Jeugd warm maken voor activiteiten Vijfde plek Kevin van Leuven Jacobs Dakbedekkingen op televisie Topmenner in de vierspansport 'Gebroeders Knoei' onderscheiden 1 is PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 13 Nieuw bestuur jongerencentrum Merlin aan de slag Het nieuwe bestuur van jon gerencentrum Merlin Meerlo gaat de komende tijd de jeugd van zestien jaar en ouder nog warmer maken voor de activi teiten in de soos. Niet dat er geen jeugd naar Merlin komt, maar het kunnen er altijd meer zijn, redeneert het jon gerenbestuur .Merlin kent een vaste kern van rond de veertig jongeren die in het weekend het jongerencentrum aan de Peschweg in Meerlo bezoeken. Merlin werd in 1969 geopend en was een de eerste jongeren centra op het platteland in ons land en bestaat inmiddels al 37 jaar. Veel van die oudere jonge rencentra in de regio zijn geslo ten, maar Merlin draait door tot de dag van vandaag. Het doel is nog altijd hetzelfde: jongeren van allerlei pluimage, afkomst en opleiding die elkaar samen in een soos ontmoeten, plezier maken, met elkaar praten en zo af en toe ook nog iets voor een ander kun nen betekenen. Over de vaste kern van veertig jongeren zegt bestuurslid Nicole Mooren: "Er zijn tijden geweest dat dit er meer waren. Dan is er weer een periode dat het heel erg druk is en dan weer een periode dat het wat minder is. We zitten nu weer in de lift en we proberen nog meer jeugd enthousiast te krijgen." Het centrum wordt bezocht door jongeren van zestien tot en met dertig jaar en bij bijzondere activiteiten komen ook nog altijd veel oudgedienden van boven de dertig de sfeer proeven. Het uit negen jongeren bestaan de bestuur van Merlin heeft tij dens de onlangs gehouden alge mene jaarvergadering afscheid genomen van voorzitter Simon Poels (28) en bestuurslid Gianne Wagemans (25), die na vele jaren hun taken overdroegen aan jonge ren. In hun plaats koos de Meerlo- se jeugd Willem Reijntjes (17) en Marleen Vervoort (16) in het bestuur. Bart Kerstjens (22) en Jan van Lipzig (21) werden herko zen in het jongerenbestuur. In het bestuur hebben verder zitting Sjoerd Coppus (21), Nicole Moor- en (23), Jeroen Coenders (23), Luc van den Elzen (22) en Yanick Pauptit (16). Binnenkort wordt de nieuwe voorzitter gekozen. GEZELLIG Kersvers bestuurslid Willem Reintjes komt al twee jaar in het jongerencentrum met zijn vrien den. "In de soos heerst altijd een gezellige sfeer. Je kunt hier goed uitgaan en je treft altijd mensen van jouw leeftijd", aldus Willem. Marleen Vervoort kent het jonge- Het bestuur van Merlin: onderste rij van links naar rechts: Willem Reintjes (nieuw bestuurslid), Nicole Mooren, Yanick Pauptit en Mar leen Vervoort nieuw bestuurslid), bovenste rij: Bart Kerstjens, Sjoerd Coppus en Jeroen Coenders. Op de foto ontbreken (de Austra- liëgangers) Jan van Lipzig en Luuk van den Elzen. rencentrum al vanaf haar twaalfde jaar. Toen kreeg ze hier voor het eerst lessen voor de showgroep The Stardancers. "En ik ben hier blijven hangen. Het is in de soos echt keigezellig. Er worden aller lei activiteiten georganiseerd en de sfeer is altijd goed." Nicole Mooren, de 'penning- meesteres' van de soos, onder streept die gezelligheid. "Ik kom hier al vijf jaar. Het is een onder dak voor de jeugd. Iedereen is hier welkom en je hoeft geen con sumpties te nuttigen. Het is een heel hechte groep." Dat bleek afgelopen dinsdagavond weer toen drie Merlingangers (Niek van Bovee, Jan van Lipzig en