Start verkoop 112 woningen en appartementen PEEL EN MAAS Donderdag 6 april 2006 - Pagina 3 Zaterdag 8 april feestelijke aftrap De Gouden Leeuw In het centrum van Venray verrijst een nieuw woon-, werk-, parkeer- en verblijfge- bied: De Gouden Leeuw. Het gebied beslaat 112 woningen en appartementen in verschil lende typen en groottes, een parkeergarage met 500 par keerplaatsen en 2.400m2 com merciële ruimten in fase één. In fase twee komen nog eens 52 woningen, waaronder 10 huur woningen. Op zaterdag 8 april vindt een feestelijke aftrap van het project plaats. Tegelijkertijd gaat de verkoop van het eerste deelproject van start. De gemeente Venray en pro jectontwikkelaar 3W Vastgoed werken reeds geruime tijd aan de plannen om van centrumgebied De Gouden Leeuw een bijzonder en levendig woon-, werk-, par keer- en verblijfgebied te maken. Er is veel aandacht besteed aan de aansluiting van het project bij het bestaande historische centrum en de ruimtelijk gebouwde uitbrei dingen van Venray. Zo zijn alle 112 woningen en appartementen uitgevoerd in de kenmerkende baksteenarchitectuur van Venray. Daarbij kent De Gouden Leeuw een opbouw die verwijst naar het Venrayse beeld van doorsteekjes, pleintjes en kleine groene ruim tes. De kant van de Langeweg toont het groene gezicht van De Gouden Leeuw. Zo ontstaat een balans tussen het stedelijke win kelgebied enerzijds en de bestaan de bebouwing aan de andere kant. De woningen en appartemen ten zijn aaneengeschakeld in een U-vorm. Iedere poot van de 'U' bestaat uit een ander type woning of appartement, die ook onder ling weer verschillend zijn. De woontoren wordt met 35,49 meter het hoogste woongebouw en een nieuwe blikvanger voor Venray. Vrijwel alle woningen en appartementen grenzen aan de binnentuin, een autovrij door gangsgebied. Onder enkele appar tementen komen commerciële ruimten, die kunnen dienen als kantoor of praktijkruimte. Onder het plan komt een par keergarage die zorgt voor 500 par keerplaatsen voor de (winkelen de) bezoekers, mensen die in de commerciële ruimten werken en een eigen vaste plaats voor alle bewoners. In de parkeergarage komt een bemand parkeerbureau, waarvan de medewerkers toe zicht houden en assistentie bie den. Zaterdag 8 april start de ver koop van de eerste 112 woningen en appartementen. Geïnteres seerden zijn tussen 13.00 uur en 16.00 uur van harte welkom in het gemeentehuis van Venray. Hier krijgen ze een voorproefje van de woningen via illustraties en plattegronden en informatie over de verkoopprocedure. Ook het centrum biedt tussen 12.00 uur en 15.00 uur verrassend amu sement voor jong en oud. Naar verwachting start de bouw in de loop van 2006. Na sloop- en saneringswerkzaamhe den wordt uiteraard eerst gestart met de parkeergarage. De bouw van de woningen en appartemen ten zal zo'n 6 maanden later star ten. Dit alles zal ongeveer 2 tot 2,5 jaar in beslag nemen. Vervolg voorpagina Kritiek op coalitieaccoord "De PvdA heeft rancuneus iede re dialoog vermeden", zei Busser. Linskens reageerde: "Dit is de omgekeerde wereld. Samen werking begint zelf met iemand tegen de schenen te schoppen." Busser: "Daar heeft wethouder Emonts het ook keer op keer naar gemaakt." Thijssen (inVENtief) kon ook weinig positiefs over Emonts zeg gen. Hij heeft meer vertrouwen in Van der Broeck, Najja en Teunissen. "Van der Broeck heeft een merkwaardige trits van zaken in zijn portefeuille. Dat wekt ver bazing. Toch zie ik het met ver trouwen tegemoet." Najja dichtte hij wijsheid toe en Thijssen hoopt dat Teunissen de ambtenaren kan aanzetten tot grotere ijver om de burgers van dienst te zijn. "Want er mankeert nogal wat aan de gemeentelijke dienstverlening." Gerda van Stelten (CDA) ging nauwelijks op de kritiek in. "Het belooft een boeiende periode te worden", was haar reactie. PvdA'er Linskens wijdde iets meer woorden aan de kritische opposi tie. "Teleurstelling en sommige katers kunnen lang duren", beet hij Samenwerking toe. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3