten. Het aangepaste design van de neus van de nieuwe generatie E- Klasse straalt dynamiek, kracht en zelfverzekerdheid uit. De bumper en grille hebben een duidelijke V- vorm die snelheid uitdrukt. Mercedes-Benz heeft de bekende dubbele lichtunit uitgebreid met twee doorzichtige louvres boven de koplampen, waardoor een opvallend lichteffect ontstaat. En voor de eerste keer worden witte LED's gebruikt als parkeerlicht. Verder heeft elke uitvoering van de E-Klasse dorpelbekleding en een achterbumper in Avantgarde design, waardoor het dynamische ontwerp nog sterker wordt geac centueerd. Binnenin verschilt de nieuwe E- Klasse van het oude model door nieuwe, decente kleuren, een nieuw vierspaaks stuurwiel met ovalen bedieningsknoppen en een nieuw bedieningssysteem voor de standaard THERMATIC automatische 'climate control'. De Mercedes-ontwerpers hebben ook veranderingen aangebracht in de kleurenschema's, de bekleding en de gebruikte materialen. Voor de AVANTGARDE uitvoering zijn twee nieuwe kleuren (Cognac bruin en Sahara-beige) toege voegd. In combinatie met de zwarte hemelbekleding zorgt dat voor een luxueuze ambiance. (Parade Lrrfft i

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17