Luuk van den Elzen) na een zwerftocht van vijf maanden door onder andere Australië weer terugkeerden in Meerlo, of beter gezegd in Merlin. Want de thuisblijvers hadden voor de drie wereldreizigers in het jongerencentrum een wel komstfeestje georganiseerd. Het centrum is elke dinsdag- en woensdagavond geopend en in het weekend op vrijdag, zaterdag en zondagavond telkens vanaf 20.00 uur en zondagmiddag vanaf 16.00 uur. Aan het prikbord hangt een A4-tje waarop staat dat drugs in Merlin verboden zijn. "We zijn een schone soos", zegt Sjoerd Coppus. "We hebben een tijdje geleden wat jongeren gehad die onder het afdak blowden en dan binnenkwamen. Daar hebben we een stokje voor gestoken." Het bijzondere van Merlin is ook dat jongeren die het centrum bezoeken zelf ook activiteiten op touw mogen zetten. "Ze kunnen bij ons een plan indienen en kun nen aan de gang", vertelt bestuurs lid Bart Kerstjens. Sjoerd Coppus vult aan dat de jonge initiatiefne mers ook een budget krijgen om de activiteiten te kunnen uitvoe ren. Binnen het bestuur en de organisatie zijn enkele secties actief (zoals: amusement, sport, barteam, PA e.d.) die zorgen voor het reilen en zeilen in de soos en dat er geregeld activiteiten zijn. Komend weekend (eerste paas dag) staat het bestuur met vele tientallen vrijwilligers weer voor een van de grootste activiteiten van Merlin: het jaarlijkse popfesti val Merlinpop. Gedurende het afgelopen winterseizoen is het TT Circuit van Assen opnieuw ingericht. Het vernieuwde TT Circuit is nu 4,555 kilometer lang en afgelopen weekend gingen de startlichten voor het eerst in het seizoen op groen voor de rijders in de KNMV Cup, onder wie de coureurs van de junior cup. Een van de deelnemers aan deze wedstrijd was de vijf tienjarige Kevin van Leuven uit Swolgen. Het geheel nieuwe Bejoint Racing Team tekende voor dit weekend de presentielijst en ver scheen met maar liefst drie rijders aan de start-finish voor de wed strijd die zaterdagmiddag verre den werd. Eer het zover was moesten de drie jeugdige rijders van het Bejoint Racing Team hun theorie- en praktijkexamen afleg gen op het TT Circuit. Alle drie de rijders slaagden hiervoor 'cum laude'. De vrijdagtrainingen verlie pen voorspoedig voor de drie tie ners. Kevin van Leuven uit Swol gen liet meteen vanaf het begin zien zeer constante tijden te kun nen rijden en op de tijdwaarne ming bleek al gauw dat hij zich kon meten met de top vijf in deze cupklasse. Kevin van Leuven liet zich voor het Bejoint Racing Team als eerste afvlaggen. Hij ein digde op de vijfde positie, gevolgd door Joey den Besten, die zevende werd, en Erwin Visser die als achtste finishte. De wed strijd werd gewonnen door Mark Bezemer voor Michael van de Mark en Lesley ten Tusscher. Coureurs en teambegeleiding waren verheugd met de goede prestatie, afloop en punten mee tellende in het KNMV Juniorcup klassement. "Hoewel ik niet met veel vertrouwen aan de wedstrijd begon, had ik een goede start. Dit deed me goed en verder ben ik zeker niet ontevreden over de rest van de wedstrijd", aldus de 15-jarige Kevin van Leuven. Tij dens de paasdagen slaat het team zijn tenten op voor de tweede wedstrijd in de KNMV Cup op het befaamde Nürnbergring Circuit te Duitsland. Zondag 16 april om 18.00 uur wordt bij het programma Klussen en Wonen op RTL 5 het plaatsen van een Ubbink dakkapel uitgezonden. Afgelo pen week zijn er door een filmploeg opnames gemaakt in Meerlo, waar Jacobs Dakbe dekkingen samen met Dennis (de presentator van het pro gramma) in één dag een pre fab Ubbink- dakkapel op het dak hebben geplaatst. Vaak is het plaatsen van een dakkapel het begin van de ver bouwing van een hele zolder. Zo ook hier. Na het plaatsen van de de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 dakkapel worden op de zolder twee kamers gemaakt. Ubbink maakt een onderhouds- vriendelijke kunststof dakkapel met vijftien jaar garantie die bin nen één dak op de woning gemonteerd wordt. Zo blijft de overlast van een verbouwing tot een minimum beperkt. Jacobs Dakbedekkingen is door Ubbink geselecteerd voor het ver kopen en plaatsen van Ubbink- dakkapellen. Het bedrijf heeft veel evaring in het maken van complete daken en het verwer ken van Ubbink-dakproducten. Daarnaast is Jacobs specifiek getraind in het monteren van de Ubbink Dakkapel. Voor een afspraak of nadere informatie: Jacobs Dakbedekkingen in Wans- sum, tel: 531795. Minister bezoekt Meerlo CDA-minister Van Ardenne van Ontwikkelingssamenwerking brengt op maandag 29 mei een werkbezoek aan Midden- en Noord-Limburg. Ze brengt 's avonds ook een bezoek aan de gemeente Meerlo-Wanssum, waar ze zich onder meer op de hoogte wil laten stellen van de doelstel lingen en projecten van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum (SOS). Ook neemt ze in de raadzaal van het gemeentehuis in Meerlo deel aan een forumdiscussie over ontwik kelingssamenwerking en -hulp in Limburg. Aan het debat nemen naast de minister onder meer ook Limburgse politici en leden van ontwikkelingshulporganisaties deel. Oud-Meerlonaar Harrie de Ruyter geniet in Horst Oud-Meerlonaar Harry de Ruyter (57) is in de Nederland se en Europese hippische wereld een bekende persoon lijkheid. Zelfs op wereldni veau geniet De Ruyter naams bekendheid als topmenner in de vierspansport. Met zijn prachtige schimmels behoort hij tot de internationale top van de menners. Tijdens de landelijke en internationale vierspanwedstrijden staat zijn naam steevast bij de eerste tien en meestal bij de eerste drie. Afgelopen weekend was De Ruyter, die tegenwoordig in Kes- sel woont en daar een eigen stoe terij heeft onder de naam De Ruy ter Stables, weer te bewonderen tijdens de wederom perfect geor ganiseerde samengestelde men wedstrijden in Horst. Hij eindigde uiteindelijk op het spectaculaire parcours in Horst op de zevende plaats. En, zoals het inmiddels tra ditie is in Horst, deed De Ruyter er nog een schepje bovenop door na afloop van de officiële wed strijd met zijn vier schimmels en marathonwagen nog enkele keren de spectaculaire waterbak te nemen met in de menwagen als eregast het Horster Tweede Kamerlid Roman Knops. Het water spoot van alle kanten omhoog tijdens de wateracties van De Ruyter en zijn viertal en het keurige pak van het CDA- Kamerlid nam de kleuren aan van de modder. Harry de Ruyter staat internatio naal bekend als een bekwame menner die in staat is om zijn des kundigheid over te brengen op mens en dier. Hij scoorde de afge lopen jaren hoge uitslagen op internationale wedstrijden. Tij dens de wereldkampioenschap pen in 2002 in Jerez de la Founta- re eindigde De Ruyter als beste individuele deelnemer en een jaar later won hij de prestigieuze Royal Windsor Horse Show. En Tzliaj meerdere malen was hij aanwezig op het CHIO in Aken. De Ruyter is sinds enkele jaren ook vice- voorzitter van de FIDA: de inter nationale federatie van rijders en in die functie behartigt hij ook de belangen van de rijders in de Internationale Federatie. Maar bovenal staat zijn vakmanschap. Dat is ook de reden dat hij onlangs een samenwerking is aan gegaan met de Friese paarden stoeterij Groenestein in Lunteren. Harry de Ruyter is door Groenes- tein-eigenaar Jaap van der Ree aangetrokken om het jonge vier span Friezen wedstrijdklaar te maken. Bovendien heeft Van der Ree's Rotterdamse bedrijf Ebele BV een sponsorovereenkomst gesloten met De Ruyter, die zijn vierspan KWPN-schimmels blijft uitbrengen op het hoogste natio nale en internationale niveau. Van der Ree leerde Harry de Ruyter kennen toen de geboren Rotterdammer een tweetal Friese hengsten aanschafte bij De Ruyter Stables in Kessel. "Nadat ik het span kocht, kwam Harry een aan tal keer lesgeven en het klikte goed tussen ons. Toen de samen werking met de vorige koetsier werd beëindigd, heb ik Harry benaderd of hij me kon helpen, en dat kon hij." De Ruyter is twee dagen per week te vinden in Lunteren waar hij uit een tiental Friese hengsten een wedstrijdspan en een span voor de verkoop gaat klaarmaken. De Ruyter ziet zijn opdracht als een uitdaging: "Deze paarden beschikken over ruim voldoende kwaliteit om op nationaal niveau goed te kunnen presteren. Ze zijn nog jong, tussen de vier en zes jaar oud, en moeten nog veel leren. Maar de basis is er en het is een genot om in zo'n professione le omgeving te kunnen werken." Harry de Ruyter in volle actie tijdens een toegift van de vier spanwedstrijden in Horst. De Ruyter ziet het klaarmaken van het vierspan Friezen niet als belemmering voor zijn prestaties met zijn KWPN-span: "Het zal nog even duren voordat de hengsten klaar zijn om aan een samenge stelde wedstrijd deel te kunnen nemen. Wellicht dat ik ze aan het einde van dit seizoen uitbreng op een nationale wedstrijd. Ik kan met mijn schimmels toch niet elke week op concours, ik con centreer me met name op de wereldbeker- en selectiewedstrij den. Ik heb afgelopen wintersei zoen een aantal nieuwe paarden uit mijn KWPN-span ervaring op laten doen tijdens indoor wedstrij den. Dit is me goed bevallen en als alles goed loopt, zal ik dit waarschijnlijk ook met de Friezen doen." Kunstproject Blitterswijck van start Enkele jaren geleden heeft de dorpsraad de gemeente Meerlo-Wanssum gevraagd mee te werken aan een kunst werk voor het dorpsplein. Dat zou niet alleen het dorpsplein verfraaien, maar ook de karakteristiek van het dorp versterken. Het heeft even geduurd, maar de werkgroep kunstwerk heeft inmiddels een kunstenaar geselecteerd. Het is Jos Beurskens uit Beesel geworden. Op 25 april zal Jos zijn eerste schetsen aan de werkgroep voorleggen. De verwachting is dat eind van dit jaar het kunstwerk gereed is. Het komt te staan op de groenstrook tussen het schoolplein en het dorps plein. Het team van de basisschool, de ouders en de werkgroep Kunstwerk van de dorpsraad gaan ter gelegenheid van het eer ste kunstwerk in Blitterswijck met gehele school een kunstpro ject uitvoeren. In de periode van maandag 15 mei t/m vrijdag 2 juni worden verschillende span nende en verrassende activiteiten met de leerlingen ondernomen. Kunstenaars uit het dorp en de regio zullen de leerlingen kennis laten maken met de verschillende vormen van beeldende kunst en het werken met verschillende materialen. Tevens zullen de leerlingen van de onderbouw en de bovenbouw twee verschillende musea gaan bezoeken. Tijdens dit kunstpro ject zullen de leerlingen ook zelf kunstwerken gaan maken. Het is de bedoeling dat deze kunstwer ken tentoongesteld worden tij dens de onthulling van het kunst werk van Jos Beurskens later dit jaar. KUNSTENAARS GEZOCHT Diverse kunstenaars hebben hun medewerking al toegezegd voor het schoolproject. Maar als er nog bewoners zijn die willen meewerken aan het schoolpro ject en die artistieke dingen maken met fotografie, houtsnij werk, beeldhouwen, ijzer of met de computer (websites maken), dan willen de initiatiefnemers daar graag mee in contact komen. Inlichtingen: Jos van Gerven, directeur basisschool Sint Anna, tel. 531817 email: josvanger- ven@bsanna.nl Ruim 50 jaar actief in de Wanssumse paarden- en ponysport Joost van de Ven (65 jaar) en Piet Janssen (66 jaar) zijn bei den al ruim vijftig jaar actief in de Wanssumse paarden- en ponywereld. Om die reden werden de twee heren vrijdag tijdens de feestvergadering van LRV en PC St. Joris met een speld onderscheiden door de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportbond. Al op jonge leeftijd werden Joost en Piet lid van St. Joris. Als actieve ruiters deden ze aan dres- suurrijden, springen en crosscountry. Samen volgden ze veel cursussen en ze trokken er samen graag op uit met paard en wagen. Hun liefde voor de paar densport wisten ze ook over te brengen op hun kinderen. Toen zij oud genoeg waren om op een pony te klimmen, zetten Joost en Piet zich heel actief in voor de ponyclub. Joost werd comman dant van de vereniging en hield zich regionaal ook bezig met de ruiterbegeleiding van de jeugd. Piet was altijd heel actief betrok ken bij alle activiteiten die er wer den georganiseerd door en voor de vereniging. De ponyclub kreeg echter steeds minder leden, mede doordat velen de overstap van pony's naar paarden maakten. Ook in het paardenwereldje zijn beide heren graaggeziene mensen. Piet verzorgt al ruim 25 jaar het vervoer en het onderhoud van de hinderniswagen van de kring Noord-Limburg. Ook treedt hij regelmatig naar voren als federa tievertegenwoordiger. Hij houdt dan, in opdracht van de KNHS, toezicht op een goed verloop van de wedstrijden. Zelf rijden ze al jaren geen paard meer, maar hun inzet voor St. Joris is er zeker niet minder om. Joost (voorzitter van de ver eniging) is al sinds de heroprich ting van de vereniging op 30 augustus 1979 bestuurslid, Piet heeft meerdere keren tijdelijk het secretariaat op zich genomen als de toenmalige secretaris aftrad. En de laatste jaren is hij naast bestuurslid ook secretaris-pen ningmeester van de club. Wan neer ze samen op pad gaan voor V.l.n.r. Piet Janssen, Jan Steeghs en Joost van de Ven. Fotografie: ANGY PhotoDesign de vereniging, zegt Joost vaak gekscherend: "Daar gaan de gebroeders Knoei weer!" Expositie in galerie Boscheri In galerie Wilma Boscheri aan de Maasstraat in Arcen is tot en met 5 juni een nieuwe expositie te zien. De deuren van de galerie van de Blitterswijckse kunstena res zijn op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.30 uur geopend. Er zijn in de galerie onder meer werken te zien van Wilma Boscheri. Zij exposeert met schil derijen. Er is verder onder meer werk te bewonderen van 'metaal kunstenares' Sarette Bakelaar. Tevens kunnen de bezoekers genieten van glasobjecten van Henny van Setten, van beelden, sieraden en wandkleden van Eef Krikke en van bijzondere koperen objecten van Cor de Ree. de schatten VAN DE Grote Kerk I Meerlo-Wanssum - ■---

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13